Laatste Berichten. Benoemingen en besluiten. Onderwijs Kerknieuws. Marine en leger Landbouw. Gemengde Berichten. Verkoopingen en aanbestedingen. Weerkundigs waarnemingen. Burgerlijke stand. Hij wijst ten slotte aan, wat buiten leerdwang kan geschieden om het schoolbezoek te bevorderen. 3°. Is het noodzakelijk of wenschelijk tusschen handelsrecht en burgerlijk recht te onderscheiden en ze tot voorwerpen van afzonderlijke wettelijke regeling te maken Over deze vraag, die van belang is, nu afzon derlijke staatscommissies met de herziening van beide wetboeken zijn heiast, hebben de heeren m' A. F. K. Hartogh en W. L. P. A. Molengraaf!, beiden advocaat te Amsterdam, zeer uitvoerige praeadviezen geleverd. Beiden achten den tijd gekomen om de onderscheiding te laten varen de eerste meent, dat wel de rechtsbetrekkingen, die de handel in het leven roept, bijzondere bepalin gen vereischen, maar als deel van het bijzondere privaatrecht. H Naar aanleiding van het bekende besluit to schorsing van den onderwijzer J. W. Poppink, te Winterswijk, heeft het bestuur van de vereeniging De Dageraad zich met een request tot de tweede kamer gewend met verzoek dat de kamer hare afkeuring over die handeling van den ex-minister Hordjjk uitspreke en maatregelen neme, waardoor de onderwijzer Poppink bewaard worde voor materieele schade en voldoening verkrijge voor het onrecht dat hem, en daardoor ook het open baar onderwijs in Nederland, is aangedaan. Ook het hoofdbestuur der Ned. oderw. en hoofd- onderw. vereeniging heeft zich omtrent die zaak met een adres tot den koning gewend. Daarin wordt verzocht het besluit tot schorsing in te trekken, een verzoek dat, dunkt ons, weinig prak tisch resultaat meer hebben kan, aangezien de termijn van schorsing zeker al voorbij is en de betrokken persoon zijne onrechtvaardige straf reeds heeft ondergaan. Eenige ingezetenen van IJzendijke hebben zich ook die zaak aangetrokken en bij adres aan Z. M. den Koning verzocht een nader onderzoek daar- trent te willen gelasten. Van de 174 officieren, die deelgenomen hebben aan de roemrijke verdediging van de Citadel van Antwerpen, zijn nog een elftal overgebleven. Die nog overgebleven zijn luit.-generaal A. En gelvaart, te Gravenhage; generaal-majoor L. A. C. de Bock, te Utrechtgeneraal-majoor H. D. graaf van Limburg Stirum en kolonel L. G. Worbert, beiden te 's Gravenhage kolonel A. C. Camer- lingh, te Amsterdammajoor A. van Tuinen, te Utrecht; majoor L. F. N. Dröher, te Barneveld; kapitein E. H. Bachman, te 's Boschkapitein E. 1. A. Timmerman, te Eelde le luitenant D. A. Hendriks, te Leidenle luitenant C. G. A. van Essen, te Leeuwarden. Zaterdag is het gesantschap, dat onzen koning bij de kroning te Moskou zal vertegenwoordigen uit Den Haag vertrokken. Een behouden thuiskomst zal men het zeker wel mogen toewenschen. De heer J. P. Bredius, uit Bergen op Zoom ver dwenen, moet zich te Buenos Ayros bevinden. Het verslag der tweede kamer over de aange vraagde verhooging van hoofdstuk 2 beantwoor dende, becjjfert de minister van waterstaat, dat de kosten van ondergrondsche telegraaflijnen aan zienlek hooger zijn dan voor gewone, in Duitsch- land bjjna 7 maal meer. Verbinding van de voornaamste havens en het buitenland met de hoofdsteden der provinciën zou 4 millioen kosten, een wat kleiner net ruim 3 millioen, verbinding van Rotterdam-Amsterdam, met Zandvoort (Enge land) alleen toch nog 750,000. Dat een ljjn naar het systeem-Holtzman evenveel zou kosten als een lijn aan palen bleek niet en toonde het adres der vereeniging van Ned. industrieelen ook niet aanbovendien zou c. q. dat systeem-Holtz man gewis niet in aanmerking kunnen komen, maar zouden de in Duitschland en Frankrijk deugdelijk bevonden kabels