f Laatste berichten. t t Weerkundige waarnemingen. Gemeenteraad van Middelburg, Algemeen Overzicht. De ademlooze stilte en de uitbundige toejui chingen leverden het bewijs, hoezeer het Sneeker pnbliek die muziek op prijs weet to stellen; (N. v. d. D.) Voor den wedstrijd door de Amterdamche zwcmclub op 18 dezer te houden, heeft het ge meentebestuur der hoofdstad een zilveren en een bronzen medaille uitgeloofd. Er bestaat plan, om onder goedkeuring des tegenwoordigen eigenaars, in den gevel van het huis, weleer bewoond door den thans overleden schrijver J. J. Cremer, te Loonen aan de Vecht, een gedenksteen te plaatsen. Ook is er sprake van het plaatsen van een gedenksteen in het huis waar Nicolaas Tulp te Amsterdam gewoond heeft. Een talrijk gezelschap Gentsche werkmeisjes, leden der genootschappen Vreugd on Deugd en Vermaak in 't Leeren, zijn Zondag to Rotterdam aangekomen, na in 't voorbijgaan Dordrecht te hebben bezocht. Eenige ingezetenen van Rotter dam hadden bijgedrsgen om de meisjes verver- schingon aan te bieden, gebruik te doen maken van de tramrijtnigen, enz. Na eenige oogenblikken haren intrek te bobben genomen in het Hotel de Bollande op de Hoogstraat, deden zij eene wan deling door de stad naar de diergaarde. Zij hebben aldaar onder geleide der commissie den tuin rondgewandeld, bij afwisseling in bet socië teitsgebouw uitgerust en er zoo eenige recht genoegelijke uren doorgebracht. Vervolgens in de gereed staande tramrijtuigen naar de Beurs gereden, begaven zij zich naar het kosthuis in de Kipstraat, alwaar zij de tafels met bfoemen en bouquelten versierd vonden. Gelijk den geheelen dag heerschte er aan het maai eene reebt opge wekte stemming Op het middagmaal volgde eene wandeling naar het park, alwaar in het gebouw der officieren-societeit de bovenzaal en balcons ter beschikking der meisjes waren gesteld. Nauwelijks waren zij op het balcon verschenen, of het mu ziekkorps deed de tonen der Bralangonne hooren. Onmiddellijk stonden allen op, hieven aan het slot van het couplet een algemeen gejuich en daarna het Nederlandsche Volksliel aan. Nadat haar vervolgens, evenals in de diergaarde, verver- schingen waren aangebodeD, kwamen zij naar beneden en werden op bet terrein andermaal met de Brabangonne begroet. Daarop zongen ze een, en op veler hartelijken aandrang nog een tweede lied, waarna zij later nogmaals zingende afscheid namen. In het Hotel de Hollande werd het avondmaal gebruikt en bleet het gezelschap over nachten, waarna het gisteren ochtend naar 's Hage is vertrokken. Gisteren avond kwamen zij te Rotterdam terug, om heden per boot over Dord recht naar Antwerpen te gaan, en des avonds terug te keeren. Het gezelschap maakt overal een aangenamen indruk. Den 20en dezer zullen 3200 kinderen der Amstcrdamsche Zondagscholen uit de Ronde Luthersche kerk een pleiziertochtje naar het buiten van den hoer Barnaart te Vogelenzang maken. Er zijn drie commissiën van voorberei ding voor dit feest, waarvan dio voor de voeding alleen 17000 broodjes en 2400 kan melk per spoor te verzenden heeft. De verkoop der onafgehaalde prijsvoorwevpen van de groote watersnoodloterij heeft 927 op gebracht. Veel van belang schijnt dus niet overgebleven te zijn. Morgen is het groot feest te Parijs. De Fransche repvbliek zocht sedert lang haar jaar feest en koos daarvoor eindelijk den gedenkdag van de inneming der Bastille, een der meest tast bare episodes uit het begin der groote revolutie. Het feest zal schoon