BUITBITLAO. Onderwij s* Kerknieuws. Marine en leger. Kunstnieuws. Weerkundige waarnemingen. Verkoopingen en aanbestedingen. Algemeen Overzicht. Belgische Heden voormiddag zijn de 135 leerlingen der scholen voor on- en minvermogenden, welke in het afgeloopen jaar minder dan vijf maal wille keurig de school verzuimden, in een twaalftal rijtuigen en vergezeld van hunne onderwijzers, een rijtoer door Walcheren gaan maken. Door curatoren van het instituut van wijlen den luit-adm. Jan Hendrik van Kinsbergen, te Elburg, is het besluit genomen, om met primo October a.eene bijzondere school voor voorberei dend hooger onderwijs te openen. Tot directeur der Handelsschool te Amster dam is benoemd dr. J. H. H. HUIsmann, directeur derR. H. B. S. te Tilburg, met 14 stemmen. Dr. J. Zaaijer Azn. te Leeuwarden verkreeg 12 stem men, terwijl een blanco-biljet was uitgebracht. Door den gemeenteraad van Hoorn is be- Bloten bij den aanstaanden cursus der H. B. S. vooreerst niet meer dan 25 meisjes toe te laten. De hoofdonderwijzer E. van Everdingen te Delft maakt melding van een geval, dat hem dezer dagen op zijn school is overkomen. Een vrouw gaf hem bericht, dat zij haar kind van zijn school moest wegnemen en op de roomsche school doen, omdat ziekte van haar man en van haar zelf hen behoeftig en afhankelijk maakte en nu voor de te verleenen hulp de neutrale school voor de „vrije" bijzondere school in ruil moest gegeven worden. Vlissingen, 21 Juli. Door den kerkeraad der N. H. gemeente alhier is tot predikant beroe pen de heer A. J. Th. Jonker thans te Heerde. Bergen op Zooin 21 Jnli. Door den ker keraad der N. H. gemeente alhier is toezegging van beroep gedaan aan den heer D. W. Schuring, predikant te Berkhout. Het oorlogschip Koningin Emma der Nederlanden zal te Willemsoord met spoed verder afgewerkt worden, met het voornemen om het schip, zoodra het gereed is, in dienst te stellen. De luit. t/z 2e kl. P. H. Brocx en A. L, Boelen, respectievelijk dienende aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam en ramschip Stier, zullen onderling van bodem verwisselen. De te Hellevoetsluis in conservatie liggende rammonitors Panter en Hyena zullen voorzien worden van stoomstnurinrichtingen. De daaraan verbonden werkzaamheden worden opgedragen aan de maatschappij De Schelde, te Vlissingen. Dinsdag had te Delft, onder voorzitterschap van den heer W. H. van Andel, eene vergadering plaats van het bestuur van het Kederl. Schil- dersbond, opgericht te Rotterdam. Het doel dezer bijeenkomst was het samenstellen eener commissie belast met het oprichten eener decoratie-schilder school, waartoe bij acclamatie werd besloten, terwijl de voorzitter konde mededeelen dat 16 heeren, allen voorstanders en specialiteiten op het gebied van nijverheid en kuDst, zich hebben bereid verklaard het voorgestelde doel te helpen bevorderen en ondersteunen. Voorts werd besloten de tentoonstelling van decoratieve knnst in 1881 te honden te Arnhem. In het aanstaande winterseizoen zal de Hoogdnitache opera van Rotterdam eiken Don derdagavond optreden in het Grand Théatre te Amsterdam. De eerste voorstelling is bepaald op 7 October. „In deze omstandigheden wel. Van twee kwade dingen moet men het minste kiezen. Niets, bijna is zóo erg dan een afgewezen minnaar zulk eene macht over u te geven. Het zou anders zijn als ik het was. Ik zou hem tarten, en voor het vertellen zelve wel zorgen." „Ik zou 't niet kunnen." „Dat weet ik, lief kinderachtig meisje. Maar gij zult uwe brieven terug hebben, Maggie, ga dus naar bed en slaap gerust op mijne belofte in." „Wanneer „Misschien morgen wel. Archie dineert morgen bij don bisschop. Ik kan, dunkt mij, geen betere gelegenheid vinden." De volgende- morgen