BUITENLAND. Laatste Berichten Moopiieii e» VerpcMiip in MaM. Weerkundige waarnemingen. Algemeen Overzicht. SIMON BOLIVAR. wiek werd verbrijzeld, doch verder is geen schade van belang veroorzaakt. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft men te Biervliet uit de keet van den landbouwer De G. een pot met boter en eenige andere goede ren weggenomen. De onbekende dieven hebben totnutoe vergeten een en ander terug te brengen. De begrafenis van den jeugdigen, te Am sterdam gestorven Arrowak heeft Dinsdag plaats gehad op het R. C. kerkhof de Liefde aldaar. Het lijk werd gevolgd door al de Surinaamsche inboorlingen, in rijtuigen gezeten. Twee lauwer kransen, een van de heeren van het comité en een van de directie der Surinaamsche tentoonstel ling, versierden de kist. Terwijl allen, van zoo verschillende stammen, maar nu sedert hun overkomst door zekeren band vereenigd, eerbiedig toezagen bij de droevige plechtigheid, nam de heer Mackintosh het woord en sprak in het Neger-Engelsch, dus voor hen allen verstaanbaar «Vaarwel Col-hee! Aangenaam is 't mij u nog volgens uw eigen verlangen in den schoot der Christelijke kerk te hebben zien opnemen. Gij gaat henen en laat mij hier, met, een zware ver antwoording aan uwe oude moeder daarginds, achter. Beste Col-hee! rust in vrede! Gij, die tot den vreedzaamsten stam van Guyana behoorde, den stam, die nimmer zijn hand bezoedeld heeft met het bloed van eenig Europeaan, het aller minst wel van den Hollander, wie de uwen het eerst de hand van vriendschap boden, toen deze landden aan de kusten van Guyana, beste Colhee, rust zacht «En laat uwe laatste rustplaats hier tot bewijs strekken, dat uwe stamgenooten altijd in vrede met hunne Hollandsche broeders, in wier midden gij nederligt, hebben geleefd Col-hee, beste Col- hee, uit naam van allen roep ik u een laatst vaar wel toe Diep getroffen werd hierop, namens allen, dooi den oudsten der inboorlingen, Syntax, in dezelfde taal, een woord van dank gezegd voor de eer, den afgestorvene bewezen. Nv. d. D.) Te Batavia bestaat sedert langen tijd de wittejas-quaestie. Het geldt de vraag of het ge oorloofd is in de comedie een witte jas aan te hebben of niet. Een onvermoeid voorstander van het gemak en de luchtigheid heeft reeds vroeger getracht deze mode daar ingang te doen vinden met het enkel resultaat echter, dat men hem, spoedig den uitgang deed vinden. Niet beter verging het hem, toen hij het den 15en Juni bij een opera-opvoering nogmaals beproefde. Een antiquair kocht de vorige week in Noord-Holland een klein kastje van eikenhout, gebeeldhouwd met figuren en ornamenten, met een beslag van ijzer erom, in renaissance-stijl. Het was geheel overgeverfd, en toen hjj het van die verfstof had ontdaan, verkocht hij het aan een Fransch koopman voor den prijs van 1800. Hij had het ingekocht voor 40. In een kippenei te Goudswaard heeft men een kuiken gevonden met vier vleugels, vier pooten, doch éen kop. Het zonderlinge dier heeft nog eenige oogenblikken geleefd. De beweging onder de werklieden te Rotter dam tot bestrijding van den arbeid op Zondag blijkt steeds meer goede en blijvende gevolgen te hebben. Staking van allen arbeid op Zondag heb ben zij niet verkregen en ook misschien niet on voorwaardelijk gewenschtmaar die arbeid is de drie laatste maanden tot een werkelijk minimum beperkt en loopt in den regel in den vroegen morgen af. Wel is er nog eenige spanning tusschen de bazen of aannemers, die wel en die niet op Zondag willen laten werken; wel willen enkele cargadoors er niets van weten, dat de werklieden hun in dezen de wet zouden stellenwel hebben de bestuurders van het werkmansbond De Maas zich vele weken lang van alle werk uitgesloten gezien, omdat zij niet genegen waren hun bond te ontbinden, doch ook aan dit dwingen is een einde gekomen. Het feest te Rotterdam te vieren, ter eere van het 25jarig bestaan der diergaarde, is uitgesteld