kaatste Rechtszaken. Weerkundige bosch de jaarlijkscho vergadering van de Neder- landsche Juristenvereeniging gehouden worden ter behandeling van de volgende vraagpunten 1° Bestaat er aanleiding om, hetzij tot weg neming van belemmeringen, hetzij tot versterking van waarborgen, de wetsbepalingen op het beheer der goederen van minderjarigen en het toezicht op dit beheer te wijzigen zoo ja, welke verbeteringen komen voornamelijk in aanmerking 2Is het wenschelijk, dat een internationale uniformiteit op het gebied van het wisselrecht worde verkregen Zoo ja, welke zouden van een dergelijke regeling de hoofdbepalingen moeten zijn, en welke pogingen zouden moeten worden aangewend om dat doel te bereiken 3* Moet nevens do tuchthuisstraf zoo deze behouden blijft) en de gevangenisstraf een andere vrijheidstraf custodia honesta in hot straf recht worden opgenomen Zoo ja, van welkj beginselen moet de wetgever uitgaan bij het vast stellen en bedreigen van deze straf i Voor de wet op de postspaarbanken ia een referendaris aan het dep. van waterstaat benoemd die de speciale opdracht heeft voorschriften voor uitvoering der wet te ontwerpen. De keuze voor die vorcerende betrekking is gevallen op inr. G. de Bosch Kemper, vroeger referendaris voor de statistiek aan het departement van Binnenlandsche zaken. (Zutf. Ct.) Teneinde de inenting te helpen bevorderen, hoeft een te Zaandam gevestigd fabrikant zijn werklieden in de gelegenheid gesteld om van de gjlegenheid tot kostelooze vaccinatie gebraik te maken. Hij heeft daarbij te kennen gegeven, dat, zoo de ingeënten desniettemin door de pokken mochten worden aangetast, zij op geregelde uit- keering van hun loon tijdens de ziekte konden rekenen, niet zij echter, die zich niet wilden laten inenten of herinenten. Alle werklieden hebben zich aan de kunstbe werking onderworpen. ZaanlCt.) Gedeputeerde staten van Znid-Holland hebben een voorstel aan de prov. staten gedaan, betreffende het verleenen eener bijdrage aan het rijk in de kosten van aanleg en van onderhoud ten behoeve der verbetering vau den waterweg tudschen de groote Zuid-Hollandsche rivieren en het IJ of Noordzee-kanaal. Zij stellen voor de ook naar hun meening noodzakelijke verbetering van dien waterweg een bijdrage uit de provinciale fondsen te verleenen van f 1,500,000 in de kosten van aanleg en van 10.000 's jaars in de kosten van onderhoud. Om het gevaar voor besmettelijke ziekten door het bijeenzijn van veel menschen te voorkomen, zullen naar het Vad. verneemt, dit jaar geen groote leger-manoeuvres gehouden en alzoo geen bijzondere lichtingen opgeroepeu worden. Benoemingen en besluiten. burgemeesters. Benoemd tot burgemeester van St Paucras P. Nobel, secretaris dier gemeente, en tot burgemeester van Winterswijk mr. Th. Ph. baron Mackay. pensioenen. Pensioen verleend aan W, Daams, landmeter, ad 1212 'sjaars. Marine en leger. De off. van gezondh. Ie kl. dr. G. A. Harema ker, dienende aan boord van Zr. Ms. artillerie- instructieschip Bet Loo, wordt overgeplaatst aan boord van Zr. Ms. instructiebrik Zeehond en ver vangen door den off, van gezondh, le kl. M. C. Buy ze. word ik nog zoo oud, mij altijd dankbaar en gelukkig zal stemmen." „O mevrouw, vertel mij daarvan „Ja Martha, met dat doel ben ik bij u gekomeD, maar om u dat genot te bezorgen, moet ik, al valt het mij moeilijk, u eerst eene treurige geschie denis vertellen. Ge weet dat ik te L. woonde toen Van Berge daar gelijktijdig met mijn zoon August studeerde. Ik ontmoette hem toen niet voor het eerst; reeds vóór hij student werd had ik kennis met hem gemaakt te R., mijne vorige woonplaats, waar hij bij vrienden van mij logeerde. Hij maakte aanstonds zoo'n aangenamen indruk op mij dat ik niets liever wenschte dan dat hij en August academievrienden zouden