lètwfyu*. JUIÏB1 Benoemingen en bestuiten. 0n der wijs. Kerknieuws. Marine en leger. Gemeenteraad van Vlissingen. Weerkundige Algemeen moet, op de eerste aanzegging van den haven meester, naar buiten schutten of de haven verlaten. De St.-Ct bevat dp wet houdende bepalingen omtrent den vrijdom van den accijns op het zout, ten behoeve van de zeevissoherijen. (Aanvulling van het kon. besl. van 11 Dec. 1857 StMno. 124). De statuten der vereeniging Volksonderwijs, vereeniging ter bevordering van het volksonder wijs en het schoolbezoek in Nederland, gevestigd te Amsterdam, zijn in de St.-C opgenomen. De gemeenteraad van Amsterdam behandelde gisteren en heden een belangrijk onderwerp, de verpachting der z. g. n. „Suez-steigers" aan de Rijntpoorioegmaatschappij, welke op voorstel van burg, en wetb. is aangenomeu. De geschiedenis dezer zaak ia niet vroolijk, maar zeer leerzaam. Zij is dat vooral voor hen, die de trage ontwikkeling der scheepvaart te Vliasingen aan het gemis van kapitaal alleen wijten. Hetgeen te Amsterdam voorvalt, bewijst dat het bezit van schatten niet voldoende is, om uit kunstmatig geschapen hulpmiddelen voordeel te trekken, wanneer de veel machtiger factorenonder nemingsgeest en beleid, ontbreken. Het Utr. DU. ontvangt van deze steiger-quaestie het volgende verslag „Nauwelijks was het Noordzeekanaal geopend (1 Nov. 1876), of in Amsterdam gingen stemmen op, dat het kanaal nu wel gereed was, maar dat er geen aanlegplaatsen voor de groote schepen waren om te meren. De grooto handelskade in het Open Havenfront, de nieuwe Handelskade langs Katten-, Oosten- en Wittenburg waren niet klaarde opening van het kanaal, waarnaar zoo lang en zoo geduldig gewacht was, was een feit; en ziedaar, de vraag werd gesteld, en niet ten onrechte, waar zullen de Oostinjevaarders lossen en laden, waar zullen de geurige en keurige producten van lnsulinde geborgen worden, nu er geen vaarten meer in Amsterdam zijn, waarlangs de pakhuizen kunnen genaderd worden? „Steigers moesten gebouwd worden, steigers van groote afmetingen, „zooals men ook wel in het buitenland aantreft", riep de heer Pels uit, en de aandrang tot het bouwen der twee groote Suez-steigers in het westelijk IJ, de heer Luden herinnerde het heden in den raad ter snede, ging uit van de kamer van koophandel en fabrie ken en van een zeker deel der bevolking (de mannen van den groothandel). Na een drie- daagsch debat besloot de raad op 4 April 1877 tot den bouw dezer steigers en reeds in het najaar van datzelfde jaar waren ze gereed. Meer dan 5000 palen werden voor eiken steiger in den grond in den modder geheid, want met eigen oogen zag ik meermalen, dat een paai van 10 a 12 meter door 3 tikken van den stoomhei op de bepaalde diepte werden geslagen. Dit blijft echter voor later zorg van de Nederlandsche Rijnspoorweg maatschappij. Zooals ik zeide, kwa men do kostbare steigers, waarvoor J millioen besteed was, einde 1877 gereed, maar de ver wachting, die men in don raad en daar buiten koesterde, dat op verhuring mocht worden gere kend, werd niet vervuld. Trots herhaalde pogingen is het niet gelukt, een ernstig en eeuigszins aannemelijk bod voor de exploitatie dier steigers te verkrijgen, zelfs niet nadat een spoorwegbrug over de Westerdokssluis was gebouwd en door medewerking der regeering een spoorweg-aan sluiting van den Westerdoksdijk en de steigers met het centraal-station was verkregen. „Nadat het vaBtstond, dat tengevolge eener overeenkomst met den staat, de Rijnspooriveg- maatschappij in 1880 met hare treinen het centraal station zou kunnen bereiken, waren burg. en weth. erop bedacht, de exploitatie van don spoorweg op den WesterdokBdijk achter de steigers van Pels, aan deze maatschappij op te dragen; de nieuwe Handelskade toch werd door de Boll. Spoorwegmaatschappij geëxploiteerd en concurrentie