BUITENLAND. it t Gemeenteraad van Middelburg. Weerkundige waarnemingen. Algemeen Overzicht. Récl a Handelsbi Graanmarkl Hi wel wanneer de aardbeving zich mocht herhalen, het gebonw zon instorten. Van den tijdbal te Anjer ia de astronomische klok defect geraakt. De voorgalerij der bijgebonwen van des assis- tents-residents woning te Lebak stortte in en ook de regentswoning en het assistent-residentie- bnreau aldaar bekwamen schade. J. M. de S., iemand die vrjj dikwijls misbruik maakt van sterken drank, werd in den nacht van Donderdag op Vrijdag door de politie alhier wegens rustverstoring gevat en in het arrest lokaal op het stadhuis opgesloten. Eenige uren later kwam hij weder op vrije voeten, doch moest spoedig daarna opnieuw wegens het ver wekken van wanordelijkheden gearresteerd worden. Gisteren voormiddag, kort nadat hij door een politie-agent was bezocht, bevond men, opuieuw in het lokaal komende, dat hij, door zich met zijn zakdoek aan een der tralievensters van het arrest-lokaal te verhangen, een einde aan z^n leven had gemaakt. Ofschoon hij onmiddellijk afgesneden en spoedig geneeskundige hulp aangewend werd, mocht het niet gelukken de levensgeesten op te wekken. De ongelukkige is 35 jaar oud, leurder van beroep en laat eeno vrouw en kinderen na. Do ridderlijke confrérie DileUo et Arme te Delft viert heden haar vijfhonderdjarig bestaan. Axel, 29 October, fledeu nacht zijn uit een stal op de hofstede van de wed. M. van Dixboorn alhier vier koeien ontvreemd. De daders zijn niet bekend, en de ambtenaren der justitie zijn ijverig in de weer om ben te ontdekken. Te Camperland brandden heden morgen een of twee korenstapels af. In den laatsten tijd komt brand te Camperland nog al eens voor. Op de gemeente begrooting van Amsterdam zijn honderdduizend gulden gebracht voor de eerste oprichtingskosten van het nieuwe gasthuis, tot den bouw waarvan in 1875 werd besloten en waarvan de kosten op acht ton werden geraamd. Ook zal uitvoering worden gegeven aan het be sluit om een overdekte groenmarkt te bouwen voor 480000. De Delftsche politie heeft de vogelen-wet toegepast op den Haagschen vogelkoopman A.P., die in de Prinsenstad een zwartkop-mees ter markt bracht, welk diertje tot de beschermelingen der wet behoort. De Cunard-Company heelt weder eenige Stoombooten op stapel staan voor den transatlanti- schen dienst. Samen zullen deze 30.500 ton meten ibet eene beweegkracht van 32.500 paardenkracht nominaal. De grootste wordt eene stalen stoomboot van 7.000 ton met 8.500 paardekracht. Indien herhaalde veranderingen in de kleeding der officieren, zegt een Engelsch dagblad, op eenige wijze bevorderlijk kan zijn aan de strijd kracht van een leger, dan zou het Engelsche leger een der sterkste van de wereld zijn. Er is we derom bevolen dat eene verandering zonder uitstel moet aangebracht worden. Alle officieren moeten voortaan schouderbedekkingen dragen, waarop de kenteekenen van den rang zullen worden aange bracht, in plaats van zooals tot nogtoe op de kraag. Het kan zijn dat deze verandering aanmerkelijke voordeelen oplevert, maar dan is het zeer ongeluk kig dat deze niet eerder opgemerkt zijn. Want in den laatsten tijd is in de krijgswetenschap geene verandering gekomen, welke het dragen van schouderbedekkingen met onderscheidingsteeke nen thans wenschelijker maakt dan toen de tegenwoordige uniform werd vastgesteld. Nadere berichten omtrent het spoorwegongeluk bij Herstal wijken omtrent de oorzaak van het ongeluk af van het gisteren medegedeelde. Het waren niet losgeraakte goederenwagens, maar een goe derentrein met locomotief welke met den perso nentrein in zoo noodlottige botsing is gekomen Volgens het voorloopig onderzoek was de toedracht der zaak de volgende. Woensdag avond om acht uren was een locomo tief, bestuurd door den machinist Lardinois en een stoker, aan het rangeeren van een goederentrein in het