n°. m. 124* ang. 18£ Zaterdag 23 Juli. Dit blad verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per 5/m. franco 5,50, Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar a 5 Cent. Advertentiën: 20 Cent per regel. Geboorte-, Trouw-, Doodberichten enz.: van 1 -7 regels 1.50 iedere regel meer 0,20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Hoofdagenten voor het Buitenland; de Compagnie générale de Puhlicité G. L. Daubs Cie. te Parijs Londen, Frankfort a. M., Berlijn Weenen, Zurich' enz. Bij deze conrant behooren twee BIJVOEGSELS, Middelburg, 22 Juli. FEUILLETON. De dochter van lord Maskelyne, ROSA MACKENZIE KETTLE. COURANT. In de heden namiddag gehouden zitting van den gemeenteraad van Middelburg werd in de eerste plaats in stemming gebracht de in de vorige vergadering door den heer mr. W. A. van Hoek ingediende motie tot uitstel der behandeling van het voorstel van mr. J. A. van Hoek cs. De stemmen weder stakende, werd de motie geacht vervallen te zijn en met de behandeling van het voorstel aangevangen. Na discussie werd het in stemming gebracht, waarbij de stemmen eveneens staakten. Ingevolge art. 50 3e alinea der gemeen tewet werd, dewijl de vergadering voltallig was, het voorstel geacht niet te zijn aangenomen. Ingekomen adressen van J. Janse, concierge van het gymnasium, om verhooging van jaar wedde; van den heer D. G. Kröber Si. om door hem in erfpacht bezeten terrein aan de Breestraat opnieuw in erfpacht of in eigendom te verkrij gen, en van mej. de wed. Sprenger en A. B. de Koos om grond aan den Kinderdijk in eigendom te verkrijgen werden aangehouden, evenals een verzoek van bewoners der Noordstraat, om ver betering in den toestand der Heerengracht. Twee verzoeken van W. Reijnierse en de wed. P. Reijnhont, om jacht en vischrecht af te koopen, werden ingewilligd. Omtrent het verzoek der firma's Faro Dkont, en Den Bouwmeester, Boraius en Van der Leijé, om gronden aan het kanaal van Walcheren in eigendom te krijgen, werd, ingevolge het advies der kamer van koophandel, besloten üe terreinen niet te verkoopen, maar aan éene onderneming onder nader overeen te komen voorwaarden ten gebrnike te geven. Naar aanleiding van een in April medegedeeld schrijven van den min. van binnenlandsche zaken betreffende de restauratie van den stadhuistoren, zijn de kosten dier restauratie begroot en geraamd op f 23000. Burg. en weth. wenschen op grond der adviezen van de commissie van financiën en fabricage aan de regeering voor te stellen als bij drage der gemeente aan te bieden eene som van f 6000, over 3 jaren te verdeelen, mits voor die restauratie gedurende gelijk tijdvak door het rijk 5666 'sjaars worde bijgedragen. Hiermede vereenigde zich de vergadering. Aan mej. A. M. Kaptein werd op haar verzoek, met den laatsten Augustus, eervol ontslag verleend als leerares in de gescüiedenis en aardrijkskunde aan de middelbare meisjesschool, terwijl in hare plaats benoemd werd mej. M. J. Kruseman te Haarlem. 21 DOOE TWEEDE SIJEEL. DE LOOPSTEENEN. HOOFDSTUK XII. Blanche zag mij verbaasd aan. „Ja ik ben beter; maar gij zijt erg veranderd. Meent gij het waarlijk dat gij niet op Marguérite wilt wachten en vraagt gij ons niet om u te komen opzoe ken? Mijn zuster zon het mij nooit vergeven als ik u toestond om heen te gaan, zonder haar gezien te hebben, of een afspraak voor een anderen dag gemaakt te hebben. Het is nu te laat om de Heide over te gaan; maar zij komt zeker dadelijk met Frank." Neen ik kan niet wachten", zei ik en trok Snijn hand weg, „mademoiselle Marguérite wordt misschien langer opgehouden dan gij denkt, zij is ongetwijfeld in aangenamer gezelschap, of als haar geleider een vreemdeling is zijn zij misschien verdwaald. Ik heb geen tijd te verliezen; want