Laatste Berichten Gemengde Berichten. Réclames. Scheepvaartberichten. Handelsberichten. Landbouw. Verkoopingen en' aanbestedingen. Weerkundige waarnemingen. Burgerlijke stand. Gemeenteraad van Zierikzee. Algemeen Overzicht. Graanmarkten, enz. Prijzen van Effecten. nep is beroepen bij de Christ. Ger, gemeente te Nieuwedorp. Op eene avondwandeling langs de Zuid-Beve- landsche polderdijken ontwaart men vaak op de stoppelvelden lustig brandende, langzaam glorende of rookend wegstervende vuurtjes, waarover een paar landlieden het opzicht houden. Men is daar bezig met het uitbranden van wespennesten. Deze kleine koloniën worden bij voorkeur gesticht tusschen hoog groeiende gewassen, dus ook veel op korenakkers, waar zij, na den oogst, bij liet omploegen van het land zeer lastig en gevaarlijk voor paard en ploeger kunnen worden. Vandaar de onmeedoogende uitroeiing der ijverige, doch schadelijke diertjes, welke dezen zomer in meer dan gewone hoeveelheid aanwezig schijnen te zijn. Het uitbranden geschiedt des avonds, omdat de arbeidende klasse onder deze kolonisten niet vroeger van hare zwerftochten terugkeert. De Landb. Ct. geeft de volgende gemakke lijke manier aan om bij het koopen van boter dadelijk te weten of de aangeboden boter wer kelijk goede boter is. Men steke eenvoudig een volkomen zuiver en volkomen droog mes in het midden van een kluit boter. Is de boter goed, dan zijn er aan het mes na het uittrekken geen klompjes te zien; het mes is slechts met een vettige, gelijkmatig vaste, een gezonde boterreuk verspreidende laag bedekt. Bij eenige oefening en gewoonte zal elke huisvrouw het met deze metbode weldra zoo ver brengen, dat elke poging, om haar slechte en vervalschte boter in handen te spelen, 'tzij door producenten of leveranciers, dadelijk mislukt. De werkzaamheden voor de duinwaterleiding vorderen te Vlissingen goed. Met het leggen der luizen is men reeds tot Zwanenburg gevorderd. Zondag middag viel op den stoomtram tusschen Bergen op Zoom en Tolen het volgende voorde hoed van een persoon uit Bergen vloog door den hevigen wind af, onmiddellijk sprong hij hem na met het ongelukkige gevolg dat hij tegen den grond werd geworpen en hevig gekwetst bleef lig gen. Onmiddellijk deed men den tram stil houden en doctor Boom uit Tolen, die zich juist in den tram bevond, verleende zijne hulp. 'Brouwersliaveu, 1 September. Er is hier evenals op vele andere plaatsen van ons vaderland, eene Fcmiu-commissie gevormd, bestaande uit de heeren J. M. Locker De Bruijne, J. De Kater, J. Yan der Bent en Gr. J. Sevenhuijsen. Gisteravond gaf zij eene Soiree déclamatoire et musicale, die uitste kend geslaagd is. Lof en eer komt toe aan alle dames en heeren, die alle krachten ingespannen hebben om hunnen stadgenooten iets goeds te doen hooren, want zij hebben zich uitmuntend gekweten. Het was werkelijk een genotvolle avond, een avond die bewijst dat nut en genoegen wel degelijk ge paard kunnen gaan, daar na aftrek van alle on kosten er ruim 30 overblijft. Tentoonstellingsnieuws. VanZ.M. particulier domein Soestdijk is eene collectie antieke meubelen naar de Amsterdamsche tentoonstelling gezonden, om aldaar te worden geetaleerd. Een Ontrouwe rechercheur van politie is betrapt dat hij een op de tentoonstelling ontvreemde hals ketting trachtte te verkoopen.Vrijdag zal de koning van .België officieel de tentoonstelling be zoeken. De directeur van het hulppostkantoor te Slikkerveer heeft zich „verwijderd." De goederen-stoomboot, varende tusschen 's Gravenhage en Arnhem, directeur de heer A. M. Cnopius, heeft Zaterdag namiddag circa 5 uren op de Lek, ter hoogte van Langerak, groote schade beloopen. Naar