f 20 Laatste berichten» Onderwijs. Kerknieuws. Marine en leger. Kunstnieuws. Rechtszaken. Weerkundige waarnemingen, Verkoopingen en aanbestedingen. BÏÏITEflLAO. Algemeen Overzicht. De verkiezing in de Vereenigde Staten. Réclames. Handelsberichten. Graanmarkten enz, Door den Bloemenkring van Antwerpen is een prijsvraag uitgeschreven, waarbij een werk over de kruidkunde, ten dienste van het lager onderwijs wordt verlangd. De antwoorden moeten vóór 1 Juni 1881 gezonden worden aan den heer Henri de Boschere, secretaris van gemelden kring, Lange Leemstraat 827, te Antwerpen. Zij die dit ver langen, kunnen een afdruk van het programma bekomen. Ooes, 10 December. In de schoolspaar. banken op de scholen 3e en 4e kl. alhier werd in de maand November jl. ingebracht 8.515 en uitgehaald f 9.48J, alzoo 97 cent meer. Deze uitkomst is niet ongunstig, wanneer we opmerken dat het teruggehaalde bedrag in ver band staat met .Sinterklaas" en niet vergeten wordt dat de voorstanders van het sparen op- school alleen bedoelen de jeugd zelfbeheersching te leeren en in volharding te oetenentwee eigenschappen die in later leeftijd schier onover winnelijke strijders kunnen zijn tegen armöe en gebrek. Uit de bovenstaande opgave mag men dus niet besluiten dat de gelegenheid tot sparen in No. vember nntteioos was, omdat er meer werd uit gehaald dan ingebracht, want om kapitaalvorming is 't niet te doen en de kleinen, welke enkele dubbeltjes bijeengaarden om ze den 5en Dec. uit te geven, gaven bewijs dat ze in het verkrijgen der straks genoemde eigenschappen met goed gevolg eeu lesje hebben genomen. Sorooskerke, 10 Dec. Aangenomen het beroep naar de herv. gemeente alhier door den heer Ch. L, Laan, pred. te Meteren. De luit. t/z. Ie kl. A. van Hengel en die der 2e kl. W. J. Cohen Stuart en H. Flaes, uit Oost- Indië in Nederland teruggekeerd, zijn op non activiteit gesteld. De tentoonstelling van teekeningen, meest in waterverf, uit de portefeuille van Arti te Amster dam, door Lit het VolkVoor het Volk op het raadhuis alhier geopend, is ten volle een bezoek waard. Zij is klein, maar bevat verscheiden fraaie nommers. Op een paar kerkgezichten van Tetar van Elven en Schenkel, landschappen en vee van Lokhorst, bloemen van mej. Roozenboom en mevr. Van Hogendorp, een Najaarsmorgen van Schipperus, viel bij een zeer vluchtig bezoek dat wij er heden brachten, onze aandacht. Er is zeker nog wel meer schoons te zien. Blijkens een brief, door het bestuur van het Tooneelverbond aan de N. R. Ct. gericht, hebben de onderhandelingen met de heeren Haspels, Van Zuylen en Le Gras ten doel gehad dat het Rotter- damsche tooneelgezelschap, des noodig aangevuld en vermeerderd, onder het beheer van de veree- niging: Het Nederlandseh Tooneelte Rotterdam gevestigd zou blijven. Het voordeel daaruit, voor kunstenaar en publiek voorvloeiendespringt dadelijk in het oog: atwisseling van arbeidsveld, optreden van verschillende tooneelgezelschappen, meer tijd tot studie, zou zoowel voor het publiek te Rotterdam, Amsterdam en 's Hage als voor de artisten een verblijdend, gewenscht gevolg zijn. Ter terechtzitting van het gerechtshof te 's Hage werd gisteren behandeld de zaak van D. O., be schuldigd van in den nacht van 22 op 23 Aug. te Breskens, op het bewoonde erf der weduwe D., eenige tuinvruchten te hebben ontvreemd en ver der, op het eveneens bewoonde erf van H. M. aldaar, een koe gedeeltelijk te hebben uitgemolken. De advocaat-generaal mr. Gregory requireerde een gevangenisstraf van een half jaar. Het hof veroordeelde D. O. tot een gevange nisstraf van 3 maanden. Gisteren zijn naar het huis van arrest alhier overgebracht drie matrozen van het stoomschip Drentheverdacht zich schuldig te hebben gemaakt aan diefhtal in eene herberg to Vlissingen. Als blijk van achting is het borstbeeld van den heer D. Mulder Bosgoed, overleden biblio thecaris van het Rotterdamseh leeskabinetin de leeszaal dier vereeniging