Benoemingen en besluiten. Gemengde Berichten. Exportmaatsehappij voor Zeeland- Onderwijs. Kerknieuws. Rechtszaken. te Vreeswijk en te Nigtevecht, m. a. w. de bazalt- beweging. Aan dat adres is bet volgende ontleend. De 326 steenbakkerijen in Nederland vertegen woordigen eene waarde van 22,400,000. Aan arbeidsloon wordt uitgegeven 5,045,000. Elk jaar zijn noodig 10,963,000 ton turf, eene waarde vertegenwoordigende met inbegrip der vracht van 2,496,280, waarvan de helft als scheepsvracht kan worden gerekend. Ieder jaar worden 1068 millioen steenen gefabriceerd. De vracht hiervan per scheepsgelegenheid bedraagt 1,737,000. Ten slotte blijkt uit de berekening, dat de schipperij p. m. 13,000 schade lijdt, nu door de regeering voor den bouw van genoemde sluizen in het nieuwe Merwede-kanaal bazalt in plaats van metselsteen is voorgeschreven. Het hoofdbestuur besluit het adres met het dringend verzoek, dat de regeering, nu de voorgeschreven bazalt van 70 cM. niet kan geleverd worden en de minister goedgunstig de 70 in 40 cM. zou hebben veranderd, de bazalt zal afkeuren en metselsteen gelasten, daar met 4J millioen steen solied werk kan geleverd worden en met bazalt van 40 cM. brokwerk volgt. Iu de heden middag alhier gehouden vergadering der bovengenoemde maatschappij werd door com missarissen verslag uitgebracht en mededeeling ge daan van de balans en de winst en verlies-rekening over 1882. Aan het verslag ontleenen wij het navolgende De ongunstige resultaten van land- en tuinbouw in 1882 werkten weder, nadeelig voor de Maat schappij. Onder verwijzing naar het verslag van den directeur wezen commissarissen erop dat in onderscheidene deelen der Provincie Zeeland meer werk gemaakt wordt van het teelen van groenten en vruchten, voor export geschikt, en dat de ge deeltelijk mislukte oogst dier producten als hoofd oorzaak van de geringe uitbreiding der zaken van de Maatschappij moet beschouwd worden. Het verlies in 1882 geleden bedraagt 2483.13 of IIOI.785 meer dan in 1881, tengevolge van minder verdiende provisie en verlies op voor eigen rekening gekochte aardappelen en groente. Het nadeelig saldo der Winst- en Verliesrekening is daardoor op uit0 December 1882 tol 5945.71 gestegen. Ook dit jaar wenschen commissarissen dat saldo nog op die rekening te laten doorloopen daar zij zich overtuigd houdendat bij goede oogsten en den daarvan te verwachten grooteren omzet hij de Maatschappijhet geleden verlies in latere jaren zal kunnen gedekt worden. De oester-rekening leverde in 1882 iets meer op dan ten vorigen jare, doch de verdiende provisie was daarentegen belangrijk minder. De onkosten bedroegen 2685.21 of f 223.76 per maand, tegen 2516.87j of 209.74 per maand in 1881. Het hooger bedrag der onkosten is hoofdzakelijk veroorzaakt door reiskosten ter aan knooping van betrekkingen, die bij ruimen aanvoer van de exportartikelen het uitzicht op winstge vende transactiën openen. Gaarne hadden commissarissen bij het uitbrengen van dit derde jaarverslag op betere resultaten gewe zen, bel is hun echter aangenaam de verzekering te kunnen geven, dat de directeur ook in dit jaar niets onbeproefd gelaten heeft, om den bloei der Maatschappij te bevorderen en de kosten van be heer zooveel mogelijk te verminderen. Het verslag van tien directeur, den heer D. Roden huis, meenen wij, mot het oog op de nuttige wen ken die bet ook voor de landbouwers bevat, in zijn geheel te moeten opnemen. Hel luidt: Waren de twee eerste jaren, waarin de Export- Maatschappij voor Zeeland hare zaken dreef, on gunstig voor land- en tuinbouw, het derde was zulks in dubbele mate. Mochten wij, tengevolge van nieuwe aanplan tingen van vruchtboomenreeds eenevoor onze omstandigheden vrij beduidendevermeerdering van fruit-verzendingen verwachtenreeds in het voorjaar werd dat vooruitzicht vernietigd door de hevige stórmen, die de bloesems van de hoornen rukten en alle kans op een goeden