Laatste Berichten, Benoemingen en besluiten. Marine en leger Rechtszaken. Gemengde Berichten. Provinciale Staten van Zeeland. Amsterdam. overzijde wordt ons een aanschouwelijke voorstel ling gegeven van den aanleg en den bouwtrant eener Parijsche boulevard, dat is eene breede, aan weerszoden met boomen beplante straat, met verbazend hooge huizen, in welker parterres öf prachtige winkels öt cafe's zijn. Op deze boulevards heerseht den ganschen dag tot laat in den avond toe eene bp ons geheel ongekende drukte. De aanleg heeft wel eenige overeenkomst met de Sarphatistraat te Amsterdam, behalve dat in de huizen aldaar geen winkels te vinden zijn. Een klein gedeelte van een heusche boulevard is hier tentoongesteld, gedeeltelijk in doorsnede en ver vaardigd op een schaal van 1/20 der ware grootte. Doch niet alleen van de straat met de daarin liggende gas- en waterleiding, maar tevens van eenige gebouwen aan beide zijden opgetrokken. De achtergevels zijn weggelaten, zoodat de huizen aan deze zijde geheel open zijn, en men de inrich ting van binnen, meestal tot de kleinste bijzon derheden, kan bezien. In een dezer gebouwen treft men zelfs een ascenseur aan, die den bewo ner, zonder zich door het lastige trappenloopen te vermoeien, van beneden naar boven of van boven naar beneden voert. Kamers, salons, magazijnen, keukens, ja zelfs de inodores, de reukelooze inrichtingen, worden daarbij met de uiterste nauwkeurigheid voorgesteld. Op de straat zjjn de rust- of zitbanken, de kios ken voor het verkoopen van dagbladen en tijd schriften of voor annonceeren, ja, de urinoirs niet vergeten, maar in model zeer juist teruggege ven. Kortom, met de foule van miniatuur-menschen treft men hieraan: Paris en action, zooals de Franschman het uitdrukteen voorstelling van het bestaande. Door op groote schaal vervaardigde photogra- phiën bezichtigen wij voorts een aantal gehouwen, monumenten, standbeelden of vergezichten in stra ten en op pleinen, terwijl voorts op een groote gekleurde kaart in vogelvlucht het Bois de Bou logne, de geliefde lusthof van de Parijzenaars, zoo aanschouwelijk mogelijk is voorgesteld. Wanneer men van de zijde van het hoofdgebouw binnentreedt, treffen wij allereerst een plastische voorstelling aan van de groote kanalen en riolen égoutswelke op ongeveer 1 meter diepte onder den beganen grond zijn gemetseld. Ook van de middelen om deze kanalen van straatvuil te ont doen, zijn modellen aanwezig, en onze straatreini gingsdienst zal voorzeker gedurende de expositie bij den Franschen dienst wel in de leer gaan. Een tweede tak van openbaren dienst, nl. die van straten-maken of betonnerie, is mede uiterst nauw keurig, tot in de kleinste bijzonderheden, tentoon gesteld. Alles wat daartoe gebezigd wordt, de grondstof, zelfs de steengruis, ligt in miniatuur, in den vorm van zoogenaamde bedden, gereed, om onder toevoeging van de noodige mortelspecie in beton omgezet te worden. Belangstellenden in de meteorologie zullen gewis eenige oogenblik- ken wijden aan de afbeelding van het nieuwe, m Oosterschen stijl gebouwde, meteorologisch obser vatorium te Mont-Saucis, opgericht in de nabijheid der vestingwerken. Eenige instrumenten, bij het doen van meteorologische waarnemingen gebezigd, verdienen vermelding, omdat ze nog maar zeld zaam te zien zijn. Daartoe behooren een zelfre- gistreerende barometer en dito thermometer, en een aanteekeninghoudende hygrometer. Een kleine verzameling glazen voor apparaten, zooals die in het stedelijk