N°. 121. 124® 1881J Dinsdag 24 Mei. Brandweer. INSPECTIE EN EXERCITIE Middelburg, 23 Mei. Dit blad verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per 3/m. franco f 3,50. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar a 5 Cent. Advertentiën: 20 Cent per regel. Geboorte-, Trouw-, Doodberichten enz.: van 1-7 regels 1.50 iedere regel meer 0,20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Hoofdagenten voor het Buitenlandde Compagnie générale de Puhlicité C. L. Daubb Cie, te Parijs Londen, Frankfort a. M., Berlijn Weenen, Zurich enz. FETJXLLBTOIT. De groote Murillo della Merced. H. CARL. S. a-Ja» zij herkende mij nu. Zij kende noch MIRDELBU COURANT. BIJ DB De burgemeester en wethouders van Middelburg gelet op art. 20 der verordening op de brand weer in deze gemeente, gewijzigd bij besluit van den gemeenteraad van den 11 November 1858, maken bekend: dat de inspectie en exercitie met een gedeelte der brandspuiten, volgens voordracht van het bestuur over de brandweer, zal plaats hebben Dinsdag den 31 Mei a., met Bpuit A te 9 uren, met spuit B te 10 uren, met spuit D te 11 uren en met spuit C te 1 uur. Weshalve de bedienden, aan die spuiten ge plaatst, opgeroepen worden zich, ten voorschreven uren, aan de onderscheidene brandspuithuisjes te bevinden, zullende bij niet verschijning, tegen hen proces-verbaal worden opgemaakt tot toepassing der b^ de verordening vastgestelde straften, be staande in eene geldboete van f 3 tot f 25 en eene gevangenisstraf van éen tot drie dagen, te zamen of afzonderlijk. Hiervan is alkondiging geschied waar het be hoort, den 23 Mei 1881. De burgemeester en wethouders voornoemd, PICKÉ. De secretaris, G. N. DE STOPPELAAR. publiek publiek heeren, hebben komen De tentoonstelling van kunst en nijverheid in het Schuttershof alhier, veraangenaamd door een concert van het muziekkorps der schutterij, lokte gisteren, den laatsten dag dat zij geopend was, nog meer dan 1400 personen. In het geheel werd de tentoonstelling sedert den dag harer opening, 3 Mei, naar wij vernemen door 7701 personen bezocht. Bewijst dit aanzienlijk aantal bezoekers reeds hoezeer de tentoonstelling in den smaak van het is gevallen, wij meenen namens dat onzen dank te mogen betuigen aan de die het plan tot deze tentoonstelling opgevat en het tot uitvoering deden alsmede aan allen die tot het welslagen der zaak hebben bijgedragen. De uitreiking van de bij den wedstrijd behaalde prijzen en premiën zal in den loop dezer week plaats hebben. Naar wij vernemen zal den 7en J nli a. in het Schuttershof alhier een concert plaats hebben van de volle kapel van het regiment grenadiers en jagers. li dook HOOFDSTUK IL Des avonds ontving ik door Pinto een net ge schreven, officieel document dat Charters voor mij vertaalde (Serafino Pagano). ^Geboren te Piana Sorento, 1805. Doofstom. Verliet Sorento 1820. Woonde vervolgens te Napels, Florence en Rome. Werd een model voor beeldhouwers en schilders, bij wie zij bekend was als de „PrineipezzaHuwde 1823 met Bar- tölomeo Starace, visscher te Napels, woont sedert 1823 te Napels. Goed van gedrag." Den volgenden dag kwam zij door bemiddeling Van Pinto in ons hotel met haar man, een kleinen, forsch gebouwden kerel, met een ontzaglijk goedig uiterlijk en baar oudste meisje, dat de tusschen- pefsoon voor onze gesprekken was. Met allerlei vlugge, schielijke bewegingen van vingers, handen en lippen vertaalde zij onze woorden bijna even snel als zij uitgesproken werden en de moeder begreep en antwoordde haar even vlug. In de heden namiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Vlissingen werd het nieuw gekozen raadslid, de heer F. H. J. Wibaut, beëedigd en geïnstalleerd. Twee adressen om