Laatste Berichten. Gemengds Berichten. i" Onderwijs. Kerkn ieu ws. Marine en leger, Benoemingen en besluiten. .Jagij moogt mij dat kleine mandje brengen dat ik mee naar den tuin nam toen ik die bloemzaden in uwe perken zaaide," zei Marguérite lachend, zonder te vermoeden welk een reliek zij verlangde; maar eer wij scheidden had ik beloofd het haar te brengen. EINDE VAN HET EERSTE DEEL. Weerkundige waarnemingen. 12 Juli des morgens te 8 uren. - 0.1 i- 6.0 wzw w w w w 16 ander worden geraamd op f 331.000, te vermeer deren met 59000, wanneer men het aantal ligplaatsen in de barakken ééns zoo groot, dat is dus tot 80, mocht verlangen. De behoefte aan uitzending van meer genees kundigen bewjjst dat het in Ned.-Indië plaatse lijk aan geneeskundige hulp ontbreekt. Vandaar een reeds onder den vorigeu landvoogd aange vangen overleg met het opperbestuur tot uitbrei ding van den militairen geneeskundigen dienst. Volgens die regeling, die vermoedelijk met 1 Jan. a. wordt ingevoerd, zal voortaan aan het hoofd van den dienst een generaal-majoor staan, en zullen er drie kolonels benoemd worden, ter standplaatsen Batavia, Soerabaya en Padang. Te gelijkertijd zal de zoo hoog noodzakelijke trak- temeutsverbetering intreden, voor het geheele korps militaire artsen. Daarmede zal de hinderpaal zijn weggenomen tegen het voltallig houden van het korps, xoodat men reielijkerwijze verwachten mag, dat het tegenwoordig incompleet van 28 officieren 2de klasse spoedig tot het verleden zal behooren. In afwachting van deze verbetering heeft de regeering het verval van den pharmacentischen dienst gestuit, door van 11 Juni af de militaire apothekers 3de kl. in eene klasse liooger te stellen en te bezoldigen. politik. Op verzoek eervol ontslag verleend als commissaris van politie en commissaris van rijkspolitie te Harderwyk, aan C. M. Hoosen. Exambn-commissien. Ingetrokken de benoeming van dr. J. W. R. Tilanns, hoogl. te Amsterdam, tot lid der commissie die gedurende éen jaar, met ingang van 1 Aug. 1881, belast zal zijn met bet afnemen van de practische examens van arts en tandmeesteren tot lid dier commissie benoemd dr. H. A. Zegers, off. van gez. Ie kl. en arts te Amsterdam. universiteiten. Voor het studiejaar 1881 1882 zijn benoemd tot rector-magnificns aan de rijksuniversiteit te Leiden dr. M. J. de Goeje, te Utrecht dn. S. Talma, te Groningen dr. R. S. Tjaden Modderman. belastingen. Op verzoek, eervol ontslag ver leend aan A. H. Jansen, als ontvanger der dir. bel. (Ie afd.) te 's Gravenhage, behoudens aan spraak op pensioen. leger. Overgeplaatst in zijn rang bij het wap. der inf. van het leger in O. I. de sedert tot len luit. bevorderde 2e luit. C. A. de Jongh, van het wapen der int. van het leger hier te lande, die voor 5 jaren werd gedetacheerd by het leger in Ned. Indië. Benoemd tot 2en luit. bij het wapen der inf. van het leger in N. I.de kadetten C. D. J. van der Star en E. L. Kerrebijn; tot 2en luit. bij het wapen der art. van het leger in N. I.de kadetten P. J. C. C. Kern en C. W. van Hoog straten; tot 2en luit. bij het wapene dr genie van het leger in N. L: de kadetten C. Swartbol, A. W. F. Idenburg, B. G. de Blauw, A. F. Ru dolph, N. Hageman en C. Laukhout, allen her komstig van de Koninklijke militaire academie. Voor 3 jaren gedetacheerd bij het wapen der genie in N. I. de le luit. N. Kuilenburg, van het korps genietroepen. polderbesturen. Op verzoek, eervol ontslagen F. B. de Coster, als lid van het bestuur van het waterschap vereenigde polders van de sluis tegen den Magdalenapolder, te rekenen van I April 1881. Benoemd tot gezworen van den Kondepolder J. de Kraker; vtn het waterschap Vereenigde polders van Ossenisse, J. C. Lemsen; van