moeten worden aan gewend. Er is in Amsterdam eene vereeniging Rembrandt gesticht, die ten doel heeft schilderijen en teeke- ningen der oude Hollandsche en Vlaamsche school te koopen, zoodra er gevaar is dat ze het land zullen worden uitgevoerd, om ze later weer te verkoopen, teneinde onze Nederlandsche musea daarmede te verrijken en voor provinciën en ge meenten datgene te behouden, wat aldaar eigen aardig te huis behoort. Mevrouw Kleine-Gartman is ernstig ongesteld. (ioes, 14 Mei. Zaterdag 11. werd alhier in het gebouw der Loge de opgaande ster eene rouw loge gehouden, ter nagedachtenis van haren vroe- geren voorzitter, wjjlen den heer J. Persant Snoep. De trouwe opkomst der leden, zoowel als de tegenwoordigheid van vele vrijmetselaars uit an dere gemeenten, bewees opnieuw hoezeer men den heer Persant Snoep in de maconieke wereld hoogachtte. Zondag middag was het logegebouw voor een ieder geopend, zoodat men in de gelegenheid was de prachtig versierde, met kransen getooide zaal te bezichtigen. Daarvan werd dan ook, vooral door da mes, een ruim gebruik gemaakt. Het geheel was aller netst in orde gebracht, en maakte eene diepe indruk, zoodat het woord van dank, door den tegenwoordi- gen voorzitter, geuit tot hem, die zich met dit in orde brengen had belast, wel verdiend was. Inhoud van De Dageraadafl. 11 Karl Marx' door F. Domela NieuwenhuisHemelsch Proto typen, door d' H. Hartogh Heijs van Zouteveen; Littré, door P. J. van Eldik Thieme; Oude en Nieuwe Wereldbeschouwing, door F.Gunst; Duh- ring's Beschouwingen van het Christendom, door d' A. Kettner; Oude en Nieuwe Goden, door d' H. C. MullerAtheist en Agnosticus, door Hugo Andriessen; Het Eeds-vraagstuk, door J. Hobbel; Berichten en Mededeelingen. consuls. Benoemd tot consul der Nederlanden te Aden de lieer J. Woodtli. ridderorden. Benoemd tot ridder der orde van den Ned. Leeuwjhr mr M. JScluiurbcque Boeije, president der arr.-rechtbank te Zierikzee. (Zie laatste berichten van Zaterdag). WissekerUe, 13 Mei. Benoemd alhier tot onderwijzeres mej.Thiel te Camperland, die tevens hare benoeming tot gelijke betrekking te Zonne- maire ontving. De heer J. J. Verhuist, onderwijzer alhier, is als zoodanig benoemd te Brakel. Als uitvloeisel van het tot wet verheven voorstel van den heer De Savornin Lohman om enkel het openbaar of gesubsidieerd onderwijs aan een koninklijk besluit te onderwerpen, is het nieuwe reglement op de schoollokalen verschenen, waarbij de bijzondere scholen evenals onder de vroegere wet enkel aan het geneeskundig staatstoezicht overgelaten worden. Het besluit van 4 Mei 1883 spreekt nu in het geheel niet meer van bijzondere scholen, die niet gesubsidieerd zijn. Het brengt verder in de rege len voor de openbare scholen de volgende veran deringen De schoolopziener mag geen ontheffing verleenen van de voorgeschreven afmetingen voor portalen en gangen (art. 12). Het voorschrift, dat banken van ten minste 3 verschillende soorten, wat de grootte betreft, moe ten aanwezig zijn, is vervallen (art. 13). In art 14 (privaten) is vervallen de bepaling, dat die inrichtingen deuren moeten hebben, en dat de deuren met doorzichtig glas moeten zijn voorzien, voor het toezichtin plaats daarvan wordt bepaald dat ze zoo moeten geplaatst zijn dat gemakkelijk toezicht is te houden. Art. 16 over de speelplaatsen is geheel vervallen. De bestaande lokalen behoeven eerst op 1 Jan. 1886 met de nieuwe regelen in overeenstemming te zijn. Art. 28, bepalende dat geschillen over het be sluit voor den raad van state moeten worden ge bracht, is reeds vervallen. Breskeus, 14 Mei. De heer B. H. Mantz, predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, heeft beroep ontvangen bij die gemeente te Zoutelande. W4ssekerke, 