laboratorium gebruikt worden, waar onder enkele uit de werkplaats van den bekenden Dubocq, trekt mede de aandacht, waarvan wij alleen vermelden een kwik-zilver luchtpomp, en een volledig toestel voor spectroscopische waar nemingen. Onder de modellen op het gebied van bouwkunde, noemen wij een van gips vervaardigd model van de bibliothèque de Vécole de droit en van Vécole communale voor meisjes in de wijk Belleville. Tegen den wand treft men wijders eene duide lijke voorstelling aan van een résau télégraphique des sapeurs pompiers, waarop met blauwe kleur de lijnen zijn aangegeven, zooals die in 1878 be stonden terwijl later aangebrachte verbindingen door roode lijnen zijn aangeduid. De rijkdom en verscheidenheid van voorwerpen, hier bijeengebracht, zullen later zeker niet tever geefs geëxposeerd blijken. Ter rechterzijde van het hoofdgebouw bevindt zich een sierlijk paviljoen dat èn door de keizer- ljjke kroon, waarmede het gedekt is, èn door het .stadsgezicht aan de IJzjjde, een werk van den kunstschilder Pust, spoedig te herkennen is als het lokaal, waarin door het stadsbestuur tal van voorwerpen zijn tentoongesteld, om aan landgenoot en vreemdeling een goeden indruk te geven van 't geen op 't gebied van openbare werken, vooral in de laatste jaren, is tot stand gebracht, en op welke wijze gezorgd wordt voor het openbaar onderwijs op lagere en middelbare scholen, ook wat betreft de hulpmiddelen die daarbij noodig zijn. Het gebouw zelf, waaraan uit een architecto nisch oogpunt door een bevoegd beoordeelaar (prof. Alberdingk Thijm) de palm der overwinning is uitgereikt onder al de gebouwen, op het ten toonstellingsterrein aanwezig, is geconstrueerd uit hout en baksteen naar het ontwerp van den heer A. W. Weissman, bouwkundige aan de afdeeling publieke werken der gemeente. Bij den ingang worden wij dadelijk verrast door het uurwerk, dat, bestemd voor de brandweer kazerne op het Leidscheplein, samengesteld is door den stedelijken horlogemaker Addiks, die zich op dit gebied reeds vroeger een welverdienden naam heeft verworven. Verder binnengaande vinden wij in een paar vertrekken planteekeningen van de meest belang rijke openbare werken- in de laatste jaren uitge voerd of in aanleg, ■vonder eene voorname plaats bekleeden de Handelskade met de daarop te plaatsen hijdraulische kraan van 30 ton draag vermogen en mastbok van 80 ton draagkracht de Houthavenhet stoomgemaal bij Zeeburg, waar door ten behoeve der waterverversching in 1882 ruim 57 mm. stère Zuiderzee-water werd binnen gelaten en ruim 28 mm. stère werden verwijderd; de Kattenburgerbrugde Hoogesluis; het abattoir; het station van het Liernurstelsel aan de Kost- verlorenvaart brandweerkazerne enz. Al deze voorwerpen getuigen van de voortdurende ontwik keling der stad in den laatsten tijd, in verband met de toename der bevolking met ruim 100.000 in de laatste 40 jarende uitbreiding van de be bouwde kom der gemeente en met de opening van het Noordzeekanaal, waardoor de hartader van Nederland weer levendig is gaan kloppen. Ook op het gebied van 't openbaar onderwijs heeft het stads-bestuur gezorgd voor eene aan schouwelijke voorstelling van de aanhoudende zorg, waarmede de raad van de hoofdstad des rijks ver vuld is voor de opleiding van het jonge Amsterdam. Zoowel uit afbeeldingen van lokalen voor middel bare en lagere scholen, als door het tentoonstellen van platen en hulpmiddelen voor het onderwijs wordt een heldere indruk verkregen van de wijze waarop hier