BUITENLAMP. aricMen. Bradlaugh en de parlementaire eed. Réclames. CAPSULES GARDYmetGABIAN-OLIEl Handelsberichten. overgebracht wijl het geen berging meer ia. tz, boekhandelaar en i op de tentoonstelling eene bronzen medaille Ecole Hollandaise. ten deel gevallen aan chromolithographieën. ran de Willem Barents rtvangen een kist met mevrouw de baronesse ck. een 150 personen door mg veroordeeld wegens Er waren een aantal werd voor de 48e, een oor de 32e, 25e en 21e schrijft dat, bij een tusland, de kracht van •egeering wel eens zou ma Krupp heeft aan de itukken zwaar geschut de nieuwste vindingen. 7 centimer- en vier 21 mbo ven is er een vol- ïfficieren welke met de shut bekend zijn. Met aantal in Pruisische al bij de artillerie te s Wilhelm van Pruisen den kroonprinsmet eswij k- Holstein-S onder- volgende week publiek Pruisen hebben eigen- groot militair feest, ïeater te Parijs hoopt Les rois en exil op te bekenden roman van Sernhardt zou de hoofd pelen. Vasco da Gama en Portngeesche regeering jaar naar een met dat worden overgebracht, zee en de Portugeesche :htenis van beide groote escorte bewijzen. Men >en van anderen natiën ten. r des Intéréts Matériels ijs een nieuwe lijn van ten tusschen Holland, O. I., onder den naam les Indes Orientates. de Daily Neics is aan ïchap aangeboden 5 zijn angen. de Norddeutsche ABg. eonsessiën der curie af- jring gebruik maken zal ïht in het wetsontwerp bedoeld. aanbestedingen. Gisteren is door het van den ealamiteosen ed: nieuwing en het onder van de aarde-, kram-, en, aan de waterkeering jven door J. Thennisse, maal ontmoetten, daar olgenden morgen naar en de graaf S. nog ;ezelschap te La Cava ;en acht nnr 's morgens or dien tijd op, om nog iucht op mijn balkon te was nog stil; en de ain liep zelfs nog onbe- rele man kwam met ik herkende terstond ie met een pak brieven het hotel naderde. Hij m toen de marchese hem huis tegemoet kwam toeriep. te Hoofdplaat, voor f 11,653, P. Monjé, te Bres- kens, voor 11,598, A. van Popermg, te Brui- nisse voor 11,535, J. Kole, te Hansweert, voor f 11500 P. J. Visser, te Kruinmgen, voor f 11499' J. Verkuyl Quakkelaar, te Vlissingen, voor'/ 11,460, D. Tholens, te Hoek, voor/11,438, en Iz. van Male Dz., te Breskens, voor 11,396. b. Het herstellen der suatiesluis, gelegen in den zeedijk tusschen de dijkpalen 1 en 9, met het onderhoud dier sluis tot 30 April 1881. Hiernaar werd ingeschreven door J. Beriou, te Biervliet, voor 536, J. Monjé, voor 540, P. Monjé, voor f 600, en J. van de Sande, te Bres kens, voor 559. Weerkundige waarnemingen. 27 Mei des morgens te 8 uren. Ba- Wind Toestand der namen der rom. plaatsen. ifwijk. richt. kracht lucht zee N. Shields 3.3 N 1 regen kalm Sylt 2.4 stil 1. bew. kalm Hartlepool 5.8 NO regen Swinemunde 1.3 ZZO 3 bel'ler Hamburg Jl 1.4 zzo 3 beider Delfzijl 4.2 zw 2 1. bew. Groningen. 4.2 z 1 bew. kalm Helder. 3.4 z 2 bew. Yarmouth. zw 3 1. bew. kalm Vlissingen. 5.1 z 1 1. bew. Maas! ii'bt 2.3 zw 3 helder deining Valentia. 4- 0.2 w 4 bew. Portsmouth I w 5 goed kalm Grisnez 5.1.ZZW 3 bew. Parijs 2.8 ,zzw 4 helder St Matbieu. 3.6 w 4 mist. Biarritz 0.3j ZO 3 z. bew. Grootste verschil in Nederland: 'sochtends 8 uren: M. 2.8 Y. des namiddagsM. 2.5 H. Barometer tc Middelburg, Graanbeura^Com) Thermometer 26 Mei. ?sav. 11 u. 64 gi 27 Mei. 's morg. 8 u. 74 gr. 's midd. 1 u. 76 gr. 's av. 5 n. 68 gr. Algemeen Overzicht {Wordt vervolgd) Slechts enkele weken na hare ontbinding is gisteren de nieuwe Italiaansche kamer weder geopend met eene troonrede, welke begon erop te wijzen dat de nieuwe verkiezingen waren uitge schreven en hadden plaats gehad in zoo korten tijd als dat binnen de grenzen der grondwet kon gebeuren. De regeering zal de reeds voorgestelde hervormingen weder indienen. Behalve de af schaffing der grmaa'belasting zal voorgesteld worden eene peraequatie der grondbelastiug, de regeling van den finaneieelen toestand der ge meenten en de ophelfing van den