Gemeenteraadsverkiezingen. Benoemingen en besluiten. Onderwijs, Kerknieuws. Marine en leger. Gemengde Berichten. XI cijfers op 31 Dec. 1882 respectievelijk tot 329 en 343 gestegen waren. Het geheele aantal leerlingen der openbare scholen verminderde met 11en dat der bijzondere scholen nam integendeel met 91 toe. Vergelijkt men deze uitkomsten met die van het vorige jaar, dan schijnt eene beweging in tegenovergestelden zin te hebben plaats gehad. Toen zal echter de uitbreiding van de rijks-leer school wel aanleiding tot het toenemen van het aantal, openbaar onderwijs ontvangende, leerlingen hebben gegeven gelijk nu, zonder twijfel, de ope ning van de school met den Bijbel van die ver meerdering van het aantal leerlingen op de bij zondere scholen oorzaak is geweest. Intusschen is het aantal kinderen dat lager of voortgezet lager onderwijs ontvangt van 1970 op 31 December 1881 tot 2050 op 31 December 1882 geklommen. a Het aantal leerlingen der herhalingsklasse in het lokaal school C, waar de cursus op 18 September 1882 is geopend, bedroeg 52, namelijk 30 mannelijke en 22 vrouwelijke. b In het gesticht op het Molenwater (burger weeshuis) maakten 10 meisjes en geen enkele jongen van het herlialingsonderwijs gebruik. c Herlialingsonderwijs werd in het gesticht op Heerengracht ontvangen door 9 jongens en 15 meisjes. d Aan de Zondagschool voor volwassenen ont vingen 39 mannelijke en 28 vrouwelijke personen, zoowel op de dagschool als op de avondschool, onderwijs; de avondschool alleen werd bezocht door 4 mannelijke en 1 vrouwelijke leerling. Aan de rijks-hoogere burgerschool bedroeg het aantal leerlingen in December 1882, 105 tegen 43 in het vorige jaar. Aan het overgangs-examen bij het einde van den cursus 1881—1882 is deelgenomen door 77 leerlingen, die de vier laagste klassen der school voor alle vakken bezochten, terwijl 13 leerlingen uit genoemde klassen slechts enkele lessen volgden De hoogere burgerschool voor meisjes had bij den aanvang van het jaar veertig leerlingen voor alle en vier voor enkele vakken, van welke 16 in de eerste, 14 in de tweede, 7 in de derde, 2 in de vierde en 1 in de vijfde klasse, terwijl bovendien in deze klasse 3 leerlingen als tne- hoorderessen en éene leerling alleen voor het teekenen de lessen bijwoonden. Vooral gedurende de eerste maanden van het jaar verkeerde de school in minder gunstige om standigheden, wat den gezondheidstoestand der- leerlingen betreft. Aan de overgangsexamens namen 33 leerlingen deel, die de vier hoogste klassen der school be zochten en volledig onderwijs ontvingen. De nieuwe cursus is met 44 leerlingen begonnen. Bij den aanvang van het jaar 1882 telde de burgeravondschool 64 leerlingen, waarvan 32 in de eerste, 15 in de tweede en 9 in de derde klasse waren geplaatst; de overige 8, waaronder 3 die vroeger een eindexamen hadden afgelegd, woonden alleen de teekenlessen bij. Van Januari tot aan het sluiten van den cursus verlieten 2 leerlingen de school. De overgangsexamens, die in April werden ge houden en door de plaatselijke commissie van toezicht werden bijgewoond, hadden het resultaat, dat achttien leerlingen van de eerste tot de tweede en acht van de tweede naar de derde klasse wer den bevorderd. Van de laatste acht