bleek een van die natte Novemberdagen te zijn, die zoo karakteristiek Engelsch zijn. Toch, tegen drie uur, drong miss Leslie erop aan naar het dorp te rijden. Haar grootvader had er wel tegen, maar gaf spoedig toe omdat Kate het erop gezet scheen te hebben en ze beweerde zonder haar ritje ziek te zullen worden. In het dorp gekomen, hield zij voor de pastorie stil, en vriendelijk knikkend tegen de huishoudster die open deed, zei ze dat ze doornat was en graag haar neef wilde spreken en hare kleêreu wat drogen. De predikant was naar den bisschop gegaan, maar, als miss Leslie wilde binnenkomen, er was vuur aan in de zijkamer, dan kon zij hare voeten warmen en een warm kopje thee drinken en, na eenige geveinsde aarzeling en vriendelijken drang, nam miss Leslie dit eindelijk aan, Oostburg, 21 Juli. Zekere J. H., tijdelijk in dienst bij een paarden- en vlaskooper, besteeg gisteren, terwijl hij in hooge mate beschonken was, een paard zijns meesters en reed het dorp in. De rit kwam hem duur te staan; hij stortte van het paard en was onmiddellijk een lijk. Zaterdag middag zijn te Kattendijke, op de hofstede bewoond door M. Bottier, op last van den districts-veearts 3 paarden, lijdende aan kwaden droes, afgemaakt en onder toezicht der politie begraven. Tot directeur van de Amsterdamsche Pano rama-maatschappij is benoemd de heer G. van Resteren, graveur te Bussum. Voor eenige dagen is voor de haven van IJmuiden eene Courtenay-duitboei gelegd, die zóo is ingericht, dat als zij door de deining der zee is opgeheven, zij bij het nederdalen een sterk geluid voortbrengt, Bij de jongste westewinden, die nogal krachtig zich deden gelden, kon men het geluid der boei zeer duidelijk aan de Noord- zeesluizen waarnemen. Volgens officieel bericht ligt de boei op ongeveer 5000 meter uit den duinvoet; de afstand vaD daar tot de Noordzee- slnizen is mede ruim 1000 meter, zoodat het ge luid op ruim zes kilometer afstand was te hooren. Onder de handschriften die bi) den brand van prof. Mommsen's villa beschadigd of verloren gegaan zijn, is ook een Codex van Victor Tannu- nensis, het eigendom van de Leidsche floogeschool. In antwoord op het bericht van het ongeval, heeft de Leidsche bibliothecaris, de heer Du Rieu, aan prof. Mommsen bericht, dat ondanks het gebeurde, de Leidsche bibliotheek, zoolang zij onder zijn beheer is, evenals vroeger, het geleerde publiek ten dienste zal staan, want dat dit enkele ongeluk niet opweegt tegen de diensten aan de wetenschap bewezen door de 1260 codices die zij sedert 1859 heeft uitgeleend. De Duitsche bladen brengen aan de welwil lendheid en vrijzinnigheid van den bibliothecaris grooten lof toe. Dinsdag avond is in een der bijzalen van het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam de ten toonstelling geopend van voorwerpen, aangeboden voor de verloting ten behoeve van het Sarphaii- monument, waarvoor het plan reeds in 1874 is op gevat, doch nog altijd op zijne uitvoering wacht. De statuten der vleeschhouwerij van de afdeeling Utrecht der vereeniging Eigen Hulp zijn vastgesteld. De aandeelen zijn van f"20 en kunnen nog in halve en kwart aandeelen gesplitst worden. Ook niet-leden van Eigen Hulp knnnen aan deelhouders worden. Het vleesch zal ook voor 't publiek verkrijgbaar worden gesteld, doch de leden hebben de voorkeur tot 's morgens half elf. De afdeeling moet minstens 120 leden tellen. Als beginsel is aangenomen 15 pet. der overwinsten (boven 5 pet. voor de aandeelhouders) te verdee- len onder het bestuur en de bedienden. Daarna komen nog 30 pet. ten bate van de aandeelhouders, en de overige 50 pet. voor de reservekas, totdat deze de helft van het maatschappelijk kapitaal bedraagt. Het plan bestaat, ter nagedachtenis