13 Mei. Beroepen alhier de heer Kalkman, te Lekkerkerk. Bergen op Koom, 13 Mei. De sergeant majoor Naerebout is aangesteld tot adjudant onderofficier bij het 5e bat. 3" regim. infanterie. Den tot majoor benoemden kapitein-adjudant J. A. K. H. W. Vogel, die gedurende een reeks van jaren deze betrekking bij het 3e regiment infanterie bekleedde, is door het kader onderoffi cieren een smaakvol cadeau aangeboden. Door genoemden hoofdofficier werd den onderofficieren Zondag een feestelijken avond in de buitencantine bereid. Men schrijft uit Oostkapelle aan de N Rott. Crt: Door de vrjje strenge vorst in 't laatst van den verloopen winter was de grond uitnemend geschikt om in 't voorjaar bewerkt te worden. Alle zoogenaamde lentevruchten: erwten, paarden- boonen, zomergerst, witte-en bruineboonen von den dan ook een uitnemend vruchtbaren grond om te ontkiemen. Jammer, wat de eerste drie vruchten betreft, dat het daarop gevolgde weder koud en droog was, waardoor de verwachting een weinig teleurgesteld werd, hoewel een warme zomer den landbouwers nog „een goed jaar"waaraan zjj zoo dringend behoefte hebben, kan geven. Bruine en witte boonen zijn pas in den grond; daarvan valt dus nog weinig te zeggen. De tarwe is gezond en van goede kleur, maar hier en daar wat dun opgekomen. Het koolzaad stond vóór de vorst prachtig; maar heeft veel geleden daar het, toen het begon te vriezen, meest overal jonge uitspruit sels had gemaakt; het laatste weder heeft het echter nog wat opgeknapt. Daar het koolzaad bloeit, is de bijenman uit Noord-Brabant gearri veerd. Ieder jaar komen ongeveer 20 van die lui met hun nijver volkje hierheen om hun bijen op het koolzaad te laten rondvliegen. De voort teling wordt hierdoor zeer bevorderd, daar hier de bijen het best zwerven op koolzaad en meidooms; de honingkliertjes van 't koolzaad verschaffen den witten honing. Wat de veeteelt aangaat, het meeste vee is uit de stallen naar de weide gebracht; meer nog omdat de tjjd van het jaar daar, en de winter voorraad verbruikt is, dan wel omdat er zoo'n overvloed van gras in de weiden voorhanden is; de laatste regens zullen het gras snel doen groeien; anders zou het er minder opwekkend uitzien voor den landman en voor zijn vee. Ettelijke honderden pleizier-reizigers van Ant werpen en omstreken brachten met de stoomboot Telegraaf en Valk Zondag een bezoek aan Middel burg en Vlissingen. Was voor de passagiers van de Telegraaf de heenreis voorspoedig, omtrent de terugreis, die des namiddags 5 uren van Vlissingen aanving, valt dit niet te melden. Op de hoogte van Hansweert liep de Telegraaf met hoog water op een zandbank en bleef onbe wegelijk zitten. Van de machines werd al het mogelijke gevergd om achteruit werkende vlot te komen doch vergeefs. De passagiers werden nu in eene schuit gepakt, welke met hulp van eene sleepboot de reizigers, zij het dan ook laat, toch behouden te Antwerpen terug bracht. Den volgenden morgen werd de Telegraaf afge- sleept. Vlissingen, 15 Mei. Aan boord van den Engelscben schoener Village Belle, gezagv. Brait- wate, heden morgen uit zee gekomen, werd een matroos door een slag van een arm der lier, belangrijk aan het hoofd verwond. Alhier aan wal gebracht werd hij ter verpleging in het gast huis opgenomen. li. ru in in gen, 14 Mei. Onder begunstiging van prachtig weder had heden alhier een concours plaats met den handboog naar den lossen vogel, waaraan de volgende gezelschappen deelnamen St. Sebastiaan van Yerseke, Soranus van Heinkenszand 3 Korenbloemkens van Kruiningen, Victoria en St. Sebastiaan beiden van Kwadendamme, Concordia van 's Heerenhoek, Willem. Tell, van Ovezand, Oefe ning en Uitspanning van Hansweert en de Kroonprins van Cats. De le prijs voor de meeste punten op den los sen vogel, werd behaald door Paré, de 2e voor het daarop volgend aantal punten door J. Ver- muwe. De le zijvogel werd afgeschoten door ge noemden Paré, terwijl de 2e bij loting ten deel viel aan J. Lammerloo, de vier kalvogels werden afgeschoten door J. van den Brink, P. Geus Schroe- vers en A. P. de Jonge. De uitgeloofde premie van 5 voor het gezel schap met de meeste leden is uitgereikt aan de schutterij Willem Tell van Ovezande. 