BUITENLAND. Yerkoipp M YerpacMinp li Zeelui Laatste Berichten. AAN de ASTHMA-LIJDERS Verkoopingen en aanbestedingen. Algemeen Overzicht. Réclames. Scheepvaartberichten. Handelsberichten. Graanmarkten, enz. Prijzen van Effecten. Gemeenteraad van Vlissingen. DE FENIANS. in de kist had genomen. Men wil dat de man pogingen zal aanwenden om verlof te krijgen tot het opgraven van het lijk en dan een onderzoek in te stellen in hoeverre dit vermoeden gegrond is. Naar wij vernemen is E. F., huisvrouw van J. B., herbergierster te Brouwershaven, die den 20en Januari 11. werd gearresteerd als verdacht van diefstal ten nadeele van M. B. te Brouwershaven, gisteren op last der Zierikzeesche rechtbank in vrij heid gesteld. De booten der Ned.-Amerikaansche Stoom vaart-maatschappij brachten in 1882 van Amster dam en Rotterdam in 46 reizen 493 kajuits- en 17,400 tusschendekspassagiers te New-York aan die der Kon. Ned. Stoomboot-maatschappij in 34 reizen 465 kajuits- en 14,637 tusschendeks-pas- sagiersin het geheel dus met de Nederland- sche booten 958 kajuits- en 32,037 tusschendeks passagiers, in 80 reizen. De beide Antwerpsche lijnen, de Red Star en de White Cross, brachten samen aan 1993 kajuits- en 30,629 tusschendekspassagiers, in 84 reizen. Woensdagavond is te Breda een dubbele moord gepleegd. Drie personen waren in een herberg aan het biljardspelen geweest. De ver liezer, ontstemd over zijn nederlaag, zocht twist, doch verwijderde zich kort daarop met een ander persoon, die, evenals hij, spoorwegarbeider van beroep is. Buiten gekomen haalde een hunner een tweetal knuppels en wachtte daarmede de twee personen, met wie hij gespeeld had, nabij de herberg op. Toen deze daaruit gekomen waren werden zij overvallen en zoodanig met dé stokken geslagen, dat beiden voor dood bleven liggen. Een van hen is reeds overleden, terwijl de ander nog in leven is, doch men vreest ook voor hem het ergste. De daders bevinden zich in arrest. Te Schagen heerseht de typhus. De heer N. Wessels, kapelaan, een man die algemeen ge acht was, en wiens grootste vreugde het was armen te helpen en zieken te verzorgen en te troosten, overleed aan die ziekte als slachtoffer zijner menschlievendheid Een dienstmeisje, dat aan een typhuslijder een bezoek bracht, werd aangetast en door een ar beidersgezin, voor welks wonings zij ineen zakte, liefderijk verpleegd. Het meisje herstelde, maar een dochtertje van den arbeider, die zoo mensch- lievend handelde, bezweek aan die ziekte, terwijl zijne vrouw en een andere dochter eveneens wer den aangetast. Verseke, 9 Feb. Heden werd door het gemeente bestuur het terrein langs de haven ter grootte van 1535 M" aan oester-cultiveurs publiek verpacht om daarop pannen neer te leggen en dit voor de oesterteelt te bewerken. De 1535 M verdeeld in 20 perceelen, brachten te zanten de enorme pachtsom van445 opf of ƒ2900 per hectare. Neemt men evenwel in aanmerking dat het gebruikrecht slechts 5 maanden duurt, dan stijgt de pacht tot f 6900 per hectare in 't jaar. Datum. Plaats. Voorwerpen. 13 Febr, Middelburg, Inboedel, 14 Hakhout, 14 N. St Joosl., Huis, 16 Middelburg, overhoeken st. spoorweg, 20 Oranjehosschen Hakhout enz, 20 Middelburg, Meubels enz., 20 - Westkapelle, Melkkoeien enz 22 Middelburg, Huis, 22 Ter Neuzen, Broodbakkerij, 23 Middelburg, Inboedel, 28 N. St Joosl. Boeren-inspan, 2 Maart. Wisseukerke, Boeren-inspan, 10 Mei. Biervliet, Idem, Informatiën. D. Verhulst. A. M. Tak. A. M. Tak. Ontvanger der reg. en aom. L. L. Wontersen. Notarishuis. D. Verhuist. B. A. Verheij. J. P. Dronkers. D. Verhuist. A. M. Tak. H. Roelof en L. v. d. Moer. C. Ie Nobel. Ter jVenzen. De heer C. J. A. Fercken, vice-consul van België alhier, is benoemd tot ridder van de