zijn. Salvo's der artillerie zullen het in den vroegen morgen openen en gevolgd worden door buitengewone uitdeelingen aan de armen. Om half een worden door den president der republiek aan de vertegenwoordigers van alle regimenten van het leger de vaandels uitgereikt, die hun reeds lang geleden zijn beloofd. Des avonds worden op zes verschillende plaatsen groote vuurwerken afgestoken, terwijl in de tuinen van de Tuilerieën en het Luxembourg concerten plaats hebben met medewerking van koren. Op een aantal openbare plaatsen wordt dansmuziek gespeeld en zijn dansvloeren aangebracht. In model wordt op de Place de la République een beeld der republiek onthuld, dat daar later moet verrijzen. Des avonds worden enkele der groote wegoninParijsgeïllumineerd, terwijl men verwacht" dat de particuliere woningen in de gansche stad met vlaggen en vreugdelichten zullen getooid zijn. De industrie heeft haar voordeel gezien in het groote feest dat de Fransche republiek morgen zal vieren. Allerlei zaken worden to Parijs ten toongesteld en te koop geboden, versierd met de sprekende nationale kleuren. Hier zijn het hoeden, vrouwenrokken, dassen, parapluies ('t is te hopen dat deze niet noodi^ zullen zijD), ginds kousen, slaapmutsen, knoppen van wandelstokken, poppen, sigarenkokers, beurzen, glazen, jockey-petten en overhemden. Ook worden een aantal medailles verkocht met verschillende voorstellingen erop ge stempeld, prenten van de Bastille, vaderlandsche liedjes en nog veel meer. Zulk een feest is aan het Parijsche publiek besteed; het mist de wijs- geerige koelheid die een aantal wijze menschen in andere landen minachtend de schouders doet ophalen voor ieder greintje geestdrift dat niet in guldens en centen te herleiden is. Te Miinchen is het vierde Duitsche bier- brouweracongres bijeengekomen, waarvoor zelfs plussen eu Amerikanen zijn overgekomen. Het congres gaat gepaard mot eene tentoonstelling van voorwerpen, werktuigen en producten in het brouwersvak, waar 400 exposanten hebben in gezonden. De Brusselsche koetsiers hebben een vast salaris van twee franken daags. Vrijdag hebben verscheiden leden van dit nuttige gild verklaard niet verder te zullen werken, indien hun vast salaris niet op vier franken werd gebracht. De patroons hebben geen zin om toe te geven. Zij vinden het loon boog genoeg, met het oog op de ritten waarvan de baas nooit een cent ziet, en op de overdreven tooien welke de beeren koetsiers zich niet ontzien te eischen. De grive is begonnen. parijs, 12 Juli. Rochcfort is heden avond aangekomen. Aan het station van den spoorweg op Lyon werd hij door ongeveer 6000 personen opgewacht, terwijl de menigte voortdurend aan groeide. Het rijtuig, waarin bij na de aaukomst plaats nam, werd door eene zeer talrijke menigte begeleid, onder het zingen der Marseillaiie en het geroep: „Leve Rochefort!" Maastricht. Door de provinciale staten van Limburg is tot lid der eerBte kamer verkozen do heer W. H. Pijls, burgemeester van Maastricht, met 27 stemmen, tegen 17 op den heer De Villers de Pi te 1 's Gravenliage Door de staten van Zuid- Holland is met 61 van de 66 stemmen herkozen als lid der eerste kamer de heer De Raadt, en in plaats van den heer Hein, die bedankt had, de heer J. D. Fransen van de Putte, lid der tweede kamer. De heer Begram bekwam 7 en de heer Van Weel 7 stemmen. De heer Van Bergen van Ysendoorn, burge meester van Gouda, heeft bedankt voor de benoe ming tot lid van gedeputeerde staten. 