N». 169. 124e Jaargang. 1881; Donderdag 21 Juli. Gemeente-verordening. Dit blad verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per 3/m, franco f 3,50, Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar a 5 Cent. Advertentiën: 20 Cent per regel. Geboorte-, Trouw-, Doodberichten enz.: van 1-7 regels 1.50 iedere regel meer f 0,20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Hoofdagenten voor hett Buitenlandde Compagnie gépérale de Pnblicité O. L. Daubb Cie. te Parijs Londen, Frankfort a. M., Berlijn Weenen, Zurich enx. Middelburg, 20 Juli. De dochter van lord Maskelyne, ROSA MACKENZIE KETTLE. - COURANT. GEMEENTERAAD. De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat op Vrijdag den 22en Juli 1881, des namiddags te twee uren, een openbare zitting van den ge meenteraad zal plaats hebben. Middelburg, den 19en Juli 1881. De burgemeester voornoemd, P I C K De burgemeester en wethouders van Middelburg, maken bekend: dat door den gemeenteraad in zijne vergadering van den 28 Juni 1881 is vastgesteld eene veror dening op den tramweg in deze gemeente; dat deze verordening aan gedeputeerde staten van Zeeland, volgens hun bericht van den 1 Juli 1881 n°. 3458/122,in afschrift is medegedeeld; dat deze verordening den 8 Juli daaraanvolgende is afgekondigd en gedurende drie maanlen op de secretarie voor een ieder ter lezing is nedergelegd, terwijl aldaar ook afdrukken, zijn te verkrijgen tegen betaling van tien cent per exemplaar. Middelburg, den 18 Juli 1881. De burgemeester en wethouders voornoemd, P I C K De secretaris, G. N. DE STOPPELAAR. Tengevolge van het onweder van heden middag is de gemeenschap per telegraaf gedurende een gedeelte van den dag gestoord geweest en konden slechts enkele telegrammen nit Holland hier aan komen. De gemeenteraad van Middelburg zal, op Vrij dag den 22 Juli a., des namiddags te twee uren, een openbare vergadering honden ter behandeling der volgende zaken: Beslissing der motie tot uitstel der behandeling van het voorstel van mr. J. A. van Hoek, en cam quo behandeling van dat voorstel; voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan mej, Kapteijn, en benoeming eener leerares in de geschiedenis en aardrijkskunde aan de middelbare meisjesschool; voorstel burgemeester en wethouders op de adres sen der firma's Faro Dhont, en Den Bouw meester, Borsins en van der Leijé, tot afstand van terrein aan het kanaal door Walcheren adressen W. Reijnierse en J. A. Yerhage wed.P, Reijnoudt, tot atkoop van jacht en vischrecht; benoeming van een tijdelijken wethouderingeko men stukken. Heden heeft ten raadhuize alhier de opening plaats gehad van de ingeleverde stembiljetten 20 DOOR TWEEDE DEEL. BE LOOPSTEENEN. HOOFDSTUK XI. Onder allerlei papiertjes, pakjes zaad, eindjes tonw en biesjes vond ik een klein briefje met de duidelijke hand van Margnérite geschreven, ver meldende dat zij en haar zuster met eenige vrienden 's morgens vroeg op het Huis zonden komen en er den geheelen dag blijven. De onderteekening was duidelijk Margnérite Dnval. „Zij heeft nooit een andereu naam willen voeren," zei de grijsaard, „en ik moet zeggen dat zij gelijk heeft. Zij is trotsch op haar fatsoenlijke geboorte. Ik weet zeker, watt ik heb het hem zelf hooren zeggen toen ik de hoornen noeide, dat mylord aangeboden heeft om haar als zijn dochter aan te nemen en haar gelijk te doen deelen met haar nichtje, dat zij altijd Zuster noemt, mademoiselle Blanche, die op hem gelijkt als twee droppels water. Voor dat arme kind doet het er zooveel niet toe! Het is heel geluk- voor de verkiezing van zeven leden van den gemeenteraad» Ter vervulling der door periodieke aftreding van de heeren