Verkoopingen en aanbestedingen. Weerkundige waarnemingen. Burgerlijke stand. Kamer van koophandel en fabrieken. stoneChildersStrafford Northcote staan op de ziekenlijst; verder in Frankrijk de heeren Duclerc en Fallières, gewezen en tegenwoordige eerste-ministers, en de Fransche gezant te Londen de heer Tissotprins Bismarck, de keizer van Duitachland, generaal Ignatieff in Rusland; koning Leopold van België en de Grieksche minister Coumoundouros. Bijna allen lijden aan de gevolgen van overwerken. Het Londensche stoomschip Hilda ia Zater dag in botsing gekomen met een vaartuig, dat niet ver van Yarmouth gelegen was, en bijna onmiddelijk zonk. Men gelooft, dat het een Fransch schip was, en het had geen enkel licht op. Onmiddelijk liet de Hilda een boot neer met een officier en vier man, maar er werd niets meer van het gezonken vaartuig ontdekt. De boot en de Hilda verloren elkaar uit het gezicht, zoodat de laatste alleen naar Southampton terugkeerde Later landde de boot bij Yarmouth zonder evenwel eenig levend of dood wezen van het gezonken schip medetebrengen. Volgens een statistiek in Bradstreets Jour nal zijn er in de Vereenigde Staten van Noord- Amerika in 1882 niet minder dan 7574 faillisse menten voorgekomen, d. i. 1645 meer dan verleden jaar. In Canada en de overige Britsche provinciën bedroeg dit getal 642 tegen 607 in 1881. Vaes, geb. Nieuwersteeg, z. C. Timmerman, geb. Verburg, z. P. C. Doornebos, geb. Okké, d. Overleden: M. Risseeuw, jd. 75 j. Zierikzee. Gehuwd: J. Bruggeman, jm. 22 j. met H. Vermeule jd. 21 j. Bevallen M. Maliander, geb. Schoenmakers, d. 'Kierikzee, 5 I'ebr. Het dag. bestuur heeft heden fajj enkele inschrijving, aanbesteed: het leggen van 430 M. buisleiding van Engelsche ijzeraardbuizen en het vergruoten, van 2 vergaarpntten tot afvoer van het vuile water van straten en huizen in de gemeente. 't Laagst werd ingeschreven voor 449, door d. van der Lmden, aan wien het werk gegund werd. 6 Februari des morgens te 8 uren. NAMEN DER PLAATSE N Ba- rora. stand. Wind- 1 1 Tim- Tem richt. stand kracht.' lucht. pera tuur. Cels. Delfzijl Groningen Den Helder Vlissingen Maastricht 771.7 771.8 768.1 769.1 OZO O O O z. bew. betr. bew. helder 1 Eene depressie bevindt zich ver en W. waarts van ons. De laagst bekende barometerstand is ongeveer 750 m.m. Een centrum van hooge drukking bevindt zich ver en NO. waarts van ons. Grootste verschil gisteren avond 8 u. G. 4.7 M. heden morgen 8 G. 2.7 M. Het afwijkingsverschil werd grooter. Barometer-aanwijzing te Utrecht te half éen 769 m. m. Verwacht tamelijk krachtigen Z. wind. Thermometerstand te Middelburg. 5 Fe.br. 's avonds 11 uren 38 gr. 6 a 's morgens 8 uren 40 gr. 's middags 1 uur 43 gr. avonds 5 uren 41 gr. F. Van 28 Januari tot 4 Februari. Middelburg. Ondertrouwd: W. A. Joosse,jm. 31 j. met A. S. G. Hendrikse, jd. 18 j. J. M. Rijkse, jm. 27 j. met G. Miggels, jd. 32 j. Bevallen P. C. Schut, geb. Fagel, d. L. Bos- schaart, geb. Boone, d. C. de Rijke, geb. Danielse, d. A. M. Danielse, geb. Plipse, z. J. Krijger, geb. Brasser, z. M. de Weerd, geb. Ribbens, d. J. J. W Zevenhuizen, geb. van der Harst, z. (tweel.) M Jongepier, geb. van den Broeke, z. P. J.Janssensj z. (levenl.) Overleden A. Gouka, wed' van M. Blonk, 77 j. C. P. de Zeeuw, d. 2ij j. D. Hendrikse, wede van A. E. Streefkerk, 69 j. P. G. de Vroom, d. 5 m. G. de Jager, z. 5 d. M. Gooijen, d. 7 m. J. W. Evers, d. 6 m. G. J. Koeleman, z. 23 j. L. Gooijen, z. 7 m. J. P. Bruker, wede van J. N. Houpt, 81 j. A. J. Elink, z. 31 j. B. van Velthoven, z. 2 m. Van 27 Januari tot 3 Februari. Vlissingen. GehuwdA. L. F. G. de Groof, jm. 22 j. met M. Meier, jd. 22 j. M. F. Hensen, wed' 28 j. met F. C. Amadio, jd. 24 j. Bevallen J. H. Daalhuizen, geb. Lefeber, d. J. E. A. H. W. Danckaerts, geb. Anemaet, z. J. Koolwijk, geb. Bakker, z. W. M. Mos, geb. de Koning, d. J. Koster, geb. Marijs, z. M. Scli*oevers, geb. de