'sHertogenbosch. Do heeren Van Rijcke- vorsel en Vos de Wael zijn door de prov. staten als leden der eerste kamer herkozen. Zwolle. Door de prov. staten is als lid der eerste kamer herkozen den heer A. J. Blydenstein. Groningen. Herkozen als lid der eerste kamer mr. J. J. Cremers. Arnhem. Door de staten van Gelderland is herkozen als lid der eerste kamer de heer mr. O. J. R. Nobel. Gekozen werd de heer mr. W. A. A. J. Schimmel penninck van der Oije met 32 stemmen. Haarlem. De staten van Noord-Holland herkozen de beeren jbr. mr. D. van Akerlaken en jhr. mr. C. J. A. den Tex als leden der eerste kamer. Leeuwarden. Door de provinciale staten van Friesland is de heer jhr. mr. J. H. F. K. van Swinderen als lid der eerste kamer herkozen. 's Gravenliage. Tot burgemeester van Os- senisse is benoemd de heer F. Rossecl. 13 Juli des morgens te 8 uren. kamen der plaatsen. Ba- rom. afwijk, richt. Wind Delfzijl Groningen. Helder Vlissingen. Maastricht. Sylt Shields Valentia. Hamburg Swinemunde. Leipzig CarlsruLe Grisnez Parijs St Mathieu Biarritz Perpignan Ghristiaansund Stockholm. Koppenhagen Portsmouth Yarmouth 4. 5.9 WNW 4.9 5.4 6.0 5.0 7.4 5.6 5.6 6.1 6.1 3.1 2.3 5.3 4.1 3.9 3.7 9.6 kracht NW NW ZW ZW ZO ONO N ÖNO NO O O ZW NNO ZW NNO W 9,9 WNW WZW ZZW Toe stand lucht. tew. bew. 1. bow. bew. helder 1. bew. regen z. bew, z. bew. betr. helder 1. bew. z. bew. betr. betr. z. bew. betr. helder bew. bew. Tem pera tuur. 4- 18 I 11 I 16 19 X 18 T 17 14 -- 17 X 19 -- 19 -- 21 -- 19 -- 15 -- 14 -- 17 4- 18 Grootste verschil in Nederland 'sochtends 8 uren: H, 0.9 G. des namiddags: H 0.6 M. Barometer tc Middelburg, Graanbeurs: (Corr Thermometer, 12 Juli. 'sav. 11 u 60gr. 13 Juli. 's morg. 8 u. 68 gr. 's midd. 1 u. 77 gr. 'sav. 5 u. 70 gr. Zitting van Maandag 12 Juli. Voorzitter de heer Pické. Afwezig de heeren Fokker, ongesteld, Nagtglas verhinderd, beide met kennisgeving en mr. W. A. van Hoek zonder kennisgeving. De heer Lam- brechtsen komt na de opening ter vergadering. Onder mededeeling dat de dading met hot pol derbestuur van Walcheren door ged. staten is goedgekeurd, geeft de voorzitter kennis dat het dagelijksch bestuur alsnu daaraan de noodige uit voering zal geven. Een adres van eenige bewoners der Heeren gracht, houdende de klacht dat in de laatste dagen de stank, die zich uit de gracht verspreidt, weder onuitstaanbaar is en waarbij zij aandringen dat hierin zoo spoedig mogelijk verandering worde gebracht, is gesteld in handen van burg. enweth. om advies. Een brief van het bestuur der godshuizen, ten golpido yau de begrooting voor 1881 met memorie van toelichting, wordt aangehouden en inmiddels gesteld in handen der financieele commissie. Daarna wordt ter tafel gebracht een voorstel van burg. en weth. betreffende eene aanbieding der firma Wolterbeek, Van Baggen en Co., om trent overname der gasfabriek. Dat voorstel is in hoofdzaak van den volgenden inhoud Nadat beslist was dat de levering van gas aan de gemeente en aan particulieren niet zou worden uitbesteed, maar door de gemeente zelve zou worden ondernomen, is van de firma Wolterbeek, van Baggen en Co., eene aanbieding ontvangen tot het overnemen van de haar toebeboorende gasfabriek met terrein, buizenleiding, machinerieën enz. Naar het oordeel van burg. en weth. en de commissie van fabricage deelt dit gevoelen, kan het wellicht in het belang der gemeente zijn die gasfabriek c. a. over te nemen, waarom burg. en weth. gemeend hebben die aanbieding niet geheel van de hand te