tusschen deze beide maatschappijen moest den handel ten goede komen. Hoed, zeide de Rijnspoorwegmaatschappijwij willen de spoor wegen wol hebben op dezelfde voorwaarden als onze confrère de spoorwegen exploiteert aan de oostzijde der stad, d. i. tegen een minimum per jaar van 1600. De steigers echter begeerde de maatschappij niet, zoodat slechts do keus over bleef ze in eigen beheer, door de gemeente, to nemen of ze aan derden over te laten. Ten langen leste, nadat een kapitaal van ongeveer 7 a 8 tonnen gouds bijna twee jaren renteloos was geweest, en na herhaalde vergeefsche pogingen is eene overeenkomst met de R. S. Maatsch. getroffen, waarbij haar de beide steigers in gebruik en onderhoud en de exploitatie van den spoorweg worden gegund voor een gezamenlijk bedrag van /4200 per jaar. Weinig, maar nit een goed hart, zeide de heer Ludcn (commissaris der Mij), want commissarissen hadden veel moeite gehad, om de directie te bewegen, deze steigers voor den prijs van f 2520 in „het belang der stad Amster dam" in exploitatie te nemen. „De som is niet geëvenredigd aan de kosten van aanleg, maar gunstiger voorwaarden waren niet te bedingen." Men schrijft ons uit Den Haag: Moeder natuur schijnt ook te meenen dat wij eigenlijk geen militaire natie zijn en vereenigingen die een militair karakter dragen, zooals gecombi neerde manoeuvres, parades, schietoefeningen enz., niet met gunstig weder te willen begunstigen. Trouwens de zendingsfeesten treffen het ook niet altijd bijster gelukkig. Even als in het vorige jaar in September, worden de deelnemers aan den door Propatria uitge schreven wedstrijd iederen dag begoten, en moeten zij tot hun groot verdriet ondervinden dat doctor Buchner gelijk had, toen hij bij de behandeling der vogelenwet in de eerste kamer beweerde dat de wet niet behoeft tusschenbeiden te komen om natuurverschijnselen te regelen, want dat de na tuur zelve het evenwicht herstelt. De overvloedige regens der laatste dagen zijn er wel een bewijs van. Belangstelling van het publick is er ditmaal dan ook weinig et pour camede deelnemers staan bij het schieten beschut, schieten veel en goed en vinden ia een goed ingerichte cantine gelegenheid om het evenwicht te herstellen tussehen het nat van buiten en het nat van binnen. Den derden dag, Woensdag, was het weder gunstig, althans tot den middag en dan is het vooreen wandelaar, niet-schutter, wel eens aardig om even een kijkje te nemen, althans op het heuvelachtige schietterrein hier aan het Kanaal. Zoo was ik er ook heen gegaan, on ware mij het talent geschonken waardoor een poedel zoo ver maard is, ik had een kwartier langer er kunnen verwijlen en ware door het overzwemmen van het kanaal onmiddellijk aan de algemeene begraafplaats geweest. Nu had ik een vrij grooten omweg te maken, doch was toch om elf uur op het kerkhof. Daar vond ik al heel wat lieden bijeen, alle gekomen om een laatste hulde te brengen aan onzen voortreffelijken stadgenoot, voortreffelijk als schrijver door het „licht" dat van hem uitging in zijn werken en dat niet kan worden uitgedoofd, voortreffelijk als burger door de „liefde" die hem noopte om het goede te doen wat zijn hand vond om te doen, voortreffelijk als mensch door zijn „leven" dat in engen en in ruimeren kring aan velen ten voorbeold was. Dit werd door de twee sprekers die het woord voerden namens Oefening krnelct kennis en Licht, liefde en leven, ook van hem getuigd. De eerste spreker bracht nog in herinnering hoe vol levens lust en opgewektheid Cremer voor 24 jaar her waarts kwam, terwijl de kantonrechter Greeve nog herdacht de jaren die hij met zijn vriend Cremer samen had doorgebracht, op verschillend gebied werkzaam aan de stille boorden der Vecht. Door de onhaudigheid van de bladen, die ver meld hadden dat de begrafenis te elf uren zou plaats hebben, in