tot 31 Juli. In de Prov. Dr. en Asser Ct. worden ge vraagd, om op den dag van het zendingsfeest dienst te doen, bedienden van positief godsdienstige be ginselen en gekleed in zwarten rok, witte das en zonder snorbaard. In hetzelfde blad wordt door een slager geannonceerd, dat hij voor het zen dingsfeest" een buitengewoon fijnezware koe slacht Zaterdagmorgen is een der oudste oud-strijders van Nederland te Veenhuizen ten grave gebracht. Het was Josua Vuistman, oud 89 jaar, bezitter van zes medaljes, waaronder die van Waierloo en een gouden voor 't vervoeren van Napoleon I naar St. Helena. Met toestemming van den betrokken minister zijn gisteren de postboden aan het postkantoor te Oudewater, ten getale van vijf, voor eenige dagen naar Amsterdam vertrokken, om de tentoonstelling en andere bezienswaardigheden der hoofdstad te bezichtigen. De reis-, verblijf- en bezichtigings- kosten worden gedragen door den heer P. Buijs, onschuld van Kit aan het licht mocht komen, speet haar de behandeling die Mark mijnheer Penrijn had aangedaan zeer en wilde zij niet gaarne een oud vriend verliezen, ter wille van een verschil van opvatting. «Gij en ik, mijn beste Mark, we zijn natuurlijk overtuigd van de eerlijkheid van onzen Kit, maar al blijven wjj hem getrouw tot het laatst, is het niet meer dan Christenplicht om de inzichten van degenen die hem minder gekend hebben te eerbiedigen." «Als gij mijnheer Penrijn meent, moeder'^ antwoordde Mark stroef', «die kende Kit genoeg en de Christenplicht zou iedereen, laat staan een dominé, hebben moeten gebieden om zich met minder vinnigheid uit te drukken." «Ik ben overtuigd dat mijnbeer Penrijn niet scerp heeft willen zijn." «Dan was hij het zonder het te willen, en dat getuigt nog minder voor zijn hart." Wat kan het vooroordeel de besten en braafsten toch bederven zuchtte mevrouw Med- way. «Ik zou u iets van mijnheer Penrijn kunnen vertellen maar het zou toch niet baten." (Wordt vervolgd.) postdirecteur aldaar, die ook voor zijne kosten in plaatsvervangers voor de afwezenden voorziet. Zondag komen te Amsterdam een 70tal werklieden uit de papierfabriek van den heer De Naeyer te Willebroeck (België). Zij komen per extra-trein, 't Is slechts een deel van het talrijke personeel, aan de fabriek verbonden. De werk lieden komen niet alleen om te zien zij zullen zich ook doen hooren. Het 70tal vormt nl. een muziekkorps en het zal Zondagavond het eerste deel van het programma in de muziektent op zich nemen, terwijl het tweede deel door het korps van den heer Bilse wordt vervuld. Amst Den 5 Augustus zullen de brood-, koek- en banketbakkers te Amsterdam feestvieren. Het feest gaat uit van het 1Nederlandsche brood-, koek en banketbakkersbond. Zondag 5 Augustus zal te 5 uren aan de feest vierenden de eerewijn worden aangeboden bij Krasnapolsky en 's Maandags zal een internationale vergadering van brood-, koek- en banketbakkers worden gehouden, terwijl voor de volgende dagen aangekondigd worden bezichtiging der koloniale tentoonstelling, Panopticum, Natura Artis Magistra, uitstapje met een salonboot naar IJmuiden. en des avonds concert in het paleis voor Volksvlijt, Parkschouwburg, en tot slot een uitstapje naar Delft, ter bezichtiging van de gist- en spiritusfa briek van den heer Van Marken, en een algemeen afscheid in het badhuis te Scheveningen. Men schrijft uit York, dd. 19 Juli, aan de Haarl. Ct. Wij waren gisteren ochtend getuigen van een zeer indrukwekkende plechtigheid en zagen den prins Van Wales met maijonieke ceremoniën den eersten steen leggen van een gebouw voor kunsten en wetenschappen. Het prachtig gewaad van den most worshipful Grandmaster of Freemasons en dat van de grootwaardigheidsbekleeders der orde trok ken zeer onze aandacht, evenals de geheele op tocht en alles wat daarmede gepaard ging, maar het meest van alles troffen ons de woorden, uit gesproken door den zoo innig geliefden troonop