gedwongen koers van het papieren geld. Ook hcopt de regeering dat de uitbreiding van het kiesrecht door deze kamer zal tot stand gebracht worden, waardoor de nationale wil eene vollediger uitdruk king zal kunnen vinden. Deze uitbreiding staat iü verband met in te dienen wijzigingen in de gemeentelijke en provinciale wetgeving. Yoorts zullen openbare werken en veranderingen in het straf- en in het handelsrecht worden voorgesteld en eene nieuwe organisatie van de land- en zee macht. Italië is goede vrienden met de mogendheden en speelt eene eervolle rol in den hernieuwden aandrang tot verwezenlijking der bepalingen van het Berlijnsche congrts, wijl men vertrouwen koestert in zijne onpartijdigheid. Het is te hopen dat de gezamenlijke tnsschenkomst van de mo gendheden een conflict in Montenegro zal voor komen. Ook omtrent de Grieksche quaestie bevat de troonrede eene dergelijke algemeenheid, waarna zij besluit met een hartelijken wensch voor behoud van den vrede. De regetring belooft veel, en nu zij eene meer derheid in de kamer zal hebben, dient zij ook hare beloften te houden. Menschcn die Italië kennen schrijven den voor het ministerie Cairoli gUDStigen uitslag der verkiezingen hoofdzakelijk toe aan het verlangen der natie naar eene uit breiding van het kiesrecht en meenen dat ook nu nog het ministerie te zwak zal blijken om te regeer en, tenzy het te goeder trouw en snel dezen arbeid onder handen neme. Dit was de grond waarop menig conservatief candidaat geslagen is die anders volkomen het vertrouwen zijner kiezers genoot. Indien dat zoo is, hopen wij dat het ministerie het zal beseffenwant de lange lijst van regeeringsbeloften in de troonrede is ook eene lijst van behoeften voor het volk. De gemeenteraad van Parijs heeft zich met de zaak van den prefect van politie bemoeid en eene motie aangenomen waarbij hij de handelingen van den heer Andrieux op 23 Mei ten scherpste laakt, zeggende dat deze daardoor de verfoeilijkste handelwezen van het keizerrijk weder had in het leven geroepen en een groven greep had gedaan in de vrijheid der burgers. Vóór de interpellatie begon waarvan deze motie het gevolg was, had de heer Andrieux te kennen gegeven dat hij enkel aan den minister van binnenlandsche zaken ver antwoording schuldig was en op geeue vragen Van den gemeenteraad zou antwoorden. Toen de interpellatet, de heer Engelhardt, toch aan zyn plan gevo'g gaf, verliet de prefect de zaal. Rech tens gelooven wij dat hij gelijk heeft, maar feitelijk is het toch wel wat erg dat de gemeenteraad Biets over de politie zou te zeggen hebbenwant hoezeer deze te Parijs rijkspolitie is, betaalt de gemeente er het leeuwendeel aan. algevaardigden der Parijsche kamerleden hebben den minister over de zaak gesproken doch uit het telegram over dat onderhoud schijnt f dat de heer Constans den prefect de hand boven het hoofd wil houden. Doet hij dit, dan eerstdaags geanimeerde kamerdiscussie. «nuj eea tetegram in de laatste oplage van ons wfi zageu onze lezers dat de quaestie ppno België en het Vaticaan op het punt staat eene nieuwe phase in te treden. „Binnenkort,— seinde men ons uit Brussel, zal de Belgische gezant bij den paus, baron d'Anethan, een onbe perkt verlof krijgen, zonder zegt men dit, gevraagd te hebben." De oplossing van dit nieuws vinden wij in de Germaniawier Romeinsche correspondent schrijft dat de paus aan de Belgi sche regeering eene nota heeft gericht waarin wordt te kennen gegeven dat, zooal de vorige nota 's van den paus niet in alle opzichten over eenkwamen met de instructiën der bisschoppen- toch immer volmaakte eenheid van beginselen heeft bestaan tusschen den paus en de bisschop pen en dat Leo volkomen de houding dezer laatsten goedkeurt. In'het eerste oogenblik van verstoordheid, laat de correspondent hierop volgen, wilde de Belgische regeering geheel hare betrekkingen met den paus afbreken, doch om een slechten indruk tijdens de feesten te voorkomen, heeft