F. Nagtglas, dr. S. Dobbelaer de Wind, M. Volkrijk Liebert, J. H. Snijders en J. J. van der Harst Az. opengevallen plaatsen waren 423 stembiljetten ingeleverd. Van onwaarde waren 3 stembrleljes, zoodat het getal geldige stemmen 420 en de volstrekte meerderheid 211 bedroeg. Uitgebracht werden op de heeren J. J. van der Harst Az. 374, J. H. Snijders 370, F. Nagtglas 359 en M. Volkrijk Liebert 346 stemmen. Deze heeren zijn dus herkozen, terwijl in de plaats van dr. De Wind, die voor het lidmaatschap had be dankt, met 274 stemmen gekozen werd de heer J. F. van Leeuwen. Voorts verkregen bij deze Btemming de heeren F. G. Sprenger 83, F. Erme- rins 80, J. P. Fokker 22, mr. M. J. de Witt Hamer 12, dr. Dozy 11, A. A. Mes Gz. 9, P. Po uwer Az. 9, mr. E. P. Schorer 8 en verschillende andere personen minder dan 8 stemmen. Ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer B. A. Fokker en het bedanken van den heer mr. N. G. Lambrechtsen van Kitthem waren 424 (blauwe) stembriefjes ingeleverd. Van deze werden 2 van onwaarde verklaard, zoodat het getal geldige stemmen 422 en de volstrekte meerderheid 212 was. Op den heer F. Ermerins werden 257 stemmen uitgebracht, zoodat deze tot lid van den raad verkozen is. Tusschen de heeren F. G. Sprenger, die 122, en J. P. Fokker, die 121 stemmen ver kreeg, moet eene herstemming plaats hebben. Bij deze stemming werden verder nog uitge bracht op de heeren mr. M. J. de Witt Hamer 112, mr. E. P. Schorer 59, A. A. Mes 57, J. F. van Leeuweu 40, G. Alberts 18 stemmen, terwijl de overige stemmen over verschillende personen verdeeld waren. Vllssingen, 20 Juli. Voor de verkiezing van vijf leden van den gemeenteraad hebben 203 kiezers aan de stemming deelgenomen. Er waren van onwaarde 1 briefjezoodat de geldige stemmen 202 waren en de volstrekte meerderheid 102. De nitgebrachte stemmen waren als volgt verdeeld: C. Mortier (aftr.) 189, A. Smit (aftr.) 167, C. A. Kalbfleisch 145, die alzoo gekozen zijn. Voorts J. W. Wilkens 96, 0. Veldheer 87, P. J. Siegers 58, A. Koppejan 55, P. Goeree 46, O. M. Dommisse 44 stemmen. De overige stemmen waren over 23 personen verdeeld. Er moet dus overstemming plaats hebben tusschen de heeren Wilkens, Veldheer, Siegers en Koppejan. CJ©es, 20 Julie De uitslag der verkiezing van leden van den gemeenteraad is als volgt. Uitge brachte stemmen 275. Van onwaarde 7. Volstrekte kig voor haar dat zij een vader heeft die, wat hij ook misdreven moge hebben, geneigd is het bij haar goed te maken. Het dametje moet er zich maar niet over bekommeren waar het goede van daan komt dat haar leed verzacht." Ik luisterde met gespannen aandacht naar het gerammel van den ouden man en er ging my een nieuw licht op. Zeker werd nooit een kleine poging tot Christeiyke liefde of goede buurman- schap zóo rijk beloond. Ik beloofde over een paar dagen terug te ko men en zei hem goeden dag, nadat ik op mij genomen had om aan lord Maskelyne te schry ren welke ramp zijn ouden bediende getroffen had. Niemand is beter op de hoogte van familie geheimen dan een oude knecht, hoe dom en bevooroordeeld hij ook zyn mag. Toen ik die kamer verliet was ik overtuigd dat Marguérite een wettige dochter en kleindochter was van men8chen van mijn stand, behoorende tot den gegoeden boerenstand, onder het onde régime van Frankryk. Blanche met haar aristocratische schoonheid was, zooals ik gemakkelijk kon geloo- ven,de afstammelinge aan den eenen kant (mis schien door eene geheime of onwettige verbintenis met een vrouw van minderen rang) van onze erfeiyke landheeren. De dag liep ten einde terwijl ik met mijn ouden buurman praatte en toen ik de poort uit kwam was de hemel met sterren