kwamen in September slechts zeven terug. Een eindxamen had in 't begin van Mei plaats. Vijf leerlingen van de derde klasse der school namen daaraan deel en verkregen allen het ge- wensche getuigschrift. Ofschoon deze examens openbaar zijn, werden zij alléén door de leden der plaatselijke commissie van toezicht bijgewoond. Voor den nieuwen cursus lieten zich in Sep tember 82 leerlingen inschrijven. Zes en twintig moesten zich aan een toelatings-examen onder werpen, slechts vier en twintig namen daaraan deel; twee bleven zonder eenige kennisgeving wegnegen werden, in weerwil der geringe eischen, afgewezen en vijftien toegelaten. Onder de afgewezenen bevonden zich vier, die nog de lagere school bezoekende vijf overigen hadden sinds langer of korter tijd de lagere school verlaten. Het nieuwe schooljaar kon alzoo in September geopend worden met zeventig leerlingen, een zelfde aantal als bij den aanvang van den vorigen cur sus. Hiervan werden 29 in de eerste, 21 in de tweede en 9 in de derde klasse geplaatst; 11 volgden alleen de teekenlessen en enkele van hen tevens een paar andere vakken. Onder deze laatsten bevinden zich 7 oud-leerlingen, die in vroegere jaren een eind-examen hadden afgelegd. Het gedrag der leerlingen gaf geene aanleiding tot bijzondere klachten. Ook de vlijt en de vor deringen waren voldoende blijkens het betrekkelijk groot aantal, dat in April tot eene hoogere klasse werd bevorderd en dat nog grooter zou geweest zijn, wanneer niet enkele leerlingen vóór of met het einde van den cursus de school hadden ver laten. De resultaten van het teekenonderwijs waren eveneens voldoende. De teekeningen, indenafge- loopen cursus door de leerlingen gemaakt, werden gelijk in vroegere jaren bij de overgangs-examens tentoongesteld en belangstellenden door eene adver tentie in de Middetburgsche courant uitgenoodigd, die te komen bezichtigen. Velen maakten van deze gelegenheid gebruik om met de resultaten van het onderwijs kennis te maken, en gaven hunne tevredenheid over het tentoongestelde niet ondui delijk te kennen. Een dertiental leerlingen, die gedurende den gebeelen cursus minder dan vijf avonden hadden verzuimd, ontvingen een geschenk, bestaande in éen of meer voorwerpen, die hun bij de uitoefening van hun ambacht van dienst konden zijn. Voort durend blijft de maatregel, om de teekengereed schappen aan on- en minvermogenden voor ver minderden prijs te geven, tegen wekelijksche betaling, gunstig werken. De gelegenheid tot sparen gaf in het afgeloopen jaar gunstiger resultaten dan in het vorige. Onge veer 22 werd gespaard. Ruim 9 werd terug gevraagd en 2 spaarbankboekjes, ieder met eene inschrijving van 5, werden uitgereikt. (Slot volgt). De uitslag dier verkiezingen in onze provincie is nog als volgt, te Ter Xenzen. Aantal kiezers 252. Wit stem briefje, ter verkiezing van vier leden bij gewone aftreding. (De heer J. de Smidt Jz. had verzocht buiten aanmerking te blijven). Ingeleverd 220 briefjes, onwaarde 1, volstrekte meerderh. 110. Herkozen de heeren C. van der Hooft met 179, P. Moes met 174 en Jac. de Feijter Pz. met 173 stemmen. Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren J. A. Tazelaar die 102 en H. C. E. van IJsselsteijn die 101 stemmen had verkregen. Blauw stembriefje, tot verkiezing van een lid, ter vervanging van den heer J. Donze Az., die, na bijna 27 jaren lid te zijn geweest, wegens hoogen leeftijd had bedankt. Ingeleverd 220 briefjes, onwaarde 3, volstrekte meerderheid 10.9. Gekozen de heer M. Schuijlenburg met 110 stem men. Op den heer G. Wieland waren 81 stemmen uitgebracht. St. Annaland. Aantal kiezers 125, waarvan 98 hunne biljetten inleverden. Herkozen werden de heeren A. J. Bierens met 80 en H. Polderman met 66 stemmen. Bruinisse. Aantal kiezers 104, waarvan er 54 stemden. Herkozen werden de heeren W. van den Berg Dz. met 51 en A. van den Berge Lz. met 46 stemmen. Brouwershaven. Aantal kiezers 112, waarvan 59 hunne stem uitbrachten. Herkozen zijn de heeren I. de Kater Iz. met 50 en H. J. Brandenburg met 30 stemmen. Cats. Aantal kiezers 30. Ingeleverde biljetten 18. Herkozen de heeren P. Breure en J. Kole, respectievelijk met 18 en 12 stemmen. 0 1 i n g e. Van de 51 kiezers namen 33 aan de stemming deel. Herkozen werden de heeren V. de Puipeleijer en J. Van Hoek, ieder met 24 stemmen. Colijnsplaat. Aantal kiezers 103. Ingele verde biljetten 38. Herkozen de heeren J. de Regt met 36 en P. van der Weele met 32 stemmen. Driewegen. Van de 30 kiezers leverden 23 hunne biljetten in. Herkozen werden de heeren C. van Strien met 20 en P. Leijs Az. met 18 stemmen. Dreischor. Van de 73 kiezers stemden er 51. Herkozen zijn de heeren M. van der Linde met 34 en J. Verjaal met 38 stemmen. D u i v e n d ij k e. Hier heeft geene verkiezing plaats gehad. Eikerzee. 16 van de 18 kiezers namen aan de stemming deel, waarbij de heeren Adr. v. d. Bout Fzn. met 14 en J. van den Bout met 11 stemmen werden herkozen. Ellemeet behoefde dit jaar geen verkiezing te houden. Ellewoutsdijk. Aantal kiezers 3,6, waarvan 25 hunne biljetten inleverden. Herkozen zijn de hee ren Jacobus Smallegange met 19 en J. de Jonge met 14 stemmen. 's G r a v e n p o 1 d e r. Aantal kiezers 57, waar van 33 aan de verkiezing deelnamen. Herkozen werden de heeren J. Woutersen met 26 en Jacob Felius met 21 stemmen. Grauw. Van de 64 kiezers leverden 41 hunne biljetten in. Herkozen werden de heeren P. J. van den Eeckhout met 39 en P. J. D'Haens met 22 stemmen. Groede. Aantal kiezers 130, waarvan 117 hunne biljetten inleverden. Herkozen werden de heeren J. de Vlieger met 86 en E. H. Leunis met 83 stemmen. Haamstede. Van de 63 kiezers namen 29 aan de verkiezing deel. Herkozen werden de heeren H. W. Ferleman met 24 en C. A. van de Watering met 22 stemmen. 's-Heerenhoek. Getal kiezers 49. Ingele verde biljetten 16. Herkozen, met 13 stemmen elk, de heeren P. I. Rijk en D. P. de Jonge. Hontenisse. Aantal kiezers 205 en ingele verde biljetten 122. Herkozen zijn de heeren P^ A. Adriaansens met 98 en J. van Bekkum met 87 stemmen. Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren P. A. Joossen (attr. lid) die 42 en J. J. van Arenthals die 33 stemmen verkreeg. Hoedekenskerke. Aantal kiezers 58, waarvan 46 stemden. Herkozen werd de heer A. van der Stel met 26 stemmen. Tusschen de heeren J. Steijn, aftredend lid, en L. L. Pieters moet eene herstemming plaats hebben. De eerste verkreeg 18, de tweede 16 stemmen. St Jansteen. Van de 86 kiezers stemden er 53. Herkozen zijn de aftredende leden P. D. van Putte met 50 en A. van der Pluijin Pz. met 45 stemmen. Kerkwerve. Slechts 14 van de 47 kiezers namen aan de verkiezing deel en herkozen de heeren P. Beije met algemeene en W. Verboom -met 10 stemmen. Rloetinge. Aantal kiezers 68, waarvan 44 stemden. Herkozen werden de heeren P. Wisse en A. J. Herdink elk met 35 stemmen. Koudekerke. Aantal kiezers 152, waarvan 41 hunne stem uitbrachten. Herkozen zijn de heeren Marinus Leijnse met 40 en K. Wielemaker met 37 stemmen. St. Maartensdijk. Aantal kiezers 164, waarvan er 123 ter stembus kwamen. Herkozen werden de heeren M. Hoek Sz. met 103 en E. B. Knook met 92 steramen. N i s s e. Aantal kiezers 40, waarvan 32 aan de verkiezing deelnamen. Herkozen de heeren I. I. van Liere met 28 en L. Nieuwenhuijze met 20 stemmen. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Van Driel, moet eene herstemming plaats hebben tusschen de heeren J. Koeman, C. Smits en C. de Blaaij, die respec tievelijk 10, 6 en 6 van de 31 uitgebrachte stem men op zich vereenigden. N o o r cl g o u w e. Aantal kiezers 38, van wie er 24 stemden. Herkozen zijn de heeren P. Gaanderse met 24 en M. Schikker met 23 stemmen. Nieuwvliet. Aantal kiezers 38, waarvan er 25 stemden. Herkozen werden de heeren I. de Bruijne met 24 en J. J. Provoost met 17 stemmen. Oosterland. Van de 79 kiezers kwamen 48 ter stembus. Herkozen werden de heeren Jan Bonman met 42 en L. de Weeze met 38 stemmen. Ossenisse. Van de 44 kiezers kwamen 29 ter stembus. Herkozen werden de aftredende leden J. F. Lemsen met 26 en G. de Wael Dz. met 18 stemmen. Ovezand. Aantal kiezers 52, waarvan 34 aan de verkiezing deelnamen. Gekozen werd de heer J. C. Rosseel met 32 stemmen. Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren P. A. De Jonge, die 15, P. A. Rijk, die 15, H. v. Gerstin, die 7, en H. Nieuwenhuijse en L. Boonman Dz. die elk 6 stemmen op zich vereenigden. De drie eerstge- noemden zijn aftredende leden. O n werker k. Aantal kiezers 49, waarvan er 32 aan de stemming deelnamen. Herkozen werden de heeren B. G. van der Have met 31 en K. Kik met 26 stemmen. O u d e 1 a n d e. Aantal kiezers 35, waarvan 18 hunne stem uitbrachten. Herkozen werden de heeren A. Vaar en Jan Mol Cz., elk met 17 stemmen. Oud-Vosmeer. Aantal kiezers 109. Inge leverde geldige biljetten 99. Herkozen werd de heer B, G. Friderichs met 80 stemmen, terwijl eene herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren J. Rijstenbil Azn. met 42 en A. Heijboer met 27 stemmen. Poortvliet. Aantal kiezers 94, waarvan 65 hunne biljetten inleverden. Herkozen de heeren P. Daane van Stapele met 60 en W. vandeVate met 52 stemmen. Retranchement. Van de 32 kiezers heb ben 14 aan de stemming deelgenomen. Herkozen werden de heeren J. W. Almekinders met 12 en J. Basting met 11 stemmen. Rilland-Bath. Aantal kiezers 56, waarvan 32 hunne biljetten inleverden. Herkozen werden de heeren C. Van der Werff met 31 enC. Braamse met 21 stemmen. Sas van Gent. Aantal kiezers 57, waarvan 49 stemden. Herkozen werd de heer J. Stevens met 38 stemmen en gekozen de heer N. II. G. Malotaux met 37 stemmen. Stavenisse. Aantal kiezers 54, die allen aan de stemming deelnamen. Herkozen zijn de heeren J. Tuijnman Dz. met 46 en