den Vlooawijkpolder F. de Jongevan den Nieuw- 1 andspolder C. Minnaar. Hoewel tal van onderwijzers de schoolspaar- banken allernuttigst vinden, schrikken de meeste, inzonderheid ten plattelande, voor de vele werk zaamheden, daaraan verbonden, terug. De rijkspostspaarbank maakt echter de zaak veel gemakkelijker en neemt alle risico weg. Eene proef, op de openbare school teColijns- plaat genomen, voldoet aanvankelijk goed. Eiken schooltijd wordt aan de leerlingen gelegenheid gegeven hunne centen in te leggen. Nauwkeurig wordt dit van elk kind aangeteekend, en zoodra het bedrag een stuiver is, een formulier gegeven met een postzegel. Op den achterkant van elk in uwe behoeften te voorzien. Blijft er niets voor over om te doen?" Misschien was de reden dat ik met die jonge dames kon omgaan zonder haar door mijn boersch- heid te hinderen, hierin gelegen dat ik mij nooit gaarne aangesloten had bij mijns gelijken of minderen. Tante Jessica was meer dan twintig jaar altijd in fatsoenlijk gezelschap geweest, en wij waren zelf van goede afkomst wel opge voed, zooal niet fijn beschaafd toch tamelijk ontwikkeld. Buitendien stamden wij uit Schotland af en in de arme Hooglandsche en Laaglandsche pachthoeven wordt in de lange winteravonden veel gelezen en men vindt er vaak boeken, die een geletterde zon benijden. Sedert den dood mijner tante had ik nog meer afgezonderd geleefd met mijne boeken en de gedachten, die zij opwekten. formulier is duidelijk de naam van den leerling geplaatst. Zijn er op het formulier 20 postzegels dan gaat de leerling zelf naar het hulp-postkan toor, om een boekje aan te vragen. Verscheidene leerlingen zijn dan ook reeds in het bezit van zulk een boekje. Zoo werd ingebracht van 8 Juni8 Juli door de leerlingen f 36.18. (G. Ct.) Het eindexamen van het gymnasium alhier ia gisteren en heden met goed gevolg afgelegd door de leerlingen K. W. Brevet en W. K. Brevet, de eenige aspiranten die zich hadden aangegeven. Aan de particuliere middelbare school voor meisjes, die 4 September te Amsterdam zal wor den geopend, zijn benoemd: tot leerares in de Fransche taal- en letterkunde mej. W. C. Boisse- vain, thans directrice der middelbare meisjesschool te Arnhem. Tot leerares in de Engelsche taal- en letterkunde mej. E, M. Viervant, te Leeuwarden. Tot leerares in de Duitsche taal- en letterkunde rnej. E. Kampf, te Rotterdam. Tot leeraar in de aardrijkskunde en geschiedenis dr. J. A. Strieker, te Arnhem. Tot leeraar in de natuurwetenschappen dr. J. F. Rombouts, te Haarlem. Tot leerares in de handwerken mej. wed. Maurer, geb. Hage van den Heuvel, thans te 's Gravenhage. Zondag 3 dezer, tijdens de predicatie van een predikant in de vacature te H., sloeg de onder wijzer, vol diepe verontwaardiging over het ge hoorde, op zijn bijbel, tot niet geringe ergernis van predikant en gemeente. Bij het einde der godsdienstoefening hield die onderwijzer een aangrijpende toespraak tot de gemeente, en daarna gaf hij in de consistoriekamer den predikant een gevoeligen slag, in tegenwoor digheid van den kerkeraad. De vergramde leidsman der schooljeugd is we gens deze feiten in zijne betrekking geschorst. {N .R. Ct.) De adelborsten le kl. W. C. J. Smit, R. Pos- tbumes Meyjes, B. P. J. C. Mol en fl. C. A. Schlüter, worden geplaatst aan boord van de Stier, Buffel, Adder en Haai, en de adelborst E. de Haan aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord; voorts worden op nonactiviteit gesteld de adelborsten le kl. D. A. P. Koning, J. B. A. Jonckheer, J. A. A. C. Ridder van Rappard, B. F. Meyboom, J. G. Besier, N.J.Gips, C. A. Dominicus, J. W. Bos Janszen, C. L. Grol, M. van Nassau, T. E. van