wij vernemen, heeft een vaatje buskruit, dat zich op het achterdek bevond, door eene onbekende oorzaak vuur gevat en is gespron gen, zóo zelfs dat het achterste deel der boot uit elkaar geslagen en kort na het onheil gezonken is. Geen der opvarenden heeft eenig letsel beko men. Verschillende goederen zijn beschadigd of door den schok in de rivier geworpen, terwijl een in de nabijheid liggend schip zooveel mogelijk goederen van de boot heeft overgenomen. Zelfs in Schoonhoven is de schok duidelijk waarge nomen. Uit Maassluis wordt een vreeselijk ongeluk gemeld. In het Scheur liggen, ter uitdieping, 3 baggermachines van de heeren De Jong C°., achter elkander met tusschenruimte van eenige meters lengte. Ondanks opstaande seinlichten voer het binnen komende stoomschip Advance, kapt. Kendrik, rakelings langs de voorste baggermachine, en ver volgens tegen de tweede, de n°. 5, sleurde deze mede tot bij de derde, waar voornoemde n°. 5 zonk, met acht opvarenden. Zes werden gered, maar twee vonden hun dood in de golven. Eén dezer is Corns. Van der Tak, wonende te Papendrecht hij laat vrouw en vier kinderen achterde andere is ongehuwd en woonachtig te Maassluis. Het bericht in ons blad van 31 Augustus omtrent het overlijden van een milicien der artil lerie, die bij de manoeuvres in Noord-Brabant onder een transportwagen geraakte, blijkt onjuist te zijn geweest. Uit vertrouwbare bron toch wordt ons het volgende gemeld. Twee paarden, gespan nen voor een gereedschapswagen der genietroepen, geraakten aan het steigeren en vielen met den berijder in een droge sloot, waardoor het tuig beschadigd werd. Verwonderlijk was het dat de ruiter zich niet bezeerde, want alle omstanders meenden dat hij onder de paarden lag. Hoewel zeer onthutst hielp hij zelf de paarden ontspannen en de wagen herstellen. Later verzekerde de artillerist dat hij geen letsel bekomen had. Prinses Stephanie, dochter van den koning dei- Belgen en schoondochter van den keizer van Oosten rijk, heeft gisteren eene dochter ter wereld ge bracht. Woensdag wordt het kind te Ween en gedoopt. Louise Michel heelt, met verlof van de regee ring, een bezoek van een uur gebracht aan hare moeder, die op sterven ligt. De Amerikaansche regeering heeft onmid dellijk twee schepen harer marine afgezonden naai de Soenda-straat, teneinde een onderzoek te doen naar den door de ramp van onlangs geschapen toestand. De Parcifal-uitvoeringen te Baireuth zijn dit jaar met een gunstigen uitslag bekroond geworden. Na aftrek van alle onkosten ontving het theater fonds 21.000 mark, terwijl aan de kinderen van Wagner 16000 mark kon worden uitgekeerd. Bergen op Zoom Bij de heden, ten over staan van het bestuur der visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen, plaats gehad heb bende verpachting van visehplaatsen werden de volgende aanbiedingen gedaan Voor de perceelen in het Sloe en de Schenge 687voor die in de Zandkreek 365, en in het Veergat 56; voor 2 perceelen in de Geul 100; voor 3 perceelen in de Eendracht 671 en voor 1 perceel in de Ooster-Schelde 1300. 's (>ravenliage. Het wetsontwerp tot herziening der vestingwet is ingetrokken. In de wijziging der marinebegrooting raamt de regee ring de schade door den brand op de rijkswerf te Amsterdam teweeggebracht op 1,289,486. Ter naturalisatie zijn voorgedragen N. Ramuieloo te Philipine en E. van Hootegem te Kruiningen. Weeneu. Te Szigetoor zijn ernstige onlus ten voorgevallen en groote verwoestingen aan gericht. Londen. Gisteren heeft een hevige orkaan gewoed langs de zuidelijke kustvele schepen zijn vergaan. Berlijn. Aan het station te Stiglitz is gisteren avond een sneltrein dwars door een tot