BUITENLAND. Laatste Berichten Be Internationale Koloniale Tentoonstel!. Benoemingen en besluiten. Onderwijs. Kerknieuws. Marine en leger. Gemengde Berichten. Verkoopingen en aanbestedingen Weerkundige waarnemingen. Algemeen Overzicht. Noord-Amerika, Japan en Duitsehland. en dan nog maar alleen tot de eerst volgende bijeenkomst. Het aantal leden der vereeniging bedraagt 25. Door den djjkraad van het calamiteuse water schap Leendert-Abraham is met 8 van de 10 stemmen tot djjkbaas benoemd de heer A. J. Lauwers te Renesse. Door den kommandant, een der officieren en eenige leden van het kader der dd. schutterij te Zierikzee zal worden deelgenomen aan den inter nationalen schietwedstrijd, den 18 tot 22 Aug. te Brussel te houden. In de vergadering van den polder de Vier Ban nen van Duiveland, werd de rekening over 1882/3 vastgesteld in ontvang op 36799,97$, in uitgaaf op ƒ31917,95 en met een goed slot van ƒ4882,021. Om voorziening en verbetering aan te brengen in den steeds ongunstiger toestand van den oever aan den Zuidbout bij den hoek van Ouwerkerk, werd besloten eene geldleening van 20,000 aan te gaan. Door een zinkstuk en een bestorting op groote schaal hoopt men den bedreigden oever te behouden Zierik. Crt. üed. staten van Noord-Brabant hebben, bij besluit van 16 Aug., den heer A. A. De Man, paardenarts aan de kon. militaire academie te Breda, met in gang van 1 Sept. e. k. benoemd tot provinciaal veearts voor het district Breda. Volgens het Dagblad is het bericht dat Z. M. het voornemen zou koesteren om de aanstaande leger-manoeuvres in Noord-Brabant bij te wonen van allen grond ontbloot. Vrijdag is te Amsterdam eene vergadering ge houden van de leden der Farraa-expeditie, die, met uitzondering van den heer De Bruyn, door alle leden werd bijgewoond. Opnieuw is er een telegram verzonden om het opsporings-vaartuig, dat te Sandifort ligt, gereed te houdende definitieve beslissing wacht nog slechts op het resultaat van de onderhandelingen over de cautie. De autoriteiten in het Noorden wenschen dat de waarborg zou gestort worden bij de Noor- weegsche bank. Daartegen is van deze zijde eenig bezwaar gemaakt. Toen is er geëischt, dat de Ned. regeering zich aansprakelijk zou stellen voor de waarborgsom. De onderhandelingen over dit alles zijn nog niet geëindigd, maar zullen zonder twjjfel spoedig tot een einde gebracht wórden. De uitzending van het vaartuig kan dan onmiddellijk volgen. Al de opvarenden van de Baron Mackay zijn gered. Het Woensdag te Oosterbeek gevierde zendings- feest der Christelijke jongelingen besprekende, zegt de Zutf. Crt. „Verdeeling van arbeid is in menig opzicht goed maar past menop de zendingfeesten dit denkbeeld niet wat al te kras toe Eerst had men één groot nationaal zendingsfeest, dat al spoedig tot een drietal zich uitbreidde, nu komen er weer de Christelijke jongelingen bij, straks de dito jonge dochters, eindelijk de oude mannen en vrouwen. Moet dit »te veel" reeds nu niet scha delik werken op de opkomst Volgens getuigenis van verschillende menschen, waaronder commissa rissen, waren er op zijn hoogst gisteren 300 menschen waaronder misschien een 100 jongelingen, bjjeen. Volgens een ander bericht daarentegen, waren er wel 600 programma's verkocht. Hoe het ziji vol was het er niet, althans niet zoo vol als het loopen van een exprestrein voor deze gelegenheid zou doen vermoeden. Dat menigeen met een nat pak er gesticht zal geweest zijn, willen we gaarne gelooven, maar de Christelijke jongelingen mogen met het oog op hun zendingsdag, in verband met de vele andere feesten van dien aard, niet ver geten: »auch vom Guten kann man zu viel bekommen En niets werkt op den duur schadelijker dan gebrek aan belangstelling." Ons zou het anders geen leed doen wanneer langs dien weg het einde van al die z. g. Christe lijke feesten werd bereikt. waterstaat. Benoemd