Laatste berichten. I t BUITENLAND. Kerknieuws. Kunstnieuws. Landb ou w. Rechtszaken. Weerkundige waarnemingen. Algemeen Overzicht. Réclames. Zeetij dingen. Handelsberichten» Graanmarkten enz. Pryzen van Effecten. kiezen van een ambacht, zoo mogelijk door be spreking en zoo noodig door eene belooning. Dit denkbeeld vond bij verschillende leden bestrijding, niet omdat zij een dergelijk patronaat niet hoogst nattig achtten, maar omdat zij van meening waren dat daardoor het doel der ver- eeniging wordt voorbijgestreefd en er op het ge bied van schoolverzuim zelf nog te veel te doen is. Een der bestrijders wees o. a. op het groote belang van het bezoeken der herhalingsschool en gaf het bestuur in overweging ook daarover zijne zorgen uit te strekken. De verdedigers van bet denkbeeld gaven toe dat het niet direct tot het doel der vereeniging behoorde, doch achtten het er ten nauwste mede verbonden. Het testunr gat de toezegging zoowel het denkbeeld van patronaat als dat van uitstrekken van zijn werk over de herhalingsschool te zullen overwegen. Op de vraag van een der leden of aan zijn in een vorige vergadering gegeven wenk, om de leerlingen, die bet verdienen, bjj wijze van be looning het mnsenm en de oudheidskamer te laten bezichtigen, gevolg was gegeven, werd door het bestuur medegedeeld dat daartoe waarschijnlijk binnen kort zal kunnen worden overgegaan. Door eene commissie uit het Nut te Goes is een onderzoek ingesteld naar de resultaten door schoolspaarbanken verkregen. In de eergisteren gehouden vergadering werd daaromtrent door haar een gunstig rapport uitgebracht. De vergadering beBloot dientengevolge pogingea aan te wenden om het sparen op de school uit te breiden. Niettegenstaande herhaalde oproepingen en verhooging van traktement, is het nog niet mogen gelukken voor de soholen te Krniningen en Hans- weert hulponderwijzeressen te vinden. Versterking van onderwijzend personeel is dringend noodza kelijk en vooral zoude het optreden eener hulp- onderwijzeres, tevens belast met bet geven van onderwijs in vrouwelijke handwerken, in een groote behoefte voorzien. Ct.) Vllsslngen, 18 Dec. De heer C. A. C. L. John, predikant bij de C. G. gemeente alhier, heeft voor het beroep naar de protestantsche ge meente te Maria Hoorebseke (Belgie) bedankt. De aandacht onzer lezers te vestigen op de nitvoering, welke aanstaanden Donderdag in de concertzaal alhier gegeven zal worden, rekenen wij bijna onnoodig, dewijl do algemeene belang stelling te voren daaraan reeds verzekerd is. Eene stadgenoote, mej. Van den Houte Willems, wier gelukkigen aanleg men heeft kunnen waar nemen, een violist, de heer Koolhaas Aarinksen, die reeds in vroeger jaren in de Middelburgsehe muzikale wereld gunstig bekend was, en een bekwaam cellist, de heer Meyroos, komen uit Arnhem om ons hier op kamer-muziek te ver gasten. Eene volle zaal en een goed gestemd publiek mogen hun deel zijn. Koudekerke, 17 December. Met groot ge noegen woonden wij heden de vierde openbare uitvoering der zangvereeniging Nuttig, Aangenaam en Stichtelijk bij. Een twaalftal nommers werden ten gehoore gebracht op eene wijze, die den directeur en de vereeniging tot eer verstrekte. De juiste inachtneming der teekens en de be schaafde voordracht kwamen bijzonder tot haar recht in het Zwervers Avondlied van Von Weber en het Scheiden van Abt, terwijl de Reddingboot van Sankey en De Zee van Schumann met veel opgewektheid werden gezongen. Een en ander schonk ons de overtuiging, dat er van „boeren en boerinnen" ook op het gebied der zangkunst wel wat te maken is. Een paar boeiende voordrachten 'gaven eene aangename afwisseling. Een talrijk publiek woonde deze nitvoering bij en keerde hoogst voldaan huiswaarts. We