vertrek gereed staanden passagierstrein gereden 39 personen werden gedood en 5 zwaar gekwetst. Oörz. Het plotselinge vertrek der prinsen van Orleans heeft groote sensatie verwekt. Door een aantal legitimisten werd tegen het gebeurde geprotesteerd. Zaterdag namiddag had ten raadhuize van Vlissingen de aanbesteding plaats van het maken van zeven woningen enz., achter den Nieuwen Weg aldaar. Inschrijvers waren de heeren Jeras en Zoon, voor ƒ25,760; C. A. Goethals, voor ƒ24,900, beide te Middelburg C. Meijer, te 's Hage, voor 24,794 H. P. van de Ree, te Middelburg, voor 24,684 C. Maters, te Vlissingen, voor 24,370; D. Bijl, aldaar, voor 18,500en P. Monje, aldaar, voor 18,495. Daar de raming 17,000 bedroeg, werd de aanbesteding vooralsnog niet gegund. (Zie laatste berichten van Zaterdag.) Kaamslag. Zaterdag werd hier aanbesteed het uitvoeren van werken tot verdediging van den vooroever van den calamiteusen polder Mar- garetna; raming 7229. Minste inschrijver de heerP.A.v.d. Velde te Ter Neuzen, voor 6848. 3 September, des morgens te 8 uren. Verwachtbuiig weder. Th ermoraeterstand te Middelbarg. 2 Sept. 's avonds 11 uren 57 gr, 3 i, '8 morgens 8 uren 57 gr. 's middags 1 uur 65 gr- avonds 5 uren 61 gr. F. Van 26 Augustus tot 2 September. Middelburg. Ondertrouwd H. Israël, jm. 24 j. met P. J. Gruson, jd. 20 j. A. Van Belsen, jm. 25 j. met E. Meeuse, jd. 25 j. A. J. Le Cointre, wedr 30 j. met P. A. Kok, jd. 19 j. J. L. L. Deweert, jm. 23 j. met V. J. Gulinck, jd. 20 j. P. J. Pluijmers, jm. 22 j. met A. Listelle, jd. 22 j. Bevallen M. J. Den Hollander, geb. Bostelaar, z., M. L. Hertogs, geb. Tapper, z. S. Ostée, geb. Meeuse, z. R. C. Koets, geb. Kok, z. E. M. Stap pers, geb. Klaassen, d. A. P. Joosse, geb. Tange, z. A. Heuseveldt, geb. Van der Weel, d. G. P. De Vroom, geb. Van Eldijk, d. M. Dobbelaar, geb. Jongepier, z. (levenl.) Overleden: K. Wondergem, wede van J. Vreke, 82 j. H. C. Waage, d. 7 m. J. H. Riemens, z. 5 m. W. Wouters, wede van A. Kuijpers, 78 j. Van 25 Augustus tot 1 September. Vlissingen. BevallenE. Dekker, geb. Van Boven, z. H. Butner, geb. Van Duren, 'd. M. J. Preuniger, geb. Van den Bergen, d. P. De Rijcke, geb. Willeboordse, d. J. J. Yan Bel, geb. Krul, z. M. A. Stijgers, geb. Van Hecke, d. G. S. De Jonge, geb. Van de Luijster, z. L. Gillissen, geb. Koene, d. C. Ruben, geb. Van Schijndel, d. (levenl.) N. Jobse, geb. Gabriels, d. (levenl.) F. A. Step, geb. De Haan, z. OverledenA. P. C. Carol, z. 13 d. C. Van Tatenhoven, z. 2 m. S. Pieterse, d. 18 d. C. Magchielse, wede van J. Sohier, 67 jJ. Van Tatenhoven, z. 2 m. Goes. Gehuwd A. Van Hoorn, jm. 23 j. met M. C. Tierie, jd. 21 j. BevallenA. Korstanje, geb. v. d. Male, z. P. Glerum, geb. Sandijck, d. M. Delnaaij, geb. Kok, z. M. J. Schuiling, geb. Pieper, z. B. Strijd, geb. Moerman, z. Overleden: C. W. Janse, z. 8 m. S. J. De Jonge, man van K. C. Verwest, 68 j. J. Waterman, wede van H. Boshoff, 81 j. A. Van der Male, z. 3 m. J. G. Couwenberg, z. 8 m. Zierikzee. Gehuwd: J. W. Geradts, jm.23j. met C. C. Verhaaren, jd. 27 j. Bevallen: H. C. Hack, geb. Kloet, d. J. J. Koppers, wede van M. W. Holtus, d. Overleden: E. Koopman, d. 2 j. Zitting van Vrijdag 31 Augustus. Voorzitter mr J. P. N. Ermerins, burgemeester. Waarnemend secretaris J. G. Bethe, commies griffier. Afwezig zijn de heeren jhr mr Van Kinschot, W. A. Ochtman, mr Schneiders Van Greyffens- werth en Zuurdeeg. Mededeeling geschiedt van een brief van gedeputeerde staten berichtende dat bij hen geene bedenking bestaat tegen het raadsbesluit tot wij ziging der regeling van het aantal scholen voor lager onderwijs en den omvang van dat onderwijs. Voor kennisgeving aangenomen. Op