ter stede de belangen van 't onderwijs worden behartigd, voor zoover dit door de wet aan de gemeente is opgelegd, terwijl o. a. de aan wezigheid van een schoolbibliotheek getuigt van de onbekrompen wijze waarop dit geschiedt. De teekeningen van het gebouw waarin de kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen gevestigd is, bevestigen die meening in alle op zichten. Uit het bovenstaande moge in 't kort blijken dat de inzending der stad Amsterdam niet onbe langrijk is te achten Voor den vreemdeling zou dit naar mijn meening nog meer zijn uitgekomen, indien eene korte beschrijving van het tentoonge stelde in het gebouw aanwezig ware; meer dan eenmaal hoorden wij den wensch daartoe uitspreken. Overtreft alzoo het uiterlijke van het paviljoen der stad Amsterdam dat van de stad Parijs, het inwendige, de expositie, staat daarbij verre, zeer verre ten achter, zooals uit de hierboven gedane opgaven duidelijk blijkt. Wij treden in geen be oordeeling, om niet voor bedilzuchtig gehouden te worden, maar willen alleen constateeren, dat, ter wijl Amsterdam nagenoeg alleen teekeningen ge- exposeerd heeft, de stad Parijs daarenboven ook vele voorwerpen in natura en plastische voorstel lingen te aanschouwen geeft, die dan toch voor den oningewijden enden oppervlakkigen beschouwer verre verkieselijker zijn. Vermoedelijk wil ons gemeentebestuur nog aanvullen, waar dit zou kun - nen geschieden, en is daarom het paviljoen reeds een paar weken gesloten. pensioenen. Pensioen verleend aan mr. J. W. Schuur man, gewezen raadsheer in den lioogeu raad der Neder landen, ad ƒ3384 's jaars en aan J. A. H. Netscher, gewezen referendaris, inspecteur der gevangenissen bij het dep. van justitie, ad 2600 's jaars. rechterlijke macht. Benoemd tot griffier hij het kantongerecht te Leeuwarden rnr. W. Kolff, thans griffier bij het kantongerecht te Emmen tot substituut-griffier bij de arr. rechtbank te Winschoten mr. E. R. E. Brants, adv. en proc. te Almelo, tevens beëedigd klerk ter griffie van de arr.-rechtbank aldaar. geneesk. dienst. Belast met het gezondheidsonderzoek van schepen, ingevolge de bepalingen der wet van 28 Maart 1877 [Stbl. no 35), voor den tijd van drie jaren voor Delfzijl dr. L. Trip; voor Veisen I'1. L. C. Kaul- bach; voor Vlaardingen dr. E. C. R. Bentfort; voor Maassluis S. Versteeg; voor Schiedam dr. E. J. M. Nolet voor Brouwershaven dr. J. Mooleuburghvoor Vlissingen F. C. Stewart Schultz voor Neuzen J. Van Tienbroek. [Zie laatste berichten van gisteren.) marine. Op pensioen gesteld de off. vau adin. Ie ld. J. G. Bebelaar en J. A. H. Huart, ter zake van in en door den dienst ontstane lichaamsgebreken, ad f 1300 ieder en met eene verliooging van f 1125 en 1050; bevorderd tot off. van adm. Ie kl. de off. van adm. 2e kl. L. C. Dhmie en P. K. S. Metman tot off. van adm. 2e kl. de off. van adm. 3e kl. F. Lensing en S. J. A. Deyll. gbneesk.. dienst. Benoemd bij het leger in N.-I. tot off. van gezondh. '2e kl. de voor dat leger opgeleide mili taire student (arts) l). 1), Buchler; F. W. Uhle, praeti- zeerend arts te Kösen (Saksen) is tijdelijk voor vijf jaar benoemd tot off. van gezondh. 2e kl. bij het leger in N.-I. koloniën. Benoemd tot gezaghebber van het eiland Saba de heer J. J. Joncheer, thans tijdelijk met de waar neming van die betrekking belast. Benoemd lot administrateur van financiën te Curacao is de heer J. R. G. De Veer, ontvanger en hypotheek bewaarder aldaar. De benoemde off. van gezondh. 