N°. 137. 124e Jaargang! 188L Dinsdag 14 Juni. Mademoiselle Diana Dit blad verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per 3/m, franco 3,50. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar a 5 Cent. Advertentiën: 20 Cent per regel. Geboorte-, Trouw-, Doodberichten enz.: van 1-7 regels f 1.50 iedere regel meer 0,20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Hoofdagenten voor liet Buitenlandde Compagnie générale de Publicité 0. L. Daubb Cie. te Parijs Londen, Frankfort a. M., Berlijn Weenen, Zurich enz. Middelburg, 13 Juni. Korte Instructie voor Dinsdag. Bij de verkiezing op Dinsdag a. worden door ons aanbevolen de heeren: Middelburg. P. J. BREDIUS, voor het kiesdistrict Goes. MOR1TZ VON REICHENBACH. Veere, 13 Juni. Nadat de inwoners onzer gemeente jaren lang verstoken zgn geweest van eene fatsoenlijke bestrating, is thans gelukkig, zoo veel daartoe de middelen beschikbaar zijn, een begin gemaakt om in dien toestand verbete ring te brengen. Dank zij daarvoor toegebracht aan het tegenwoordige hoofd onzer gemeente. Benoemingen en besluiten. MIDDELRIIRGSCHE COURANT. (Met kleine wijzigingen overgenomen uit De Standaard). 1* Begin aanstaanden Dinsdag met uw werk zaamheden zoo in te richten, dat gij tnsschen 9 uren 's morgens en 5 urtn 's middags op het stembureau kunt komen. 2. Vul dan uw biljet in met den liberalen candidaat. En, mocht ge u in een onbewaakt oogenblik of door pressie van uw dominé, pastoor of landheer hebben laten verleiden om er reeds een anderen naam op te zetten, schrap dien naam dan flink door, en zet er den naam van den li beralen candidaat voor in plaats. 3. Is uw biljet soms zoek geraakt, ga dan naar het stadhuis of gemeentehuis en vraag een ander. Men moet het u geven. 4. Ga niet te laat naar de stembus. Er mocht eens iets tnsschen beide komen. 5. Kijk, eer ge naar de stembus gaat, nog eens goed na, of de naam van uw candidaat, ook met de voorletters, wel goed is ingevuld; en zie wel toe, dat ge het niét onderteekent. Want in die beide gevallen is uw biljet van onwaarde. 6. Laat u op het stembureau door niemand bepraten, om uw biljet te laten zien. Dat mogen ze u niet vragen. Doe zelf nw biljet in de bus. De heeren die er zitten, mogen het niet voor u doen. 7. Bebt ge zelf gestemd, ga dan anderen nog eens aanwakkeren. Er zijn soms vergeetachtige menschen onder uw buren. Of half onwel, die toch wel uit kunnen. Of druk bezette lieden, waarvoor ge dan eens even moet inspringen, dat zij een oogenblik weg kunnen. 8. Kent ge soms ouden van dagen, die veraf wonen, span dan eens in en haal ze met uw tilbury of uw wagen af. 9. En dan, laat er iemand van de onzen op het bureau by de sluiting zijn, om te zien of de bus goed verzegeld wordt. 10. En eindelijk, als de bus weer open gaat, wees er dan by, om toe te zien dat men goed telt, en te protesteeren als er soms een kink in de kabel is. Mb. D. VAN ECK, voor het kiesdistrict DOOK „Of ik het begrijp 1" riep Amédée en ver frommelde de fijne kanten zakdoek der danseres tnsschen zyne vingers. „Ik wilde dat ik millio- nair was, of dat wy beide eenvoudige boerenlieden tvaren, opdat wy al die goede vrienden konden missen." „Maar Amédée! Ach God, dat die mannen toch nooit haar rede willen luisteren." „Wat rede! Ik word razend als ik aan die twee fatten denk!" De kanten doek kreeg een grooten scheur en tegeiyker tijd klonk de stem van den bediende weer voor de deur. „Mademoiselle, iüademoiselle, zoo even heeft de hertog, den kristallen kandelaar voor den spiegel afgegooid!" r „O mon Dieuf Die mannen, die monsters!" liep Diana en snelde naar de dear. „De een yersoheurt mijne kanten, de ander slaat mijne J. J. VAN KERKWIJK, voor het kiesdistrict