hopen, dat de zangvereeniging ons nog menigmaal zoo'n genotvollen avond zal verschaffen en wenschen haar en den directeur daartoe voort durend lust en opgewektheid toe. Jammer is het, dat het bestnnr der zangver eeniging tot heden geen tekstboekjes verkrijgbaar stelde van de liederen, die met zooveel gevoel werden voorgedragen en waarvan het genot ver hoogd zou worden door, onder het hooren der tonen, de woorden te kunnen lezen. Vllsslngen, 18 Dec.; Gisteren avond werd alhier van we ge de vereeniging de Club, vooreen talrijk en uitgelezen publiek, het eerste van de vier winterconcerten gegeven door het strijkorkest van de stafmuziek uit Bergen op Zoom ouder leiding van den kapelmeester N. A. Bouwman. Het programma, bestaande uit een tiental num mers, werd zeer verdienstelijk uitgevoerd. Meer bijzonder vermelden wij daarvan de ouvertures van Kreutzer en van Boieldieu. Eene sterkere bezetting der strijkinstrumenten zou de waarde der nitvoering zeker nog verhoogd hebben en ware ook gewenscht bij volgende uitvoeringen. Een andante voor violoncel, uit een concert van Goltermann, werd door den heer F. Werner ver dienstelijk voorgedragen en sehonk eene aange name atwisseling. Een levendige toejuiching noopte den solist het voorgedragene te herhalen. Een woord vau dank zij bier gebracht aan het bestunr van de Club voor zijne pogingen om het Ylissingsche pnbliek op muzikaal gebied eenige genotvolle avonden te verschaffen. Eene zeer belangrijke vergadering werd Donderdag te Zwolle gehouden. De Hollandsche, Geldersche en Friesche Landbonw-maatschappijen waren door een tiental bestuursleden vertegen woordigd. Op initiatief der eerstgenoemde maat schappij had deze bijeenkomst plaats. De ver gadering werd geleid door den heer Visser van Hazerswoude. Een tweetal punten werden druk besprokenlo Is het wenschelijk dat Nederland in 1881 vee en znivel zal ten toon stellen te Birmingham en 2o Zal men opnieuw den steun der regeering inroepen of eigenmachtig handelen? Pnnt éen werd voorwaardelijk aangenomen en pnnt twee met algemeene stemmen, om aan de regeering 5000 subsidie voor deze zaak aan te vragen. Het denkbeeld is uitgesproken, dat de drie maatschappijen zullen Bamenwerken om dit doel te bereiken en dat alle bestaande landbonw- vereenigingen zullen worden in kennis gesteld met het genomen denkbeeld, om mede te werken tot aanmoediging onzer regeering, om de zaak te steunen. De vrijspraak van den notaris Dijkstra, door het hof te Amsterdam, berust op de overweging dat het niet gebleken was dat hier misbruik van vertrouwen bestond, noch dat beschuldigde te kwader trouw had gehandeld en de gelden ten eigen bate aangewend. Wat de valsohheid betreit, oordeelde het hof, dat de schuldbekentenis geen verminking der waarheid bevatte en het plaatsen van den datum 15 April 1879 niet wettig en overtuigend was bewezen, waardoor het derde punt van aanklacht, het desbewust gebruik maken van de akte, verviel. Door het kantongerecht te Gouda zijn zeven touwslagers uit Moordrecht veroordeeld tot boeten van drie tot vijttien gulden of subsidiaire gevan genisstraf van éen tot vier dagen wegens het in dienst hebben van kinderen (jongens en meisjes) beneden do 12 jaren, die gebruikt werden tot het draaien van het wiel in de lijnbanen. Twee der veroordeelden waren de vaders der kinderen. Te Kruiningen en Krabbendgke hebben zich commissies geconstitueerd om de minvermogenden met Nieuwjaar te bedeelen, en daardoor het Nieuwjaarwenschen tegen te gaan. Aanstaanden Maandag zal als translateur in de Nederlandsche, Fransche, Engelsche, Dnitsche, Spaansche, Italiaansche en Hebreeuwsche talen bij de rechtbank te Amsterdam worden beëedigd en toegelaten mevr. de wed. R, Bueno de