Laatste Berichten, Gemengde Berichten. Benoemingen en besluiten. Kerknieuws. Marine en leger. Landbouw. Algemeen Overzicht. Belgischs brieven. in quaestie geheel andere namen heb gebezigd voor de optredende personen. Deze mededeeling maakt de zaak niet fraaier en zij strekt niet in het voordeel van den heer Yan der Mep. De eerste burgemeester van Osnabrück, de heer Brüning, en de geh. regeeringsraad prof. dr Fin- kelnburg, uit Berlijn, zijn door den nieuw gestich ten Deutsche Verein gegen den Misbrauch geistiger Getranke naar Nederland afgevaardigd, ten einde een onderzoek te doen naar de werking van de wet op den verkoop van sterkedranken. notarissen. Op verzoek aan W. Huysmans eervol outslag verleend als notaris te Eindhoven. leger. Overgeplaatst bij den grooten staf, in hunnen rang en betrekking, de als ordonuans-officier tijdelijk bij Z. M. gedetacheerde ritmeesters G. J. A. A. baron Van Heemstra, van het 1ste, en jhr. W. F. H. Van de Poll, van het 2de reg. huzaren. Bij het personeel der mil. adm., en wel bij de kwar tiermeesters, benoemd tot eersten luit.-kwartierm. bij zijn tegenwoordig korps de tweede luit.-kwartierm. N. E. Rost, van het 3de reg. inf. ridderorden. Benoemd tot ridder der orde van. den Nederlandschen Leeuw de dirig. officier van gezondb. tweede kl. dr. A. F. Bauduin, van het pers van den geneesk. dienst der iaudmacht, chef van het militair hos» pitaal te 's-Gravenhage. De heer N. schrijft in het Domburgsch badniewus en vreemdelingenlijst Domburg heeft een belangstellend vriend ver loren. Dhr. Willem Lehman de Lehnsfeld, van 12 April 1830 tot 1 Mei 1872 predikant te Dom burg, is den 28 Juli te Dordrecht, waar hij zich, na zijn emeritaat gevestigd had, in den ouderdom van ruim 80 jaren overleden. Meer dan 40 jaren is Lehman te Domburg werkzaam geweest, en heeft het goede zaad, waaruit volksgeluk ontkiemt, naar zijne opvatting en zijne krachten, mild uitgestrooid. Of de oogst aan den arbeid beantwoord heeft, kan geen ster veling beoordeelen maar zeker zal menigeen eene dankbare herinnering bewaren aan den eenvoudigen, braven man, die eene reeks van jaren, soms onder zeer ongunstige omstandigheden, steeds in liefde en met deelnemende belangstel ling den goeden weg heeft gewezen. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Nieuw- en St. Joosland de heer J. van Bolhuis te Delfshaven. In den kerkeraadder Ned. Herv. Gemeente te Tholen zal worden voorgesteld een verzoekschrift aan den gemeenteraad te richten tot afschaffing der kermis. Eene vergadering, gisteren avond daartoe belegd, was evenwel niet voltallig, zoodat het voorstel niet ter tafel kon komen. De voorstellers zullen zich gronden op bevor dering der publieke eerbaarheid en op het voor komen van verspreiding van besmettelijke ziekten. (Zie in een deel onze r oplaag laatste berichten van gisteren). Bergen op Koom, 4 Aug. De hier gar nizoen houdende 5e en 6e batterij van het o' regiment vela-artillerie vertrokken heden naar het kamp te Oldebroek. De officier van gezondheid Pichal is belast met de waarneming van den geneeskundigen dienst gedurende de reis daar heen. Te Heinkenszand zijn verschijnselen van varkens ziekte waargenomen. Twee dieren zijn reeds gestorven, terwijl een derde daaraan lijdende is. Nadat verleden jaar enkele inwoners van die gemeente een aardig sommetje aan de teelt van sjalotten verdiend hadden, is er aldaar een ware manie voor deze uien soort ontstaan. Tot in de kleinste tuintjes vond men dezen zomer een plekje grond bezet met de winstbelovende vrucht. Vooral voor hen, die een buitenkansje zoo goed kunnen inschikken, voor den werkenden stand, is het jammer, dat de groote verwachtingen in dit opzicht beschaamd zijn. Immers de hooge prijs van 18 a 20 gld van verleden jaar is gedaald tot 2 a 2,50 per H. L. Voor sommigen, die ter aanplanting een aanzienlijke hoeveelheid tegen hoogen prijs aangekocht hebben, zal het verlies niet gering