van Cremer, niet een grafgesteente op te richten, wijl hij van deze soort van gedenkteekenen een af'keer had. Men wil op eene geschikte plek in de Scheveningsche bosebjes een rustbank oprichten, van bloemen en groen omgeven, waar menigeen die hem gekend heeft, een gedachte aan den te vroeg ontslapen schrijver en vriend zal kunnen wijden. De Duitschers zijn over den ganschen aard bodem verspreid zij hokken niet thuis bij moeders pappot, maar gaan jong de wereld in om op eigen beenen te staan, wat hun door taaie arbeids kracht, geduld en betrekkelijk geringe behoeften in vele gevallen uitnemend gelukt. Voor meisjes echter heeft dit zelfstandige leven eigenaardige bezwaren waaraan men te Londen op zeer practi- sche wijze is tegemoet gekomen. In 1876 vormden daar eenige Duitsche onder wijzeressen een leesgezelschap om gezamenlijk tijdschriften over letterkunde, muziek, opvoed kunde enz. te lezen. Uit deze kleine kern is eene vereeniging ontstaan die uitnemend werkt. De onderwijzeressen die vroeger eene plaats zochten in Engeland, moesten gebruik maken van de tusschenkomst van agenten, die eene premie vor derden ten bedrage van 5 a 10 percent der in het eerste jaar te genieten jaarwedde. De alzoo geplaatste meisjes, die geen geld hadden om in de vacanties naar Duitschland te gaan en ook geene uitnoodiging hadden om ergens te gaan Zij liet Martha haar hoed afzetten en warme hee brengen en zond haar toen heen om haar rijknecht een glas ale te geven. „Ik zal een half uur wachten, Martha, en als neef Archie dan nog niet terug is, moet ik gaan om vüor donker thuis te kunnen zijn." Zoodra de deur dicht was keek zij de kamer rond. Het zag er zco gezellig en huiselijk uit, boeken en papieren lagen op de tafel verspreid. Het Indisch kabinet stond in een kleinen inham tussehen de twee ramen. Zij zocht baar groot vaders sleutel, en probeerde het slot. Het ging aanstonds open en zoo gemakkelijk dat men merken kon dat het dagelijks werd gebruikt, en wat haar 'teerst opviel was de zachte geur van rozenbladereu. Maar de brieven waren niet in de laden, en zij was op het punt van in wanhoop het kabinet te sluiten, toen zij zich herinnerde dat haar grootvader er een geheim deurtje in had, waardoor een hokje tussehen de laden gesloten werd. Dat zou hier ook wel zijn. Zij zocht de spring veer en aanstonds vloog het deurtje open; daar lagen de brieven, in een klein pakje saamgebon den. Er waren er niet meer dan een half dozijn en Kate stak ze, met een glimlach van verlich ting en voldoening, in haar zak .en sloot het kabinet weer dicht. Nauwelijks had zij dit gedaan, toen zij iemand met een looper do voordeur hoorde openen en de trap opkomen. Dadelijk had zij uitgemaakt dat het' Archie 's stap niet was en het zeker een zijner vertrouwde vrienden moest zijn, en zij be sloot terstond, dat, indien zij hem niet kende, moesten dien tijd, soms vrij duur, een onderkomen zoeken. Hoe meer Duitsche onder wijzeressen das overkwamen en haar aantal is legio des te meer behoefte ontstond er aan een middelpunt waar buiten betrekking zjnde of pas aangekomen meisjes zich om raad, zieke en behoeftige zich om onderstand konden wenden. Zulk eene inrichting ontwikkelde zich uit het leesgezelschap waarvan we spraken. Zij stelde zich ten doel aan meisjes plaatsen te bezorgen, zieke en behoeftige leden te ondersteunen en een Te Huis op te richten voor onderwijzeressen die in Londen plaats zouden zoeken of aldaar voor studie of uitspanning zouden vertoeven. Tot het laatst van 1877 werden de zaken der instelling beheerd door een bestuur van vijf leden, die dat om niet dedendoch in 1878 moest reeds een bezoldigd secretaris aangesteld en een kan toor gehuurd worden. In dat jaar werden 125 