Gemengde Berichten. BUITENLAND. Laatste Berichten. Weerkundige waarnemingen. Zonder discussie wordt de verhooging der jaarwedde van mej. De Bruine goedgekeurd. Na discussie wordt ook de verbooging der Algemeen Overzicht. Burgerlijke stand. 31 October des morgens te 8 uren. 2 9 Gemeenteraad van Zierikzee, alleen komt het aan, niet op den vorm waarin de rechtbank bij haar vonnis hare overtuiging uitspreekt. Ten slotte concludeerde de verdediger tot vrij spraak van den beklaagde op grond dat noch het bestaan van een tekort, noch het feit van bedriegeüjke verduistering was bewezen. Nadat het O. M. gerepliceerd en de verdediger daarop kortelijk gedupliceerd had, werd tot den beklaagde de vraag gericht, of hij overtuigd was dat alle posten van ontvaug en uitgaaf in zijne journalen geboekt juist waren, waarop de beklaagde bevestigend antwoordde. De rechtbank bepaalde daarop de uitspraak op a. Zaterdag 5 Nov. OverledenE. M. M. Nouse, geb. de Meul- meestui', d. C. Gr. Schouwenberg, geb. Stokmans, d. M. Boutens, geb. Schouwenburg, z. OverledenE. J. L.mkester, u. 17 j. L. Alle- mekinders, jm. 59 j. M. do Munck, man van D. Valij, 63 j. L. Maartense, man van M. P. Rig- gart, 58 j. Ziekikzee. GehuwdJ. Anker, jm. 26 j. met A. C. Barinok, jd. 21 j. H. A. van Wijk, wed1 45 j. met P. M. de Bruine, wede. 39 j. BevallenE. Loenpers, geb. Reedijk, d. fl. Yerboven, geb. Renters, z. J. Stiphout, geb. Bakker, z. A. van der Jagt, geb. Kouwen, z. OverledenJ. van der Maas, wed1. 77 j. L. van der Jagt, jm. 24 j. deuren der beide havenpoorten, ter besparing van materieel. De commissie betwijfelt de doelmatig heid daarvan. Zij wenscht liever de deuren in de poorten te honden, en stelt voor bet artikel met 75 te verhoogen, welke som zjj voldoende acht. Aldus besloten met algemeene stemmen, behalve die van den heer Zuurdeeg. De commissie vraagt of zij goed is ingelicht, dat de pilaren en bogen vóór de beurs der kleine kerk min of meer bouwvallig zijn. Zij acht een onderzoek wenschelijk en zoo noodig voorziening. De voorzitter zegt dat burg. wetb. zullen onderzoeken wie tot bet onderhoud verplicht is. Voorts merkt zij op dat geene uitgaven zijn geraamd voor herstelling der torens van de kleine kerk, ofschoon daarvan bij herhaling sprake is geweest en acht het van belang, dat die zaak door B. en W. niet uit het oog wordt verloren. Na discussie zegt de voorzitter, dat B. en W. hieraan hunne aandacht zuilen wijden. Bij art. 2b stelt de commissie voor om al de dukdalven op te ruimen, als, volgens verklaring van deskundigen, voor de scheepvaart geen nut maar groote belemmering opleverende. B. en W. kunnen nog geen voorstel doen, daar bij vroeger onderzoek de meeningen van deskundigen uiteen liepen. Het advies der kamer van koophandel is gevraagd. Bij art. 2 f (haven) dringt de commissie aan op de uitdieping der havens. Na discussio wordt deze post met f 1675 verhoogd. Art. 2 g, onderhoud dichte Sas. Bij dezen post is geraamd ƒ44, voor onderhoud van den steenen duiker in den vVesthavendijk. De commissie vestigt de aandacht erop, dat tot de opruiming van den duiker zal kunnen worden overgegaan zoodra de gemeente eigenares der Garancinefabriek is. De heer Houwer zegt dat alvorens tot de opruiming van den duiker over te gaan, een onderzoek wensïhelijk is. Art. 3, bruggen. De commissie vraagt of het niet mogelijk is de 2e houten brug op te ruimen en de opening tusschen de beide bruggenhoofden dicht te maken met behoud van een overwelfde doorgang, teneinde water in te laten in het gedeelte der oude haven tusschen die brug enden ringmuur. De voorzitter zegt dat volgens in lichting van deskundigen, de opruiming niet wel mogelijk is. Na discussie blijft die post onver