stede van dat de stoet het sterf huis, op tamelijk verren atstand van het kerkhof gelegen, op dat uur zou verlaten, moest men een uur wachten voor dat de lijkwagen daar ter plaatse kwam. Doch niemand die er zich over beklaagde. Men kortte zich den tijd door uit te wijden in den lof van onzen Cremer. Men hoorde daar geen wanklanken, daar sprak geen wangunst, geen gekwetste eigenliefde die zoo dikwerf fluis tert bij het geopende graf van „de grooten" der aarde. Allen die er waren, hetzij uitgevers of lezers, hetzij schilders of dichters, waren vrienden van, dankbaren aan den man, van wien Bakhuizen van den Brink, na de kleine vertelling Oan 'tkleine rhierke gelezen te hebben, getuigde: „toch zou ik wel een paar dagen van mijn leven willen geven om die bladzijden geschreven te hebben." Men zal het zich herinneren, dat de heer B. v. d. B. de pen op eenigszins andere wijze han teerde dan de zanger uit de Betuwe, en ook wel eens zijn pen in anderen inkt doopte. Die overvloeaige regen, die op het schietterrein hinderlijk was, was het kerkhof ten goede geko men. Het sparregroen, waar de jeugdige loten zoo helder afstaken tegen de oude donkere twijgen, de frissche bladen der treuressen, palm en tijm, hier en daar bij de graven geplaatst, geheel ontdaan van stof, strekten, vroolijk besche nen door de zon, tot een versiering die het kerk hof als ia een tuin herschiep. Bij al het geharrewar in kerk en kerkvergade ring is het wel eens goed om in de schoone natuur of op een kerkhof tot ernst gestemd te worden. Ook op het punt van godsdienst was Cremer van de ware beteekenis doordrongen. Toen de kransen op de kist waren geplaatst en Cremer's schoonzoon, die met deu overledene omging als vriend en broeder, een kort woord van dank had gesproken, was de plechtigheid afgeloopen. Naar huis gaande dacht ik aan de begrafenis die wellicht op hetzelfde oogenblik aan de boorden der Newa plaats had, waar nevens hot lijk der alleenheerscheres, het keizerlijk hermelijn in het graf zou worden gelegd! „IJdelheid der ijdelhe- deD, alles is ijdelkeid", past het aan dat graf te zeggen bij deze eenvoudige groeve kan men met dankbaarheid getuigen„door zijn werken leeft hij nog, ook nadat hij gestorven is". Deze kransen zullen wel niemand een ergernis of een dwaasheid zijn. „Et on revient toujours a ses premiers amours". Zoo ging de directeur der posterijen met zijn per soneel op 6 dezer weder naar zijn oude plek terug. Het verbouwde postkantoor ziet er keurig netjes uit van binnen en van buitenin plaats van éen zijn er nu twee bussen voor brieven en voor drukwerkde toegang voor het publiek is onder het „Lilliputiaanscho" torent,:'. Waar die vroeger was vindt men nu den ingang voor don dienst en de rekeninghouders, dit geeft nog al dikwijls aanleiding dat velen door de verkeerde deur gaan. Veel meer ruimte is er door de verbonwing niet verkregen en zal het in 2133, het jaar waarin de heer De Veer ons in MaUhusia verplaatst, wel reeds weder een paar malen verbouwd zijn. In de bladen werd ook gewag gemaakt van iets dat van buiten was aangebracht en van binnen kon worden gesloten en geopend, dat dionst kon doen tot beschntting voor de zon, tot tempering van het licht, tot sluiting enz. Die luiken of blinden zijn niet onaardig, maar de mechaniek schijnt te wenschen over te laten. Althans den derden dag werden reeds touwtjes gebruikt om in de storing van den dienst te voorzien. Zoo moest ook touw dienst doen om den grooten windwijzer boven het portiek der winkel galerij vast te zetten, Eenige dagen geleden, toen er een flinke bries woei, draaide het ornamenti dat de richting van den wind moet aanduiden bijna niet, maar stond het geheele gevaarte zoo raar te cancaneeren dat ieder niet anders dacht dan het naar beneden te zien tuimelen. Een ook bij ons bekend Fransch tooneelstukje