zijn. De directeur der export-maat schappij moet aan een inwoner dezer gemeente den raad gegeven hebben zijne waar nog niet van de hand te doen, maar liever betere tijden af te wach ten, welke, raad door hem en anderen opgevolgd wordt. Het schijnt ook de goede hoedanigheden der sjalotten te verhoogen, wanneer ze voor de verzending geruimen tijd uiteengespreid op eene droge plek gelegen hebben. hem verloren had. Weet gij wat hjj thans doet erwijl wij hier in den zonneschijn, over het gras, en onder deze mooie boomen wandelen. Nu loopt hij op de plaats der gevangenis tusschen twee boosdoeners, onder het oog zjjner wachters. Hij draagt het gewaad der gevangenenzijn verblijf is een cel, ontbloot van alle gemakken, en hij moet handen-arbeid verrichten. Hij zal nooit meer lachen. Somtijds spreekt hij tot mij maar op een toon, dien ik niet ken." «Spreekt hij tot u, mijn goeden jongen Hoe kan Kit tot u spreken «Hij doet het" antwoordde Mark op schorren toon. «Zijn geest spreekt steeds verwijtend tot mij." «Dan is het een leugenachtige geestmerkte Frank aan. Hij werd boos over den invloed dien dit onwaardig voorwerp op den geest van zijn vriend behouden had en beducht voor de gevolgen, die dit kon hebben. »Wat hebt gij n te verwij ten Gjj hebt slechts uw plicht gedaan." «Mijn plichtherhaalde de ander bitter. «Dat kunt gij ook zeggen van de jury die hem veroordeelde." (Wordt vervolgd.) In het westelijk deel van Zuid-Beveland wordt gevreesd voor het doorgroeien der aardappelen wat nog erger schijnt dan de ziekte, wijl dan wel veel aardappelen worden gedolven, maar in dat geval zoowel oude als nieuwe veel te wen- schen overlaten. De ondervinding van vroeger leert dat eerstbedoelde te hard en de andere te zacht zijn. Bij ziekte zijn in den regel de niet aangetaste zeer goed. Terwijl hier en daar reeds schoten met tweede gewas zijn ontdekt, wordt elders een nieuwe bloei waargenomen. Toen Vrijdag morgen de mailboot Willem, Prins van Oranje te Queenboro aankwam werd een der passagiers le klasse gemist. Omtrent zijn persoon is niets met zekerheid te zeggen, wijl hij bij geen der overige passagiers bekend is. Zijne bagage zal vermoedelijk spoedig aanwijzen wie de persoon was, terwijl het lot dat hem overkomen, is wel een geheim zal blijven. Donderdag is door een visscher in de Wester- Schelde een zeeduivel gevangen. De kermis te Botterdam is dit jaar geschorst, wijl de pokken daar epidemisch heerschen. Volgens den regenmeter der rijkslandbouw school is gedurende de maand Juli 201 mM. regen gevallen tegen 121 mM. in Juli 1882. Een prettige omgang bestaat er tusschen den burgeipeester en den oudsten wethouder te Tege/ïen, Eerstgenoemde heeft proces-verbaal opgemaakt tegen den laatste, die opmetingen verrichtte in het belang der gemeente en daarbij een struikje omverwierp, dat nu in het proces-verbaal een pruimeboompje genoemd wordt, en hoogstens eene waarde van tien cent vertegenwoordigt. Persoon lijke vijandschap schijnt hier in het spel te zijn. De schildersknecht uit Amsterdam, die met een hem voor een oogenblik toevertrouwd paard met een bleekerswagen vol vuile wasschen wa3 weg gereden, is door de politie te Utrecht gear resteerd en naar zijne woonplaats teruggebracht. Hij had een reisje gemaakt van Amsterdam over Leiden, Den Haag, Rotterdam en Gouda naar Utrecht. Vrijdag morgen om half zeven naderde de pink Ora et Labora de Hollandsche kust bij Zandvoort met een groote Hollandsche vlag boven een Oos- tenrijksche vlag geheschen. Het schip was niet op de Oostenrijkers buit gemaakt, doch de schip per van de pink maakte op deze wijze bekend, dat hij H. K. K. H. Maria Theresia, aartshertogin van Oostenrijk, aan boord had. De prinses had zich dien morgen om elf uur met haar dochter prinses Margaretha van Oostenrijk en gravin Stolberg op de pink ingescheept, daar zij gaarne wilde zien hoe 's nachts op de Noordzee visch gevangen wordt. De prinsessen