edei'. 123* Jaargang". 1880. N°. 223. Dinsdag 21 September.' Nationale Militie. Het Atelier du Lys, 1880. Bruxelles," EIJMS, agen. SCHELDE. Middelburg 20 September. Benoemingen en besluiten. Onderwijs. 3UIS te TIIS8IS- SAAimËHËB, ec kinderen ten haren aagt f ÏOO, boven tundige behandeling, rich ten spoedigste, in brieven, bij den heer r van het College van November aanst. eene EISSTBOBE, voor 'st middelbaren leeftijd, beer STEENMEIJER, in de Restauratie te Vlissingen, eene HEID benoodigd, bij HUIS •At* en HAA9ini(! dezer, iederen avond lusieale heer S. SOESMAN. IED1ENST. isiingen v. v. dagent 9,15; nm. 1,3,30, 7. 1.10 in plaats van 1 uur. nm. 2,30, 5, 8. 'eestdagen .5, 9.15, 11.30; nm. 1, 30, 5.30, 7, 8.30. 11; nm. 1.30, 2.30, 4, 9.30. otdienst EN ROTTERDAM in Sept. en Oct. van bottebdam: Maand. 20 morg. 11,30 u )insdag21 u,so„ (Voensd.22 H.30 if rij dag 24 11,30, 'aterd. 25 11.30, Maand. 27 11,30, )inadag28 11,30, Woensd.29 11.30, /rij dag. 1 11,30, Saterd. 2 n 9,-9 m; U. H. .15, 3.45. .45, 4.15. 4.45 ►5.59 ►7.57 ►9.6 ►9.15 10.25 10.35 6.50 6.5 7.52 8.45 9.12 10.18 10.41 10.50 11 15 10.55 2.5 6.85 50 10.40 1.45 6.10 11.50 3.15 7-30 >5 12 40 3.55 8.15 L5 1.4 4.13 8.85 10 1.20 4.30 8.50 ANDAG, WOENSDAG en ZATERDAG. 7.30 nam. 4.— 8.— 4.30 10.30 11.- 6.— midd. 12.— 6.30 nam. 12.30 srljjk 2 uren op 5.37 6.38 MDDUURGSCHE COURANT. Dit blad verschijnt dageljjksj met nitzondering van Zon- en Feestdagen? Prijs per 8/m. franco 3,50. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar a 5 Cent. Ad verten tien; 20 Cent per regel; Geboorte-, Tronv-, Doodberichten enz.: van 1—7 regels 1,50 Iedere regel meer 0,20. Groot» letters worden berekend naar plaatsruimte, Hoofdagenten voor het Buitenland: de Compagnie générale de Publicité G. L. Daube Cie. te Parijs Londen, Frankfort a. M., Berlijn Weenen, Zurich enz. Oproeping van verlofgangers der lichting 1880. De burgemeester van Middel bnrg, gezien de circulaire van den commissaris des konings in deze provincie van den 31 Aug. 1880, A no. 2931, 3e afdeeling; roept bij deze op de in deze gemeente wonende milicien-verlofgangers der lichting 1880, behoorende tot het 2e*egt. veldartillerie en het regiment rijden de artillerie om op den tijd en plaats, als in de aan hen uit te reiken order is vermeld, tegenwoordig te zijn, voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hen bij hun vertrek met groot verlof mede genomen, benevens van hun verlofpas, teneinde rechtstreeks naar hun korps te vertrekken. Zij moeten zich vooraf en wel op Vrijdag den 24 September a., des voormiddags tusschen 10 en 11 uren, bij den burgemeester hunner woonplaats aanmelden, voorzien van hun verlofpas, teneinde de noodige biljetten, alsmede daggeld, indien zij dit verlangen en daarop recht hebben, te ontvangen. De verlofgangers, die op het bepaalde uur niet ter aflevering verschijnen, worden bij hun korps gestraft. Zij die niet aan de oproeping voldoen, worden als deserteur behandeld, terwijl degenen, die door ziekte verhinderd worden op den bepaalden dag onder de wapenen te komen, van die omstandigheid, onder overlegging van eene verklaring van een geneesheer, tijdig kennis behooren te geven aan den burgemeester. Na hun herstel vervoegen zij zich bij hun korps. Middelburg, den 18 September 1880. De burgemeester voornoemd, A. J. VAN EEKELEN, l.b. Bij kon. besluit van 9 September, no 3, zijn goedgekeurd de door gedeputeerde staten van Zeeland nader geregelde en vastgestelde jaarwed den van het gemeentebestuur van Sluis, alsvan den burgemeester en van den secretaris op 600, van den ontvanger op ƒ400 en van ieder der ■wethouders op ƒ50, alles met ingang van 31 Juli 1880. Bij Prov. blad no 79 wordt medegedeeld dat de gemeenteraad van Zierikzee besloten heeft de jaar- lijksche paardenmarkt aldaar, voor welke tot dus ver de „halfvastenmarkt" was aangewezen, te verzetten op den eersten Donderdag in Juni, en tevens een tweede paardenmarkt in te stellen, te