volger, die zijne positie en de belangen der natie zoo volkomen begrijpt en uitstekend behartigt. «Mannen en broederen, hier vergaderd", sprak de prins groot-meester, „om deze plegtigheid bij te wonen, hetzij u allen bekend, dat wij, wettige metselaren zijnde, trouw en onderdanig aan de wetten van dit land, het als een deel van onzen plicht beschouwen, schoone gebouwen te stichten, welke, aan de broederen dienstbaar zijnde, strek ken tot de eer van God, om Hem te eeren, den grooten bouwmeester van het heelal. Wij hebben onder elkander, verborgen voor de oogen van den gewonen mensch, geheimen, welke niet mogen geopenbaard worden en die niemand ooit ontdekt heeft; maar die geheimen zijn eerlijk en trouw en niet in tegenspraak met de wetten van God en die der menschen. Zij zijn ons in vrede en vertrouwen nagelaten door vroegere geslachten, en zoo moeten wij die ongeschonden bewaren en overdragen tot in de verste nakomelingschap. Wanneer onze orde niet goed en onze bedoelin gen niet eerlijk waren, zouden wij niet zoovele eeuwen hebben bestaan en zouden wij niet zoovele beroemde en aanzienlijke mannen in ons midden tellen, steeds bereid om onze denkbeelden te ver wezenlijken en onze belangen te bevorderen en voor te staan. Wij zijn hier heden bijeengekomen om openlijk in uw aller tegenwoordigheid den grondsteen te leggen van een gebouw, aan kunsten en wetenschappen gewijd en dienende tot vefee- ring tevens van den Allerhoogste, en wij willen God bidden, dat Hij het zegene en voorspoedig doe zijn, want de eerste plicht van ons bij elke onderneming is den zegen af te smeeken van den grooten bouwmeester van het heelal op ons werk, en ik verzoek u daarom in te stemmen met de woorden, welke onze grootaalmoezenier zal spreken als eene bede tot den troon der genade". Dit geschiedde en men verwijderde zich na afloop der plechtigheid op dezelfde wijze als men geko men was. Er werd den prins een lunch aange boden in de „Club-Chambers" en Z. K. H. vertrok met een extra-trein naar Londen, waar hij des avonds weder de honneurs waarnam van eene allerliefste fancy fair op het terrein van de vis- scherij-tentoonstelling, waar de geheele élite der hoogere kringen in prachtige kleeding was bijeengekomen om een offer te brengen, op ver langen van den kroonprins, voor de stichting van eene eigene Engelsche protestantsche kerk te Berlijn, waar men zich thans in eene der neven zalen van een der paleizen behelpt. Een opstijging van een luchtballon van de markt van Cleveland (in de Vereenigde Staten) wekte eenige weken geleden buitengewone belang stelling. De heer Davis van Chicago zoude in het huwelijk treden met juffrouw Rose Kennedy van Springfield. Zij kwamen om 5 uur op de markt aanrijden, vergezeld van den rechter Fuller, die het paar zoude vereenigen. De heer Davis had een hoogen hoed op en witte handschoenen aan; de bruid was smaakvol gekleed in wit mous seline, en had een lange veer op haar hoed. Zij stapten met den rechter in het schuitje, dat zich met den ballon 100 voet hoog verhief. Op deze hoogte had de inzegening plaats, en de talrijke toeschouwers juichten uit alle macht. Daarop werd de ballon weder naar beneden gehaald om den heer Fuller aan land te zettenen verder deed het gelukkige paar onder leiding van den lucht reiziger King een huwelijksreisje in de wolken. De werkstaking onder de telegrafisten in de Vereenigde Staten duurt voort. Zooals men vooraf bepaald had, heeft het bestuur reeds het personeel der kleine telegraafbureaux geconcentreerd in die van de groote stedenal lijden dus steden als Philadelphia, Baltimore, Washington niet veel door de werkstaking, de plaatsen van den tweeden rang zijn bijna geheel van hulp beroofd. De administratie schijnt bang geweest te zijn, dat de draden zouden worden doorgesneden, want zij heeft 500 dollars uitgeloofd voor de arrestatie van eiken persoon, die zich aan een dergelijke daad