Zierikzee. Brussel, 11 Juni. Bij akte den 10 dezer alhier verleden voor den notaris Max Estor, is opgericht de bociété anonyme des chemins de fer économiques Neerlandais waarvan de Nederlandsche benaming zal luiden: Nederlandsche stoomtramweg- Maatschappij. Het kapitaal ad fr. 1,000,000 is bij de akte volgefourneerd, terwijl de inschrijving zal geopend worden voor aandeelen tot een bedrag van fr. 250 of f 120 ieder. In eene onmiddellijk daarna gehouden vergadering van aandeelhouders zijn benoemd tot administrateuren de heeren Henri Boers, secretaris der Ned. centraal Sp. Mij. te Utrecht, Chapel, industrieel te Brussel, Caster man, bankdirecteur aldaar, De Brouwer, ingenieur aldaar, De Gorge, advocaat aldaar, J. G. Gerritsen, burgemeester te Breskens, H. G. Hammacher, notaris en lid der staten van Zeeland te Groede, Paris—Paris, ingenieur te Brussel, Van Waes- berghe Janssens, lid der staten van Zeeland te Hulst, en tot commissarissen de heeren H. E. Oving jr., koopman te Rotterdam, Clavel, inge nieur te Brussel, en Texier de la Pommeraie, grond eigenaar aldaar. Tot gedelegeerde administrateuren zijn benoemd de heeren Boers en De Brouwer. De maatsohappy heeft ten doel den aanleg en de exploitatie van de lijnen Vlissingen—Middelburg, BreskensMaldegem en Walsoorden—Hulst, als mede van stoomtramwegen in Overijsel en Drenthe. Axel, 11 Juni. Voor de op Donderdag 23 dezer alhier te honden landbouwtentoonstelling zgn reeds een GOtal paarden en ruim 40 stuks hoornvee aangegeven. Zij zal worden opgeluisterd door de harmoniëen van Hulst en Ter Neuzen, die te 1 en 2 uren des middags alhier zullen aanko men. Deze gezelschappen zullen achtereenvolgens door de feestcommissie en de deelnemers aan de ringryderp te paard van het station afgehaald en naar het tentoonstellingsterrein geleid worden, alwaar na hunne aankomst de riugrijds rij zal be ginnen. Na afloop der tentoonstelling zullen de muziekgezelschappen zich op de Markt doen hooren, alwaar om zes unr ook mastklimming zal plaats hebben. Naar wy vernemen hebben zich voor den door de dd. schuttery te Vlissingen uitgeschreven schietwedstrijd, welke den 20 en 21 dezer zal gehouden worden, reeds 14 korpsen aangemeld, ornamenten stuk o, ik ga naar Rusland; wellicht zgn de menschen daar verstandiger!" Dit zeggende stoof zy de kamer uit, sloot de deur achter zich dicht en stak den sleutel in den zak. „Zie zoo, nu kan die ten minste geen dwaasheden meer begaan," zei zij en begaf zich naar het salon. „Mijn waarde hertog, wat ben ik blij u ein delijk weer eens te zien," riep zij, naar hem toegaande en hem hare beide handen toestekende. Daar stond de hertog, zoo stijf, als wilde hy de stukgeslagen pagode vervangen, midden in de kamer en zag haar uitdagend aan. „Zoo, verschijnt gij toch eindelijk nog, Mademoiselle Diana zag hem met het onnoozelste gelaat van de wereld aan en vroeg: „Is de tijd u zoo lang gevallen? wel dat verheugt mij! Ik heb een weinig langer en zorg vuldiger toilet gemaakt, omdat ik wist wie mij wachtte. Ik weet, gij weet een goed toilet op prijs te stellen." Het gelaat van den hertog werd een greintje vriendelijker. „Gij komt toch van avond na de voorstelling bij my?" vervolgde zy levendig „Graaf Kamuzofï heeft belet gevraagd en onder ons gezegd, een tête-a-téte met hem is verschrikkelijk vervelend. Wat ik u hidden mag, wees van de party, ver- o. a. uit Eindhoven, Breda, .Prineenhage, Honte- nisse, Bergen op Zoom, Middelburg enz., terwijl men verwacht dat dit aantal nog zal vermeerderen. De wedstryd zal aanvangen op Maandag 20 Jani a. des namiddags te halt een met een korps- wedstryd tusschen alle nitgenoodigde korpsen en daarvoor zijn bestemd 3 prijzen, als: een zilveren vergulde, een