tot ontvanger der kanaal- en havengelden op het Moordzeekanaal C. B. Braudligt, te lJmuiden, sedert 1 Jan. 1883 tijdelijk in die betrekking werkzaam. belastingen. J. Abeleven, outv. der dir. bel. enz. te Diereu c. a., is benoemd tot ontvanger derzelfde middelen te Woerden c. a. Aagtekerke, 17 Aug. Men schijnt er voor terug te deinzen de fondsen der herv. diaconie alhier verder aan te spreken. Eene circulaire aan de ingezetenen, geteekend door »Het schoolbe stuur' doet een beroep op de offervaardigheid dei- ingezetenen. »Zou het schoolbestuur moeten bedelen om geld in andere gemeenten", vraagt men plechtig. Wij vragenheeft men dan de kosten niet berekend, vóór men den toren ging bouwenwist men niet wat men deed, toen men al de kinderen der openbare school wilde geplaatst zien op de diaco nie school. Het is te hopen, dat geen buitengewone om standigheden de behoeften der armen doen klim men en dat de armen der hervormde gemeente er niet onder ljjden, dat de diaconie-fondsen worden aangewend ten bate van hendie daarop niet de minste aanspraak hebben. Het Ned. bijbelgenootschap, dat dezer dagen te Amsterdam zijn algemeene vergadering hield, heeft op nieuw vele leden verloren. Aan contributie was ontvangen 35,099, aan legaten 1400, aan renten ƒ6940, aan verkoop van bijbels 16,235. Aan kosten van beheer was uitgegeven 13,000, aan druk- en bindloon 13,092, aan den aankoop van kerkboeken 14,189, aan jaarwedden van afgevaardigden 5000. Uit het magazijn waren 52,865 bijbels en kerkboeken afgeleverd. De ver gadering schafte de verplichting om na een zeker aantal jaren af te treden, voor den voorzitter, den penningmeester en den bibliothecaris af en besloot dat de jaarvergadering voortaan niet meer in Augustus maar in September zal worden gehouden. f:-jj Het drietal voor de beroeping van een pre dikant bij de Ned. Herv. gemeente te 's Graven- hage bestaat uit de heeren F. van Gheel Gilde- meester, theol. doet., te Dalfsen; H. Hoekstra, te Berlicum, en J. Hulsebos, te Oostwolde. De heer E. B. Gunning, pred. te Klundert, is ook te Woudrichem beroepen. Gedurende de groote veldmanoeuvres der 3e divisie inf. zal in de tusschenliggende garnizoens plaatsen van het 3e en 6e reg. inf. in den garni zoensdienst worden voorzien en wel het le bat. te Grave verstrekt detach, voorBreda en Geertruidenberg het 5e bat. te 's Bosch voorBergen-op-Zoom, Middelburg, Vlissingen, Terneuzen en RammekénS. Het detachement voor Geertruidenberg zal den 21eB Aug., die voor Vlissingen, Terneuzen en Rarn- mekens zullen den 24en Aug. en de overigen den 25eB Aug. in die plaatsen moeten aankomen. Den 8eI1 Sept. keeren die detachementen naar hun korpsen terug, behalve die uit Terneuzen én Rammekens, welke eerst den 9,a d. a. v. hun garnizoenen zullen betrekken. Aan de te houden groote manoeuvres in Noord-Brabant zal ook worden deelgenomen door de le luit' Carbertus en de 2de lui1" J. Obecholzer en Brn Mulert tot de Leemkule allen van het 54e bataljon van het 3de regiment infan terie, die respectievelijk worden ingedeeld bij de 3de compagnie 2de bataljon, de le compagnie 4de bataljon, de 4de compagnie 4de bataljon en de 4de compagnie 2de bataljon. (Particuliere correspondentie.) Amsterdam, 15 Aug. 1883. XVI. (Slot.) De firma Haniel en Lueg uit Dusseldorf heeft aan den wand alhier onderscheidene kleine hou ten modellen van achterstevens van schepen, zoo wel der Duitsche, als der Nederlandsche marine opgehangen, waaruit het gevolg kan getrokken worden dat deze fabriek in het vervaardigen dézer scheepsdeelen specialiteit is. Aan de overzijde wordt ons de brugbouw (zoowel door photogra- phiën van staande bruggen, als kleine modellen van ijzer), in de fabriek van Harkort-Geselschaft te Duisburg te aanschouwen gegeven. In deze fabriek werd ook, zooals bekend is, de spoorbrug nabij Kuilenburg vervaardigd. Nog