station Liers. De stoker moest even de machine verlaten, en Lardinois, waarschijnlijk onder den invloed eener plotselinge verstandsverbijstering, deed den trein in volle vaart de helling in de richting van Luik afstoomen. De botsing was toen des te on ver mij del ijker, wijl aan den voet der helling de lijn eene kromming maakt en dus de machinist en de conducteur het gevaar niet konden zien aankomen. Zeven personen werden gedood: do hoofdcon ducteur, de tweede conducteur en de machinist van den personentrein en vier passagiers, de heeren Gharlier, Partouts, mejuffrouw Creten en madame Heine-Detró. Gewond werden een aantal personenf waarvan er zes naar het hospitaal werden gebracht Lardinois is ook slechts gewond, maar niet ge vaarlijk; hij heeft twee ribben gebroken. Hij is reeds verhoord en erkent het ongeluk op de wijze, zooals wij zeiden, veroorzaakt te hebben. Al de gedoode en gewonde reizigers waren gezeten in den voorsten wagon derde klasse. Een vermakelijke bedriegerij is door een paar Parijzenaars eenigen tijd met goed gevolg joegepast. De een was kuiper, de ander bediende in een wijnhuis geweest. De kuiper maakte een vaatje van ongeveer 50 kan, dat met schoon water werd gevuld en zorgvuldig dicht gemaakt. Dit vaatje werd vastgemaakt in een ander, dat iets grooter was, zoo dat in de tusschenruimte plaats was voor drie kan goeden cognac. Met dit vat vervoegden zij zich bij een herbergier, dien ze vroegen alleen te spreken. In vertrouwen vertelden zij hem dat zij een goede gelegenheid hadden om cognac te smokkelen en een afnemer zochten, die er dan natuurlgk een koopje aan zou hebben. De cognac behoefde maar twee franken de kan te kosten. De winzucht van den herbergier won het van zijne nauwgezetheid; hij sloeg het vaatje aan, proefde de cognac en be taalde voor de 55 kan 110 franken. Zijn klanten prezen de uitnemende waar, zoolang de drie kan duurden. Toen liep de kraan niet meerterwijl men aan het vat schuddende toch duidelijk vocht hoorde. Eindelijk kwam de zaak aan het licht. De vernuftige oplichters, wier plan de verdienste had van nimmer een eerlyk man te kunnen treffen, hadden menigmaal in verschillende wijken der groote stad succes, totdat ten slotte de politie een eind aan het spel maakte. Er loopen vreemde geruchten omtrent den czaar. Io St Peters burg zegt men dat hij, niet tegenstaande alle voorzorgen, door de nihilisten vergiftigd is. Twee geneesheeren van naam zijn van St Peters burg naar Livadia vertrokken, maar in de hoofdstad weet men eigenlijk nog niet wat te gelooven. De regeeringsambtenaren laten zich niet uit en de dagbladen mogen zelfs niet zeggen dat de czaar ongesteld is. Dat is een toestand juist geschikt om allerlei geruchten in omloop te ;en. Zoo zegt men ook dat de twee voor naamste koks van den czaar gevaDgen genomen zijn, iets waarop de hofkeuken zeker niet beter zal worden. In den regel stellen bij eeno Amerikaansche presidents-verkiezing de dagbladen van beide zijden zich ten doel om de geheele levensgeschiedenis van den candidaat, tegen wien ze strijden, op te halen en van zijn prille jeugd af na te gaan of zich ia hem geene leelijke karaktertrekken hebben geopenbaard. In deu strijd die thans gevoerd wordt, zijn beide candidaten zulke achtenswaar dige lieden dat er weinig schandalen in de nieuwsbladen verschijnen. Een der ergste verwijten tegen den democraat Hancock was dat hij, terwijl zijn tegenstander „zich moede werkte op het jaagpad" (Garfield was schuitevoerder in zijn jeugd)» eene geregelde opvoeding kreeg aan eene mili taire school en waarschijnlijk „danste in vergulde zalen." Nu, dat is nogal niet erg. Tegen Garfield, die in verschillende betrekkingen duizende gelegenheden had om zich onrechtmatige winsten te verschaffen, een zeer populaire ma- om rijk te worden in Amerika, heeft het nauwkeurige onderzoek van zfiip tegen standers slechts twee feiten kunnen aan het licht brengen, waaraan een luchtje is. 