C. Potappel Lz. met 41 stemmen. Scherpenisse. Aantal kiezers 105, waar- 71 hunne stem uitbrachten. Herkozen werden de heeren C. M. Kleppe met 62 en W. van Putte met 56 stemmen. Schore en Vlake. Aantal kiezers 35. Inge leverde geldige biljetten 22. Herkozen werden de heeren K. De Jonge met 19, W. Rijn met 18 en A. in 't Anker met 17 stemmen. Waarde. Van de 39 kiezers namen 26 aan de stemming deel. Herkozen werden de heeren H. C. Poley en M. Geleedst. Westkapelle. Aantal kiezers 105, waarvan 47 hunne biljetten inleverden. Herkozen zjjn de heeren W. de Rapper met 45 en A. Leinze met 43 stemmen. Wissekerke (Nadere opgaaf). Aantal kie zers 166, van wie er 115 stemden. De herkozen leden D. de Regt Mzn., J. L. Kluyt, J. Marcusse Mzn. en J. van Schouwen verkregen respectievelijk 92, 87, 71 en 68 stemmen. Zaam slag. Van de 144 stemden er 117 kiezers. Herkozen zijn de heeren M. .1. Berman met 66 en P. Dieleman Jz. met 63 stemmen. Zierikzee. Nadere opgaaf) Aantal kiezers 426. Ingeleverde geldige biljetten 120. Herkozen de aftredende leden de heeren W. A. Ochtman met 115, jhr mr J. W. D. Schuurbeque Boeije met 114, M. C. de Crane met 114 en S. J. Ochtman met 113 stemmen. Zonnemaire. Van de 47 kiezers stemden er 25. Herkozen zijn de heeren K. P. Verseput met 20 en Joh", van der Bijl met 16 stemmen. Gekozen is, in plaats van het aftredend lid C. F. van den Bout Czn., die verzocht had niet meer in aanmerking te komen, de heer F. C. Köhler met 13 stemmen. Zuidzande. Van de 77 kiezers kwamen 46 ter stembus. Ter voorziening in de door perio dieke aftreding ontstaande vacatures werden ge kozen de heeren I. Leenhouts met 35 en A. Kotvis met 27 stemmen. Voor eene andere vacature werd gekozen de heer J. Kools met 32 stemmen. Zuiddorp e. Aantal kiezers 38 van welke er 24 stemden. Herkozen werden de heeren C. van Waes en C. L. Puijlaert elk met 23 stemmen. rechterlijke macht. Benoemd tot ambt. van het O. M. bij de kantongerechten in bet arr. 's Gravenhage, voor de kantons 's Gravenhage en Delft, ter standplaats 's Gravenhage, mr. P. A. J. van den Brandeler, advocaat en procureur te 's Gravenhage. Benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kan ton Oostburg J. G.Gerritsen, burgemeester van Breskens, Nieuwvliet en Groede, wonende te Groede. (Zie laatste berichten van gisteren.) notarissen. Benoemd tot notaris binnen het arr. Dordrecht, ter standplaats Zwijndrecht, mr. J. VV. Sluiter, thans notaris en advocaat te Heerenveen. burgemeesters. Benoemd tot burgemeester van Gro ningen mr. J. N. A. Bucaille, met toekeuning van eervol ontslag als burgemeester van Voorburg; van Willemstad H. A. vau Rijn, en van Stevensvveert C. van Boven. leger. Benoemd bij den generalen staf tot luitenant- kolonel de majoor jhr. L. J. 11. Teding van Berkhout, van het ie reg. huzaren, die mitsdien bij genoemden staf wordt overgeplaatst; en bij liet wapen der cavalerie tot majoor bij liet le reg. huzaren, de ritmeester J. M. G. Randhare, van bet korps. spoorwegen. Op verzoek, eervol ontslag verleend als rijksopziener der 3e klasse op de spoorwegdiensten aan B. E. Stöver. Ifoiiteiiisse, 18 Juli. Als een bewijs hoe de ultramontanen hier al driester en driester op treden kan o. a. dienen, dat het hoofd der school in de Molenstraat alhier dezen middag aan de leerlingen zijner school mededeelde, dat er morgen geen onderwijs zou worden gegeven, uithoofde dei- komst van den bisschop tot toediening van het vormsel. Wie, zoo mag men vragen, geeft verlof tot zoo'n wetsovertreding? De uitslag der overgangs-examens van de H. B. S. te Zierikzee is, dat van de 1° kl. zijn overgegaan 11, 2 voorwaardelijk, 4 niet; van de 2e kl. 5, voorw. 