oogst verijdel den En wat wind aan de vruchten misdeed, moesten de groenten van den ouophoudelijken regen verdragen. Van een onzer voornaamste artikelen van export in den zomer, de komkommers, werd hoogstens een vierde deel van den aanplant geoogst, terwijl augurkjes nagenoeg geheel mislukten en andere groenten meestal van slechte kwaliteit waren. De uitvoer van uiendie dit jaar weder op groote schaal verbouwd werden en op hel eiland Wal cheren, groolendeels door den invloed onzer Maat schappij aanzienlijk meer dan vorige jaren, was, omdat vader nog altijd geen aanstalten maakte om te gaan slapen. Want zij wilde naar buiten, naar haren Friedel, wien zij iets heel gewichtigs re zeggen had, en die haar dus op een veilig plekje wachtte. Zij moest naar hem toe, al werd het ook middernacht of al moest zij de witte vrouw van den Unkelstein zelf te hulp roepen. Anders zou de arme Friedel tot het aanbreken van den dag tusschen de puinhoopen blijven zitten en dat mocht niet; dat zou al te wreed en ook te ongezond zijn. Het was bijna middernachtdaar ging eindelijk de huisdeur zachtjes open en Lambert trad naar buiten om te luisteren. Hij moest in de verte voetstappen geboord hebben, want hij sloeg den weg naar het dorp in, om den komende te ge- moet te gaan. Een oogenblik later gebeurd# er iets heel zonderlings. Het dakvenstertje van het huisje werd geopend en een donkere gedaante gleed langzaam langs den muur naar beneden en verdween snel en onhoorbaar tusschen de puin hoopen. Kort daarop verscheen Lambert weer met een anderen man, opende zwijgend de deur, kreeg, ondanks de duisternis, met vaste hand een groote met wijn gevulde kruik van een plank en nu kwamen zij samen op de kleine open plek, tusschen de twee gebouwtjes in en namen plaats op de steenen bank, die onder een boom in de nabijheid van den koepel stond. Drink Pieter," fluisterde Lambert zijn mak ker in. »De weg was lang en het werk zal van althans door onze bemiddeling, zeer gering. Of schoon de vroege planluien goede prijzen opbrachten, opende de markt van den saaiajuin, buitengewoon laag. De houders in onze streken wilden tegen de genoteerde prijztn niet afzetten maar wachten tot dat koud en droog weder de vraag zoude ver meerderen. Maar deze hoop werd niet vervuld, het jaar liep ten einde maar de regen duurde voort en ook terwijl ik dit schrijf is er geene verbetering gekomen en zijn er reeds groote hoe veelheden als waardeloos weggeworpenwaarvoor in November en December gemiddeld een gulden per hectoliter ware te maken geweest. Dat het onder omstandigheden als bij den laal- sten oogst, toen de uien nat binnengehaald werden, beter zoude zijn dadelijk te verkoopengeloof ik stellig. Al waren de prijzen in het voorjaar ge slegen, bleef liet nog de vraag of het eindresul taat voordeeliger voor den verkooper ware geweest daar de partijentengevolge van bet schieten dan zoodanig gesorteerd moeten worden, dat nauwelijks de helft van de geoogste hoeveelheid voor de markt geschikt blijft. Inlusschen is deze loop van zaken zeer ie betreuren Sommige landbouwers, die voor het eerst dit product verbouwden, zullen wellicht afgeschrikt worden om daarmede voort te gaan en er zal eerst weder een gunstig jaar moeten komen vóór dat zij daartoe opnieuw lust zullen gevoelen. Ik dring er bij dezulken ten sterkste op aan den moed niet zoo spoedig te laten zakken Zij zeiven welen het maar al te goed, dat andere artikelen even zeer van het vochtige weder te lijden hadden en slechts een strenge winter is noodig 0111 de prijzen, in het volgende seizoen, zóó hoog te maken, dat de thans geledene schade ruimschoots wordt ingehaald Ook beveel ik opnieuw den plantajuin aan, daar die in den nazomer reeds verzonden kan worden en waarvan de plantjes in Maart verkrijgbaar zijn. De partijtjes, daarvan verleden jaar verzonden, zijn zeer naar wensch verkocht; zeer mooie brachten zelfs 2.50 zuiver per hectoliter