dames aan eene plaats geholpen. De vereeniging begon door hare nuttige werking in Duitschland de aandacht te trekken en werd door geldelijken bijstand, waarbij de keizerin voorging, in staat gesteld op een goeden stand in Londen een geschikt huis te huren en te meubelen, zoodat op den 1" Juli van het vorige jaar de dames-oprich ters, onvermoeide strijderessen voor het welzijn harer lotgenooten, het voorrecht genoten een toevluchtsoord, een Te Huis voor Duitsche onder wijzeressen te Londen geopend te zien. Er is plaats voor 18 dames, en behalve de slaapkamers is er eene eetzaal, eene bibliotheek en eene con versatie-kamer. Het nut dezer instelling springt zoo duidelijk in het oog, dat het beroep van een der Londensche correspondenten op den geldelijken steun van rijke Duitschers wel niet vergeef ach zal zijn. Want dat is de zwakke zijde de vereeniging kan zich niet bedruipen. Het zou nog mooier zijn als de Duitsche onderwijzeressen in Engeland uit eigen krachten hare aaneensluiting in den strijd des levens bekostigden. 22 Juli des morgens te 8 uren. KAMEN Ba- Wind Toe Tem DEE rom. stand pera PLAATSEN. afwijk. richt. kracht incht. tuur. Delfzijl Groningen. Helder Vlissingen. Maastricht. Sylt Shields Valentia. Hamburg Swinemunde. Leipzig (Jarlsruiie Grisnez Parijs St Mathieu Biarritz Perpignan Christiaansund Stockholm. Koppenhagen Portsmouth Yarmouth NW NW N NO NO NW O stil W W ZO NO NNO N zzo NW WNW ZO O z. bew. betr. I. bew. z. bew. I. bew. z. bew. z. bew. bew. betr. 1. bew. 1. bew. z. bew. regen betr. z. bew. 1. bew. 1. bew. betr. bew. -I- 16 I 15 - 15 17 17 15 13 16 15 19 15 15 16 4- 16 -j- 20 -j- 24 Grootste verschil in Nederland 'sochtends 8 uren: H. 2.8 M. des namiddags: Barometer te Middelburg, Graanbeurs: (Corr.) Thermometer, 21 Juli. 'sav.llu.61gr. 22 Juli. 's morg. 8 u. 64 gr. 's midd. 1 u. 73 gr. 'sav. 5 u. 70 gr. Gisteren werd op het Zand, nabij Middelburg, in het openbaar te koop aangeboden: De hofstede de Fruitbergmet huis, schuur, enz,, benevens 6 ha. 58 a. en 30 ca. bouw-en weiland, gelegen in de gemeenten Vrouwepolder en Sint Laurens, verkocht voor f 7613; 1 ha. 26 a. bouw- en weiRnd, gelegen te Vrou wepolder, verkocht voor 1712 1 ha. 15 a. 40 ea. weiland, aldaar, verkocht voor 1250 hij haar ook niet mocht kennen. Wie bet mocht zijD, hij kwam niet regelrecht naar de zijkamer ging in een aangrenzend vertrek, ontdeed ziih van zijn natte laarzen en jas, en kwam toen bin nen op pantoffels en met een sigaar in den mond. Kate had juist haar hoed opgezet en handschoenen aangetrokken en ging langzaam naar de eene deur toen hij door de andere binnenkwam. Een oogen- blik stonden zij elkaar zwijgend aan te zien; het volgende ging Kate een paar stappen verder en zei: „Ik wacht hier om den predikant te spreken. Weet gij ook wanneer hij zal terug kèeren, mijnheer?" „Ik denk dat hij aanstonds hier zijn zal," ant woordde hij, niet wetende wat hij geschikter kon zeggen om zoo'n mooi meisje te doen blijven. „Het spijt mij dat ik u gestoord heb, maar ik zal dadelijk heengaan, als ge het verlangt." „Volstrekt niet, mijnheer. Ik zal niet lauger blijven. Ik verwachtte mijn broeder met den heer PlemiDg, maar daar ik den knecht bij mij heb, behoef ik niet te wachten, vooral omdat bet zeker heel vroeg donker zal zijn". „Ik verliet den beer Fleming bij den bisschop, met drie andere predikanteu. Uw broeder?" „O, mijn broeder is geen predikant;" en zich toen eensklaps eeu vriend van Arehio herinnerend, die tien mijlen ver woonde, zeide zij„Ik ben miss Crowtker, van Heuvel-Top misschien kent gij den heer Henry Crowther (Wordt vervolgd). 