Laatste berichten» BUIT SET lêwkfytm. Marine en leger. Rechtszaken. Weerkundige waarnemingen, Verkoopingen en aanbestedingen. Gemeenteraad van Middelburg. Algemeen op de aanstaande tentoonstelling te Londen, heeft besloten den termijn van aangifte voor inzen dingen te verlengen tot 15 Ang. a. s., maar dien alsdan ook definitief te sluiten. Men weet, dat de aangiften moeten geschieden bij den heer L. Broekema, secretaris van het voorloopig comité, te Wageningen. Het schroefstoomschip le klasse De Buijter, in aanbouw op 's rijks werf to Amsterdam, zal binnen weinige weken te water gelaten worden. Dit schip is het vierde van hetzelfde type al de Atjeh, Tromp en Koningin Emma. Eene niet alledaagsche zaak werd heden voor de arr. rechtbank alhier behandeld. Beklaagd van diefstal door een loonbediende ten nadeele van zijn meester, zat op de bank van beschuldigden een welgesteld man, die eigendommen en papieren" bezit en die twaalf jaren lang het volste vertrouwen van zijn patroon genoot zonder naar het schijnt dit te hebben verdiend. De beklaagde, bakkersknecht J., alhier, belast met het rondbrengen van brooden, had door verschillende omstandigheden het wantrouwen van den zoon en de dochter van zijn patroon opgewekt en spoedig kregen deze de zekerheid dat zij bedrogen werden. In slechts vier dagen tijds bedroeg, volgens hunne nauwkeurige waarnemingen, het ontvreemdo de som van f 11.45, die beklaagde zich toeëigende door meer brood in den wagen te doen en te verkoopen dan door hem aan zijn meester werd opgegeven. Ofschoon een viertal getuigen de verschillende feiten constateerden, bleet de beklaagde pertinent zijne schuld ontkennon, wat echter niet verhin derde dat de ambtenaar van het openbaar ministerie eene cellulaire gevangenisstraf van éen jaar tegen hem eischte. De verdediger van den beklaagde, mr. Lucasse, pleitte op verzachtende omstandigheden. De uitspraak is bepaald op heden over acht dagen. Een buitengewoon talrijk publiek had zich gisterenavond in het Schuttershof alhier vereenigd, ter bijwoning van het door den hoer J. F. Liesoy, bij gelegenheid van zijn veertigjarig feest als muziek-onderwijzer, gegeven concert en bal. Door het muziekgezelschap Accelerando, waarvan de jubilaris directeur is, werd eene uitvoering gegeven, welke blijkens de herhaalde daverende toejuichingen in hoogo mate de goedkeuring van het publiek wegdroeg. Eene goede gedachte, die met een uitstekend gevolg bekroond is, was aan het concert een kin derbal te verbinden, dat niet alleen aan de kleine dansers maar ook aan de groote toeschouwers veel genoegen gaf. Het concert werd met een zeer geanimeerd bal besloten, waarop vele leerlingen van den jubilaris het bewijs gaven dat zij zijne lessen niet hadden vergeten. Het muziekgezelschap had door eene nette versiering van het orkest een bewijs van instemming met het feest van den directeur gegeven. lVestkapelle 15 Juli. Gisteren avond hebben wij hier een buitengewoon zwaar onweer gehad. Aan den Zuidwest-buitenkant van het dorp sloeg de bliksem in eene woning, waar do vrouw en twee kinderen te bed lagen, die echter ongedeerd zijn gebleven. (De man was afwezig). Het inslaan geschiedde ongetwijfeld door den schoorsteen want eene partij roet lag over den vloer verspreid. In een raam, ter zijde van den schoorsteen, zijn 5 ruiten stuk geslagen. De middelste van drie gedraaide houten knoppen, staande op de huisklok, die aan den oostkant der woning hangt, is midden door gespleten. Overi gens echter is 't