buitenland: Laatste Berichten. Onderwijs. Rechtszaken. Algemeen Overzicht. Ingezonden Stukken. Scheepvaartberichten. Handelsberichten. Graanmarkten, enz. Prijzen van Effecten, z ü1/# 79% - ff 4 heeren werd het nemen van de noodige maat regelen verder overgelaten. Tot leden van dat comité zijn thans benoemd, de heeren: J. H. A. A. Kalft te Amsterdam, jhr. C. D. Roëll te Dordrecht, jhr. mr. E. P. Schorer te Middelburg en J. A. Tours te Deventer. De Engelsche schilder-schrijver Boughton, die onlangs ons land bezocht, en met wiens indrukken wjj voor een deel onzen lezers deden kennis maken, zal te Londen drie stukken tentoonstellen, het eene voorstellende een dorp in Walcheren, het tweede een gezicht op Katwjjk en hef1 derde een priester, die een Hollander en zijn vrouw met elkander verzoent. Zaamslag, 16 Maart. De raad dezer ge meente benoemde heden namiddag tot hulponder wijzer aan de nieuw geopende o. 1. school in den Grooten Huissenspolder (hoofd de heer W. W. Odink), op een bezoldiging van 600 's jaars, den heer L. J. de Vries, thans werkzaam aan de o. 1. school aan de Noordstraat, gemeente Hontenisse. Het bestuur nam tevens het besluit aan genoemde school nog een derden onderwijzer aan te stellen. Arrondissements-rechtbank te Middelburg Heden zijn de navolgende personen veroordeeld: M. K., 37 j., vrouw van A. G., dienstbode te Mid delburg, wegens oplichting enz. tot 183 dagen cel, 3 boeten van f 12.50 of 1 dag gev. voor elke boete en 3 boeten van f 25 of 2 dagen gev. voor elke boeteC. V., 53 j., schippersknecht te Middelburg, wegens diefstal tot 45 dagen cel. en verder wegens overtreding der drankwet: C. V., 22 j., sigarenmaker te Middelburg, tot 14 dagen gev.; H. v. S., 41 j., metselaar en C. K., 28j., werk man, beiden te Vlissingen, tot 14 dagen gev.P. V., 22 j., te Ellewoutsdjjk, tot 14 dagen gev. en C. S. B., vrouw vau H. v B., herbergierster te Sluis, tot f 10 boete. Allen in de kosten. Vrijgesproken werd P. de H., 59 j., werkman te Mid delburg, beschuldigd van diefstal. Bij arresten, door de civiele kamer van den hoogen raad gewezen, is verworpen het cassatie beroep van: J. de Decker Gz. tegen F. H. van Leeuwen, -handelende ten name van en onder de firma Van Zejjlen en Decker, in liquidatie, waar- bjj het betreft een oppositie tegen de uitvoer baarverklaring van een uitspraak van scheidslieden omtrent het aandeel, door eerstgenoemde te voldoen in de rekening eener reederjj. Amsterdam. Heden ochtend te 5 uren werd overal in de stad een hevige schok gevoeld, die onmiddellijk de ontploffing van den Krijgsman herinnerde. Allerlei geruchten van ontploffingen liepen er, o. a. van het springen van een kruit schip en van een stoomketel in de Westersuiker fabriek. Bij onderzoek bleek een en ander onjuist. Vermoedelijk moet aan eene aardschudding van het zuiden naar het noorden gedacht worden. Thans loopt het gerucht dat het kruitmagazijn in het fort Liede, halfweg Haarlem, gesprongen is. In deze stad moeten muren gespleten en pla fonds gescheurd zijn. Een ander meer waarschijn lijk gerucht wil dat een kruitsohip nabij de Bui tensluizen gesprongen is. Dit vermoeden is aan nemelijk, aaDgeaien de telegrafische