houden op den Donderdag naast voorafgaande aan 11 November ot op dien dag indien de 11e November een Donderdag is. Naar men verneemt zal met den aanvang van het aanstaande kwartaal eene samensmelting van FEUILLBTOISr. DOOR de schrijfster van MIIe More. HOOFDSTUK XVII. GEFOPT. Id welken vorm De Pelven zich de beslissing van Edmée ook had voorgesteld, zeker niet in dien van stilte en leegte welken hij vond, toen hij op het bepaalde nnr haar salon betrad. Het vertrek was echter niet geheel ledig, want in een hoek zat de oude Lafarge te dommelen, met zijn open snuifdoos in de hand, waarvan hij den in houd op den vloer uitstortte. De Felven zag hem niet terstond, daar de kamer donker was, en hij bleef een poos verbaasd in 'trond kijken, zonder iets van het geval te begrijpen; daarna merkte hij dat er iemand tnsschen de canapé-kussens ge doken zat, ging er op af, maar zag al heel spoedig dat die niets op Edmée geleek. „Waar is de ciloyenne vroeg hg ten hoogste Eet Zuiden en de Nieuwe Gcesche courant plaats heb ben. Het blad zal worden uitgegeven, gedrukt en geredigeerd door hen, die gedurende vier jaren de uitgave en de redactie van Eet Zuiden geleid hebben en blijft ook onder dien naam verschijnen. (Standaard.) Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden, verzonden door het postkantoor Middelburg, ge durende de le helft der maand Augustus 1880. J. Cooman, Kondekerke; A. van Geelkerken,? Uit Oost-Souburg: J. H. Slangen,Amsterdam. Uit Veere: L. H. de Kidder, Hoek van Holland; H. Mnth, Hoek van Holland; P. Kranendink, de Mij'. Met ingang van heden wordt te St. Maartens dijk een rijkstelegraafkantoor met beperkten dag dienst geopend. De diensturen zijn geregeld als volgtop werk dagen, van 9 tot 12 uren voor- en van 2 tot 7 uren namiddags; op zon- en feestdagen: van 8 tot 9 uren voor- en van 2 tot 5 uren namiddags. Op het verkeer van dit kantoor met alle ove rige kantoren in Nederland is het nniforme tarief van 0.15 gl. per telegram en 0.01 gl. per woord daarenboven van toepassing. Omtrent de tarieven voor de berichten-wisseling met het buitenland znllen aan het kantoor in lichtingen kunnen worden verkregen. H. M. de koningin van Zweden is gisteren morgen per extratrein van den Rijnspoorweg uit Hamburg te Amsterdam aangekomen, na den 16 dezer Stockholm verlaten te hebben. Zij werd aan het station begroet door den heer en mevrouw Egidins, consnl van Zweden, en dr. Mezger. Tevens kwam de grijze vorstin Von Wied aan den trein om de koningin te verwel komen. Uit den salonwagen werd H. M. op een stoel gedragen in de omnibus van het Amstel- Edtel, het gemakkelijkste rijtuig om den stoel in en uit te schuiven, waar de vorstin Von Wied en dr. Mezger tevens plaats nameD. De weg naar het hOtel was dik met zand belegd en stapvoets reed het rijtuig daarheen. De koningin werd dadelijk naar hare vertrekken gedragen. Gedurende de reis en bij de aankomst noemde de koningin zich gravin Haga doeh in het hotel is dit incognito afgelegd. Vandaar dat de Zweed- sche vlag van den koepel wappert. Negen kamers op de eerste verdieping zijn geheel van het overige hotel afgeBCheideD, en hebben door twee gangen gemeenschap met elkan der. De salons, de kamers voor de hofdames, de eetzaal voor het gevolg, zijn alle vorstelijk inge richt. De vertrekken voor de koningin hebben uitzicht over den Amstel. Men vindt er spiegels verbolgen, ofschoon de onderaan toeh geen schuld had aan zijn teleurstelling. „Ik heb al vijftigmaal gezegd dat ik het niet weet," antwoordde de stumper, korrelig ont wakende uit den slaap, waarin hij gelnkkig het geplaag vergeten had dat hg van zijn schoon dochter had moeten verduren, sedert zij de ver dwijning van Edmée ontdekt had. „Weet gij het niet Wanneer is zij nitge- „Gisteren." „Wat Is zij gisteren uitgegaan en hebt gij haar sedert niet meer gezien Waar is zij „Dat zult gijzelf het best weten; wantThé- roigne zegt dat zij naar n toe is en daarom is zij zoo woedend, dat