bezaaid. Ofschoon meerderheid 135. Hebben verkregen: dr. C. A. van Renterghem (aftr.) 133, G. van der Hoek (aftr.) 130, B. Qaist (aftr.) 123, N. M. Bosdijk, 123, J. J. Ramondt 121, J. Donner 118, J. J. B. Wiecking 108, L. M. van Campen, 74 stemmen. Tusschen al deze heeren moet das herstemming plaats hebben. Voorts hebben verkregen de heeren J. M. Pilaar 18 en G. J. Besseling 13 stemmen, terwijl ver schillende personen 1 of 2 stemmen hebben verkregen. Veere, 20 Juli. Bij de opening van de stembiljetten ter verkiezing van leden van den gemeenteraad bleek dat 48 stemmen waren uit gebracht. Gekozen werden de heeren L. v. d. Staal en C. Lankester ieder met 39 stemmen. Tnsschen de heeren J. de Bree en C. van Assen- delft, die ieder 23 stemmen op zich vereenigd hadden, moet eene herstemming plaats hebben. Een biljet werd van onwaarde verklaard. De uitslag der verkiezingen voor gemeenteraads leden in deze provincie is, voor zoover ons verder bekend is, als volgt Arnemniden. Getal kiezers 62. Ingeleverde geldige biljetten 39. Gekozen C. J. Crncq, bur gemeester met 35, J. Franse, met 36, A. Boogert, met 29 stemmen. Alle aftredende leden. Nieuw- en St. Joosland. Getal kiezers 44. Ingeleverde geldige biljetten 36. Gekozen A. van Waarde, met 20 en P. Fak Brouwer, met 21 stemmen. Beide aftredende leden. O. e n W. S o u b u r g. Getal kiezers 87. Inge leverde geldige biljetten 36. GekozenJ. M. Pleite, met 34, L. Kodde, met 33, J. de Pagter, met 32 stemmen. Alle aftredende leden. St. Laurens. Getal kiezers 51. Ingeleverde geldige biljetten 25. GekozenJ. Louwerae, met 23, D. Gideonse, met 18, J. Abrahamse, met 15 stemmen. Alle aftredende leden. Heinkenszand. Getal kiezers 106. Ingele verde geldige biljetten 39. Gekozen: J. Braamse, met 31 en B. J. Vermande, met 26 stemmen. Beide aftredende leden. 'sHeer Arendskerke. Getal kiezers 130. Ingeleverde geldige biljetten 53. GekozenM. de Back, met 47 en Jan Vermeule met 28 stemmen. Beide aftredende leden. In eene gisteren avond gehouden, zeer slecht bezochte vergadering van de afd. Middelburg der Vereen, t. b. v. fabr. en handw. nye. in Nederland werd, naar aanleiding van een ingekomen schrijven van het comité tot oprichting eener ambachts school te Middelburg, besloten als bewijs van sympathie der afdeeling aan die inrichting jaarlijks, tot wederopzeggens, eene subsidie van 10 toe te kennen. Na bespreking van de punten van beschrijving nog niet met wolken bezet waren er toch heldere blauwe strepen aan de lacht en in het westen spiegelden zich de laatste stralen der ondergaande zon in den stroom. Voor het eerst voelde ik dat Margnérite in mijn nabyheid was toen ik de avondster boven de vlakte zag staan in de richting van Stonelands en den Heksendoorn. HOOFDSTUK XII. Dien nacht regende het weer sterk, maar den volgenden morgen dreven de wolken weg en de omtrekken van het Beviotgebergte stonden scherp afgeteekend tegen de blauwe lnoht. De groote steenklomp op de Heide en alle kleinere verhevenheden schenen schoongewasschen door den regen, zóo helder kwam elke bg zonder heid van het noordelgke landschap in de morgen zon nit. Het weêr was te mooi om lang te kunnen aan houden en het verwonderde my dan ook niet toen ik, van een wandeling over do Heide terug- keerende, de heuveltoppen weer in regenwolken gehnld zag. Ik was heel blij dat ik mij, toen de bni los barstte, in de nabgbeid van het eenige gebouw, dat mijlen in den omtrek te zien was, bevond. De tijd was nog niet gekomen, dat de onderne mingsgeest tot in bet hartje van ons bergland voor de op 3 en 4 Augustus te Rotterdam te houden algemeene vergadering was de benoeming van een afgevaardigde aan de orde. De voorzitter