zilveren en een bronzen medaille, uitgeloofd door de Vlissingsche schuttery. Voor den korpswedstrijd tusschen de dd. en rustende schutterijen in Noord-Brabant en Zeeland moet door het hoofdbestuur der Vereeniging van officieren der Schutterij in Nederland toegezegd zijneen zilveren en een bronzen medaille, terwijl voor de personeele wedstryden, waarvoor zich tot heden reeds ruim 300 deelnemers hebben opgege ven, een aantal fraaie prijzen zijn aangeboden. Ook de wedstryd op vrije baan, waarvoor 10 prijzen zijn uitgeloofd, waaronder als eerste prijs 3 zilveren couverts, belooft veel deelnemers te zullen trekken. (VI. Ct.) Prof. Bugs Ballot heeft voor de internationale onderzoekingen in de Noordpoolstreken van Z. K. H. prins Frederik de toezegging eener vorstelijke bijdrage en van den heer X. Y. 1000 ontvangen. Ofschoon dankbaar voor kleine, beveelt de hoogleeraar zich toch in 't bijzonder aan voor 't ontvangen van bijdragen als de bedoelde. Naar men verneemt, heeft Z. K. H. prins Fre derik f 300 toegezegd voor het algemeen Neder- landsch pensioenfonds voor werklieden. De heer C. A. Rady, lid van het Duitsche Fischerei-Verein, heeft aan het Eandelsblad medegedeeld dat hg de bekendmaking der prgzen van do viascherij-tentoonstelling, even als in eene vroegere circulaire, slechts van verguld-zilveren, niet van gouden medailles sprake is geweest. //Met de uitdrukking gouden schrijft hij, werd alleen de erkenning van buitengewone verdienstelijkheid hedoeld en de betrokken firma's behoorden daarmede volkomen genoegen te nemen, daar het immers niet te onderstellen was, dat ieder met gouden medaille bekroond inzender aanspraak zou maken op een voorwerp, hetwelk een waarde van 600 Mark zou vertegenwoordigen." Bijzonder duidelijk wordt de zaak door deze opheldering niet. Het woordgouden medailles schgnt dan toch gebruikt te zijn. Dat men daaronder verguld-zilveren kan verstaan, is misschien eene ons onbekende eigenaardigheid van het Duitsch, maar niet van onze taal. Op eene vergadering van voorstanders van bet algemeen stemrecht te Amsterdam, die door onge veer 400 personen bezocht werd, is eene motie aangenomen na verdediging door de heeren Heldt en Gerhardt, luidende als volgt De vergadering, overwegende dat onder het tegenwoor- beeld u, de graaf heeft zulk een avontuurlijk plan." Elk wolkje was van het gelaat van den hertog gevaagd en bij deze laatste woorden van Diana zag hij haar vol belangstelling aan. Nu was het oogenblik gekomen om de verwoestingen die hy aangericht had, op te merken. Zij hield plotseling op en riep verschrikt uit: „Lieve hemel wat is dat Myn fraaie pagode de kristallen kandelaars ach wie heeft dat gedaan Nu was het ijs geheel gesmolten, de hertog knielde aan hare voeten. „Ach hemelsche Diana kunt gij mij vergeven! Als gij wist hoeveel ik dezer dagen om u geleden heb!" riep hij uit. „Uw lang wegblgven van zoo even scheen mijne zwartste vermoedens te beves tigen, en die pagode stond zoo spotachtig met het hoofd te knikken, alsof ze mij uitlachte en bij dien kristallen kandelaar lagen bloemen, die ik u niet gebracht had." O, deugniet „Vergeef mg Diana, ik bid u, vergeef my voor deze keer." Na veel bidden en smeeken liet zij zich ver murwen, daar zij toch haar doel bereikt had. De hertog was opgetogeuer dan ooithij zou onbe wust zijn rol des avonds voortreffelgk spelen en Diana zou haar zin krygen, zooals tot nu toe nog altijd het geval was geweest, wanneer zy het ernstig wilde. dig kiesstelsel slechts een achtste gedeelte der meerderjarige mannelijke ingezetenen hun kiesrecht kunnen uitoefenen; dat dus de overige zeven achtsten of 907,000 belet worden den eersten aller burgerplichten te vervullen; dat de tegenwoordige