verbinding met de Buitensluizen aan het Noordzeekanaal is gestoord geweest. (Dit werd heden morgen gedeeltelik per bulletin bekend gemaakt.) Een nader telegram luidt: Aangezien de geruchten omtrent het springen van kruitschepen of van ketels in gasfabrieken enz. niet worden bevestigd is de hevige schok, die ook te Haarlem, IJmuiden, Beverwijk, Krommenie, Abcoude en Baambrugge gevoeld werd, zeer waar schijnlijk een aardbeving geweest wat echter weer onwaarschijnlijk mag heeten, daar van het meteo rologisch instituut geseind is dat men daar aan de magneten niets bijzonders had bemerkt. De schok of liever de golvende beweging duurde een paar seconden. Uw berichtgever werd door het rollen van een kachelpijp op zijn slaapkamer ge wekt. De beeldjes vielen van den schoorsteen mantel. Gaslantaarns werden uitgedoofd; melk boeren tuimelden onder de koeien. Algemeen wordt toch de schok dan ook voor eene aardbeving gehouden, aangezien het onver klaarbare, dat in de electrische geleidingen geen stoornis voorviel, aan den moerassigen grond toe geschreven wordt. Vóór 100 jaar werd aan de zeezijde in Neder land ook een aardschudding gevoeld. Amsterdam. In eene heden in het café Krasnapolsky alhier gehouden en druk bezochte vergadering zjjn de statuten der C%mpia-vereeni- ging vastgesteld. Berlijn. Alle Duitsche spoorweg-maat schappijen bewilligden voor de Duitsche inzenders op de tentoonstelling te Amsterdam kosteloos retour der goederen. Er zjjn circa 1106 Duitsche deelnemers. Alunclien. In het koninklijk slot is inge broken. De dieven stalen de zware ijzeren geldkist uit het hofmaarschalksambt. Beterstonrg'. Op de openbare straat schoot de hooggeplaatste stafofficier Soitschuck den met hem in de zelfde brigade dienenden stafofficier Ossipoff dood. Londen. De Standard verneemt uit Durban dat Mapooh den boeren een geduchte nederlaag heeft toegebracht. Volgens de Times hebben de kafferhoofden Mankorvane, Massouw en Gasibone zish tegen de boeren verbonden. De beide ontploffingen, die Donderdagavond te Londen plaats hadden, hebben over het geheele land schrik en ontsteltenis teweeggebracht, al be kwam niemand er letsel door. Om zeven uur bad de eerste plaats op het redactie-bureau van den Times en een paar uren later hoorde men eene zeer hevige in het ministerie van den heer Dilke. Dit maakt deel uit van den grooten blok gouverne mentsgebouwen, die uitzien op de Parlementstraat, de Whitehall, Downing-stx&a.t en Sint James-park. Het lagerhuis was juist bjjeeu en de donderende »lag bracht een hevige schrik in de vergadering teweeg. Elders in dit blad geven wjj meerdere bijzonderheden omtrent deze gebeurtenisdoch de eerste vraag die zich aan ieder opdringt is wel dezewie is of wie zijn de schuldigen Sedert men heeft uitgemaakt, dat het eene vooruit over legde dynamiet-ontploffing is geweest, valt als van zelf het oog op de broederschap der Fenians. De Times uit openljjk dit vermoeden; doch men doet wel den uitslag van het officieele onderzoek af te wachten, hetwelk door den heer Trevelyan, staatssecretaris van Ierland, wordt bestuurd. Toch is de bewering van de Times de meening van het Engelsche volk: men herinnert zich de