verdroegen de beweging van bet schip bijzonder wel, en woonden met groote belangstelling het uitwerpen en inha len der netten bij. Niemand die ooit op een pink medeging, zal H. K. H. den lof onthouden dat zij zich moedig weet te behelpen met weinig comfort en dat ze allerlei bezwaren licht telt, want een pink houdt er geen kajuit op na. De platboom- sche pinken zijn nog even primitief als honderd jaren geleden. Om half zeven kwam de pink terug, een vlet bracht de prinsessen in een babbelwagen en dus reden ze uit zee naar het strand. Het weder was vrij goed nu en dan nevel en wolken, dan eene heldere starrenhemel. De zonsopgang was bene veld doch niettemin schoon door het parel-grijze licht. Dezen nachtelijken tocht over de zomerzee aan boord van een eenvoudige Hollandsche pink zal de moedige aartshertogin zeker niet Spoedig ver geten. Als een- midsummernights dream zal ze zich dien herinneren. Handbl Te Groningen vielen een jongentje en een meisje in het water. Terwijl een aantal groote menschen stonden te beraadslagen wat te doen en enkele zelfs booten gingen halen, namen twee jongens, een van 16 en een van 14 jaar, een kloek besluit. Zij sprongen te water en redden de drenkelingen. Tentoonstelling te Amsterdam. Volgens bet Hand. zijn in de groote brandkast van de firma Chatwood O, op de tentoonstel ling, 5 personen door het dichtslaan der deur opgesloten en hebben daarin een uurtje allerge- noegelijkst doorgebracht. Zou dit geen aardig heid zijn De firma De Naeyer, papierfabri kanten te Willebroek in België, die in de machine galerij der tentoonstelling de voornaamste plaats inneemt, heeft het loffelijke voornemen opgevat om van de producten barer nijverheid, die op de tentoonstelling worden vervaardigd, eenige te doen strekken ten behoeve van sommige weldadige in richtingen in Nederland. Tot dat doel wordt in de machinegalerij een bazaar ingericht en zulien a. s. Zondag eenige dames, die zich daartoe wel willend bereid verklaard hebben, zich bezig houden met den verkoop dier artikelen. De geheele op brengst van het papier, dat op milddadige wijze geheel kosteloos door voormelde firma ter beschik king wordt gesteld, strekt ten behoeve der Maat schappij tot opvoeding der weezen in het huisgezin. Een paar Rotterdamsche firma's hebben ge schreven om inlichtingen omtrent het vriendelijk aanbod van een Parijzenaar, die hun den weg zou wijzen om een belooning of vereerende onder scheiding te bekomen. Op hunne brieven kregen zij het volgende ten antwoord Parijs, 1 Augustus 1883. Mijnheer, Uit uwen brief fs mij gebleken dat gij recht hebt op eene belooning. Ik kan u nu eene der volgende ridderorden doen verkrjjgen De Portugeesche orde van Jezus Christus, de Osmania-orde, Medjidié-orde, Perzische orde van den Leeuw, Nichan-orde van Tunis thans eene Fransche decoratie orde van Karei III (Spanje); van Isabella la Catholica (Spanje); van den Hei ligen Gregoriusvan den Heiligen Sylvester. De gift, die men ten voordeele der humanitaire werken in deze verschillende landen moet storten om eene dezer orden te verkrijgen, varieert tus schen de tweeduizend en drieduizend francs. Indien gij het in uw commercieel belang dien stig acht, gevolg te geven aan de mededeeling, welke ik de eer heb u te doen, zal ik u omtrent de wijze van storting van bovengenoemde gelden de noodige aanwijzing verstrekken en mijne refe rentiën zenden. Het zal wel onnoodig zijn, te doen opmerkfm, dat het een vereischte is dat gij een alles/ins achtenswaardig persoon zijt en nooit verkeerde dingen hebt gedaan. In afwachting, enz. A. Rey De Bellonnet. 