Benoemingen en besluiten. Onderwijs. Kerknieuws. Marine en leger Rechtszaken. Gemengde Berichten. Landbouw en Veeteelt. jh' Van Reigersberg Versluijs, goud repetitie horloge in dubbele kast, wapens van De Brande en ander drijfwerkfraai bewerkte vinger hoed van Sara van Reigersberg; antiek koperen uurwerk met wekker. Opgave van brieven, geadresseerd aan onbe kenden, verzonden door het postkantoor te Mid delburg, gedurende de 2e helft der maand Maart. T. Smid, J. Rispink, mej. M. S. Martin, allen te Amsterdam, P. A. Foudraine, Breda, Manus, Goes, mej. A. Remmerswaal, en Kleijn, beiden te 's Gravenhage, Pot, Slikkerveer, Geelhuisen, Utrecht, mej. de Haan, IJzendijke. Briefkaarten: G. N. Rensen, Eist, mej. M. de Klerk, 's Gravenhage. Belgiëmej. A. Hetetee, Antwerpen. *&oes, 25 April. In de vergadering der afdee- ling Goes van de Centrale Liberale kies vereeniging, Dinsdag avond gehouden, werden met nagenoeg algemeene stemmen geproclameerd tot candidaten voor de aanstaande verkiezing van vier leden dei- provinciale staten van Zeeland de beide aftredende heeren J. H. Bybau te Colijnsplaat en mr J. C. R. van der Bilt, te Heinkenszand, benevens de hee ren mr C. De Witt Hamer, schoolopziener te Goes en J. Vereeke, burgemeester van Waarde, te Kruiningen. Behalve eenige andere huishoudelijke zaken, die behandeld werden, is in plaats van den heerJ. J. Ochtman, die aan de beurt van aftreding was, tot bestuurslid der afdeeling gekozen de heer J. J. Ramondt. De heer Ochtman had verzocht niet meer in aanmerking te komen, wijl bij voor verder lidmaatschap in het bestuur moest bedanken. C*oes, 25 April. De prijzen voor de tom bola, door eenige jonge dames alhier op Donderdag a. te houden, en waarvan de opbrengst zal strek ken ten voordeele van de nagelaten betrekkingen der verongelukte visschers van Moddergat enz., zijn op het stadhuis zeer netjes en smaakvol ten toongesteld. Dank zij de goede smaak der jonge dames en de beleefdheid van het bestuur van Volksvermaken, om haar het noodige vlaggedoek gratis ten ge- bruike af te staan, biedt die tentoonstelling een aardig gezicht aan en is een bezoek meer dan waard, waartoe gisteren en van daag de gelegen heid was opengesteld. Het aantal prijzen, allen geschenken, bedraagt 412, terwijl ruim 1100 loten zijn geplaatst. Te voorzien is nu reeds dat het batig saldo meer dan 700 zal bedragen, voorwaar een niet gering bedrag voor eene kleine gemeente als de onze. Colijnsplaat, 24 April. Door ingelanden van den Leendert-Abrahampolder zijn tot leden van den dijkraad van het calamiteuze waterschap benoemd de heeren J. W. Yader, H. Roelof en L. Maas allen te Cortgene, J. Yink te Colijnsplaat en J. Tazelaar en P. Breuze te Cats. KleriUaee, 24 April. Tot boekhouder dei- spaarbank van het alhier gevestigd departement der Maatschappij tot Nut van het Algemeen is in plaats van wijlen den heer C. Boom, benoemd de heer J. Franse, candidaat-notaris en deurwaarder bjj de arrondissements-rechtbank alhier. St. ÏMaasrtensilijU, 25 April. Door het waterschap alhier is eene leening aangegaan groot 6000, waarvan ongeveer 4000 zullen besteed worden aan het verbreeden en uitdiepen der water leidingen en 2000 aan het maken van houten heulen en steenen duikers. Dit alles verschaft thans aan 50 a 60 gezinnen werk en brood. De mazelen heerseken hier nog steeds in erge mate. In het geheel zijn er 125 gezinnen, waarin zich een of meer gevallen dier ziekte voordoen. In den tjjd van eene week kwamen er in 70 ge zinnen gevallen bij. De pokken verbreiden zich tot nu toe niet: slechts 2 gevallen zijn tot he den geconstateerd. Aan de Arnhemsche kiesvereeniging heeft de heer A. Kool, lid van de tweede kamer, medegedeeld dat hij zich bij de aanstaande verkiezing niet meer beschikbaar stelt. 