der afdeeling, de heer De Raad, die als lid van het hoofdbestuur de vergadering zal by wonen, verklaarde zich, op verzoek der leden, met het oog op den toestand der kas, bereid om zonder bezwaar voor de kas een mandaat als afgevaar digde aan te nemen. Vllsslngeu, 20 Juli. Volgens het programma der feesten van de Kon. Handboogschuttery Willem III en het muziekgezelschap Ons Genoegen alhier, zullen die feesten twee dagen, den len en 2en Augustus a., duren. Op den eersten dag be staan ze in ontvangst der deelnemende gezel schappen, optocht in vgf afdeelingen, muziek uitvoering door de verschillende vereenigingen en des avonds illuminatie, muziek en bal. Op den tweeden dag in volksvermaken, muziek en des avonds bal. Deze feesten hebben plaats bij gelegenheid van het 30jarig bestaan van Willem III, den gedenk dag van het ontvangen der banier van haren koninklijken beschermheer, en van het lOjarig bestaan van Ons Genoegen. Sint Maartensdyk, 19 Juli. Ofschoon het warme weer der laaste dagen de Thoolsche boeren in verrukking gebracht heeft, hebben de hooiers er veel last van gehad. Menigmaal zijn arbeiders, door de hitte bevangen, naar hnisigebracht moeten worden. Ruim 2/3 van het hooi is al in de schuren geborgen. De zware onweersbui, die zich heden avond te 7 aren over onze gemeente ontlastte, zal niet veel schade gedaan hebben, daar er zeer weinig regen by gevallen is. Het hooi is over het algemeen best. Aan eene goede hoedanigheid paart zich eene vrij groote hoeveelheid. De prys is ongeveer f 20 per voer (1000 KG.) r[ De audiëntie van den minister van financiën zal den 21en en die van den minister van marine den 22en dezer niet plaats hebben. Het Batav. Hbl. bevat het volgende bericht uit Atjeh: „Zondag 22 Mei 's avonds te elf uren, kwam men mg berichten dat er op de Chineesché passar geschoten werd en de kogels zelfs in den Kraton terechtkwamen. By onderzoek bleek mij dat een veertig a vijftig Atjehers, met Beaumontgeweren gewapend, waren doorgedrongen tot aan de brag bij kampong Gedah en van daaruit den Passar met een goed onderhouden geweervuur hadden schoongeveegd. De Chineezen kwamen met alle man opzetten en maakten zoo'n helsch kabaal, dat de Atjehers terngtrokken. Een patrouille werd hen achternagezonden, doch kon geen hnnner in was doorgedrongenwij waren nog ontsnapt aan de aandacht der verziende, nieuwmodische verbe teraars en de ruwe boerenherberg kon niet de minste aanspraak maken op eenigen vooruitgang in knnst of wetenschap, noch in uiterlgken vorm, of gerief der reizigers. Hoe vroeg het echter ook in het jaar was; scheen er toch een gezelschap pleizierreizigers op de Heide te zyn, dat even als ik een onderkomen gezocht had in de eenige schuilplaats die er té vinden was. Ik zag de twee boerendeerns, die voor kellners en kamermeisjes speelden, groote stapels borden hard op een rnwe kenkentafel neerzetten en hoorde haar pruttelen óver dë ongerijmde eischen van het gezelschap in de kamer. Het was gelukkig dat het grove aarde werk een stootje velen kon. Verwende reizigers konden met recht brommen over de ontvangst die hen hier bereid werd eli ik beklaagde de waarschgnlijk doornatte en ver moeide wandelaars toen ik zag welke rookwolken er nit de zitkamer kwamen, waar de wind de vlammen neersloeg van een vaar, dat waarschyn- lijk in der haast aan een kouden haard was aan gelegd. Het verwonderde mij dan ook niet dat ik hen, zoodra zy iets gebruikt hadden, uit dat rookerige verblijf te voorschyn zag komen. Een van de heeren ging naar den stal om zich te overtuigen of de paarden het even goed of slecht hadden als de menschen. Een ander stond

Middelburgsche Courant | 1881 | | pagina 1