geplaatst. Te Loenen aan de Vecht is in den gevel van het huis, waar Cremer gedurende eenige jaren gewoond heeft, een gedenkteeken geplaatst en Woensdag plechtig onthuld en aan de eigenaren van het huis, de heeren Edema, overgedragen. De steen is uit zandsteen gehouwen en vertoont het opschrift J. J. Cremer, aan den eenen kant 1852 aan den anderen 1857 (de jaren waartus- schen hij daar gewoond heeft), daarboven een krans en daaronder uen arabesk. De gemeenteraad der stad Luxemburg heeft eenparig het voorstel der regeering aangenomen strekkende om kosteloos aan haar af te staan het vereischte terrein op het voorgedeelte van de Wilhelmsplatz, teneinde aldaar het ontworpen standbeeld ter eere van wijlen den koning- groothertog Willem II op te richten. Door de politie te Arnhem is gisteren morgen, in een koffiehuis, een persoon aangehouden, die in het bezit werd gevonden van een aantal boor- en breekwerktuigen, kaarsen, groote bossen sleutels enz., en een fijn lederen, met wit satijn gevoerde damesporteteuilie, inhoudende een aantal Amster- damsche omnibuskaartjes. Bij onderzoek bleek dat hij drie sleutels in den zak had, afkomstig uit een woning te Arnhem, waar in den afgeloopen nacht inbraak was gepleegd, terwijl de indrnksels van voetstappen en der breekwerktuigen pasten. Waarschijnlijk is deze persoon dezelfde die in den laatsten tijd, behalve Arnhem en Amsterdam, verscheidene plaatsen van ons land onveilig maakte. In Berlijn heeft men een witten raaf, die in Thüringen uit een nest met vele zwarte broeders en zusters gehaald is. Het beest vertoont al de eigenschappen van de Albino 's onder de men- schen, die door het ontbreken der donkere kleurstof zulk een zonderling voorkomen hebben. De vogel is ondergebracht in de vogelafdeeliug van het Berlijnsche Aquariumwaar echter de andere vogels zulk een afkeer en angst gevoelden bij het binuenkomen van dezen vreemden natuur genoot, dat zij eten en drinken lieten staan. Men moest den witten raaf doen verhuizen. In den nacht tu3schcn 7 en 8 December is te Agram weder een golfvormige schok van aard beving voorgekomen, die ongeveer twee seconden duurde en geene noemenswaardige schade heeft aangericht. Te Parijs heeft het eergisteren zoo gemist dat de scheepvaart op de Seine geheel gestremd was. De politie verrichtte den nachtdienst met fakkels. Te Londen werd bij de schouwing van hetj lijk eeuer vrouw, die op de straat dood was neer ge vallen, door den coroner uitgemaakt dat zij was „gestikt door den mist." De regeeringsstatistiek van de Vereenigde Staten wijst een uitvoer van landbouwproducten aan voor de waarde van ƒ1.867.500 000. De ge- heele uitvoer uit de Unie bedroeg ƒ2.050.000.000. Tweede kamer. Het eerste amendement op de begrooting van justitie, tot vermindering der traktementen, werd verworpen met 55 tegen 16 stemmen, waarna het tweede amendement werd ingetrokken. Nadat de begrooting der bedelaars gestichten onveranderd was aangenomen, werd ook het hoofdstuk justitie eenparig aangenomen. Bij de hegrooting van binnenlandsche zaken werden de discussien over het onderwijs aange houden tot de behandeling van de daarop be trekking hebbende afdeeling. De heeren Insinger, Rutgers en Oorver Hooft protesteerden tegen de wetsschending, huns inziens door den minister gepleegd in zake de Amsterdamsche kohieren, waarop door den minister werd geantwoord. Athene. Menotti Garibaldi heeft de Griek- sche regeering aangeboden een korps Garibaldianen van 7000 man te leveren, indien de oorlog met Turkije uitbreekt. Homburg, 10 Dec. Heden voormiddag is de schuur op „Het hof te Domburg" in deze ge meente, bewoond door P. Fraucke, afgebrand. De oorzaak is onbekend. De brand nam zoo schielijk toe, dat er geen tijd was om al het vee te redden, maar een twintig stuks in de vlammen zijn omgekomen. Alles is tegen brandschade ver zekerd. Door het aanhoudend bespuiten van het wagenhuis, is dit met hot woonhuis bewaard ge bleven. - Brussel. Na alle amendementen door de rechterzijde voorgesteld, te hebben verworpen en na eene heftige woordenwisseling tusschen den minister van binnenlandsche zaken en den oud minister van openbare werken Bernaert, heeft de kamer het ontwerp-adres van antwoord met 63 tegen 36 stemmen aangenomen. 