luiWriTii: Mooppii en YerpcMiipi ia Maal Laatste Berichten Ingezonden Stukken. Verkoopingen en aanbestedingen. Staten-generaal. Algemeen Overzicht. dagen op gezag der Belgische bladen mededeelden. Men vreesde dat tip door maagkanker was aange tast, maar sedert eenige dagen neemt hij de ge wone hoeveelheid voedsel. Zelfs is hp reeds aan 't hovenieren gegaan, wat zijn lievelingsbezigheid is. De heer Gladstone, die zooals men weet, te Cannes vertoeft om gezondheidsredenen, heeft een langdurig bezoek gehad van den heer Clémenceau. De heeren hebben natuurlijk ook gesproken over de uitbanning der prinsen, en de heer Clémenceau heeft daarbij de zienswijze ontwikkeld, dat de bedreigingen der monarchisten niet gevaarlijk zijn voor de republiek, maar dat het onvoorzichtig zou zijn om hen ongestraft te laten intrigeeren. De Salvationisten schijnen weinig vrienden te hebben in de Zwitsersche pers eenige bladen zijn zelfs zeer vijandig. Zij verklaren dat het leger van generaal Booth voor de maatschappij gevaar lijker is dan de anarchisten; miss Booth wordt door hen vergeleken met Louise Michel. De Ber- ner bond noemt hen een Schwindelgesellschaft, maar de sterkste bestrijding vinden zij in de gravin Agénor de Gasparin, die hen hevig heeft aange vallen in een boekje, getiteld Armee soi-disant du salut. De gravin is een autoriteit in de godsdienstige wereld en haar taal en hare rede neering blijken zeer veel invloed te hebben. Intusschen zijn miss Booth en hare vriendin miss Charlesworth uit het canton Genève gejaagd, de eerste gelijk de correspondent van Daily- News schrijft omdat zij niet in staat was geld te verantwoorden dat bijeengezameld was op eene meeting in December; de andere wijl zij eene door hare ouders geschreven machtiging om in het canton te vertoeven niet kon vertoonen. De tenorzanger Ronconi is te Sinigaglia plotseling op het tooneel dood gebleven. Hij moest optreden in Faust, doch toen het scherm opging was hij niet in staat om op te rijzen van zijn zit plaats. Hij viel erin terug, bevende en wild rond starende. Het orkest ging door met spelen, doch geen geluid kwam van de lippen van den zanger. Het publiek lachte en siste, en sommigen beweer den, dat het Ronconi niet was die daar op het tooneel zat, terwijl anderen meenden, dat hij dronken was. Intusschen bleef Ronconi zitten met glazige oogen en bewegingloos. Toen de regisseur gekomen en het scherm neergelaten was, bleek 't dat den zanger eene beroerte had getroffen. Hij kwam niet meer bij kennis. ItratolseodijMe, 14 Febr. Door den heer Jac. Verlare is Maandag aanbesteed het bouwen van een woonhuis op zijn hofstede te Nieuwland, welk werk moet worden uitgevoerd onder toezicht van den heer A. Le Clercq, bouwkundige te Kruiningen. Er werd inge schreven door de heeren J. Visser alhier voor 4870, J. Bruggeman te Hausweert voor ƒ4790, Th. van Doorn alhier voor 4700, L. vau Verre te Kruiningen voor ƒ4666 en Joh. Lindenbergh te Wemeldinge voor 4600. Aau laatstgenoemde is het werk gegund. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiëu. 16 Febr. Middelburg, overhoekeu st. Outvanger der spoorweg, reg. en dom. 20 Oranjebosschen Hakhout enz., Woutersea. 20 Middelburg, Meubels enz., Notarishuis. 20 0 West kapel le, Melkkoeien enz. Verhulst. 22 u Middelburg, Huis, Verheij. 22 Ter Neuzen, Broodbakkenj, Dronkers. 23 0 Middelburg, Inboedel, Verhulst. 28 0 N. St Joosl. Boeren-inspan, Tak. 2 Maart. Wissekei'ke, Boereu-inspan, Roelof. 2 Domburg, Bouw- en weil. Woutersen. 14 0 Aagtekerke, Hofstede, Woutersen. 10 Mei. Biervliet, Boeren-inspan, Le Nobel. Thermometerstand. 13 Febr. 's avonds 11 uren 36 gr. 14 's morgens 8 uren 36 gr. 