1880. N°. 145. 128* Jaargang. Dinsdag 22 Juni. Nationale Militie. Middelburg, 21 Juni. Het huwelijk van Longstaff. iaën tooh maatregelen gen gemaakt, die af- |oor 't vervolg. Ia er anders weet te ver- tasje, waarin eenig Irdt De Kampera pl nit te rekenen dat bracht per dag aan |ten twaalt maal dat pdedeelen dat ik ook vergeefs naar goed >nd. Ik heb mij lang i voeren uit naburige [Jallig een beter plekje ar op den duur ging Idenen. ster in massa op te Brie regenwaterputten. door een dak van 12 ot 4 x 3 X 1 12 voorzien, stroomt pver, maar het water «k van asphaltpapier per wordt bijgewerkt, tikt om te schrobben de wankleur en wan asch en huiselijk ge- noodig. Daartoe ving Ik mijner woning groot feo putten, waarin het pgen naast elkaar, en ivater onderling over- Ivoert heeft een ver- jet water, naar gelang de andere put geleid bevatten ieder 9x2 I ik heb nooit gebrek likt te maken tot be- |inkwater, heb ik, om een buis van 3 a 4 J zetten van zachten Jrd wordt. Regenwater at er nu en dan moet tijd daartoe wijst later niet meer frisch It die 't noodig heeft vee nog gebrek zou j water uit de welput, al schijnt te zijn, niet maar daarentegen Iter, dat van het dak Ogen kunnen worden, het zooeven gemelde kunnen worden, want |k is wel wankleurig, nakig te zijn, althans und of een paard het het in Zeeland niet Berland en het water- ieen reden van bestaan prp oi stad, en iedere helpen en klachten kunnen ophouden, bt zulk eene inrichting ,it te rekenen ligt niet pe architecten kunnen inrichting misschien bet is toch beter zich dan altijd weer over i .klagen. Is dan het wel meer gedaan is, om in het gebrek te lek zelf niet duur te I e t in voorziet? M. lijn ziekbed, had haat mede het geloof dat hij ziekte als van zijn Itraf! En toen sprak liat Agatha, die ook pn het waar was wat |man haar zóo had gezond en sterk is ;oo goed uitziet. Nu natuurlijk. Hij ver- Sen. Heel goed! Ik heb, nog eens gezien erlangdenu kan ik Wordt cervolgd). DER3 ABRAHAMS JBO. IHIBDELRURGSUHE COURANT. Dit blad verschijnt dagelyksj met uitzondering van Zon- en Feestdagen! Pr\jB per 3/m, franco 3,50. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar a 5 Cent! Ad verten tien! 20 Cent per regel! Geboorte-," Trouw-, Doodberichten enz,: van 1—7 regels 1,50 iedere regel meer 0,20. Groote lettere worden berekend naar plaatsruimte, Hoofdagenten voor het Buitenland: de Compagnie générale de Pubücité G. L. J}aube Cie. te Parijs, Londen, Frankfort a. M., Berlijn, Weenen, Zurich enz. Oproeping van Verlofgangers der lichting 1878. De burgemeester van Middelburg, gezien de circulaire van den commissaris des konings in deze provincie van den 12 April 1880 A no. 1192, 3eafdeeliDg (provinciaal blad no 39), roept bij deze op de in deze gemeente wonende milicien-verlofgangers der lichting 1878 Lebooreude tot het bataillon mineurs en sappeurs om op den tijd en plaats als in de aan hen nit te reiken order is vermeld, tegenwoordig te zijn, voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hen bij hun vertrek met groot verlof mede genomen, benevens van hun verlofpas, ten einde rechtstreeks naar hun korps te vertrekken. Zij moeten zich vooraf en wel op Woensdag den 80 Juni a. des voormiddags tusscheu 10 en 11 uren bij den burgemeester hunner woonplaats aanmelden, voorzien van hun verlofpas, teneinde de noodige billetten, alsmede daggeld, indien zij dit verlangen en daarop recht hebben, te ontvangen. De verlofgangers, die op het bepaalde uur