Rijke, d. D. M. Verboef, geb. Gillissen, z- R. S. Delera, geb. Maes, d. Overleden: H. Jansen, vrouw van T. Peters, 68j P. J. Eeij, z. 14 m. P. J. Adamse, z. 12 j. M. G' Matthews, d. 5 m. J. W. Blankert, z. 7 m. E. Poti vrouw van W. Schmidt, 71 j. E. Naerebout, vrouw van J. van der Eijk, 26 j. L. J. de Rijke, z. 9 w. P. Rademaker, wede van M. van Doeselaar, 67 j. G. Willemse, jm. 67 j. Goes. Gehuwd D. Boel, jm. 28 j. met V. M. Croin, jd. 22 j. G. Touw, jm. 25 j. met C. Hu- bregtse, jd. 23 j. BevallenK. C. Hageman, geb. Baden, d. J. Zitting van Maandag 5 Februari. Waarnemend voorzitter de heer Borsius. Afwezig de heeren De Stoppelaar, Luteijn, en Van Burg. In de eerste plaats deelt de voorzitter mede dat van burg. en wetb. een schrijven is ingekomen, houdende toezending van het procesverbaal der laatst gehouden verkiezing van leden der kamer, waaruit blijkt dat de heeren Borsius, Luteijn, Sprenger, Tak en Fokker zijn herkozen. Vervol gens wordt overgegaan tot de benoeming van een voorzitter en een ondervoorzitter. Tot eerstge- melde betrekking wordt de heer Borsius met 7 van de 8 en tot laatstgemelde de heer De Stop pelaar met algemeene stemmen benoemd Daarna houdt de heer Borsius eene toespraak, waarin hij, na zijne verontschuldiging te hebben aangeboden wegens het eerst thans bijeenroepen der kamer, ongeveer het volgende zegt De terugblik op het jaar, dat achter ons ligt, moge op het gebied van handel en nijverheid in deze gemeente geene bijzondere lichtpunten aan bieden, wij hebben gelukkig toch geen bepaalden achteruitgang te betreuren, schoon het niet té ontkennen valt, dat de tegenspoed, dien de land bouwer in de laatste jaren ondervond, pok hier, vooral op de neringdoenden, ongunstig terug werkt. De eenige verandering welke in deze kamer plaats vond, werd veroorzaakt door bet voorzeker door ons allen betreurd besluit van den heer P. De Bruijne om zich bij de periodieke aftreding niet meer verkiesbaar te stellende overige af tredende leden werden allen herkozen. Ik wensch hen en mij geluk met dit vernieuwd blijk van vertrouwen, ons door de kiezers geschonken. Moge het ons gegeven zijn dit jaar nuttig werkzaam te zijn tot bevordering der belangen, welker beharti ging ons is opgedragen. Ten slotte dankte de heer Borsius de leden, ook namens de heer De Stoppelaar, voor de eer hen aangedaan door de verkiezing tot voorzitter en ondervoorzitter. Deze toespraak wordt door de leden met toe juiching beantwoord. Daarna wordt overgegaan tot de regeling der maandcommissiën. Deze worden, bij loting, samen gesteld als volgt voor Januari, Mei en September de heeren Bor sius, De Stoppelaar en Verbuist; voor Februari, Juni en October, de heeren Tak, Van Burg en het lid dat ter vervulling der be staande vacature zal worden gekozen voor Maart, Juli, en November de heeren Fok ker, Snijders en De Kanter; voor April, Augustus en December de heeren Alberts, Sprenger en Luteijn. Daarna wordt mededeeling gedaan van eenige ingekomen stukben, die deels ter visie gelegd, deels aan de leden rondgezonden en deels in het archief geplaatst zullen worden. Van den minister van waterstaat is een sc.hrjj- ven ingekomen, waarbij, wijl met het oog op de ingediende adressen betreffende de expertise van schepen voor de Oost-Indische vaart de vraag wordt gedaan in hoeverre de regeling dier aange legenheid dienstbaar zou zijn te maken aan het tot stand komen hier te lande van een nationaal college voor de expertise en classificatie van zee schepen, geschoeid op den voet van Lloyds Register en Bureau Veritas, de minister het gevoelen der kamer wensc.ht te vernemen of aan zoodanige in stelling behoefte bestaat en of het denkbeeld voor uitvoering vatbaar is, zoo ja, op welke wijze. De voorzitter herinnert dat diezelfde belangrijke vraag reeds in de October-vergadering in deze kamer besproken is en stelt voor den brief van den minis ter te stellen in banden