's middags 1 uur 47 gr. s avonds 5 uren 45 gr. F'. Amsterdam. Bij de Dinsdag gehouden verkiezing voor twee leden van den raad zijn uit gebracht 1427 geldige stemmen. Volstrekte meer derheid 714. Gekozen is de heer Jb. Ankersmit jr. (lib.) met 733 stemmen. Er moet verder eene herstemming plaats hebben tusschen de heeren mr C. M. J. Willeumier (lib.), die 657 en m' C. T. D. Fabius (ant.) die 456 stemmen verwierf. Voorts verkregen de navolgende heeren het achter hun naam vermeld aantal stemmen J Wiegman 442, P. C. Van Beeck Vollenhoven 263 en A. L. Van Tienen 233 stemmen. 's (iravt'iiliugc. Tweede k a m e r. Bij de voortgezette behandeling der Billiton-quaestie, in de zitting van heden, deed de minister van kolo niën, zijne rede vervolgende, uitkomen dat reeds een suppletoir contract in 1861 bepaalde dat de zij. De gemeente vindt nu dat de dominé te klein is, maar zijn innerlijk is beter dan zijn uiterlijk en hjj bezit, hetgeen anderen nog zoeken. Verbeeld u dat zoo'n lompe boer verleden tot mij durfde zeggen dat de nieuwe dominé op de preek stoel bromde als een vliegmaar gij begrijpt dat ik hem daarop gediend heb. Ja, als hij wat spraakzamer was en wat minder in zijn kamer zat, zou alles gaan alsof het gesmeerd was. Maar ik moet voor het eten gaan zorgen. Uwe Wenka. (Wordt vervolgd.) in de verbintenis opgenomen termijn van ver lenging zou worden toegestaan onafhankelijk van de wijziging der verordeningen op het mijn wezen. De rechtsgeldigheid van het contract kan alleen door de rechterljjke macht beslist, niet eenzijdig door de regeering of de kamer uitge maakt worden. Wettelijke vorderingen zijn niet overschreden, omdat de nieuwe bepalingen van 1873 niet toepasselijk konden zijn op voorzetting derop den basis van 1850 berustendeont ginning. De heer Keuchenius zette de bezwaren uiteen, die hij reeds in 1861 als lid van den raad van Indië had. Hij ontkende dat er toezeggingen tot termijns-verlenging hadden plaats gehad. Bovendien zou toch in ieder geval de wet gaan boven het, trouwens onjuist,beroep op goede trouw. Hij betoogde dat de oorspronkelijke concessionarissen wisten dat de termijn van 40 jaar, die in 1850 reeds een privilegie was, niet verlengd kon worden. Spreker ontkende ook de bevoegdheid van den gouverneur-generaal om zonder koninklijke goedkeuring verandering te brengen in de mijnverordening van 1873. De heer Rutgers verklaarde met leedwezen uit de rede van den heer Lohman gezien te hebben, dat het antirevolutionair regeerings-regime (behou dens den heer Keuchenius) een Billitonregime is, eerder in Rusland dan in Nederland thuis behoo- rend. Hij kwam vooral op tegen de gepleëgde wetschennis en tegen het geheel onbeteekenende der koninklijke goedkeuring, berustende'- op dé verkeerde gegevens omtrent de zaak zelve, welke spreker daarop refuteerde. Hij vereenigde zich dus met de conclusie der commissie behoudens eene sterkere uitdrukking dat 's landsbelang is verzaakt, waaraan hij echter niet zal hechten, hoewel hij overtuigd is dat hier de wet verkracht en 's lands belang geschonden is, ten behoeve van particulieren. Diirbati, De Transvaalsche Boers hebben de buitenwerken van Mapoch's sterkte genomen. De vijand bood hardnekkig tegenstand doch is met groote verliezen teruggetrokken. TWEEDE KAMER. De heer v. Nispen heeft in zake Billiton een gewijzigde conclusie voorgesteld, luidende dat de overeenkomst is aangegaan met terzijdestelling van de wettelijke bepalingendat bij deze over schrijding van bevoegdheid 's lands belang niet is op den voorgrond getreden en dat de reg. dus alle zoodanige maatregelen behoort te nemen, als in dat belang wenschelijk en uitvoerbaar zijn. Omtrent de door den minister van justitie in gediende wetten tot uitvoering van het nieuwe strafwetboek en tot wijziging der rechterlijke wetten en de wetboeken, verneemt men dat tot uitvoering van het in het nieuwe wetboek van strafrecht aangenomen beginsel van uitsluiting der- strafvervolging tegen kinderen heneden tien jaren en van handhaving hunner plaatsing in een op voedingsgesticht de minister eene speciale proce dure wenscht in te voeren. Die procedure zou berusten op dit beginsel, dat zelfs de schijn eener strafvervolging zou worden vermeden. De plaatsing