BUITENLAND. Laatste Berichten urn en in Gemengde Berichten. Briefwisseling. Scheepvaartberichten. Handelsberichten. Vsrkoopingen en aanbestedingen. Weerkundige waarnemingen. Gemeenteraad van Vlissingen. Algemeen Overzicht. Graanmarkten, enz. Prijzen van Effecten. 6 *-/> «fr Kapelle, benevens H. H. te Ouwerkerk, wegtns als voren elk tot 14 dagen gev. Al'en in de kosten. Vrijgesproken is A. V., te St. Joosland, beschuldigd van diefstal. Kantongerecht te Ooes. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld: T. K., te Yerseke, wegens bet jagen zonder akte of vergunning, onder opgave van een valschen naam tijdens de bekeuring,«in 2 geld boeten van ƒ40 subs. 7 dagen gev. voor elk. J. H., te Vlake, wegens bet zich bevinden met wildstrikken in het veld buiten openbare wegen of voetpaden (recidievoj tot f 20 boete subs. 5 dagen gev. B. V. P., te Yerseke, wegens het schieten met buskruit buiten het jachtveld tot ƒ10 boete snbs. 2 dagen gev. A. N., te 's Graven polder en H. B., te Ellewoutsdijk, wegens het zonder toezicht laten staan van een voertuig op een weg tot f 1 boete snbs. 1 dag gev. M. B te Kloolinge, wegens beplanting van een weg zonder vergunning van gedep staten tot ƒ1 boete subs. 1 dag gev. en M. 1). te Goes, wegens het werpen van steencn tegen gebouwen van anderen tot 3 snbs. 2 dagen gev. Pinkster-Zondag en -Maandag worden van Ant werpen en Brussel trains de plaisir naar Ylissingen georganiseerd. De stoomboot Telegraaf IV ver trekt te 9^ van Antwerpen, komt omstreeks den middag te Vlissingen, en vertrekt te 5 uren van daar. De ondernemers van deze tocbten, de hee- ren Van Maenen c°., bebben ook voor een volks- pleizierreis van Brussel en Antwerpen naar Vlis singen maatregelen getroffen. Voor 4 francs kan men per Telegraaf II de reis van Antwerpen been en terug medemaken. Waarde, 4 Mei. Als eene bijzonderheid mag zeker wel gemeld worden dat in deze ge meente, met eene bevolking van 768 zielen, gedu rende bet tijdsverloop van 13 April 1882 tot 26 April 1883 geen enkel huwelijk gesloten is. Biervliet, 4 Mei. Woensdag werd in onze gemeente de derde of laatste Mei-koopdag gehou den, en toch zijn nog twee groote hofsteden zonder pachter. Ook voor den verkooper oefent bet gemis van een opvolgenden pachter wellicht een financieel nadeeligen invloed uit bij de veiling. Wel werd het rundvee tot zeer aanzienlijke prijzen verkocht, doch van de paarden, die allen jonger dan 10 jaren waren, werden er 6, de helft, door den verkooper ingehouden, terwijl al het landbouwgereedschap onverkocht bleef. Sinds zij geen sterkedrank meer kunnen beko men, beginnen de jonge lieden van beiderlei kunne van onze Mei-koopdagen achterwege te blijven. De vroeger zoo noodige legermacht van politie dienaren geraakt gelukkig nu ook overbodig. In onze gemeente hoort men meer van vlas en suikerbieten spreken dan er over de verkiezing van leden van de provinciale staten gerept wordt. De heer Oscar Carré laat uit Berlijn 5 ge dresseerde ossen komen. De beesten doen dezelfde toeren als de olifanten, die men heeft kunnen zien in het cirque Meyer. Amsterdamsche tentoonstelling. Zakkenrollers zijn ook daar reeds in functie Een dame rolden zij haar portemonnaie, een heer zijn sigarenkoker en een ander bezoeker zijn portefeuille met gelds waardig papier. In de Nederlandsche afdeeling wordt bjj een inzending van heelkundige instru menten de wacht gehouden door iemand, die een deel van den rechterarm en den gebeelen linker arm door een ongelukkig toeval verloor, maar door kunstarmen zóó afdoend van de ellende van dit gemis is gevrijwaard, dat hij zich kan bewegen als hadde hij het