men daarvan voorloopig afge zien. Indien ons bericht juist is, heeft de regee ring er de voorkeur aan gegeven den paus nog eens op zachte wijze te waarschuwen voor de gevolgen zijner steeds twee gezichten vertoonende politiek, door aan baron d'Anethan een onbeperkt verlof te geven. Dit is een bangmaker die ook vroeger reeds werd toegepast en toen zeer lieve brieven van den paus uitlokte. Brieven echter die later door zijne handelingen of die zijner werktuigen werden tegengesproken. „Werktuigen" is misschien verkeerd gezegdwant het is immers een raadsel wie de besturende hand en wie het werktuig is, als men paus en geestelijkheid in overeenstemming ziet bandelen. Leo XIII moet gewoon raken aan dergelijke volte-faces. Het is in Duitschland eveneens. Eerst schrijft hij in een brief aan bisschop Melchers dat hij met zekere bepalingen in het ontwerp tot wijziging der Mei wetten genoegen neemt, eene poos later is het juist andersom. Thans verlangt de curie weder een vormei ijk verdrag met den staat over binnenlandsche aangelegenheden, en daarin zal de staat nimmer toegeven. Geen concordaat, zou prins Bismarck gezegd hebben, want de ervaring leert dat al zulke verdragen toch van de zijde dier sluwe Italianen niet eerlijk gemeend zijn. Nu dat hebben ze gemeen met andere ver dragen op hoog politiek gebied. De Kölnische Zeitung brengt daarbij eene anec dote in herinnering. Toen Niebuhr in 1821 voor Pruisen het concordaat met Rome had gesloten, las een katholiek professor te Bonn de daaruit voortgevloeide bul De salute animarumen een snuifje nemende, sprak hij glimlachende: „Wat zijn die Pruisen toch dom." Bij de laatste verkiezingen in Engeland is te Northampton tot lid van het lagerhuis gekozen de heer Bradlaugh, een man wiens samenwerking in sociaal streven met mevrouw Annie Besant en wiens weekblad The national reformer hem geen vreemdeling doen zijn in gansch Europa. Toen hij voor de eerste keer in de vergadering verscheen en het zijne beurt was om den eed af te leggen, verklaarde hij dit niet met zijne begin selen te kunnen overeenbrengen en te verlangen dat hem de vrijheid werd gelaten door eene een voudige verklaring aan de verplichting te voldoen, om te zeggCn dat hij trouw zou zijn aan de kroon en aan de wetten van het land. Hij kon zich daarbij niet beroepen op eene der wettelijk toe gelaten uitzonderingen, want de wet kent deze alleen voor afwijkende godsdienstige gezindten, niet voor hen die niet bij den naam God willen zweren, wijl zij niet aan het bestaan van een God gelooven. Tot de laatsten behoort de heer Bradlaugh. De Speaker wist van dit geval geen precedent en wees den heer Bradlaugh de zaal uit, zeggende dat bij het büis zou raadplegen. Het huis verwees de zaak ter afdoening naar een select committee. In deze commissie staakten de stemmen, en de president maakte met beslissende stem uit dat de heer Bradlaugh, zonder den eed af te leggen in den voorgeschreven vorm, geene zitting kon nemen als lid van het lagerhuis. De heer Bradlaugh stond thans voor een moei lijk dilemma. Hij koos het volgen van zijn mandaat en het afleggen van den eed, boven het wegblijven uit de zittingen zonder voor zijne verkiezing te bedanken en dus een levend protest te blijven tegen de opvatting van het committee zooals eens de heer Yon Rothschild acht jaren lang deed, als lid voor de city van Londen. Toch deed de heer Bradlaugh dit niet zouder voorbe houd. Hij verklaarde openlijk in eender dagbladen dat hij zich niet gerechtigd achtte zijn mandaat niet uit te voeren, en dat hij de eedsformule zou uitspreken, haar als een zinledigen vorm beschou wende, terwijl de gansche handeling voor hem geenerlei beteekenis zou hebben dan eene een voudige verklaring dat hij als parlementslid zijn plicht zou doen. Zoo verscheen het nieuwe lid Vrijdag avond in de zitting en nam voor de tafel van den president de formule van den eed in eene en den bijbel in de andere hand, gereed om de