worden. Vooral op verlangen van August, mijn eenig kind, wien het hinderde dat ik alleen achter bleef, ging ik mee naar L. Hij zou wel niet bij mij aan huis wonen, door menschen van ondervinding was mij dit afgeraden, maar het sprak van zelf dat hij, behalve op het etensuurtje, dikwijls bij mij zou zijn en wij dus veel aan elkaar zouden hebben. Ik twijfelde niet of hij zou het goed maken aan de academie; hij begon met de beste voornemens, vol ambitie voor de studie en hij was geen bedorven zoontje, heusch niet! Ik wist wel dat hij zich op eene gladde baan waagde, maar ik hoopte dat hij trouwe beschermengelen zou hebben in zijn studielust en in zijne liefde voor al wat schoon en edel is. Ach Martha, ik werd zoo bitter teleurgesteldDe vastheid van zijn karakter was nog nooit op eene zware proef gesteld en het bleek spoedig dat hij zeer zwak was. Het ontbrak hem helaas niet aan zoogenaamde vrienden die daarvan partij wieten te trekken en wier invloed De bij het 3e reg. inf. benoemde le luit. W. Carbentus is ingedeeld bij de le comp. depot te Middelburg. Kunstnieuws. Op do Zondag gesloten schilderijen-tentoonstelling van het genootschap Picturate Groningen, zijn van de 262 schilderijen 70 stukken verkocht. De mannonzingvereenigiug Caecilia te 's Gravenhage zal in de week van 9 tot 16 Au gustus de feesten ter gelegenheid van haar ööjarig bestaan vieren. Blijkens het vastgestelde pro- giaminu zullen op 9, 10, 11 en 12 Augustus achtereenvolgens plaats hebbenuitreiking dor banier, geschonken door de Haagsche dames, in 'fc Gebouw voor Ken IV.; feestconcert aldaar; concert in de tent der Witte Sociëteit in 't Bosch; harddraverij door de Maatschappij van Landbouiv, mot reünie des avonds te Scheveuingen en vuur werk. Vrijdag 13 Aug volksfeesten en vuurwerk in do Maliebaan. Zaterdag 14 Aug. vangt de eigenlijke wedstrijd aan. Als punt van verzameling van alle mede dingende zangverenigingen, ten getale van 37, is aangewezen het Oranjeplein. Van daar zullen de corporatiën met banieren zich in optocht naar hot gebouw begeven. De le afdeeling, bestaande uit 14 zangvereenigingen, zingt in het lokaal van de Loge; de 2o, samengesteld uit elf, in de zaal Diligen.'ia, terwijl 's avonds te 8 uren in het Qebouiv voor Kunsten en Wetenschappen de zangwedstrijd voor de derde afdeeling, een vijftal buiteulandsche zangvereenigingen, zal gehouden worden. Alle deelnemers vereenigen zich des avonds tot een vauxhall Op Zondag 15 Aug. heeft het groote zangcon- cours der 4e of eere-afdeeling plaats, waarna onmiddellijk naar den prix d'excellence wordt gedongen. De prijsuitdeeling zal geschieden op Maandag 16 Aug. te 1 uur, in den Zoöl. bot. tuin, alwaar Caecilia een matinee musicale aanbiedt aan de bekroonde veroenigingen. Ten besluite van de rij der feesten, des avonds te 7 uren groot militair concert met illuminatie aldaar. Dit programma belooft veel. Ongelukkig is men, daar de kosten f 20.000 zullen bedragen en er slechts voor f 9000 aandeden van 10 zijn genomen, nog niet zeker dat het in zijn geheel uitgevoerd zal kunnen worden. Men hoopt echter op toenemende deelneming. Het Rotterdamsch tooneelgezelschap zal Woensdagmorgen te Louden eene voorstelling geve in Dunj Lane The.Ure. Het zal dan opvoeren Mosenthal's Deborahzoodat de Eugel- suhen zullen kunnen zien hoe mevr. Beersmans de rol van Leah vervult, in welke de beste Eugelsche tooneelspeelster, Miss Bateman, herhaal delijk optrad. Deze voorstelling is de laatste welke het gezelschap te Londen geeft. Donderdag zullen de kunstenaars te Rotterdam aankomen. Landbouw. Voor de vertegenwoordiging van Nederland op de tentoonstelling van vee en zuivel te Londen, is thans ongeveer f 8000 bijeengebracht. Het voornemen bestaat om aan den minister van waterstaat eene toelage van ƒ5000 