der maandcommissie. Alzoo wordt besloten. Van de kamer te Meppel is, met verzoek om ondersteuning, een afdruk ontvangen van een door baar aan den minister van waterstaat gericht adres, houdende verzoekdat het noodige gedaan worde tot verbetering van het Zwolsche diep. Op voorstel van den voorzitter wordt, met het oog op het locaal belang dezer zaak, dit schrijven voor kennisgeving aangenomen. Nog is ingekomen een schrijven van de pro vinciale subcommissie voor de internationale ten toonstelling te Amsterdam, houdende uitnoodiging om in overleg met de Vlissingsche kamer de aan beide kamers behoorende bas-relief afbeelding van de haven- en kanaalwerken op Walcheren, naar die tentoonstelling te zenden. De subcommissie deelt mede dat de plaats voor deze afbeelding gratis beschikbaar gesteld zal worden en de kamers alleen de kosten van vracht en het drukken van een duizendtal verklaringen voor hunne rekening zullen hebben. De beslissing hierover is aangehouden, tot na overleg met de Vlissingsche kamer. Alsnu komt aan de orde de behandeling van liet rapport der commissie voor de maand No vember, betrekkelijk de graanbeurs-quaestie. Ten vorigen jare werd door burg. en wetb.. de vraag aan het oordeel der kamer onderworpen „of het niet wenschelijk is eene wijziging te brengen in de inrichting der graanbeurs, door bjjv. gelijk elders de bezoekers dier beurs in de ge legenheid te stellen om kosteloos gebruik te kunnen maken van eenige van gemeentewege te plaatsen banken of tafels voor het uitstallen hunner mon sters, waardoor dezen gemakkelijk zouden zijn te bezichtigen en koopers gelokt worden, betgeen tot verlevendiging van den graanhandel zoit kunnen leiden Door de kamer werd daarop geantwoord „het kosteloos beschikbaar stellen van toontafels ten behoeve van bezoekers der graanmarkt, voor het uitstallen van monsters, zal, naar onze meening, niet leiden tot vermeerdering van het bezoek der graanmarkt of van den omzet aldaar. Nimmer is gebleken, dat op de graanmarkt aan dergelijke tafels behoefte bestaat, en wij achten bet op grond van ingewonnen inlichtingen zeer onwaarschijn lijk, dat de landbouwers van dergelijke tafels ge bruik zouden maken." Thans is door burg. en weth., naar aanleiding van een door het bestuur der Middelburgsche afd. van de Vereen, t. b. v. Fabriek- en Handwerksn. ingediend adres tot intrekking van de heffing van gelden voor staanplaats op de Korenbeurs en tot het plaatsen van banken en tafels van ge meentewege, met volledige vrijheid om van deze gebruik te maken, aan de kamer gevraagd of zij, na kennisname van het adres meent op haar vroeger uitgebracht advies betreffende deze zaak terug te moeten komen. De commissie voor de maand, bestaande uit de heeren Van Burg, Snijders en Tak, heeft omtrent deze aangelegenheid een uitgebreid preadvies uit gebracht, waaraan wij het volgende ontleenen Een der leden dier commissie voerde aan dat in eene vergadering van 2 Oct. jl. der afd. Middelburg van de Vereen, t. b. v. Fabriek- en Handwerksn. met ernst erop gewezen is „dat de communicatie van verschillende haventjes in Zee land, vroeger door meer of minder geregelde vaart met Middelburg in het leven gehouden, thans is opgeheven, en dat de vergadering der afd. meent, dat deze opheffing het gevolg is van het lang zamerhand verloopen van den graanhandel alhier dat deze meening, voor zoover de aanvoer van buiten Walcheren, bevestigd wordt door het bijna stereotiep bericht omtrent de graanmarkt in de Midd. Crt: »van buiten Walcheren was niets ter markt," maar tevens door de nadrukkelijke verklaring van eenige graanhandelaren alhier in een den 20 juli 1881 aan den raad gericht adres: »dat die aanvoeren helaas! zoo goed als geheel hebben opgehoudenen bovendien door heeren commissarissen der graanmarkt, die in hun rap port omtrent laatstgeno emd adres verklaren »dat die aanvoeren geheel hebben opgehouden, om nooit