veel meer ijzer, ijzerdraad, spijkers, nagels, en alles wat van ijzer gemaakt worat, treffen wij in de middengalerij aan, waar anders niets is té vinden. Wij kunnen die ijzer- en staalmassa onmogelijk in haar geheel nauwkeurig nagaan, en slaan daarom een blik in de le zijgalerij, rechts van den hoofdingang, waar een mixed piclcs van leder, verfstoffen, odeur, chemicaliën, stijfsel, aard- was, mineralen, lucifers, inkten, suikergoed en ik weet aiet al te vinden zjjn. Onder de likeuren en bitters treft men hier ook het bekende Boonekamp-bitter aan, dat ook Nederlandsche proevers roemen, ofschoon m. i. nog de beste opwekker tot eten de honger is. Wijnen, overoude, stokoude wijnen treft men hier in overvloed aan. Ja, zelfs moet uit een etalage een flesch ontvreemd zijn die 100 jaren bewaard werd. En dat het bier goed vertegenwoordigd is, behoeft nauwelijks vermeld, vooral nu ook in ons land het Duitsche bier weer meer in trek komt. On der de bieren voor export naar heete luchtstreken mag het heldere, lichtkleurige bier uit de Ver- einsbrauerei der Bierwerthen in Hamburg als zeer voortreffeljjk worden geroemd. Van de drie in zendingen in witte flesschen was deze inzending de eenige die hoegenaamd geen bezinksel had. Aan het stedelijk bureau voor chemische onder zoekingen alhier werd het als zeer onschadelijk en zeer door hop gezuiverd aanbevolen. In de 2e galerij treffen wij de Duitsche steen kolen en briquetten aan. Ongeloofelijke brokken zijn hier, in een behagelijke nonchalance of tot een goed afgewerkte pyramide opgestapeld, ten toongesteld ja, men treft hier geheele grotwer- ken van die glinsterende steenkolen aan, bene vens veel chemische instrumenten en chemicaliën. In de le galerij links vinden wjj een belang rijke inzending luxe-artikelen en wel voornamelijk van glanzend en dof koper. Het koperen hek, voor de étalage aangebracht, mag artistiek bewerkt heeten, evenzoo luchters en fraaie roodmarmeren vazen, in cuivre poli gevat. Het is een inzending van Paul Stoltz C° uit Stutgart, wier voort brengselen men gedurig ook in (te Kalverstraat bij Cossa kan bewonderen. Alhier treffen wij nog enkele niet onbelangrijke voorwerpen van smeedijzer, van messen, van hou ten huishoudelijke artikelen aan, de laatste van W. Lieber te Westfalen, alsmede de zoo zuinige kachels van Herman Kolosens te Asschaffenburg, waaronder er zijn die reeds lömalen zijn verkocht. Wij laten niet ongemeld eene inzending van parketvloeren van F. H. Schmidt te Altona bij Hamburg, om vervolgens te wijzen op een belang rijke inzending houtmozaïk van Joh. Adelhard te Neurenberg. Onder deze collectie treft men hout mozaïk aan, dat men op het eerste gezicht voor schilderwerk zou aanzien. Zoo b. v., om maar een kunststuk te noemen, is het huis van Albrecht Dürer uit 4000 kleine stukjes hout, alle van origineele kleuren, tot een fraai paneel samenge voegd. Deze kunst is nog van reeenten datum, nl. van 1880 en vindt in Duitsehland tot zelfs in de hoogste kringen veel waardeering. Er worden zelfs stukken vervaardigd van 8000 houtdeeltjes, uit 30 tot 60 deels inlandsche, deels vreemde houtsoorten bestaande. Een tweede, in Duitsehland nog zeer jeugdige industrie is die van het imitatie brons, vansteen- poeder, met papier tot een vloeibare massa ver mengd, vervaardigd. De oppervlakkige beschouwer zal deze bustes, groepen, schilden, zuilen en kolom men, welke niets anders zijn dan een verhard# steenpap, voor echt brons aanzien. Toch zijn ze zoo kunstig en natuurgetrouw teruggegeven, dat vele liefhebbers van kunst, die de echte bronzen, wegens den hoogen prijs niet kunnen betalen, zich deze voor uiterst geringen prijs aanschaffen. Het oordeel van Duitsche couranten, als de Wezer en Elberfelder Zeitungen, Frankforter Presse, Ham burger Nachrichten, Deutsche Famüiënblatt enz. enz., over deze imitatie bronzen