moeten wijzen. Onder de gestelde voorwaarden was er echter eene, die het dag. bestuur ten eenemale onaan nemelijk voorkwamdeze n. 1. dat de overdracht der fabriek en de betaling van den reeds nu vast te stellen koopprijs eerst op den len Juli 1882 zou plaats hebben. Door burg. en weth. is daarom aan die firma geschreven, dat zij over eene overname harer fabriek niet wenschen te onderhandelen dan op den grondslag van overdracht en betaling op den len Januari 1881. Een bevoegd deskundige achtte een tijdsverloop van ongeveer zes maandeu tusschen den tijd, waarop de prijs vastgesteld wordt, en den dag der overdracht niet te lang maar voldoende. Terwijl burg. en weth. homologatie vragen van het door hen in deze verrichte, stellen zij tevens voor hen te machtigen om, bij aldien de genoemde firma op den grondslag van over dracht en betaling op den len Januari 1881 eene nadere aanbieding tot overname der fabriek, enz. doet, door twee en zoo noodig door drie door het dag. bestuur te kiezen deskundigen te doen onderzoeken lo of het overnemen der fabriek en wat daarbij behoort voor de gemeente wenachelijk is, en 2o welke de waarde van een en ander is. De commissie van fabricage vereenigt zich met dit voorstel. Inmiddels hebben burg. en weth. om geen tijd te doen verloren gaan, in de dagbladen eene uifc- noodiging gericht tot hen, die zich willen belasten met het ontwerpen van plannen enz. voor de te stichten gasfabriek. Een viertal personen heeft zich reeds aangemeld. Mochten nu de onderhan delingen met de firma niet spoedig tot eene bevredigende uitkomst leiden, dan kan door den raad uit deze personen eene keuze gedaan, en aan den gekozene een onderzoek van terreinen te Middelburg en het ontwerpen van plannen opge dragen worden. Namens burg. en weth. deelt de voorzitter hierbij nog mede dat thans van de firma Wolter beek, Van Baggen en Co., op de grondslagen van overdracht in 1881, eene nadere aanbieding omtrent de overname der fabriek is ontvangen. Daar geen der leden over deze zaak het woord wensebt te voeren, wordt het voorstel in stemming gebracht en met 13 stemmen tegen éen aangeno men. Tegen stemde de heer Van der Harst. Alsnu komt in behandeling een voorstel van het dag. bestuur tot wijziging der verordening voor het gymnasium. Naar aanleiding van het daartoe door curatoren van het gymnasium gedaan voorstel geven burg. en weth. in overweging art. 2 der verordening tot regeling van het gymnasium, luidende„het examen tot toelating van nieuwe leerlingen ge schiedt eenmaal 'sjaars, op plaats en tijd" enz, te wijzigen als volgt„Het examen tot toelating der nieuwe leerlingen geschiedt tweemalen 's jaars." Caratoren gronden dit verzoek daarop dat het aan hen, in overleg met den rector, wenschelijk voorkomt, dat het toelatings-examen van nieuwe leerlingen reeds voor het begin van de groote vacantie worde gehouden, even als dit bij de overige gymuasia plaats vindt, vooral met het oog op elders wonende leerlingen, terwijl dan tevens de mogelijkheid ontstaat dat zij, die hij dat examen nog met aan alle vereischten mochten hebben voldaan, na voortgezette oefening gedu rende den tijd der vacantie, nog in de vakken waarin zij ten achteren waren, zouden kannen worden geëxamineerd, te zamen met hen, die zich dan nog mochten aanmelden. Zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming wordt dit voorstel aangenomen. Eveneens wordt zonder hoofdelijke stemming goedgevonden om aan C. H. de Wagemaker en D. van de