'Doch verleden week waren zijne voorstanders in zak en i. In een New-Yorksch blad, Truthverscheen brief, onderteekend Garfield, waarin eene theorie werd verkondigd, geschikt om alle goede republikeinen in het westen de haren te berge te doen rijzen: niets minder dan dat particulieren en maatschappijen Chineeschen arbeid moesten gebruiken als die goedkoop en goed was. Ge lukkig had de generaal nog tijd om het auteur schap te ontkennen, en de oolijkert die den brief schreef, wordt nu gerechtelijk vervolgd. Zelfs de oad-preaident Grant toont zich niet er nauwgezet in hetgeen hij ten behoeve van Garfield verteld. Op zijn gezag ging verleden maand een verhaal rond dat Hancock zijn com mando van Nieuw-OrleanB had neergelegd, wijj hij, Grant, als opperbevelhebber hem belet had eene bende officieele struikroovers (sic) in Loui siana weder op te richten. Later werd voldoende bewezen dat het gansche verhaal een verzinsel was. Dinsdag wordt het kiescollege verkozen den president moet aanwijzen. Sarah Bernhardt is te New-York. Zij seinde aan de Figaro„Prachtige reis, maar al den tijd ziek. Mijn geboortedag aan boord gevierd; kreeg een kolossaal bouquet. Stoomboot kwam ons afhalen om ons aan wal te brengen. Muziek, vlaggen, aanspraken, groot Amerikaansch enthou siasme, en grooto ontroering van mijne zijde. De ontvangsten van de eerste voorstelling worden begroot op 30.000 franken. De commiezen zagen in hun geestdrift mijn juweelkistje over het hoofd doch zij wantrouwden mijne koffers. Ik ben zeer gelukkig en vol vertrouwen op den afloop." De correspondent van de Gauloisdie met haar is medegereisd, bericht nog dat de kunstenares bij hare aankomst een bloemruiker en een zilver Be* vies ten geschenke kreeg, 't Zal zeker een triomftocht worden, gesteund door alle middelen der reclame, maar Sarah zal nog wel eens mot weemoed denken aan het Parijsche publiek van de rue Kichelieu, evenals de Comédie Frangaise haar gemis nog gevoelt en zooveel mogelijk Eacine en Corneille vermijdt om het niet te veel te doen nitkomen. Zitting van Vrijdag 24 October. (Zie het begin in het bijvoegsel De heer J. A. van Hoek wenscht to vernemen of het waar is dat het water van de boterfabriek wordt geloosd in de Heerengracht en zoo ja, of door den voorzitter daarvan proces-verbaal is opgemaakt of doen opmaken. Mocht dit niet het geval zijn, wenscht hij de reden ervan te vernemen, aange zien bij art. 54 der verordening van algemeene plaatselijke politie bepaald is dat het laten vloeien van stinkend vocht enz. op de stoepen, op den openbaren weg, in de goten, riolen, vesten, buiten en binnenhavens enz. is verboden. Ter beantwoording dezer vragen laat de voor zitter voorlezing doen van een over deze zaak ontvangen brief van de gezondheidscommissie van het daarop door burg. en weth. te geven ant woord. (Van deze stukken deelen wij nader den inhoud mede.) Daarna deelt de voorzitter nog mede dat onder de voorwaarden, waaronder de vergunning ver leend is, ook bepaald is dat op het terrein moet worden aangelegd een gemetselde of ijzeren sy- phonbak, waarin eerst het spoelwater moet be zinken om de vaste stoffen daaruit te kunnen verwijderen. Bovendien is ook bepaald dat de vergunning zoo noodig te allen tijde kan inge trokken worden. De voorzitter zegt vervolgens dat burg. en weth. verlof gegeven hebben en nu aan de ge zondheidscommissie vragen, of het de vaste over tuiging der commissie is dat dit water zóo nadeelig is dat de vergunning moet worden ingetrokken. In dat geval zou eene ontluikende industrie wor den belemmerd en onmogelijk worden gemaakt, want de gezondheidscommissie heeft bezwaar het water in de buitenvest te laten loopenop de straat mag dit ook niet geschieden; in de gracht evenmin, waar dun nu? De heer J. A. van Hoek vraagt, na opgemerkt te hebben dat van belemmering van industrie