concessie voor den aanleg en de exploitatie van eene drinkwaterleiding, een van deD heer J, L. Gruber te Utrecht, en het andere van den heer D. de Leeuw jr. te Amster dam, werden aangehouden. De in de vorige vergadering ter tafel gebrachte aanvraag van het rijk om gedeeltelijk in koop en gedeeltelijk in bruikleen af te staan eenige kunstvoorwerpen en gildegoederen, voor eene som van 18000, was in handen gesteld van de financieele commissie, die op verschillende gronden adviseerde het aan te nemen. Hiertoe werd met 10 tegen 3 stemmen besloten. Bij de behandeling van een adres van den heer W. Klomp, om eene oppervlakte van 12 M' ge meentegrond aan den Nieuweadijk in eigendom te verkrijgen, ten einde zijn koffiehuis te vergrooten, werden een drietal adressen van ingezetenen over gelegd, die om verschillende redenen op afwijzing ervan aandrongen. De commissie van financien adviseerde tot in williging. Na langdurige discussie werd een voorstel van burgemeester en wethouders, om den grond af te staan, met 7 tegen 6 stemmen verworpen. In een volgend nommer geven wij het gewone verslag. Vllsslngen, 22 Mei. In eene bijeenkomst van de leden van VlissingsMannenkoor, het gemengd koor en de leerlingen van den zangcureus werd Vrijdag avond, in het lokaal Kuijpers, den heer W. van Kamer, directeur en onderwijzer van genoemde vereenigingen, een prachtige schrijftafel aangeboden bij gelegenheid van zijn 40en jaardag. Nadat de leerlingen, onder leiding van een der leden, een toepasselijk lied hadden gezongen, werd de directeur door den voorzitter hartelijk geluk gewenscht, waarna de kinderen op eenige ververschingen werden onthaald, en de avond verder genoegelijk werd doorgebracht. Cioes, 23 Mei. Van 65 schilders, waaronder tal van kunstenaars van naam en talent uit Nederland en België, zijn voor de tentoonstelling alhier ongeveer 120 doeken ingekomen, terwijl nog van verschillende zijden toezeggingen zijn gedaan. Het valt niet te betwijfelen, of Goes zal met deze tentoonstelling een uitstekend figuar maken. De opening is bepaald op Zaterdag 4 Juni a. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden door het postkantoor te Middelburg gedurende het le kwartaal 1881. Naar België. Ph. Mari Rubens, Brussel. den naam noch den rang der dame hij wie ik haar gezien had. Zij was te Florence aangenomen voor een Milord, door tusschenkomst van den beeldhouwer Andreoli, teneinde met hem en „miladi" op reis te gaan." „Miladi" was de gesluierde persoon die ik gezien had. Zij was niet altijd gesluierd, alleen in het atelier. Zij wist niet waarom en had er nooit over nagedacht. Milord" was een deftig heer en fabelachtig rijk. Zij waren de zee overgestoken; maar zij wist niet dat zij in Engeland was geweest: zij had nooit van een plaats geboord die Londen heette. Ik was de eenige schilder voor wien zij, gedurende haar verbintenis met die menschen, geposeerd had. Dat doode hoofd? Dat was haar niet als iets bijzonders opgevallen; zij wist er niets van, behalve dat het daar was. Zij herin nerde zich uit het venster een begrafenisstoet gezien te hebben, heel kort na haar aankomst en het had haar getroffen hoe geheel anders dit was dan een begratenis in haar eigen land. Signor Andreoli was dood hij was stervende toen zij Napels verliet. Niets kon de vriendelijkheid overtreffen, waarmede zij bejegend was, noeh de edelmoedigheid waarmede men haar beloond had. „Miladi" had haar zelf terug gebracht, niet naar Florence, maar naar Napels, waar zij gaarne heen wilde, omdat men haar rijk genoeg gemaakt had om met Bartolomeo te kunnen trouwen. Sedert had zij haar niet terug gezien." Dat was al en daar ik toch genoodzaakt was Duitschland. L. E. Mul, Arolsen. Engeland. Mej, M, A. Abdy, Londen; Miss