te vragen. Den 28 dezer zal in Ariis te Amsterdam eene vergadering gehouden worden van allen, die mede bijgedragen hebben, om over de verder te nemen maatregelen te spreken. In navolging van hetgeen in Denemarken ge schiedt, zal de hulp der regeering worden gevraagd bij het transporteeren van vee en producten en bovendien hoopt het comité bij genoegzame zoo machtig scheen te zijn dat hij zich geheei door hen liet leiden. August was terecht gekomen in eene club waar „pleizier maken" voor de hoofd zaak gold en, wat ik eerst later ontdekte, waar grof gespeeld werd. Ik heb dikwijls zoo ernstig en hartelijk met hem gesproken en dan beloofde hij mij telkens dat hij nu flink zou gaan sLudee- ren en spoedig examen hoopte te doen. Maar daarvan kwam niets. O Martha, ik heb onuit sprekelijk veel geleden in dien tijd. Ik vergeet nooit wat er in mij omging toen ik op zekeren avond een professor met wien ik iu gezelschap was en die niet wist dat ik zoo dicht in zijhe buurt stond, tot een collega hoorde zeggenik vrees dat mevrouw Reinouts niet veel pleizier van haar zoon zal hebben. 'tZou dubbel jammer zijn omdat hij zoo'n uitstekenden aanleg heeft." „Wat was dat vreeselijk voor u, lieve mevrouw!" „Zóo vreeselijk, Martha, dat het mij nu nog pijn doet erover te spreken. Ik behoef er dan ook niet lang over uit te weiden, 't Ia genoeg als ge weet dat ik reeds had besloten met mijn zoon uit L. --te gaan, toen eene krachtige, vaste hand hem aangreep en tot zich zelf bracht. Ge begrijpt al wie die reddende engel was! Wat er Van Berge toe gebracht heeft om zijn invloed op August te beproeven, of een mijner vrienden hem een wenk heeft gegeven, ik weet het niet, ik heb er nooit naar gevraagd. Maar ik voor mij twijfelde er niet aan of uit medelijden met mij nam hij dat edel besluit. Hij heeft zeker mijne zielesinart on onrust op mijn gelaat gelezen; hij zag mij dikwijls met zoo'n weemoedigen blik aan. Van tijd tot tijd kwam hij met August bij mij eten, maar het spreekfc van zelf dut die twee ondersteuning, den Nederlandsen landbouwer de gelegenheid te kunnen aanbieden de tentoonstel ling op goedkoope en aangename wijze te bezoeken. Mevrouw de weduwe P,, wier echtgenoot in 1876 het leven verloor bij het vergaan van de stoomboot Luit. generaal Kroesenin straat Sunda, heeft de N. L Stoomvaartmaatschappij om schade vergoeding aangesproken, op grond dat de kapi tein der boot door de rechtbank te Batavia tot 2 jaren gevangenisstraf is veroordeeld wegens manslag door onvoorzichtigheid. De eisch van mevr. P. strekt tot eene schade loosstelling van hoogstens f 120.000. Haar echt genoot, de kostwinner voor haar eu hare kinderen, had een traktement van 12000. De zaak wordt behandeld voor de rechtbank te 's Gravenhage, terwijl gepleit zal worden door mr. Van Emden voor de eischeres en door mr. Vlielander Hein voor de stoomvaartmaatschappij. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft, naar gemeld wordt, beslist dat ook de machinisten v. W. en O. L. in hooger beroep kunnen komen van het tegen hen gewezen vonnis van den zee- krijgsraad te N.euwediep en wel op grond dat in de door hen afgelegde verklaringen geen volledige bekentenis gelegen is. 's Hcer-Arendskerkc, 22 Juni. Hot acht jarige zoontje van den landbouwer De S. verloor Zaterdag, even buiten het dorp, nit een beursje een bankbiljet van 100, dat hem was medegegeven om te wisselen. Gelukkig werd het door den schaapherder S. gevonden, die het dadelijk aan den eigenaar terug liet bezorgen. Sedert eenigen tijd breidt Deventer zich hoe langer hoe meer uit. De vestingwerken zijn voor een groot gedeelte geslecht. Men is driik bezig met het leggen van straten door de onlangs verkochte blokken voor maligen vestinggrond. De eerste villa staat reeds bijna onder dak De stad gaat