schuldig maakt. Maar de telegrafisten schijnen niet hun toevlucht te nemen tot gewelddadige maatregelen. Zij blijven koelbloedig wachten, totdat de administratie aan hunne eischen zal hebben toegegeven. Zondag avond is bij Hütteldorf (niet ver van Weenen) een brug ingestort op het oogenblik dat vele werklieden met vrouwen en kinderen erover gingen. Vijftig van hen vielen in de beek en kregen ernstige kwetsuren. Niemand is even wel gedood. In den vorigen nacht is te Dresden het ge bouw der vroegere militaire kamer met den zich daarin bevindenden voorraad verbrand. Bij de redding zijn twee mannen en later door de instor ting eene vrouw en een kind gewond. - Amsterdam. De gemeenteraad heeft heden, met 19 tegen 9 stemmen, de concessie voor de levering van gas aan de Engelsche maatschappij gegund. 25 Juli, des morgens te 8 uren. Th ermumete rstaad te 1\I ld de Iti arg. Verwacht: veranderlijk weder en regen. 24 Juli. '8 avonds 11 uren 55 gr. 25 '8 morgens 8 ureu 58 gr. 's middags 1 uur 88 gr. 8 avonds 5 uren 64 gr. F. Gemiddelde uitkomst der onderzoekingen van het lichtgas der gemeente-gasfabriek te Middelburg, van 1623 Juli 1883. kaarsen. grein per M3 gas. Ilatum. Plaats. Voorwerpen. Information. 26 Juli. Vrouwepolder, Verhuring Tienden Tak. 27 v Vlissingen, Huis, De Wolff. 27/30 Middelburg, Meubels, Verhulst. - v Wissenkerke, Vruchten te valde, Huvers. Middelburg, Huis, Tak. 1 Aug. Wissenkerke, Bóeren-inspan, Huvers. 1 Serooskerke, Hofsteedje, Woutersen. 8 Oostkupelle, Strandgoederen, Burgemeester. 10 Groede, Huizen enz., Hamniacber. 10 r Bronwei shaven Bouw-en Weiland Van der Bent. 27 Oostburg, Buuivland, Ontv. der reg. en dom. Alle bladen, zoo deelde een Laatste bericht, ons gisteren nog mede, alle Engelsche oladen, behalve de Standard, laten zich gunstig uit over de intrek king van de overeenkomst met den heer De Les- seps. Dit was werkelijk te verwachten, want wat blijkt uit de redevoeringen die de heer Gladstone in het lager- en lord Granville in bet koogerhuis hebben uitgesproken? Het Britscbe gouvernement, besloten om de tot stand gekomen overeenkomst niet aan de goedkeuring van het parlement te onderwerpen, denkt er niet aan over een nieuw tractaat te gaan onderhandelen. De beide minis ters hebben te verstaan gegeven, dat zij voortaan zich met de quaestie niet zouden inlaten, dat de heer De Lesseps verder volkomen vrij is voor ei gen kosten een tweede kanaal tot stand te bren gen, en de Engelsche handelaren vrij zijn daaraan deel te nemen ten einde hunne belangen in deze quaestie te verzekeren. Deze negatieve oplossing bevalt aan Frankrijk, gelijk wij reeds opmerkten, want de heer De Lesseps vereenigt er zich mede, en buitendien is er in het Engelsche parlement genoeg gewag gemaakt van Frankrijk's rechten en van de vriendschappelijke verhouding, waarin de beide landen tot elkaar staan, of in allen ge valle behooren te staan. Maar de oppositie in Engeland "kan niet tevreden zijn. De reeders en hunne politieke vrienden wenschten wel terugtrek king van deze overeenkomst, maar verlangden dat de regeering niet zoude ophouden met onderhan delen totdat er voordeeliger voorwaarden zouden verkregen zijn. De oppositie, en de Standard aan het hoofd, zal na de openbaarmaking der officieele documenten waarin de geschiedenis der onderhan delingen is vervat, in de volgende week een debat uitlokken over de zaak, gelijk zij nu zich vertoont. Thans is het de plicht van de oppossitie, zegt het blad, om verschillende vragen te stellen, waarop de ministers uitvoerige antwoorden zullen moeten geven. Sir Stafford Northcote heeft gisteren dan ook reeds aangekondigd wat kj zal ter sprake brengen. De leider der oppositie zal voorstellen een adres aan te bieden aan de koningin, waarin H. M. wordt verzocht hare toestemming te weigeren tot alle onderhandelingen betreffende het Suezkanaal, wanneer daarbij het uitsluitend monopolie wordt erkend op