Leopoids-orde. LI» iiiniri i wn v ürdium-.'PT.'iiHt.ii.m i i tl'wu,eBMasaBBaa Zitting van heden Zaterdag 10 Februari. Voorzitter de heer Smit. Afwezig de heeren Van der Beke Callenfels en Ockers. In de eerste plaats wordt mededeeling gedaan van eenige ingekomen stukken, waaronder een schrijven van den inspecteur van het geneesk. staatstoezicht in Zeeland. Bij dit schrijven is gevoegd een rapport omtrent het door den heer dr Couvee onderzocht water. De inspecteur merkt daarbij op dat, ofschoon het scheikundig (relatief) goed kan zijn, water, afkomstig van een bodem die doortrokken is met organische stoffen, nooit met zekerheid onschadelijk is te noemen. Wijl alle pompen in de gemeente Vlissingenin meerdere of mindere mate in dat geval verkeeren, komt het den inspecteur hoogst noodzakelijk voor dat, indien de waterleiding niet spoedig tot stand komt, groote regenbakken worden ingericht. Aangezien de min. van binnenl. zaken den inspecteur verzocht heeft ernstig bij de gemeente besturen aan te dringen op verbetering, indien niet genoegzame zorg besteed wordt aan dit voor de volksgezondheid zoo gewichtig onderwerp, ver boekt de insp. aan burg. en weth. een daartoe strekkend voorstel aan den raad te doen. Dit schrijven is gesteld in handen van burg. en weth. Door den voorzitter wordt vervolgens medege deeld dat op eene gisteren gehouden veiling is gekocht, met voorbehoud om later den kooper te noemen, een boerderij, groot 1 ha. 33 a. 38 ca., voor de som van 4786. Wijl burg. en weth. het bezit van die boerderij met het oog op even- tueele uitbreiding der stad voor de gemeente wenschelyk achten, stellen zij voor hen te mach tigen dien koop te aanvaarden. Mocht de raad hiertegen bezwaar hebben dan is de burgemeester bereid dien koop voor eigen rekening te nemen. Met algemeene stemmen vt rt enigt de raad zich met het voorstel van burg. en weth. De begrootingen voor 1882 en 1883 worden achtereenvolgens gewijzigd, zoodat de eerste sluit met een totaal van 190,302,54 en de laatste met 310,382,61 J in ontvang en uitgaaf. Daarna komt in behandeling een voorstel van burg. en weth., strekkende hun te machtigen om hij overlijden van eenig ambtenaar der gemeente, daaronder begrepen onderwijzers en onderwijze ressen, aan diens erfgenamen uit te betalen de wedde, verschuldigd over het gansche kwartaal waarin zulk een ambtenaar komt te verlijden. Dit voorstel, strekkende om een eind te maken aan de opmerkingen van ged. staten, wordt aan genomen. Daarna komt in behandeling het voorstel be treffende de taxatie voor het vergunningsrecht i. z. de drankwet. Door den min. van binnenl. zaken is aan ged. staten te kennen gegeven dat de wijziging, door denVlissingschen raad in art. 2 van het heffingsbe- sluit omtrent het vergunningsrecht gebracht, zijne bezwaren tegen dat art. niet heeft weggenomen. De mogelijkheid bestaat, schrijft de minister, dat de omstandigheden, waarop bjj de schattingen van de huurwaarde is te letten, zoo zeer verschillen dat voor de eene lokaliteit de laagst vastgestelde cjjfers nog te hoog en voor de andere de be paalde maxima niet hoog genoeg zijn, zoodat de schatters in sommige gevallen niet in staat zonden zijn overeenkomstig de wet te handelen. In bedoeld art. is bepaald dat de schatting zal geschieden naar den maatstaf van: a. 1.40 1 1.60 per vierk. meter naar de oppervlakte der lokalen binnenshuis, waarin ver kocht wordt b. f 0.14 a 0.16 per vierk. meter naar de oppervlakte in de open lucht c. f 0.04 a 0.06 per literdebiet, met ver mindering van 50 pet. voor enkele slijters. Op voorstel van burg. en weth. wordt besloten de cijfers sub. a op 1 a ƒ2; die sub. b op 0.10 tot f 0.20 en die sub. c op f 0.03 tot 0.07 te brengen. Van P. Th. Peters is een