jjfc hBb bet tegenwoordig zeer druk; drukker dan Tot tijdelijk wethouder en ambtenaar van den burgerlijken stand werd benoemd de heer D. A. Dronkers. De uitslag der verkiezingen voor gemeenteraads leden in deze provincie is, voor zoover ons verder bekend is, ais volgt: Baarland. Getal kiezers 38. Ingeleverde geldige biljetten 18. Gekozen P. Bruggeman (bnrg.) met 17, en J. Coense met 14 stemmen, beide aftredende leden, J. Joziasse met 12 stemmen. Bosohkapelle. Getal kiezers 38. Ingele verde geldige biljetten 26. Gekozen P. J. van der Wielen met 24, J. H. Kox met 22 stemmen, beide aftredende leden, P. van Campen met 16 stemmen. G r a a u w. Getal kiezers 66. Ingeleverde gel dige biljetten 60. Gekozen M. Bauwens met 53, P. Verbaegen met 44 en A. Konijzer met 37 stemmen. Alle aftredende leden. Hoofdplaat. Getal kiezers 47. Ingeleverde geldige biljetten 39. Gekozen C. J. Weijnen met 38, A. Hermans met 28 en H. Tas met 29 stemmen, alle aftredende leden, J, Baars met 26 en H. Boone met 22 stemmen. St. Jansteen. Getal kiezers 89. Ingeleverde geldige biljetten 31. Gekozen J. Schout met 23. A. Pieters met 22 en A. J. de Beule met 21 stemmen. Alle aftredende leden. Koewacht. Getal kiezers 66. Ingeleverde geldige biljetten 54. Gekozen C. P. I. Dierick met 53, J. M. Misseghers met 35 en A. B. Plas- sebaert met 33 stemmen. Alle aftredende leden. St. Kruis. Getal kiezers 28. Ingeleverde gel dige biljetten 22. Gekozen E. Bonte met 17, A. J. de Bruijne met 16 en W. Kouwe met 13 stemmen. Alle aftredende leden. Meliskerke. Getal kiezers 55. Ingeleverde geldige biljetten 28. Gekozen J. Houterman met 25, J. de Keijzer met 22 stemmen, beide aftredende leden, en J. Koppejan met 19 stemmen. Voor de kenze van een nieuw lid ter vervan ging van J. Vader, die zijn ontslag heeft genomen, moet herstemming plaats hebben tusschen E. Vader, die 12 en F. Louws, die 4 stemmen bekwam. Nieuwerkerk. Getal kiezers 73. Ingeleverde geldige biljetten 55. Gekozen C. v. Oeveren met 53, J. v. Poortvliet met 47 en A. Mol met 36 stemmen. Alle aftredende leden. Noordwelle. Getal kiezers 32. Ingeleverde geldige biljetten 21. Gekozen J. J. van de Kepe met 20, C. L. Gast met 19 en S. J. de Bruijne met 17 stemmen. Alle aftredende leden. Ouwerkerk. Getal kiezers 50. Ingeleverde geldige biljetten 27. Gekozen J. Bevelander met 27, J. Eomeijn met 22 en W. Lemson met 22 stemmen. Alle aftredende leden. Stoppeldijk. Getal kiezers 69. Ingeleverde geldige biljetten 41. Gekozen J. Vereecken met 32 en W. P» Staal met 32 stemmen. Biede aftreden de leden. vroeger en nw vroolrjk gezelschap zou mijn een voudige hoeve toch maar een treurige uitspan- ningsplaats vinden." „Marguérite is niet in aangenamer gezelschap" zei Blanche toornig, „ik wed dat zij met Frank heeft gekibbeld, of onzin gepraat, al den tijd dat zij achtergebleven zijn. Marguérite wilde hem het uitzicht van de Piek laten bewonderen, maar hij is een en al verrukking over Gamle Norge (oud Noorwegen) en ziet niets bijzonders in onze relieken. Wij verlieten hen terwijl zij hierover con amoraan het twisten waren." Haar vriendin lachte en fluisterde een paar woorden, die Blanche deden blozen. Wat mij be treft, hetgeen zij gezegd had, had mijn stemming niet beter gemaakt. Ik zei haar nogmaals vaar wel en snelde de deur uit, ondanks hare tegen werpingen, en liep onder een stroomenden regen de Heide over, die ér somberder en akeliger uitzag dan ooit, zoodat het mg niet verwonderde dat de Noorweegsche reiziger er niet veel aan te bewonderen vond, zoo hij al oogen voor iets anders had dan voor zijn schoone reisgenoot. Door een van die plotselinge weersveranderin gen, die in de lente zoo vaak in bergstreken voorkomen, hield de regen op toen ik den Hek- sendoorn