wijze van samenstelling van de tweede kamer door niemand wordt verdedigd, en dan ook blijkt dat de ware volksbelangen niet worden behartigd en de algemeen erkende behoeften niet worden vervuld; dat dit onrecht alleen kan worden hersteld door de in voering van algemeen kiesrecht; protesteert tegen het voortbestaan van de tegenwoordige wijze van verkiezing, waarvan toenemende ontevredenheid der bevolking het gevolg moet zijn en waardoor op den duur de Nederlandsche staat met ernstige gevaren wordt bedreigd. De minister van binnenlandsche zaken maakt in de St.-Ct. bekend dat de pokziekte volgens inge komen ambtsberichten, opgehouden heeft te Ameide epidemisch te heerschen. De andientie van den minister van financiën zal Donderdag, den 16n Jnni, niet plaats hebben. ministerieele departementen. Eervol Ontslag verleend, op zgn verzoek aan mr. S. Vissering, als minister van financien, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, door hem aan den koning en aan den lande bewezen; de minister van buitenlandsehe zaken mr. C. Th. baron van Lynden van Sandenburg is benoemd tot minister van financien ad interim. (Zie Laatste Berichten van Zaterdag.) kadaster. Op verzoek eervol ontslag verleend aan J. A. Koenen en J. J. B. Wiecking, als land meter 1ste kl. van het kadaster, behoudens aan- Bpraak op pensioen. leger. Met een jaar verlengd de tgd van duur der detacheering bij het wapen der inf. van het leger in Ned. Indie, van de 1ste luits. F. Tonnet en W. M. Wijnaendts, van het wapen der inf. van het leger hier te lande. belastingen. Benoemd tot ontvanger der dir. bel. te Akkerwoude c. a. H. Lambers, ontv. te Stadskanaal; tot ontvanger te Schagen c. a. K. Wj van Sandick, ontv. te Balk c. de controleur der dir bel. enz. G. R. I. de Quay ontheven van het beheer der contröle dier middelen te Vlaardin- gen en gesteld ter beschikking van den minister van financien; ontheven: de controleur te 's Her togenbosch, 2de afd. J. Sijtsma Gz., van de waar neming der contröle te's Hertogenbosch, lste afd.; de controleur te Groningen, 2e afd. H. van Manen, van de waarneming der contröle te Groningen, lste afd.; de ontvanger te Valkenswaard G. C. Droogleever Fortuyn, van de waarneming der contröle te Vlaardingen; verplaatst de volgende controleurs der dir. bel. enz. H. A. Toe Water, van Zalt-Bommel naar 's Hertogenbosch lste afd.; Met het bigde vooruitzicht van terug temogen komen spoedde de hertog zich naar huis en Diana ging haar gevangen zanger nit zgn rose en wit kooitje bevrijden. Zijn gevangenschap was hem echter slecht bekomen, tengevolge van een min nebriefje van den Rus, dat hy onder de prnllen zgner geliefde gevonden had. Wat baatte het of Diana hem al verzekerde dat het onbeantwoord was gebleven Amedée was nu eenmaal wan trouwend geworden en al liet hij zich ook voor het oogenblik bevredigen, de angel bleef hem toch in 't hart zitten en toen hg de woning der danseres verliet, was zyn stemming lang niet zoo rooskleurig als zgn kleeding. Misschien was ït het contrast tusschen zijn gelaat en zyn rok dat den graaf Kamuzoff zoodanig opviel, toen deze hem met een prachtig bouquet in de hand op de trap tegenkwam, dat hg staan bleef en den zanger van top tot teen opnam. Amedée was echter volstrekt niet gestemd om zich zulk een onder zoek te laten welgevallen. „Wat verlangt gij van my, mijnheer 1" vroeg hgvlak voor den graaf staan blgvende en den driekanten steek, vol pluimen, dien hg tot nog toe gedachteloos in de hand had gehouden, op zettende. „Ik verwonder mij erover" antwoordde de Rus bedaard „hoe gij met zulk gehavend kapsel bg Mademoiselle Diana kunt geweest zgn.'| Wat gaat u mijn kapsel aan?"

Middelburgsche Courant | 1881 | | pagina 1