anderd. Hoofdst. III, afd. 3, art. 5. Voor het verbete ren van het buitenbeloop van den Oosthavendijk. De commissie geeft in overweging het geheele werk in 1882 in plaats van in 2 jaren te doen plaats hebben, wijl dit voordeeliger te achten is, en stelt daarom voor, dit artikel te brengen op ƒ1093. Na inlichting door den heer Houwer wordt, daar de oommissie er geen voorstel van maakt, dit artikel onveranderd goedgekeurd. Bij art. 7 vraagt de commissie of het niet mogelijk is een begin te maken met het effenen van een gedeelte van het Zuidzelke-terrein, waarop ontkennend wordt geantwoord. Na discussie wordt dit artikel goedgekeurd. Voorts vraagt zij of het niet zaak zou zijn spoedig maatregelen te nemen voor eene nieuwe bergplaats van petroleum, in plaats van de thans bestaande onder den grooten toren, die met 1 Jan. a. aan het rijk overgaat. De voorzitter geeft te kennen dat burg. en weth. ten spoedigste maatregelen zullen nemen. Hoofdst. V afd. 1 art. 1, jaarwedde com missaris van politie. De voorzitter deelt mede dat borg. en wetb. een brief hebben ontvangen van den commissaris van politie om verhoogiug zijner jaarwedde. De meerderheid van het dag. bestuur was van oordeel dat er geen reden be stond voor de verhooging. Hij stelt voor die jaarwedde met 150 te verhoogen en mitsdien op 1350 te brengen. De heer Van Manen stelt gemotiveerd voor eene personeele toelage van 200. Na discussie wordt een amendement van den heer Schneiders, om de jaarwedde met 200 te verhoogen, verworpen met 9 tegen 2 stemmen, die van de heeren De L00Z8 en Schneiders. Daarna wordt het voorstel van den heer Van Manen door den voorzitter overgenomen en aangenomen met 9 tegen 2 stemmen, die van de hceien Boeijo en Houwer. Hooldst. V afd. 1 art. 2, jaarwedde agenten van politie, wordt, tengevolge der verhooging in rang van den agent van politie Straab, mat f 25 verhoogd. Tot de 2e afdeeling gekomen zijnde, wordt wegens het vergevorderde uur de vergadering tot Zaterdag namiddag te half twee uur geschorst, nadat de heer De Looze verlof had tekomen om te interpelleeren betreffende de verwijdering van een leerling der H. B. school. Hij heeft met leedwezen de onbetamelijke daad van dien leerling vernomen, maar daar het op straat en niet op do school is gebeurd, meent hij, dat de verordeningen geen vrijheid geven om de zwaarste straf toe te pasBen. Hij vraagt dus tot wien de vader van dieu leerling zich moet wenden om vermindering van straf te erlangen. De voorzitter zegt dat bet bestunr hierop in eene volgende vergadering zal antwoorden. Zitting van Zaterdag 29 October. Afwezig zijn de heeren Moolenburgh en Zuur deeg en eene vacature. De behandeling der begrooting wordt voortgezet. Bii H. V afd. II art. 1 (kosten der schutterij) wordt goedgekenrd de begrooting der scbntteiij voor 1882 in ontv. en uitg. op 928.60. Bij H. VI afd. II art. 1, subsidie burgerlijk armbestuur, wordt de begrooting van dat bestuur voor 1882 goedgekeurd in ontv. en uitg. op 9728.51. De subsidie bedraagt f 8640. Art. 2, afd. 2 H. 6, verplegingskosten krank zinnigen, wordt op voorstel van burg. en weth. verhoogd met 210 tengevolge eener circulaire van ged. staten van 16 Sept. jl. (Prov. blad no 96.) By H. 7 afd. 2 art, jaarwedde leeraren H. B. school, deelt de voorzitter mede dat is ingekomen een voorstel der commissie, tot verhooging van de jaarwedden van aide leeraren. Burg. en weth. kunnen nog geen voorstel doen omdat zij nog in overleg ziju. Bij H. 7 afd. 3 art. 1, jaarwedde leeraren lager onderwijs, wordt medegedeeld een adres van mej. De Bruine, om verhooging barer jaarwedde. Bnrg. en weth. stellen voor die te verhoogen met ingang van 1 Sept. jl. met f 100 en dus te brengen op 600. De heer