4, niet 2; van de 3e kl. 8,voorw. 3, niet 1van de 4e kl. 4, voorw. 7 2 toehoorders werden bevorderd, 1 ging voorw. over. Voor den nieuwen cursus zijn toegelaten 10 voor de 1' kl. en 2 voorwaardelijk, alsmede 1 toehoorder naar de le kl. en 3 toehoorderessen naarde3ekl. Te Goes was die uitslag als volgt. Bevorderd 17 leerlingen van de voorbereidings tot de le kl. 14 van de le tot de 2e13 van de 2e tot de 3e, en 3 voorw.; 6 van de 3e tot de 4e, benevens 3 leerlingen voor enkele vakken 6 van de 4e tot de 5e kl., benevens 3 leerlingen voor enkele vakken. Bij het examen te Breda voor de hoofd onderwijzersakte zijn o. a. geslaagd de heerenP. Adriaanse uit Middelburg, en J. H. Bartelse uit Goes. Door den kerkeraad der Nederd. Hervormde gemeente te Vlissingen is tot predikant beroepen, de heer C. Beets, thans te Houten. De heer Van den Broek, pred. te Ouwerkerk, is beroepen naar Oostvoorne. De off. van adm. l'te kl. J. C. De Vriese, die nende aan boord van Zr M8 fregat Evertsenwordt op non-activiteit gesteld. De officieren van adm. 2de kl. H. J. Van dei- Meer, D. G. Krol van der Hoek en N. J. J. Van Rijn van Alkemade worden respectievelijk geplaatst aan boord van Zr Ms fregat Evertsenwachtschip te Willemsoord en wachtschip te Amsterdam. Ten gevolge van den uitslag van het onlangs gehouden examen der aspiranten naar een plaatsing als cadet aan de kon. mil. acad., te Breda, zullen in September e. k., bij den aanvang van den nieuwen cursus aan die inrichting, behalve de gisteren gemelde, nog als cadet worden geplaatst voor de infanterie hier te lande: L. Ch. J. Pb. De Bourbon, G. J. A. baron Van Hardenbroek van Arnmerstol, J. A. Köhler, G. Th. M. Ongerboer, Ch. E. M. De Bruyn, W. H. C. Boellaard, W. L. P. Ch. ridder van Rappard, Ch. F. Doerrleben, D. H. Brondgeest, P. J. L. B. Batenburg, L. W. Doude van Troostwijk, H. M. J. Sark, P. A. Van Waasdijk, E. C. Verwey Mejan en W. G. Rompelman voor de cavalerie hier te lande E. C. K. Völker, C. Sandt van Nooten, F. G. E. Bolomey en G. A. G. A. Frieswijk; voor de artillerie hier te lande: jhr. C. J. M. Wittert, H. C. Ch. Hakstroh, L. D. Mazel, II. J. Fumster, F. Tombrink, P. Verzijl, W. Laatsman, H. G. Surie, F. Smith, R. Jentink, V. A. J. Bloem, J. F. B. Kalff, J. Reijers, G. D. A. Schreuder, L. W. baron Van Boetzelaer, D. Ch. Graswinckel, P. H. Tromp, J. C. Lens, C. J. Van Heusden, C. A. H. W. G. Eykcn, J. L. Ten Bosch, P. C. A. Van der Minne, W. H. Doorman en P. van Oort voor de genie hier te landeJ. E. Roorda en C. Nobel voor de eav. in Oost-Indië J. F. C. Van Meurs en J. W. Wijnands voor de artill. in Oost-Indië G. M. Scherer, jhr. H. E. Van Raders, J. W. Camphuis, J. A. Van Hoogstraten, C. J. Kramers, Th. G. P. A. Boom, R. J. H. Vree, E. Van Thiel en K. M. A. Van Weeren voor de genie in Oost-Indië E. J. De