's ïiravenltag-e, 25 April. Bij de Dinsdag gehouden herstemming voor twee leden van den raad zijn gekozen de heeren F. H. van Malsen met 1053 en W. A. W. graaf van Limburg Stirnm met 1015 stemmen. Jhr mr J. F. Schuurbeque Boeije en mr E. L. van Einden verkregen ieder er 955. Het Dagblad en het Vaderland als vertegen woordigers van elk der partijen zagen beiden een hunner candidaten de overwinning behalen. Zij behoeven dus op elkander niet jaloersch te wezen. Het opslaan van het cirque Carré, waarmede Maandag in Den Haag een aanvang was gemaakt, is gestaakt op bevel van den burgemeester. Dit bevel staat in verband met het voorstel, dat op aandrang van den inspecteur van het ge neeskundig staatstoezicht door burg. en weth. van '8 Gravenhage aan den gemeenteraad is gedaan en, zooals wij meldden, in de zitting vanmorgen zal behandeld worden, om met het oog op de talrijke gevallen van pokziekte te Rotterdam en elders de kermis, die dit jaar op 14 Mei een aan vang zou nemen, tot later uit te stellen. Het hoofdbestuur der maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft ter vervulling der aanstaande vacaturen in het hoofdbestuur de volgende dub beltallen aan de departementen voorgedragen Vacature Ten Brummelerde hh. P. H. Testas en mr J. E. Veltman vacature Kistde hh.W. F. Loman, mr J. P. Portielje; vacature Kan: prof. J. P. Moltzer, mr W. H. K. Mouthaan. De uitslag van den internationalen tooneelwed- strijd voor rederijkerskamers, te Maastricht ge houden, waaraan 12 Belgische en 7 Hollandsche vereenigingen deelnamen, is als volgtdramale prijs, Jan Van Beers", Utrecht, gouden medaille en ƒ500. Blijspel, lc prijs,Vreugdendal", Breda, gouden medaille en 250. Bijzondere prijzen 1" prijs, beste uitspraak van de Hollandsche taal, Jan Van Beers", 2e prijs, »Tollens", Delft. Prijs' voor den besten liefhebberdrama, de heer De Jager, Brussel, vereeniging de Wijngaard blijspel de heer C. H. Groote Woortmann, van Jan Van Beers. Prijs voor de beste liefhebsterdrama mevr. A. M. M. EggersRoos, zusterlid der ver eeniging Jan Van Beers, en mevr. Van Sant; blijspeldames Moreels en De Somme. Eereprij zen mevr. Catharina Beersmans en mevr. Frenkel- Bouwmeester. Bij resolutie van den minister van koloniën a. i. zijn G. C. F. Küthe en D. Schilleman gesteld ter beschikking van den gouv.-gen. van N.-I., om te worden benoemd tot derden stuurman bij de gouvernements-marine daar te lande. Door den gouverneur van Atjeh en onderhoorig- heden is onder dagteekening van 5 dezer per draad bericht, dat de voornaamste en invloedrijkste hoofden zich thans bij het bestuur geheel hebben aangesloten en de pacificatie verzekerd verklaren schutterijen. Benoemd bij de rustende schutterij in Zeeland: bij het 4e bataljon, tjt kapitein J. C. van Casteel, thans le luit. tot len luit. J. A. Dorreuboom, thans 2e luit.; tot 2en luit. S. W. Weisfeit, thans schutter, en J. A. Blankert, thans sergeant; 5e bataljon: tot len luit. P. Wanters, thans 2e luitenant tot 2en luitenant, E Pierets. (Zie laatste berichten van gisteren). burgemeesters. Op verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester van Eukhuizen, met dankbetuiging, aan Cr. Bruynis. beuastingen. Benoemd tot ontv. der dir. bel. enz. te Valkenswaard J. 1). K. Penris, ontv. te Vlodrop (station). geneese. dienst. Benoemd bij het pers. van den ge- neesk. dienst der landmacht, tot off. van gezoudh. 2e kl. de aits B. Haibertsma, geboren te Grouw, gemeente Idaarderadeel. spoorwegen. Benoemd tot rijksopziener op de spoor wegdiensten 3e ld. M. Buyze. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht promoveerde gisteren tot doctor in de rechtswetenschap de heer A. C. A. J. Boudewijnse, (geboren te Middelburg), op proefschrift, getiteld: Het papieronderzoek in strafzaken. Burg. en wetb. van Den Haag hebben den gemeenteraad de volgende voordrachten aange boden, ter benoeming van onderwijzers le kl. aan de openbare scholen voor minvermogenden a A. Lankester, onderw. te Schiedam, C. Maris, id. te Loosduinen, en C. Van Weele, id. te Yerseke b W. F. Witschey, onderw. te Scheveningen, S. Beetsma, onderw. te Dockum, en C. Van Weele, id. te Yerseke. Voorts is de volgende voordracht aangeboden voor de benoeming van een onderwijzer 4e kl. aan de openbare school voor onvermogenden aan de Ammunitiehaven Th. S. Genet, onderw. te Ril land Bath (eenige solicitanten.) St. Jan Steen, 24 April. Heden morgen had de intrede plaats van den nieuw benoemden pas toor der gemeente, den heer W. Schets. Op de grens der gemeente werd ZEw, opgewacht door eene eerewacht, bestaande uit 36 ruiters, en bij monde van hunnen kommandant, den heer Vaal, een hartelijk welkom toegesproken. Door de eerewacht begeleid, bereikte de stoet ongeveer 10 uren de kom der gemeente waar alles er recht feestelijk uitzag. Eene menigte eerepoorten met toepasselijke opschriften, versiering met sparren en haie langs den straatweg door het geheele dorp, daarbij de wapperende nationale driekleur van elk buis en van den toren gaven aan bet dorp een aanzien van ware feestvreugde en inge nomenheid met den nieuwen herder, terwijl alles nog verhoogd werd door de aanwezigheid van de harmonie van Clinge (Waes,) welke bij aankomst het volkslied ten beste gaf. Bjj de eerste eerepoort werd de heer Schets opgewacht door den burgemeester, de leden van den raad en een zeer talrijke menigte. De burge meester wenschte hem in eene goed jgemeende toespraak een lang verblijf als herder in de ge meente toe, waarop de nieuw benoemde, met een recht hartelijk woord antwoordde. Door verschil lende in 't wit gekleede meisjes werden hem tevens bloemruikers aangeboden, terwijl in een toepasse lijk versje hem zeer lief een welkom werd toege roepen. Onder begeleiding van muziek en de jubelende menigte bereikte de stoet de kerk, waar de nieuw benoemde door den deken van Hulst werd geïnstalleerd. Ingevolge machtiging des tunings, wordt Z s. Mr. raderstoomschip Valk buiten dienst gesteld, en de kapi tein ter zee J. W. Binkea eervol van het door hein over dien bodem gevoerde bevel ontheven en op nonactiviteit gesteld. De luit. ter zee le kl. L. M. L. de Haan en de off. van adm. le. kl. G. H. C. van Nuys ged. aan boord van Zr. Ms. raderstooinschip le kl. Valk, eerstgenoemde als lu officier, worden op nouactiviteit gesteld. De mede daar aan boord ged. off. van gezondh. lo kl. dr. W. Schutte en le luit. der mariniers 2E. A. G. de Petit worden overgeplaatst aan boord van Zr. Ms. oplei dingsschip Admiraal van Wassenaer, en ter beschikking gesteld van den kommandant van het korps mariniers. De off. van gezondh. le kl. dr. P. G. J. Vogel poel, arts, en de officier van adm. 2e kl. PI. J. van der Meer worden geplaatst in de rol van het wachtschip te Willemsoord en gtd. aan boord van Zr. Ms. instructie brik Uranii. fkoes, 25 April. Tot aanvulling van mijn kort bericht over de vergadering Dinsdag gehouden door de afdeeling Heinkenszand der Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland diene nog het navolgende. Blijkens het rapport over het behandelde op de voorjaarsvergadering van het hoofdbestuur, 5 April te Middelburg gehouden, was het voorstel der afdeeling Walcheren, om ook gewone leden naar die Hoofdbestuurs-vergaderingen te kunnen afvaar digen, door bet hoofdbestuur slecht ontvangen. 