Bijvoegsel van de Middelburgsohe Courant van Maandag 10 Juli 1882. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Avondzitting van Dinsdag 4 Juli. Opening der verga dering; beëediging mr. Lucasse; mededeeling afwezige leden; benoeming waarnemend griffier der staten; mede deeling van ingekomen stukken enz.; voorstellen van gedeputeerde staten; splitsing in afdeelingen voorstellen van leden; bepaling van den dag voor de volgende ver gadering. Voorzitter jhr. mr. A. P. C. van Karnebeek. Tegenwoordig 38 leden, de heeren A. Smit, Van Uije Pieterse, Buteux, Vader, Hammacher, Fransen van de Putte, Bybau, Pompe van Meerdervoort, Van der Vliet, Snijders, Onghena, Hombacb, Hoogenboom, Van Deinse, Van Waesberghe-Janssens, Snouck Hurgronje, Lantsheer, Berdenis van Berlekom, Collot d'Escury, Heyse, B. V. van der Bilt, De Smidt, Kakebeeke, Bolier, De Glopper, Van der Have, Van Lijnden, Brevet, Walter, Hennequin, J. C. R. van der Bilt, Dronkers, Van Teijlingen, Wagtho, Mazure, Risseeuw, Sipkes en Lucasse. De voorzitter opent deze zomervergadering in naam des konings. De voorzitter herinnert dat sedert de laatste vergadering aan de staten door den dood is ontvallen het lid jhr. mr. C. van Citters, die om zijne goede hoedanigheden algemeen geacht en bemind was. Hij betreurt het gemis van dit zoo lange jaren nuttige lid der staten, wiens verlies vooral voor de streek die hem afvaardigde, een onherstelbare slag is. Nog eene andere plaats in deze vergadering is ledig, die van den griffier mr. E. Fokker, die door een nood lottig ongeval is getroffen in het buitenland, tijdens hij eene korte rust nam van zijn onverpoosden arbeid. Gelukkig geven de berichten omtrent zijn toestand de gerechtvaardigde hoop dat hij het leven zal be houden en hij gespaard zal big ven voor zijn gezin en voor de betrekking, die hij met zooveel ijver en kunde waarneemt. De voorzitter houdt zich overtuigd van de warme deelneming der vergadering in het lot van haren griffier. (De vergadering geeft herhaaldelijk blijken van in stemming met het gesprokene.) De voorzitter stelt aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid, mr. C. Lucasse, en draagt dat onderzoek op aan eene com missie bestaande uit de heeren Van der Vliet, Kake beeke en Risseeuw. De heer Van der Filet brengt het rapport uit der commissie en concludeert tot toelating van mr. C. Lucasse, die daarop door den griffier wordt bin nengeleid en in handen des voorzitters de vereischte eeden aflegt. De voorzitter wenscht den nieuwbenoemde geluk en zegt dat hij niet twijfelt of de heer Lucasse zal een waardig lid van de provinciale staten worden, waartoe de beste weg is zich te houden aan de tradi- tiën dezer vergadering. De voorzitter deelt mede dat de heeren Piers- sens en Sprenger bericht hebben ingezonden dat zij verhinderd zijn deze vergadering bij te wonen, eveneens de heer Moolenburgh door ongesteldheid en de heer Stevens door onverwachte omstandigheden. De voorzitter stelt aan de orde de benoeming van een waarnemend griffier der staten in plaats van mr. E. Fokker, die verhinderd is zijne betrekking waar te nemen. Door ged. staten is, ingevolge de instructie, eene voordracht ingezonden, bestaande uit de heeren mr. W. Polman Kruseman, W. A. Dormaar Hz. en jhr. mr. P. D. van Citters, chefs der 3e, 2e en 1® afdeelingen der provinciale griffie. De voorzitter noodigt de heeren Hoogenboom, B. V. van der Bilt, Van Waesberghe-Janssens en Van Teijlingen uit het stembureau te willen uitmaken. De heer Hoogenboom deelt na opening der briefjes mede dat van de 38 uitgebrachte stemmen er 37 op den heer mr. W. Polman Kruseman zQn uitge bracht en éen stem op den heer W. A. Dormaar Hz. De voorzitter wenscht den heer mr. W. Polman Kruseman, benoemd tot waarnemend griffier der staten, geluk met dit vereerend bewijs van vertrouwen der staten. De voorzitter doet mededeeling van de volgende Ingekomen stukken, die allen voor kennisgeving worden aangenomen: a koninklijk besluit, houdende goedkeuring van het besluit tot wijziging der provinciale huishoudelijke begrooting voor 1882; b koninklijk besluit, houdende goedkeuring van het reglement op de tramwegen; o afschrift der akte tot sluiting door de algemeene rekenkamer van de opgenomen rekening van den be taalmeester te Middelburg wegens het beheer der provinciale fondsen betreffende het dienstjaar 1879; d brief van den minister van binnenlandsche zaken, bevattende mededeeling van de definitief vastgestelde kosten van het provinciaal bestuur voor zooveel het rijksbestuur is, voor 1882. e Verslag van de maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen over 1881. Deze beide laatste stukken zijn ter griffie gedepo neerd ter inzage van de leden. -v De voorzitter legt over het uitvoerig en beredeneerd verslag van den toestand der provincie, over 1881. Dit ligt ter griffie voor de leden ter inzage en zal, eerstdaags, als het afgedrukt is, aan de leden worden toegezonden. Namens gedeputeerde staten doet de voorzitter de volgende mededeelingen a van eene beschikking van den minister van wa terstaat, handel en nij verheid van 3 Maart 1882, n° 12, waarbij is ingetrokken de aan H. Boers en E Lebai- gue verleende vergunning om een stoomtramweg aan te leggen langs den rijksweg van Breskens naar de Bel gische grens; b omtrent den post voorkomende onder hoofdstuk IX der uitgaven op de provinciale huishoudelijke be grootingen voor 1881 en 1882, ter bestrijding van be hoeften welke hare omschrijving niet vinden in de artikelen dier begrootingen; c dat door gedeputeerde staten tot ingenieur van den provincialen waterstaat, ter standplaats Ter Neu zen, is benoemd de heer W. de Man, in plaats van den heer E. H. Stieltjes die, zooals in de vergadering van 1 November 1881 is medegedeeld, voor zijne be noeming had bedankt; dat voorts bij den provincialen waterstaat zjjn be noemd: a tot opzichters der eerste klasse de heeren: J. Mulder, dienstkring het voormalig 4e district, stand plaats Breskens; P. W. Waltman, dienstkring het eiland Noord-Beveland, standplaats Wissekerke; L. R. Plasscbaert, dienstkring het eiland Walcheren, standplaats Middelburg; J. Dormaar, dienstkring de eilanden Tholen en St. Philipsland, standplaats St. Maartensdijk; b tot opzichters der tweede klasse, de heeren: M. Eijke, dienstkring het voormalig 5« district, standplaats 4

Middelburgsche Courant | 1882 | | pagina 8