heeft tot titel 11 faut qu'uns porie soit ouverte ou fermée. Hier kan men zeggen „de laan van Meerdervoort" moet op den kadastralen legger der gemeente of zij moet er af. Nu is zij er af, maar de heer van Kerkwijk blijft zijn stokpaardje berijden en protest aanteekenen. Het publiek kan zoo als een der romanhelden van Marryat de zaak echter „koeltjes opnemen." Onder dagteekening van 17 Juni 1876 schreef de intendant van 'skonings zuster aan het ge meentebestuur o. a. ditH. K. H. de G. H. van Saksen-Weimar heeft mij uitdrukkelijk gemachtigd u mede te deelen dat HD. door het afbrengen van den gedachten weg van den legger alleen bedoelt het verkrijgen van het recht om eenige restricties betrekkelijk het gebruik van dien weg te kunnen maken welke aldaar hoogst wenschelijk zijn," en nu maakt gezegde intendant bij adver tentie bekend dat de „witte brug," dit -is juist de brng die toegang geeft tot het beloofde land, voor eenigen tijd is gesloten: een bewijs te meer dat de rustige burger zich daar even vrij zal kunnen bewegen als vroeger, en niet zal gehin derd worden door landelijke voorstellingen, geheel anders als Florian en Gessner ze beschreven. Diezelfde held van Marryat riep ook dikwijls, „het zal beter gaan dan je denkt"; dat ondervindt de Haagsche Tramweg-Maatschappij nu ook; zij mag een verbinding maken van het buitenbol met het Rijnstation bare wagens zullen rijden door de stadhouders- en grenadierspoorten. Dat hadden de hoogc personen die daar vroeger reden in die logge staatsiekarossen, bespannen met zes of acht paarden, niet kunnen droomen Een Vehiculum getrokken door éen paard dat een 20tal personen in vrij snelle vaart vervoert hadden zij zich zeker niet kunnen voorstellen. Het geldt hier „vaccineer je niet dan heb je niet"; do geneesheeren geven veel van hun tijd ten bestemen kan zich aan het pare vaccinoyène laten inenten voor een minimum van drie gulden) andere dagen voor éen gulden,en ook is er gelegenheid hot gratis te laten doon. Een geneesheer die er zich veel moeite voor geeft, verzekerde mij dat juist bij de mindere klasse niet die ingenomenheid met de zaak bestaat die men gaarne zou wenschen. Komt dat voort uit zorgeloosheid, uit domheid, of hebben verkeerde raadslieden daar schuld aan rechterlijke macht. Benoemd tot president der arr.-rechtbank te Breda mr. J. H. van Mierlo, thans rechter in die rechtbank. ministerieele departementen. Benoemd tot adjunct-commies bij het dep. van financiën, A. Helderman, thans surnumerair derreg.en domeinen. belastingen. Benoemd tot ontvanger der dir. bel. invoerr. en acc. te Vlaardingen c. a, A. van der Minne, thana ontvanger te Maassluis c. a. posterijen. Benoemd tot surnumerairs bij het vak der posterijen, buiten bezwaar van 's rijks schatkist: A. W. Kijmmell, te Assen; J. F. Damsté, te GroningenA. L. Haremaker, te Den Helder; U. P. van der Tuuk en A. Wijchgel, te Groningen E. W. M. Lagerwey, te Westbroek L. de Wit, te EnkhuizenJ. J. Miedema, te Leeuwarden; F. M. van de Velde, te Baarn; G. J. Stellenboom, te Gorinchem C. M. Engelenburg, te Arnhem; A. Wijchgel van Schildwolde, te Groningen; W. C. Oallenfëls, te Middelburg; J. J. C. van Eelde, te 's GravenhageW. van der Heide, ie Leeuwarden; J. M. Faassen, te Dord recht; W. G. A. Feltzer, te 's Gravenhage en F. H. H. Bosch, te Utrecht. De benoeming van een hoogleeraar in het staats recht aan de universiteit te Amsterdam ia door den gemeenteraad na een tweede vrije stemming verdaagd. Bij de eerste stemming bekwamen de bh. mr. F. Domela Nieuwenhuis 10, Van Hamel 7, Waller 5 stemmen; bij de tweede stemming de hh. Nieuwenhuis 11, Waller en Van Hamel elk 6 stemmen. $clierpei£!sse, 10 Juni. Toezegging van beroep gedaan bij de N. H. gemeente alhier aan de. J. van den Bergen, predikant te Kethel. Te Driesum, gem. Dantumadeel, is bij groote meerderheid