thans een schooue toekomst tegemoet, handel en nijverheid bloeien en de bevolking Deemt steeds toe. Nauwelijks is een huis onder dak, of er doen zich terstond huurders voor op. Werk is er in overvloed, en het zal in de eerstvolgende jaren eerder vermeerderen dan verminderen. Te Leiden hebben zich gisteren middag de leden van het Leidsch studentenkorps met hunne vaandels en banieren aan de academie verzameld. Te half twee had de inhaling plaats van de reünisten en de senaten der bevriende studenten corpsen van Zomerzorg De optocht wao samengesteld: Escorte huzaren muziek éde reg. infanterie pedel van het Leidsch studentenkorps; korpsvaandel; Collegiumeereleden van het Collegiumfeesfceommissiënvaandels en banieren der verschillende vereenigingen en gezelschappenmuziek der Leidsche schutterij de faculteüen met hunne banieren naar volgorde: litterarische, juridische, medische, philosophische, theologische faculteitescorte huzaren. De maskerade begint heden te halfdrie. Bij een vuurwerk in den Prinsentuin te Leeuwarden is de stok van een vuurpijl nederge- komen op het hoofd van een zevenjarig meisje, dat met hare familie aan een tafeltje was gezeten. De stok drong tot diep in de hersenen door. Een paar geneeskundigen, in den tuin aanwezig, ver leenden zoo spoedig mogelijk hulp. De toestand van het kind is echter hopeloos. Prins Karei van Pruisen heeft Den Haag weder verlaten. Bij het dezer dagen gehouden onderzoek naar de bekwaainneid van postambtenaren voor den telegraafdienst, behaalde van 23 ambtenaren, die zich aan het examen onderwierpen, eene vrouwelijke beambte, mejufifouw A. W. Doorenbos, te Franeker, het hoogste nommer. Zij was de eenige vrouwelijke candidaat. Te Wijk-bij-Duurstede is weer gebleken, hoe gevaarlijk 't is, bij onweder op het veld onder een boom te schuilen. Zaterdag avond brak daar nl. een zwaar onweder los; drie personen, aan het verzwaren van den Lekdijk werkzaam, schuilden geen vrienden konden zijn. En toch is Van Berge meer dau een vriend voor August geweest. Hoeveel van zijn tijd heeft hij opgeofferd, hoeveel moeite zich getroost om August aan den verder- felijken invloed van die slechte vrienden te onttrekken en van zijne passie voor het spel af te brengen. Wat heb ik dikwijls in stilte zijn geduld en tact, zijne loyauteit en energie bewon derd! Hoeveel uren hij met August heeft door gebracht, hoe hij met hem gepraat, gewerkt en gerepeteerd heeft, dat weten zij beiden alleen, 't Was nog niet te laat; Van Berge liet zich niet afschrikken of ontmoedigen, hij hield vol en heeft overwonnen. Mijn zoon heeft zich vermand en ver der zoo flink gestudeerd dat ik geen vrees en zorg meer gekend heb. Begrijpt gij nu wat ik voel voor deu redder van mijn kind? Verwon dert het u dat ik zoo vurig wensch dat hij ge lukkig moge zijn Martha drukte haar zwijgend de hand. „O Martha, ging mevrouw Reinouts voort, als ik te V., waar, zooals gij weet, August sinds drie jaren burgemeester is, bij hom en zijn lief vrouwtje logeer en daar soms maanden achtereen het rustige dorpsleven en de prachtige natuur geniet, dan zijn er oogenblikken waarin die rampzalige tijd te L. mjj als een bange droom toeschijnt, waarop een heerlijk ontwaken is gevolgd. In de studeerkamer van August, boven zijne schrijftafel, hangt een portret dat door mijn klein dochtertje „Oma 's vriendje" genoemd wordt Wilt ge wel gelooven dat ik dikwijls stilletjes in die kamer sluip om dat lieve portret toe te knikken en te fluisteren: wat hebt gij mij onuitsprekelijk gelukkig gemaaktIk kan hem nooit vergelden onder een boom; de bliksem sloeg daario, een man werd getroffm en was op hetzelfde oogenblik een lijk. In 1878 werd door dei Franschon minister van binnenlandsche zaken bezwaar gemaakt om toestemming te geven tot het verkoopen