Staveren, J. E. J. Eybergen, Z. J. H. Rietberg, G. M. Kraay, J. L. Banewinckel en A. A. Floes, allen afkomstig van de schepen der oefeningsdivisie. Wat te Veere in geen elf jaar gebeurde, is daar Zaterdag geschied. De nieuwe burgemeester heeft tot groot genoegen der ingezetenen, ver gunning gegeven tot het honden van volksspelen, o. a.het ringrijden, gaaischieten, enz. Er heerschte zeer veel opgewektheid, en er waren tot voordeel van vele neringdoenden op dezen eenen dag ongetwijfeld meer menschen op de been dan anders in een geheel jaar. Alles liep in de beste orde en tot genoegen van deelnemers en toeschouwers af. Onder deze laatsten behoorden ook een Engelsch heer en zijne dochter, die zich blijkbaar uitstekend vermaakten met dit voor hen ongewone schouwspel, üat zij bijna onafge broken van 's morgens tot 's avonds gadesloegen. {HU.) Ook te Zierikzee heeft het concert van de kapel der grenadiers op Vrijdag jl. algemeen ge noegen gegeven. In de Zier. Nieuwsb, deelt „een concertganger" zijne indrukken in een ge dicht mede, waaraan wij deze completten ontleenen Men. zag oud en jong onder 'tfrissche gebladert Van 't lieflijk PAUKLVST gezellig vergaderd, Terwijl er geen voet gedruismakend stapte, Opdat er geen toon ongenoten ontsnapte. Hoe jammer dat ziek een gebrek liet gevoelen, Aan 't onmisbaar artikel van tafels en stoelen Terwijl ook de zorg voor 't gewensebt consumabel Door allen erkend werd als vrij miserabel. Buffet en bediening was werkelijk maar pover, En liet algemeen wat te wenseben nog over Docb waar men er honderden samen ziet stroomen Wordt nog'al eens liebt een reclame vernomen. Gevoelvol mocht ieder toch kunstgenot smaken, En een flinke commissie de orde bewaken Zoodat de heer Völlmar zijn taak er vervulde, Dat allen hem brachten hun bijval en hulde. Maar toen het programma aan 't einde was gekomen, Werd uit veler moDden een jammer vernomen Ook hoorde men velen elkander toevoegen: O wee! onze KAS van NVT EN GENOEGEN. Volgens het B. Nbï. heeft de Export Maat schappij voor Zeeland in 1880, uitsluitend in commissie, 85000 kg. uien naar Engeland verzon den. De prijzen waren zeer verschillend; hoogstens maakte men bijna f 5 voor den HL. vrij. Van Flakkee werden eveneens onnoemelijke hoeveel heden aan de markt gebracht, voornamelijk te Rotterdam. Eenige Flakkeeërs maakten f 5 a /•6; men spreekt zelfs van f 8 per HL. Het zaad, voor al die uien benoodigd, levert vooral Flakkee in uitmuntende hoedanigheid. Een persoon, buiten de kom eener gemeente in Zuid-Beveland wonende, ontving eene kennis geving van het gemeentebestuur dat hij op de lijst der personen was gebracht, die aangewezen zijn voor den dienst bij de brandweer; ingeval van reclame zich aan te melden in zijne vergade ring op Woensdag den 29 Juni 1881. Deze kennisgeving was op 22 Juni ingevuld, doch werd eerst den 7 Juli jl., door het zoontje van den gemeenteveldwachter, aan den betrokken persoon afgegeven. De veldwachter was sedert eenige dagen bezig met het schilderen van een boerenschuur op het dorp. Zaterdagavond is een 4jarig kind te Oude- lande door J. Meyers nit het water gehaald, waarmede deze laatste voor de derde maal met gevaar voor eigen leven dat van anderen gered heeft. Te Meppel worden pogingen aangewend tot het oprichten eener bad- en zweminrichting. Dit zal de eerste zijn in Drenthe. Van do Bijbelsche Theologie des Nieuwen Yfrbond» van den hoogleeraar Van Oosterzee is een Japaneesche vrije bearbeiding verschenen, gevolgd naar de Engelsch-Amerikaansche uitgave, bearbeid door den heer J. L. Amerinan, zendeling van de gereformeerde kerk in Amerika. Tot leden der jury voor de internationale prijsvraag, uitgeschreven door Z, M. den koning der