Schneiders stelt gemotiveerd voor ook de jaarwedde van mej. Kreuser, die f 550 be draagt, te verhoogen tot f 600. jaarwedde van mej.Krenser tot ƒ600 toegestaan, beide ingaande 1 Sept. jl. Bij art. 4 dier afdeeling wordt, overeenkomstig het advies der school commissie, afwijzend beschikt op het verzoek der hulponderwijzers De Bil en Letzer, om verhoogiDg hunner jaarwedden als onderwijzers der avondscholen. Bij art 15, toelage brei en naaischool, stelt de commissie voor die school op te heffen en de toelage te doen vervallen, wijl de meerderheid der commissie deze overbodig acht, omdat op alle openbare lagere scholen en ook op de openbare avondschool voor meisjes onderwijs wordt ge geven in de nuttige handwerken. Na discussie wordt met 6 tegen 4 stemmen Boeije, DeLooze, Van Kinschot en Schneiders besloten de toelage te doen vervallen. Inkomsten. Bij art. 2. afd. 1 hoofdstuk IV, vergoeding door het rijk van 30 kosten lager onderwijs, stelt de commissie voor deze te vermittderen met 15 cent, wegens te hooge ramirg. Aldus besloten. Art. 4. Afd. 1. Hoofdstuk IV, bijdrage kosten krankzinnigen, wordt naar aanleiding der genoemde circulaire van ged. staten gebracht op 805. Bjj hoofdstuk IV, Afd. 1, merkt de commissie op, dat in het nieuwe model der begrooting in deze afdeeling een artikel voorkomt luidende: „Bijdrage uit de kerkelijke fondsen der gemeente in de kosten van den keratoren" en dat, naar de toren met luiklok op de kleine of gasthuisklok het eigendom der gemeente is en gebruikt wordt zonder eenige vergoeding aan de burgerlijke ge meente, zij bet billijk acht dat daarvoor zekere som, bijv. 50 jaarlijks, door de kerkelijke gemeente worde betaald zij stelt daarom voor dien post voor memorie nit te trekken en bnrg. en wetb. uit te noodfgeu met het kerkbestuur daartoe in overleg te treden. Na discussie wordt het voorstel der commissie aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren Boeije, Van Manen, Schneiders en Houwer, en worüt dus art. 5, afd. 1, hootst. IV voor memorie uitgetrokken. Bij hoofdst. IV. Aid. 2, wordt tusschen 8 en 9 een nieuw artikel 9 gebracht voor aandeel van belanghebbenden in de kosten van herschatting, hetwelk voor memorie wordt uitgetrokken. De inkomsten worden vastgesteld op 123,807.624. Uitgaven. De post voor onvoorziene uitgaven wordt gebracht op 2830.454. Ingevolge de opmerking der commissie vervallen van de artikelen, waarbij machtiging tot af- en overschrijving wordt verleend, de art. 1 en 814 van afd. 3 hoofst. VII. De geheele begrooting wordt alsnu, in ontvang en uitgaaf op 123,807,624 met algemeene stemmen goedgekeurd. De voorzitter zegt dat burg. en weth. nu be reid zijn te antwoorden op de klacht door den heer De Looze gisteren ingebracht. Hij deelt mede, dat bij hen een brief van de commissie van toezicht op het middelb. onderwijs is ont vangen, houdende kennisgeving dat den 27 Oot.jl., in overeenstemming met bet advies van den directeur der H. B. S., krachtens art. 29 der verordening op het M. O., wegens ergerlijk wan gedrag tegenover een der leeraren, aau bedoelden leerling de verdere bijwoning der lessen aan de H. B. S. is ontzegd. Burg. en weth. verklaren dat de commissie in haar bevoegdheid is gebleven, terwijl geen beroep mogelijk is noch bij het dag. bestuur noch by den raad. Hierna wordt de zitting gesloten. De commissie voor het onderzoek naar de middelen om in Rusland de dronkenschap te be strijden, is op echt Russische wijze spoedig met hkre taak gereed gekomen en heeft aan den czaar een rapport ingediend, dat waarschijnlijk eerlang door eene nkase bekrachtigd, wet zal worden voor gansch Rusland. Het resultaat van den arbeid der commissie komt overeen met het zoogenaamde