volle natuurlijke gebruik er van, Tenbewijze dat in Zuid-Beveland ook over vloed van eieren wordt aangetroffen kan gemeld worden dat in deze week bij een der beurtschippers van Borssele op Rotterdam 30000 stuks zijn ver scheept. Als het vervoer en verkoopen slechts beloond wordt met 4 teleiers van elke honderd dan is de reis voor den schipper nog zoo kwaad niet. Ook te Leeuwarden wordt met goed gevolg toezicht gehouden op de clandestine prostitutie. Voor dé derde maal sinds een jaar heeft de poli tie aldaar tegen iemand procesverbaal opgemaakt wegens het debaucheeren van minderjarigen. Het is eene vrouw, die reeds sedert vele jaren van die misdaad verdacht werd gehouden en nu ein delijk is betrapt geworden. Sedert Zaterdag jl. heerscht te Haaksbergen in de veenderijen een hevige brand. Van de heeren Lansink en Morsinkhof zijn belangrijke hoeveel heden turf verbrand. Delaney en Caffrey, de zesde en de zevende aangeklaagde in het proces van den moord in Phoenix-park, hebben Woensdag bekend. Zij zijn ter dood veroordeeld. Delaney bevestigde de ver klaringen van Carey en Kavanagh en verzekerde dat de heeren Cavendish en Burke door Brady en Kelly zijn vermoord. Wanneer nu nog in de volgende week over Timothy Kelly uitspraak is gedaan, dan is het lot der zeven »onverwinlijken" beslist. Navolgen negen anderen, van welke Tynan (»n°. 1"), Walsh en Sheridan beschuldigd zijn van medeplichtigheid aan den moord in het Phoenix-park, terwijl de overigen zullen terechtstaan als deel uitmakend van het complot, dat h t vermoorden van regee- rings-ambtenaren ten doel had. Van de leden van dit complot hebben Mullett en Mooney reeds hekend. Volgens de Frankf. Zeit. is Frans Hals, veelbesproken Meisjeuit het hofje van Beeresteijn te Haarlem, verkocht aan de barones Mathilde Rothschild te Frankfort voor 200,000 Mark. 's Gravenliage. Bjj eene suppletoire be grooting voor Waterstaat worden 469,100 uit getrokken voor verbetering van de Waal enz. en 56,000 voor beteugeling der Heerenwaardsche overlaten. Xiomlen. Het lagerhuis heeft de bill tot afschaffing van den parlementairen eed met 292 tegen 289 stemmen verworpen. Dublin. Tynan, Walch en Sheridan zijn schuldig verklaard aan medeplichtigheid aan het moordcomplot. Cairo. De Egyptenaren hebben de troepen van den profeet verslagen. 500 opstandelingen zijn Sennaar is thans gesneuveld. De provincie van oproerlingen gezuiverd. Rome. De Moniteur de Rome polemiseert scherp tegen het artikel der Norddeutsche over de triple alliantie. Hij noemt dat verbond verbreek baar, omdat Oostenrijk en Italië geen gemeen schappelijke belangen hadden met Duitschland, dat alleen een aanval van Frankrijk te vreezen had. De verheffing van Rome tot hoofdstad van Italië heeft de kloof tusschen het Quirinaal en het Habs- burgerhuis veroorzaakt. De alliantie heeft geen kracht van solidariteit tusschen den heiligen stoel en Oostenrijk, die den eerste nooit zal doen be- leedigen. Daarom bracht B'ranz Joseph aan koning Humbert te Rome geen tegenbezoek. Het artikel der Norddeutsche is niet gericht tegen den Moni teur maar tegen Weenen, waar men nog altjjd een breuk vreest. Wisse, 2 Mei. Bij de gehouden herbestediug eener openbare school met ameublement is ingeschreven door de herren W. J. van de Weert Zonen te Goes voor 13438, G. C. Zaaijer te 's Gravenpolder voor f 13100, Joh. Lindenberg Cz. te Wemeldinge voor 13000, AJansen le Nisse voor 12S50, IJ. van der Poel te Ovezand voor ƒ12718.49, F. Schijf te Ove,and voor 12500, G. Faas te 's-Heerenhoek voor f 12333, L. Peelers te Kwadendamme voor ƒ12300, P. Uronkers te Kapelle voor ƒ11990 en B den IDxter van den Brink te Krabbendijke voor /'11S85. Aan den minsten inschrijver B. den Ëxter van den Brink is het werk later gegund. Datum. Plaats. 