van roode republikeinen-mutsen (z. g. n. Phrygische mutsen), om te dienen bij het toen, na de ten toonstelling, gehouden feest der republiek. Het tegenwoordige ministerie heeft voor het feest van 14 Juli aanstaande do door eenige fabrikanten gevraagde vergunningdadeiijkgegeven Het kabinet De Freycinet i3 dus blijkbaar van meening dat er geen gevaar voor 't land gelegen is in de kleur en 't fatsoen van een muts. Waren alle regeeringen van Frankrijk zoo verstandig geweest, het land zou misschien een paar omwen telingen minder beleefd hebben. De heer Gambetta bezocht Zondag avond een bal te Menilmontaut, gegeven ten voordeele eener bijzondere school voor neutraal onderwijs. Bij zijne komst begroet met kreten van leve de Republiekleve de amnestieleve Gambetta hield hij, staande op de tribune voor 't orkest, eene korte toespraak, waarbij hij erop drukte dat de amnestie verkregen was door 't eerbiedigen van de wet. „Bedenk, zeide hij, dat er éen ding is, wat geen republikein ooit uit het oog mag verliezendat is de eerbied voor de wet. Sinds lang zouden wij de amnestie gehad hebben, wanneer men aan beide zijden verstandiger en voorzichtiger geweest was." Bij zijn vertrek nam de president der kamer afscheid met deze woorden„Het feest van 14 Juli zal een waarlijk nationaal feest wezen en bewijzen dat Frankrijk gereed i3 zijne rol in de wereld weder op te nemen, door te arbeiden aan den vooruitgang van het menschdom. Wij mogen niet vergeten dat onze vaderen, die bas ei hadden van de aan ons land toegedachte bestemming, de rechten vorko digd hebben, niet van den burger, maar van den mensch." Tot niet geringe ergernis van de Figaro en andere Chauvinisten, is het gebruik van de trom bij het Fransche leger afgeschaft. De minister \an oorlog, generaal Farre, is van gevoelen dat voor het geven van seinen het trom-geroffel minder doelmatig is dan hot doordringende geluid van een hoorn. „Toch was, merkt Figaro schamper op, het geluid van den trom nooit te zwak, toen het de gewoonte nog was dat de trom onzen soldaten den weg ter overwinning wees." Het Fransche legerbestuur ziet echter tegen woordig alle militaire zaken door een Pruisischen bril. Van daar dat men bij het vellen van vonnis over de trom alleen naar baar nut gevraagd en evenmin rekeniög gehouden heeft met de voorkeur der soldaten voor het geraasmakende instrument, als met die der kinderen en kindermeisjes voor den stok en den berenmuts van den tamboer majoor. Eene bibliographische zeldzaamheid zal eerstdaags onder den hamer komen, bij het ver koopen van de Ashbarnham-bibliotheek, namelijk twee hoofdstukken, in bandschrift, eener Geschie denis van Corsica, geschreven door Napoleon I, toen hij nog Napoleone di Buonaparte heette en luitenant der artillerie was. Er bestaat een brief van hem, geschreven in 1784, waarin hij zijn vader over zijü werk schrijft en hem verzoekt eer.ige boeken, op Corsica betrekking hebbende, voor hem te koopon. Later heeft hij den be roemden abt Raynal zijn werk ter beoordeeling gezonden en deze heeft het aan Mirabeau laten zien, wiens oordeel erover geweest zou zijn „dat het geschrift een genie van den hoogsten rang verraadde." Dit laatste is door prins Lucieu Bonaparte verhaald. De oubekende luitenant kon echter geen uit gever vinden. In later jaren was de geestdrift, welke hij in zijn jeugd voor den Corsicaanschen volksheld PaolL koesterde, zoozeer bekoeld, dat hij over zijne geschiedenis van het eiland zijner geboorte liefst niet ineer hoorde spreken. Het bekendeaprès nous le aéluge t dat aan Lodewijk XV wordt toegeschreven, is zoo al niet feitelijk, dan toch in zijn be teekenis stellig waar. Het is de kreet van allen, die het einde van een oestand zien naderen, waarvan zij persoonlijk nog de voordeelen willen genieten, zonder