zou niets anders zijn dam een maatregel, strekkende om het kind voor de maatschappij onschadelijk te maken en tevens'aan verder verderf te ontrukken, door het onmiddellijk staatstoezicht te plaatsen en te doen opvoeden in zekeren zin eene staatsvoogdij met verscherpt toezicht en geregelde opvoeding, in de plaats tredende van de ontbrekende of ongeschikt geble ken vaderlijke macht of gewone voogdij. Ter voorkoming van strijd tusschen de belangen van het kind en die van den wettigen vertegen woordiger zou dan het kind een gerechtelijke vertegenwoordiger of raadsman worden toegevoegd tot waarneming van de belangen van het kind, en overigens zou de zaak naar de voorschriften van de instructie in strafzaken worden onderzocht. De voorgestelde wijzigingen in de wet op de rechterlijke organisatie en het beleid der justitie hebben hoofdzakelijk de strekking om de bestaande strafrechtspleging in overeenstemming te brengen met het strafwetboek en om, wat thans bepaald is ten aanzien van correctioneele zaken, uit te breiden tot alle misdrijven met afschaffing alzoo van de exceptioneele behandeling der crimineele zaken Het wetsontwerp voert appel in alle strafza ken in. Aan de rechtsmacht van den kantonrechter zul len alle overtredingeu worden onderworpen, met uitzondering alleen van de bedelarij, van de be lastingovertredingen en van de overtredingen waarvan de hooge raad kennis neemt. De uitzondering ten aanzien van de bedelarij wordt gegrond op de noodzakelijkheid van het toelaten der preventieve hechtenis bij die over treding. De staatscommissie voor de samenstelling van een wetboek van strafrecht, die tegelijkertijd met het ontwerp van een wetboek van strafrecht aan den koning heeft over gelegd behoorlijk geformuleerde en toegelichte voorstellen betreffende al de veranderingen in de geldende wetgeving, die noodig zijn om deze in overeenstemming te brengen met het nieuw in te voeren strafwetboekwenschte indertijd de misdrijven in eersten aanleg gedeeltelijk te doen berechten door de rechtbanken, gedeeltelijk dooi de hoven, en was van oordeel, dat de grens dei- competentie van de hoven eigenaardig was aan gewezen door den straftijd van drie jaren, die in het ontwerp-strafwetboek als maximum was aan gewezen voor de gevangenisstraf in afzondering te ondergaaneen grensdie vrij wel in overeenstemming scheen met het maiimu m van de eorrectioneele gevangenisstrafvolgens den Code Pénal. Vooral de omstandigheid, dat het maximum der in afzonderlijke opsluiting te ondergane straf van drie op vijf jaren is gebracht, heeft den minister doen besluiten van de grens der staatscommissie af te wijken. Nu het verschil tusschen crimineele en correctioneele feiten in het materieele strafrecht is opgeheven, wordt thans ook het formeele recht daarmede in overeenstem ming gebracht. Gelijktijdige berechting van alle misdrijven is dus de noodzakelijke consequentie van het groote beginsel van het nieuwe strafwet boek dat geene onteerende misdrijven kent. Eindelijk strekken de wetsontwerpen tot wijzi ging van het burg. wetboek, van het wetboek van koophandel en van de burgerlijke rechtsvordering, am die wetboeken met het nieuwe wetboek van strafrecht in overeenstemming te brengen. Verschillende bepalingen van het burgerlijk wetboek spreken van «onteerende straf". Die straf vervalt met het nieuwe strafwetboek. Dien overeenkomstig wijst de derde der invoeringswetten de daardoor noodige wijzigingen aan. In hoofd zaak -wordt de «onteerende" door een vrijheidstraf van ten minste 3 jaren vervangen. Art. 398 van het wetboek van koop handel wordt ingetrokken, art. 440 aangevuld met slavenhandel, zeeroof of koopvaart, art. 893 gewijzigd ter overeenstemming van de terminologie. De strafbedreiging van art. 22 in het bur gerlijk rechtsvordering vervalt. Idem van art. 24 art. 25 bedreigt schorsing van 6 weken tegen een deurwaarder enz.art. 26 machtigd tot dadelijke behandeling ter terechtzitting. Art. 