Gothenbnrger stelsel, dat indertijd ook in de Engelsche kamer met warmte door den tegenwoordigen minister Chamberlain werd aanbevolen. Wij geven een kort overzicht van den toestand, welken de com missie wil in het leven roepen. De verkoop van sterken drank op het platteland wordt geheel in handen gesteld van de tnir of gemeente. In ieder dorp mag maar éene herberg zijn, en waar twee of meer dorpen bijeen zijn zullen de gemeentebesturen kunnen overeenkomen om voor die dorpen éen gezamenlijk drankhuis aan te wijzen. Deze herberg wordt, tegen vas salaris, bestuurd door een inboorling van het dorp» die benoemd wordt door den gemeenteraad en onder geen enkel voorwendsel nit de hoeveelheid van het verkochte voordeel mag trekken, terwij hij strafbaar is met boete en gevangenis, als er iemand in zijne herberg dronken wordt gevonden. In iedere herberg moeten voedsel en thee verkocht worden, terwijl sterke drank enkel bij het glas wordt getapt, niet bij de flesch verkocht, ook niet voor verbruik buitenshuis. Deze bepaling is ook toepasselijk op hotelhonders en pachters der buffetten in spoorwegstations. Indien in eenig dorp ongeregeldheden voorkomen tengevolge van drankverbruik, of indien het bekend wordt dat de bevolking van eenig dorp zich geregeld aan sterken drank te buiten gaat, zal de provinciale raad daar, zoolaDg hij het noodig oordeelt, den verkoop geheel mogen verbieden. De gemeente besturen worden belast met do inning van den accijns, de opheffing van verboden berbergen en de vervolging van hen die tegen de wet handelen zoowel door drank te verkoopen als door zich dronken te drinken. Een lid van den gemeente raad die dronken wordt, verliest zijne betrekking en zijn burgerrecht, aan den priester wordt by dronkenschap zijn rijksinkomen onttrokken. Alle voordeelen van den drankverkoop komen in de Als vervolg op het den 7 Juli jl. aan den heer mr. G. N. de Stoppelaar bij gelegenheid van zijn 30jarig lidmaatschap van het bestuur der Con frérie van St. Sebastiaan alhier aaugeboden feest- concert van de kapel van het reg. grenadiers en jagers, werd Zaterdag jl. door de leden der Confrérie ter eere van hun deken een diner ge geven, by welke gelegenheid den heer De Stop pelaar een prachtig album, bevattende de por tretten en bandteekeningen van al de Confrères, aangeboden werd. Het album, in blauw fluweel gebonden en met zilveren sloten versierd, draagt, eveneens in zilver, het wapen der Confrérie en bevat eene in uit muntend caligrapbisch schrift geschreven opdracht. Binnen korten tijd zal de aansluiting van den Zuid-Ooster [spoorweg op net stations-empla cement te Tilburg, althans wat het goederenver voer betreft, plaats hebben. Den generaal Van der Heyden is Zaterdag door de heeren generaal Enderlein, Raat, oud- hoofdofficier van het O. I. leger en Mulder, oud- gezagvoerder ter koopvaardij, uit naam der ambte naren en ingezetenen van Atjeh een aandenken aangeboden. Het bestaat in een prachtig stel tafelzilver van 36 groote en kleine couverts met toebehooren en 36 messen met zilveren beften, en in een zilveren theeservies met zilveren blad. Het tafelzilver is geplaatst in een palissanderhouten kistje, waarop een zilveren plaat met het volgende inschrift „Aan zijno excellentie den luit.