op. Dat ook daaraan de regen kwaad had gedaanbehoeft nauwelijks gezegd te worden. In de Koolsoorten was weder niets te doen en ik stel mij van dat artikel, ook voor de toekomst, zeer weinig voor. De proeven met vroege Worteltjes op eenigzins groote schaal, voornamelijk door een der ven- noolen genomenmochten zeer naar wensch slagen en ik kan de cultuur daarvan niet te sterk aanbevelen Veel arbeid wordt er toe ge vorderd en ook de bemesting van het land dient naar eisch te geschieden. Maar de ondervinding, in andere provinciën, beeft geleerd, dal de op brengst zulks rijkelijk vergoedt. Men zaaie vooral de „gewone Zwijndrechlsche korte roode." Het zaad is steeds bij inij in voorraad en wordt, .evenals alle andere zaden of struikenzonder eenige winst overgedaan en de gegadigden kun nen dus voor hunne kleinere inkoopen van de eerstehands prijzen profiteeren. De Winterwortelen, waarvan de ge- wenschte soorten op Zeeuwschen bodem niet goed schijnen te gedijen deelden met de uien in den lagen stand der markt. Uit Friesland gelukte bet mij eene partij van 2 5 000 kilogr ten verkoop to bekomen. Deze werden via Harlingendirect naar cle Theems gezonden. De opbrengst was niet hoog genoeg om onze vrienden tot verdere zendingen aanleiding te geven, ofschoon wij, wan neer die voldoende ware geweestverscheidene weken achter elkander even groote hoeveelheden in commissie hadden gekregen, iets wat voor onze provisierekening zeer gewenschl ware geweest. De vraag voor Engeland werd echter nieL beter en in liet Noorden waren ze zelfs onverkoopbaar. Men kon dan ook hier te lande op liet einde des jaars, in den kleinhandel, voor 50 Ct een hecto liter prachtige wortels verkrijgen. Het spreekt van zelve dat ik de genoemde relaliën voor vol gende jaren zal trachten aan te houden en daar wij den hoogst genoteerden marktprijs'maakten, werd eikend dal wij van onze zijde niets verzuimd hadden om de belangen onzer vrienden te behar tigen. In Aardappelen waren geen exportzaken te doen. Zoo als de rekening daarvan aanduidt is het verlies op dat artikel vrij aanzienlijk geweest. Eene partij, in 1881 gekocht, bleek inwendig nog al veel kwaad te hebben en daar hel debiet bij aankomst niet naar wensch ging, besloot ik tot het voorjaar tc houden in de door velen gedeelde verwachting, dat de markt dan belangrijk zoude rijzen. Niet alleen hacl het tegendeel plaats, maar de partij ging zoo spoedig tot uitloopen over dat ik genoodzaakt was haar tol eiken prijs op te ruimen. Hel verlies, gevoegd bij dat op eene partij uien, tegen den prijs van den dag ingekocht maar, door verandering van het weder, bij aankomst op de Engelsclie markt aanmerkelijk in waarde gedaaldveroorzaakt hoofdzakelijk den meer ongiinsiigen stand der rekening dan vorige jaren. Ik ben dan ook in mijne mee ning versterkt, dat de Export-M" v. Zeeland zich zoo weinig mogelijk op eigen en zoo veel mogelijk op commissiehandel moet toeleggen. Ware b. v. de bovengenoemde zending ajuin voor rekening van den verhouwer geschied, dan. zou die met de opbrengst van zijnen oogst nog zeer tevreden zijn geweest, terwijl de zaak voor ons een betrekkelijk groot verlies opleverde. nacht zwaar en bloedig zijn. Drink om kracht te verzamelen." De ander had de kruik reeds aan den mond gezet en slurpte met lange teugen den inhoud op. Toen hij eindelijk ophield zei hij op een toon van welbehagen Kan mij wel voorstellen wat gij in het schild voertmijn ouwe heeft er mij al van ge sproken. Het is een gevaarlijk stuk. Kruit en lood maken te veel leven, vooral van daag. Er zijn er te veel op de been; als men ons hoort, heb je de poppen aan het dansen. Als het mes het maar alleen mocht doen Een snede aan den strot en het is gedaan geen haan kraait er naar 1" »Het gaat nu echter niet zonder een paar schoten," begon Lambert weer, »en wij mogen blij zijn als wij er daar mede afkomen want het moeten er twee zijnLiggen ze eens op den