14 leden toch hebben er zich tegen, slechts 4 er voor verklaard. Wel wilde het hoofdbestuur, in plaats van steeds den president en secretaris der afdee- lingen in zijn midden te zien, ook aan andere leden van de afdeelingsbesturen het recht tot bijwonen zijner vergaderingen gunnen, doch om ook dat recht tot de gewone leden uit te strekken, daarvoor had het geen ooren. In een nader rapport over de weerberichten en seintoestellen, gaf de voorzitter een zakelijk ver slag van hetgeen sedert de laatste vergadering der afdeeling op dat gebied was voorgevallen. Daaruit bleek dat inen gereed was met een uitgewerkt plan van seintoestellen, samengesteld uit bollen en kegels, die aan de kerktorens moesten worden opgehangen, waarop men alleen het advies van prof. Buijs Ballot te Utrecht afwachtte. Ook zag men nogtegemoet eene nadere beslissing van den burgemeester van Goes, op het verzoek om daartoe den Goeschen kerktoren als middelpunt te gebruiken. Hoewel zelf niet ongezind reeds nu daartoe zijne toestemming te geven, wilde de burgemees ter toch het rapport van prof. Buys Ballot af wachten, alvorens de zienswijze van het dagelijksch bestuur en den gemeenteraad van Goes in te winnen. Verder deelde de voorzitter mede dat het plan der weerberichten en seintoestellen bij het hoofd bestuur, en vooral bij den algemeenen voorzitter, niet dat onthaal had gevonden, welke het wel verdiende. Het hoofdbestuur zou dus wel niet geneigd zijn om tot de regeering het verzoek te richten voor die weerberichten vrijdom van telegrammen toe te staan, terwijl zulk een ver zoek, volgens de statuten, niet vanwege de af deeling kon uitgaan. De voorzitter der afdeeling zelf was niet ont moedigd door een weigerend antwoord dat men onlangs in Noord-Brabant van de regeering op die vraag bekomen had en hij twijfelde niet of, wanneer alle landbouw-vereenigingen van ons land zulks vroegen, de regeering zou den toch reeds zoo stiefmoederlijk behandelden landbouw deze kleine tegemoetkoming niet willen weigeren. De heer De Vulder van Noorden, van Heinkens zand, stelde daarop voor daarvan een punt van behandeling te maken voor de algemeene ver gadering, dezen zomer te Kruiningen te houden. Hiertoe werd eenstemmig besloten, terwijl aan het bestuur werd opgedragen, dit voorstel bij het hoofdbestuur in te dienen. De heer De Marees van Swinderen deed daarop eene belangwekkende mededeeling over de werking van eene dergelijke verspreiding van weerberichten door seintoestellen van de kerktorens in de provincie Groningen. Daaruit bleek dat 5 afdeelingen van de land bouwmaatschappij aldaar zich daartoe hadden vereenigd terwijl de resultaten vrij gunstig te noemen waven. Van de Tegenberichten toch waten er 79 van de windberichten zelfs 95 met de voorspelling uitgekomen. Ofschoon tot nu toe nog niemand zich bij den secretaris had aangemeld om overeenkomstig het beslotene in de vorige, vergadering gezamenlijk zaaigranen, deze waren er nu wel bij opge nomen, zaden en kunstmest stoffen aan te koopen, meende het bestuur het toch niet bij deze proef te moeten laten. De voorzitter deelde daarop mede dat, indien zulk eene vereeniging tot stand kwam, deze kon werken vrij van het afdeelingsbestuur, desverkie- zende haar eigen bestuur uit hare leden kon kiezen en handelen naar goedvinden. Hierop bleek bet dat velen niet ongenegen waren zulk eene ver eeniging op te richten, althans het meerendeel der aanwezigen trad toe en daarmede was de oprichting eener vereeniging tot aankoop dei- zaaigranen, zaden en kunstmeststoffen voor het Westelijk deel van Zuid-Beveland een voldongen feit. Jammer slechts dat het voor dit voorjaar te laat is, doch men heeft nu al den tijd om alles goed te regelen, te wikken en te overwegen. Ten slotte werd dan nog besloten voortaan de leden op eene presentielijst te doen teekenen waarbij de bepaling werd gemaakt, dat hij die meer dan een i uur na de opening der vergadering daarop teekent, niet aan de verloting de groote trekpleister tot die vergaderingen kan deel nemen. Men voorkomt daardoor de gewoonte van