2e kl. bij de zeemacht dr. E. M. De Jager Meezenbroek, arts, wordt geplaatst in de rol van Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam en gedetacheerd aan boord van Zr. Ms. stoomkanonneerboot Vos. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank behandelde heden de zaak van H. van E-, die, tijdens hij besteller was bij de firma van Gend en Loos te Vlissingen, zich op eene bedrieglijke wijze meester gemaakt bad van een som van ruim 500 en daarmede den 26e* Februari jl. naar België gevlucht was, op welke reis v. E., niettegenstaande bij gehuwd was, de vrouw van zekeren V. d. D. medenam. Vrij spoedig werd bij te Antwerpen in een loge ment ontdekt en gearresteerd, waarbij het gesto- lene nog in zijn bezit gevonden werd. Op verzoek der Nederlandsche autoriteiten werd hij door de Belgische regeering uitgeleverd en daarna op last der rechtbank voorloopig in het huis van arrest alhier in hechtenis gehouden. Heden had hij zich over het gepleegde feit te verantwoorden. Blijkens de verklaringen van den directeur van Van Gend en Loos te Vlissingen was beklaagde o. a. belast met het incassseeren van wissels, het bezorgen van pakjes, het ontvangen van rembour- sementen enz. Dit deed hij ook op 21, 24 en 25 Fe bruari. Hij ontving toen voor remboursen van verschillende personen ongeveer f 170 en ook een colli met geldswaarde, inhoudende ongeveer 353. De remboursementen verantwoordde hij niet aan den directeur en het colli bezorgde bij niet aan geadresseerde doch eigende zich een en ander toe. Door verschillende getuigen werden de aan be klaagde gedane betalingen geconstateerd en bet niet ontvangen van bet pakket met geldswaarde onder eede verklaard. Door den beklaagde werd al het hem ten laste gelegde volledig bekend. Het O. M., aantoonende dat door do verklaringen der getuigen en de erkentenis van beklaagde de feiten wettig en overtuigend bewezen zijn, quali- ficeerde die als misbruik van vertrouwen. Op de vraag of beklaagde éen zoodanig misdrijf dan wel 7 moesten worden ten laste gelegd, meende het O M te moeten antwoorden dat 7 verschillende mis drijven waren gepleegd, op grond dat beklaagde het in zijne macht gehad heeft elke post afzonder lijk te verantwoorden. De straf, die bekl. behoorde opgelegd te worden, mocht volgens de meening van het M niet ge ring zijn aangezien hij op schromelijke wijze misbruik gemaakt had van bet in hem gestelde vertrouwen. Aan den anderen kant mocht echter ook niet voorbij gezien worden dat beklaagde zich vroeger altijd trouw en eerlijk gedragen had en eerst ontrouw geworden was tengevolge van zijn liederlijk leven met de persoon, met wie hij op reis is gegaan. De som, die bij hem gevonden is, dekt ruim de schade die hij zijn patroon beeft berokkend. Het O. M. requireerde dat die som geheel en al teruggegeven worden zal aan de firma Van Gend en Loos, en deed dit omdat de persoon, vrouw Y. d. D., die beklaagde verleid beeft, zich niet ontzien heeft te beweren dat die som haar toekomt. Op grond van verschillende artikelen eischte bet O. M. schuldigverklaring van A. v. E. aan zeven misdrijven van misbruik van vertrouwen, veroor deeling tot drie maanden celstraf benevens tot 7 geldboeten 1 van 85, 1 van 25 en 5 ieder van 12.50. De uitspraak zal heden over acht dagen plaats hebben. Verder werden heden veroordeeld: H. S., 46 jr. kleermaker te Middelburg, wegens ver breking van afsluiting door het stuk werpen van glasruiten, it een vorig nommer is deze zaak uitvoeriger meegedeeld, tot 4 maanden c.