grond, dan moogt gij ze met het mes afmaken. Maar waar hebt gij uw geweer?" (Wordt vervolgd.) Ik heb dan ook weinig hoop op een vermeer derden aanvoer van zulke producten te Middelburg. In Rotterdam komen, uil sommige deelen onzer provincie, enorme hoeveelheden ter markt, maar daar vinden de schippers lal van handelaars, die hunne ladingen kunnen koopen en dit zijn zeer dikwijls afnemers, die op boogere markten specu- leeren, terwijl ze, in Middelburg aankomende, op de Export-M" zijn aangewezen, die in dat opzicht de particuliere kooplieden niet mag volgen, terwijl liet doen opkoopen door agenten, hiervan ben ik zeker, spoedig zeer groote verliezen ten gevolge zoude hebben. Vermindering van onkosten kunnen wij, zoo lang er geene vrachtbooten van Vlissingen varen, niet verwachten. De thans be staande tarieven, althans voor hel vervoer van uien en aardappelen, van Roosendaal en lusschen- gelegene stations tot Londen, zijn inderdaad billijk gesteld. De toepassing daarvanook op alle overige groenten en vruchten, blijft nog altijd van de welwillendheid der betrokken maatschappijen te hopen. Ook daarop oefent de langzame ont wikkeling onzer zaken geen gunsligen invloed uit. De aanbouw van Sjalotten, die zich op onze aanbeveling heelt uitgebreid en dit jaar nog in veel grooter male zal toenemen, blijf ik voort durend aanraden. De qualileit was over het al gemeen voldoende, ofschoon in sommige gevallen te groot. De meerdere ondervinding zal echter ook hierin verbetering brengen. De prijzen waren in 1882 buitengewoon laag maar toch voldoende voor den verbouwer, üf men weder zulke liooge prijzen als in het jaar te voren mag verwachten, betwijfel ik. Deze hebben, vooral iu België, eene groote productie ten gevolge gehad en kort 11a onze eerste zending, die zuiver ruim 23 per 100 k° opbracht, kwam er eene partij van 5000 k°, van een Belgischen landbouwer, op de markt te Louden, die lol 18 bruto per 100 k° werd gelimiteerd, hetgeen voor ons gelijk zou slaan met zuiver f 14.80 per 100 k°. Geen won der dat de prijs toen spoedig daalde. Lagere prijzen dan verleden jaar behoeft men, naar alles wal men mij daarover heeft medegedeeld niet te vreezen. Eene proef met de verbouwing van eene vrij aanzienlijke partij Kroten, bestemd voor den verkoop aan fabrieken iu Engeland, genomen, is in zooverre niet geslaagd dal de vraag juist op een tijdstip kwam dat men zich met hel oogsten van dal product niet kon bezighouden, daar al de be schikbare handen voor hel binnenhalen van arti kelen van meer waarde benoodigd waren. Latei- hield de vraag geheel op en werd ik gemach tigd de partij, ongeveer 10,000 stuks, elders te verkoopen. lie opbrengst was toen ruim ct netto per stuk en er waren wekelijks dergelijke partijen te plaatsen geweest, in welk geval men zeer waarschijnlijk ook boogere markten had kun nen treilen. Ik geloof, na deze mededeeling, de beslissing of deze cultuur aanbevelenswaard is, aan de landbouwers te moeten overlaten. Ook thans zijn er een paar soorten van groente, die ik ter verbouwing kan aanbevelen. Het zijn de witte Mei-rapen, die in groote hoeveelheden uitgevoerd worden. Men kan die lot laat in Juni verzenden en zij zullen, naar ik meen, goede reke ning geven, liet andere artikel is dikke Brabant- sche prei. De verzending daarvanin December begonnen, heeft in korten lijd eene vrij groote uitbreiding gekregen door dat het mij gelukte daar voor vaste afnemers te vinden. De Zeeuwschc grond schijnt voor dal product uitstekend geschikt te zijn. Ik heb, van de geschiktste soortenzaad voor handen envestig hierbij de aandacht op de goede gelegenheid, die er bestaat, 0111 hetzelfde stuk grond eerst voor de genoemde rapen en latei- voor prei te bezigen en durf in dat geval een goed resultaat voorspellen. Van vruchten valt niet veel meer te vermelden, dan dat de door ons geëxporteerde, vooral de zwarte, roode en kruisbessen, weder flinke prijzen