G. Smith, Londen. Ulerlkzee, 22 Mei. De heer J. J. van Kerk wijk heeft de candidatuur van de Liberale Kies- vereeniging alhier aangenomen. Sluis, 21 Mei. Heden had alhier de opening der stembus plaats ter verkiezing van een raads lid, waarvoor herstemming plaats had tusschen de heeren J. Lansen Groin en J. Sanders. Eerst genoemde verkreeg 46, laatstgenoemde 34 stemmen, terwijl 4 blanco biljetten aanwezig waren, zoodat de heer J. Lansen Croin gekozen is. Naar wij vernemen heeft het gemeentebestuur alhier besloten, de sollicitanten, die aan het ver gelijkend examen voor de betrekking als hoofd onderwijzer der openbare school zullen deelnemen, met behoorlijke rijtuigen van Breskens naar Sluis en terug brengen. Wij hopen dat deze flinke handelwijze tot voorbeeld moge strekken, daar vreemden niet zelden afgeschrikt worden om in deze streken te reizen, wegens de weinige middelen van openbaar ver. voer die hier bestaan. Men verwacht het examen op 2,3 en 4 Juni e. k. Reeds bij herhaling, maar steeds vruchteloos, is uit Bergen .op Zoom gewezen op de omstandig heid dat de uitgifte van Belgische centen daar eer toe- dan afneemt, en de Hollandsche cent slechts bg uitzondering gezien wordt. Volgens de militaire wetten moeten alle beta lingen voor traktementen, soldijen, leveringen enz. geschieden met gangbare Nederl. muntspeciën of in Nederl. bankpapier, speciaal met uitzondering van Belgische centen (24 Dee. 1845). Dit laatste is opnieuw ter naleving aanbevolen den 22en Mei 1860? Waar moet het nu heeD, indien de Nederland- sche centen niet te krijgen zijn, en wanneer zal de regeering door krachtige maatregelen een einde aan dien toestand maken (N. R. Ct.) De vraag is gedaan, of wellicht niet het heer- schen van pokken onder de schapen, wat hier te lande niet zeldzaam voorkomt, in verband zou kunnen staan met het ontstaan dezer ziekte by den mensch Sommigen achten dit alleszins mogelijk, en meenen dat door het overbrengen der smetstof in de wol en de vellen van schapen, die aan de ziekte hebben geleden, deze zelfs op groote afstanden onder de menschen kan worden verspreid. (V. R. Ct.) De audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag den 26en Mei a. niet plaats hebben. Charters te gebruiken en hem gedeeltelijk in te lichten, vertelde ik hem het heele geval. De ont dekking van myn schoons model nam het grootste romantische element uit mijn verhaal wegmaar hetgeen er overbleef werd hoe langer hoe moeie- lijkêr te begrijpen. Wat beteekende dit alles Hoe wij gisten en peinsden en ons uitputten in gevolgtrekkingen, het bleef natuurlijk een raadsel. „Ik zal u eens wat zeggen," zei Conway ten slotte, „dat kan niet langer zoo duren. Wy moeten wat afleiding zoeken en ik stem voor San Carlo van avond; morgen komt Pinto weer. Kies een ander stokpaardje en laat dit tien jaar onde geheim naar den drommel loopen, die het zeker verzonnen heeft." Ik kon niet beter doen dan zgn raad volgen; wy gingen dus naar San Carlo en legden er ons den volgenden dag ernstig op toe om ons goed te vermaken. Veertien dagen later keerden wij naar Rome terug en ik een week daarna naar Engeland, waar ik mijn dierbaar geheim bijna vergat en volstrekt geen verdere opheldering meer verwachtte, of, zoo die hoop al nog in een verborgen hoekje schuilde, dacht ik toch zeker niet dat ik er nog eens achter zou komen. HOOFDSTUK III. Toen ik afscheid van n nam, mijn waarde lezer, sobreven wij 1833 en eerst iu 1850 zien wij elkaar De commissie belast met het afnemen der examens B. van art. 60 en C. van art. 6165 van de wet van 2 Mei 1866 {Stil. no. 50) voor 1881, zal zitting houden te Delft en bestaan uit de heeren: dr. J. Bosscha, voorzitter, dr. G. F. W. Baehr, F. J. van