niet ter aflevering verschijnen, worden bij hun korps Zij die niet aan die oproeping voldoen, worden als deserteurs behandeld; terwijl degenen, die door ziekte verhinderd worden op den bepaalden dag onder de wapenen te komen, van die om standigheid, onder overlegging van eene verklaring van den geneesheer, tijdig kennis behooren te geven aan den burgemeester. Na hun herstel vervoegen zij zich bij hun korps. Middelburg, den 21 Juni 1880. De burgemeester voornoemd, PICKÉ. De Spectator is in staat gesteld om een laatsten groet mede te deelen, door J. J. Cremer gericht aan velen in den lande, die hem kenden en lief hadden. Cremer's woorden luiden aldus: „Aan de vele goede hartelijke vrienden, die mij ook bij mijne winteruitstapjes het leven zoo zeer veraangenaamden, roep ik een dankbaar „vaartwel I" toe. Al noem ik geen namenwie mij gekend hebben, weten nu dat ik in mijn laatste dagen ook bepaaldelijk aan hen heb gedacht, en hnn, als 'tware, de hand ten atscheid heb gedrukt." De Spectator voegt daarbij het verzoek dat alle bladen deze woorden zullen overnemen, teneinde op deze wijze den afscheidsgroet, door den ge storven vriend als van gene zijde des grafs tot de velen gericht die hem lieihadden, zooveel mogelijk ter kennis te brengen van allen aan wie hij gedacht heeft. FBUILLBTOM". hoor HENRY JAMES. Het scheen inderdaad dat zij zon stervenzij ging niet meer naar de St. Pieter en stelde zich Diet meer aan ontmoetingen met Longstaff bloot. Zij bleef voor het venster zitten staren op de gevlekte beelden en de cypreBsen of wandelde met kalme gelatenheid door het gedeelte van het paleis dat zij bewoonde. Agatha sloeg haar met deernis gade en was minder onderworpen. Dit was ook iets waarvan zij wel eens gehoord en gelezen badmaar zij had nooit gedacht te zullen beleven dat haar ■vriendin vau liefde stierf! Agatha dacht over allerlei dingen en maakte velerlei plannen, waarvan het eerste nitvloeisel was om een dokter te laten halen. Toen die kwam liet Diana zich door zijn bril bekijken en den pols voelen. Hij vertelde haar dat zij ziek was, waarop zij glimlachend zei dat zij het wist. Hij gaf haar een goudgeel drankje en beval haar aan Ifi Home te blijven, daar het klimaat zeer goed De officier van justitie te Breda bericht, dat, volgens mededeeling van den rechter van instructie te Antwerpen, aldaar den len Juni j)., als ver dacht van lanülooperij is aangehouden Johanues Louwers, ond 22 jaren, venter in garen, band, lucifers en schrijfbehoeften, geboren te Nieuw- Vosmeer en wonende te Bergen op Zoom, die bij zijne aanhouding in het bezit was van de navol gende voorwerpen, welke hij trachtte te verkoopen, en die hij beweert te hebben gekocht van een hem onbekend persoon te Bergen op Zoom, als 1 gouden Engelsch horloge, oud model, met ketting; 1 gouden dames-horloge, no. 20933, met dito ketting1 gouden broche met steen (camée) 1 paar gouden oorbelletjes met steentjes (camées); 1 reuk-tlacon van kristal met zilveren vergulde stop; 3 groote zilveieu lepels, gemerkt P. F., H.' A. M.21 zilveren theelepeltjes; 2 dito suiker lepeltjes; 1 koperen kurkentrekker. Qemelde voorwerpen zijn vermoedelijk door hem hier te lande ontvreemd, daar hij daags vóór zijne aan houding uit Bergen op Zoom naar Antwerpen is vertrokken. Hij loopt veelal het platteland af met een korf of kistje, waarin hij zijne koopwaren heeft, en werd, bij vonnis van de arrond.