opbrachten. Ik heb dan ook elke gelegenheid te baat genomen 0111 de aanplanting van struiken aan te bevelen en verwacht, als er geene sto rende invloeden tusschen komen, reeds dit jaar de oogst van 11a de oprichting der Export-M" ge plante boompjes. Bij aauplanting' van kruisbessen-struiken neme men vooral die, welke gladde groene of gele en dan liefst groote vruchten opleveren. Roode of ruige kruisbessen zijn voor den exporthandel ten eenen- male onbruikbaar. Ook raad ik gegadigden aan hunne bestellingen reeds in het najaar te doen daar de vraag groot is en orders, in hel voorjaar gegeven, dikwijls niet meer uitgevoerd kunnen worden. De Oesterhandel breidde zich weder uit Er werden 110000 verkocht legen 77550 111 1881 en 40000 in 1880. De concurrentie in dit artikel is zeer groot. De prijzen waren dan ook veel lager dan in liet vorige jaar. Ik geloof, dat de Fransche oesters, die meer dan een derde goed- kooper zijn, meer en meer in gebruik zullen ko men en (ie prijzen laag zullen houden en dat men zich in Zeeland bijzonder zal moeten toeleggen op de levering van groote oesters om daardoor de boogere waarde te blijven behouden. Ik ver trouw dat ook dan ons debiet voortdurend zal vermeerderen en dientengevolge de oesterrekening van jaar tol jaar een gunstiger resultaat zal op leveren. Ik hoop hiermede den loop der zaken in het verledene jaar voldoende behandeld te hebben. Tot mijn groot leedwezen, kon ik zeer weinig van gunstigen aard mededeelen, maar ik durf het vertrouwen uitspreken dat ieder, die in onze Maat schappij geïnteresseerd is, zal erkennen dat zulks het gevolg is yau toestandenwaartegen van deze zijde niets gedaan kon worden. De belang stelling en medewerking van land- en tuinbou wers vermeerdert dan ook merkbaar, op sommige plaatsen zijn vrij omvangrijke moestuinen aange legd, waarvan de producten voor export bestemd zijn; aanplanlingen van vruchtboomen worden voortgezet en zaden van geschikte artikelen ont boden. Mochten wijen het zou waarlijk zoo vreemd niet zijn, ons in dit jaar eens in eene gunstige weersgesteldheid verheugen en daardoor qualileit en quanlileit der gewassen naar wensch uitvallen, dan zouden ook de resultaten onzer Maatschappij meer slof lot tevredenheid geven en de verbouwers meer genegenheid en moed ge voelen 0111 de cultuur van, voor uitvoer bestemde, groenten en vruchten, op groote schaal voort te zetten. Ik eindig mijn verslag met den oprechten wensch dat zulks het geval moge worden in hun belang en in dal der Export-Maatschappij voor Zeeland. Eindelijk werd nog de heer F. G. Sprenger, die dit jaar als commissaris moest aftreden, herkozen. notarissen. Op verzoek eervol ontslag verleend als notaris te Steenderen aao G. J. van Tricht. onderwijs. Benoemd tot leeraar aan de lï. H. B. S. te Leeuwarden S. P. Sjolleina. examen-commissie. Bepaald, dat de commissie tot het afnemen van het eindexamen aan de adelborsten 2e kl. in dit jaar zal bestaan uit: den gepens. vice-adm. F. A. A. Gregory, voorzitter der comm. tot het exam, van zeeofficieren en adelborsten, als president de kap. t/z W. F. H. Cramer en E. L. baron van Heeckeren van Waliénden kap.-luit. t/z VV. J. A. Nolthenius; den luit.-kol. van bet korps mariniers W. L G. JF. Cramer von Baumgarten en den gepens. luit. t/z le kl. L. A. Walaardt Sacré, als leden. belastingen. Aan H. C. L. Wenning, op verzoek, eervol ontsla® verleend als surn. der dir. bel. en van het kadaster te Amsterdam en benoemd tot sum. bij de adm. der dir. bel. en van bet kadaster: H. P. Cramer, te Genemuidenen L. A. Van Bergen, te Bleisivijk. leger. Voor drie jaren gedet. bij de landmacht in West-lndië de le luit. M. J. Perk, adj. bij het le reg. vest.-art. marine. Aan den kap. t/z J". M. L. A. P. Wirir, op verzoek, eervol outslag verleend als lid vau den raad van tucht voor de koopvaardij en als zoodanig voor den tijd van drie jaren benoemd de kap. t/z W. Steffens te' Ara sterdam. koloniën. Bekrachtigd art. 1 van het besluit van den G.