is zoo gunstig, dat wij een bezoek aan deze inzending gaarne aanbevelen Zij worden gegoten in de fabrieken voor decora tieve kunst van August Gerber te Keulen, die de vormen van deze afgietsels naar de originalen in de verschillende museums genomen heeft. Sedert 1880 pas in werking en het eerst op de Dussel- dorfer expositie tentoongesteld, werden deze imitatie bronzen reeds eens met goud en tweemaal met zilver bekroond. In deze galerij treft men voorts veel Neuren- berger waren aan, die zeker zeer verdienstelijk zijnvele photographiën en lithographiën, waar van wij noemen de inzending van Julius Klink- hardt te Leipzig. Ook de pottenbakkerskunst is hier, ofschoon niet rijk, vertegenwoordigd, alsmede vele naai- en breimachines. Wij zijn thans aan het einde van het hoofdge bouw de lange galerij voor spoorwagens wandelen wij alleen maar door om een blik te werpen op de fraaie spoorwagens, door de Société anonyme de Trav»aux Dyle et Bacalon ingezonden. Het oog valt aanstonds op die fraaie personenrijtuigen, op die soliede bagage-, post- en zandwagens, alle bestemd voor den Panaragna Moretes Coritiba- spoerrweg. Wij gaan nu naar buiten en zeggen den dichter van de feestcantate na „ja, in dit gebouw was het edelste en beste der geheele tentoonstel ling te vinden." Volgens het Zuiden heeft de gisteren alhier ge houden Augustus colecte voor de scholen met den bijbel," in de stad, dus zonder de buitenwij ken, die nog inkomen moeten, 406,49 opgebracht. Verleden jaar was de geheele opbrengst 328,23. Maandag avond te half acht zal de derde openbare uitvoering van het muziekkorps dei- schutterij te Vlissingen plaats hebben en te 9 uren eene groote taptoe worden geblazen. In het westelijk deel van Zuid-Beveland worden door een commissionair nu reeds aardappelen op gekocht. De bestede prijzen loopen om en bij de 2 per hectoliter. Even vóór middernacht ontstond Donderdag avond te Amsterdam een twist tusschen twee broeders, die zoo hoog liep, dat een der vechten den de vrouw van den ander, die hen wilde scheiden, de pink afbeet. Aan schreeuwen en toeschouwers geen gebrek. Eindelijk komt een agent van politie, die natuurlijk alleen niet opgewassen is tegen drie vechtenden, maar die raad weet. De man blaast met alle kracht op zijn signaalhoorn alarm, in de hoop op assistentie en werkelijk, daar stroome a van alle kantenburgers toe, waarvan som migen in nachtgewaad. Lang duurde het voordat de vechtenden scheidden, de agent blaast steeds dapper doordoch te vergeefs. Eindelijk, nadat een der twistenden was weggeloopen, komen twee agenten en helpen hun kameraadde gewonde vrouw naar het gasthuis brengen, waar zij verbonden werd. De vechtersbazen liet men loopen. Dit vermakelijk staaltje van politie-ijver meldt het Hbld. Woensdagnamiddag werd een heer uit De venter, die met zijne familie de diergaarde te Am sterdam bezocht, en wat dicht bij de kooi dei- apen kwam, door een aap zijn gouden horloge en ketting uit den vestzak gerukt, waarmede de vlugge dief in den boom klom en het horloge voor het oog van den eigenaar en de verbaasde menigte gedeeltelijk vernielde. Een andere aap greep intusschen den gouden ketting, dien hij eveneens in stukken brak. Een der oppassers, dien men intusschen geroepen had, haalde met veel moeite het overschot van horloge en ketting uit de kooi en gaf dit den eigenaar terug. Anno 1883 heeft men in Nederland, in de gem. Achtkarspelen, een nieuw middel tegen de varkensziekte gevonden, nlde kat des huizes, als incarnatie van den duivel, op te han gen 't Is alleen maar jammer, dat het niet hielpzooals trouwens voor de hand lag. Arme dieren 1 Je parle du cheval 1" zegt Laerte, in Mignon.) (D.) De bewoners der Nassaukade te Amsterdam hebben schrikbarenden last van de bijen, tengevolge van het houden van bijenkorven door een paar bewoners dier buurt. Eiken morgen