1. Rue de Méhul Par Met de tentoonstelling te Amsterdam schijnt die industrie dus niets te maken te hebben. Op de tentoonstelling te Amsterdam springt men alles behalve beleefd met sommige bezoekers om. Een journalist, de heer Wagenvoort, maakte aanteekeningen, doch werd daarin verhinderd door een oppasser, dien hij om zijn dwazen uitval een ezel noemde. De heer W. werd voor de com missie gebracht en uitgenoodigd dat woord ezel te herroepen, wat hij weigerde. De Arak. Crt. meldt, naar aanleiding daarvan het volgende, wat een barer medewerkers op die tentoonstelling overkwam. Er zijn marmeren beeldjes in de tentoonstelling der kunstvoortbrengselen, welke op draaischijven zijn geplaatst, zoodat men ze van verschillende zijden kan bezien. Toen onze medewerker de schijf draaide, kwam een oppasser naar hem toe dat mag je niet doen." Draai jij het dan voor me, was het antwoord. Dat mag ik ook niet. Maar waarom kan dat beeldje dan draaien als men het niet draaien mag? Omdat het er niet af zou vallen, sprak de oppasser op een toon of hij de hoogste wijsheid uitsprak. Man, je weet er niets van. Dat was te veel gezegd; aanstonds werd een oppertoezichter geroepen. Die menschen draaien aan de beelden. Wel, dat mogen ze gerust doen,' daar zijn ze voor, zeide de oppertoezichter, die gelukkig meer begrip van de zaak had dan de ondergeschikte. De IV. li. Ct verneemt, dat de vader van het uit Den Haag ontvoerde kind, vergezeld van een politie-ambtenaar, z jne schoonmoeder is nagereisd naar Engeland, ten einde pogingen in het werk te stellen om zijn zoontje onder zijn hoede terug te krjgen. De dame en het kind moeten zich reeds op Engelsch grondgebied bevinden. Groot Brittannië heeft in het uitleveringsverdrag met Nederland de ontvoering van minderjarigen niet opgenomen onder de misdrijven waarvoor uitlevering wordt toegestaan. Nu meldt men weer dat Jan Melis niet is verdronken. Gisteren morgen is uitspraak gedaan in het proces der vijftien Hongaarsche Joden, die be schuldigd waren van moord gepleegd op Esther Solymossi te Tisza-Eszlar. Allen zijn vrijgespro ken, en de staat is veroordeeld tot het betalen der kosten. Van de zijde van het publiek had geen enkele manifestatie plaats. Zie laatste berichten van gisteren). Gisteren vierde de hoogeschool te Zurich (haar 50jarig jubileum. Nederland was door de Leidscbe universiteit vertegenwoordigd, nameljk door de hoogleeraren Kern en Suringar. Een feesteljke optocht had plaats, bestaande uit 800 personen, naar de groote kerk, waar een cantate werd uitgevoerd, de rector Steiner eene feestrede hield en de promoties honoris causa werden be kend gemaakt. Des namiddags werd een groote feestmaaltjd gehouden. De voor- zoowel als de tegenstanders van werklieden-vereenigingen zien met nieuwsgierig heid uit naar het resultaat van eene beslissing van den Franscben vertaler van Schulze-Delitseh's werken. Benjamin Rampal bepaalde onlangs dat een som van ongeveer 13000.000 frank te Parjs zal gebruikt worden «ten behoeve van verschil lende werklieden-vereenigingen of coöperaties ge durende den tjd van hoogstens negen jaren." Eene commissie uit den gemeenteraad zal de gelden besturen. Eene wetenschappelijke commissie gaat op Ischia de oorzaken van den grooten ramp bestu- deerenmen meent nu, dat het onheil niet te wijten is aan eene aardbeving. Men heeft nog levende personen onder de puinhopen gevonden. Van alle kanten stroomt hulp van gemeenten, provincies, en particulieren. Het bezoek van koning Humbert aan het eiland en aan de gevulde hos pitalen te Napels heeft een zeer gunstige uitwer king op de bevolking. De koning bezoekt alle hospitalen en spreekt eiken gekwetste woorden van opwekking toe. De rechtbanken te Dublin hebben een hon derdtal personen tot boeten en tot gevangenisstraf veroordeeld wegens het branden van vreugdevuren bj het vernemen van de doodstjding van James Carey. Eergisteren is te Jena groot feest gevierd, waar studenten uit alle deelen van het vaderland samen kwamen om een beeld in te wijden ter herinnering aan de eerste Germaansche studenten clubs. Heden ten dage is de Burschenschaft een vrienden-vereeniging, hoofdzakeljk gewjd aan het drinken van bier, aan den zang en aan het duel- leeren. Maar toen de eerste studentenclubs