beslist, dat voortaan (althans tot 1890) de verkiezing van ouderlingen en diakenen en het beroepen van een predikant niet meer aan den kerkeraad, maar aan de leden zal zijn over gelaten. De minister van oorlog, heeft tot adjudant bij het depot 3e regiment infanterie benoemd, den len lnitenant G. J. van Doinse. De officier van gezondheid 2e klasse J. H. Teeling, van het 3e regiment infanterie, is aange wezen om van den 1' tot en mot den 31 Juli a. den geneeskundigen dienst waar te nemen bij de op de Oldebroeksche heide kampeerende troepen. Door den gemeenteraad van Meppel is besloten met ingang van 1 Jnli a. den gasprijs van 12 tot 10 eent de kub. meter te verlagen. Bij gelegenheid van de vergadering der British Medical Society te Cambridge in Augustas zal de titel van doctor of law honoris causa worden geschonken o. a. aan onzen landgenoot Donders, Tot de 13 andere geleerden, wien deze onderschei ding zal te beurt vallen, behooren Paul Brcca van Parijs, sir Wiliam Jeuner en Joseph Lister. De paus heeft, evenals vroeger in Aargau, thans ook in het Zwitsersche kanton Bern den katholieken verboden gebruik te maken van het kerkgebouw, waar ook de oud-katholieken recht hebben hunnen dienst te verrichten. Zitting van Donderdag 10 Juni. Voorzitter de heer Binit. Afwezig met kennisgeving de heeren Van Uije Pieterse en Schraver, zonder kennisgeving de heer Kleynhens. Alvorens over te gaan tot de behandeling der overgebleven punten der agenda, neemt de voor zitter het woord omtrent een persoonlijk feit. De heer Kleijnhens zegt hij heeft in de vorige vergadering categorisch uitgesproken dat de voorzitter niet het recht heeft persoonlijk voorstellen in te dienen. Aangezien spreker het op dat oogenblik minder gewenscht achtte die rechtsqaestie uit te maken, heeft hij na de zitting de desbetreffende artikelen nagezien en ook een vertrouwelijk schrijven aan hooger bestuur gericht. Het is den voorzitter alsnu aangenaam te kunnen mededeelen dat in het ontvangen antwoord, met verwijzing naar art. 66 der gemeentewet en het kon. besluit van 7 Sept. 1866 {St.bl. no. 122), als het gevoelen van het geraadpleegd bestuur wordt uitgesproken dat de burgemeester ten allen tijde het recht heeft voorstellen aan den raad in te dienen, welk recht hij, zoo noodig, verklaart te zullen handhaven. Nog deelt de voorzitter mede dat betrekkelijk den verkoop der gasfabriek twee brieven zijn ingekomen, van den inhoud waarvan de schrijvers echter geheimhouding verzoeken. Ter behandeling van die missives gaat de zitting over in eene met gesloten deuren. De zitting heropend zijnde, wordt op voorstel van den voorzitter, zonder hoofdelijke stemming, goedgevonden de brieven ter zijde te leggen. Daarna wordt overgegaan tot de behandeling van de concept-overeenkomst met de Imperial continental gaz-association company, betrekkelijk den verkoop der gasfabriek. De heer Verkuyi Quakkelaar spreekt zijn leed wezen uit dat bij de behandeling dezer belangrijke zaak beide wethouders (de heeren Kleijnhens en Van Uije Pieterse) afwezig zijn. Hij betreurt het voorts dat de commission van financiën en fabri cage den raad niet hebben gediend van bericht en raad, waardoor zij, naar het hem voorkomt, zich aan plichtverzuim hebben schuldig gemaakt, aangezien art. 56 der gemeentewet dit uitdrukke lijk aan de verschillende commissiën opdraagt. De artikelsgewijze behandeling van de concept overeenkomst geeft tot geen discussie aanleiding, alleen wordt bij enkele artikelen tot een kleine verandering van redactie besloten, terwijl aan de overeenkomst wordt toegevoegd een artikel waarbij wordt bepaald dat verschillende goederen tegen taxatie zullen worden overgenomen. Met algemeene stemmen wordt de overeenkomst daarna goedgekeurd. Vervolgens is aan de orde het voorstel van den heer Mortier, tot wijziging van de