-rechtbank te Breda van 8 April jl-, tot eene maand celstraf veroordeeld ter zake van twee eenvoudige dief stallen van gouden halssieraden, gepleegd te Roosendaal en Fijnaart, in Jan. en Febr. ji. De officier van juBtitie te Breda vestigt de aandacht op het vorenstaande, en verzoekt bericht, indien voorwerpen, als aangeduid zijn, hier te lande zijn ontvreemd. Het 25e nommer van Eigen Urtard bevat een fraai portret van wijlen den heer I. G. I. van den Bosch en daarbij, van de hand van den heer Nagtglas, eene levensschets van den man die gezegd kan worden den Wilholminapolder gemaakt te hebben tot „het uitgelezenste plekje van ver gevorderde landbouwontwikkeling in Nederland." Zijne beschrijving van het leven en werken van Van den Bosch besluit de heer Nagtglas met deze woorden „Een groot landhuishoudknndige heeft eens gezegd, dat wie een hoorn plant, daardoor een weldoener van zijn vaderland is. Met hoeveel meer recht mogen zij dien eernaam dragon, die honder den bunders kale schorren en schrale zandgronden tot vruchtbare akkers en welige weiden maakten en zoodoende aan het volk brood en aan de schat kist belastingen hebben verschaft. „Moge het zoo blijven en deze polder, den goeden naam dragende onzer eerste Nederlandsche konin gin, neg lang da bloeiende vorstin blijven der Zeeuwsche landbonw-ondememingen." voor haar kwaal was. De tweede wensch van Agatha was om Longstaff te zien, die zich tot haar gewend had toen hij zelf in nood was en dien zij dus nu ook het recht had te naderen. Zij kon onmogelijk gelooven dat de hartstocht, die hem te Nizza tot dien buitengewonen stap gebracht had, nn geheel uitgeroeid zon zijn. Zalk een lietde vergaat nooit. Hij had geen verdere pogingen aangewend om Diana terng te zien, daar hij meende dat zij nog altijd even koud was als toen zij zich van zijn sterfbed afkeerde. Buitendien kon Agatha niet ontkennen dat zij zeer nienwsgierig was om te weten hoe hij van dat sterfbed verrezen en weer zoo blozend en gezond geworden was. Hier voor wist zij geen verklaring te vinden. Zij ging naar de St. Pieter, in de vaste overtuiging dat zij hem daar zon vinden en nog dienzelfden dag trof zij hem aan. Zoodra hij haar gewaar werd kwam hij naar haar toe en ofschoon hij zeer ver legen scheen, drukte zijn houding tegen Agatha den grootsten eerbied uit. „Gij zult mg een atschnwelijken bedrieger vinden," zei bij heel ernstig. „Maar ik was ster vende ik meende ten minste dat ik het was." „En welh wonder heeft u genezen?" Hij zweeg een ocgenblik en zei toen: „Ik denk, het wonder van gekrenktcn trots." Het viel haar op dat hij volstrekt niet naar Diana vroeg en weldra merkte zij dat hij begreep waar zij over dacht; want hij vervolgde: „Het zonderlingste was dat, naarmate mijne ïlerikiee, 20 Juni. De zes hoofdinge landen van het waterschap Schouwen, die aan de beurt der periodieke aftreding lagen, zijn alle met bijna algemeene stemmen herkozen. De heer P. A. van Dorsselaer heeft zijn ontslag genomen als lid van den gemeenteraad van Hontenisse. Ter Venzen, 21 Jnni. De stoomsleep- dienst op de buitenhavens en door het kanaal van hier naar Gent, waarvoor door den heer C. van der Bent, te Middelburg, concessie is aangevraagd, is sedert Vrijdag jl. aangevangen door de sleepbooten Vesaiia III en Martina Johanna Als iets zeldzaams kwamen dien dag alhier 12 zeilschepen, behalve de stoomschepen, nit zee tegeiyk op de haven, waarvan een voor hier en de overige voor Gent bestemd waren. Naar de Dordr. Ct. verneemt, is de 2e machinist J-, naar