den Berg, E. Gngel, N. H. Henket, E. Steuerwald, mr. B. H. Pekelharing, H. A. Ravenck, dr. B. J. Tideman, A. J. H. Beeloo, J. van der Yegt, J. Leijds, F. Ph. J. Mahieu, C. Muijsken, dr. L. C. Levoir, A. Le Combe, dr. W. F. Koppeschaar, J. Menalda van Schouwenburg en C. Lelij. In de commissie tot het afnemen der examens B. volgens de art. 61—65 van genoemde wet, welke eveneens te Delft zitting zal honden, zijn benoemd de heeren dr. G. F. W. Bachr, voorzitter, A. J. van Pesch, dr. A. B. Oudemans, dr. H. Behrens, F. J. van den Berg, A. J. H. Beeloo, G. J. Morre, A. Le Combe, dr. P. H. Schoute, dr. D. J. Korte weg, dr. H. Kamerlingh Onnes, en W. C. Metzelaar. In de St. Ct. is opgenomen een reglement op het verleenen van pensioenen aan burgerlijke ambtenaren van Ned. Indië. Uit Apeldoorn wordt bericht, dat HH. MM. de koning en de koningin voornemens zijn zieh met de jonge prinses in de volgende week naar Pyrmont te begeven. {Hbl.) Men schrijft ons uit Den Haag Coquelin ainê en de uitstekende kunstenaars^ die den beroemden sociêtaire van de Comédie Franyaise vergezellen, traden gisteren avond voor het eerst hier op. Uitgelezen was het publiek zeker, maar geenszins talrijk. De stalles en de eerste rang waren nog 't best bezet, hoewel de prijs van f 8 per plaats menigeeD weerhield. Een aanzienlijke schare had dan ook in baignoires en parket (a f 6) en zelfs in het parterre, dat slechts voor 4 toegankelgk was, plaats genomen. De „hoogere rangen", die nog f 3 en 1.50 kostten, waren schaars bezocht. Welnu, die er niet waren, hebben ve#l verzuimd; Het was een avond van zeldzaam kunstgenot Coquelin schitterde boven allen. Zijn meesterlijk spel in De Bainville's Gringoire, waarvan de titelrol eigenlijk een psychologische onmogeiyk- heid is, men stelle zich een idiootachtig wezen met een hoogdichterlijken geest vooren als Mascarille in les Precieuses Ridiculeswas boven allen lof. Het grootste succes van den avond was echter zijne voordracht van twee dichtstukken, La Chasse en les Ecrévisses. Het eerste behelst de vermakelyke geschiedenis van een goed schut ter, die acht dagen op de jacht is en toch nog niet éen haas heeft geraakt omdat hij zoo terug. In dien tijd hebben mijne vesten veel in omvang gewonnen en het is nu zeventien jaar geleden sedert ik genezen werd van de eene be- toovering om twee jaar later het slachtofier eener andere te worden. Mijn vrouw heet Helena, of Velly als zij heel lief is en ik in een bui ben om het op prijs te stellen. Mijn oudste zoon is te Rugby en ik hoop dat hy zich alles waard zal toonen wat hij gekost heeft en nog kosten zal. Er zijn er nog zes tusschen hem en babyzoodat het niet te verwonderen is dat ik niet veel meer aan die oude historie denkja ik geloof zelfs in het geheel niet meer sedert ik haar op zekeren avond aan mijn vrouw verteld heb, terwijl zy bezig was om Charley, onzen oudste, uit te kleeden en mij liet zien hoe knap hij van haar knie af tot aan haar hals kon klauteren. Ik vertelde haar to.en de heele geschiedenis en ook mijn dwaze gevoelens, volgens mijn vast grondbeginsel dat echtelieden geen hartsgeheimen voor elkaar moeten hebben, en daarna vergat ik de zaak geheel en al tot dat de sluier, die zeven en twintig jaar lang onaangeroerd was gebleven; eensklaps opgetild werd en mijn geheim open en bloot, met het akelige hoofd voorop, tentoonstelde. De season in Londen was juist voorbij en ik ging met mgn vrouw logeeren by haar vader, in een der Zuidwestelijke graatschappen. Hy had deze plaats eerst kort geleden gekregen, bij den dood van den vorigen geestelijke, door de bemoeiingen van een ouden academievriend, den markgraaf

Middelburgsche Courant | 1881 | | pagina 1