vindt men voor dit of dat huis een troepje nieuwsgierigen met een paar politie-agenten, die met verwondering aanzien hoe de bewoners van het door duizenden bijen belegerde huis verplicht zijn niet alleen deuren en vensters te sluiten, maar hunne woning niet te verlaten. Naar schoolgaande kinderen geven zoo nu en dan, door een medelijden opwekkenden kreet, te kennen, dat zij de pijnlijke last dezer insecten ondervondenbewandelaars van de Nassaukade toonen door hunne aanhoudende afwijzende bewe gingen met hand, neusdoek of parapluie, dat zij eene visite dier brommers vreezen, terwijl de stadswerklieden, bezig met het ophoogen der Kade bij de Pestsloot, verplicht zijn, met zakdoek om hals en hoofd gebonden, hun arbeid te verrichten. Te Scheveningen is een Duitscher gearres teerd, die beschuldigd wordt aan vervalschingen van allerlei aard eene som van 300,000 ver duisterd te hebben. Hij was te Scheveningen in een hotel gelogeerd onder een valschen naam. Bii hem werd bij zijne aanhouding nog ongeveer 6000 gevonden. Den heer B. Bilse, directeur van het zoo uitstekende muziekkorps, dat op de Amsterdam- sche tentoonstelling zulk een groot succes heeft, was Vrijdag, bij gelegenheid van zjjn 67steï ver jaardag, een aangename ovatie bereid. De mu ziektent was in feestdosde leden van het orkest begroetten den directeur bij zijn komst met fan fares een prachtige bloemenkrans werd hem aan geboden en een Duitscher hield een geestdrift volle speech. Het publiek stemde door luide toe juichingen met een en ander in. De bewuste kapel heeft haar verblijf verlengd. Zij geeft nu tot 14 Sept. uitvoeringen op het tentoonstellingsterrein Morgen (Zondag) wordt te Amsterdam verwacht een stoomschip, komende van Havre, met onge veer driehonderd Franschen, die de tentoonstelling en andere merkwaardigheden van Amsterdam komen bezichtigen. Na een verblijf van drie of vier dagen vertrekt dat stoomschip met hen naar Kopenhagen en vervolgens naar Stockholm en Pe tersburg, om ook die steden te bezoeken. Ter verbetering van ons niet zeer begrijpelijk telegram van gisteren melden wij nader, dat de Times uit Alexandrië bericht heeft gekregen, dat er groote ontsteltenis heerscht te Soeakim. Zen delingen van den Mahdi hebben de naburige stammen tot oproer doen overslaan. Twee duizend opstandelingen wierpen zich op het dorp Sinhat, doch werden teruggeworpen. Er wordt gezegd, dat de officieren van den Mahdi een aanval op Soeakim beramen. Soeakim ver keert echter in goeden staat van verdediging. Sir Mozes Montifiore (vergelijk ons Feuilleton van Vrijdagzond aan ieder der 15 vrjjgespro kenen in het Tisza- Eszlar-proces 15 pond sterling met zijn gelukwenschen en vermaningen om verder zich ook als orderlij ke en goede staatsburgers te blijven gedragen. De toestand van den graaf van Chambord blijft ernstig. De patient lijdt veel en is zeer onrustig. Rotterdam. In de Westerhaven alhier is heden nacht een aak gezonken. De schipper, zijn vrouw en vier kinderen zijn verdronken. 's-<*ravenliag-e. Het wetsontwerp betrek kelijk de grondwetsherziening zal in het begin der volgende zitting inkomen. Weventer. Eene vrouw heeft haar dronken man tijdens hij sliep met petroleum begoten en in brand gestoken. De toestand van den man is hopeloos, de vrquw is gearresteerd. Brussel. De senaat heeft het ontwerp tot hervorming van het kiesrecht aangenomen met 34 tegen 27 stemmen. (Zie Belgische brief van heden.) De rechterzijde stemde tegen. Daarna werd voorlezing gedaan van 's konings besluit tot sluiting der zitting. Berlijn, De Norddeulsche constateert dat de paus de hulpbisschop van Breslau benoemd heeft zonder overleg te plegen met de Pruisische regeering. Daardoor zouden de bestaande bepa lingen geschonden zijn. Vrijdag hebben burg. en weth. van Colijnsplaat aanbesteedhet maken van aarde- en steenglooi- ingswerken en het