10 December des morgens te 8 uren. voor f 6600, J. van de Velde, te Papendrecht, voor f 5995. 2o. bet baggeren vóór en in de buitenhaven van het kanaal door Walcheren te Veere, gedu rende 1881, 1882, 1883 en 1884. Voor dit werk werd ingeschreven door de heeren: A. G. Huijskes, te Hedel, voor f 0.56" per M', A. L. van Wijngaarden, te Sliedrecht voor ƒ0.64 per M3, L. A. van Haaften, te Sliedrecht voor 0.53 per M', C. Bos, te Dordrecht voor 0.46 per M', A. Volker, te Sliedrecht, voor 0.45 per M Tijs Volker, te Dordrecht, voor 0.43 per M', J. van der Plas, te Hardinxveld, voor 0.34s per M', en 3o. het op diepte houden van de buitenhaven van het kanaal door Waloheren te Veere en van de geul in den oever voor die haven gedurende 1881, 1882, 1883 en 1884, begroot op f 140.000. Voor dit werk werd ingeschreven door de heeren: A. Volker, te Sliedrecht, voor 140.000, C. Bos, te Dordreokt, voor 123.800, J. van de Velde te Papendrecht, voor 122.880, Tijs Volker, te Dordrecht, voor 109.000. kamen Ba- deb rom. PLAATSEN, afwijk, Delfzijl. Groningen Helder Vlissingen Maastricht. Sylt Shields. Valentia. Hamburg Swinemunde Leipzig. Carlsruhe Grisnez Parijs St Mathieu Biarritz Perpignan Christiaansund Stockholm. Koppenhagen Portsmouth Yarmouth Wind richt, kracht 1.7 1.9 3.5 5.7 4.0| 0.7 |WNW W W W W w 1 0.5WNW 16.5] 0.9 1.8 0.3 4.1| 8.2 8.5 .13.7 .13. .10.3 .13.1 7.6 i W |WNW NW NW ZO w NW |WNW NO Z WNW 1 2 3 3 2 2 1 4 2 2 4 1 6 4 2 3 7 4 6 Toe stand lucht. [z. bew. betr. |z. bew.: z. bew. regen betr. betr. betr. regen Ihelder betr. betr. ]z. bew. betr. betr. betr. z. bew, helder 8 8 14- 9 8 5 11 11 5 1 2 8 10 10 10 10 5 0 3 GrootBte verschil in Nederland ochtends 8 uren: V. 3.8 G. des namiddags: V. 4.0 G. Barometer te Middelburg, Graanbeurs: ifiorr.) Thermometer, 9 Dec. 'sav.ll u.48gt. 10 Deo. 's morg. 8 u. 59 gr. 's midd. 1 u. 52 gr. 's av. 5 u. 49 gr. Heden werd aan het gebouw van het geweste lijk bestuur alhier aanbesteed; lo. het verdiepen van de buitenhaven te Hans- weert, behoorende tot de worken van het kanaal door Zuid-Beveland en begroot op f 7500. Voor dit werk werd ingeschreven door de heeren: L. Kalis, te Sliedrecht, voor 7240, G. J. Mol, te Kuilenburg, voor /6910, L. van Wijngaarden, te Sliedrecht, voor ƒ6790, D. Volker, te Dordrecht, Wat zullen de Albaneezen doen 1 was de vraag welke ieder op de lippen zweefde, toen door de overgave van Dulcigno het gordijn weer was ge vallen voor een der tallooze tafereelen in het Oostersche drama. Indien wij de Standard mogen gelooven, die verzekert haar nieuws uit goede bron te putten, heeft AU pacha, van Gussinje, namens den Albaneeschen bond eene proclamatie uitgevaardigd, waarbij alle strijdbare mannen des lands onder de wapenen worden geroepen. Er wordt in dat stuk gezegd dat men op Dulcigno zal moeten aanrukken langs Scutari, waar Der- visch pacha nog met twintig bataljons gelegerd is, en Ali pacha doel een beroep op de leden van den bond om in zoo grooten getale op te komen, dat men in staat zal zijn den weg naar Dulcigno te vinden, ook over den mogeiijken tegenstand van Dervisch heen. Om de kosten van den strijd goed te maken, heeft de bond beslag gelegd op een viorde deel der opbreugst van de staatstienden. Men herinnert zich dat eenige weken geleden de Albaneesche bond een afgezant naar den sultan heeft gezonden om te protosteeren. Djeuil bey had in strengen last om het protest eigenhandig aan den sultan over te geven en niet te rusten vóór hij daartoe eene audiëntie had erlangd. Dit kwam nu niet overeen met de plannen der Turk sche ministers. Zij vreesden dat de sultan zich door de weeklacht der Albaneezen