Kreke enkele meters grond in de Nieuwe Oosterstraat af te staan, en aan A. H. Gr. van de Poel onderbands te verkoopen een stuk grond in het Bagijnhof. Daarna deelt de voorzitter mede dat de schuld brieven ten laste der gemeente, die onlangs zijn uitgeloot, ter vergadering aanwezig zijn en stelt voor die thans te vernietigen. Dit goedgevonden zijnde, worden de heeren Luteijn en Dronkers daartoe door den voorzitter uitgenoodigd. Zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen een voorstel van burg. en weth. tot regularisatie van de kosten van verbouwing van het gymna sium. Nadat aan mej. A. E. Bourdrez, op haar ver zoek, eervol ontslag is verleend als hulponder wijzeres op school B, en nadat is goedgekeurd de rekening van het bestuur over den Vlissingsch- Middelburgschen rijweg, komt ter tafel een schrijven van dat bestuur, houdende inlichtingen en ophelderingen omtrent de rekening. Op voorstel van den voorzitter wordt goedgevonden dien brief voor de leden ter visie te leggen en de behandeling ervan aan te houden tot de vaststel ling van de begrooting. Achtereenvolgens worden gelezen de ingekomen aanbevelingen voor verschillende betrekkingen en daarna overgegaan tot de benoemingen. Met algemeene stemmen wordt de heer dr. Gr. Smit Sibinga benoemd tot conrector aan het gymnasium, terwijl in zijne plaats met 13 stemmen benoemd wordt tot leeraar in de oude talen de heer J. J. M. de Borst Verdoorn, candidaat in de letteren aan de hoogeschool te Utrecht; ter voorziening in do vacature ontstaan door het aan den heer Lehman de Lehnsfeldt verleend eervol ontslag, wordt met 13 stemmen tot leeraar in de oude talen benoemd do heer dr. D. G. Jelgersma, thans tijdelijk leeraar aan het gymnasium. Tot curator van het gymnasium werd benoemd do heer jhr. mr. A. van Reigersberg Versluijs, op wien 12 stemmen waren uitgebracht; de mede aanbevolen heer mr. E. P. Schorer verkreeg 2 stemmen. Ter vervulling van de in het bestuur der gods huizen door het overlijden van den heer mr. J. P. van der Bilt ontstane vacature, wordt met 11 stemmen benoemd jhr. mr. J. F. Schuurbeque Boeije; de heer C. J. J. A. van Teylingen, die mede was aanbevolen, bekwam twee stemmen. Daarna deelt de voorzitter mede dat het verslag der burgeravondschool ingekomen is en voor de leden ter visie ligt. Vervolgens wordt door den voorzitter medegedeeld dat naar aanleiding van de aan burg. en weth. verstrekte machtiging om van de commissie van liquidatie der zaken betreffende de voormalige wees- en momboirkamers over te nemen het archief der weeskamer voor Middelburg en Middelburgsch ambachten, met die commissie eene briefwisseling gevoerd is. Daaruit ia gebleken dat dit archief van buitengewoon grooten omvang is, zoodat na de plaatsing der veel belangrijker oude rechterlijke archieven en de voorgenomen Bplitsing van het oude en nieuwe archief, voor het bedeeld archief geen plaats zal zijn. Burg. en weth. hebben daarom gemeend aan de commissie in overweging te moeten geven het archief, evenals in vele andere gemeenten, liever over te brengen naar het rijksarchief. Deze mededeeling wordt voor kennisgeving aangenomen. De commissie tot het vernietigen der schuld brieven, met hare taak gereed zijnde, brengt bij monde van den heer Luteijn rapport uit, waaruit blijkt dat de stukken in orde waren en dat voor een bedrag van 2500 der conversieleening, van f 48800 der 5®/0 leening en van f 1000 der 44 pet. leening vernietigd is. De voorzitter stelt alsnu