geen sprake kan zijn en hij voor zich gaarne alles wil aanwenden wat de industrie kan bevorderen, op welken grond burg. en weth. die toestemming hebben verleeud, daar in de politie-verordening toch geen dispensatie voorkomt en de raad daar over moet oordeelen. De voorzitter zegt dat die toestemming zijn grond vindt in het besluit tot heffingen invorde ring eener plaatselijke belasting voor het gebruik van gemeentegrond. Wanneer men daarvan ge bruik wenscht te maken, b. v. voor het leggen van een riool, wordt daartoe aan burg. en weth. vergunning gevraagd en die tegen betaling eener zekere som verleend. Sedert onheugelijke jaren is dit zoo geschied. De heer de Wind geeft namens de gezondheids commissie zijn leedwezen te kennen dat naden brief in Febr. door die commissie geschreven, in den loop van het jaar door burg. en weth. toch vergun ning is gegeven. Tegenover de commissie had de heer De Wind het welwillend gevonden indien deze met de veranderde denkbeelden van het dag. bestuur was bekend gemaakt. [De voorzitter zegt dat het niet de bedoeling is geweest de gezond heids-commissie voorbij te gaan't is alleen eene proef geweest, doch als de gezondheidscommissie overtuigd is dat het in het nadeel vau het publiek is, zal de vergunning worden ingetrokken. De voorzitter meent echter niet onopgemerkt te mogen laten, dat uit een onderzoek gebleken is dat witte stoffen evenzeer loopen uit een riool dat van de andere zijde komt, en dat van de Vlas- markt vrij wat meer voor de gezondheid schade lijke en onoogelijke stoffen afgevoerd worden dan uit de fabriek; ook vau de bewoners van de Seisdam, waar dat water loopt, is nog geen enkele klacht vernomen. De heer De Wind geeft de verzekering dat op den door burg. en weth. geschreven brief vol doende inlichtingen zullen ontvangen worden en geeft in overweging, aan het geamendeerde voor stel nog te verbinden dat ook het advies der gezondheids-commissie zal worden gevraagd. Zonder hoofdelijke stemming wordt alzoo besloten. De voorzitter deelt daarna mede dat behalve de door hem mondeling aangewende pogingen om het garnizoen aluier te behouden, door burg. weth., namens deze vergadering, een schrijven aan den minister van oorlog is opgesteld. In dit schrijven wijst de raad op het groot nadeel dat uit opheffing van het garnizoen, waar door Middelburg de eenige provinciale hoofdstad zijn zou die geheel van garnizoen ontbloot is, zou voortvloeien. Voorts wordt herinnerd dat de gemeente steeds bereid is bevonden om zich die geldelijke oflers te getroosten welke konden strekken om het garnizoen het verblijf alhier te veraangenamen. Als hoofdreden voor de op heffing wordt opgegeven dat het oefeningsterrtin onvoldoende is; mocht daaronder verstaan worden het exercitieterrein op het Molenwater, dan zal de gemeente gaarne bereid bevonden worden dit op hare kosten te vorgrooten, terwijl voor oefeningen op groote schaal de aandacht wordt gevestigd op de duingronden. De hoop uitende dat de minister op den be doelden maatregel zal terugkomen, wordt erop gewezen dat die opheffing een financieele slag zou zijD, in de gevolgen voor de ingezetenen te zwaar der, nu zij zich vooralsnog bebbeu teleurgesteld gezien in de vervulling der billijkerwijze gekoes terde verwachting, dat de aauleg der spoorweg- eu kanaal werken op Walcheren eene verlevendiging van handel en vertier alhier zou teweeg brengen. Zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming wordt vervolgens de rekeuiDg van het burgerlijk armbestuur over 1879 goedgekeurd in ontvang op f 32767.99 in uitgaaf op f 32514.62$, dus met een saldo van f 253.36$. Eveneens wordt goedgekeurd de door de Middel- burgsche tnuziekvereei.iging overgelegde rekening der concertzaal over 1879/80 in ontvangst op f 814.89$in uitgaaf op f 631.16, doch met een goed slot van 183.73$. De begrootiDg voor 1880/81 bedraagt in ont vang en uitgaaf