Bijvoegsel van de Middelburgsche Courant van Maandag 13 November 1882. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Zitting van Dinsdag 7 November. Opening der verga dering; mededeeling ingekomen stukken en afwezige leden; mededeelingennamens gedeputeerde staten; voor stellen van gedeputeerde staten; adressen; splitsing in afdeelingenbepaling van den dag voor de volgende vergadering. Voorzitter jhr. mr. A. P. C. van Karnebeek. Tegenwoordig 35 leden: de heeren van Uije Pieterse, Smit, Buteux, Pompe van Meerder voort, Vader, Heijse, B. V. van der Bilt, Snijders, Hoinbacb, Stevens, Van Deinse, Van Lijnden, Fransen van de Putte, Bolier, Sprenger, Van Waesberghe-Jaassens, Bybau, Van der Have, Lucasse, Hoogenboom, Hennequin, Van Teylin- gen, Berdenis van Berlekom, Brevet, De Glopper, Pierssens, Risseeuw, Walter, Kakebeeke, J. C. R. van der Bilt, Lantsheer, Moolenburgh, Hammacher, Mazure en Snouck Hurgronje. De voorzitter opent de najaarsvergadering in naam des' konings. De voorzatter. Mijne heerep! Mocht ik in de vorige vergadering de hoop en het vertrouwen uitspre ken dat het ongeval, onzen geacbten griffier overko men, hem niet verhinderen zou spoedig zijne werk zaamheden weder te hervatten, thans geloof ik u aller gevoelen uit te spreken wanneer ik hem hartelijk welkom heet op zijne oude plaats en hem het oprecht genoegen betuig, waarmede wij hem de taak weder zien opnemen, die lig zoo ijverig en verdienstelijk weet te vervullen. (De vergadering geeft door bijvalsbetuigingen hare instemming met het gesprokene te lcennen.) De voorzitter deelt mede dat bericht is ingeko men dat de heer Van der Vliet verhinderd is deze zitting bij te wonen, dat de heer Dronkers heden en Woensdag niet tegenwoordig zijn kan en de heeren Collot d'Escnry en De Smidt heden avond de verga dering niet kunnen bijwonen. Zonder kennisgeving zijn afwezig de heeren Wagtho, Sipkes en Onghena. De voorzitter doet mededeeling van de volgende ingekomen stukken: a. koninklijk besluit, houdende goedkeuring van het besluit der staten tot vaststelling der enkel provin ciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven over 1880; b. afschrift der akte tot sluiting door de algemeene rekenkamer van de opgenomen rekening van den be taalmeester te Middelburg wegens het beheer der provinciale fondsen betreffende het dienstjaar 1880 c. koninklijk besluit, houdende goedkeuring van het besluit der staten dd. 7 Juli 1882, tot wijziging van de begrooting der enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1882 d. koninklijk besluit, houdende goedkeuring der vastgestelde begrooting van de enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1883 e. koninklijk besluit houdende goedkeuring van het besluit der staten tot vereeniging van dan Oranjepolder benoorden Yzendijke en den Dierentijdpolder tot èen waterschap; f. koninklijk besluit houdende goedkeuring van de besluiten der staten1. tot opheffing van het waterschap voor de Nol van Ouwelek; 2. tot vaststelling van een reglement op het beheer der uitwatering door de sluis aan den Oosterlandpolder; g. koninklijk besluit houdende goedkeuring van de wijziging van het reglement op de wegen en voetpaden h. brief van den minister van binnenlandsche zaken, houdende mededeeling van hetgeen is uitgetrokken op de rijksbegrooting voor kosten van het provinciaal bestuur voor Zeeland, voor zooveel het rijksbestuur is, dienst 1883. De mededeelingen, bedoeld onder litt. ag, worden voor kennisgeving aangenomen, terwijl die, onder litt. h vermeld, ter griffie wordt nedergelegd. i. Brief van het bestuur der vereeniging „De am bachtsschool te Goes," houdende dankbetuiging voor het verkregen verhoogd subsidie. Na voorlezing door den griffier wordt ook deze brief voor kennisgeving aangenomen. Namens gedeputeerde staten doet de voorzitter de volgende mededeelingen: a. dat mr. J. Moolenburgh zijne benoeming tot lid der staten, bedoeld bij art. 89 der provinciale wet heeft aangenomen. Deze mededeeling wordt voor kennisgeving aange nomen. b. Yan het verzoek van ingelanden van den Sophia - polder (Noordbevelaad) tot calamiteusverklaring. Ten opzichte van deze mededeeling worden gede puteerde staten diligent verklaard. c. Omtrent den post voorkomende onder hoofdstuk IX der uitgaven op de provinciale huishoudelijke be grootingen voor 1881 en 1882, ter bestrijding van be hoeften, welke bare omschrijving niet vinden in de artikelen dier begrootingen. Na voorlezing door den griffier wordt deze mede deeling voor kennisgeving aangenomen. rf. Dat geene onderhandsche aanbestedingen hebben plaats gehad. Ook dit wordt voor kennisgeving aangenomen. e. Dat nog niet is ingekomen het toegezegde nader advies van het hoofdbestuur der Maatscbappij tot be vordering van Landbouw en Veeteeit in Zeeland, om trent de subsidie-aanvraag van A. Nijssen te Kapelle tot het nemen van proeven op het gebied der zuivelbereiding. Hieromtrent worden gedeputeerde staten diligent verklaard. De volgende voorsteilen van gedeputeerde staten worden naar de afdeelingen verzonden a ter vaststelling van den afstand tot afpaling van een eendenkooi; b tot het verleenen van een subsidie voor de in 1884 te Amsterdam te houden internationale tentoon stelling van landbouw c ter vereeniging van de AnnaJacoba-, Willem- en Kramerspolders tot éen waterschap met daarbij be- hoorende adressen van belanghebbenden d omtrent het verzoek van ingelanden van den Leeudert Abraham-polder tot calamiteusverklaring. De voorzitter deelt mede dat de betrokken be sturen omtrent het verzoek en het ontwerp-reglement zijn gehoord en dat van hen geene bedenkingen zijn ingekomen. e Omtrent den stoombootdiensttusscben Walzoorden en Vlake f omtrent de aanvraag van het comité voor het aanleggen van een tramweg van Breskens naar Mal- deghem en Sluis om een subsidie uit de provinciale fondsen 1

Middelburgsche Courant | 1882 | | pagina 8