zij mij als een hond behandelt; ik wil nooit meer weekhartig zijn, maar wie zon ook gedacht hebben dat dat meisje zóo zelf zuchtig was Ik liet haar gaan omdat zij er zoo om bad en smeekte," zei Lafarge, „zij smeekte zóo dat ik haar eindelijk verlof gat „Hadt gij haar dan wijs gemaakt dat zij onder toezicht was? dat zij gevangen zat? eacre- bleu I" zei De Pelven en knarste op de tanden. „Wat is het toch ellendig als men gekken moet gebruiken waar is uw schoondochter „Beneden, voor zoover ik weet," antwoordde Lafarge gedwee en trachtte de snuif op te rapen die op de sofa gevallen was. en achoorsteenversieringen die deel hebben uitge maakt van de verzameling Demidoff, tapijten van 't fijnste fabrikaat in de smaakvolste patronen, en ameublementen zooals men ze alleen in paleizen aantreft. De geheele inrichting heeft echter een gezellig karakter. Een afgesloten paleisje in een hótel. Voorloopig zal de koningin zelve dat alles weinig op prijs kunnen stellen. Het zeer strenge, oogenschijnlijk eenvoudige slaapvertrek, voorzien van alle denkbare gemakken, zal der kranke vorstin tot uitslnitende verblijfplaats moeten dienen. De koningin is lijdende en elke beweging is haar haast onmogelijk. Dr. Mezger werd door haar geraadpleegd en de koningin wenschte zich onder zijne behandeling te stellen. Dit was ge makkelijker gezegd dan gedaan, want een lang durige afwezigheid van zijne patiënten is voor dr. Mezger niet doenlijk. De koningin besloot toen hierheen te komen. De koningin is eene dochter van wijlen hertog Willem van Nassau, den 9en Juli 1836 geboren en in 1857 gehuwd met koning Osear II. Deze is in 1872 zijn broeder Karei XV opgevolgd, dewijl uit diens huwelijk met prinses Louise der Neder landen (dochter van prins Frederik) slechts éene dochter was gesprotende tegenwoordige kroon prinses van Denemarken. Koning Oscar II en zijne thans te Amsterdam vertoevende gemalin mogen zich in 't bezit van vier zonen verhengen, waarvan de oudste 22 en de jongste 15 jaren ond is. geneeskundige dienst. Bepaald dat als hoofden van de militaire geneeskundige inrichtingen in de na te noemen militaire afdeelingen en op de standplaatsen daarbij aangeduid, zullen werkzaam zijnin de le mil. afd., ter standplaats Amster dam, de dir. off. van gezondh. le kl. dr. J. van Breda Kolfif; in de He mil. afd., ter standplaats Utrecht, de dir. off. van gezondh. le kl. dr. J. Smith; en in de Ille mil. afd., ter standplaats Breda, de dir. off. van gezondh. le kl. R. van Raai ten. (Zie laatste berichten van eergisteren). Gewijzigd het besluit waarbij aan den mil. apotb. 2e kl. J. G. Moltzer, van het personeel van den gen. dienst der landmacht, een pensioen is toegekend van 900, en thans bepaald, dat het vorenbedoeld pensioen zal bedragen 960 'sjaars. Benoemd bij het personeel van den genees kundigen dienst der landmacht, tot mil. apoth. le kL de mil. apoth. 2e kl. A. B. H. M. Gille- mans, van gemeld personeel. Benoemd tot paardenarts 3e kl. bij het leger in Ned.-Indie de voor die betrekking opgeleide „Zeg dat zij dadelijk hier komt," en hoe onaangenaam dit bevel hem ook was, hij gehoor zaamde terstond, terwijl De Pelven een lamp op stak en alles nauwkeurig onderzocht. Er waren geen sporen van eene vooraf beraamde vluchtintegen deel, alles getuigde dat er geen toebereidselen gemaakt waren en dat Edmée plan moest gehad hebben om terug te keeren. Haar verfdoos lag open, met een half voltooide teekening ernaast, haar kantkussen lag op een stoel, zooals hij het gezien had den dag der inhechtenisneming van Mile De St Aignan. Alleen het gebogen kinder lijke figuurtje met het hoofd op de tafel ontbrak. Hij herinnerde zich den droeven blik, waarmede zij hem het laatst had aangezien en dacht: „Mijn hemel, waar kan zij zijn Sedert gisteren wegen zij kende toch niemand in de heele stad, tenzijzijn lippen werden wit, dewijl hem te binnen schoot dat Alain, wiens brief hij bij zijn terugkeer uit Nantes gevonden