-G. van N.-I. vau 29 Jan. 18S3, waarbij de referen daris bij bet dep. van fin. W. Van der Pijl is benoemd tot tijdelijk lid van de algem. rekenkamer van N.-I. Eervol outslag verleend uit den mil. dienst, op verzoek, aan den met verlof hier te lande aanwezigen len luit. der inf. van het leger in N.-I. C. C. Six Dijkstra, ter zake van lichaamsgebreken door verwonding iu den strijd ontstaan, met toekenniug van pensioen en aan den met verlóf hier te lande aanwezigen 2en luit -kwartierm. M. I'. H. Krol, wegen9 lichaamsgebreken, eveneens met toeken ning van pensioen. Het bekende raadsbesluit in de gemeente Adu- ard, waarbij het den kinderen wordt onmogelijk gemaakt, verder de openbare scholen in die ge meente te bezoeken, als ze 12 jaren hebben be reikt, is wel door den burgemeester ter vernieti ging aan den koning voorgedragen, maar deze heeft op dit zijn verzoek geen beschikking ont vangen. Uit dien hoofde moet hij met het oog op de wet thans het besluit uitvoeren. De koning heeft dus niet rechtstreeks het besluit goedgekeurd of gehandhaafd. Onze regeering hield zich in dezen, zooals men dit in het dagelijksch leven noemt, maar leuk. Vlissingen, 28 Maart. Bij de evangelisch Luthersche gemeente alhier, is beroepen de heer D. Pont, evangelisch Luthersch predikant te Tiel. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft Woensdag bevestigd het vonnis der rechtbank te Middelburg in zake v. H. appellant tegen V. d. B. geïntimeerde. In de gisteren gehouden vergadering van den raad van state, afdeeling voor de geschillen van bestuur, is behandeld het beroep van J. J. van den Broeke, te Yerseke, tegen een besluit van burg. en wetb. waarbij aan P. Sandée jr. vergun ning is verleend tot oprichting van een kalkblus- scherij. Rapporteur-staatsraad mr. Verniers van der Loeff. 'sKonings beslissing deelen wij later mede. De vrachtgoederen stoombootmstoomboot- dienst tusschen Middelburg en Rotterdamde Arend keert over 1882 evenmin als over 1881 dividend uit. Het afgeloopen dienstjaar was nog onvoordeeliger dan 't vorige. Gedurende de Paascbdagen Zondag, Maandag en Dinsdag werden met den stoomtram niet minder dan 2651 personen naar en van Vlissingen en tusscbenliggende stations vervoerd. Ovezamt, 29 Maart. Naar men verneemt heeft de van den bij den landbouwer Van de K. gepleegden diefstal verdachte Van G. zijne medeplichtigheid daaraan bekend en tevens als hoofddader genoemd zekere A. B. te 's Heerenhoek. Nog moet V. G. bekend hebben dat de braak aan de secretaire gepleegd is met een bij hem gevonden beitel, die hij bij den ijzerhandelaar De J. te Middelburg gekocht had. A. B. werd gisteren in zijne woning, door den brigadier maj. der rijks veld wacht Ver douw gearresteerd en in zijn bezit werd een aan zienlijke geldsom gevonden. Hij is geboeid naar Goes gevoerd en vervolgens naar het huis van arrest te Middelburg overgebracht. Het is een algemeen bekend gevaarlijk sujet, dat in 1877 veroordeeld werd wegens valscheid in geschrifte en diefstal van vee uit de weide. Hij werd eerst ver leden jaar, na vijf jaren »gezeten" te hebben, uit de gevangenis ontslagen. ^Amsterdam, 29 Maart. In den afgeloopen nacht zijn twee personen, die door paneeluitzagen" in het kantoor van de Hoornsche en andere booten aan de Prins Hendrikkade bij de Martelaarsgracht waren binnengedrongen, betrapt door den wachter bij de aan boord zijnde bagage. Deze waar schuwde de politie, zoodat de inbrekers gevat werden De Shah van Perzië heeft weer afgezien van zijn reis. De Amsterdammers zullen hem dus niet in hun midden zien. Volgens de Amsterdammer zal er op het tentoonstellingsterrein te Amsterdam een aardige bierkneip verrijzen; een reusachtig biervat. Dat vat, een concurrent van het Heidelbergsche, zal een middelljjn hebben van niet minder dan zeven tien meter.

Middelburgsche Courant | 1883 | | pagina 2