63 en 91 worden, als onnoodig, ingetrokken. Wijziging van de zegelwet. De wet van 1882 is, constateert de minister van financiën met bijval ontvangen en het lagere recht zal belangrijk hoogere opbrengst geven. Maar het komt hem dringend noodig voor, een einde te maken aan den toestand dat polissen nog meerendeels ongezegeld zijn, evenzeer door toe passing van lager recht met strengere strafbepa lingen, opdat de gezindheid tot naleving van de wet niet verflauwe. Bij onderscheidene assuradeurs vond de regeering daartoe steun. De meeste assurantie-polissen zullen belast zijn met 5 ets. Om ook de huurcontracten te treffen wordt de zegel toegepast, dat de huurder het recht betaalt en c. q. de verhuurder de boete, met nietigver klaring van ongezegelde contracten. Van polissen van verzekering wordt geheven 25 ets. van elke 100, uitgezonderd levensverzekering, waarvoor het recht 10 ets. bedraagt (het recht te berekenen over de premie); om buitenlandsche maatschap pijen geljjk te stellen met Nederlandsche worden de agenten van eerstgenoemden aansprakelijk ge steld voor de boete, al hebben zij de polis niet mede-onderteekendook hier komt het recht ten laste van den verzekerde, de boete voor den verze keraar de boete bedraagt 100 maal het recht, en minstens 100het minste recht is 5 ets. Ook de vrijstelling van zegel voor de loten dei- staatsloterij behoort te vervallen. De weelde van spelen is bij uitnemendheid voor belasting vatbaar, en do vraag naar loten is zoo sterk, dat de min. aanneemt dat 3 recht per lot de plaatsing niet zal in den weg staan. De directeur der staats loterij neemt het recht bij de afgifte in ontvangst. De jaarlijksche opbrengst zal zijn 160,200. Bovendien zijn alle loten in loterijen onderworpen aan een recht van 5 ets. per 1 (premieleenin- gen zijn uitgezonderd)buitenlandsche loten zijn eerst na stempeling verhandelbaarde boete bedraagt 100 maal het recht en minstens 100 voor binnenlandsche loten en 10 maal meer voor buitenlandsche, de laatste boete te beta len door eenig persoon die zich hier te lande met de uitgifte enz. zal bemoeid hebben. Voor den effectenhandel is het een grief dat de zegeibelasting op buitenlandsche fondsen een las tige formaliteit is. Die grief wordt weggenomen door alle buitenl. effecten aan de belasting te onderwerpen, zoodra zij binnen het rijk tot onder werp van overeenkomst dienen. Een evenredige belasting voor alle binnenl. effecten, gelijk aan die voor de buitenl., wordt voorgesteld. Deze bepa lingen zijn ontworpen in overleg met het bestuur der vereeniging v. d. effectenhandelzonder dien steun zou de reg. het niet gewaagd hebben de bestaande bepalingen los te laten, die 100.000 'sjaars opleveren; de nieuwe belasting ramen be voegde beoordeelaars op het dubbele. Vrij blijven de inschrijvingen op het grootboek en andere obligatiën ten laste van den staatoverigens staan alle effecten gelijk, ook de certificatie N. W. V. der administratiekantoren. Het recht wordt voor gesteld op 1 met een minimum van 5 ets. Niet de bezitter van het stuk is zegelplichtig, maar hij die het in den handel brengt, beleent enz. (Boete als bij de polissen.) Voorts wordt bij art. 1 alin. 1 der wet van 1882 gevoegd«en onverschillig of die stukken eene geschrevene of gedrukte onderteekening dragen of dat daaraan slechts eenig kenmerk is gegeven waardoor zij bestemd zijn om tot bewijs van ont vangst te dienen. «Indien niet uit de stukken blijkt dat het schuld bewijzen zijn, worden alle erkenningen van het in ontvang nemen van geld of geldswaardig papier voor de toepassing dezer wet, voor quitantiën gehouden." Voor het deposito-bewijs wordt een lager zegel recht billijk geacht (5 ets.) Voor het zegelen van buitenlandsche fondsen wordt een termijn van i jaar gesteld, met 1/5 van het bepaalde recht. Hoe de beslissing van den senaat in zake de pretendentenwet wel door de Fransche bladen wordt beoordeeld Dit is de eerste vraag, die zich heden aan