adres ingekomen om opname in het gasthuis. Regenten van dat gesticht adviseeren het ver zoek in te willigen, op voorwaarde dat een door adressant bezeten wordend kapitaal van 400 in, handen van regenten zal worden gesteld om de rente, zoolang hij leeft, ten zjjnen behoeve aan te wenden en bij zijn overlijden te strekken om de kostén zijner verpleging daarop te verhalenmet welke voorwaarde belanghebbende genoegen neemt. Het verzoek wordt ingewilligd. Aan het einde der zitting vestigt de heer Loois de aandacht van het gemeentebestuur op de allerellendigste gelegenheid die voor den verkoop van visch bestaat. Hij geeft in overweging om de muziektent, die thans ongebruikt ligt, tot visch- markt in te richten en te plaatsen nabij het standbeeld van De Ruyter. De kosten zullen niet groot zijn en de opper vlakte, 60 vierk. meters, acht de heer Loois voldoende. De voorzitter merkt op dat bjj het gemeente bestuur geen bezwaar bestaat tegen het maken van eene inrichting, maar dat men het niet eens is over de plaats, waar de vischraarkt verrijzen zal. Met het De Ruyterplein, door den heer Loois genoemd, zijn andere, veel nuttiger en veel nood zakelijker plannen. Op de vraag van den heer Löói3 wanneer dat De Ruyterplein aan de eventuéele bestemming zal dienstbaar gemaakt worden en of misschien niet tijdelijk bedoelde tent zou kunnen dienen, ant woordt de voorzitter dat de onderhandelingen over het plein misschien nog geruimen tijd kunnen duren, maar het ook mogelijk is dat die binnen zeer korten tijd afloopen. Middelerwijl zou hij echter, in het belang der zaak, niet gaarne een voorstel doen om aan dat plein een bestemming te geven. Nadat de heer Loois eene opmerking van den heer Pieterse als zoude de muziektent niet voor het beoogde doel geschikt zijn wederlegd had, werd de beraadslaging over deze zaak en daarna de zitting gesloten. Weer een verrassende tijding uit Parijs Prins Napoleon is vrijgelaten en ternggekeerd naar zijne woning. De raadkamer heeft geene termen ge vonden om eene vervolging tegen hem in te stellen. Nu blijft dus alleen nog over de quaestie van zijne verbanning, ja zelfs van het geslacht van hemdien het niet de moeite waard was ge rechtelij k te vervolgen. Heden beraadslaagt de senaat over de pretendentenwet doch op het oogen- blik waarop wjj dit schrijven, is ons nog niets hiervan bekend. Misschien komen de leden der republikeinsche linkerzijde met een voorstel van transactie voor den dagzij hebben althans na -de senaatszitting van Donderdag in eene conferen tie uitgemaakt, dat er een terrein van transactie zou bestaan indien het ontwerp niet het karakter van uitzondering droeg. Zij zouden daarom heden met eene verklaring op de tribune komen, waarbij het gouvernement wordt uitgenoodigd om een ontwerp van een algemeen karakter voor te stellen. Tot deze senatoren behooren o. a. Bartliélemy Saint-Hilaire en Léon Say. In de kamer van afgevaardigden heeft men de algemeene beschouwingen aangevangen over de gemeentelijke reorganisatie. Verder is van den minister Deves het wetsontwerp over de rechter lijke hervorming en ingekomen. De vorige commissie, wier meerderheid het beginsel van verkiezing der rechters gunstig was, heeft natuurlijk haar ontslag genomen. Thans moet eene nieuwe commissie worden gekozen tot het onderzoeken niet alleen van het regeerings-ontwerp, maar ook van al de tegen-ontwerpen en amendementen die zullen voor gesteld worden. Hierdoor zal de zaak niet vlug vorderen, wat wel naar den zin is der rechterzijde. Gisteren hebben wij melding gemaakt van het rapport, dat door lord Dufferin is uitgebracht aan het Engelsche kabinet, en dat zijn algemeen plan uiteenzet omtrent de reorganisatie van Egypte; wij lieten daarbij uitkomen