1 ha. 72 a. 40 ca. bouwland, gelegen te Sint Lanrens, verkocht voor f 2271 1 ha. 95 a. 30 ea. weiland, gelegen te St. Laurens, verkocht voor f2651; 1 ha. 3 a. 30 ca. weiland, aldaar, verkocht voor 1101 1 ha. 3 a. 50 ca. weiland, gelegen te Vrouwe- polder, verkocht voor f 1026 81 a. 80 ca. bouwland, gelegen te St. Laurens, verkocht voor f 1600; 1 ha. 30 a. 80 ca. bouwland, gelegen te Grijps- kerke, verkocht voor 1607 1 ha. 13 a. 70 ca. weiland, aldaar, verkocht voor 1419; 1 ba. 8 a. 60 ca. bouwland, aldaar, verkocht voor 18E5 52 a. 20 ca. weiland, aldaar, verkocht voor f 831; 51 a. 90 ca. bouwland, gelegen te Veere, ver kocht voor f 725; 96 a. bouwlani, aldaar, verkocht voor f 1450 61 a. 60 ca. weiland, aldaar, verkocht voor 809; 2 ha. 30 a. 60 ca. weiland, aldaar, verkocht voor 1825 1 ha. 7 a. 50 ca. bouwland, aldaar, verkocht voor 1485; 37 a. 20 ca. bouwland, gelegen te Arnemuiden, verkocht voor 511 65 a. 70 ca. bouwland, aldaar, verkocht voor f777; 48 a. 20 ca. bouwland, aldaar, verkocht voor ƒ611; 90 a. 20 ca. bouwland, aldaar, verkocht voor 1200en 79 a. 80 ca. weiland, aldaar, verkocht voor f 1110. Volgens een telegram van den Times-corre spondent te Kaboel kan de militaire ontruiming van Afghanistan spoediger worden tegemoet gezien dan men gedacht had. Vele invloedrijke hoofden der bevolking, welke zich tot nogtoe gehouden hadden aan de zoogenaamde nationale partij die Yakoeb als rechtmatig opvolger van Sjier Ali op den emirstroon wilde zien, hebben den aandraDg der Britscke regeering gevolgd en Abdur Rahman ais emir van het land erkend. Zij zijn zich bij hem gaan vervoegen naar Charikar, waar heen hij zich op den uitdrukkelijken wensch der EngelBchen had begeven. Spoedig wacht men zijne openlijke erkenning en huldiging als vorst van het land. Zoo luidt dit geruststellende telegram, dat er uitziet om Eogelsche staatsfondsen uog solieder te maken dan ze reeds waren. Hoe die toestem ming der inlandsche hooiden zoo plotseling is verkregen verhaalt men niet. Is het vaderlands liefde en diepgewortelde overtuiging die hen de legitimiteit doet overboord werpen? Ia het ge moedelijk aangebrachte Engelsche logica die hun verstand tot volgen dwong en hun hart' vermurwde Wij weten het niet, maar hebben een vaag voorgevoel dat latere geschiedschrijvers van dezen oorlog nog van een ander wapen der overreding zullen te spreken hebben, welks gebruik in Oostersche oorlogen niet vreemd is en in welks behandeling de meest vreedzame lieden eene groote ervarenheid hebben verkregen. Het zou de eerste maal niet zijn dat, waar kruit en lood hunne uitwerking hadden gemist, de wapenen die den strijd ten slotte beslissen, geput waren uit het arsenaal van den minister van financiën. Hoe dat ook zij, de Engelschen kunnen hnnne troepen thans waarschijnlijk spoedig naar huis laten keeren en de dure rekening van dezen oorlog afsluiten. Dan komt in hare volle kracht de vraag weer te berde wie dat alles betalen zal. „Indië, zegt men in Engeland, dat heeft toch zooveel geld. Men houdt er geld over, terwijl wij te kort komen." In Indië voert men daartegen met grooten schijn van recht aan dat de oorlog is ondernomen, vol gens de verklaring der toenmalige regeering, ten bate van het gansche rijk, en dat dus de kosten tus sehen beide administraties moeten verdeeld worden. Iutusschen komt uit Zuid-Afrika nieuws vau minder aangenamen aard. De koloniale regeering deelde Dinsdag in het parlement te Kaapstad House of Assembly) mede, dat eenige met Enge land bevriende Basuto's waren aangevallen door vijandig gebleven leden van denzelfden volks stam, en dat er maatregelen waren genomen om dit volk te ontwapenen en de veiligheid der En gelsche onderdanen te waarborgen. Een telegram aan de Standard zegt dat de regeering heeft be kend gemaakt dat de Basnto's in staat van oproer verkeeren, en de