Belgen „over de middelen tot verbetering der havens aan lage en zandkusten gelegen," zijn be noemd de Nederlandsche hoofdingenieur Dirks, de heeren d'Elhoungne, minister van staat, Michel, inspecteur-generaal der Belgische marine, Symon, hoofdingenieur en directeur van bruggen en wegen, Lyster, ingenieur van den Doclc-Yard te Liver pool, en Plocq, ingenieur van bruggen en wegen te Havre. Te Breda is Zondag een nieuw gebouw voor muziek-uitvoeringen en tooneelvoorstelliDgen, door de vereeniging Concordia op de geslechte vesting- gronden aldaar opgericht, feestelijk ingewijd met de uitvoering eener cantate, door den heer R. Hol voor deze gelegenheid vervaardigd en door hem gedirigeerd. De Spaarbank te Amsterdam heeft gisteren haar intrek genomen in een nieuw gebouw, dat van een deel van haar reservefonds is gestichten noodzakelijk was geworden dewijl de bank het oude gebouw volkomen ontgroeid was. Het staat op den Singel bij de Vijzelstraat. Bij de indeeling van de vertrekken is men van het systeem uitgegaan, dat de inbrenger en zij die geld balen steeds in éene richting het gebouw doorgaan, dus daardoor nimmer gedrang ontstaan kan, en men steeds de bank aan de Singelzijde binnen en aan den kant van de Regnliersdwars- straat uitgaat. Voor de bewaring van de boeken en de waarden zijn twee brandvrije en met ijzeren branddeuren gesloten kluizen of kelders gemetseld, waarvan de wanden zijn voorzien van ijzeren platen. Deze ijzeren vertrekken hebben eene lengte van 10 en van 7 meters. Eene vernuftige inrichting van op rollen loopende boekenrekken stelt hot personeel in staat zonder moeite de boeken der administratie na sluiting der bank in de brandvrije kluizen in veiligheid te brengen. De heer Winkler Prins te Veendam, die indertijd wegens zijn overdreven anti-militairisme plechtig „dood" is verklaard, wordt nu gerechte lijk vervolgd wegens het schrijven van een heftig hoofdartikel in de Veend. Ct. over de gemeente- raads-verkiezingen. Hij moet met die vervolging niet weinig den draak steken. Wellicht afgaande op den vroegeren roem, dien Broek in Waterland om zijn overdreven zindelijkheid en om de verzameliug oudheden van mej. A. Fregeres genoot, komen er nog dagelijks vreemdelingen het doip bezichtigen. De boeken, waaruit zij die bijzonderheden putten, worden zeker menigmaal verwenscht, wanneer zij tot de ont dekking komen, dat er niets meer te zien is dan een goed onderhouden dorp met huizen, die alle netjes in de verf zijn. Echter gaan zij nog het eenige voorbij wat bezienswaardig is, nl. het prieel van don heer C. F. Gerhard. Zulk een schakeering van groen en bloemen is waarlijk opmerkenswaard. In ons land zal men niet dikwijls zoo iets vinden. Op den weg staande kan men het prieel zeer goed bezien. De Zwolsche politie heeft twee Duitschers gearresteerd, niet voorzien van papieren, doch wel van een ijzer om sloten te openen en met goudgeld op hun bloote borst verborgen. Onder hunne bedden in hun logement werden gevonden breekbijtels, een eind waskaars, vaische papieren, een broodmes, benevens een geladen revolver en doos met patronen. Het mes moet afkomstig zijn van eene in het laatst der maand Juni jl. te Haarlemmermeer gepleegde inbraak. Op de zwarte jas van éen hunner zijn verscheidene bloedvlekjes aanwezig. - Donderdag wordt te Amsterdam, in den Amstel by Schollen brug, eene dryvende bad- en zweminrichting geopend. Zy b ataat uit eene vereeniging van elf pontons, door rasterwerk ver bonden. Het geheele bassin is 10.25 meter breed, de afdeeling voor zwemmers 43 M., die voor minder geoefenden 11 M., die voor kinderen 5 M., lang. Het aantal kleedkamertjes bedraagt 78. Hat abonnement tot uito Sept. kost f 3, het vervoer met haven booijes daaronder begrepen; een bad, met inbegrip van hetzelfde, 30 cent. De officieren van het wapen der maréchaus see zullen den 15n Aug. den 50 jarigen diensttyd van luit.