uurwerk niet beschadigd, zelfs niet stil blijven staan. Eenige voorwerpen, die aan den Zuidkant der woning op den schoor steenmantel gelegen hadden, vond men mede hier en daar op den vloer, onder anderen een kleer borstel, van welken het opgelijmde dekstuk niet zoo verwarmend als het bloed dat ons hart doorstroomt, wanneer innige deelneming met een medemensch ons roert en vervult. Muziek ligt niet alleen in de fuga 's van Bach; maar ook in den lach van een arm kind dat men troost en verkwikt." „Dit alles zegt g8 tot den Pegasus, nadat hij zijne strengen verbroken, zijn leidsels van een ge rukt heeft!" „Ja," hervatte Juliane gekrenkt, „als hij wild geworden is moet men hem wel laten voort hollen!" Hiermede was bet gesprek ten einde, want de kleine Marie kwam hen te gemoet loopen om te zeggen dat de dokter er was om Juliane te spreken Titan was voornemens den anderen dag te ver trekken; doch vooraf wilde hij Juliane nog een maal alleen spreken en toen zich de gelegenheid daartoe niet voordeed, liet hij haar om een onderhoud verzoeken. Zij ontving hem in haar eigen, eenvoudig ingerichte zitkamer. „Juliane," sprak hij, haar de hand toestekende, „wij staan beiden alleen op de wereld en het noodlot heeft nu eenmaal onze levensdraden in elkaar geweven. Na hetgeen gij mij gezegd hebt, wat mij zeer gelukkig maakt, durf ik het wagen tot u te zeggenlaat ons deze levensdraden tot een vaste band ineen strengelen, word de mijne!" (Wordt vervolgd). afzonderlijk werd gevondenterwijl eenige kom metjes op het kabinet aan de westzijde omver Verder is de muur onder en boven gemeld raam, alsmede eene plank in den zolder gescheurd. Eene zwarte plek is aan den muur en den zolder zichtbaar, en onmiddellijk na het gebeurde, werd eene brandlucht in de woning bespeurd. Brand is echter niet veroorzaakt. Oost-Souburg, 16 Juli. Heden morgen omstreeks half tien ontstond alhier brand, ver moedelijk door het onwederin de schuur van den landbouwer J. Polderman, op den hoek van het dorp Oost-Souburg, naast de herberg Bet Dorpzicht. Binnen weinige oogenblikken lag de geheelo schuur benevens het eraan grenzende wagenhuis in de asch. Door eene gunstige windrichting en spoedige hulp der brandspuiten van Oost Souburg en llitthem, bleven de belendende gebouwen ge- Het verbrande is geassureerd bij een Arnhemsche maatschappij. De schade wordt op ongeveer f 2500 begroot. Deze week is te Bennekom een aanvang ge maakt met de verbouwing van de villa Middeneng voor een voorbereidend blindeninstituut, waar kinderen beneden den leeftijd van 6 jaren opge nomen en verpleegd kunnen worden, totdat zij op het instituut te Amsterdam worden geplaatst. De inrichtiDg komt hoofdzakelijk ouder vrouwelijk toezicht en zal den naam dragen van Prins Alexan- der-stichtingHet gebouw wordt op 1 Oct. a. betrokken. De gasfabriek te Heereuveen is door de ge meente overgenomen van de Utrechfsche gason- derneming voor f 38.000. Uit Vlissingen wordt gemeld, dat de Itali- aansche lichtmatroos aan de gevolgen van zijn val aan boord van de Vnione, ter reede van Vlissingen, overleden is. De erfgenamen van den heer L. Rosenthal, in 1868 te Hannover overleden, hebben diens kost- bare en beroemde boekerij van Joodscbe en Hebreouwsche werken aan de gemeente Amster dam ten geschenke aangeboden, onder voorwaarde dat die verzameling ten eeuwigen dage bij elkander blijve, en in een der vertrekken van de biblio theek der universiteit bewaard worde onder den naam van Bibliotheca Bosenthaliana, terwijl dat