'WisselierUe 15 Mei. Heden morgen te 8 uren brandde op de hofstede van J. De Smeet onder deze gemeente een strooien loods af, waarin zich bevonden 3 kalvers en 1 kip. De oorzaak van den brand is nog onbekend. Uit 's Heer Arends kerke vertrekt een gezin naar Noord-Amerika; het armbestuur verstrekt een deel der reiskosten. IVondricliein, 12 Mei. De elftvangst loopt ten einde. Gaven de vorige weken een vangst van 8000 tot 6000 stuks, gedurende de laatste vischweek zijn er slechts ong. 1500 elften en 40 zalmen opgehaald. De elft bracht 0,80 a 1,25 per stukde zalm 70 a 90 cents per halve kilo op. Zelfs de steur, hier gevangen, die 75 K. G. woog en voor 30 verkocht werd, kan voor de visschers van «boven" geen reden meer wezen om hun collega's hier «beneden" te benijden. Te Gorinchem vond een jongen, onder lom pen, die hij sorteerde een pistool, dat later bleek geladen te zijn, want bij nadere beschouwing ging het af en kwetste hij zich ernstig aan de hand. De jongeling te Bergen op Zoom, die dezer dagen in de fabriek van de heeren Wittouck een ernstigen val deed, is aan de gevolgen daarvan overleden. Een nieuw middel tegen verkoudheid hebben Engelsche zendelingen en officieren in Zoeloeland leeren kennen, en heeft zich ook in Engeland voortreffelijk bewezen. Het is zeer eenvoudig. Men kookt 500 wichtjes afgeschilde uien, met vele insnijdingen, op 1 kan water, met 80 wichtjes honig en 400 wichtjes melissuiker, langzaam 4 uren lang. Het afgekoeld mengsel wordt door een fijne zeef gegoten, en in een goed gekurkte flesch bewaard. Dagelijks worden 4 a 6 eetlepels lauw gebruikt. Wat in Den Haag zooveel beweging heeft gemaakthet verschaffen van spijzen aan school- 1 gaande kinderen van behoeftigen vindt in Stads- Kanaal toepassing. Volgens de uitgebrachte ver slagen werden aan een school 23 en aan een andere 49 kinderen, van den 15en Jan. tot den 6en April d. i. gedurende 12 weken, 's middags van eiken schooldag met warme soep gevoed, en werden er in het geheel 3046 porties soep verstrekt. Aan vele kinderen zijn ook klompen gegeven. Met inbegrip van deze, de daghuren van twee kookvrouwen, kosten van turf, onderhoud en aan schaffing van potten, koppen, lepels enz., komt dezen keer elke portie soep op nagenoeg 6) cent, waarvoor elk kind eet zooveel het begeert. Uit de rekening van den penningmeester blijkt dat er een nadeelig saldo is van 11.88£. Er is geene instelling, die zoozeer de algemeene, voortdurende sympathie der ingezetenen geniet. Met de Pinksterdagen werd Amsterdam na tuurlijk overstroomd door bezoekers. Men spreekt van 12,000 betalenden die op Zondag en 16,000 die op Maandag de tentoonstelling bezochten. In de hotels is alles overvol. Gedurende dezelfde dagen vervoerden de omnibus- maatschappij 10,500 en de havenlootjes 39,555 personen. Behalve het «Reddingsleger" vindt men in Engeland, dank zij de opgang van het eerste, nog tal van andere legers. Zoo vindt men een «Chris telijk leger", een Bijbelsleger", een „Matigheids- leger van het blauwe lint", een «Hosannaleger", een «Leger van verlosten", een «Marineleger", een «Koninklijk evangelieleger" en meer anderen. Te Parijs werd Donderdag morgen een jong mensch, die voor de deur zijner bruid uitstapte om haar naar het altaar te geleiden, door een pistoolschot