voor de openbare vergadering te doen overgaan in eene met gesloten deuren ter resumtie van de notulen van de vorige geheime zitting. De heer mr. J. A. van Hoek vraagt het woord om in de openbare vergadering nog op te merken, dat blijkens de convocatiebiljetten het voornemen bestaat om den 14en Juli weder te vergaderen, ter behandeling der ontwerp-verordeningen be trekkelijk het lager onderwijs. Hoewel hulde brengende aan den ijver en de voortvarendheid van het dagelijksch bestuur, dat met zooveel zorg en spoed deze ontwerpen heeft overgelegd, kan spreker echter niet ontkennen dat hij meer tijd wenschte om de zaak naar behooren te onderzoeken. Naar zijne meening bestaat in deze geen urgentie, aangezien de in voering der nieuwe wet nog niet is bepaald; om beide redenen zon spreker de behandeling wen schen aan te houden tot het einde van September. De voorzitter is van een ander gevoelen. De urgentie bestaat z. i. wel, omdat de begrooting voor het volgende jaar geheel van deze besluiten af hangt. Bovendien zou het bij uitstel niet mo gelijk zijn bij tijds gereed te zijn. Er is herhaalde malen "beweerd dat bij invoering der wet de gemeenten niet gereed zouden zijn om er gevolg aan te geven en deze blaam zou spreker niet gaarne op Middelburg toepasselijk zien. Eindelijk wordt afdoening dezer zaak door niets verhinderd, wijl de stukken langen tijd ter visie hebben gelegen en bij de leden van den raad rondge zonden zijn. De heer Van Berlekom zou het betreuren indien deze zaak werd afgedaan bij afwezigheid van het lid van den raad, dat, tevens lid zijnde van de plaatselijke schoolcommissie, in staat is den raad mondeling van advies te dienen. Spreker zal daarom voor het voorstel van den heer Van Hoek stemmen, ofschoon diens argumenten niet door hem gedeeld worden. De heer Van Hoek merkt op dat, wat betreft liet door den voorzitter omtrent de begrooting aangevoerde, de raad niet verplicht is om reeds dadelijk bij de invoering der wet gereed te zijn, ofschoon hij er een groot voorstander van zou wezen. Voorts weet men niet wanneer het tijd stip van invoering zal zijn. 't Zweeft wel in de lucht dat dit 1 November zal wezen, doch het koninkl. beslnit is nog niet verschenen, zooals o, a. blijkt uit het slot der conceptverordeningen. Spreker acht het niet denkbaar dat verordeningen in deze zaak door gedep. staten zouden goedge keurd worden, wanneer het tijdstip van invoering der wet nog niet bepaald was. Ook zou de heer Van Hoek zich liever den door den voorzitter bedoelden blaam getroosten dan eene zoo ingrij pende verordening met zooveel spoed te behandelen. Het is voorts niet denkbaar dat de ontwerpen, hoe uitstekend ook, zonder wijzigiDg zullen aangenomen worden. De voorzitter verklaart, dat bij het zeer zou betreuren indien de behandeling werd uitgesteld. De heer Snijders geeft in overweging om met het oog op het door den heer Van Berlekom aangevoerde, een middelweg te bewandelen en do zaak korten tijd uit te stellen. De voorzitter moet tot zijn leedwezen opmer ken dat zoo niet deze maand de verordeningen behandeld kunnen worden, de behandeling ervan niet voor einde September kan geschieden. Spre ker wenschte wel, na de vele werkzaamheden aan het ambt van burgemeester verbonden, eenige rust te hebben en heeft het voornemen eenigen tijd buiten de stad door te brengen. In stemming gebracht wordt het voorstel van den heer Van Hoek met 9 tegen 5 stemmen ver worpen. Voor stemden de heeren Van Berlekom, Van