bereikte. De oude, grijze zuil verrees nit den nevel, getooit met zijn eersten Meikrans, den eersten en schoonsten. De beek stroomde als een kleine Herstemming tusschen P. P. Berdiug aftredend lid, die 14 en G. Manguur, die 12 stemmen be- kwaiQ. Z a a m s 1 a g. Getal kiezers 148. Ingeleverde geldige biljetten 96. Gekozen M. van Kerkvoort met 60 en L. van Dixhoorn met 57 stemmen. Beide aftredende leden. Herstemming tusschen C. M. van Dixhoorn af tredend lid, die 43 en A. Riemens Jz., die 27 stemmen bekwam. Zniddorpe. Getal kiezers 37. Ingeleverde geldige biljetten 24. Gekozen A. A. van Haelst met 22, C. E. D'Hert met 22 en J. E. de Caluwê met 13 stemmen. Alle aftredende leden. ©oes, 21 Juli. In de heden avond gebonden vergadering van Eigen Hulp hebben de aanwezige leden zich verbonden, om wekelijks een bijdrage van minstens vijf cent te storten, teneinde voor gemeenschappelijke rekening levensmiddelen of brandstof aan te koopen. Men zal koopen wanneer de prijzen het voor- deeligst zijn, doch de uitdeeling der levensmiddelen doen plaats hebben met Februari, omdat de behoefte in den nawinter, wanneer er nog niet veel te verdienen valt en de winterprovisie op is, het grootst is. Voorts werd besloten de afgevaardigden van het Nkfs-departement Goes ter algemeene verga dering schriftelijk te verzoeken, krachtig het voorstel tot oprichting van een werklieden-pen sioenfonds te steunen. Ovezand, 22 Juli. De heer F. B. Thomaes, gekozen tot lid van den gemeenteraad in plaats van den heer A. den Ronden, heeft voor die benoeming bedankt. Sint Maartensdijk, 21 Jnli. Indien er geen verandering komt, znllen de boeren het jaar 1881 wel algemeen als een goed jaar be schouwen. Het meerendeel der vruchten staat zeer goed. Het vlas, met het plakken waarvan men allerwege begonnen is, is puik. Een bewijs daarvan is, dat 14 dagen geleden bijna al het vlas reeds verkocht was, wat anders in dezen tijd van het jaar zelden gebeurt. Tarwe staat zeer voordeelig. Over een 14 dagen zal men waarschijnlijk wel met snijden beginnen. Andere granen zijn ook naar wensch. Uien en suikerbieten staan, hoewel er ook zeer goede zijn, minder. Meekrap, voor zooveel die hier nog te vinden is, belooft een goeden oogst. Aardappelen, zoowel vroege als late, houden zich best. Van ziekte bespeurt men weinig. Zij zullen den roem, waarin de Thoolsche aardappelen zich altijd hebben mogen verheugen, dit jaar wel staande houden. rivier, zoo sterk was zij door den regen gewassen een stormvogel zat in den top van den boom en zong den storm zijn afscheid toe. Toen ik naderbij kwam zag ik op den steen, dien men voor een ouden offersteen houdt, iets wits en fijns liggen, dat in den wind fladderde. Het bleek een batisten dames-zakdoek te zijn, in éen hoek geborduurd met een krans van madeliefjesom de hoofdletter M., precies als die welke ik sedert mijn jongelingsjaren be waarde. Ik kon niet nalaten hem op te nemen en een oogenblik vol eerbied te beschouwen; daarna legde ik hem weer op dezelfde plaats neer. Een lichte stap, gelijk het geruisch van den wind, ging over het gras. Ik keerde mij om en zag vlak bij mij een slanke, bevallige gedaante, in een zijden kleed, dat hier en daar glinsterde van de regendroppels en een blozend, schoon gelaat, dat mij verwijtend aanzag. „Wilt gij van mij wegloopen, Harry Forbes?" was de vraag die met bevende lippen tot mij gericht werd, toen ik nog stond te aarzelen hoe ik die gedaante zou toespreken. „De beek is bijna in een rivier herschapen", zei zij. „De loopateenen, die gij voor mg hebt neergelegd, zijn bijna geheel onder water. Ik weet niet hoe ik erover moet komen." Marguérite scheen geheel alleen te zijn. Ik kon niet anders dan haar mijn hulp aanbieden, ofschoon Bij het ministerie