-lf eene geldboete van f 50 en eene van f 25 P. J. O., 20 jr. smid te lissingen, wegens mis handeling tot 15 dagen cel en f 8 boete; F. V., 17jr. en S. W., 15 jr. beiden te Sluis, wegens vvederkeerige mishandeling de le tot 4 dagen cel en de 2e tot f 8 boete M. de arbeider te Wolfaartsdijk, wegens mishandeling tot 15 dagen cel en f 8 boete; J. F. P., 20jr. zonder beroep te Aardenburg, wegens het niet tijdig ter inschrij ving aangeven voor de nationale militie bij het gemeen tebestuur te Aardeuburg tot eene geldboete van f 1 J. van der M. 2t jr. landmansknecht te Zaamsfeg, wegens beleedigiug van een bedienend beambte tot f 25. Een der heden met de mailboot Prins Hen drik van Queenboro te Wlissiog-en aangekomen passagiers vermiste, toen bij zich in de wachtka mer van het station bevond, zijn gouden horloge. Onmiddellijk vervoegde hij zich bij een der daar aanwezige politie-agenten en wees een medepassa gier, met wien hij eenige oogenblikken te voren had staan praten, aan als den vermoedelijken piek pocket. Bedoelde persoon werd daarop door de politie gestreng onderzocht doch geen horloge bij hem bevondeneen onderzoek aan boord in de hut, door den bestolen passagier bezet geweest, leidde evenmin tot eenig resultaat. Aan boord van hetzelfde stooinsehip is Maan dag avond terwijl bet aan de landingplaats te Queenboro lag, een scheepsjongen H. genaamd, te Vlissingen woonachtig, van het dek door het voorluik op zijn hoofd in het ruim gevallen. Heden morgen bij de aankomst van bet stoom schip was hij nog steeds bewusteloos en werd hij in dien staat naar het gasthuis vervoerd. Er schijnt weinig hoop dat het jonge mensch het leven zal behouden. Aan het station Itiezeliiise is Maandag1 avond de trein, die te 8.23 van Vlissingen aldaar aankomt, ontspoord. De locomotief, die meer dan 100 meter buiten het spoor is voortgereden, ge raakte diep in het zand. De tender, een bagage- en een passagierswagen ontspoorden eveneens. De passagiers hebben te ongeveer half twaalf uur hun reis naar Eoosendaal kunnen vervolgen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaatsde schade aan het materieel is echter nog al aan zienlijk! Den ganseben nacht beeft men gewerkt om den weg weer vrij te maken. Biervliet, 18 Juni. Ons fanfarengezelscbap de Harmonie gaf Zondag te Hoofdplaat een open bare, kostelooze uitvoering. De Oesterput, een aanzienlijk deel van Hoofdplaat, was goed ver tegenwoordigd, maar overigens heerschte er een doodscke rust in die gemeente. Nu en dan gingen er eenige aanzienlijken voorbij, die met afgewende hoofden voorbij schreden. Van de partij, die in de gemeente reeds zooveel onrust en onmin zaait, was niet éen tegenwoordig. Slechts eenige Hoofd- plaatscbe contribueerende notabelen, o. a. de burgemeester, toonden hunne belangstelling in Biervliet's bezoek. De Harmonie bracht den energieken burgervader eene ovatie, die waarlijk verdiend mag beeten. Met de Pinksterdagen ging een gehuwde pro- testantsche vrouw met een ongehuwden en room- schen jongman er vandoor. De vorige week is zij in onze gemeente geweest om de noodige papieren voor eene scheiding. Daarna trok zij weer over de grenzen. Te Huybergen nabij Bergen op Zoom zijn eene ongehuwde moeder en baar kind plotseling overleden. Men spreekt van een misdaad. De justitie is onmiddelijk derwaarts vertrokken. De orthodoxe predikant van Suameer heeft van den kansel de jongelingen en meisjes te Suameer- derheide gewaarschuwd tegen eene aldaar opgerich te zangvereeniging, die onder