herstellen en gedeeltelijk ver nieuwen van het paalhoofd aan den noordelijken havendam, met de leverantie van de benoodigde materialen. Ingeschreven werd door de heeren L. Witters, te Cortgene, voor ƒ4919.75, D. De Jonge, voor 4912, C. Kievit, voor 4900, W. D. Van der Moer, voor 4850, alle drie wonen te Colijnsplaat, C.Bolier, te Bruinisse, voor ƒ4747 en P. Van den Berge, te Colijnsplaat, voor ƒ4735. Aan laatstgenoemde is het werk gegund. Te Ellewoutsdijk werd Vrijdag in het open baar aanbesteedhet vergrooten der bestaande gemeenteschool en het bouwen eener onderwjj zers- woning. Ingekomen waren 5 biljetten, van de heeren: J, M. Van 'tVeer, te Oudelande, voor 11987Joh. De Vriend, te Borssele, voor ƒ11980; B. Den Exter van den Brink, te Krab- bendijke, voor ƒ11760; Jan Rijnberg, te Elle woutsdijk, voor 11654 en F. Schijf, te Ovezande, voor 10500. Het werk is, behoudens nadere goedkeuring, aan den laagsten inschrjjver gegund. 18 Augustus, des morgens te 8 uren. Verwacht: W. wind en kalm weder. Th er mornet erst and te Middelburg. 17 Aug. 's avonds 11 uren 62 gr. 18 h *8 morgens 8 uren 62 gr. '8 middags 1 uur 70 gr. *8 avonds 5 uren 68 gr. F. Waarschijnlijk zijn de Franschen op het oogen- blik bezig Anam's hoofdstad te bombardeeren. De Anamite is 13 Augustus van Saigon vertrokken en moet dus in den ochtend van 15 Augustus aan de haven Tourane zijn aangekomen. Omstreeks dienzelfden tijd moet admiraal Courbet Tourane hebben bereikt, om vandaar met de mariniers naar Hué te trekken. Men weet, dat vier kanon- neerbooten zouden beproeven de zandbank in de monding der rivier over te komen en tot de hoofd stad op te varen. Terwijl men in Frankrijk ver langend begint uit te zien naar berichten omtrent dit bombardement, bespreekt men druk eene tijding, die een nieuw succes van de Fransche wapenen in Tonking meldt. De Standard ontving van zijn correspondent te Nam Dinh bijzonderheden om trent een uitval der Fransche troepen onder kolo nel Badens, en dit gevecht zoude voor hen niet minder gelukkig zijn geweest dan de strijd van 19 Juli voor Hanoï. DeAnameesche troepen wer den dagelijks stoutmoediger en hunne houding werd meer en meer dreigend, doch de aanval van kolonel Badens heeft hen totaal teruggeworpen. De uitval uit de citadel geschiedde van de noord zijde, geholpen door de kanonneerboot Surprise. De Anamieten vluchten weldra en leden groote verliezen het gevecht duurde niet lang. Aan den Franschen kant werden slechts twee mannen ge dood en zes gewond. Men krijgt door het verhaal van deze overwinning geen groot denkbeeld van den vijand, dien kolonel Badens versloeg. China schjjnt in de laatste dagen oorlogsgezind te worden. Tricou, zoo meldt men, heeft de diplomatieke onderhandelingen met China afge broken, en admiraal Meyer kreeg bevel om in de Chineescbe wateren eene demonstratie te doen met het doel om de regeering te Peking te dwingen af te zien van de door haar gewilde suzereiniteit over Anam. De verklaringen van den Chineeschen gezant te Berlijn maken het overigens niet twijfel achtig, dat China hiervan niet zonder een ernstig optreden zal afzien. Een brief uit Tientsin aan de Temps maakt melding van oorlogstoebereidselen in geheel China en van het inschepen van kanon nen en amunitie, bestemd naar Shangaï. Het incident in Madagascar moest gisteren of heden het onderwerp van bespreking uitmaken in een kabinetsraad te Londen. De ministers zullen dan kennis nemen van het rapport van admiraal Pierre aan zijne regeering over de gebeurtenissen, die een diplomatieke woordenwisseling tusschen Engeland en Frankrijk hebben ten gevolge gehad. Een der beweegredenen tot ontevredenheid van de Britsche regeering, de inhechtenisneming van den secretaris van den Engelschen gezant te Taina- tave, heeft intusschen opgehouden te bestaan. De

Middelburgsche Courant | 1883 | | pagina 2