zou laten be wegen en door eene plotselinge gril hunne zoo zorgvuldig voorbereide Dulcigno-politiek geheel in de war zou sturen. Men begon dus Djeuil bey, den eenvoudigen bergbewoner, te hnisvesten' in eene reeks met al de pracht der Oostersche binnenhuizen versierde vertrekken, omgaf hem met eene gansche hofhouding, die vloog op zijne wenken, en hield hem zoo eenige dagen aan de praat. Toen de man door dit ongewone leven genoegzaam verbijsterd was, maakte een der ambtenaren hem wijs dat de etiquette niet toeliet dat hij den Grooten Heer zelf zijn protest over handigde. Half tegen zijn ziu gaf hij zijn stuk af en de sultan zag het niet, althans zeker niet vóór de overgave van Dulcigno een feit was. Den armen gezant wacht geen aangename ont vangst, als hij bij zijne committenten terugkomt. Terwijl de Albaneezen zich ten strijde rusten, begint do Porte reeds tegen hen te reageeren. Dervisch pacha laat in de kuststeden adressen van trouw aan den sultan teekenen en hij heelt de bergbewoners laten aanzeggen dat zij een zekeren voorraad ammunitie, welken zij te Tusi hebben weggenomen, binnen drie dagen moeten teruggeven. Ook heeft hij maatregelen genomen welke meldt men nog niet om hun alle aehterlaadgeweren af te nemen. Daarenboven zijn de drie hoofden van den bond naar Konstanti- nopel ontboden, onder voorwendsel dat de regee ring met hen in overleg wil treden, maar met het doel natuurlijk om ze uit den weg te hebben en daardoor den bond te verzwakken. Maar evenmin als een Albanees uit de bergen zonder zich te verweren zijn achterlader aan Turksche soldaten zal overgeven, evenmin zullen zijne hooiden zich naar KonBtantinopel laten lokken, nu hunne tegenwoordigheid in hun land vereischt wordt en men pas geleden hun afgezant zoo deerlijk in bet ootje heeft genomen. De heer Forster, minister voor Ierland, heeft aan de Iersche rechters eene instructie gezonden, waarin is opgenomen wat zij bij den tegenwoor- digen staat van zaken mogen en moeten doen. Ons dunkt dat die rechters dat ook moeten weten zonder eene opzettelijke instructie der regeering. Strafbaar zijn allen die zich vermommen, een valschen naam aannemen of bij dag of nacht vergaderen tot schrik van Harer Majesteits onder danen; zij die wederrechtelijk iemand dwingen zijn huis te verlaten of zijn dienst op te zoggen zij die iemands oogst, afheiningen, veeof huisraad stelen of moedwillig beschadigenzij diebrieven schrijven om opstand te verwekken, of personen en eigendommen te bedreigen, of wapenen,ammu nitie en geld te vragen, en eindelijk zij die ande ren helpen en aanzetten in het verrichten van al die verkeerde dingen. In het vatten, uiteendrijven en tegengaan der daders mag de politie de bur gers tot hulp opvorderen, terwijl de rechter, mits in een college vau minstens twee, alle verdachten die geen borgtocht kunnen stellen preventief mag gevangen houden tot de zitting van het crimineel gerechtshof (assizes). Alios mooi en wel, maar hoe zal men die voorschriften van het papier in de werkelijkheid overbrengen 1 Een merkwaar dige tegenhanger van die schoone voorschriften vinden wij slechts enkele regels verder in het blad waaruit wij dit bericht putten. Te Kilrush werd eergisteren een vergadering gehou den der daar gevestigde afdeeling van de Land League, waarin werd aangenomen dat John Garry, een deurwaarder, die eenige aan bet doel van de League vijandige exploiten had beteekend, be schouwd werd als eeu vijand der gemeene zaak. Vroeger was reeds een deel van Garry's bezittingen vernield. De man ging naar het afdeelingsbestunr zeide dat hij zich in de armen der League wierp en voor deurwaarder zou bedankenGa nu in zulk een toestand de strafwet maar eens toepassen zonder buitengewone middelen De Pruisische regeering is in de gelegenheid geweest hare meening te zeggen aangaande de toepassing der Meiwetten. De heer Windthorst heeft bij de begrooting van eeredienst eene rede ge houden, waarin