aanleiding van het door hem met nog vier der door den zeekrijgsraad te Nienwediep veroordeelde, machinisten aan hot hoog militair gerechtshof gericht adres, ontslagen uit zijn voorloopig scheepsarrest, dat thans reeds bijna 12 weken geduurd heeft. Vermoedelyk zal dus ook wel omtrent de vier andere adressanten eene gunstige beschikking zijn genomen. Billijkheidshalve zijn wij verplicht te vermelden dat de firma Gebroeders Koster zich in 't Han delsblad verdedigt op de tegen haar onlangs ingebrachte beschuldiging van door hare adverten tie van Cremer 's werken, diens nagedachtenis oneerbiedig behandeld te hebben. Zooals van zoo in 't vak der reclame geoefende lieden verwacht kon worden, maken zy van de gelegenheid gebruik om bekend te maken dat zy op eene fondsveiling weder een nieuw „meester werk" van Cremer aangekocht bebben. Het Fransche blad le Rappel bevat een brief uit Colon-Aspinwall houdende het verhaal der aanhouding van de mailboot Vtlle-de-Raris op de reede van Porto-Cabello (Venezuela) en van de daarop gevolgde gevangenneming van generaal Ramirez, met zijne vrouw en twee kinderen, die te Laguayra aan boord waren gekomen met het plan om zich naar Curayao te begeven. De gezagvoerder van de mailboot begon met te weigeren aan het bevelschrift van den president der republiek, generaal Guzman Blanco, gevolg te geven. Toen echter de kanonnen op het fort werden geladen en men een detachement soldaten op de kade, tegenover het schip, zag aantreden, besloot de consulaire agent aan den Franschen eonsnl-generaal te Caracas te seinen om instruc- krachten terng keerden, alles wat er vroeger ge schied was mij als een droom toescheen. En wat mij hier onlangs overkwam," voegde hij erbij, „heeft het niet meer tot werkelijkheid gemaakt." Agatha zag hem een poos zwijgend aan, znchtte over den wonderlijken, geheimzinnigen loop der omstandigheden en keerde zich droevig af. Dien avond zei Diana tot haar: „Ik weet dat gij hem gezien hebt!" Agatha ging naar haar toe en gai haar een kas. „En hij geeft niets meer om mij „O mijn lievelingprevelde Agatha. Diana hadhetgoudgeele drankje ingenomen; maar na dien dag wandelde zij niet meer door het paleis; zij verliet haar kamer niet. De oude dokter be zocht haar dagelijks en bleef haar verzekeren dat de lueht te Rome zeer goed voor haar was. Agatha zag haar wegkwijnen zonder iets voor haar te kunnen doen. Zij poogde haar wat op te beuren door Longstaff hard te vallen en te zeggen dat hij niet fatsoenlijk gehandeld had; hetgeen haar een groote overwinning kostte, daar zij pij die laatste ontmoeting gemerkt had dat zjj hem nog evenzeer bewonderde als altijd, en dat het bescheiden vlammetje te Nizza ontstoken hier opnicnw aangewakkerd was. Agatha zag niets van zijn gunstig uiterlijk en innemende manieren. „Wat wilde hij toch eigenlijk; wat meende hij prevelde zij met gemaakte verontwaardiging. „Waarom moest bij zich beleedigd voelen door hetgeen gy zeidet? Het moest een van de voor tiën. Dezen volgden spoedig en kwamen hierop neer dat men de politie moest laten begaan. De agent telegrapheerde echter nogmaals, daar hij moeilijk tot uitlevering van de passagiers besluiten kon. Eerst na een tweede telegram uit Caracas werd aan het bevel gevolg gegeven en de familie Ramirez tusachen twaalf poiitie-agenten wegge voerd, onder protest van den gezagvoerder. In den brief wordt de verwachting uitgesproken dat de Fransche regeering, door middel van haar eskader in de