ons moet opdringen, en als antwoord bevinden wij aanstondsdat de beoordeelingen van den toestand zeer verschillend zijn,, Eenige organen, zooals le XIX' Siècle en la Paix zijn met het senaatsvotum tevreden. De eenige wensch van het eerstgenoemde blad is dat de kamer den tekst-Waddington zal aannemen en dat aldus aan de geschiedenis een einde kome, die reeds te lang, sedert 16 Jannari, geduurd heeft. Andere bladen echter, la Justice, le Siècle en la République franpaise, verwerpen het amendement- Waddington, ondersteiind door den heer Léon Say, als onvoldoende. De senaat zou wijs gedaan heb ben, zegt le Siècle, door eenvoudig de door de kamer aangenomen wet aan te nemen. Strikt ge nomen had dit blad verwacht, dat het voorstel- Barbey, ondersteund door den heer Henri Martin genade zoude hebben gevonden. End q République franfaise voorspelt categorisch de kamer zal het voorstel-Waddington niet aannemen. De commissie voor de pretendentenwet is aan stonds bijeengekomen. Drie zienswijzen doen zich voor aanneming van het oude voorstel-Floquet; of den senaat niets voor te leggendoch der regeering te verzoeken om op de prinsen die maatregelen toe te passen, welke uit het reglement van het leger en uit de wetten voortspruitenten derde aanneming van het ontwerp-Barbey met eenige wijzigingen. Waarschijnlijk zal de com missie aan dit laatste ontwerp de voorkeur geven. Intusschen is de kamer bijeengekomen om van den minister van justitie de door den senaat aange nomen wet in ontvangst te nemen. 't Was weer eene rumoerige zitting, die begon met het verwijderen van een toehoorder op de tribune hij beklaagde zich over het feit dat men zijn eigendom stal, en deed een beroep op de ver tegenwoordigers van het land. Groot tumult in de kamer. Daarna staat een lid der rechterzijde op om de prealabele quaestie te verzoeken wat met 402 tegen 97 stemmen wordt geweigerd. Dan komt de heer de Cassagnac, die de nieuwe wet wil in handen stellen van eene andere commissie Als dit niet toegestaan wordt richt dezelfde spreker eene interpellatie tot de regeering, waarom zij nog maar altijd aanblijft. Hij had gedacht, deze ministers niet meer op hunne banken te vinden. De inter pellatie wordt onder bravo-geroep en protest voor eene maand verdaagd. Onder dit rumoer wordt een beleedigend woord aan het adres der regeering gehoord, niet door den president, maar door de ministers De Mahy en Devèszij protesteeren. De minister De Mahy vraagt, wie het gedaan heeft. Na eenig tegenstribbelen valt de heer Faure onder hevig geraas door den mandhij had het woord geuit. Maar de heer de Cassagnac, die weet wat het zegt gestraft te worden, komt op voor den aan geklaagde en verdedigt hem door te zeggen, dat de minister de Mahy den heer Faure een «lafaard" genoemd heeft. De minister antwoordt, dat, toen niemand antwoordde op de vraag wie de schuldige was, hij dit wegkruipen een daad van lafheid heeft genoemd. De heer Faure ontliep zijn straf niet de censuur werd op hem toegepast. Daarop ging de kamer, die bijeengekomen was om de senaatswet te ontvangen, uiteendoch men moet niet denken, dat de minister zoo gemakke lijk over het incident-Faure heenstapte. Zijjgingen aanstonds raad houden, en de meesten van hen erkenden de solidariteit van het kabinet in deze zaak. De heer De Mahy zond onverwijld twee getuigen naar den heer 'Faure, doch toen deze ontkende persoonlijk iemand te hebben willen beleedigen, was het duël onnoodig. Dat de soli dariteit is volgehouden, bleek spoedig daaruit, dat de heer de Fallières en al de andere ministers hun ontslag indienden bij den president der republiek. De heer Grévy heeft hun verzocht voorloopig te blijven. Nu de senaat voor het oogenblik althans eene botsing tusschen de beide parlementen heeft voorkomen, staat het aan hém om zooveel moge lijk alle kansen voor latere botsingen en crisissen af te snijden door het samenstellen van een nieuw kabinet. Men noemt nu algemeen den heer