5 Mei. CadzanJ, 5 Schagen, 7 Cadzaud, 9 lleinkenszand 10 Goes, 12 Cadzaud, 16 Schoomlijke, 16 Vlissingen, CC Goes, 23 St Laurens, 29 Oostburg, 30 St Kruis, Middelburg, Voorwerpen. Verp. Mosselzaad, Verp. Mosselzaad, Strandgoederen, Paarden enz., inboedel, Verp. Mosselzaad, Beestiaal, Bloemen enz., Verp. faeo. Stoffen Bouwland enz., Hofstede, Beestiaal enz., Buitenplaats enz., Informatie». Hennei) uin. Ontv. der reg. en dom. Burgemeester. Karsebooin. Pilaar. Henuequin. De Smidt. Hendrikse. Secretarie. Woutersen. Hammacher. Le Nobel. Tak. 4 Mei, des morgens te 8 uren. Verwacht: O. wind en betrokken lucht. Thermometerstand te Middelburg. 3 Mei. 's avonds 11 uren 42 gr. 4 'smorgens 8 ureii 44 gr. '«middags 1 uur 52 gr. avonds 5 uren 46 gr. F. V m Zitting van Woensdag 2 Mei Voorzitter de heer A. Smit. Afwezig de heeren Jos. van Raalte, C. Mortier en Th. van Uije Pieterse. De notulen der vorige vergadering worden voor gelezen en goedgekeurd. Als ingekomen stukken worden medege deeld Kennisgeving van den heer J. Verkuyl Quakkelaar dat hij zijne benoeming tot plaatsver vangend wethouder aanneemtgoedkeuring van de voorgestelde wijzigingen in de gemeente- begrooting voor 1883 van de plaatsen aangewezen voor de lagere scholen A. D. en F. en dat berust wordt in het raadsbesluit bepalende het getal scholen en den omvang van het onderwijs; dat aan de gemeente, door het rijk wordt overgedragen een gedeelte grond aan de Wijnbergsche kaai, vroeger aan het rjjk afgestaan ten dienste van de gebouwde schutsluisverschillende gemeentelijke jaarverslagen en een paar brochures over blinden onderwijs enz. Alle worden voor kennisgeving aangenomen. Verder hebben de volgende benoemingen plaats: Tot lid der plaatselijke schoolcommissie de heer J. W. Wilkens, ter vervanging van den heerH. E. De Bruijn, naar elders vertrokken. Tot leden van het stembureau voor de verkie zing van leden der provinciale staten de heeren W. Laman Trip en C A. Kalbfleisch en tot hunne plaatsvervangers de heeren J. P. Laernoes en J. C. Ockers; voor het stembureau voor de verkiezing van leden der tweede kamer in Juni a. de heeren A. Loois en F. H. J. Wibaut, tot hunne plaats vervangers de heeren A. Koppejan en F. Delvoije. Tot onderwijzer aan school B. de heerFrederik van der Veen, onderwjjzer te Spanbroek. Tot gemeente vroedvrouw M. E. J. Dijken, we duwe Van Caspel. Worden voorgelezen de rapporten van den ge meentebouwmeester en van de commissiën van financiën en van fabricage, betreffende de inrich ting eener tijdelijke vischmarkt op de bierkade, waarvan de kosten worden geraamd op 375 en voor het jaarlijks onderhoud 20terwjjl die voor eene verandering van de muziektent tot dat doel 450 zouden bedragen en 25 voor onder- boud. De beer Kalbfleisch, vernomen hebbende dat de muziektent als zoodanig nog dienst zal kunnen doen, wijzigt bet, mede door hem, gedaan voorstel in dezen zin, om eene geheel nieuwe inrichting voor den afslag van visch te plaatsen bij de roode brug. De heer Quakkelaar oordeelt dat dit een nieuw voorstel is, en geeft in overweging dit te verzen den naar de commissiën van fabricage en finan ciën om advies. Daartoe wordt besloten. Voor kennisgeving wordt aangenomen een schrij ven van ged. staten, waarbij de aandacht der ge meentebesturen gevestigd wordt op de borgtoch ten der gemeente-ontvangers, welke, met het oog op de toename der ontvangsten, in sommige gemeenten, daarmede niet meer evenredig zijn. Met algemeene stemmen wordt goedgekeurd eene voorgestelde af- en overschrijving op de begrooling van het algemeen armbestuur voor 1882. Wordt voorgelezen een rapport van den gemeente bouwmeester betreffende den aanleg van een ge deelte weg met Waalsteen-straatklinkers langs den noordelijken dijk van den spuiboezem bij den Koudekerkschen weg, waarvan de kosten begroot zijn op ƒ760. De commissie van fabricage acht deze uitgaaf voor een tijdelijken weg te hoog en stelt voor dien weg te begrinten, dat voor de helft dier som gedaan kan worden. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Een verzoek van den onderwijzer J. Scherer, om vrijstelling van de betaling van huishuur over de maand April, op grond dat hij zijne woning heeft moeten ontruimen, wordt ingewilligd. Op voorstel van den voorzitter wordt aan bet dagelijksch bestuur een krediet van 4000 toege staan voor den aankoop van schoolameublement ten behoeve van de nieuw te bouwen schoollokalen. De voorzitter deelt mede, dat de pogingen tot het verkrijgen van een leeraar met akte voor het middelbaar onderwijs in het hand- en rechtlijnig teekenen, mislukt zijn, en hij stelt daarom het volgend besluit voor, ter voorziening in het te geven teekenonderwijs aan de openbare lagere scholen a den leeraar voor het middelbaar onderwijs, met akte voor het handteekenen ad 400 voor het geven van 24 lesuren per week, eene jaarwedde toe te kennen van 1200, en b dat een der twee leeraren met akte voor het rechtlijnig teekenen ad ƒ400 eveneens eene jaar wedde zal genieten van ƒ1200 voor het geven van 24 lesuren in het teekenonderwijs. Met alge meene stemmen wordt dat besluit goedgekeurd. Nog wordt besloten tot het doen van eenige af- en overschrijvingen op de gemeentebegrooting voor 1882. Ten slotte worden, tengevolge van een schrijven van ged. staten, de jaarwedden vastgesteld van de leeraren der burgeravondschool, tot regeling hunner bijdragen aan het pensioenfonds, ingaande met 1 Januari van dit jaar. De vergadering wordt daarna gesloten. In het Duitsche parlement zijn in de laatste dagen eenige belangrijke zaken gebeurd. Dinsdag namelijk liep het debat over het voorstel van den heer Rickert, dat, zooals men weet, aan de com missie, die bezig is de wet tot verzekering tegen ongelukken voor werklieden te onderzoeken, wil vragen om onmiddellijk aan het parlement die artikels voor te leggen, welke reeds zijn onder zocht, namelijk de artikels 114 die de basis der wet vormen. Wij wezen op de belangrijkheid van dit voorstel en op de handigheid der liberale fracties, welke door middel van dit voorstel de discussie over de begrooting '8485 hopen te verschuiven tot de herfstzitting. Het gouvernement verklaarde zich bij monde van den minister van financiën Scholz tegen dit voorstel, evenals de conservatieven dit deden. Het hoofd van het clericale centrum kon zich evenmin ermede ver eenigen, en stelde voor de commissie in kennis te stellen met de motie-Rickert, opdat zij den gedrags lijn volge dien zij wil, zonder gebonden te zijn door een votum van het parlement. Ondanks een wel sprekende redevoering van den heer Richter werd dit laatste voorstel van den heer Windthorst aan genomen met 103 tegen 92 stemmen. In de zitting van Woensdag heeft dezezelfde afgevaardigde het voorstel tot wijziging der indu strie-wet gedaan, dat in onze Laatste Berichten van het vorig nommer vermeld werd met een enkel woord. Wij herinneren ons den veldtocht, die door de progressistische partij van het parlement onder nomen wordt tegen den militairen geest in de Duitsche instellingen. Bjj de tweede lezing der industrie-wet nu stelde de leider dier partij een amendement voor, dat de