leiding staat van 't hoofd der openbare school. Het proces tegen Jaantje Struik is nu gevorderd tot den diefstal van diamanten, ten nadeele van den beer G. M. Bosch, juwelier te Amsterdam. Men weet wellicht, dat Jaantje diamanten kocht, onder voorwaarde, dat zij ze eerst eenige dagen dragen mocht. Zij gaf ze dan 's avonds terug en werd over dag bewaakt. Toen het op betalen aankwam, was zij bedlegerig. Zij verzocht den zoon van den beer Bosch de kostbaarheden van zeventig duizend gulden waarde maar in eene vaas te leggen in eene kastzij zou opstaan. Toen Bosch een half uur later in de kamer terugkwam, was het verzegelde pakje met juweelen verdwenen. Jaantje zeide dat zij het goed geborgen had; bij eene andere gelegenheid noemde zij als die veilige bergplaats de pijp van haar broek. De beer Bosch, zijne vrouw en dochter, die ook met Jaantje con versatie scheen te houden, smeekten het terug te hebben. Jaantje weigerde en beloofde te betalen. Hoetink zelf wilde, dat zij bet zou teruggeven, sloeg haar en zij dreigde hem meteen scheermes. De heer Bosch schijnt haar toen te hebben willen dwingen door zich meester te maken van het kind, dat de min in de armen hield. Voor den rechter zeide Jaantje, dat, nu zij eenmaal een min voor haar kind had, deze daar dus op passen moest verder ging het haar niet aan. Op dat oogenblik echter beloofde zij het pakje terug te geven. De familie Bosch heeft toen getracht het geld te krijgen op andere plaatsen, waar Jaantje zeide, dat zij betalen zou, maar tevergeefs. De zoon vluchtte uit wanhoop over de grenzen naar Em merik, maar werd door zijn meisje teruggehaald. Toen werd de justitie met de zaak gemoeid. De beschuldigden worden voortdurend ter terecht zitting onder scherper toezicht gesteldwelke re denen daarvoor zijn weet men niet. Een schets van de rechtzaak van Justus van Maurik is in de Amsterdammer verschenen. Mooi kunnen wjj de prent niet noemen. Nog steeds is men o, a te Barendrecht bezig geweest om beweging te veroorzaken door het ge rucht dat alle schoolkinderen moesten gevaccineerd worden. Gelukkig beginnen die praatjes boe langer hoe minder indruk te inaken. Op de Beguliersbreestraat te Amsterdam werd Maandagavond formeel slag geleverd tusschen eenige politie-agenten enbewoners van de aangrenzende „Duvelshoek". Een schutter in half kennelijken staat zwaaide ietwat met zijn geweer, en zon in de wacht worden gesleept. Hij verzette zich en de Duvelshoekers snelden te hulp, ontzetten hem en namen hem triomfantelijk in hun vesting. De politie trok sabel en stok, sloeg er duchtig op in, wat een verbazenden toeloop van publiek tengevolge had, waardoor oponthoud .in tramverkeer ontstond; maar moest zonder delinquent aftrekken. Ook in Utrecht hebben eenige burgers de politie verhinderd een man te arresteeren. Zij werden daarbij nog wel geholpen door een paar landsverdedigers. Het is helaas een gewoon en treurig verscnijnseL Te Assen zijn de kiezers den 2en Juni dooi den stadsomroeper herinnerd aan hunne verplich ting om te gaan stemmen. Van Sunderland kwamen berichten, die te verschrikkelijk haast waren om te gelooven. En toch, de Engelsche bladen geven beden een om standig verbaal van de ramp, waarbij bijna 200 kinderen het leven hebben verloren. Zaterdag middag was er kindervoorstelling in Victoria Hall waar een zekere Fay de kinderen vermaakte, die, een penny betaald hadden en nog het vooruitzicht hadden aan het einde der voorstelling prijzen te krijgen. Dit vooruitzicht deed