Frey- cinet als aanstaanden samensteller daarvan, en deze zou misschien niet aarzelen, indien hij maar eene meerderheid had in het parlement om op haar te steunen. Donderdag zal de wet van den senaat in de kamer behandeld worden, en dienzelfden dag komt ook prins Napoleon weer terug, die met zijn zoon Louis naar Engeland is gereisd, ten einde keizerin Eugenie de hand te drukken. Het Duitsche parlement heeft zich beziggehouden niet de tweede lezing van het wetsontwerp op de militaire pensioenen, een ontwerp, waaraan het gouvernement veel waarde hecht, en op welks aanneming door den heer Kameke, minister van oorlog, zeer werd aangedrongen. Voor de centrum- party was dit eene gelegenheid om de houding te bepalen, die zij tegenover het gouvernement gaat aannemen in de quaestie met Leo XIH. Het cen trum nu heeft het ontwerp niet ondersteund, maar ook niet openlijk zich ertegen verklaard. Zijn woordvoerder, de heer Windthorst, stelde voor het naar de commissie te zenden en de meerderheid heeft zich hiermede vereenigd. Dit is eene politiek van verschuiven. Deze tac tiek der clericalen, om door eene afwachtende houding aan te nemen invloed uit te oefenen op de beslissing der regeering in de godsdienstige quae stie, heeft de leider der liberalen de heer Richter ontmaskerd door te verklaren, dat het toch niet aanging om alle belangrijke ontwerpen in de por tefeuilles der commissies te houden, zoolang de zaak met de curie nog hangende is. Met het votum van het parlement moet het gerucht in verband gebracht worden, dat spreekt van het ontslag van den minister Kameke. Werkelijk schijnt daarvan sprake te zijn geweest, vóórdat de heer Bennigsen een middel tot overeenstemming had gevonden in zake de militaire belastingen, door een voorstel in te dienen volgens hetwelk alleen het private fortuin der officieren aan belasting onderhevig zal zijn. Het lot der Denen in Noordelijk-Sleeswijk, die te kiezen hebben tusschen dienstnemen onder Duitsche vaandels of heengaan, is in de Pruisi sche kamer van afgevaardigden het onderwerp eener korte discussie geweest. Op een protest van den Sleeswijkschen afgevaardigde Johannsen ant woordde de minister van binnenlandsche zaken, dat hij autoriteiten had uitgenoodigd om een rap port in te dienen over deze zaak, en dat met het oog op de verstandige terughoudendheid van de Deensche regeering het Pruisische gouvernement hoop had op eene vriendschappelijke oplossing. De Duitsche regeering moet zich echter van de genoemde terughoudendheid niet veel illusies ma ken; want zooals wij weten heeft het Deen sche gouvernement reeds eene aanmaning gekre gen van de Folkething om maatregelen te nemen tot bescherming der Deensche onderdanen in Sleeswjjk. Mijnheer de Redacteur 1 Het bericht uit Goes, voorkomende in uw norn- mer van jl. Zaterdag, bevat een paar onjuistheden, die niet pleiten voor den inzender ervan. Die inzender toch schrijft of over een zaak waarvan hij niet op de hoogte is, öf hij stelt de feiten met opzet in een verkeerd daglicht. Het eerste is niet verstandig, het tweede is Daardoor heerscht er in dat bericht zulk een toon van verdachtmaking ten opzichte van de directie der sociëteit van Ongenuchten Vrij, dat ik niet mag nalaten daartegen op te komen. Aan die directie toch wordt ronduit verweten, dat zij pogingen tot het doen van restaureeren der schouwburgzaal heeft tegengewerkt, ja zelfs ernstige aanbiedingen, gesteund door kapitaal, heeft doen afstuiten. Maar, mijnheer de redacteur, zulk eene verre gaande veronachtzaming van de belangen dier sociëteit zoude toch wel aan alle leden ervan en niet alleen aan den inzender van het bewuste bericht bekend zijn. Hoe is het dan mogelijk, dat de algemeene vergadering dier leden, verleden Vrijdag vóór acht dagen gehouden, twee leden dier directie met algemeene stemmen herkoos, waar deze zoo schandelijk de belangen ervan zouden hebben verwaarloosd I

Middelburgsche Courant | 1883 | | pagina 2