regeering verzocht, om het ondernemen van werk in de militaire werkplaatsen voor rekening van particulieren te verbieden, verder niet toe te laten dat de cantines handel drijven met personen buiten de kazernes, evenmin het verhuren van militaire paarden voor privaat gebruik. Door dit voorstel was een van minder uitgebreide strek king, van den nationaal-liberaal Baumbach, onnoo- dig geworden. Bij den aanvang der zitting werd een briel voorgelezen van den rijkskanselier, waarin Bismarck aan het parlement het reeht betwist om zich te bemoeien met quaesties die het militaire bestuur raken. Volgens de grondwet, heette het daarin, is de keizer het hoofd van het legermen treft dus de keizerlijke prerogatieven. Indien een dergelijk voorstel werd aangenomen, zou, volgens den rijkskanselier, het militair bestuur niet ver plicht zijn, ja zelfs niet het recht hebben, om gevolg te geven aan de bevelen van het parlement of zelfs er officieel acte van te nemen. Aldus is het amendement op de industriewet eene politieke quaestie geworden van het meeste belang, name lijk eene omtrent de bevoegdheden van het parle ment met betrekking tot den legerdienst. De minister van oorlog Bronsart von Schellendorf hield eveneens het vraagstuk op dit terrein, door nagenoeg in iederen volzin den naam des keizers aan te roepen. Wel beloofde hij, dat de militaire autori teiten zich met de quaestie zouden bezig houden en reglementen zullen maken waarin op de belangen van den handel zal worden geletmaar ook hij hield vol, dat het parlement in deze zaak onbe voegd is. Daarna ontspon zich een lang en hevig debat zoowel van den kant van den heer Richter als van den kant van den minister. Het einde was eene verschuiving der beslissing over het voorstel tot de derde lezing der wet. Tegen het voorstel verklaarden zich de conservatieven en de nationaal-liberalenervoor de progressisten en de liberale vereeniging. Het clericale cen trum wilde zich door een paar aardigheden van den heer Windthorst ervan afmaken, welke afgevaardigde het onnoodig oordeelde thans eene quaestie te bespreken, die sedert het bestaan van den Noordduitschen bond nog niet was ter sprake gekomen Egypte heeft van gisteren af aan eene constitutie. Een decreet van den khedive heeft het nieuwe politieke plan bekrachtigd, dat door lord Dufferin is uitgewerkt, en dat tot basis heeft een half verkiesbaren wetgevenden raad en een kamer, die met een verantwoordelijk kabinet samenwerken. De vader dezer constitutie is tevens vertrokken om zijn gezantschapspost te Constantinopel te gaan innemen. Doch de Engelsche regeering schijnt niet van plan hem niet te doen opvolgen wie die opvolger zal zijn is nog niet bekend. Men heeft gesproken van sir Robinson, gouverneur van de Kaap, en van anderen, doch de naam doet weinig hiertoe. Het is voldoende te weten, dat Engeland zich, behalve door zijne troepen, in Egypte ook wil doen vertegenwoordigen door de machtige hand van den minister-resident", gelijk lord Duf ferin zich uitdrukte. Deze woorden karakteriseeren de rol die Engeland in Egypte speelt beter dan alle verklaringen van staatslieden. Aan een diner van de National-lib er al-club sprak dezer dagen de heer Gladstone ook over Egypte. Hij wijdde aan deze quaestie niet meer dan twee volzinnen, waarin vooreerst geconstateerd werd dat de regeering een moeilijk werk in het Nijlland had ondernomen, ten andere, dat zij eerder reden had om zich geluk te wenschen dan om zich te beklagen over de houding van Europa. Men zal van het eene, getuige nog de woelingen in Caïro in deze dagen, zoowel als van het andere volkomen overtuigd zijn. Maar waarom