een verzoek van J. Hanse, om gemeente grond tot droogmaking in gebruik te mogen hebben, wordt door B. en W. voorgesteld in dier voege te beschikken dat aan hem de gevraagde oppervlakte de moerasgrond tot droogmaking zal worden ge geven voor 7 jaren om niet en daarna nog 7 jaren tegen een pacht van 70 per hectare. Op een verzoek van F. C. de Roo en M. Lucas om een zekere oppervlakte gemeentegrond, verkregen door het overdekken eener openleggende vroon achter de Zuidwellestraat en de Lemme- markt, in erfpacht te mogen hebben, wordt door B. en W. voorgesteld dit in erfpacht te geven tegen 2 cent voor elke centiare jaarlijks. De beslissing op beide verzoeken is tot eene volgende vergadering aangehouden. Wordt besloten tot het doen van eenige af- en overschrijving van begrootings-posten 1883, waar toe bij de begrooting casu quo machtiging is ver leend. Door B. en W. wordt aan den raad de gemeente- begrooting voor 1884 aangeboden. Zij wordt in handen gesteld eener commissie, bestaande uit de heeren jhr mr Van Kinschot, Zuurdeeg en jhr mr De Jonge tot onderzoek en rapport. Nog wordt medegedeeld een adres van den heer Bastmeijer, hoofd der eerste school voor gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs, om vergoeding voor het eerlang buiten gebruik stellen van zijn schoollokaalwaarop de voorzitter te kennen geeft dat B. en W. deze zaak overwegen zullen en later aan den raad een voorstel doen. Na omvraag sluit de voorzitter de vergadering. WiTiwranr Terwijl een groot gedeelte der Fransche natie blijde is over den te Hué gesloten vrede, die vol gens de officieuse voorstelling door geene groote moeilijkheden zal gevolgd, maar volgens andere lezingen niet zoo goedschiks door de Chineesche regeering zal aangenomen worden, heeft een klei ner deel van Frankrijk het druk over den dood van den graaf Van Chambord. Zoo vindt het orgaan der Orleanisten het verkeerd, dat er te Parijs biljetten zijn aangeplakt voor Lodewijk Philips IIer kan eerst een koning zijn, wanneer de natie zich vóór de monarchie verklaard heeft, zegt Le Soleilzoolang de nationale wil niet heeft gesproken bestaat er geen koning, maar een erfge naam van den troon. Intusschen heeft de graaf Van Parijs het Orleanistische wapenschild verruild met dat van het huis van Frankrijk. De heer Ferry moet verklaard hebben, dat hij niet geloofde dat de Orleansen als pretendenten zullen optreden de positie van den graaf Van Parijs zoude te midden van de oude Bourbons moeilijk zijn en daarenboven is de monarchale partij klein. De partij bestaat uit ongeveer 3000 edelen, 30 bis schoppen en een paar duizend priesters, monniken enz. Royalistische manifestaties zouden in Frank rijk streng geweerd worden indien de graaf Van Parijs een proclamatie uitvaardigdezoude hij, volgens den heer Ferry, niet in het land mogen terugkeeren en indien hij dat deed, zoude hij worden verdreven. Heden wordt, gelijk men weet, Chambord te Görlitz begraven. Wonderlijk is het, dat de graaf Van Parijs er niet hij zal ^tegenwoordig zijn. De gravin Van Chambord, onder den invloed van de Italiaansche leden van het huis van Bourbon, ver zoekt dat in de eerste plaats de naaste betrek kingen, dus de graaf Van Bardi, Don Carlos en de ex-koning van Napels, bij de begrafenis zouden tegenwoordig zijn. De graaf Van Parijs heeft daarom verkozen met de prinsen van Orleans naar Parijs te vertrekken. Men weet wat de politieke eenheid der monarchale partij beduidt, die naar men zeide in de maand Juli voor goed bevestigd was geworden: de in'73 opnieuw geschapen eenheid in de familie is naar men ziet al even aandoenlijk. De gevolgen van den dood van Chambord zijn volgens