Antillen, eene schitterende vol doening voor de hare vlag aangedane schending vorderen zal. De consulaire agent van Porto- Cabello, die zieh tevens beklaagt over andere krenkingen hem bij deze gelegenheid door de politie aangedaan, heeft inmiddels zijn ontslag genomen. Welke gevolgen onze onde kennis, de „groote Amerikaan," don Guzman Blanco, ook van deze quaestie met de Fransche republiek ondervinde, voor 't oogenblik is Curayao erdoor bevrijd van de aanwezigheid van een vreemdeling, wiens verblijt misschien tot nieuwe moeilijkheden tusschen Nederland en Venezuela aanleiding bad kunnen geven. Teleurgesteld in onze verwachting dat een onzer correspondenten in het voormalig 4e dis trict gelegenheid zou hebben om bij de landbouw tentoonstelling te Groede tegenwoordig te zijn, laten wij hier alsnog het verhaal volgen dat daarvan in het Weekblad voor Zeeuwsch-Vlaande- rens Westelijk Deel is opgenomen. Groede, 18 Jnni. Onder de gedenkwaardige dagen voor onze gemeente behooren Btellig de dagen van 15, 16 en 17 Juni 1880, waarop de eerste landbouwtentoonstelling in deze plaats werd gehouden. Nadat dagen, ja weken te voren met de grootste krachtsinspanning door regelings- en feestcommissiën en overige ingezetenen aan de voorbereiding van het feest was gewerkt, scheen het Dinsdag 15 dezer alsof alles zon mislukken door de ongunstige weersgesteldheid; maar toen 's avonds van dien dag de bestnren der Maat' schappij tan landbouw en van de afdeeling Oostbnrg hunne intrede in de gemeente deden en enkele uitgestoken vlaggen den aanvang van het feest aankondigden, hield ook de regen op en bewoog het volk zich onder de tonen van de mnziek van het alhier gevestigde fanfareDgezeischap, juichende door de straten. Onderwijl werd in het gemeentehuis de vergadering van hoofd bestunr en afgevaardigden nit de verschillende atdeelingen gehouden, waartoe een twintigtal heeren waren opgekomen- Den volgenden morgen, 16 Jnni, werd des voormiddags te 10 nren in een der lokalen van de gemeenteschool de algemeene vergadering, waarden geweest zijn dat hij niet beter werd. Had hg u op slinksche wijze tot zijn vrouw willen maken Waardoor moest hij gekrenkt zijn Door dat gij uw vinger op de wonde plek legdet Neen dat was niet fatsoenlijk." Diana glimlachte droevigzij had nn geen valsche schaamte meer en sprak alsof het een ander betrot. „Hij zal erop gerekend hebben dat ik het hem vergeven zon hebben," zei zij. Na dien tijd begon zij met rassohe schreden achternit te gaan en op zekeren dag riep zij haar vriendin, zeggende: „Laat hem roepenen toen Agatha ver wonderd en ontsteld keek, vervolgde zij„ik weet dat hij nog te Rome is." Agatha wist eerst niet hoe zij hem vinden zou; maar een der voor rechten van het panselijk bestunr bestond gelukkig hierin dat de politie terstond eiken vreemdeling, die in de Eeuwige stad vertoefde, kon aanwyzen. Het paspoort van mynheer Longstaff berustte bij het gouvernement en dit document werd de leid draad voor den bediende dien Agatha uitgezonden had om nasporingen by de overheid te doen. De bediende kwam terug met de boodschap dat hij den vreemden heer gesproken had en dat deze op het verlangde uur bij de dames zon komen. Toen dit nnr geslagen was en mijnheer Longstaff aangediend werd, zei Diana tot haar vriendin dat zij bij haar moest blijven. Het was een prachtige voorjaarsdag, de vensters stonden wyd open en de kamer was rijk versierd met ruikers eu

Middelburgsche Courant | 1880 | | pagina 1