getroffen. Hij viel ter aarde en is in levensgevaarlijken toestand. De dader, een man van vijfenzeventig jaren, oom der bruid, nam vergif en stierf twee minuten later. In een bij hem gevonden brief verklaarde hjj uit afschuw voor den bruidegom de daad te hebben bedreven. Te Lyon is een groote brand uitgebarsten in de leerlooierij Ulmo. Alle gebouwen zijn een prooi der vlammen geworden4 personen zijn gekwetst en een pompier en een soldaat omge komen. De schade wordt op 100,000 francs begroot. De Amerikanen, zelfs de gebrekkigen, houden van lichaamsoefeningen. Zoo bestaat te Phila delphia een kolf club, Snorkey-club genaamd, welker leden allen slechts één arm hebben, maar daarom met niet minder ijver zich wijden aan het edele spel. Een tegenhanger daarvan is de club der Hoppers, die uitsluitend bestaat uit mannen met een been. En het zijn geen droevig strompelende stumpertser is zelfs naar men verhaalt een onder hen die sneller dan eenig ander man te Philadelphia een trap kan oploopen." Deze beide clubs zullen nu eerstdaags een wed strijd houden, welkë natuurlijk veel belangstelling wekt Maandag ochtend vroeg is binnen de ge vangenis te Kilmainham het doodvonnis aan Brady voltrokken. Eene groote volksmenigte was bijeen buiten het gebouw, dat door eene sterke afdeeling grenadiers en dragonders beschermd was. De rust is niet gestoord. De menigte ontblootte het hoofd, toen de zwarte vlag aankondigde, dat het vonnis voltrokken was. Zaterdag is door den prins en prinses van Wales, vergezeld van de andere leden van het corps diplomatique te Londen de internationale visscherij- tentoonstelling geopend. De prins van Wales sprak uit naam zijner moeder, die tot haar leedwezen verhinderd was de plechtigheid bij te wonen. Hij wees op het weldadige dezer tentoonstelling voor de visschers van alle landen en dankte uit naam der koningin voor de belangstelling door de deelne mers van alle landen aan den dag gelegd, en voor den ijver door de vertegenwoordigers der mogend heden betoond bij het voorbereiden der zaak. Denzelfden dag opende te Berlijn de Duitsche kroonprins, namens zijne moeder, de hygiëne- tentoonstelling. Ook daarbij waren verscheidene vorstelijke personen, ministers enz. tegenwoordig. De kroonprins heette de commissie der tentoon- stellers en alle medewerkers van harte welkom en bracht in het bijzonder zijn groet aan de ver tegenwoordigers der bevriende naburige staten. Vooral aan den steun der Duitsche bondsvorsten, der overheid van land en steden had men veel te danken. Met voldoening mocht men op het tot stand gebrachte terugzien, en het leed geen twijfel of het doel, om bestaand en nood te lenigen en welstand te bevorderen, zou in vervulling komen. vaammtanEiBBammmamEUiusaasmsss&MamimwmmBmaUffnaBmBBmmiammum Tweede kamer. Tegen morgen is aan de orde gesteld de nominatie voor den hoogen raad. Daarna zullen kleinere wetsontwerpen worden be handeld en zal vervolgens in behandeling komen het wetsontwerp betrekkelijk de aanwijzing van gestichten waar hechtenis of gevangenisstraf zal worden ondergaan. Daarna heeft de interpellatie- Roëll plaats over de verlegging van den Maasmond. De heer W. K. van Dedem heeft eene interpellatie aangekondigd over de uitvoering der ordonnantie tot regeling van den aanslag der landrente op Java en Madura van 1878. Amsterdam. Het Witte Kruis telt in Noord-Holland 15 afdeelingen met 758 leden, donateurs en donatrices. De vereeniging trad voor het eerst sedert haar negenjarig bestaan hande lend op te Hilversum, waar gedurende October en April aan arme typhuslijders geneesmiddelen, voeding enz. werd verstrekt. In Bloemendaal werd een poklijder afgezonderd en verzorgd. Meest alle afdeelingen beijverden zich voor de volksge zondheid. Van