hen met eenigen drang naar het emde verlangen, en toen 't geko men was haastten zij zich naar beneden om het eerst bij de uitdeeling te zijn. De trap is zeven voet breed, en wordt gebroken door kleine por taaltjes; aan het eind van het tweede portaaltje is een half openstaande deur, die aan den binnen kant vastgehouden wordt door een stevigen stang die in den grond staat. Al de kinderen liepen naar beneden, maar bij de deur, waardoor slechts éen persoon tegelijk kan (om het aannemen van het entreegeld gemakkelijker te maken), had plot seling eene opstopping plaats. De kinderen die achter waren, niet wetende wat er vooraan ge beurde en verlangend naar de boekjes en bet speelgoed dat voor hen gereed lag, drongen en drongen en in weinige seconden was de trap opgevuld met een worstelende en stikkende massa. Het gebeurde alles in zoo korten tjjd dat de personen die nog in de zaal waren niet wisten was er gaande was. De eigenaar van bet gebouw evenwel, ziende dat de voorstelling was afgeloopen, ging naar de trapdeur om die geheel open te zetten en vond een stapel kinderlichaampjes ertegen. Terstond toog men aan het werk, me dische hulp werd gehaald, de mare verspreidde zich door de stad, de ouders spoedden zich naai de plaats hartroerend was 't te zienvelen hadden twee, ja drie kinderen verloren. Sommigen, nog levende, werden naar huis of naar het gasthuis I vervoerd. Het totaal der dooden is zooals wij gisteren onder de Laatste Berichten meldden 186. De leeftijd der kinderen was meest tusschen tien en dertiende meerderheid behoorde tot de armere klassen. Het ontzettend tooneel dier ramp, de ellende der ouders te beschrijven dit weigert de pen. Van alle kanten komt deelneming, ook van konin gin Victoria. Maar wat is dit bij het verdriet vau hen, die op deze wijze zoo heel veel, wellicht alles, verloren? - De koningin van Spanje is Zondag te Weenen aangekomen, waar zij aan het station ontvangen werd door den keizer, de aartshertogin en de overige leden der familie. Koningin Christina is afgestapt aan het paleis van den aartshertog Albert. - Het huis Megesch Everingham en c° te Chi cago is failliet verklaard. Het passief bedraagt 1 millioen. Tengevolge van dit failliet hebben zes minder groote huizen hunne betalingen gestaakt. Amsterdam, Streng incognito, vergezeld van den hofmaarschalk baron Tauts van Amerongen, bezocht H. K. H. Prinses Hendrik heden weder detèntoonstelling. H.K. H. werd rondgeleid dooi den heer Cordes en vertrok te 3 uren. 's roven tia«e. Door het gerechtshof is heden behandeld de appèl-zaak van Gunters c. s., magnetiseur. Zeven getuigen a décharge ver telden van hunne wonderdadige genezingen. De advocaten der beklaagden betoogden dat hunne handelingen volkomen wettig waren en gegrond op wetenschap en praktijk. Het openbaar ministerie requireerde, met verzachting van het vonnis der rechtbank te Middelburg, voor ieder 300 boete. Dinsdag uitspraak. Cliicag-o. Op eene meeting, door Ieren ge houden, is geprotesteerd tegen de inmenging van Z. H. den pans in de binnenlandsche aangelegen heden van Ierland. Londen. Telegrammen uit Durban bevestigen een inval van Zoeloes in Transvaal. De czaar en de czarin zullen keizer Wilhelm te Ems bezoeken, terwijl deze vervolgens met den czaar den keizer van Oostenrijk zal ontmoeten. In de a. zomervergadering der staten, Dinsdag 3 Juli te houden, zullen, na onderzoek der geloofs brieven van de herkozen en nieuwe leden, verschil-

Middelburgsche Courant | 1883 | | pagina 2