vertrek dit opschrift boven den ingang moet dragen. De bibliotheek, bestaande uit meer dan 5200 boekwerken, die meer dan 6000 boekdeeiea uit maken, is in haie suort, naast die van Oxford en van hetBritsch museum,misschien de belangrijkste der wereld. Zij is in twee boekdeelen gecatalo giseerd door een geleerden bibliograaf, den heer M. J. Roest, te Amsterdam. Voor die bibliotheek zijn vaa verschillende zijden groote aanbiedingen gedaan, doch van de hand gewezen, omdat de eigenaren wenschen dat de verzameling als een geheel bewaard blijve, ter nagedachtenis van den geleerden verzamelaar, die aan het bijeenbrengen ervan bijna zijn geheele leven heeft gewijd. De vrouw in Den Haag, die beproefd heeft haar beschonken man met petroleum in brand te steken, heeft een driejarig kindje. Het arme schaap is, nu de vader in 't gasthuis en de moeder in de gevangenis zit, door het armbestuur „uit besteed" moeten worden. Het feest te Parijs is eergisteren uitstekend afgeloopen, vooral dank zij het goede weer. De uitreiking der vaandels ging gepaard met eene groote wapenschouwing, waarbij men berekent dat een publiek van 400.000 a 500.000 menschen was komen kijken. Alles schijnt uitnemend geor ganiseerd geweest te zijnalthans lezen wij van geene ongelukken dan van een enkelen ontzadel den ruiter. Gansch Parijs was versierd met vlaggen, groen en bloemen, en niet alleen Parijs maar ook de Parijzenaat3 zelf. Vele vrouwen waren geheel uitgedost in de nationale kleuren, terwijl er 's avonds mannen rondliepen met driekleurige hoeden op en brandende kaarsen erin. Kleine radicaaltjes, barricade-vechters en herbe, liepen van top tot teen in het rood, met Phrygische mutson op het hoofd. Op het plein voor het Invaliedenhuis was eene volledige kermis opgeslagen waar men „den vóór 600 jaren van honger gestorven man, uitnemend geconserveerd" bewonderde, koek at en een spectalcelstuk zag, de inneming van de Bastille voorstellende. Al wat Parijs aan militaire muziek en fanfaren-gezel schappen bezit had de instrumenten ter band genomen en speelde op verschillende pleinen. De verschillende wijken hadden gewedijverd in allerlei hulpmiddelen voor de feestvreugde en het was den ParijzeDaars wel toevertrouwd om door vroolijke stemming, invallende aardigheden, zang en dans die toebereidselen tot hun recht te doen komen. Amsterdam. De verkiezing voor een lid der tweede kamer alhier, in plaats van den heer Van Heukelom, is bepaald op 3 Augustus. Twccilc Kamer. Nadat nog eenige sprekers geantwoord hadden, werd de beraadslaging over de credietwet tot uitvoering der schoolwet gesloten. Door den minister van financiën word verzekerd dat de voor dit jaar benoodigde golden konden gevonden worden uit het overschot op de middelen. Het amendement van den heer Van Eysinga om 38 gemeenten, die thans onderstand genieten krachtens art, 49 der wet van 1857, afzonderlijk te subsidieeren, werd met 41 tegen 32 stemmen verworpen. Vervolgens werdt het geheele wets ontwerp aangenomen met 45 tegen 27 stemmen. Van de liberalen Btemde alleen de heer Van Houten tegen. Voorts werden nog vele ondergeschikte ontwer pen behandeld. Dat tot aankoop van een buis op den Vijverberg voor een ministerieel departe ment werd verworpen met 40 tegen 20 stemmen. Verder werd aangenomen het ontwerp tot aan vulling der wet op de veeartsenijkunde (vacatie gelden plaatsvervangers veeartsen,) eredietaan- vraag voor de kaart van Suriname, de over eenkomst omtrent de grensscheiding tusschen Ne derland en Pruisen, en de verkoop aan Gronin. gen van vestingwerken. Het verslag omtrent het strafwetboek is uitgebracht. Een voorstel van den heer Wintgens om de commissie van rapporteurs den dank der kamer te betuigen, is aangehouden tot later. Konden. Abdar Rhaman is met een klein gevolg den Hindoekoesch overgegaan en te Toe- toendarrah aangekomen. 