correspondent van de Daily Telegraph, die de zaak tamelijk licht opneemt, erkent toch dat er ernstig vechten van kan komen. President Brand, van den Oranje-Vrijstaat, heeft naar de Kaap gezonden om bescherming to vragen en heeft zijne familie uit zijn land verwijderd. En eindelijk seint men aan de Times: „Kolone' Griffith telegrafeerde den 20en dat de getrouwe inboorlingen allerwege worden aangevallen en dat Maseru bedreigd wordt. De regeering zond troepen om hem te ondersteunen." Dat klinkt, alles samengenomen, vrij ernstig. De berichten omtrent de Oostersche quaestie luiden verwarder dan ooit. De Standard zeide gisteren ochtend dat Tuikije de collectieve nota dankbaar zou aannemen; terwijl Reuter seinde: alles toont aan dat de Porte een weigerend ant woord op de nota zal geven. De Daily Telegraph bevatte het bericht dat de agitatie in Rumelië om met Bulgarije vereenigd te worden toenemende was; maar de Kreuz-Zeilung verzekert dat de Rumeliërs geen vereeniging met Bulgarije we»; schen, maar naar onafha streven. Ook in Berlij der niets eens. Terwijl heeft dat de Duitsche overeenstemming met d handelen, verklaart de Duitsche ambtenaren te streeksche aanval is op Wel het sterkst komt de trouwbaarheid dezer be wat er gezegd wordt toebereidselen. Van d dat de Porte hare land maakt met ongekenden schatkist ten trots, hinn op de been zal hebbe Bulgaren zal opgewass reeds thans in orde is te blokkeeren en, zoo Een andere goed ingel aan het ministerie vau o ring en zulk een geldge het veld brengen van ee leger eene onmogelijkhei de vloot, alweer tengev kolen, noch machine pers op die wijze ondoenlijk te worden en te ondersc bevatten, welke met b den voor alle leugens to nieuwskautoren in de we Den len Augustus h verkiezingen plaats ter v der algemeene raden van hecht aan den uitslag gewicht, en zeer terecht, van de aanstaande verki het volgende jaar en senaat in Januari 1882 wordende leden der alg laatstbedoelde verkiezing departementen waar sen De verkiezingen voor deze tieve lichamen dragen d tiek karakter, om de ge men in baren uitslag wed dat een aantal mcnscheu hebben verzoend. Br Zooeven kom ik van woordigheid van den koni de vreemde diplomaten, colleges van staat en een monument is onthuld, do vo'.ks gewijd aan den dynastie in België, aan L Bij die gelegenheid zijn gesproken, de eerste doo Laeken, de tweede doo provincie, den heer Dnboi den heer Roiin-Jaequem binnenlaudsche zaken. D mendheid eene politieke haar in haar geheel volge~ „Sire, Mevrouw, „Den 21en Jnli 1831 gehuld. De eerste kocin congres verkozen, deed de hoofdstad des lands, bestijgen, legde hij den pi grondwet en de wetten in acht te nemen, om d" volks te handhaven en he ongeschonden te houden." verbintenis liet de jengdig opnemen in ons nations geëerde hoofd van te wor melingen met de erfenis v van liefde en toewijding „„Belg krachtens uwek- zal ik het mij ook t~ te zijn door mijne politiek die gij mij hebt aangebod eene even edele als nuttig van geroepen te zijn om d tigen van een edelmoedig kelijkheid te handhaven, andere eerzucht dan om u „Kreten van blijdschap b en eerlijk welsprekende t Toch was op datzelfde u land en van de jeugdige „De werkkracht der voo wijsheid van het congres verhinderen dat de omw iedere omwenteling, haar van ellende en wanorde del en nijverheid, bero van belangrijke afnemers, die in het oog van velen beraadslaging, eerst over later over de keuze van e< verlevendigd van sommige: gesteld, den hartstocht gei spannen van anderen. „Teneinde de verschillen: dienst nieuw in te richtoi landsverdediging te voor: genoodzaakt gezien leenin° belastingen te verhoogen. bonden zich het naderen noodzakelijkheid van nieuw

Middelburgsche Courant | 1880 | | pagina 2