-geneiaal Karei van der Heijden, oud-civiel en militair bevelhebber van Atjeh en onderhoorigheden, uit ware hoog achting aangeboden door Atjeh's burgerij." Dit souvenir wordt aangeboden door de Euro- peesche burgers van Atjeh en de ons bevriende inlandsche hoofden en rijksgrooteo. De schipbrug over de Lek tusschen Vrecs- wijk en Vianen, die door den storm op 14 dezer nit elkander is geslagen, en wier herstelling groote kosten zou vorderen, zal naar men ver neemt, door een stoom bootdienst vervangen worden. Tot hoogleeraar aan de academie te Cordova, in de Argentynsche republiek, is benoemd dr. Roorda Smit, bekend als schrijver van het goed Recht der Transvaalsche Boeren Het huis waar 1 ieter Van der Werff gedu rende het beleg van Leiden door de Spanjaarden als burgemeester woonde, wordt atgebroken en de grond voor een bijzondere katholieke school bestemd. Enkele oproerige tooneelen, een enkele ont koming van een vervolgden Land Leaguer, een moordaanslag, inbeslagnemtn van dynamietpatro- nen, afhakken van koestaarten, dat alles wordt nog geregeld bericht uit Ierland, maar het aantal dier teekenen van den ourustigen geest wordt minder. Inmiddels is men begonnen raad te schaffen ook voor andere slachtoffers van den toestand dan de pachters. Een aantal weduwen en onge huwde vrouwen leefden van de inkomsten eener niet altijd groote bezitting in Ierland, en door de wanbetaling der pachters zijn deze tot volslagen armoede gebracht. Om haar te ondersteunen weid Vrijdag ten huize van den aartsbisschop van Dublin een comité opgericht. Giften zullen wor den ingezameld om rechtstreeksche ondersteuning of renteloos voorschot aan hen, die geen gift willen aannemen, te verstrekken en de dames, die in haar nood liever eigenhandig wat wilden verdienen, hare handwerken af te koopen. De twee bekende boodschappers van de Porte die veertien dagen geleden eene vergeefsche reis naar Cairo maakten, hebben de hun door den Khedive aangeboden geschenken moeten weigeren. Aan het mindere personeel der zending werd het aannemen van geschenken veroorloofd, wijl dit volkomen strookt met de Costersche gebruiken. Gravenhage. De hooge raad heeft het cassatie-beroep van den gewezen ontvanger der registratie te Goes, A. R. verworpen. Van 28 tot 30 October 1881. Midoblbueg. OndertrouwdM. W. van Rooijeu, wed'. 69 j. met P. Deijbel,jd. 45 j. K. Schnerveld, jm. 39 j. met W. G. Janszen, jd. 18 j. L. J. Emans, jm. 37 j. met A. G. Bonman, jd. 42 j. E. Boel, jm. 26 j. met I. J. Merk, jd.24 j. W.C. Imandt, jm. 33 j. met M. E. Liesoij, wed*. 30 j. J. Gazan, jm. 29 j. met J. S. Diukentierg, jd.20 j. J. Bros, jm. 37 j. met M. J. de Ruijter, wed*. 36 j. BevallenT. Davidse, geb. Kodde, d. J. Goor, geb. Snjjders, z. N. de Steur, geb. van Veen, z. C. J. Dhont, geb. Van den Abeele, d. N. de Nood, geb. Goedbloed, z. A. M. de Oude, geb. de Mejere, z. E. Vinke, geb. Rijkse, d. Overleden: P. J. de Meijer, wed*. vanA.Bou- dewijnse, 72 j. K. S. Hubregtse, d. 2 m. C. B. de Smit, wed*, van P. Flipse, 59 j. P. Versluijs, z. 3 w. C. M. Schot, wed*, van A. J. van Geel kerken, 64 j. Van 22 tot 27 October 1881. Ylissihgen. Gehuwd: J. J. Horuau, jm. 30j. met J. C. Tuijter, wed*, van J. van de Peil, 46 j Bevallen: G. Veenstra, geb. Bolt, z. C. J. de Prinse, geb. Blondeel,d. P. M. Orelio, geb. Piotersen, e. M. Dekker, geb. Albregts, d. J. K. Hennaert, geb. Pinson, d. F. van der Hooft, geb. de Voogd, z. OverledenB. de Kam, man van H. P. van Brakel, 79 j. J. de Visser, man van J. M. Knoop, 66 j. J. M. flollem, d. 2 j. W. Stroo, man van J. C. Roelse, 79 j. Goes. Gehuwd: C. Kooman, jm. 28 j. met L. J. den Herder, jd, 23 j. t Ba- Wind- Toe Tem NAMEN DKB rom. stand pera tuur. Cels. PLAATSEN. afwijk. richt. kracht lucht. Delfzijl i- 7.8 NW 0 helder 2 Groningen - 8.4 N 0 mist. 0 Helder - 9.1 Z 0 bew. Vlissingen. - 7.7 NO 1 1, bew. .1 Maastricht. - 6.6 NO 1 z. bew. 2 feylt - 8.8 Z 1 bew. 0 Shields Valentia 0.3 ZO 8 betr. Hamburg 1- 8.2 stii 0 betr. 1 Swinemunde. - 8.9 O 2 betr 0 Leipzig - 3.6 NNO 4 betr. 2 Carlsruhe - 2.9 N 2 betr. 0 Grisnez - 6.8 ZO 2 z. bew. 10 Parijs - 5.2 N 2 betr. 3 St Mathieu - 6.0 OZO 2 betr. t 6 Biarritz - 2.2 O 2 z. bew. 2 Perpignan 3 Christiaansund (- 8.4 ZO 3 helder Stockholm. -11.9 ZZW 2 betr. 3 Koppenhagen - 0.8 ZO 2 z.bew. 2 Portsmouth Yarmouth. Grootste verschil in Nederland 's ochtends 8 urenH. 