16 Juli des morgens te 8 uren. NAKEN DER PLAATSEN. Ba- rom. jafwijk.1 Delfzijl Groningen. Helder Vlissingen Maastricht. Sylt Shields. Valentia. Hamburg Swinemunde. Leipzig. Darlsruhe Grisnez Parijs St Mathieu Biarritz Perpignau.1 Christiaansund Stockholm. Koppenhagen Portsmouth Yarmouth. 2.9 3.5 2.3 2.5 5.6 5.8 1.0 4.8 6.1 3.3 1.1 5.7 0.4 1.9 5.8 7.1 Wind richt, kracht Z Z ZZO NW ZZO zo NNO OZO ZO ZO ZZO ZO w NO W i+ 6.2 WZW ONO ZZW NW N Toe stand lucht. bew. betr. 11. bew. |z. bew.; betr. helder regen z. bew.| z. bew. helder I. bew. I. bew. helder betr. bew. betr. betr. regen bew. betr. Tem pera tuur. 22 i+ 2i 21 22 I 21 I 23 I 13 I 15 I 20 23 23 23 20 12 21 1+ 21 Grootste verschil in Nederland: 's ochtends 8 urenG. 0.9 V. des namiddags: Barometer toMiddelburg,Graanbeurs:(C^(^•»• Thermometer, 15Juli. 'sav.ll u. 68gr. 16 Juli. 's morg. 8 u. 73 gr. 's midd. 1 u, 74 gr. 'sav. 5 u. 76 gr. Heden werd aan het gebouw van het gewestelijk bestuur alhier aanbesteed: lo. het leveren en storten van steen tot voort - zetting van de oeververdediging vóór Ter Neuzen; geraamd op 8450. Ingeschreven werd door de heerenJ. Filis, te Vlissingen, voor f 8596 A. P. van de Velde, te Ter Neuzen, voor 8592; D. de Jong Az., te Sliedrecht, voor f 8590 L. F. Willems, te Selzaete, voor 8589; cn 2o. het verbreeden en verdiepen van de haven te Breskens, en het maken vau rijspakwerk langs de oostzijde der haveugeul, een en ander behoo- rende tot de havenwerken in de provincie Zeeland Ingeschreven werd door de heeren I. van MaleDz., te Breskens, voor f 5778P. A. Bos, te Dord recht, voor 5150L. Kalis Kz., te Sliedrecht, voor /4740. Has van Gent, 15 Juli. Heden werd alhier ten raadhuize aanbesteed: lo de levering van 60.000 keien, en 2o. het bestraten van het markt plein enz. Bij afslag is het eerste perceel gemijnd door den heer Vermaes, te Waarschoot (Belgie), voor f 5000, en het tweede perceel door den heer J. Scheele, Dz., te Ter Neuzen, voor 1550. (Vervolg.) Alsnu komt in behandeling de Ilde verordening, regelende het getal onderwijzers bij de lagere scholen, de akten die zij bezitten moeten eu het getal ouderwijzers. Zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming worden de art. 1, 2 en 3 goedgekeurd, nadat de beer Snijders had opgemerkt dat in de 1° alinea van art. 3 de woorden„in de wiskunde" be hoorden te vervallen. Bij art. 4 vraagt de heer J. A. van Hoek of het niet wenschelijk is hier te bepalen, dat de jaarwedde van mej. Archilles tot de opheffing der school f 1200 zal bedragen, even als van de andere hoofdonderwijzeres. De voorzitter vraagt of de heer Van Hoek er zich mede kan vereenigen dit artikel als over gangsbepaling aan 'tslot der verordening op te nemen, waarmede de heer van Hoek genoegen neemt. Bij do 2« alinea van art. 4 dient de heer Van Teijliugen een amendement in, strekkende om de vaste jaarwedden van de hoofden der scholen te brengen op f 1300, die van het bootd vau school E op f 1500. Ter toelichting hiervan zegt de heer Vau Teij- lingen, dat hij (le statistieke opgaven der jaar wedden van onderwijzers in verschillende met Middelburg gelijk Btaande plaatsen heeft nage gaan en dat