een zevental dames, die het the oretisch en practisch onderwijs tot ziekenverple ging bijwoonden, deden zes met goed gevolg exa men. De nieuwe cursus werd geopend met 9 dames voor den geheelen cursus en 5 voor het theore tisch onderwijs. Van 115 aanvragen om zieken verpleegsters werd aan 60 voldaan, waarvan 7 kosteloos. Op aanvragen buiten Amsterdam werd hulp verleend te Arnhem, Breukelen, Den Haag, Hellevoetsluis, Middelburg, Loosdrecht, Renknm, Utrecht, Veenendaal, Wageningen, Wor- merveer, Zaltbonimel, Zutfen, Neuenahr, Nice en Wiesbaden; voor de verpleging werd ontvangen 560 en aan verpleegsters uitgekeerd een som van ƒ4200. Het voordeelig saldo is thans ƒ4769. Mevrouw AmersfoortDijk schonk 14 prachtige ivoren medailles voor verpleegsters uit dankbaar heid voor de goede verpleging van haar broeder. In den Haarlemmermeer deden zich sedert eer gisteren drie gevallen van pokken voor. De Wèstlandsche stoomtram, geëxploiteerd door de Hollandsche spoorivegmaatschappij, besomde van 24 Juni tot ultimo December 6683, waarvan de stoomtram 4302 bekomt. Hiervan kan, na 5 pet. afschrijving op de oprichtingskosten, 4 pet. dividend worden uitgekeerd. Voor wijlen den heer De Bosch Kemper werd de heer Schiff tot commissaris gekozen. 's («ravenliage. Bij kon. besluit is J. H. Voerman, ontvanger der belastingen te Aarden burg, verplaatst naar Ede, T. P. Krijger, boekhou der bij den ontvanger te Middelburg, benoemd tot ontvanger derzelfde middelen te Bath, Van Limborgh boekhouder, bij den ontvanger te Gouda, verplaatst naar Knijpe en jh' De Jonge, ontvanger der belastingen te Wouw, verplaatst naar Brou wershaven. Weenen. De toestand van den graaf Van Chambord is zeer bedenkeljjk. De prinsen van Orleans worden verwacht. Parijs. De Gaulois meent dat de aandeel houders in het Suezkanaal zeiven een voorstel zullen doen om een tweede kanaal te graven. Het eene kanaal zal dienen voor de opvarende het andere voor de afvarende schepen. Durban. In Zoeloeland heerscht volslagen anarchie. does. Jl. Zaterdag is alhier aanbesteed het schilderwerk der gemeente. Aangenomen werden doorL. de Bruyne, te Kloetinge, de politie wacht, het telegraafkantoor, de brugwachterswo ning, het stadhuis en het vischperk voor 196, en door W. Gingnagel, te Goes, de gemeentegangen, pompen en werken op de begraafplaats voor 92 de voormalige trekkerswoning en het gebouw op het ravelijn voor 90 en de scholen A B en C voor 192. 15 Mei, des morgens te 8 uren. Verwachtzwakke wind en goed weder. ;Van 5 tot 12 Mei. Vlissingen. GehuwdJ. Raamsdonk, wed' 45 j. met O. L. Haarzakker, jd. 33 j. F. Naere bout, jm. 24 j. met C. H. L. Moiet, jd. 22 j. J. C. Laport, jm. 23 j. met A. E. van Eek, jd. 28 j. Bevallen: N. de Kreek, geb. van Djjk, z. M. J. van Beusekom, geb. Tuinman, z. C. Jasperse, geb. Stroo, z. S. C. Kest, geb. Corveleijn, z. A. S. Chris- tiaansen, geb. ^Provoost, z. N. de Regt, geb. Mul der, z. M. Murre, geb. van der Harst, d. A. C. Van de Visse, geb. Scheele, z. OverledenM. E. A. Prince, d. 17 j. J. C. Raf, wede van F. Colonia, 80 j. J. F. Korff, z. 21 m. M. P. A. Schödes ongeh. z. 26 j. W. Maas, z. 1 m. Goes. GehuwdJ. Fokkinga, jm. 27 j. met E. J. Vonk, jd. 22 j. C. M. Lindenberg, jm. 25 j. met L. van Anrooij, jd. 23 j. OverledenA. Maartense, z 7 m. A. van Lin- donk, man van K. L. Krabbe, 48 j. G. van den Ende, man van C. Allaart, 82 j. Ziebikzee. Gehuwd S. Laven, jm. 27 j. met J. M. Stoutjesdijk, jd. 19 j. J. Kostense, jm. 33 j. met J. J. Pannekoek, jd. 27 j. S. Berrevoets, jm. 26 j. met P. J. Beije, jd. 26 j. S. Hoogenboom, jm. 25 j. met J. W. Alernan, jd. 26 j. C. Heijboer, jm. 22 j. met H. Quist, jd. 25 j. S. Hage, jm. 26 j. met M. Cashoek. jd. 23 j.

Middelburgsche Courant | 1883 | | pagina 2