den waterweg tusschen de Middelland- sche zee en de Roode zee. Men kan den heer Northcote aanstonds antwoorden, en de heer Glad stone bleef niet in gebreke dit te zeggen, dat men nimmer verklaard heeft dat de heer De Lesseps dit monopolie bezit. De woorden „uitsluitend recht" beteekenen niet; dat anderen belet zouden worden de landengte door te stekenzij hebben alleen betrekking op de vraag of de tegenwoor dige maatschappij zonder nieuwe concessie een nieuw kanaal kan graven. De maatschappij van De Lesseps heeft geen terrein waar zij handelend kan optreden dan de landengte van Suezde Engelsche reeders zjjn vrij, als zij des noods een derde kanaal willen graven in Palestina of op eene andere plaats buiten de landengte. Maar de op positie let hier niet opde kanaal-quaestie moet nu eenmaal dienen als stormram tegen de regee ring en de liberale partij. De Engelsche troepen in Egypte beginnen ook last te krijgen van de cholera. De gevreesde ziekte is onder een regiment infanterie te Suez uit gebroken twee man zijn overleden. Bij het Engelsche regiment, dat op de citadel te Cairo dienst doetzijn drie gevallen ontstaan, waar van een met doodelijken afloop. Daar keersckt eene ontzettende verwarring. De gezondheidsmaat regelen blijken, in weerwil van het grootste gevaar, onvoldoende te zijn genomen. Zooals men weet is de khedive naar Cairo gegaan, wijl de minis ters niet weten wat te doen en de Engelschen evenmin, 't Is de vraag of de khedive er wel achter zal komen. Dagelijks sterven honderden, eergisteren waren er 500 sterfgevallen, van welke de helft in de wijk Bulak. Een gedeelte van deze wijk is afgebrand, en men vindt er vele onbegra ven lijken, evenals in de omliggende dorpen, waar geen geneesheeren zijn. Te Alexandrië zoude gisteren een gezondheidsraad worden gehouden, om te beraadslagen, of niet allen die naar Europa vertrekken onderzocht en in geval van ziekte belet moeten worden om hun reis te vervolgen. De Oostenrijksche gedelegeerden wenschen het instellen van eene quarantaine' te Suez voor de invaart der schepen in het Suez-kanaal. Vóór wij meer noordelijk onze oogen richten moeten wij melding maken van een bericht uit Londen, volgens hetwelk Cetewayro op nieuw ge slagen zoude zijn in een gevecht met Usibepu, een der stamhoofden, aan wie Engeland een gedeelte van Zoeloeland beeft afgestaan. In dezen strijd zoude Cetewayo zelf gewond zijn en Ulundi, de hoofdstad, door Usibepu zijn in brand gestoken. De Belgische kamer bad gisteren eene belang rijke zitting. Vooreerst de interpellatie over het op nonactiviteit stellen van generaal Brialmont, welke gebeurtenis zulk een grooten indruk op het Belgische leger heeft gemaakt. De afgevaar digde Tkonissen betoogde dat de reis van den generaal naar Rumenië zonder verlof van den minister van oorlog niet was een daad strijdende met de discipline, wijl geen formeel verbod was uitgevaardigd. Uit het antwoord van den mi nister Frère-Orban, dat ons Laatste bericht van gisteren «glansrijk" noemde, bleek, dat aan de quaestie van neutraliteit van het land niet moet worden gedacht, maar dat het hier betreft een straf, die is toegepast aan een officier die zijn plicht verzuimde. De straf was volgens den minister niet te zwaar in vergelijking met het gepleegde feit, ook wijl generaal Brialmont niet voor den eersten keer buiten zijn boekje was gegaan. Het incident liep daarmede af. Doch belangrijk was de zitting van gisteren voornamelijk daarom, omdat de beraadslaging over liet bel astingontwerp op den alcohol is hervat en de tweede stemming heeft plaats gehad over artikel één. Van de vier liberalen, die Zaterdag ontbra ken, waren nu drie opgekomen, zoodat thans het geheele artikel is aangenomen met 70 tegen 67 stemmen. Wel had de rechterzijde, bij monde van den heer Malou, nog eene poging gedaan om de tweede stemming op zijde te zetten door te beweren, dat de verwerping van het eerste ge