hoewel het resultaat ervan niet nadeelig voor de hier genoemde cijfers was, toch in 1878 de traktementen elders deels gelijk, deels hooger waren. Een ander punt van vergelijking is nog de betaling van de leeraren van het M, O. die allen hooger gesalarieerd worden, terwijl wanneer men de jaarwedden der hulponderwijzers van f 800 a 1Ó00 vergelijkt, de billijkheid van het amende ment duidelijk is. De financieele gevolgen zijn niet zeer belangrijk, het verschil bedraagt slechts f 370, want persoonlijke toelage van het hoofd van school C zou moeteD vervallen en die van school E op 370 worden gebracht. De heer Lambreehtsen is tegen het amendement, niet omdat hij de billijkheid ervan ontkent of omdat het traktement hem te hoog voorkomt, maar omdat men met het oog op den financieelen toestand der gemeente door verhooging, aan de gemeente geene nieuwe lasten op mag leggen. In stemming gebracht wordt het amendement met 9 tegen 6 stemmen verworpen. Voor stemden de herren Van Teijliugen, J. A. van Hoek, W. A. van Hoek, Dronkers, Van der Harst en Van Berlekom. Alsnu wordt door den heer Van der Harst een amendement op do 3» alinea voor dit artikel voorgesteld om nL te lezen„De tegenwoordige hooiden der school genieten bovendien eene toelage, de eerste van f 150, do tweede van f 470. Ter toelichting voert de voorsteller aan dat de heer De Man indertijd eene toelage van f 150 had, welke thans op 50 wordt gebracht, zoodat nu al de andere onderwijzers financieel vooruit zijn gegaan uitgenomen de heer De Man. De voorzitter deelt mede dat 1200 werd ge rekend als minimum traktement, zoodat de andere jaarwedden tot dat bedrag moesten verhoogd worden en dus in dezen maatregel geen inconse- quentie ligt. Na nog eenige inlichtingen gegeven te hebben, brengt de voorzitter het amendement in stemming dat met algemeene stemmen, behalve die van den n Harst, verworpen wordt. Bij art. 6 wordt op voorstel van den beer W. A. van Hoek ingevoegd dat de dienstjaren, „bii het openbaar onderwijs" doorgebracht, bij de regeling der jaarwedde zullen gelden. De voorzitter stelt voor een nieuw art. 10 iu deze verordening te voegen, luidende: „Hethoofd van school D, mej. Achilles, ontvs-"t tot de op heffing dier school eene jaarwe de van f 1200 met genot van vrije woning of vergoeding voor huishuur, welk artikel wordt goedgekeurd. De geheele verordening wordt vervolgens met algemeene stemmen vastgesteld. De Hide verordening, regelende de heffing van schoolgeld, komt alsnu iu behandeling. De voor zitter deelt mede dat uit artikel 2 gelicht wordt ue school E, 50 en een nieuw artikel moet bij gevoegd worden, bepalende dat tot de opheffing dier school het schoolgeld daar f 50 zal bedragen. De artt. 1 en 2 worden zouder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij art. 3 vraagt de heer W. A. van Hoek waarom van de gunstige bepaling op de scholen D en E toegepast, de school wordt uitgezonderd. (Art A bepaalt dat wanneer twee of meer kin- deren de scholen D of E bezoeken, het schoolgeld met 25wordt verlaagd). De voorzitter zegt dat dit met gebruikelijk was. Bovendien is het scnoolgeld zoo gering dat er geen reden tot ver mindering bestaat. De heer W. A. van Hoek ziet niet in waarom. Het komt hem voor dat het moeilijk valt hier van veel ol weinig schoolgeld te spreken, daar dit zeer relatief is. Spreker zou het wenschelijk vinden dat het beginsel in art. 3 aangenomen ook op de school C werd toegepast. De voorzitter merkt op dat de comptabiliteit van dergelijke