Mes- quita, geb. Belinfante. Het is voor het eerst dat in ons land een vrouw zich voor dit vak heeft aangemeld. Woensdag jl. werd door den burgemeester van Kruiningen, op eene uitvoering door het fanfaren-gezelschap Eendracht maakt Macht aldaar, eene medaille uitgereikt door hem ontvangen van het bestuur der Belgische nationale tentoon stelling van 1880, met verzoek die aan het vaan del van het gezelschap te hechten, ter herinnering aan het concert, in Augustus 11. te Brussel in het gebouw der tentoonstelling gegeven. Deze mede- deeling van den burgemeester werd met luide toejuichingen en fanfaren ontvangen. Te Uffolte in Drente zijn dezer dagen door een landbouwer eenige Spaansche muntstukken opgedolven uit den tijd van Filips IV. Ze hebben de grootte van een rijksdaalder en waren gebor gen in een aarden pot. Een korporaal, 17 jaar oud, van fatsoenlijke familie, had liefde opgevat voor een meisje in een slecht befaamd huis te Nijmegen. Begrijpende dat het nimmer tot een huwelijk kon komen, kwamen beiden tot het wanhopig besluit een eind aan hun leven te maken. Des avonds tegen 10 uren begaf de jongeling zich naar zijn geliefde, nadat hij een revolver met zes patronen had ge kocht en den avond bij een der leden zijner familie in schijnbaar opgeruimde stemming doorgebracht had. Nadat zij wijd en breed overlegd hadden, hoe de daad te verrichten, schreven zij een door beiden onderteekenden brief, waarin zij rekenschap gaven van de beweegredenen hunner daad. Nu schoot de korporaal het meisje door het hart, zoodat zij terstond een lijk was. Hij zelf trachtte driemalen achtereen zich zelf door een revolver schot te doodeh, doch geen der wonden was ter stond doodelijk. Een der bewoonsters van het huis, door het ongewoon geraas gewekt, kwam toesnellen en vond het meisje dood in de armen van den zwaar gewonden jongen man. Er bestaat geen hoop op behoud van zijn leven. Hit eene rede die de heer Fawcett dezer dagen in eene bijeenkomst zijner kiezers hield, blijkt, dat zijn stelsel van sparen door middel van postzegels, met de schitterendste uitkomst is bekroond. Gedurende de eerste zeven weken, toen het stelsel nog slechts op beperkt terrein in werking was, werden 14000 formulieren, met 12 postzegels beplakt, ingeleverd en 7000 nieuwe spaarbankrekeningen geopend. Na uit breiding van het stelsel tot het geheele land is in weinige weken dat getal formulieren aange groeid tot 83.000 en het getal nieuwe spaarbank rekeningen vermeerderd met 58.000. Fawcett be rekent, dat er op deze wijze per jaar 5 millioen pond sterling meer zal gespaard worden. Amsterdam. Het stoomschip Voorwaarts, gezagv. Aukes, is heden morgen te 9 uren naar Batavia vertrokken. Het stoomschip Conrad wordt heden te IJmuiden verwacht. Moskou. Gisteren zijn wanordelijkheden ontstaan onder de 300 4 400 studenten der hooge- school. Alle Btudenten zijn gearresteerd. Tweede kamer. Na verwerping van een amendement-De Casembroot betrekkelijk de op leiding der scheepsklerken, werd de begrooting voor Marine aangenomen met 59 tegeD 4 stemmen. Bij de behandeling van hoofdstukVIIa, nationa le schuld werd een debat gevoerd over de uitbrei ding van het staats-muntpapier tot een kapitaal van 15 millioen. De heeren Gratama, Wintgens, Gleichman, Blussé, Scbimmelpenninck en Kops drongen op dat denkbeeld aan. Nadat de minis ter even als de heer Blussé, de bewering van den heer Gratama had tegengesproken dat zijne weige ring voortsproot uit het verzet der Nederlandsche bank tegen inkrimping van haar monopolie, bestre den de verschillende sprekers de meening van den minister, dat uitbreiding van het muntkapitaal aan het crediet des lands zon schaden. Daarentegen steunde de heer Oorver Hooft des ministers betoog op