-kolonel by genoemd korps, J. F. Meyer, feestelyk vieren. Zooals men zich herinneren zal, heeft vorst Alexander van Bulgarije zijne onwillige ministers laten gevangen zetten. In de papieren van een hunner, Zankoff, werd een eigenhandige brief van den heer Gladstone gevonden, waarin hij met ingenomenheid zinspeelt op de vervanging van vorst Alexander door Aleko Vogorides, den gou verneur van Oost-Rumelië. Het is een Russische courant die het vertelt. Als het waar is, voegt het weder een oorzaak van rancune bij de vele andere tusschen den beer en den walvisch. De keizerin van Duitachland is hersteld te achten van hare operatie. De keizer en zyne dochter, de groothertogin van Baden, zyn uit Coblenz naar Constanz vertrokken. Arme hengelaars te St. Peters burg. Depoli- tie heelt het hengelen in de Newa verboden, wyl de nihilisten voorgeven te hengelen, terwijl zij dynamiet-mynen in het water werpen. „Geen grooter verscheidenheid dan In de redenen die tot een huwelijk leiden, zegt een cynicus; de een trouwt uit raison (een Fransche huwelijksreden die onvertaalbaar is, waarschynlyk wyl zy in Nederland niet voorkomt), de ander omdat het zoo behoort, een derde uit speculatie, een vierde uit verveling en een enkele zelfs uit liefde." Wij geven het echter te raden waarom bur geres Paule Mink, de vriendin van Louise Michel, in het huwelijk gaat tredeD. Zij zoekt een twee den man om straatrumoer te kunnen maken zonder dadelijk met de politie in aanraking te komen. De burgeres is eene Poolsche. Na het leven dat zy onlangs te Marseille heeft gemaakt, verschafte de correctioneele rechtbank haar rust, terwijl men haar heeft te kennen gegeven dat een volgend vonnis wel eens kon tengevolge hebben dat haar als vreemdelinge het verblijf in Frankrijk werd ontzegd. Nu zou men denken dat burgeres Paule zich rustig zou houden. Niets is minder waar, maar zy heeft een middel gevon den om de regeering de macht te benemen haar over de grenzen te zetten. In eene Marseillaansche courant schryft zy een brief aan den minister van binnenlandsche zaken. „De regeering, zegt zij, wil my het land uitzetten, zoodra ik weder de openbare orde zal verstoren. Wat verslaat gij daaronder, mijnheer de minister Manifestaties als te Marseille plaats hadden? Die zal ik niet vermijden; ik zal ze zelfs uitlokken, als ze de zaak van het socialisme kunnen dienen Ik over de grenzenDat wil zeggen ontrukt aan mijn arbeid, aan myne vrien den, aan mija kinderen, en zonder vonnis, door enkel administratieven maatregel binnen 24 uren het land uitgezetZou ik onder die bedreiging blijven leven?... Dat wil ik niet. Ik ben van het soort dat men breekt, niet buigt. Vrouwen bestaan in Frankrijk niet voor de wet. Zy hebben geene nationaliteit dan die van haren man. Ik ga daarom hertrouwen met een Franschman, om de rechten van Fransche burgeres te kunnen uitoefenen en krachtiger dan ooit te kunnen strijden voor de rechten des volks en de bevrij ding der arbeiders. Dan wil ik wel eens zien of men mij nog over de grenzen zal zetten." Wij wenschen den aanstaanden echtgenoot van harte geluk met deze vrouw „van het soort dat breekt, maar niet buigt". De pacha's die deel gehad hebben aan de ver moording van Abdul Azis, zijn nu door het hoogste rechterlijk ooilege in Turkije ter dood veroordeeld. Da behandeling der procedure was wat ongeregeld en zou in een ander land aanleiding geven tot klachten over gebrek in den vorm, doch de over tuiging dat deze vroegere ministers en hooge hofdienaara