door Jahn en zijne makkers werden opgericht in de dagen na den vrede van Tilsit, hadden zj een ernstig politiek doel. Zij werkten krachtdadig meê aan het opwekken van Jong Germanje tegen den Franschen indringer, en toen later de Germaan sche legioenen in het veld kwamen hadden de clubs geen gering aandeel in den strjd. Zelden zijn zooveel jongelieden op het slagveld verschenen als in 1813. Toen de oorlog over was hielden de Burschenschaften het gevoel van Germaansche een heid levendig in de donkere dagen toen Metter- nich in Oostenrijk heerschte en Pruissen zijn »gran rifiuto" van '49 had. De BurscJt van heden moet toestemmen dat het modern Germanje veel aan den vroegeren tijd is verschuldigd. 's-ïwravenltage. Bij kon. besluit is C. R. J. Bentfort, ontvanger van 's rijks belastingen te Bladel, verplaatst naar Aardenburg. Xntfen. Tusschen hier en Brummen is heden ochtend de sneltrein ontspoord. Door da delijk gebruik van de Westinghouse-rem is het leven der passagiers gered. De locomotief en de voorste wagen zijn omver gevallen. Londen. O'Donnell beweert dat hij han delde uit zelfverdediging, daar Carey hem met een revolver bedreigde. jmmmw. Voordat het Engelsche lagerhuis uiteen gaat zal het waarschijnlijk nog een groot wetsontwerp onder handen nemen, namelijk de Ilbert billwelke door den onderkoning van Indië lord Ripon is uitgewerkt, en ten doel heeft om in zekere ge vallen de Europeanen zoowel als de inlanders te onderwerpen aan uit louter inlanders gevormde rechtbanken. Vroeger reeds hadden wij gelegen heid erop te wijzen, welk een tegenstand dit ontwerp ondervindt bij de Indische bevolking en de Engelsche conservatieven. Niettegenstaande lord Kimberley, staatssecretaris voor Indië, ge weigerd heeft om aan die oppositie gehoor te geven en den onderkoning uit te noodigen zijn ontwerp in te trekken, hebben toch de voorstan ders der liberale politiek het noodzakelijk geacht om te Londen eene groote vergadering te houden, ten einde lord Ripon te verdedigen tegen de tot hem gerichte aanvallen en hem aan te moedigen op den ingeslagen weg voort te gaan. John Bright presideerde en zette met zijne bekende welsprekendheid het billijk karakter der wet uiteen, die de inlandsche rechtsspraak op gelijken, voet zal plaatsen met de vreemde magistratuur welke tot nu toe in de groote Britsche kolonie is van kracht geweest. Deze rede werd warm toe gejuicht, en de vergadering, waarop de heeren Forster, Blind en een menigte bekende liberalen tegenwoordig waren, nam een paar moties aan die voor de Ilbert-bill en lord Ripon zeer gunstig waren. Terzelfder tijd maakten de conservatieve bladen met grooten ophef het oordeel openbaar van de magistraten van het hooggerechtshof te Calcutta, een oordeel dat niet vóór de hervorming spreekt. Het is_ te begrijpen, dat die rechters gaarne het monopolie en de almacht bewaren, waarvan zij nog genietenmaar daar zij partij in deze quaestie zijn, zal hunne meening niet veel gewicht in de schaal kunnen leggen. Het is zeer wel mogelijk, dat deze bill nog voor de vacantie in behandeling komt, en dat weldra een beslis sende strijd zal gestreden worden tusschen hen, die elkander het gezag in Indië betwisten, en ook in het parlement als kampioenen zullen optreden. In de Engelsche bladen wordt nu een strijd ge voerd over het bericht, dat ook de verklikker Mottly zoude zijn gedood in Philadelphia. Verschei dene bladen ontkennen de juistheid ervan, maai de Times houdt vol, en verzekert dat de familie van Mottly, welke te Dublin woont, bericht heeft van zijn dood. O'Donnell, de moordenaar van Carey, blijkt een Amerikaan te zijn, geboren uit Iersche ouders. Men verzekert dat hij niet in Engeland, maar aan de Kaap zal terecht staan. 