dat zij geestkracht of bekwaamheid genoeg bezitten om er bij tijds iets aan te veranderen. Een hooggeplaatst ambtenaar van een der wat hij voor mijn kind deed. Niets zou mij te veel zijn om hem mijne dankbaarheid te toonen, maar evenals alle edele, onbaatzuchtige weldoeners, wil hij daarvan niets hooren. Eens slechts heb ik mijn dankbaar hart voor hem uitgestort; 't was toen August zijn doctoraal examen had ge daan. Daarna kwam Van Berge mij feliciteeren; gelukkig was ik dat oogenblik alleen tn toen hij mij met van vreugde stralende oogen zoo hartelijk geluk wenschte, kon ik mij niet goed houden; ik kuste zijne hand en zei snikkend: dank, beste, trouwe vriend, dank, dank Toen hadt ge moeten hooren hoe hij mij in de rede viel met eenstil, stil toch, mevrouw, wat ik u bidden mag, daarover nooit meer een woord! Maar hij kan mij toch niet verbieden dat ik er hem mijn leven lang in mijn hart voor danken en zegenen zal. Nu begrijpt ge wel, niet waar, Martha, met welk doel ik dezen avond bij u ben gekomen „Ja, mevrouw, ik geloot,"antwoordde Martha met eene ontroerde stem,— ik geloof dat gij gedacht hebt, en ik vind het eene engelachtig lieve gedachteik zal het meisje van Van Berge véor zij de bruid wordt zóo 'n gelukkigen avond bezorgen dat zij daaraan na vele, vele jaren nog met genot zal denken." „Dat is zoo," was het antwoord; „maar ik heb ook gedacht: als Van Berge, door wat ik Martha van hem vertellen zal, haar nog dierbaarder wordt en zij er hem des te liever om heeft, dan koint immers; al is 't onder een andereu vorm, nnjn dank als een zegen tot hem?" „Als dat uw doel was, beste mevrouw, hebt gij liet bereikt, beter dau gij begrijpeu kuntE» Turksche ministeriSn zijn manier het wooi klaagde bitter over zeldzame gelegenhede te snappen. «Doet de zeide hij, dan mogelijk gebruik van ('t Is Voor 't laatst Voor de tweede zijne voltooiing heeft eene instoïting plaats dit op eene plaats waa uit eene zachte, witte instorting had men f twee meter dikte vóór deze muur door de ingestort. Een van de Stapf, is van gevoelen da en de zachte steeomass dient te ontwijken. D minder dan twee jaren Een. Amerikaan, Fransche provincie I ontdekking gedaan, eene aldaar gelegene reeds Cesar mel'ing m bevat, waai iu het kooi Hij wil dit gas doo afleiden naar een gai verlichting en verwarn wordt in Amerika ree gedaan. De heer Pi waarnemingen tot dt ergens in de nabijheid aardsch petroleum-mee De gezant van C dien men belachelijk Markies Tseng aand gekomen. Hij heelt zi nieuw gebouwd en ger China zelf zijn niet en voorwerpen aangev aantal Ohiueesche lekk lukkig bleken deze 1; maakte, totaal bedorvc voor al zijne ingevoerc dan 2400 roebels ink gehad. Amsterdam. sterdamopgericht iu een kapitaal vau f 233 506. Na afschrijving den en uitkeering van gra mes ten bedrage van dend aan de aandeelhi Londen. Te Bue uitgebroken. De stad wordt be blokkeerd. 's Gravenliage d'Escury is benoemd tenisse. De heer Schoeide benoem;! tot ckoc! district vin Zeeland. 22 Juni des kamén der plaatsen. Ba- rom. afwijk, Delfzijl. Groningen Helder V iissingen Maastricht. Sylt Shields. Valentia. Hamburg Swinemunde. Leipzig. Carlsrui.e Grisnez Parjjs St Hatliieu Biarritz Perpegnan Christiaausund Stockholm. Koppenhagen Portsmouth Yarmouth 6.7 b.a 6.4 7.8 6.1 4.4 5.3 6.6 6.0 2.0 7.4 5.5 7.3 8.3 5.0 1.7 0.2 1.4 2.1 2.2 4.2 Grootste verschil in 's ochtends 8 uren des namiddags: Martha dacht aan die zoo verwijtend voor Lang nadat mevro* zat Martha nog in kamer voor het op stil en rnstig om avondkoelte woei ha tegen en van ben verte het gelnid v in 't oor. Een gevoel van vrede vervulde haar „daar zijn dagen in ven ten volle waard hart. Wat had dat bez 'tzou haar onvergete Was die stralenk dien ze liefheeft, nie E

Middelburgsche Courant | 1880 | | pagina 2