sommige Duitsche bladen ook het onder werp van gesprek geweest op de bijeenkomst van Bismarck en Kalnoky te Salzburg. Volgens de Kölnische Zeitung zouden de twee ministers zich voornamelijk bezig hebben gehouden met de poli tieke verhouding van Frankrijk tegenover Duitsch- land, met het antwoord dat de mogendheden zullen moeten geven op den brief van den graaf Van Parijs. Doch de Kölnische moet in deze voorstelling zeker dwalen, want de graaf Van Parijs schreef geen brief aan de mogendheden, maar gaf, volgens het gebruik, aan deregeerende families kennis van het overlijden van Chambord. Verder zoude er te Salzburg ook onderhandeld zijn over de formeels verlenging van het Duitsch- Oostenrijksche verbond, dat in beginsel te Gastein en Ischl gesloten werd. Gelijk dit verbond reden geeft tot voortdurend wantrouwen van Frankrijk en Rusland, zoo geeft ook de Salzburgsche bij eenkomst in de politieke wereld tot allerlei gis singen aanleiding. De Duitsche rijksdag heeft zijn taak afgedaan, namelijk het Spaansche handelsverdrag aange nomen; ook werd de door de regeering gevraagde indemniteit verleend, hoewel de secessionisten, de Fortschritt partij en een deel der nationaal-libe- ralen er tegen stemden. De interpellatie van den heer Rickert over de verkiezing te Torgau lokte alleen eene verklaring van den staatssecretaris Bötticher uit, die als reden van het uitstel den watersnood en de oogst opgaf. Uit Hongarije komen zeer treurige berichten de agitatie tegen de Hongaarsche heerschappij zit in aller hoofden en heeft zich van de besten meester gemaakt. De ban van Croratië weigert hardnekkig uitvoering te geven aan de besluiten der ministers. Daarenboven schijnt de antisemie- tische beweging met hare anti-sociale gevolgen zich meer en meer uit te breiden. In de comitaten van Zala en Somogy hebben alleen de troepen een einde kunnen maken aan de plundering van de woningen der Joden, en deze hebben op vele plaatsen de vlucht genomen, uit vrees van ver moord te worden gelijk de schoolmeester van Simada. Een officieus orgaan van Hongarjje meldt, dat te Egerszeg meer dan 40 gekwetsten zich bevinden en een tiental dooden, en dat vele arrestaties hebben plaats gehad. Alleen het ge weld van wapenen zal kunnen teweeg brengen wat de heer Tisza meer door overreding zocht te verkrijgen. Het antisemitisme moet tegengegaan worden in de personen die den hoop aanzetten tot roof en brandstichting. En dan beklagen de agitators zich nog dat zij niet begrepen worden. Zij wisten dus niet, de huichelaars, dat zij, door tot jodenvervolging aan te zetten, dierlijkheid preekten! Zaterdag is men in Egypte met eene belangrijke proefneming aangevangen. Wjj bedoelen de ver kiezingen voor den raad in de wetgevende verga dering, die volgens het plan van lord Dufterin zijn ingesteld. Dit is nu de derde maal, dat men in Egypte een proef neemt met vertegenwoordigende inrichtingen. Men herinnert zich het geringe suc ces, dat de eerste kamer had, welke gedurende de regeering van den khedive Ismail werd ingesteld. De kamer van notabelen, voor twee jaren gekozen als een gevolg van Arabi's opstand, kon het even min uithouden. Thans poogt de khedive onder bescherming van Engeland het constitutioneele stelsel in zijne staten in te voeren. Deze derde proef kan er slechts te meer belangstelling door wekken. In Cairo kwamen de kiezers in grooten getale op, en dit is geen slecht voorteeken. Volgens officieele rapporten bedraagt het aantal personen, aan de cholera overleden, thans 27.318. Onder de Engelsche troepen kwamen 140 sterfge vallen voor. (Prijs der plaatsing SO cent per regel.) SCBIEVEMUNilSENi is gedurende dit sei zoen incognito