f 783.73$ Het besluit omtrent het adres van den heer De Leeuw Jr. is reeds gisteren medegedeeld. Naar aanleiding van het adres van den heer J. L. Gruber te Utrecht, concessionaris van den stoomtramweg Middelburg—-Vlissingen, daarbij verzoekende verlenging van den termijn binnen welken hij met het werk een aanvang moet maken, wordt door het dag. bestuur medegedeeld dat. ofschoon de aangevoerde redenen waarom met het werk nog niet aangevangen is, niet afdoende geacht worden, inwilliging van b verzoek hun wenschelijk voorkomt. Zij zouden echter wenschen dat werd bedongen dat het kapitaal van 1000, door den concessionaris gestort, aan de gemeente zal vervallen, wanneer met het werk op den 1 April 1881 niet is aangevangen. Zij stellen daarom voor den termijn tot 1 April te verlengen en te bepalen dat de gestorte som aan de gemeente zal vervallen indien op 1 April 1881 geen aanvang met het werk is gemaakt en insgelijks wanneer de ondermtning niet word voortgezet als met den aanleg is begonnen o wanneer zij stil staat. Zonder beraadslaging o hoofdelijke stemming wordt alzoo besloten. Omtrent het tweede verzoek van den heer Gruber om, voor zooveel het grondgebied dezer gemeente betreft concessie voor een stoomtramweg van Middelburg naar Domburg, adviseeren burg. eu weth. dat aangezien de aan den heer Pieterse verleende concessie den 1 Januari 1880 is vervallen, zy zouden wenschen het verzoek iu te willigen, ware het niet dat de voorwaarden hun onbekend zijn. Zij stellen daarom voor deu adressant te berichten dat van het verleenen van bedoelde concessie eerst sprake zijn kan wanneer de voorwaarden door hem medegedeeld en aannemelijk geacht zijn. Het geven van prioriteit gedurende een zekeren tgd komt het dag. bestuur geheel ongeraden voor. Ook met dit voorstel vereenigt de vergadering zich zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming. Alvorens tot de behandeling vau de begrooting voor 1881 over te gaan stelt de voorzitter voor de begrooting voor de schutterij ad f 3310, en die voor het burgerlijk armbestuur ad 35598.53 vast te stellen. Alzoo wordt besloten. Nog worden overgelegd de verschillende in druk rondgedeelde rapporten en voorstellen en daarna de vergadering gedurende eenigen tijd geschorst. (Wordt vervolgd.) 50 October des morgens te 8 uren. kamen deb plaatsen. Ba- rom. lafwijk, Delfzijl. Groningen Beider Vlissingen Maastricht Sylt Shields. Valentia Hamburg Swinemunde Leipzig. Carlsruhe Grisnez Parijs St Mathieu Biarritz Perpignan Uhristiaansundj Stockholm. 0.7 0.0 1.7 2.5 1.5 2.2 4.3 1.3 Wind richt. kracht W W NW zzw NW ZZO WNW W 3.4'WNW 3.0] ZW 1. 2.91 3.3 1.7 I— 7.2 Portsmouth Yarmouth. ZW Z O O NNW NW Toe stand lacht. z. bew. bew. |z. bew. bew. z. bew.l I. bew.| z. bew, mist. II. bew. Ihelder bew. bew. helder regen bew. jhelder Tem pera tuur. 4 4 7 1 4 0 2 1 1 3 5 Grootste verschil in Nederland: 'sochtends 8 uren: V. 4.2 M. des namiddags. Y. 3.3 G. Barometer te Middelburg, Graanbeurs: (Corr Thermometer 29 Oct. 'sav. 11 u. 42 gr. 30 Oct. 's morg. .8 u. 43 gr. 's midd. 1 u. 49 gr. 's av. 5 u. 42 gr. De Kurden, het volk dat thans van zich spre ken doet door zijn strooptocht op groote schaal in Perzië, evenals wij ze vroeger moesten vermelden wegens hunne herbaalde diefstallen van veo in Armenië, zijn een roofzuchtig nomadenvolk i Mohammedaansche belijdenis, dat reeds sedert eeuwen de omstreken zijner woonplaats tnsscben den boven-Tigris en de Perzische grens onveilig maakt. Zij zijn bij Urumia de Perzische grens overgetrokken en aangerukt op Tabris, do tweede stad van Perzië, in het noordwesten van dat rjjk gelegen. Men kan zich de paniek voorstellen die te Teheran, aan het ontzenuwde hof van den shah, heerscht. Er zijn aanstonds den aanvallers troepen tegemoet gezonden en tot verdediging i Tabris zijn uit de omstrekea 3000 man samengevloeid, die echter gebrekkig gewapend zijn. Zij zullen