't Schijnt er in Caïro wat beter te gaan uitzien de overheid doet de stad reinigen; het dorp Ma- rouf, bij de stad, is om gezondheidsredenen verbrand, en aan de Mahomedanen is het verboden bij gele genheid van het Bairam-feest de graven te be zoeken. Het karakter der ziekte wordt iets minder kwaadaardig. De twaalf Engelsche geneesheeren zijn in Caïro aangekomen. De parlementaire vacantie in Frankrijk doet ook de mannen der politiek uit de hoofdstad voor een tijdlang verdwijnen. Zoo zijn Grévy en Ferry reeds vertrokken. Op de Tonkingquaestie kan misschien de dood van koning Tu-Duc eenigen invloed hebben, claar aan zijn listige politiek de verwarring wordt toegeschreven en hij ook gehouden wordt voor een geheim opstoker der «Zwarte Vlaggen." Wellicht zal zijn opvolger zich strenger houden aan het tractaat van 1874. De onderhandelingen tusschen Frankrijk en China schijnen overigens hoegenaamd geene vordering te maken. De zitting van de Belgische kamer, waarvan in den hierna volgenden brief sprake is, is be langrijk geweest, minder om hetgeen er gesproken dan om hetgeen er is afgedaan. Het debat was geheel uitgeput en het uur der stemming aange broken. Wat het lot zal zijn, dat voor de belasting op bet roerend goed is weggelegd, men vreest daarvoor met groote vreeze. De 59 der rechter zijde zullen als één man tegen stemmen, de heer D'Elhoungne en Tesch van de linkerzijde zijn eveneens niet gunstig gezind, en bet oordeel der acht van den uitersten linkerkant is bekend het ontwerp zal dus, als ieder tegenwoordig is, met 69 tegen 69 stemmen verworpen worden. Maar laat ons den tijd niet vooruitloopen. Gisteren werden de twee eerste paragrafen van art. 1 aangenomen. De paragraaf, waarbij eene belasting op de rente van staatspapieren wordt voorgesteld, is met eene groote meerderheid verworpen. Het amendement, strekkende om belasting te heffen van de coupons der obligatiën, door buitenlandsche maatschappijen uitgegeven, werd insgelijks verworpen. Het artikel, waarin wordt voorgesteld om de coupons der ste delijke obligatiën te treffen, is ingetrokken. Het artikel betreffende het recht van overdracht op publieke en andere fondsen, is verworpen. De wijziging in de personeele belasting werd ten slotte, bij tweede stemming, met éen stem meerderheid aangenomen. Uit Weenen wordt gemeld, dat den afgezetten Belgischen generaal Brialmont de post is aan geboden van hoofdinspecteur bij de Rumeensche vestingen met den titel van divisie-generaal. De liberalen en clericalen in België staan in deze dagen scherper dan ooit tegenover elkaar naar aanleiding van het bekend proces-Bernard. Weinige jaren geleden werd op verzoek van de Belgische regeering de bisschop van Doornik, Dumont, door den paus ontslagen, en kreeg hij den bisschop Du Rousseaux in zijn plaats. Maar het duurde laug eer deze zijn zetel kon innemen door het weerspannig gedrag van Dumont, en in dien tusschentijd was de kanunnik Bernard met de bisschoppelijke kas en papieren van waarde naar Amerika vertrokken. Hij werd evenwel door de bemoeiingen der Belgische regeering uitgeleverd, en staat thans terecht wegens mis bruik van vertrouwen. Wij komen nader op dit belangrijk proces terug, waardoor de politieke gemoederen in het naburig rijk niet weinig in beweging gebracht worden. Brussel, 3 Augustus. Het ministerie geraakt aan het einde zijner kwellingen. Waarschijnlijk heeft heden de eind stemming plaats over de laatste der ontwerpen, die betrekking hebben op bet belasten van het roe rend goed. Tot nu toe houdt het ministerie van de eerst gevraagde 26 millioen 11 millioen door de verhooging der rechten op den alcohol en de tabak, welke door de kamers met eene meerder heid van drie vierden der stemmen zijn aangenomen. De uiterste linkerzijde heeft, evenals de clericale rechterzijde, systemathiseh tegen al de ontwerpen gestemdzij heeft gebruik gemaakt van de ver klaring van den heer D'Elhoungne, minister van staat, die, ten einde zijn voorstel tot verdaging der andere, aanstonds teruggetrokken, belastingen te motiveeren, had betoogd, dat men het feit,

Middelburgsche Courant | 1883 | | pagina 2