dat punt. Overigens werden de practische bezwaren van den minister tegen de uitgifte van muntbiljetten van 5 en ƒ50 be sproken: Het hoofdstuk werd daarna aangenomen. Daarna komt in behandeling hoofdstuk Y1U (financiën). De traktementsverhooging voor deu commies aan 's rijks munt en de toelagen aan de ambtenaren voor de herziening der belastbare opbrengst der gronden, zijn behouden. Daaren tegen werden geschrapt de verhoogingen uitgetrok ken voor de ambtenaren der belastingen, voor bureaukosten van den directeur der registratie te Leeuwarden en voor bezoldiging van den controleur over het buitengewoon zegel. De post voor een nieuw hypotheeklocaal te Gro ningen is behouden met 35 tegen 33 stemmen. De heer Donner drong krachtig aan op financieele regeling der kerkelijke zaken om aan den ongB- regelden en onrechtvaardigen toestand een einde te maken. De minister antwoordde dat de regee ring neutraal blijft maar dat zij niet op de fiuan- ciëeele regeling vooruitloopen kan. De begrooting is aangenomen met 54 tegen 8 stemmen. 18 December des morgens te 8 uren. kamen dek plaatsen. Ba- rom. afwijk, Delfzijl. Groningen. Helder. Vlissingen. Maastricht. Sylt Shields. Valentia. Hamburg Swinemunde. Leipzig. Oarlsruhe Grisnez Parijs St Mathieu Biarritz Perpignan Christiaansund Stockholm. Koppenhagon Portsmouth Yarmouth. 7.4 7.7 8.1 10.2 10.8 2.5 10.1 4.1 -)- 1.8 5.0 3.5 10.4 10.0 6.1 4.1 Wind richt, kracht O O ZZO ZW ZO ZZW O ZO O ZO ZZW ZW NNW wzw w ,0WZW zo Toe stand lucht. regen betr. mist. regen bew. betr. betr. 6 betr. b 1 betr. - 3 regen - 5 betr. - 7 z. bew. - 8 regen 1- 10 - 4 helder 13 z. bew. 0 Tem pera tuur. Grootste verschil in Nederland 't ochtends 8 uren: D. 3.4 M. des namiddags: M. 2.9 H. Barometer tc Middelburg, Graanbours: (Corr.) Thermometer 17 Dec. 'sav.ll u. 35 gr. 18 Dec. 's morg. 8 u. 40 gr. 's midd. 1 u. 43 gr. 's av. 5 u. 40 gr. Een dag nadat de Correspondence Bavas zich had laten wijs maken dat de Turksche nota niet zou verzonden worden, deelen de dagbladen mede dat zij verleden Dinsdag is verzonden, eene mede- deeling aan geen twijfel onderhevig, wijl zij ver gezeld gaat van den volledigen tekst der nota. Dit is weder een vingerwijzing hoe luttel gewicht er te hechten is aan de mededeelingen van dit nieuwskantoor, dat rnstig alle mededeelingen slikt, met een bijzonder, niet altijd na te speuren doel aan zijne directie ter verspreiding gegeven. Vooral zijne telegrammen omtrent Oosterseho zaken zijn steeds met wantrouwen te begroeten. In plaats dus dat het uitblijven dezer nota het I terrejn effen zou houden voor eene nieuwe Euro. peesche beslissing, zal zij zelve een der belang rijkste stnkken zijn van het dossier der nieuwe 1 conferentie, als de onderstellingen van eene derde I internationale uitspraak in het geding juist zullen I blijken. Haar inhoud iB dus belangrijk voor de geschiedenis van den dag. De Porte wijst op de overgave van Dulcigno en I de gunstiger stemming welke deze te haren op- ziohte bij de mogendheden heeft moeten teweeg brengen. Zij wil thans ook de vraag der Griek-1 sche grensregeling tot eene oplossing brengen, I hoewel deze niet op een gebiedend voorschrift I maar slechts op een wensch berust, in het proto-1 col van het BerlijnBche congres uitgedrukt. Daarom I beeft zij bij nota van 3 October voorgesteld, als hare laatste concessie, een uitgestrekt en vracht- baar grondgebied aan Griekenland af te staan. Zij hoopt dat dit voorstel de goedkeuring der mogendheden zal wegdragen en dat deze Grie kenland zullen overreden het aan te nemen, met terzijdestelling van de manifestaties van den laatsten tijd. Want het Grieksche volk is opge wonden en maakt onloochenbare toernstingen voor een veldtocht; terwijl het