hun souverein hebben gedood, ont breekt niet. Tusschen het vonnis en deuitvoeriDg daarvan ligt echter voor den sultan nog eenige tijd van beraad en voor andere belangstellenden de gelegenheid om op de goedertierendheid van den hoogen heer te werken. Lord Dufierin, de Engelsche gezant, heeft er den sultan reeds tweemalen over gesproken, de eerste keer uit eigen beweging, de tweede keer na rechtstreekschen last van lord Granville, die den gezant had opgedragen op dringenden toon bij den sultan te vragen op gratie. In Londen maakt men zich zeer warm voor deze zaak; Midhat paeha is er bekend en bemind. Musurus, de Turksche gezant in Engeland, seinde aan zyn meester dat het proces in Engeland een hoogst onaangenamen indrnk had gemaakt en hij smeekte den sultan althans de voltrekking van de dood straf achterwege te laten. Zoo schijnt het dan ook te zullen gebeuren, naar de correspondent van de Standard verneemt. De pacha's zullen naar een of ander onherberg zaam oord worden verbannen, maar de hoofden op de schouders behouden. De menschen zullen tevreden zijn als zij erover denken ais een der helden van den Inimigen Fokke Sim.z., die onze vaders en grootvaders een glimlach op de lippen speelde. De pacha's zullen dezen schryver niet kennen; anders konden ze hem nazeggen: Zonder eer kan ik wel leven, Maar zonder kop leeft held Achilles niet. In elk geval heelt de Bultan zyn doel bereikt, daar door het vonnis de vlek is uitgewischt dat een sultan en kalif zelfmoord zou hebben gepleegd. Bovendien zijn eenige hooge heeren gefnuikt die naar des sultans zin veel te goeden naam en te grooten invloed bij de bevolking hadden. Een perk waardige proclamatie is onder de Muzelmannen te Bombay verspreid geworden. Daarin wordt door de Arabieren geklaagd, dat de saltan, naarmate zijn Enropeesch rijk ver brokkelt, zijne Arabische onderdanen meer verdrukt De Arabieren roepen zelfs de hulp der Christenen in. „GiyChristenen," zegt de proclamatie, „voegt u bij de Muzelmannen. Turkije reest uhet is machte loos. O Muzelmannen en Christenen, wy Arabieren zien uit naar vrijheid. Wy zyn bereid te sterven voorde zaak der vrijheid. Laat de nieuwe oorlog beginnen. Gij moet party kiezen tegen de Turken, of alles zal bedorven worden. Turkye verdient van u geen hulp. Turkije staat gereed uw land te verkoopen. Hun godsdienst en geloof is geld Het helsche vuur is gereed hen te ontvangen." NAMEN Ba- Wind- Toe Tem DER PLAATSEN. rom. afwijk. richt. kracht stand lucht, pera tuur. Gels. Delfzyl Groningen Helder Vlissingen. Maastricht. Sylt Shields Valentia. Hamburg Swinemunde. Leipzig Carlsruhe Grisnez Parijs St Mathieu Biarritz Perpignan Christiaansnnd Stockholm. Koppenhagen Portsmouth Yarmouth Grootste verschil in Nederland: 'sochtends 8 uren: M. 1.1 V. des namiddags: Thermometerstand te Middelburg, 11 Juli. 'sav. 11 u. 64 gr. 12 's morg. 8 u. 72 gr. 'amidd. 1 u. 88gr. 'sav. 5 u. 82 gr. F. 's Gravenhage. By het groot Indisch- ambtenaars examen zyn naar orde van de eind- ranglyst toegelaten de heeren Bnisman, De Boer, Heyting, Bosman, Oudemans, Rivière, Nederburgh, Vermandei, Ballot, Nepveu tot Ameijde, Regen bogen, De Serriere, Van Berckee, Van der Ent, De Haan, Henny, Kruseman, Pillard, Van Delden, Ramaer, Van Andel, Burger, Jeekel, London, Nuhout v»u der Veen, Collard, Holland, Itsig, 49 4.9 4.9 4.0 5.1 5.9 6.7 5.7 5.6 4.7 3.6 3.2 2.1 0.8 f" 47 ZZW ZZW ZZW Z NW W NO Z ZO ZW WZW WNW 1 0 2 2 1 3 2 2 2 2 1 2 4 6 2 2 1. bew, 1. bew, kelder 1. bew. helder helder helder 1. bew. helder helder helder helder mist. z. bew. mist. 1. bew. betr. -j-21 --20 --20 --22 --22 --19 --21 --18 --20 20 21 --19 --15 --24

Middelburgsche Courant | 1881 | | pagina 2