deelte van art. I, dat het beginsel van het ont werp (de vermeerdering vaD den accijns) behelst, ook de verwerping van het geheele voorstel mede bracht; maar deze stelling is niet vereenigbaar met het reglement der kamer, dat een stemming eischt ook over de verworpen artikelen. Nu art. I is aangenomen mag men hopen op de aanneming- van het geheele ontwerp. Den 24e" Juli 1783 werd Simon Bolivar geboren »de Washington van Zuid-Amerika." Gisteren is zijn geboortedag in Frankrijk's hoofdstad herdacht, en het schijnt ons eene goede gewoonte van onzen tijd om door gedenkdagen de herinnering aan de groote mannen van alle eeuwen levendig te hou den. Want Simon Bolivar was een held. Op vijftienjarigen leeftijd naar Europa gekomen liet hij zich daar, te Madrid en te Parijs, in Italië en in Duitschland, van de denkbeelden der schrijvers van de achttiende eeuw doordringen en legde hij, volgens de legende, op den Heiligen Berg bij Rome, een duren eed af om de Amerikaansche landen van het Spaansche juk te bevrijden. Na de tocht van Magelhan, die in 1520 langs de oostkust van Zuid-Amerika stevende en de Philippijnsche eilanden bereikte, hadden de Span jaarden zich allengs van het grootste en schoonste gedeelte van Amerika meester gemaakt. Ferdinand Cortez veroverde een jaar later MexicoFrans Pizarro in 1531 Peru, en ook Qnito en Chili werden aan de Spaansche kroon gehecht. Hetgeen de Spanjaarden in de eerste plaats in Amerika zochten en vonden waren edele metalende rijk dom van zilver vooral ging aller verwachting te boven. Eerst later kreeg Spanje andere voort brengselen uit de nieuwe wereld, als indigo, tabak, kina, cochenielje ook de aardappelen behooren tot het eerste, wat de Spanjaarden uit Amerika naar Europa overvoerden. Voorzeker waren de in komsten, die de kroon van Spanje uit deze bron trok, niet gering; maar de sommen, waarop zij neerkwamen, waren veelal vergroot. Zoo waren in den tijd van Karei V de Nederlandsche gewesten voor de regeering van Spanje veel winstgevender dan de Amerikaansche bezittingen. Eerst onder Philips II bracht Amerika veel meer op, dan ge durende het leven van zijn vader. De uitgebreide Spaansche kolonies op het vaste land van Zuid-Amerika ondergingen eene wisse ling in denzelfden tijd waarin de gewichtige ver anderingen in Noord-Amerika plaats grepen, nadat in Europa de groote omkeeringen tengevolge dei- revolutie van het laatste gedeelte der vorige eeuw waren tot stand gekomen. Spanje hield die streken in gestrenge afhankelijkheid: zij hadden geen eigen bestuur nijverheid en handel konden niet tot ontwikkeling komen; de beschaving bleef in den toestand der kindsheid. Toen dus in 1807 het moederland zelf in woedenden strijd geraakte met Napoleon tengevolge van de afzetting van het Huis Bourbon, maakte verscheidene kolonies van deze schoone gelegenheid gebruik om in open baren opstand tegen Spanje te komen. Vooral Venezuela, dat zich in 1811 reeds voor een onaf hankelijke republiek verklaardehad zwaar te kampen, voor het in 1824 volkomen vrij werd. Aanvoerder in dien strijd was Simon Bolivar hij was de ziel van den oorlog hij werd als «de bevrijder" begroet. Hij heeft zijn eed gestand ge daan tot het einde toe, en niet alleen Venezuela bevrijd en Nieuw-Granada, welke landen bij tot Columbia vereenigde, maar ook de Peruanen eh den staat gesticht die naar den onvermoeiden held den naam Bolivia aannam. «De bevrijder" is slechts korten tijd «president" geweest hjj bezweek reeds in 1830. Simon Bolivar was zeker een man van eene andere eeuw èn naar de begaafdheden van zijn hart èn naar die van zijn geest. Maar hij was werkzaam, leergierig en sterk van karakter; boven al, hij heeft zijn leven, alles, gewijd aan een goed doel. Wanneer zijn geboortedag wordt herdacht, Lichtkracht 16.63 Soortelijk gewicht 0.419 Zwavel koolstof0.046 Zwavel waterstof 0.000 Koolzuur0.000

Middelburgsche Courant | 1883 | | pagina 2