had, toch nog te Parijs kon gebleven zijn. „Zou hij haar gevonden hebben Dat moet ik weten eer de week uit is, of bekennen dat ik even dom ben als die oude idioot en dan zal zij mij niet ontsnappen. Nog te Parijs 1 Als dat zoo is, zal zijn hoofd eraf, of het mijne moest eerst vallen Zoo, burgeres, gij hebt haar dus laten gaan," zei hij daarop tot Mme Lafarge, die met vlammende oogen en een hoog roode kleur bovenkwam. veterinaire leerlingen A. M. Vermast en S. Schil8tra. pensioenen. Op zijne aanvrage op pensioen gesteld de generaal-majoor jhr. J. G. A. Spengler, inspecteur der cavalerie, en het bedrag van dat pensioen bepaaald op /2700 'sjaars. leger. Benoemd bij den staf van het wapen der cavalerie: tot inspecteur van het wapen, de generaal-majoor jhr. W.L A. Storm de Grave, van genoemden staf, thans bevelhebber in de 2e mil. afdeeling. (Zie laatste berichten van eergisteren Voor den tijd van vijf jaren gedetacheerd bij het wapen der infanterie van het leger in Neder- landsch Indie, de le luit. J. W. F. H. Tissot van Patot, van het instructie bataillon. consuls. Erkend en toegelaten als consulair agent der Vereenigde Staten van Noord-Amerika te Soerabaija de heer H. C. Voorhoeve en als consulair agent van Belgie te Vlissingen de heer H. A. Benier. Voor de herhalingsschool alhier hebben zich tot heden 43 leerlingen, 31 jongens en 12 meisjes, aangegeven; 't getal leerlingen is grooter dan het vorige jaar. In de St. Ct. brengt de minister van oorlog ter algemeene kennis dat tegen 15 October a. gelegenheid bestaat tot plaatsing van een onge huwd hulponderwijzer aan de Pupillenschool te Nieuwersluis. Voor nadere inlichtingen verwijzen wij naar de St. Ct. Oostburg, 18 Sept. Van de 5 «olicitanten naar de hoofdonderwijzersbetrekking op de gemeenteschool alhier, zij n er slechts 4 opgekomen die deelgenomen hebben aan het vergelijkend examen, dat op 14 en 15 dezer plaats had. Naar men verneemt zijn door burgemeester en wethouders in overleg met den districts schoolopziener op de lijst van voordracht geplaatst: M. Zonne vijlle, hoofdonderw. te Bodegraven. M. Wolters, id. Ooltgensplaat P. J. Enk, hulponderwijzer Nijmegen. W. A. Sitsen, id. Bergen op Zoom. Naar wij vernemen, hebben alle nieuwe inspecteurs en districtsschoolopzieners huu benoe ming aangenomen, behalve mr. J. Bolman, zoodat voor Drente een ander districtsschoolopziener benoemd moet worden. (Fad.) Den 6en dezer is te Emden de cnrsus in han denarbeid aangevangen, welke door den hoer Clauson Kaas, den bekenden leermeester van dezen tak van onderwijs in Denemarken, in persoon gegeven wordt, met bijstand van den heer Andersen uit Kopenhagen. Een 60tal onderwijzers uit „Zijt gij onbeschaamd genoeg om te doen alsof gij niet weet waar zij is?" antwoordde zij driftig. „Denkt gij dat ik uw spel al niet lang doorgrond heb? Ben ik onnoozel, ot blind, of doof BahThéroigne Lafarge ia niet zoo ge makkelijk te bedriegen, va „Ik zeg u dat ik niets weet; maar gij zijt aansprakelijk voor haar en gij zult mij zeggen wat er gebeurd ia. Ik heb haar twee dagen ge leden hier verlaten „En gisteren, als gij dan toch blijft volhou den dat gij niets weet, gisteren heeft die onde stokvisch haar verlof gegeven om naar het Luxem bourg te gaan en „Wat! zei zij dat zij naar het Luxembourg ging?" riep De Pelven uit en begon nu te vreezen dat zy door de een of andere onvoorzichtigheid met of zonder opzet gevat was. Théroigne zag hem ten hoogste verbaasd aan en er kwam een uitdrukking van voldoening op haar verhit gelaat. „Weet gij inderdaad niet waar zij zich be vindt?" vroeg zij half wantrouwig, half verblijd. „Is zij dus wezenlijk niet bij u? Als gy mij durft misleiden, weet gij wat u te wachten staat," voegde zij er met gebalde vuisten bg. De Pelven lette niet op haar, hij was te zeer in ge dachten verdiept. „Zie," zei hij eindelijk „gij hebt een groote fout begaan door mij niet te waarschuwen dat zij

Middelburgsche Courant | 1880 | | pagina 1