plannen der Fenians om alle openbare gebouwen in de lucht te doen springen, en bovendien de rede door den heer Gladstone Woensdag gehou den bij gelegenheid van het voorstel-Parnell tot herziening der Land-act. Er zijn dan ook flinke voorzorgsmaatregelen genomende wacht van het parlement is verdubbeldin de verschillende ministeries zjjn policemen ingekwartierd, en spe ciale schildwachten houden een waakzaam oog op de woningen der ministers. Gisteren heeft het lagerhuis het debat over de Transvaal-quaestie voortgezet, dat Woensdag niet geëindigd was. Daarin heeft de heer Gladstone verklaard, dat het gouvernement zich algeheele vrijheid voorbehoudt wat betreft de bepalingen van het tractaat van 1881. De minister beloofde al het mogelijke te zullen doen wat in het belang kan zijn van de inboorlingen. Gelijk men ver moeden kon beeft de kamer daarop de motie van den heer Cartwright aangenomen, maar toch een weinig gewijzigdzij drukt nu de hoop uit, dat de regeering de noodige maatregelen zal nemen ter bescherming van alle hoofden in Zuid-Afrika, die op den steun van Engeland recht hebben. Men ziet dat deze motie, wat den inhoud aangaat, niet zoo heel veel verschilt van die, welke Woens dag door de oppositie werd voorgesteld. Het huis is uiteengegaan tot 3 April. Al is de Donau-conferentie geëindigd, zooals men weet, het resultaat ervande bij een verdrag te sluiten overeenkomst tusschen de verschillende mogendheden zal nog wel eenige maanden op zich laten wachten. Rumenië toch, welk land van den aanvang krachtig geprotesteerd heeft tegen zijne niet-toelating met geldende stem, blijft protest aanteekenen. In de kamer van Bucharest werd deze mededeeling van den minister zeer toege juicht. Ook de senaat nam gisteren eenstemmig eene motie van vertrouwen in het gouvernement aan. Indien nu ook de mogendheden blijven vol harden kan deze verhouding nog langen tijd voortduren. De Fransche ministers zijn Donderdag avond te zamen gekomen om de maatregelen te bespreken, die genomen moeten worden met het oog op den dag van morgen, den jaardag van de commune, bestemd voor nieuwe manifestaties. De regee ring heeft besloten om de wet op de samen scholingen van 9 Juni 1848 toe te passen, en de prefect van politie heeft in overeenstemming daarmede zeer strenge bevelen uitgevaardigd. Aan de manifest eerenden of nieuwsgierigen zal tot driemalen toe door tromgeroffel worden be volen zich te verwijderen. Allen, die hieraan niet gehoorzamen, zullen aanstonds in hechtenis worden genomen. Iudien meerdere personen op het oogenblik van hunne arrestatie zullen worden bevonden in het bezit van vuurwapenen te zijn, zal men de groep menschen, te midden waarvan zij zich bewegen, ook als gewapend beschouwen zij allen zullen gearresteerd worden, 't Is niet onwaarschijnlijk dat door deze bepalingen de voorgenomen manifestatie morgen nog minder zal beteekenen dan die van de vorige week. De beide laatste zittingen van het Prui sische huis van afgevaardigden zjjn bjjna geheel gewjjd geweest aan de discussie over het voorstel van denPoolsche afgevaardigde, den heer Stablewski die de regeering wilde verzoeken om de rechten der Poolsche taal te eerbiedigen