gansche land éen legerkamp gelijkt, vult de pers dagelijks hare kolommen met tegen de Porte vijandige artikelen en verdubbelen de Grieksche roofbenden hun strooptochten op Turksch grondgebied. Turkije zal, behoudens de noodige voorzorgen, zich tegen over die feiten kalm houden en alleen, zoo noodig, een aanval weten af te slaan. Wijl zij deze ge voelens koestert, rekent de Porte op den steun der mogendheden. Deze nota bemoeit zich volstrekt niet met het bestaan van de besluiten der Berlijnsche conferentie van dezen zomer, welke aan Griekenland, Thessaliö en Epirus toewijst, een gebied ongeveer drie malen grooter dan het congres van 1878 had bedoeld. Behalve deze gewilde, misschien eeuigzins oneerbie dige weglating is de nota zoo verzoenend mogelijk gesteld en schijnt er voor Frankrijk, Duitschland en Oostenrijk geen bezwaar te bestaan haar als grondslag te nemen voor eene nadere regeling, wijl toch deze staten niet zulk een bijzonderen haast bebben met het maken van een einde aan Turkije iu Europa. Voor de gelijke gezindheid dezer mogendheden zal Engeland moeten bukken. Het ministerie Gladstone heeft na zijn optreden de Oostersche qnaestie aangevat met eene kracht waarvan thans niet veel meer te bespeuren is, en evenals graaf Hatzfeld in de Dulcigno-qnaestie veel grooter rol schijnt gespeeld te hebben dan de heer Gosohen, evenzeer worden de vermoedens meer en meer gerechtvaardigd dat de beslissingen over de Oostersche quaestie thans veeleer op Friederichsruhe dan in Downing-street worden genomenterwijl de leiding dier zaken van een aard is dat Frankrijk, er zich bij aansluitende, denkt den vrede te bevorderen. De heer Glad stone met zijn plan om reeds zoo spoedig mogelijk het Balkanland aan balf rijpe bevolkingen en Europa aan eeu oorlog prijs te geven zijn, op den achtergrond gedrongen. En dit is een natuurlijk verschijnsel. Zoowel Duitschland als Oostenrijk kunuen eene vaste bnitenlaudsche politiek voeren, wijl de leiders dier politiek hunne loopbaan niet afhankelijk zien van een votum der volksverte genwoordigers zij zijn dus in beteren staat om de leiding der zaak in handen te houden dan eeu Engelsch ministerie, dat zoo en peine is als de heer Gladstone en zijne collega's met die ongelukkige lersche zaak. De Engelsche ministers hebben eergisteren nog eene lange vergadering gehouden en zijn daarop naar hunne buitenplaatsen vertrokken om zieh te wijden aan de genoegens van bet Kerstfeest Men beweert dat zij den 6en Januari voor het parlement zullen komen, niet met agrarische ontwerpen die kant en klaar zijn, maar met de ruwe omtrekken eener nieuwe wetgeving, en dat zij na de mededeeling daarvan schorsing der habeas-corpus-act zullen vragen en „nog wat meer". Want de Daily News erkent het zelve dat in den tegenwoordigen toestand geen heil te waehteu is, alleen van de opheffing der belemmeringen welke thans in den weg staan aan het in hechtenis nemen van de leiders der beweging. De regee ring, zegt het blad, zal vragen om eene macht die ook werkdadig kan zijn. Behalve dus de schorsing der genoemde wet, staat de herle ving te wachten van eenige bepalingen der vroegere dwangwetten. Het laat zich tot heden niet aanzien dat de Ieren goedschiks zich aan deze maatregelen zullen onderwerpen. Als men zijne macht zoo heeft zien aangroeien als de Land League, doet men er niet licht afstand van. (Prjjs der plaatsing 30 cent per regel.) Er zijn weinig ïiekten, welke zoovele genees middelen in het leven hebben geroepen als he Asthma. De meeste dezer middelen, min of meer onvoldoende, zijn in een welverdiende vergetelheid geraakt. De bewonderenswaardige werking der teer op de longen, en de sigmdeelen in het alge- heeft talrjjke proefnemingen uitgelokt, waaruit