regeling veel last zal hebben bij de maandelijksche betaling, waartegen de heer Van Hoek aanvoert dat de comptabiliteit dan in deze een offer dient te brengen, of wel dat men het onderwijs op die school kosteloos moet geven. Het amendement in stemming gebracht, wordt met algemeene stemmen aangenomen. De andere artikels worden, evenals de geheele verordening, achtereenvolgens zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De IVe verordening, regelde de invordering van schoolgelden, geeft geene aanleiding tot be spreking en wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. De laatste verordening, V, op het lager onder wijs, komt alsnu in behandeling. De voorzitter, de algemeene beraadslagingen openende, zegt, naar aanleiding van de bij den aaDvaDg der beraadslaging door den heer Van Hoek gemaakte opmerkiugen omtrent de instelling eener schoolcommissie, dat de nieuwe wet geen pl. schoolcommissie als zoodanig voorschrijft, doch dat den raad vrijheid gelaten is die com missie in te stellen. Terwijl zij bestaat bij het gymnasium en het M. O., dient zij ook bij het lager onderwijs te zijn. Vroeger is door den raad bepaald dat van de commissie voor M. O. een lid van het dag. bestuur voorzitter moest zijn, en volgens een ander besluit moet bij curatoren van het gymnasium niet alleen een lid van 't dag. bestuur, maar per se de burgemeester voorzitter zijn. Wat betreft het beweren als zouden cura toren daardoor huu zelfstandigheid verliezen, meent de voorzitter die vraag gerust aan de aan wezige leden van dat college te kunnen doen. Eveneens zou hij die vraag tot leden der com missie van M. O. willen richten, zoo een der leden dezer vergadering daar deel van uit maakte. En indien dat beweren niet waar is, waarom moet dan de pl. schoolcommissie een uitzondering maken De ondervinding heeft toch geleerd dat de zaken veel beter gaan wanneer er gelegenheid bestaat met een lid van 't dag. bestuur te spreken, dan telkens brieven te schrijven. De voorzitter behoeft niet te herinneren aan hetgeen vroeger met de schoolcommissie is gebeurd, doch is overtuigd dat veel op misver stand berustte en dat de zaken anders hadden geloopen, wanneer de vorm andera geweest ware. De beraadslaging wordt gesloten en daarna artikel 1 aangenomen. Bij art. 2 stelt de heer J. A. van Hoek een amendement voor, strekkende om het getal leden der commissie in plaats van 9 op 8 te bepalen te laten wegvallen dat de voorzitter uit de leden van het dag. bestuur door den raad benoemd wordt, en te bepalen dat de commissie een voor zitter uit haar midden benoemt. Dit amendement ondersteund wordende, en de heer Van Hoek het toelichtende, merkt hij in de eerste plaats op dat het hem vreemd voorkomt dat de commissie zal bestaan uit een even getal leden, daardoor wordt de invloed van den voor zitter, die dus een stem meer heeft, grooter. Spreker ontveinst zich niet dat het een moeilijke taak is om de leden voor zijn amendement te winnen, aangezien deze zich korten tijd geleden aan het beginsel dezer verordening hielden; hij staat echter op neutraal terrein, omdat hij aan de samenstelling van die verordeningen niet heeft medegewerkt, ware dit het geval, hij zou er zich ten sterkste tegen hebben verzet. Spieker zou zich ook niet kunnen vereenigen met het beginsel om den burgemeester van alle commission het voor zitterschap op te dragen. Wat betreft het brieven schrijven, gelooft de heer Van Hoek dat men het gemak wat op zij moet zetten. Ook de gemeen tewet heeft het