niet veel uitrichttn tegen de 20.000 met Martini-geweren gewapende Korden, die onder den sheikh Abdullah op de stad aan rukken. Volgens de laatste berichten, door de Daily Jfews gisteren ochtend bekend gemaakt, waren zij reeds te Maragha, een paar dagreizen ten zuiden van Tabris, en waarschijnlijk om geen twijlel over te laten aan hucne bedoelingen hebben zij onderweg de gansche bevolking van het plaatsje Soujbulah vermoord. Dat is de macht tegen welke nu zeven dnizend man Perzische troepen oprukken onder den oom van den shah en de Oostenrijksche officieren die het Perzische leger sedert eenigen tijd drillen. De nitslag van den strijd is moeilijk te voorspellen, en de kansen der beide strijders laten ons vrij kond. De oorlog der Engelschen in Basuto-land dreigt nog lang te zullen duren en het is niet onmoge lijk dat de Kaapkolonie om hulp nit Engeland zal moeten vragen. Wel overwinnen de koloniale troepen steeds, wanneer zij in botsing komen met de Kaffers, maar de tegenstand van deze is niet spoedig uitgeput. Nieuwe stammen sluiten zich telkens bij de opstandelingen aan. Nauwelijks had den 22en dezer maand kolonel Carrington een dorp van de Basuto's veroverd en verbrand, of men hoorde dat de Engelsche residenten bij twee hoofden van andere stammen waren ver moord. Dat moet natuurlijk gestraft worden, en zoo komt men van het een in het ander. n° De oorlog zelf beweegt zich maar er is geen eind Kaffers zich in schijn on vrede, dan wachten zij gunstige gelegenheid om Zooals wij wel verwaci sehe regeering zich niet v zonder dat de decreten voerd. Gisteren zijn hier monniken uit hunne kloof zekerde dat heden eene r rijk zou gehouden word der executie slechts enkel deren. Als dat zoo is, zi komen met den brief dooi caansche blad Aurora, aa Parijs gericht. Het blad v briefs niet, dien wij on voorstellen. Meer en XIII, in tegenstelling den aanvang van hem nltramontaan wordt, een in zijne laatste jaren, hl pans nog niet een zoo he| De Pruisische landdag er met de ultramontanen Bij de samenstelling van noemd tot president de ci en tot vice-presidentou et een vrij-conservatief. H geweerd. Baron Von Hay merle man aan wiens lippen gml heeft wederom gelegtnhl aangaande de Oostersche behandeling van het ho zaken in de commissie de De Oostenrijksche regeeri: bestaan van Turkije volg< sche congres geschapen vo gelijk, indien de Porte Waarden nakomt. DaartoJ rije de Porte aansporen dl litiek. De regeering zou regel deelnemen die op eJ tegen Turkije zon nitloopJ dert haar einde, wijl Dl overgegeven. Die taal zal op den Petersburg geeo besten inl Omtrent Dulcigno schiji zijn dat de Turken het w,; laten voor de Monteuegrijj negro zogt daarentegen, dl in de stad moeten blijven, er aangekomen zijn en ming moot plaats hebbe bevreesd is in het ande inwoners te moeten vero neezeü zijn woedend, nn steek laar. De berichte^ eenloopen. Esrgisteren avond zijn beweging gedagvaard, caten voor de vervolging Andrews en Porter. De| worden door de heeren Si| De Irithman zegt naar vervolging„Wij wagei binnen kort de regeering if over hare dwaasheid, kunnen gevonden worden, slaafsch zijn om hunne lam len wogeos hetgeen altijd in| de behandeling vau polit! de regeering waarschijnlijk) vrijd zijn van eenige lastigi parlementsleden zullen dit aanstonds na hunne verd |n te dienen, zoodat dadel kunnen gekozen worden. (Prys der plaatsing Onder de curiositeiten rangschikt te worden de van de Belle Jardinil wèl bekende etablissement I gus zoo zeer wordt op I dezen winter, dezer dag el juweeltje van goeden smaa| door de verklaring om een verklaring, zoo dai<J mede terecht kan. Schrijf daarom aan del opgave uwer maat en bij vangt gij Uw goed. NB. De magazijnen nière hebben geen succui| Zwolle, 29 Oct. Tarwq f 8.50 a ƒ9; boekweit f 6.50paardenbooneü f 9 n f 3alles per HL.boter) per 20 KG. of i vat pri

Middelburgsche Courant | 1880 | | pagina 2