in dien vorm terug te keeren;" dat »de opheffing der communicatie met voren bedoelde haventjes," naar het oordeel van de ge noemde afd. »tot groot ongerief is van den handel in Middelburg en concurrentie schier onmogelijk maakt;" dat de gegrondheid dezer uitspraak alleszins kan worden aangenomen, omdat het van algemeene bekendheid is dat de granen, vroeger te Middel burg aangebracht, thans naar Rotterdam en elders worden verscheept en de schippers uit onderschei dene haventjes, zonder lading voor Middelburg deze gemeente niet meer bezoekende, ook hunne retourvrachten natuurlijk uit andere plaatsen medenemen, zoodat de bestaande déboucbés hoe langer zoo meer afnemen dat uit de verklaring van commissarissen der graanmarkt, „dat de aanvoeren van productie" (vroeger ter verkoop aan de graanhandelaren toe gezonden) „nagenoeg geheel hebben opgehouden, om nooit in dien vorm terug te keeren," schijnt te mogen worden afgeleid, dat door bedoelde zaakkundigen een terugkeer van die aanvoeren in een anderen vorm althans niet mogelijk wordt geacht dat een der vormen, waarin terugkeer der ver loren aanvoeren vermoedelijk te verwachten is, hierin bestaat dat de schippers, bijna allen toch als kooplieden gepatenteerd, de monsters hunner aan boord zijnde partijtjes graan persoonlijk ter beurze uitstallen, zonder kosten of formaliteiten, waartoe bun thans de gelegenheid onthouden wordt dat van wege de meer genoemde afd. reeds pogingen tot herstel der verloren communicatie aangewend zijn en dat het uitzicht op eene spoe dige, zij het dan ook slechts nog maar aanvanke lijke, verwezenlijking van het denkbeeld bestaat. Na te hebben aangetoond dat de grootste han delsontwikkeling daar wordt gevonden, waar goedkoope en veilige communicatiemiddelen ge paard gaan met volkomen vrij verkeer, en bv. de slechts trapsgewijze maar toch merkbare ontwik keling der veemarkt alhier zonder twijfel dan ook daardoor wordt bevorderd, dat van niemand eenige retributie wordt geëischt, maar de handel volkomen, vrij gelaten wordt, gaat dat lid voort dat, zonder nog met adressanten aan te nemen „dat tot de oorzaken van het verloopen van den graanhandel vermoedelijk als de gewichtigste mogen gerekend worden het heffen van gelden voor standplaats van banken en tafels, en het totaal ontbreken van vrije tafels van gemeente wege", bet toch opmerking verdient, dat, sedert het opruimen der vroeger aanwezige vaste toon banken, bij het verhouwen der beurs, de handel gaandeweg is afgenomen terwijl het ontegenzeg gelijk met elk redelijk begrip van productenmarkt in strijd te achten is, wanneer den verkooper de gelegenheid tot openlijke tentoonstelling zijner monsters, en den kooper de mogelijkheid tot het verkrijgen van een overzicht over het ter verkoop aanwezige onthouden wordt. dat op de belangrijke graanmarkt te Oostburg, even als op onderscheidene andere plaatsen, van gemeentewege, om niet tafels tot bet uitstallen van monsters worden verstrekt, waardoor de graan handel merkbaar wordt verlevendigd en tal van kooplieden uit België naar de markt worden gelokt dat, wordt sedert de opheffing van het vroeger isolement van Middelburg door den spoorweg, de graanmarkt meer dan te voren door handelaars van buiten de gemeente bezocht, en kunnen ver moedelijk binnen een niet zeer lang tijdsverloop, bij bet tot stand komen van de stoomtram Bres- kens—Maldegbem, ook Belgische kooplieden hier periodiek worden verwacht, dan ook daarin voor zeker eene reden ligt, om hun de gelegenheid te verschaffen tot tentoonstellen en bezichtigen van het voorlmndene, en te voorkomen dat deze worden afgeschrikt, gelijk indertijd de bekende Goesche zaadhandelaar, de heer E. van den Bosch, ter oor zaak van de geeischte betaling van 3 per maand of 30 per jaar, benevens de zorg voor een eigen tafel, na enkele bezoeken eenvoudig achterbleef dat bij de verord. op het Marktwezen in deze gemeente in art. 