in de scholen van het groot-hertogdom Pozen, van oostelijk Pruisen en van Silezië. Het lot, dat aan een dergelijk voorstel zoude ten deel vallen, was wel te voorzien. Een gerekt en heftig debat, vol wederzjjdsehe hateljjkheden, en het eind eene verwerping met groote meerderheid. Ditmaal hadden zich de liberalen en de conservatieven daartoe vereenigd. Donderdag hield de nieuwe minister van oorlog, de heer Bronsart v. Schellendorf, eene flinke rede voering doch deze beeft niet verhinderd dat de vergadering bleef bjj haar vroeger genomen be sluit^ om de officieren wel te doen deelen in de belasting. Gisteren nam het heeren huis de begrooting zoo wel als de wet betreffende de leening aan, zooals zjj geredigeerd was door de kamer van afgevaar digden. Het parlement is daarop gescheiden tot 15 April. De qnaestie van het aftreden van het hoofd der admiraliteit, den heer v. Stosch, schijnt voor het oogenblik althans van de baan geschoven. Daar keizer Wilhelm het ontslag heeft geweigerd, zou genoemde minister voorloopig op zijn post bljjven. Karl Marx. Karl Marx, een van de grondleggers dpr Inter nationale, is eergisteren te Londen overleden. Hjj was in 1818 te Keulen geboren en van Is raëlitische afkomst Hjj studeerde te Bonn en te Berlijn in de rechten, wjjsbegeerte en geschiede nis, doch gaf in 1841 de academische loopbaan op, om eene plaats in te nemen op het redactie bureau van de Rheinische Zeitung, van welk blad hij in 1843 de leiding op zich nam. In 1843 trad Marx in het huweljjk met mejuffrouw Jenny von Westphalen, wier broeder later deel uitmaakte van het ministerie-Manteuffel. In datzelfde jaar werd de Rheinische Zeitung opgeheven wegens zjjne socialistische strekking en Marx moest de wjjk nemen naar Parijs. Daar redigeerde hjj met Heinrich Heine het blad Vorwarts en hield zich met de studie van maatschappelijke en socialistische vraagstukken bezig. De eerste vrucht dezer studie was de Kritische Revision der HegeVschen Rechtsphilosophie, en de in 1844 in Parijs door hem met Arnold Ruge uitgegeven Deutsch-Französichen Jahrbüchern. Die Heilige Familie, gegen Bruno Bauer und con sortendie in 1844 van de pers kwam, was ee*e fatire op het Duitsche idealisme, dat Marx door historisch realisme vervangen wilde. Op verlangen van de door hem heftig aangevallen Pruisische regeering werd Marx uit Frankrijk verdreven en nam hij de wijk naar Brussel. In België bleef hjj tot 1848, doch zijne communistische denkbeelden, in woord en schrift geuit, leidden ertoe dat men hem ook daar de gastvrjjheid opzegde. Hij begaf zich toen naar Londen en schreef daar verschillende werken ook het Manifest der Kommunistischen Part, der 18 Brumaire, Kritiek derpolitischen Oekonomie, das Kapital enz. De Februari-revolutie riep hem weder naar Pa rijs, vanwaar laij zich, toen in Duitschland de re volutie uitbrak, naar Keulen spoedde, om weldra met eenige geestverwanten de Neue Rheinische Zeitung te grondvesten. Daarin schreef hij na de op heffing der Pruisische kamers een artikel, waarbij hjj het volk tot weigering der nieuwe belastingen aanspoorde en aanraadde om «geweld met geweld te keeren"! De courant werd dientengevolge verboden. In