was de premier zoo uiterst sober in zijne mededeelingenjuist nu het gerucht gaat dat eene conventie zal gesloten worden, waarbij de duur der bezetting van het Nijlland door de Engelsche troepen op vijf jaren wordt bepaald? In antwoord op klachten, ontvangen van eenige geabonneerden over te late ontvangst van ons blad, deelen wij mee dat verschillende buitenge wone omstandigheden, vooral in de laatste dagen, eene tijdige bezorging hebben verhinderd. Onzer zijds zjjn thans maatregelen genomen om aan die klachten tegemoet te komen. In het bericht omtrent de laatste gemeenteraads zitting te Groede is een drukfout ingeslopen, die de opmerkzame lezer zelve wel zal verbeterd heb ben. Zooals in de Laatste her. van bet vorig nommer gemeld was, is niet de heer Risseeuw, maar de heer Joh". Brakman Cz. tot wethouder benoemd. Alhier binnengekomen het fregatschip Kanaja- wa, gezagv. Cats, om te dokken. Vlissingen, 4 Mei. Het Ned. stoomschip P. Caland, gezagv. Bonjer, is, na tot op 55 d/M. te hebben gelicht, Donderdag naar Rotterdam vertrokken. Heden is binnengekomen het Ned. barkschip Noach I, gezagv. K. de Looze, van Rotterdam, om hier bjj te laden. Vlissinben, 4 Mei. Boter per kilog. 1,50 a 1,40. Eieren 3,60 per 104 stuks. Amsterdam, 4 Mei. Raapolie op 6 weken ƒ41, Lijnolie 24j. Gent, 4 Mei. Roode en witte tarwe ad 100 kilo fr. 24,50rogge fr. 18,50gerst fr 22, haver fr. 18,75; boekweit fr. 16,50; paarden- boonen fr. 16,25koolzaad fr. 36,lijnzaad fr. 27,lijnkoeken fr. 24,50; koolzaadkoeken fr. 20,50boter fr. 2,90 per kilogrameieren fr. 1,80 per 26 stuks. Amsterdam. 1 4 3TAATSLEENINGEN. Nederland. Cert. N. \V. Sch. 21/2 pet. dito dito dito 8 dito dito dito 4 dito Obl. 187» 1000. 4 België. Obligatien21/2 F> ankrijk, Origin. Insch. 3 Hongarije. Obl. Leening 1867 II. 1205 dito Goudleeniug5 dito dito fl. 500 6 I. alië. Cert. Adm. Amsterd. 5 Oostenrijk. Obl. Mei-Nov. 5 dito Febr.-Aug. 5 dito Jan.Juli5 dito April-Oct.. 5 dito dito Goud 4 Polen. Obl. Schatkist 1844 4 Portugal. Obl. Btl. 1853/80. 3 dito dito 18815 Busland. Obl. Hope C. 1798/13155 Cert. Inschr. te Serie 1854. 5 dito dito 6e u 1855. 5 Obligatien 1862 5 ,i dito 1864 10005 dito 1864 45 1005 dito 1877 dito dito Oosterscbe le serie. Meil. 651/8 773/4 1008/4 10u7/8 Mei 63I/4 78 1007/g 1007/g 813/4 IOOI/4 83 657/8 651/4 650/16 66 825/lfi 791/4 1001/g 653/4 655/g 6513/16 83 80 523/g 8ÜI/2 891/2 953/4 55 553/g 771/8 dito dito dito 2e 1/ dito 3e a dito 1872 gecon. dito. dito 1873 gecon. dito. duo 1850 Le Leenmg dito dito 1860 2e Leening dito dito 1875 gecuns. dito dito 1880 gecons. dito Cert. Hope Co. 1840 dito 2e, 3e, ie Leeh. 1842 44. 4 Ubligatie-Leeniug 1867/69 dito dito 1859. Cert. van Bank-Assign. Spanje. 01)1. Buit. 1867/73 dito dito 1876 dito Perpetueele 5 5 6 5 5 41/j 4 931/4 901/4 909/i6 77 85 931/g 901/4 906/8 537/s 537/s 4 8 6 11/4 2 4 655/8 855/8 881/s 83 77 685,8 761/3 44 597/i6 Turkije. 01)1. Alg. Sch. 1865 5 n 105/g n 20l/g dito dito 1869 6 H 121/8' Egypte. Obl. Leening 1876 4 n dito dito 1876. 5 ir Vereen. Staten Obl. 1877. 4 R dito dito 1876. 41/a R Uil/4 Brazilië. Obl. Londen 1865 5 R 100 dito Leening 1875. 5 V 993/4 dito 1863 10041/j IHDU8TRIEELE EB FIK ANC IE E OH DEK NE HINGEN. 855/8 8511/i6 8ai/3 763/4 685/g 761/8 651/4 44 59],2 101/2 20 117/8 733/4 HU/4 99S/4 933/4 LE Vederl. Afr. Hand.-V. aand. pet.. 157 159 Ned. Hand.-Maalsel), aand. rescontre5 1067/8 106 Ned. Ind. Handelt. Aand. n 118 Stoomvaartm. Java Obl0 dito Zeeland Aand0 93 dito dito Prefer, dito 0 dito dito Obl5 Duitschland. Cert. Rijksbank Adm. Amsterdam1? -- Oostenrijk. Aand. O. H, B.

Middelburgsche Courant | 1883 | | pagina 2