van binnenlandsche zaken is van de te Kotta-Radja (Atjeh) opgetreden com missie tot het inzamelen van gelden voor de noodlijdenden door den jongsten watersnood in Nederland, op nieuw eene bijdrage ontvangen van f 101.78. Het Prov. Groninger Werkliedenverbond heeft bezwaar gemaakt om aan te nemen het voorstel, door eene afdeeling gedaan, dat de naam van het verbond mocht overgaan in dien van Prov. Gron. verbond voor algemeen stemrecht. Het voorstel vond niets dan bestrijders. De voorzitter had er in zijn openingsrede reeds op gewezen, „dat men aan Nederland moest toonen, mannen te zijn die weten wat zij willen, mannen die vooral practiseh zijn. De gematigdheid der werklieden van het Noorden zou ook heden toonen, dat zij geen wind zaaien, om storm te oogsten, maar dat het doel is, den storm te bezweren". De vergadering besloot, in een volgende bijeen komst de zaak verder te behandelen. {N. R. Cf.) Door de heeren W. F. G. Nicolaï, G. A. Heinze, C. L. W. Wirtz en J. G. Mulder is te Utrecht weder examen afgenomen van aspiranten voor het diploma ingesteld door de Ned. Toonkunate- naarsvereeniging. Diploma's werden uitgereikt: Voor piano- onderwijs aan de dames E. Philips, g. De Sterke, G. Hausman en J. P. Hoogendam, uit Rotterdam; J„ Martens, uit BredaJ. Reesink, uit Zntfeu; alsmede aan de heeren Mart. J. Bouman, uit 's Hertogenbosch Joh. G. Van Ette, uit Haarlem; J. A. De Vries, uit Dordrecht, en Ferd. J. Delf- gaauw, uit Poeldijk, laatstgenoemde behaalde tevens een diploma voor vioolonder wijs; Voor onderwijs in het koorgezang aan de heeren J. G. Hollenboch jr., uit Arnhem, en G. J. Fideman, uit Enschedé. In den gemeenteraad van Amsterdam is voor het eerst een anti-revolutionair, de heer Hovy, gekozen. Hij heeft zijne verkiezing echter niet alleen te danken aan zijne partij, die daartoe veel te zwak is, maar ook aan eenige liberalen, die hem als industrieel en philantroop, en om „nieuw bloed" in den raad te brengen, hun stem gegeven hebben. Het Kaapsche parlement is gesloten. De zitting heeft weinig uitkomsten opgeleverd op wetgevend gebied. Tot in de laatste zittingen werd veel gesproken over het gebruik der Hollandsche taal in het parlement. Het is evenwel tot geen stem ming deswege gekomen. Een minister meende, dat gedurende het reces de beweging daarvoor zon te niet gaan. Hollandsch schrijvende bladen gelooven dat niet en achten het een recht, geen gunst. ik nauwelijks genoeg macht over mij zelf had om te spreken. Zij was ook stil. Er verliep eenige tijd eer ik de noodige groote, witte steenen verzameld en in de beek gelegd had. Gedurende die bezigheid, waarbij Marguérite mij trouw hielp, spraken wij geen van beide een woord. Eindelijk was het werk gereed, maar Margué rite was buitengewoon bedeesd. Herhaaldelijk had ik haar vroeger bewonderd hoé zij ving van den eenen steen op den anderen sprong, alle hulp versmadende, terwijl haar bange zuster zich angstig aan mijn arm vastklemde. Nu beefde Marguérite en haar voet wankelde. Ik kon toch zoo lomp niet zijn van haar niet te helpen, nu zij, waarschijnlijk ten gevolge van een twist met haar minnaar, geen andere hulp had. Witte, schuimende golfjes sloegen over hare voeten, die zij langzaam en aarzelend ver zette. Halverwege scheen zij eensklaps duizelig te worden en zonder mjjn steun zou zij stellig uitgegleden en in den bruischenden stroom ge vallen zijn. De tweede helft van den toeht ging gemakkelijker; maar toen wij reeds op den ande ren oever waren bleef zij nog bleek en bevende op mijn arm leunen. „Waarom zgt gij hier zoo alleen?" vroeg ik, toegevende aan een onweerstaanbaren drang. „Werd uw vriend bang voor den storm over de Heide? Het is vreemd dat vrouwenaltiji

Middelburgsche Courant | 1881 | | pagina 1