2.5 M. des namiddags: Thermometerstand te Middelburg. 29 Oct. 'sav. 11 u. 37 gr. 30 'smorg. 8 u. 38 gr. 's midd. 1 u. 40gr. 'sar. 5 u. 37 gr. 'sav. 11 u. 33 gr. 31 'smorg. 8 u. 33gr. 'smidd. 1 u. 40gr. 's av. 5 n. 35 gr. F. Zitting van Vrijdag 28 October. Afwezig zijn de heeren Moolenburgh, met ken nisgeving, Moens en OchtmaD, welke later binnen komen. Eene vacature. Medegedeeld wordt een brief van ged. staten, houdende machtiging om met het gemeentebestuur van Middelburg in gemeenschappelijk overleg te treden omtrent de opheffing van 't bestaande beuriveer tusschen Middelburg en Zierikzee, waar aan burg. en weth. uitvoering znllen geven. Een verzoekschrift van het bestuur der op te richten ambachtschool, om eene geldelijke toelage, wordt gesteld in handen van burg. eu weth., om later daarop advies uit te breDgen, even als een adres van De Bondt en C°., om grond achter hun gebied te bekomen, en een verzoekschrift van den heer D. Q. Mulock Houwer, om verplaatsing van steiger enz Wordt medegedeeld dat is ingekomen een ver zoek van de ambachtsschool om in gebrnik te mogen hebben de lokalen van de voormalige teekenschool. De heer Houwer deelt mede dat de benedenlokalen tot dat doel voor 40 in orde kunnen gebracht worden en stelt voor deze af te staan met de opmerking dat als er vele leeilingen kwamen er nog lichtkozijnen zonden moeten gemaakt wordeD waarvan de kosten op 80 worden begroot, daarmede zal echter worden gewacht, tot dat ze noodig blijken te ziju. De heer Dekker heeft ook localiteit in gemeld gebouw verzocht voor zijn onderwijs in handen arbeid (huisvlijt). Bnrg. en wetb. stellen voor aangezien de ambachtsschool dezen winter nog niet in werking kan komen, die lokalen voor dezen winter aan den heer Dekker af te Btaan. Beide voorstellen worden goedgekeurd. Tot leden van het stembureau voor de verkie zing van een raadslid op 29 Nov. a., worden benoemd de heeren Mulock Houwer en Zuurdeeg, de overige leden als plaatsvervangers. Op voorstel van burg. en wetb. wordt besloten de kadastrale leggers der gemeente te vernieuwen en daartoe aan burg. en wetb. een crediet van ƒ150 te verleenen. De rekening van het burg. weeshuis over 1880, wordt goedgekeurd, in ontvang op 9591.24 en in uitgaaf op 8201.564, goed slot 1389.674. Wordt medegedeeld dat de stormschade aan gemeentegebouwen en werken wordt begroot op p. m. 1500, waarvoor crediet wordt gevraagd, hetwelk wordt verleend. De heer Houwer deelt mede dat er nog een schadepost ten bedrage van 48.70 is en wel aan de werf van v. d. Velde, die deze voor 150 'sjaars in huur heeft, met verplichting om die te onderhouden. Burg. en weth. meenen dat die schade nret tot het gewoon onderhoud behoort. Deze zaak is vroeger ook by de commissie van fabricage besproken. Na üiscustio wordt besloten met 2 stemmen tegen, (Van Manen en Moens) die schade voor rekening der gemeente te nemen. Jhr. M. Boeije zegt dat ook schade aan de boomen is geleden en vraagt machtiging tot verkoop van een 30tal boomen op versohillende plaatsen in de gemeente, welke wordt verleend. Daarna komt in behandeling ue gemeentebe- grooting over 1882. De commissie ad hoe heeft enkele opmerkingen, die bij de behandeling der respectieve artikelen worden medegedeeld. Aan afd. 1 hoofdst. II, uitgaven wordt als art. 7 toegevoegd: belooning schatters, welke voor memorie wordt uitgetrokken. Bij H. 3 afd. 2 art. 1, onderhoud openbare gebouwen, is medegedeeld dat voor de herstelling van de schutskooi zullen worden gebezigd de

Middelburgsche Courant | 1881 | | pagina 2