hij de grieven der katholieken uiteenzette. De regeering antwoordde dat ook zij het betreurde, dat men niet nader bij eene verzoening was gekomen en dat zij niet zonder ongerustheid de toekomst tegemoet zag met het oog op de verhouding van kerk en staat. De regeering heeft gepoogd door haar wetsontwerp eene discretionaire macht tot toepassing der wet in handen te krijgen, om zoo aan de geestelijk; heid de gelegenheid te geven vrede te sluiten Doch het centrum wees dit van de hand en nu kan de regeering niets anders doen dan eene af wachtende houding aannemen en intusschen de wet met gematigdheid toepassen. Zoo stoot de kerk in verschillende landen het hoofd tegen den staat. Het groote debat in de Belgische kamer over hetzelfde ontwerp is giste ren onder een heftig standje eindelijk gesloten. Nadat de warmte van den strijd bedaard Is, begint men in de Vereenigde Staten zich reken schap te geven van de beteekenis der laatste verkiezing voor het kiescollege dat den president der republiek moet benoemen en van de oorzaken der victorie van de republikeinen. Men valt daarbij natuurlijk in overdrijvingen. „Het is het Waterloo der democratische partij; in 1884 zijn er geene democraten meer," wordt gezegd; maar men vergeet daarbij dat de democraten van de negen millioen uitgebrachte stemmen er 15.000 mee hebben behaald dan hunne tegenstanders, do republikeinen, zoodat alleen de inrichting der verkiezing aan deze de zege heeft bezorgd. An deren wederom zeggen dat de democraten door het land geoordeeld zijn, wijl zij slechte menschen zijn; maar ook de republikeinen hebben hunne lijst van schurken en zwendelaars in hoogs regeeringsambten en aan het hoofd der groote vennootschappen gehad. Eene reden, welke meer in het wezen der zaak dringt, is dat de democraten geslagen zijn, wijl de elf zuidelijke staten, die in 1861 zich afscheidden van de Unie, altijd hunne stemmen op democraten uitbrengen. De doorslag is dezen keer gegeven door den staat New-York, die het recht heeft 35 vertegen woordigers in het kiescollege te zenden. Generaal Garfield won het van zijn tegenstander mot 213 tegen 156 stemmen. Had New-York zijne stem men in democratischen zin uitgebracht, dan zou generaal Hancock gekozen zijn met 191 tegen 178 stemmen. De staat New-York telt ongeveer vijf millioen inwoners, waarvan 1.800.000 in de hoofdstad wonen. Op het platteland van dezen en de zich op gelijke breedte westelijk uitstrekkende staten vindt men eene bevolking van landbouwers, waar schijnlijk de scherpzinnigste en meest ontwikkelde van de gansche aarde. Deze zijn, als meestal de bevolking buiten de steden, niet zeer geneigd om spoedig van politieke meening te wisselen; zij zijn vasthoudend en vooral heerscht bij hen een groote vrees dat de zuidelijke staten, die twintig jaren geleden zooveel schatten en zooveel bloed aan de Unie kostten, de overhand zullen krijgen in de regeering der republiek. Zoo doet de repu- blikeinsche partij nog haar voordeel met de herinnering aan den oorlog, en boe meer deze wordt uitgewischt, des te beter zullen de kansen staan voor de democraten. Men moet zich trou wens van deze geen al te schrikwekkende voor stelling maken. Het is bekend dat reeds het woord „democraat" een eerzamen en gezeten censuskiezer de haren doet te berge rijzen; maar het verschil in de regeering van de V. S. zou zoo groot niet zijn als eens de democraten de repu blikeinen vervingen. Hoogstens zou nog wat meer autonomie aan de enkele staten worden toegekendterwijl er mogelijk wat minder openbare werken op staatskosten zouden worden aangelegd en de beschermende rechten wat zouden worden verlaagd. Dat laatste zou Europa nog zoo onaangenaam niet zijn. De stad New-York daarentegen is sterk demo cratisch gezind, zoozeer zelfs dat bij eene verkie zing, welke enkel de algemeene politiek op het oog heeft en niet door locale invloeden beheerscht wordt, de meerderheid der democratel zeker zou opwegen