20 bepaald wordt dataan de bezoekers van de graanbeurs gelegenheid wordt gegeven om, zulks verkiezende, monsters van zaden of granen ten toon te stellen", terwijl in art. 5 der verord. op de invord. van gelden voor banken of staanplaatsen in hallen, op markten enz. te lezen staat„Ieder die gebruik wil maken van de op dé korenbeurs geplaatste tafels of banken, of daar zelf tafels en banken wil plaatsen, zal zich daar toe bij burg, en weth. moeten vervoegen dat in art. 254 juncto artt. 240 en 238 der wet van 29 Juni 1851 Stiln° 85) wordt voorge schreven „dat door de gemeenten de rechten, loonen en gelden voor banken of staanplaatsen in hallen, op markten enz. tot geen hooger bedrag worden geheven, dan noodig is te achten, om den betaler, naar evenredigheid van het gebruik of genot dat hij heeft, in de kosten van aanleg, onderhoud of verstrekking van het door hem ge bruikte of genotene te doen dragen" welke kosten bij plaatsing of verstrekking eener tafel of toon bank van gemeentewege zóo gering zullen zijn, dat door afstand van de daarvoor volgens de wet geoorloofde heffing voor de gemeente geene noe menswaardige bate zal verloren gaan, Op grond van al het vorengenoemde meent dat lid te moeten adviseeren om, met terugkoming op het vroeger genomen besluit, aan burg. en weth. te berichten dat in het belang van den handel de heffing van gelden voor tafels of ban ken op de graanbeurs behoort te worden inge trokken en, overeenkomstig art. 20 der boven aangehaalde verordening, aan de bezoekers van de graanbeurs gelegenheid te worden gegeven om, desverkiezende, monsters van granen of zaden ten toon te stellen. Den beide anderen leden der commissie komt het voor dat van de landbouwers, die de Middelburgsche graanbeurs bezoeken, niet te verwachten is, dat zij van de gewenschte tafels gebruik zullen maken, omdat de partijen, die zij te koop aanbieden, zeer klein,, en de monsters daardoor voor publieke expositie minder geschikt zijndat de landbou wers bovendien geene verandering in de tot dus ver gevolgde wijze van verkoopen wenschen, en verstandig genoeg zullen zijn, zich daaromtrent niet te laten reglementeeren, terwijl als zeker mag worden aangenomen, dat bet publiek tentoon stellen van monsters door landbouwers niet tot vermeerdering van scheepvaart zal aanleiding geven dat evenmin de schippers, die de granen uit de Zeeuwsche plaatsen nu naar Rotterdam vervoeren, in die vrije tafels aanleiding zullen vinden bin hunne granen naar hier te vervoeren. Door de verbeterde communicatie hebben de zaken zich meer op de groote marktplaatsen geconcentreerd daar komen de koopers van 't geheele land bijeen en niets is natuurlijker dan dat de schipper, diè meestal ook koopman is, de markt opzoekt waar hij de meeste afnemers kan verwachten. Deze redenen zijn oorzaak dat de markt van Middel burg zich bepaalt tot de productie der naaste omgeving, even als dat het geval is met de markten van andere dergelijke plaatsen dat, indien aan het verzoek voldaan werd, de gemeentekas niet onbelangrijke schade lijden zou, 1°. door het verliezen der inkomsten die uit de heffing nu voortvloeien en 2e. door noodzakelijke verbouwing der graanbeurs, die nu maar juist voldoende ruimte heeft en bij eene veranderde inrichting, aanmerkelijk vergroot zou moeten worden. Bedoelde leden der commissie gelooven, dat hieromtrent geen verschil van gevoelen kan bestaan. Waar dus de gemeente een belangrijk geldelijk offer zou moeten brengen, zonder dat daartegen over voor den handel gunstige verbetering mag ge wacht worden, zouden zij der kamer adviseeren, aan burg. en weth. te antwoorden dat haar om redenen bovengemeld het toestaan van het verzoek niet gewenscht voorkomt. Een der laatstbedoelde leden zou gemeend heb ben dat hun advies zich hierbij zou kunnen bepa len, aangezien betgeen officieel ter kennis der com missie is gebracht, behandeld is, doch hij wensch1 