de lente van 1848 maakte Marx kennis met Lassalle, die in Keulen zijn leerling werd. Trots de reactie, die had plaats gehad, zette Marx zjjn agitatie voort, doch werd in alle tegen hem ge voerde processen vrijgesproken, hetgeen niet te verwonderen is wjjl deze door eene jury werden beslecht. In 1849 moest hij echter toch zijn vaderland verlaten en ging hjj weder naar Parijs, om die woonplaats korten tjjd later met Londen te ver wisselen. Hjj voorzag toen in zjjn onderhoud door te schrijven, vooral in de New-York Tribune. Toen den 28 Sept. 1864 in eene meeting in St. Jameshall te Londen de Internationale gegrondvest werd en er voorloopig een algemeene raad werd be noemd, werd Marx tot medelid daarvan gekozen. De algemeene statuten en het inwjjdingsmanifest die in 1866 op het congjrea te Geneve definitief aangenomen werden, waren door hem ontworpen. Van de oprichting der Internationale trad Marx als secretaris voor Duitschland op, doch niettegen staande dezen eenvoudigen titel was hjj werkelijk de bestuurder en de absolute leider der beweging. Na 1870 werd zjjn invloed hem daarin door Ba- kunim ontnomen. In 1872 was Marx te 'sGravenhage als gede legeerde van het Conseil général voor de secties der internationale te New-York, Leipzig en Mainz tegenwoordig. De heer Calisch, die deze bijeenkomst der Internationale beschreef, geeft van Karl Marx het volgende portret. „Hjj heeft een gedistingeerd voorkomen. Fraai grijs haar golft in groote regelmatige lokken over het sterk ontwikkelde hoofd, een grjjze baard om kranst de kin, en de bovenlip is versierd met een oorspronkelijk zwarten snorbaard, nog niet geheel grijs, doch zoo wat in het peper-en-zout-stadium. »Zjjn gang is bedaard, hjj spreekt krachtig, kernachtig, vol gloed, doch niet rhetorisch. Zijn Duitsch karakter verloochent hjj niet. Zijne oogen hebben niet die uitdrukking, die men van een vol bloed internationalist, zooals men die wel geschil derd heeft, zou verwachten. »In de vergaderingen van het congres, ten minste in de openbare, heeft hjj niet gesproken; toch scheen het, dat hjj op den gang der beraadslagin gen invloed uitoefende. Hjj zat schuin achter Ranvier en was met dezen dikwijls in druk ge sprek gewikkeld. »Marx heeft iets gebiedends over zich. De afge vaardigden behandelden hem dan ook allen met een zekere onderscheiding. Een hunner liet mjj met groote zelfvoldoening het portret zien dat Marx hem geschonken had en waarop hij ajjn naam had geschreven." Op 65jarigen leeftijd heeft hjj nu het wereld- tooneel verlaten, waarop hij eene zoo belangrijke rol Tervulde en, hoe ook verjaagd en verbannen, steeds de overtuiging van zjjn jeugd getrouw gebleven is. Hjj was een buitengewoon figuur en een kun dig man die, volgens hen die hem kenden, enkel gedreven werd door edelmoedige toewjjding aan de lagere standen en die het ljjden van verdruk ten en mishandelden diep gevoelde. Mijnheer de Redacteur. Uw berichtgever uit Oostburg, tevens vriend van waarheid", haalt in een ingezonden stukje in n° 61 uwer courant o. a. »de bijbelschool" aan. 