dat volgens de mee ning van lord Dufferin slechts twee oplossingen mogelijk zjjnannexatie, of ontwikkeling der Egyp tische instellingen onder het voorloopig patronaat van Engeland. Daar het Engelsche gouvernement niet annexeeren wil, blijft alleen het tweede plan over. Gisteren nu heeft de ministerraad in Ca'iro de 34 eerste artikelen van de nieuwe Egyptische constitutie aangenomen, zooals zij door Borelli bey opgesteld waren overeenkomstig de zienswijze van Engeland's vertegenwoordiger. Het bevestigt zich dat het antwoord van den paus aan den keizer van Duitschland te Berlijn is ingekomen. De officieuse Duitsehe bladen melden thans allen dit bericht, doch zonder commentaren. Zeker weet men van den pauselijken brief niets, doch het schijnt dat hij niet naar den zin is van het Duitsehe gouvernement, dat een anderen inhoud had verwacht. Duitschland is tegenwoordig in eene interna tionale moeilijkheid gewikkeld met Denemar ken. De Landrath van Hadersleben had een he vel uitgevaardigd, volgens hetwelk alle Deensche onderdanen, die in die provincie welke in 1865 Duitsck is geworden wonen, en den leeftijd hebben van 21 jaren, zich op den len Febru ari moesten doen inschrijven voor den krijgs dienst. Als grond van dezen ernstigen maatregel werd opgegeven het feit, dat het aantal Deensche onderdanen op het Pruisische gebied van noordeljjk Sleeswjjk in de laatste jaren zeer is toegenomen, en nu meer dan 25.000 bedraagt. Talrijk zijnde moeilijkheden die, na den oorlog van 1864, ont staan zijn in deze aan Denemarken ontrukte pro vincie. Zij kwamen voort uit de onmogelijkheid, waarin Pruisen zich geplaatst zag om de annex atie te doen bekrachtigen door eene volksstemming. Het Berlijnsch kabinet achtte eenige concessies voldoende om de daad van geweld te bemantelen, waarvan de Sleeswjjkers het slachtoffer zouden worden.. Volgens art., 19 nu van het Praagsche contract behouden de inwoners der ingelijfde provincie het recht voor zich en voor hunne kin deren om Deensche onderdanen te blijven. En buitendien is in Mei 1879 op eene bevestigende wijze in Berlijn de vraag beantwoord, of de kinderen ook het recht hadden op hunne beurt te be slissen over de nationaliteit hunner nakomelingen. Niets schijnt derhalve den maatregel van den Hadersleben'sehen landraad te verdedigen, die zijne macht te buiten is gegaan door aan Denen militaire verplichtingen opteleggen, welke in strijd zijn met hunne nationaliteit. De Fenians of Iersche republikeinen hebben eene vereeniging, die aan weinigen onbekend is. Zij streeft er naar zich van het wettig bestuur over Ierland meester te maken. Zoolang Ierland in han den van Engeland is moest zij, daar ze niet over georganiseerde militaire of politiemachten kan be schikken om aan hare bevelen kracht bij te zetten, haar toevlucht nemen tot geheimen moord. Moord was en is het eenige wapen der Fenians. Mis schien is een korte schets van de geschiedenis hunner vereeniging niet van belang ontbloot. Toen de Fen/an-gevangenen, die een tijdlang de vereeniging werkeloos hadden doen zijn, in 1869 werden vrijgelaten begonnen zij terstond den afge broken arbeid wederom op te vatten. Aanstonds werd een „hoogste raad" gevormd, en spoedig waren alle kringen in Dublin zoowel als op het land, in Engeland en in Schotland, weder op gericht. Die raad bestond uit vier leden, die de vier provincies van Ierland vertegenwoordigden. Hij was samengesteld uit drie der Fenians, wier straf was kwijtgescholden en een Fenian, die thans lid is van het parlement. Ook Engeland en Schotland hadden vertegenwoordigers in dien raad; maar de contröle berustte in handen van die vier leden, die als 't ware het hoogste hof van appel vormden, welks uitspraak beslissend was. Zij