enkelen om slechts aan het einde der vergade ring te verschijnen, ten einde alleen aan die ver loting te kunnen deelnemen. Kantongerecht te Middelburg Dinsdag zijn veroordeeld A. W. N., E. S., N. S., A. S. J. en J. D. v. K., te Middelburg, wegens het werpen met sneeuw op de straat te Middelburg, elk tot 1 boete of een dag gev. P. J. H. en B. L. C K., te Middelburg, wegens het spelen met dobbelsteenen in het opeDbaar te Middelburg tot f 1 boete sub. een dag gev. D. S., te Vlissingen, wegens het op eeue plaats, bestemd tot verkoop van waren, voorhanden hebben van eene maat, voorzien van het afkeuringsmerk, onder verzachtende omstandigheden tot ƒ3 boete of een dag gev. J. B. v. H., te Vlissingen, wegens het niet voorzien vau zijn pand van vloedplanken ingeval van hoogen zeevloed, tot 5 boete of een dag gev. P. K., te Middelburg, wegens het mishandelen van een dier aan den openbaren weg te Middelburg, tot 3 boete of een dag gev. M. v. d. R., te Vlissingen, wegens bet bemoeiolijken van bet reizend publiek aan het spoorwegstation lo Vlissingen, tot f 3 boete of een dag g6V_ J. S., te Middelburg, wegens het tweemaal wer pen met sneeuw op de openbare straat te Middelburg tot twee boeten van 1 subs, een dag gev. voor elk. J. L., vrouw van J. v. D., te Vlissingen wegeDs overtre ding van de verordening op de publieke huizen te V]is- singeD tot 3 boete of een dag gev. M. C. H. wed. P, v. ff., te Vlissingen, wegens het als kofflehuis- houder niet branden van een licht boven de voornaamste deur zijner woning te Vli3siDgen, een uur na zonsondergang tot f 2 boete of een dag gev. Het gerechtshof te Amsterdam heeft Dinsdag den getuige in een strafzaak, die de vorige week geweigerd had den eed af te leggen, tot een cel straf van acht dagen veroordeeld. Men zal zich herinneren, dat het O. M. slechts drie dagen had geëischt. Het hof overwoog dat uit de vergelijking van enkele artikelen der grondwet van 1815, die van kracht was toen het wetboek van strafvordering werd ingevoerd, met artikel 180 van laatstgemeld wetboek blijkt, dat de wetgever iederen getuige in strafzaken tot het afleggen van den eed heeft willen verplichten, onder het uitspreken der woor den „Zoo waarlijk helpe mij God Almachtig." Bij uitzondering kunnen alleen met een belofte vol staan zij, die deel uitmaken van een kerkgenoot schap dat den eed verbiedt. Deze getuige heeft intusschen verklaard tot geen kerkgenootschap te behooren. Derhalve moet zijn weigering als onwil beschouwd worden. Tegen dit arrest zal de veroor deelde zich in cassatie voorzien. (N. v. d. D.) Door de politie alhier is proces-verbaal opge maakt tegen zekere vrouw K. alhier, wegens het verleenen van geneeskundige hulp, zonder daartoe bevoegd te zijn. Ovczand. 25 April. Dinsdag morgen had de koetsier J. d J. op zijn reis naar Goes, op de hoogte van 's Gravenpolder het ongeluk dat de voorste as van zijn rijtuig brak, waardoor hij voor over daaruit viel en eene belangrijke verwonding aan het gelaat bekwam. SSoi-ssele, 24 April. Gisteren avond hield de werkmansvereeniging alhier hare gewone voor jaarsvergadering, waarin o. m. werd besloten tof aankoop van 200 kar steenkolen bij de firma Dön- hoff O te Ruhrort, te leveren in twee partijen, de eerste in de volgende maand, de andere in den aanstaanden herfst. ESresUens» 24 April. Het is den gebroeders Keymel aan de nieuwe sluis andermaal gelukt een tweede gedeelte van het wrak der aldaar ge strande mailboot Stad Vlissingenter lengte van ongeveer 26 meters, uit het strand te lichten en aan den voet der dijkwerken te brengen. Aan de verdere slooping wordt met kracht ge werkt. Een knaapje, dat onlangs in Zwolle vermist werd is te voet bij zijn grootvader in Groninger land aangekomen. In de veenkolonie Appel scha heeft de 93 jarige weduwe