'tZal dien vriend zeker aangenaam zjjn het volgende te vernemen. Eerstens dat de bjjbel- school" slechts éénmaal met een bezoek van den h«er Glinderman is vereerd, en dan nog wel in gezelschap van hh. schoolopzieners en den inspec teur van het geneeskundig staatstoezicht. Ten tweededat, daar het schoolgeld op de «bjjbelschool" betrekkelijk vrij hoog is, er een supplétiefonds bestaat, waaruit on- en minvermo genden geholpen worden om hunne kinderen ter school te zenden. Dit supplétiefonds betaalt voor de ouders slechts een deel der schoolgelden, zoodat de «door een aalmoes aangespoorden" zeiven nog minstens tien cents per week betalen. Verder zal het den ondergeteekende genoegen doen de namen der ouders te vernemen, die ge dwongen zijn, of worden, hunne kinderen naar de «bijbelschool" te zenden, daar ze hem onbekend rijn. U dankende voor de plaatsing, heb ik de eer te zijn M. d. Red., Uw dv. dien. De Hoofdonderwjjzer a/d. Sch. m/d. Bijbel. Oostburg, 16 Maart '83. Vlissingen, 17 Maart. Heden binnengeko men de Engelsche brik Clarinda, gevagv. H. W. Cubitt, van Newcastle met steenkolen voor de gasfabriek. Bergen op Zoom, 17 Maart. Boter per stuk 1.02j, halve ƒ0,78; eieren per 26 stuks 1.05. Zwolle, 16 Maart. Tarwe 9 a 9,50; rogge ƒ6,75 a ƒ7,— boekweit ƒ6,— a ƒ6,75; gerst 6,— a ƒ6,50; paardenboonen 7,25 a ƒ8,— aardappelen 2,25 a 4, alles per HL. Boter. Per KG. 1,20 a 1,60; per 20 KG. of f vat pr. qual. 30,a 32,—afw. soort 27, a ƒ29,—; tweede soort ƒ24,a ƒ26,Eieren: kippen 3,a 3,75; eenden 3,25 a ƒ4, per 100 stuks. Vee. Aanvoer p. m, 1250 stuks. Handel «eer willig. Men gaf voor: vette koeien en ossen aan bouten 80 a 90 cta; dito stieren 65 a 75 ets; dito kalveren 95 a 110 ets; dito schapen 70 a80 ets. Andere veesoorten met zeer vaste prijzen. Varkens. Op p. m. 60 wagens waren heden ruim 300 biggen en p. m. 200 magere, drachtige en vette varkens aangevoerd. Biggen golden 1,25 a 1,65 per week. Andere varkens zonder prjjsverandering. De alhier gehouden Palm-paardenmarkt lever de dit jaar eene uitzondering op den gewonen regel. Andere jaren zag men geregeld p. m. 1500 paar den ter markt verschjjnen, dit jaar bedroeg de aan voer op voor- en palmmarkt nog geen 900 stuks. De handel was middelmatig. Weelde paarden golden 600 a 850. Werkpaarden 100 a 500 naar soortenters of 2 en 3jarige fokpaar- den 250 a 475; ponnys 150 a 225; voor de slachtbank 25 a 45. Dussen, 16 Maart. Alhier zjjn 9 HL. puike jammen verkocht voor een bankje van 100. Amsterdam. IS 17 Maart. Maart 657/g 657/g 781/ï 10U/8 101 1011/is 10U/18 661/4 9 79 T— H 1003/4 V It '647/8 6413/16 9 653/lfi M 656/J6 651/4 9 65 647/8 H Bil/, if 80 9 533/g 531/4 9 89o/g 9 963/4 V 551/4 9 775/8 77% 9 941/2 949% 9 90 i/i. 9 391/2 893/g 9 543/g 543/g 9 54 9 851/4 851/4 a 851/2 851/g 9 9 843/4 84I/2 9 78 773/4 677/8 673/4 9 9 561/4 9 761/s 76 9 9 9 9 9 583/4 58*/4 9 9 119/3, 11% 9 213/g 211/2 rt 101/4 103/g 9 9 731/2 733/4 9 9 9 993/,, 991/4 9 99 9 STA.A.TSLEENINGEN. STederland. Cert. N. W. Sch. 21/g pet, dito dito dito 3 dito dito dito 4 dito 'Obl. 1878 1000. 4 België. Obligatien21 /g Frankrijk, Origin. Insch. 3 Hongarije. Obl. Leening 1867 fl. 1205 dito Goudleening5 dito dito fl. 500 6 I alië. Cert. Adm. Amsterd. 5 Oostenrijk. Obl. Mei-Nov. 5 dito Febr.-Aug. 5 dito Jan.