hadden ook de macht doodvonnissen uit te spreken. In 1871 werden twee leden van den hoogsten raad naar Amerika gezonden ten einde in de nieuwe wereld een tak van de Fenian-vereeniging te stichten. Dit Amerikaansche lichaam was spoe dig in verschillende partijen verdeeld. De eerste manifestatie, waaraan de Fenians hebben medegewerkt, was die voor de amnestie der gevangenen. Twee monster-meetings werden gehouden, welke zelfs talrijker waren dan die welke in de laatste jaren gehouden zijn om de land agitation te ondersteunen. Isaac Butt was de held van deze manifestatie, en wjj koesterden zoo schrjjft een Fenian bewondering voor den »grooten man." Een ander, John Nolan, die nu veilig in Amerika zit, arbeidde nacht en dag voor deze amnestie. Hij was een ondernemend en hijzonder geestig man. Eens huurde hij het tentoonstellingsgebouw af en kondigde een Zondags-feest aan, alleen tot ver maak van de arbeidende klassen. Een verleide!jjk programma werd opgemaakt en de toegangsprjjs zeer laag gesteld buitendien werd de tegenwoor digheid van den onderkoning graaf Spencer, die nu ook deze betrekking bekleedt, beloofd. Of deze werkelijk tegenwoordig was valt te betwijfelen; maar het succes van den avond was zeer groot, zoodat de schatkist der vereeniging eensklaps goed gevuld was. De Fenians ondevsteunden de beweging der homerulers. En steeds werd het verzamelen van wapenen voortgezet, zooals men nog daarmede voortgaat. In 1879 kwam Devoy uit New-York om de Ier sche vereeniging te bezoeken. Zijn werkelijk doel was de. ondersteuning en medewerking te erlangen van de Fenians in Ierland en Groot- Brittanje voor een nieuwerwetsch plan, door hem en Michael Davitt bedacht, om namelijk in het -parlement zoowel als 't openbaar eene land agitation te bewerken. Hjj beloofde namens de Amerikaan sche broeders wonder veel stoffelijke hulp aan de Iersche vereeniging. Hjj werd, zooals men begrijpt, met open armen ontvangen; zijne voorstellen werden hartelijk toegejuicht en al zijne plannen aangeno men. Twee leden van de League werden gekozen in den hoogsten raad, en een afdeeling werd gevormd de inner circle, van welke wij in den laatsten tijd zooveel hebben gehoord met het doel om openbare gebouwen in brand te steken en als een laatste hulpmiddel bekende gouvernements-ambte- naren te dooden. In werkelijkheid ging daarmede de Feman-vereeniging over tot de League, en zij vond de opwinding in openbare vergaderingen zeer vol doende om het geweten gerust te stellen, en zich wijs te maken dat zij den plicht van vaderlands liefde vervulde. Doch toen de heer Parnell in hechtenis genomen en het No Rent-ma.mie.st afgekondigd was, werden bevelen gegevén aan de leden om zich gereed te houden teneinde de moorden op het land, gepleegd door de zoogenaamde Moonlighters, door dergelijke misdaden in de stad te doen volgen. De hoofd secretaris, de onder-secretaris en andere ambtenaren werden vermoord. Doch van dien tijd af verlieten velen de Fem'an-vereeniging, waarin zjj niet zullen terugkeeren, voordat ze den druk en den invloed der League van zich heeft afgeschud (Prijs der plaatsing SO cent per regel.) De meeste Fransohe en Belgische couranten spreken met den grootsten lof van een siroop tegen het Asthma en de bezetting op de Borst geprepareerd door den Heer JANNIN, te Chülon-sur-saöne (Frankrijk). Zij kalmeert onmiddelijk elke crisis en brengt een spoe dige genezing aan. Zij is ook bijzonder goed tegen Hartkloppingen, Bronohltis en alle Borstaandoenin- gen. Daar deze ziekten in onze streek veelvuldig voor komen, zoo beijveren wij ons dit heelmiddel kenbaar te maken. De hér HIPPING, Apotheker te Middelburg, hê*ft er reeds een Depót van.