niet voorbij te zien hetgeen dezer dagen in de dag bladen werd gemeld, dat na de dagteekening dei- bovenbedoelde stukken," zich eene commissie uit handelaren te dezer stede heeft gevormd met het doel, scheepvaart tusschen Middelburg en kleine plaatsen in het leven te roepen De pogingen dezer heeren verdienen z. i. zeker waardeering en ook steun, indien daaraan behoefte bestaat. Hjj verwacht dat ook zij omtrent den graanhandel dezelfde meening zullen koesteren als in het adres vermeld, en hoewel die meening naar het boven uitgesproken oordeel op dwaliDg gegrond is, zou hij het toch wenschelijk aehten dat, als die com missie het vraagt, eene proef werd genomen, zoo dra zij resultaat van haar streven kan aanwijzen, dat is zoodra door haar of door hare bemiddeling schepen in de vaart zijn gebracht. Die proef zou bv. te nemen zijn, door tijdeljjk de heerenbeurs tot graanbeurs te bestemmen door daar tijdelijk geen staangeld te heffen en door er tijdelijk gelegenheid te geven om de monsters gratis uit te stallen. Mocht dan blijken, na verloop van een proeftijd vanbv. 3 maanden of langer, dat eene verandering van de inrichting der graanbeurs in het belang van den handel noodzakelijk is, dan is de tijd gekomen voor de kamer om burg. en weth. te adviseeren aan een dan billijk gebleken verlangen te voldoen. Als een middel om aan bet adres gevolg to geven, zouden de beide andere leden'zich in zoo- Verre met bet laatstuitgesproken denkbeeld kunnen vereenigen, dat tijdelijk eene proef met de uitvoe ring genomen werd, mits daarmede niet werd gewacht totdat door bemiddeling der bedoelde commissie schepen in de vaart zullen zijn gebracht, uithoofde in het adres de opheffing der vroeger bestaan hebbende communicatie voornamelijk aan het heffen van gelden voor standplaats van banken én tafels en het totaal ontbreken van vrije tafels van gemeentewege wordt toegeschreven, en de inwilliging van het verzoek als de voornaamste grondslag voor eene eventueele herleving der vaart wordt beschouwd. Terwijl een der laatstgenoemde leden het standgeld voor tafels van handelaren, mits tot een meer gematigd bedrag, wenscht te behouden en het andere lid de ruimte op de tegenwoordige graanbeurs volkomen voldoende acht voor eene proefneming met de gewenschte tafels, waarvan een ieder kosteloos, zonder eenigen dwang, naar verkiezing al dan niet gebruik zou kunnen maken, adviseert de commissie ten slotte aan burg. en weth. in overweging te geven, tot eene proefneming over te gaan, op zoodanig tijd stip en op zoodanige plaats, als zij zullen geraden oordeelen. Alvorens de beraadslaging te openen, wjjst de voorzitter erop dat dit rapport eene driedubbele conclusie bevat, in de eerste plaats die dei- meerderheid, strekkende om aan burg. en wëth. medetedeelen dat toestaan van het verzoek onge- wenscbt isin de tweede plaats die der minder heid, om aan burg. en weth. te berichten dat in het belang van den handel de heffing van gelden voor tafels of banken op de graanbeurs behoort te worden ingetrokken en, overeenkomstig art. 20 der wet op het marktwezen, aan de bezoekers van de graanbeurs gelegenheid te worden gegeven om desverkiezende monsters van graan of zaden ten toon te stellen, terwijl er in de derde plaats nog een subsidiair voorstel is, met de strekking te kennen te geven dat de kamer vooralsnog geen afdoende reden vindt om op haar vorig advies terug te komen, maar bij den van verschillende zjjden zich openbarenden aandrang aan het gemeente bestuur in overweging geeft gedurende een zeker tijdsverloop eene proef te nemen, door b. v. tijde lijk de Heerenbeurs tot graanbeurs te bestem men door aldaar tijdelijk geen standgeld te heffen en door er tijdelijk gelegenheid te geven om de monsters gratis uit te stallen. Hij stelt voor in de eerste plaats te beraadslagen over de conclusiën der meerder- en der minderheid

Middelburgsche Courant | 1883 | | pagina 2