door vele hooge personen bezocht geworden. Wij veroorlooven ons heden eene kleine onbescheidenheid in het vermelden der namen van die voorname bezoekersdeze waren de Aartsher toginnen van Oostenrjjk FREDRICA ISABELLA en MARIA THERESA, alsook de Erfprins OSCAR van Zweden. Hunne Hoogheden, vergezeld van den heer den Graaf D'OUTREMONT hebben ver scheidene malen de TENiXOONJSXElaldNiGr TE AMSTERBAMf bezocht en telkenmale de Restaurant Richeop 'tRokin met hunne tegenwoordigheid verëerd en den heer CONSTANT, den eigenaar, van hunne voldoening doen blijken wegens de hoedanigheid van zijne keuken en de goede inrichting van zijn etablissement. Gisteren avond is het aakschip Petronella schipper Van Biezen, geladen met steenkolen van Ruhrort naar Antwerpen, den 1 dezer van kier vertrokken, door de sleepboot Goliath teruggebracht van Walsoorde, waar het wegens stormweêr en zware deining niet kon blijven liggen. Bij het op de haven komen is het het met het achterschip zoodanig tegen een ducd'alve aange slagen dat het zware lekkage bekwam en spoedig daarna zonk. De opvarenden redden zich met de roeiboot. Het schip komt met laag water van achter gedeelteljjk droog, het voorschip zit in het diep. Naar de ligging te oordeelen zal het vermoedelijk wrak worden. Alissiiïgen, 3 Sept. Het Duitsche stoomschip Minerva, gez. Wortman, varende tusschen Hamburg en Antwerpen is heden op de reis naar laatst genoemde plaats met defect aan een stoomketel in het dok gekomen. Middelburg, 3 Sept. Raapolie 39.—, patent olie 41.lijnolie 24,zachte lijnkoeken 13; harde 11 per 104 stuks. Amsterdam, 3 Sept. Raapolie op 6 weken 40 Lijnolie 22. Rotterdam, 3 Sept. Tarwe ruime flauw alsvoren, rogge ruim 25 ct. lagen, erwten ruim 50 ct. lager, nieuwe haver, 3 tot ƒ4.25, overigens onveran derd. l 3 ÖÏAATSLEENINGEN. Sept. Sept. Nederland. Cert. N. W. Sch. 21/2 pet. 667% 66% dito dito dito 3 r, 783/< 7811% dito dito dito 4. 10U/2 101% dito Obl. 1878 1000. 4 1013/g dito dito 1883 4 991/4 993/4 België. Obligatien21/2 Frankrijk. Origin. Insch. 3 Hongarije. Obl. Leening 1867 fl. 120 5 967/g dito Goudleening5 83% dito dito 11. 500 6 1 1001 /g Italië. Cert. Adm. Amsterd. .5 Oostenrijk. Obl. Mei-Nov. 5 6i:3/g 655% dito Febr.-Aug. 5 36% dito Jan.-Juli5 66% 66% dito April-Oct. 5 657/g dito dito Goud4 Polen. Obl. Schatkist J844 4 Portugal. Obl. Btl. 1853/80. 8 11 526 g 52% dito dito 18815 90% Buslandl. Obl. Hope C. 1798/1815 5 98B/8 Cert. Inschr. £e Serie 1854. 5 dito dito 6e 1855. 5 78% 78% Obligatien 1862 5 dito 1864 10005 96% - dito 1864 1005 933/g dito 1877 dito5 92% 917/g dito Oostersche le serie. 5 a 54 537/g dito dito 2e 5 647% 543% dito dito 3e 5 9 5413% dito 1872 gecon. dito. 5 863/g 86% dito 1873 gecon. dito5 863/g 86% dito 1850 ie Leeïung dito 4 /2 17/g dito 1860 2e Leening dilo 4% t 853/g 85S/g dito 1875 gecons. dito 4% 783/4 783/g dito 1880 gecons. dito 4 703/4 68% Cert. Hope Co. 1840 4 - dito 2e, 3e, 4e Leen. 1842 44. .4 Obligatie-Leening 1867/89 4 775/s 77% dito dito 1859. 3 87% Cert. van Bank-Assign6 n Spanje. Obl .Bait. 1867/75. 1% s dito dito 1876 2 n 45 dito Perpetueele. 4 551/4 55 dito Binnenl.5000-1000 1% Turkije. Obl. Alg. Sell. 1865. 5 107% 10S/g dito geregistreerde9 191% 19 dito dito 1869 6 96% 9% Egypte. Obl. Leening 1876.4 dito dito 1876. 5 Vereen. Staten Obl. 18774 dito dito 1876. 4% Brazilië. Obl. Londen 1865 5 10! 101% dito Leening 1875 5 dito 1863 10041/2 INDUSTRIEELE EN EINANCIEELB ONDER NE MIN GEB. Kederl. Afr. Haud.-Y. aand. pet. 144S/4 Ned. Hand.-Maatsch. aand. rescontre5 t 1047/g 10 5% Ned. Ind. Handelb. Aand. 111% Stoomvaartm. Java Obl dito Zeeland Aand

Middelburgsche Courant | 1883 | | pagina 3