Krom Zaterdag op 't veld aardappelen gepoot. Te Helden (Limb.) brandden Zaterdag middag twee pacht hoeven af; de paarden en het overige vee van den eenen eigenaar vonden den dood in de vlam men van den tweeden kon de zieke vrouw slechts door groote zelfopoffering, met moeite, door het raam van het brandende huis gedragen worden In verschillende streken van ons land, o. a. op de Zuid-Hollandsche eilanden, is volstrekt geen drinkwater te bekomen. De regenbakken zijn overal uitgeput. Een jongen moest voor zijn patroon bij een dame in de Gerard Doustraat te Amsterdam 1.50 ontvangen. Zij sloot hem in een kamer op, ontnam hem de quitantie en ver scheurde die. Bij de politie is aangifte gedaan. Al zouden de raven het uitbrengenTe Rhenen verweet een vrouw in een twist haar man: »Je bent een groote dief; je hebt het ijzer, dat boven op zolder ligt, ook gestolen!" Daar de vrouw zeer hard schreeuwde, hoorde een veldwachter het op straat, nam een kijkje op den be wusten zolder en, jawelJacobus Vos, zoo heette de man, werd als dief aangeklaagd. Een voermansknecht, voor kort nog te Anna- parochie woonachtig, nam dienst voor Indië en maakte van zijn verlof en het te Harderwijk ont vangen handgeld gebruik om naar Amerika over te steken en zijne aanstaande vrouw, benevens een paar andere personen in staat te stellen hem daar heen te volgen. (A.) De nieuwe Parkschouwburg te Amsterdam, waarin den l,ten Mei het feest zal plaats hebben dat de stad aan vele hooge personen geeft, zal een waar tooverpaleis wezen. De rijkdom der verguldsels, de afwisseling in harmonie van schit terende kleurende tallooze pilaren, consoles en hoe men die zaken meer noemen moge, de soms grillige, maar altijd sierlijke vormen, alles geeft den indruk van pracht en van weelde. Men is er met man en macht in bezig, om met 1 Mei klaar te zijn, maar wat gereed is geeft reeds genoeg te zien wat het worden zal. Het tooneel heeft, naar men zegt, dezelfde afmetingen, als dat van het bekende Theatre de la Monnaie te Brussel. De zaal heeft een prachtige koningsloge en biedt plaats aan voor 2000 menschen in stalles d'orchestre, parterre, baignoires, galerij promenoir met balkon en een tweede galerij daarboven. Talrijke uit gangen maken niet alleen het plaats nemen, maar ook het ontruimen gemakkelijk. Voorts zijn er alle mogelijke voorzo-gsmaatregelen ter voorkoming van brandgevaar genomen. De bij beltent, die op de internationale tentoon stelling zal worden geplaatst, zal achtkantig ge bouwd worden en drie meters ruimte hebben. Het dak wordt gevormd door een achtkant, overstekende kap met middenverhooging, waarop Nederlands driekleur met oranje wimpel zal wap peren; de witte middenbaan geeft Bijbeltent" te lezen. Op iederen hoek van de kap is een bloe- menvaas geplaatst, terwijl neerhangende ampels, met planten en bloemen gevuld, aan het geheel een aangenaam voorkomen geven. In de tent bevindt zich eene uitstalling voor bijbels enz., allen naar behooren geordend en gerangschikt. Ook is er eene offerbus, die, gestadig ronddraaiende, den bezoeker in vier talen te lezen geeft»Onze Vader, uw koninkrijk koine!" Het Britsoh en buitenlandsch bijbelgenootschap en het Schotsch nationaal bijbelgenootschap hebben hunne hulp toegezegd en zijn, zoo noodig, bereid, evenals het Londensch tractaat-genootschap, de zaak ook geldelijk te steunen. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan het „volksbond tegen drankmisbruik" ver gunning verleend om op rijksterrein, naast het rijksmuseum te Amsterdam, een kiosk op le richten tot verkoop van goed en krachtig bier, tegen 5 cent per glas. De Rotterdamsche Telephoon-maatschappij heeft thans aan de Beurs aldaar twee cellen in gericht, waar men tegen betaling van 25 cent

Middelburgsche Courant | 1883 | | pagina 2