nier bedoeld beginsel niet gehul digd, aangezien daarin uitsluitend van de com missie voor de strafverordeningen gesproken wordt. Wat betreft de zelfstandigheid der commissie, blijft de heer Van Hoek bij zijn straks uitgesproken meening en hij eindigt met de vraag: of er eenig motief bestaat om, zoo men eens heeft gedwaald, in die dwaling te blijven volharden De voorzitter constateert dat er tegenwoordig een allergenoeglijkste overeenstemming heerscht tusschen de schoolcommissie en den raad. Wat betreft do zelfstandigheid meent de voorzitter de stelling van den vo keeren en te vragen: lid van het dag. bes zal kunnen bandhave sie? Het is immers dergelijke vergaderin van het dag. bestuur het voordeel van het De heer Lambrechts tegen heeft gehad d" stuur zitting nam in hij na het gehoord voorstel van burg. en dement van den heer De heer Snijders vr onderwijs niet valt bij de 2e alinea va bedoeld, in welk gev het dag. bestuur voorz De voorzitter geloo eronder behoort. Hij dat bij den wetgever zeten dat elke co mm bestuur tot voorzitter al regel is. Na nog het door d voerde omtrent de zelfi bestreden te hebben, amendement, hoewel sterkste ontradende, in Het wordt met 12 te Voor stemden de hee van Hoek en W. A. va De artikelen 3 tot slaging goedgekeurd. Bij art. 19 merkt de dat men bij het ontwer het denkbeeld is uitgega school moet laten kie kinderen verlangenh meegaan, maar vraagt, niet consequent en laat keus niet vrij Hetze is aangevoerd om de sc behouden, en nu zal me beeld, de toelating van weth. laten afhangen, vraagt spreker. De voorzitter zegt tot ieder werd toegelaten t vermoedelijk de school I ceerd zou worden, ter wij bevolking krijgen zoude niet, maar bij die het fa onderwijs te kunnen o niet in staat te zijn he de scholen van den heer te kunnen betalen. Den heer W. A. van helder en na de toelic nog minder het geval, onderwijs zal uitsteken ouders die eenig school genheid gegeven worden en dat is een faveur. I is 't consequent, dat da uitgemaakt wie dat fave komt het voor dat de weten. De voorzitter ziet er Voor de gemeente is het ook voor de ouders, d" het wenschelijk. Xn stemming gebracht 13 tegen twee stemmen a A. J. van Hoek en W. A. Nadat do bij art. 21 gedane vraag of het de b uit een andere gemeente o herhalingsklassen kan t~ stemmend beantwoord wa artikelen zonder beraad stemming en de verorden algemeene stemmen aange De voorzitter deelt med deze verordeningen de goe autoriteiten zal gevraagd raad voor de gelegenheid de ontwerpen nu te behan De zitting is daarna ges De algemeene klacht in over tijdverlies in de par Italië aangeheven. Terwij veel oponthoud veroorzake de kwade gewoonte hnldig te vragen naar de vertrouv nit de courantenterwi ganscbe dagen verloren standjes, is het te Rom van orde, welke aan het pari Bij de behandeling in de tot geleidelijke afschaffing zijn niet minder dan vier orde voorgesteld, door de vo weder ingetrokken. Ten schuldige motie aangenemei ring genoegen nam en kwaad of goed deed. De ringen van menschen die het rechte eind te hebben In het gansche algemeene belasting en de gevolgen eigenlijk slechts éen bela; was de verklaring van leider der rechterzijde, afschaffing zon stemmen, zoodra hij eens wasaangen Deze verklaring is vooral Wet eerst na vier jaren ten gelegd worden en de moj dat een kabinet van ander voering moet medewerken zelfvertrouwen bij de recht mogelijkheid om de regeeri te krijgen geheel buitengesloi mers voor znlk eene

Middelburgsche Courant | 1880 | | pagina 2