tegen de meei republikeinen op het platteland, algemeene oorzaken die in do grool steeds eene meer geavanceerde ricl heerschen, is er te New-York nog ei oorzaak. Ongeveer 40 jaren gelede: landverhuizers uit Ierland in groote f de Vereenigde Staten begonnen te stro de democraten voor eene vrijgevige van het stemrecht en het gemakkelijk naturalisatie. De toenmalige whig-par de tegenwoordige republikeinen ges wilde het stemrecht beperkt houden e gratie belemmeren. Toen nu de zegevierden en de Ieren het stemrecht was het een natuurlijk gevolg van he dat zij zich bij de democraten aam dat zijn de talrijke Ieren in den staat blijven doen tot den huidigen dag, tegenzin tegen de republikeinen is nod men, nadat deze de negers hebben ii ming genomen. Het is bekend dat negers elkander niet zetten kunnen. \Vat is nu do oorzaak geweest dd New-York, die in 1876 nog eene meerdi 30.000 stemmen voor den democratisch! daat had, thans republikeinen heeft afgr naar het kiescollege? De man die op dit oogenblik den invloed heeft in de stad New-York isl John Kelly. Hij is the boss of the citi beschikt over een groot aantal stemmen voor een groot deel de draden der New-1 maatschappij in handen. Op den dag kiescollege voor de presidents-verkiezii verkozen worden, had te New-York| stemming plaats voor ambtenaren van i en van de stad, en voor burgemeester I hoofdstad was door John Kelly candidal zijn vriend, de heer Grace, een democraat f liek. Dit was wel een van de minst popu;. didaiuren die men zich kan voorstellen. In ter wereld is men op het punt van godsd verdraagzaam als in de Vereenigde Statd van katholieken is men bang, wijl men dat zij inbreuk zullen maken op de vS onzijdigheid der openbare school, welke wil houden van iederen kerkdijken invlJ tegenzin tegen do candidatuur van Grl zoo groot dat daardoor, bij de president! zing, in de stad de meerderheid der dcif bijna werd geneutraliseerd. Bij gelijktijdige verkiezingen is hel schadelijk voor eene partij, als tegen éi candidaten in den boezem der partij zd zwaren bestaan. De vrees voor een katholieken burgej bracht vele kiezers naar de stembus die ~f lijk niet deelnemen aan de verkiezinl president, en toen deze eens tegen Gra] republikein stemden, brachten zij hunne i de andere verkiezingen ook op de republitl candidaten uit. Ook is het mogelijk, en oog op vroegere voorvallen niet onwaarscl dat er geschaeherd is met stemmen, zóodi een aantal democratische stemmen op liet uitbrengen in ruil tegen een gelijk republikeinsche stemmen op Grace. Wal was Kelly te doen om zich eene locale neJ te besparen, en een aantal republikeinen voor de zege van hun president wel de benl van een democratischen burgemeester van York over. Zoo werd dan Grace met] meerderheid tot burgemeester gekozen, terl de presidentsverkiezing de stad werd ovei door het platteland. Indien Grace niet de was geweest van den machtigen John indien een aan democraten welkome canl ware gesteld voor het burgemeesterschap New-York; indien dus niet locale belangt algemeen belang hadden beheerscht: dad naar alle waarschijnlijkheid de staat New democratische afgevaardigden in het kiesd hebben gezonden en de aanstaande preside; Vereenigde Staten niet zijn generaal Gaf maar zijn tegenstander, generaal Hancock. (Prijs der plaatsing 30 cent per regel.j TEER-CAPSULES THE VENOl Verkoudheid en Borstaandoening. De flacon fl.l Geest van Terpentijn-Capsules 1 heven] Rhumatisme, Graveel enz. De flacon <1. O. In 'tklein: In alle Apoth. In 'lgroot: VAN DE Gj BERGH, Breda; TTLOTH, Amsterdam en hunne corf Middelburg, 10 Dec. Raapolie pal olie lijnolie f 30Jlijnkoeken za| harde f Gent, 10 Dec. Roode en witte tarwe ad kilo fr. 27.rogge fr. 22.50 gerst fr. 22 haver fr. 18.boekweit fr 17.—; paari boonen fr. 18.75koolzaad fr. 33.lijn fr. 34.—lijnkoeken fr. 27.50koolzaadkoe 18.50; boter fr. 2,80 per kilogram; eii fr. 3.50 per 26 stuks.

Middelburgsche Courant | 1880 | | pagina 2