Hoek, Dronkers, Jeras en Van der Harst. De behandeling alsnu op Woensdag a. bepaald zijnde, gaat de zitting over in eene met gesloten deuren. Het is voor Leo XIII zeker geen geringe slag geweest dat bij bet Belgische gezantschap bij bet Vaticaan heeft verloren. Hij heeft lang in Brus sel gewoond en was er als man van geest en fijne vormen zeer gezien. Hij maakte er eene stadie van den constitutioneelen regeer vorm. waarvan bij een oprecht bewonderaar werd. De omstandigheden brachten kardinaal Pecci op den pauselijken stoei eenigen tijd vóór eene gematigde schoolwet het uitvloeisel werd der vrijzinnige staatsregeling, welke li ij als nuntins te Brussel liad leeren waardeoren. De Belgische bisschoppen gordden zich aan tot een onverzoenlijken strijd, zooals slechts geloofshaat De paus gaf hun scherp politiek verzet na te late gehoorzaamd en zijne 01 overlevering van Pins IX leven opgegroeide omgeving dat een verwijt van een pi wegens te grooten ijver was, wijl een dienaar der kerk nimmer te grooten i paus werd verweten dat steun was voor vrij metst diging voor socialisten, toegeven, kwam in weert beloften en zijne diplom: haar rijken voorraad van naar de formule die dei kon. Het gezantschap vie stutselsvan de schijnregeei Dezelfde wankelende pc handelingen der pauselijke De Fransche bisschoppen van 29 Maart een krachtig en dit had volkomen op zl bet niet veel resultaat Men bleef echter aarzele| Fransche gezant schreef hij na zijne dagelijksche gl Nina tot geenerlei slotsom| dacht dat de Fransche evenmin medewerking al^ dervinden. Toch besloot i blik nog tot een flauw ve| te Parijs werd geseind de uitvoering der decrete| Parijs moest verlaten verlof nemen. Mgr. Czal niet voor zulk eene dem| pheerde terng: „Het is te blijven. Ik neem oproerig van dezen diplod het ongeveer eveneens, daar de onderhandelingeil voerd, welke zoo weinig tai opgeleverd, wordt het en den anderen dag zod heeit aan kardinaal Nina meer met de zaak wil men hem volmacht gev haar tot een einde te bref Al deze wankeli waren onder Pius IX, jaren, geheel onbekend. posoumu» was streng krachtig in haar isoleml toepassing van een heg: Pecei had er een afkeer in de wereld bewogen, de wereldlijke macht derl was en dat de wet op d ItaliaanBche regeering d. voordeelig voor den He| «en Italiaansch pai Persoonlijk was hij dan de Italiaansche regeering en een half millioen aan f te geven dat hij een Vaticaan. Op den dag zl reeds beginnen zijn gel vertoonen en het volk tenbalcon van St. Pieterj van, reeds toen was del en de zegen werd binned De jezuieten zijn hem naar de berglucht van zijne gezondheid te hersl caan niet verlaten, van den koning van l| dienaars. Een telegram van waarschijnlijke oplossid indiening van de colle| heden aan de Porte. gezanten te Athene aldaar te kennen hebben| de overhandiging der trouwelijke onderhandel! haar te weerhouden van] der conferentie. De gezi bij het Grieksche minist verklaren van verschiill te stellen, teneinde de- leiding moge vinden tot] hebben dns ook den invloed harer col! effenen zorgvuldig den ophef aangekondigden st ademt eene verzekering het Engelsehe lagerhu denken aan eranderid lijnsche congres gesoha regeering van BulgariJ eeniging met Oost Run matig zonnetje geeft vroolijken aanblik aan De amnestie-wet is gr der Fransche regeering| zijn er moede van en gaan en hare andere I October laten wachten-! de heeren met open hard werk hebben zil Fransche kamers doen

Middelburgsche Courant | 1880 | | pagina 2