verordening op de mestvaalten. Naar het oordeel der commissie van fabricage, wier preadvies gevraagd is, kan aan het verzoek voldaan worden en aan de landbouwers, op hunne aanvrage, vergund worden den bodem der mestvaalten van goed samenhangenden, rijpen sehorgrond te doen maken, mits ter dikte van 5 decim. en omringd van een goot van waalklin kers. De heer Mortier verklaart dat hij, ofschoon het advies eenigszins van zijn voorstel afwijkt, zich ermede kan vereenigen, aangezien het hem voorkomt dat op deze wijze aan het bezwaar der landbouwers wordt tegemoet gekomen. De raad vereenigt zich niet het advies der commissie, evenals met het voorstel van den voorzitter om, met het oog op het genomen besluit, deu termijn van inwerkingtreding der nieuwe verordening in plaats van op 1 Aug. op 1 September vast te stellen. Zonder beraadslaging wordt nog goedgevonden aan het hulponderwijzend personeel der school van den heer Sitsen eene belooning voor bewezen diensten toe te kennen. Nog wordt, op voorstel van den voorzitter, tot af- en overschrijving van een post op de begrooting besloten. Eindelijk vraagt de heer Van Kaalte het woord om aan het dag. bestuur in overweging te geven spoedig voorstellen te behandelen betrekkelijk het uitstellen der kermis, met het oog op de in eene naburige provincie heerschende besmettelijke ziekte. De voorzitter deelt mede dat dit onderwerp in de eerstvolgende vergadering van burg. eu weth. zal worden behandeld. De vergadering is daarna gesloten. loonden. In het Gladstone vocrgesield den om een nieuw en verbet; Frankrijk mogelijk te mi plan voorloopig goedgekj 11 Juni des mor namen dek PLAATSEN. N. Shields Sylt Hamburg Delfzijl - Groningen. Helder. Yarmouth. Vlissingen. Maastricht Valentia. Portsmouth Grisuez Parijs St Mathiei Biarritz Ba- rom. afwijk. richt 0.5 Z 1-7 ONO ZO i+ 0.1 NNC 0.5 ONC 1.3 O 2.4 ONC 3.2 NO ONC 5.1 O - 4.7 W 1.0 ZZ1V NO 4.5 NNC 6.6 Z 2.7 N 49 N Goes. De heer J. J. Werner, leeraar in de wiskunde aan de H, B. S. alhier, is ais zoodanig benoemd te Amsterdam. Grootste verschil in Ned 'sochtends 8 uren: G, des namiddags: G. 2. Barometer tc Middelhui Thermometer 11 Juni. 's morg. 8 u. 6( 's av. 5 tL 65 Men leest in de bladt over Egypte dan verledi er thans geschiedt voora Er wordt druk en be aan het herstel der een toestand geeft ged dagelijksehe beschouwi» onder Ismaïl-pacha da! meer tot een overzich| daar de regeling der zaak slechts een langzal De commissie van liqjj regeling moet maken vt[| van het vorig régime, i den arbeid. Rond haal en zij dient als voorwei op de tegenwoordige rea den val van den vorige eener betere administrate gekrenkt. Eene grooi beweren een zeker privl der grondbelasting, over verzoekschriften en Nii kwader ure laten ovfl hoofd dier beweging i een dergelijk verzoek eene scherpe bestraffing bladen, welke de wijfl deel zijner landerijen heugen riepen. Indien is geworden door gifteJ gevaren heelt bij betl Egypte is te gronde gl enboven zich beroemt! vaderlander en van eerj niet in kunnen treden eenige kleine offers waaraan men zijn orj danken Deze soort volgd door anderen staat die volledige bfl eischten, met de bedrf Babel recht te zullen andere gronden gesp rol de tegenwoordige regefl zijne vrienden, die ziet gevoelen met zulke zelfde mannen van den| jaar vallen. Nadat deze zaken ziel Kiaz, het hoofd der regjj om te verklaren dat hij af te treden, indien TefI eene andere regeering dit ontslag, verklaart! met de tegenwoordige I] van de consuls van Frj regelen tegen de opl optreden voorkwam van den khedive voor de toekomst. Egypte beter dan vro| gemakkelijk binnen, geregeld hun traktenl gedeeltelijk de voorsci mane terugbetaald. Dt| Welke voor de staat! zienlij ker dan men van het beter beheej duidelijk waarnemen. I van de liquidatie-co'l

Middelburgsche Courant | 1880 | | pagina 2