-Juli5 dito April-Oct. 5 dito dito Goud 4 Folen. Obl. Schatkist 1844 4 Portugal. Obl. Btl. 1853/80. 3 dito dito 18815 Rutland. Obl. Hope C. 1798/1815 5 Cert. Xnschr. 5e Serie 1854. 5 dito dito 6e t, 1855. 5 Obligatien 1862 5 dito 1864 10005 dito 1864 1005 dito 1877 dito5 dito Oostersche le serie. 5 dito dito 2e o 5 dito dito 3e 5 dito 1872 gecon. dito5 dito 1873 gecon. dito. 5 dito 1850 le Leening dito 4-/g dito I860 2e Leening dito 4-1/j dito 1875 gecons. dito 41/j dito 1880 gecons. dito .4 Cert. Hope Co. 1840 4 dito 2e, 3e, 4e Leen. 1842 44. 4 Obligatie-Leening 1867/69 4 dito dito 1859. 3 Cert, van Bank-Assign. 6 Spanje. Obl. Bait. 1867/75 H/4 dito dito 1876 2 dito Perpetueele4 dito Binnenl. Ese. 5000-10000 II/4 Turkije. Obl. Alg. Sch. 1865 5 dito geregestreerde dito dito 1869- 6 Egypte. Obl. Leening 1876 4 dito dito 1876 5 Vereen. Staten Obl. 18774 dito dito 187641/3 l&razilië. Obl. Londen 18655 dito Leening 18755 dito 1863 100 41/j INDUSTRIEELS EN FIN ANCIEELE ONDERNEMINGEN. Nederl. Afr. Rand.-V. aand. pet. 207 2073/4 Ned. Hand.-Maatsch. aand. resoontre5 1036/, 1051/g Ned. Ind, Handelb. Aand. 1 ill/jj 1141, Stoomvaartm. Java Obl, dito Zeeland Aand87 dito dito Prefer, dito 96 dito dito Obl5 Duitschland. Cert. Rijksbank Adm. Amsterdam Oostenrijk. Aand. O. H. B. SPOORWEGLEENINGEN. Nederland. Hol). IJz. Spw. Obl. 1871.5 dito Maats, tot Exploitatie van Staats-Spw. Aand Ned. Cent. Spw. Aand. /r250. dito gestemp. Obl. 260 Ned. Ind. Spoorw. Aand. Ned. Rijn.Spw. volgef. Aand. N.-Brab. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 Zuid Ooster sp. Obl. 5 Hongarije. Theiss. Spoorw. Aand. fl. 200 -5 dto dito Obl5 Italië. Victor Em. sp. Obl. 8 Zuid-Ital. Spw. Obl3 Oostenrijk. O. Sp. Obl S Polen. Wars.-Brom. Aand. 4 Warschan-Weenen dito. Kasland. Gr. Sp. Maats. Aand. 5 dito Hypoth. Obligatien 41/$ dito dito dito4 Baltische Spoorweg Aand. 3 Chark-Azow Oblig. 100. 5 Jelex-Griasi dito5 Jelez-Orel dito f 1000 5 Knrsk.-Ch.-Az. Obl. 100. 5 Losowo-Sewastopol 1000. 5 Morsehansk-Sysran. Aand. 6 Mosk.-Jarolslaw Obl. 100. 6 Mosk.-K.ur8k dito dito 6 Moak.-Smol. dito dito 5 Orel-Vitebsk Obl. dito 5 Poti-Tiflis dito 1000. 5 Riaschk.-Wiasm. Aand 5 Zuid West Spoorw.-Maats. 5 Amerika. Cent. Pac. Obl. 6 dito California Oregon dito. 6 Chic. N.- W. Cert. Aand. dito dito le hyp. Cert ƒ1000 7 dito Mad. Ext. Obl7 dito Menominee Ds. 500-1000 7 dito N.-W. Union, dito 7 dito Winona St. Peter dito. 7 dito S.-W. Ob. Ds. 500-1000. 7 Illinois Cert. v. Aand. St. Paul Minn. Man. Obl. 7 Union Pac. Hoofdl. dito 8 PREHIE-LEENINGEN. pot 361/, 71 V0S/4 1321/, 839/yg 83 531/jj 507/8 50S/4 72 - 473/8 476/8 66 651/4 1241/4 1241/j 891/4 891/4 5013/ie Z 83 987/8 937/8 861/8 86I/18 866', 6112 68?/, U2I/4 1027/g 117% - 119 1191/4 mvs - 1077/, 1071/, 114 JVTederl. Stad Amst. 100 3 Stad Rotterdam3 Gemeente CredietS België Stad Antwerp. 1874 8 dito Brussel 1879 fr. 100 8 Hongarije. Staatsl. 1870 Oostenrijk. Staatsleening 1854 fl. 250 4 dito 18605 dito 1864 Crediet Inst, 1858 11 100. Rusland. Staatsl. 1864 5 dito 1866 5 Spanje. Stad Madrid fr. 1 .3 Turkije. Spoorwegl3 110 1101/, IOI3/4 94 948/g 95 IO9I/4 1403/4 126 1261/g 431/4 43 IS

Middelburgsche Courant | 1883 | | pagina 2