Roche- mont, A. Mollinger, J. P. Klaassen en J. Ch. H. Derx. Sedert de teelt van meekraptot het verle den behoort, wordt te Rilland door enkele land bouwers karwei verbouwd. Vóór eenige dagen is men begonnen dit geurige zaad te dorschen. Over de opbrengst is men tevreden, als de prijs niet al te laag loopt. De aardappelen vertoonen nog geen ziekte, maar de uien zijn, enkele partijtjes uitgezonderd, over 't algemeen slecht te noemen. Dinsdag avond, trof de bliksem de kap van een graan- en oliemolen te Klundert. Vijf minuten later stond deze geheel in vlam. In weerwil van den hevigen vonkenregen, die er op viel, is het woonhuis behouden, dank zij de flinke houding der brandweer. Molen en aangrenzend pakhuis zijn vernieldbeide gebouwen waren verzekerd. De eigenaar lijdt niettemin belangrijke schade door het verbranden eener aanzienlijke hoeveelheid graan en olie, welke niet verzekerd was. Te Amsterdam had dezer dagen eene minder deftige begrafenis plaats. Het lijk eener vrouw werd door haar man, een slaaf van de sterkedrank, grafwaarts gebracht. De overledene had van haai man zooveel te lijden gehad, dat zij voor een paar weken des nachts wanhopig in het water sprong, om zich te verdrinken. Zij werd toen nog in tijds geredlater echter moet zij alle voeding geweigerd hebben, totdat zij ten laatste gelukkig bezweek. De geheele straat, waar de liefhebbende echtgenoot woont, was reeds vroeg in den morgen met toeschouwers gevuld, die door scheldwoorden en bedreigingen hun haat en wraak te kennen gaven en als men een aantal vrouwen niet met alle macht had bedwongen, dan zou er van dien braven echtgenoot, onder de handen van zoovele megaera's, waarschijnlijk niet veel te recht zijn gekomen. Een onafzienbare hoop volks volgde steeds dreigende de volgkoets, waarin de man ge zeten was, tot aan het kerkhof en daar was men nog genoodzaakt om meerdere politiehulp te seinen. Naar het Vaderland verneemt is de heer Oster, pachter van het logement en de restauratie van het groot badhuis te Scheveningen, na minnelijke schikking van de verdere exploitatie in dit seizoen ontheven, en zal de directie waarschijnlijk niet tot een nieuwe verpachting overgaan, maar de zaak in eigen beheer nemen. Het Dagblad verneemt dat de pachter Woensdag ochtend vertrokken is, de zaken a Vabandon latende. De burgemeester van Gennep, die dezelfde functie in het naburig Ottersum bekleedt, wilde in laatstgenoemde plaats als voorzitter van het stembureau bij de gemeenteraadsverkiezing optre den en moest dus precies te 9 uren aldaar aanwezig zijn. Maar hij wilde ook te Gennep, waar hjj woont, zijn plicht als kiezer vervullen. Hij gaf daarom order de klok te Ottersum eenige minuten te laten stilstaan en die te Gennep eenig minuten vooruit te zetten. De ijverige kiezer was de eerste, die te Gennep zijn stembriefje in de bus stak, en fungeerde op tijd te Ottersum als voorzitter van het stembureau Het kan gebeurd zijn maar bet geheele verhaal doet ons denken aan eene oude geschiedenis, op nieuw in anderen vorm gegoten. Een man van omstreeks 102 jaar, wonende in de omstreken van Utrecht, heeft een bezoek gebracht aan Amsterdam. De oude moet zich kostelijk vermaakt hebben en menigmaal hebben

Middelburgsche Courant | 1883 | | pagina 2