tbans blijkt, dat een der beste le) delingen tegen Asthma bestaat in de aanwt der „Teercapsnles van Guyot." In de meest vallen gevea twee of drie capsules, bij maaltijd ingenomen, een snelle verlichting voegen er echter bij, dat wanneer de kwaal verouderd is, men gedurende eenigen tijd me behandeling moet voortgaan; overigons, spoedige verlichting die zij daarvan ondervi zijn de zieken zelden geneigd het gebrul Teercapsnles af te schaffen, alvorens zijn hersteld. Deze wijze van behandeling f op zeer geringe kosten te staan, ongeveer cent per dag. Sedert de heer Guyot het gebruik van tei gang heeft doen maken, door het toe te i onder den vorm van capsules, zijn er talrijk maaksels in de wereld gebracht. Ofschood fabrieksmerk geregeld in Holland gedeponee) heeft men getracht het zoo goed mogelijk maken. De vervalschers en namakers hel slechts éen doei: namelijk om het pnbliek o| dwaalspoor te brengen. Ten einde het pnbliek in de gelegenhel stellen de echte „Teercapsnles van Guyot te/ kennen, brengen wij huu iu herrinnering dl etiquetten der flacons de drieklenrige handtr ning dragen van „E. Guyot." Het alhier thuisbehoorende barkschip WalshI gez. E. Lindblad, is volgens ontvangen teles gisteren met assistentie van eeu sleepboot be den te Nienwediep binnengekomen na ongé een week op den Znidwal aan den grond te ben gezeten. Volgens ontvangen telegrafisch bericht| gisteren is het barkschip Luctor et Emergo, J. Haasnoot, behouden te Batavia gearriveerl Zwolle, 17 Dec. Tarwe 10.50 a/Tl; rd 8 a 8.25boekweit 6.75 a 7gerst f 6.75; paardenboonen 8 a ƒ8.50; aardappl 2 a 2.70alles per HL. Boter per KG. a 1.40, per 20 KG. of vat prima qual. a ƒ31, afwijkende soort 25 a 27 en 2e si f 20 a 22eieren 4.50 a 6 per 100 stukj Vee. Aanvoer 2000, verhandeld 1500 stuf Varkens. Aanvoer p. m. 300 biggen| ruim 200 overloopersbiggen golden 1.50 i per week, overloopers en vette varkens in een dl Huiden. De eerste helft van Dee. heeft ir prijzen der versche huiden geen verandering bracht. Bergen op Zoom, 17 Dec. Boter per stuk 1.1 halve 0.76eieren per 26 stuks 1.301 Middelburg, 18 Dec. Raapolie ƒ31.pao olie 33.lijnolie f 29}; lijnkoeken zaq harde Amstardj 17 STAATSLEERINGER. Dec. Ncderl. Cert. N. W. Seh. 2} pet. 646d dito dito dito. 3 76} 7t dito dito dito. 4 102 10] dito Obl. 1878 f 1000. 4 1021 102) BelgiB. Certificaten2} Frankrijk. Origin. Inschr. 3 Hongarije. Obl. Leening 1867 fl. 1205 88 dito Goudleenning5 72 jj dito dito fl. 500 6 93} 9$ Italië. Cert. Adm. Amsterd. 5 78 Oostenrijk. Obl. Mei-Nov. 62 611 dito Febr.-Aug,. 61} 611 dito Jan.-Juli. 5 62 62" dito April Oct. 5 62} dito dito Goud 4 Polen. Obl. Schatkist 1844. 4 77} Portng. Obl. Btl. 1853/1869. 3 51 5l| dito dito 1876. 6 dito dito 6« Ser. 1878 £100 6 99} I Rusland. Obl. Hope& C. 1798/1815 5 - 99 Cert. Inschr. 5" Serie 1854. 5 57} dito dito 6' 1855. 5 81} 81 Obligatiën 1862 5 87} dito 1864 f 1000.5 941 dito 1864 1005 94; dito 1877 dito5 94} 94 dito Oostersche 1' serie. 5 56 56 dito dito 2' 5 55} 55 dito dito 3' 5 55' dito 1872 gecons. dito. 5 88}} dito 1873 gecons. dito. 5 89} dito 1850 1° Leening dito. 4} dito 1860 2" Leening dito. 4} 88} 88 dito 1875 gecons. dito 4} 80} 80; dito 1880 gecons, dito4 69} 69i Cert. Hope C° 1840 4 dito 2", 3e 4° Leen. 1842/44. 4 Obligatie-Leening 1867/69. 4 76} 76j dito dito 1859 3 67} Cert. van Bank-Assign. 6 Spanje. Obl. Buit. 1867/75. 1 21} 211 dito dito 1876 2 43} dito BiunenL Es.5000-10000 1 20-ft 20, dito dito 1876 2 TnrkUe.Obl.Alg.Seh.1865 5 10& 10} dito dito 1869 6 12} Egypte, Obl. Leening 1876 4 70} 69} dito dito 1876 5 Vereen. Staten, Obl. 1877 4 dito dito Obl. 1876 4} s 110} dito dito 1871 6 100} dito dito 1861 i -

Middelburgsche Courant | 1880 | | pagina 2