—Prijs par Ft. 1 fl. SO. Het barkschip Riga, gezagv. H. Bugge Pettersen, vertrok Vrijdag met eene lading stukgoederen van Rotterdam naar Buenos Ayres. Zwolle, 9 Febr. Tarwe ƒ8,75 a 9 rogge ƒ6,75 a ƒ7,—boekweit ƒ6,25 a'ƒ7,gerst 6,a ƒ6,75 paardenhoonen 7,50 a 8,- aardappelen 2,50 a ƒ3,—, alles per HL. Boter. Per KG. 1,10 a 1,50; per 20 KG. of f vat pr. qual. 38,a 40,—afw. soort 34,-- a 37,tweede soort 24,— a 28,Eieren 2,50 a f 3,per 100 stuks. Y e e. Aanvoer p. m. 900 stuks. Handel zeer vlug, vooral in kalfkoeien, die ruim 10 hooger genoteeerd worden. Vette koeien en ossen aan bouten golden deze week 80 a 90 centdito stieren 60 a 75 centdito kalveren 95 a 110 centdito schapen 60 a 75 centalles per KG. Overige soorten als de vorige week. Varkens. Op p. m. 40 wagens waren aan gevoerd p. m. 80 biggen en ruim 150 magere, drachtige en vette varkens. De biggen golden 1,25 a 1,75 per week; magere varkens ƒ25 a 45drachtige dito 50 a 70; vette dito le soort 55 a 60 en 2' soort 45 a 50 cent per KG. levend gewogen. Mastenbroek, 9 Febr. Hooi en stroo. De handel in beiden art. blijft vlug. De prijzen zjjn zeer vast. Bergen op Zoom, 10 Febr. Boter per stuk 1.25, halve ƒ0,77§eieren per 26 stuks ƒ1.10. STAATSEEENINGEN. Nederlacd. Cert. N. W. Sch. 21/, dito dito dito 3 dito dito dito 4 dito 051. 1878 1000. 4 België. Obligatien21/n Frankrijk. Origin, fnsclt. 3 Hongarije. Obl. Leening 1867 fl. 1205 dito Goudleening5 dito dito fl. 500 I alië. Cert. Adm. Amsterd. Oostenrijk. Obl. Mei-Nov. dito Febr.-Aug. dito Jan. Juli dito April-Oet. dito dito Goud Polen. Obl. Schatkist 1844 Portugal. Obl. Btl. 1853/80. dito dito 1881. Busland. Obl. Hope C. 17x8/18155 Gert. ïnschr. te Serie 1854. 5 dito dito 6e 1855. 5 Obligatien 1862 5 dito 1864 10005 dito 1864 F 100 6 dito 1877 dito5 dito Oostersehe le serie. 5 dito dito 2e u 5 dito dito 3e 5 dito 1872 gecon. dito5 dito 1873 gecon. dito5 duo 1850 le Leening dito 4-/2 dito I860 2e Leening dito 41/2 dito 1875 gecons, dito 41/j dito 1880 gecons. dito .4 Cert. Hope Co. 1840 4 dito 2e, 3e, 4e Leen. 1842 44. 4 Obligatie-Leening 1867/69 4 dito dito 1859. 3 Cert, van Bank-Assign. 6 37 Spanje. Obl. Buit. 1867/75 H/4 ir dito dito 1876 2 a dito Binnenl. Esc. 5000-10000 U/4 241/4 dito dito 1876 2 Turkije. Obl. Alg. Sch. 1865 5 dito dito 1869 6 Zweden. Obl. 1880 4 Egypte. Obl. Leening 18764 dito dito 1876 5 Vereen. Staten Obl. 1877. 4 dito dito 187641/3 Brazilië. Obl. Londen 1865. 5 dito Leening 18755 dito 1863 10041/, INDUSTRIEELS EN FINANCIEELS ONDERNEMINGEN. Amsterdam. 9 UQ- Febr Febr. pet. 657/g 653/4, H 795/a 11 1023/4 1027/g 11 AL. 11 1023/4 1027/g 11 V 78% 7N*,t II 9911/16 II 81 D 65 647/g n 65l/g 65!/]B M 653/g 65S/g 11 65l/ig 65 II lf 79I/4 79% II 531/g 53 F 893/g If 98 977/g II V 763/4 763/4. II 951/2 956/8 II 9t 7/g II - 8 91/4 893/4 II SSI/, 533/s U 533/4 533/4 II 533/8 ff 837/g 833/4 II 833/4 533,4 0 n 831/4 831/g n 7 5 15/I6 753/4 n 66% 66H/14 f 571/8 n n 743/4 7-43/4 n 661/14 1 U/8 ll5/8 IOI/4 101/4 698/4 IIU/4 HU/4 - 991/4 983/g 981/g 98S/4 2078/4 1023/4 Nederl. Afr. Haud.-V. aand. pet. 2071/4 Ned. Hand.-Maatsch. aand. rescontre 5 1023/g Ned. Ind. Haudelb. Aand. Stoomvaartm. Java Obl. - dito Zeeland Aand.87 dito dito Prefer, dito 11 dito dito Obl5 Duitschland. Cert. Rijksbank Adm. Amsterdam Oostenrijk. Aand. O. H. B. II6I/4 116 SPOORWEGLEENINGEN, Nederland. Holl. JJz. Spw. Obl. 18715 dito Maats, tol Exploitatie vaD Staats-Spw. Aand.. Ned. Cent. Spw. Aand. ƒ250. dito gestemp. Obl. 250 Ned. Ind. Spoorw. Aand. Ned. Rijn.Spw. volgef. Aand, N.-Brab. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80433/4 Znid Ooster sp. Obl. 6 1 Hongarije. Theiar. Spoorw, IOOI/4 119 361/4 6SS/4 1 1471/2 119 371/2 701/8 I47I/2 1321/2 431/, 993/4

Middelburgsche Courant | 1883 | | pagina 2