eerste uit te spreken en den andere, naar Engelsch gebruik, te kussen. Het zou echter zoo ver niet komen. Sir H. Wolff stond op en zeide dat hij zich tegen de aflegging van den eed verzette. Toen de heer Bradlaugh wederom weggezonden was walit hij mocht nog geene debatten bijwonen zeide de heer Wolff dat het Engelsch recht niet toe),iet dat een atheïst een eed zou afleggen, dat de heer Bradlaugh zich in zijne werken als een atheïst had doen kennen en in zijn brief verklaard had den eed als eene loutere formaliteit te beschouwen. Buitendien was eene door hem geschreven „akte van beschuldiging tegen hel huis van Brunswijk" in lijnrechten strijd met den eed van trouw aan de kroon. De strekking van dit werk leert de heer Van Houten ons waar hij zegt Peller geschrift kwam er zelden van de pers dan zijn Impeachment of the house of Brunswickwaarin, tenge volge van een in zijn soort meesterlijk gebruik van het recht van historische critiek, gepaard met ironische ver gelijkingen, een scherpe, naar het schijnt onaautastbare, aanval op hot regeerend vorstenhuis wordt gedaan en gepoogd wordt den monarchalen staatsvorm in Engeland te ondermijnen op de wijze, waarop de Fransehe demo cratie voor eenige jaren het keizerrijk heeft ondermijnd. Sir Wolff's protest maakie blijkbaar eecleven- digen i jdruk op de vergaderingwant de heer Gladstone achtte het noodig reeds aanstonds het huis te waarschuwen dat de al of niet toelating tot den eed eene quaestie van recht was en niet van politiek. De zaak, zeide hij, is nieuw en zeer teeder, want wel heeft nu en dan een lid bezwaar gemaakt tegen den eed. doch nog nimmer is er uit het huis zelf een stem opgegaan om een verkozen lid het afleggen van den eed te weigeren. Hij stelde voor om wederom een select committee te benoemen om in de vraag eene be slissing voor te dragen. Ook de attorney-general en de heer Bright adviseerden in dien zin, terwijl andere sprekers maar eenvoudig, door het wei geren van de beide vormen van toelating, ver klaring en eed, den toegang tot de vergadering voor den godloochenaar wilden sluiten. Het huis begreep echter dat hier eene belangrijke vraag van staatsrecht viel te beslissen en stelde de discussie uit tot Maandag. Toen rees er eene nieuwe storm tegen de levens beschouwing van den beer Bradlaugh, die echter eindigde met de verwerping van het voorstel van den heer Wolff en de aanneming van het voorstel van den heer Gladstone om de zaak naar eene commissie te verwijzen. Aan zulk eene commissie worden, evenals aan eene jury, vragen voorge steld aan welker beantwoording zij zich bij de behandeling der zaak heeft te houden. Deference is de wettelijke term voor deze vragen. Een Diusdag genomen besluit draagt aan de commissie op een onderzoek in te stellen naar de feiten en omstandigheden onder welke de heer Bradlaugh eisclit tot het afleggen van den eed te worden toegelaten, naar de wet welke op zulk een eisch toepasselijk is en naar het recht van het huis om den eisch te ontzeggen. Het voorwerp van dezen strijd is geen gewoon man, niet de eerste de beste. De heer Van Hou ten heeft, in de Vragen des tijds, in zijn artikel Kettervervolging in Engeland (October 1878), een en ander omtrent hem medegedeeld, waar uit blijkt dat hij eene krachtige en merk waardige figuur is. Een kundig en welsprekeud volksleider, een geheel door eigen arbeid gevormd man, een vrijdenker, een vurig publicist, republi kein en eerzuchtig in den goeden zin, ziedaar enkele grepen welke wij uit mr. Van Houten's schets nemen, beperkt als wij zijn in onze ruimte. Een enkel voorval uit zijn leven zal beter dan deze opsomming van eigenschappen leeren kennen met welk een man men hier te doen heeft. In 1868 weid hij gerechtelijk aangesproken om volgens de wet 800 cautie te stellen als uit gever van een dagblad. Hij weigerde en liet boven het volgende nommer drukkenPrinted in defiance of the Majesty's Government (Gedrukt als een uitdaging tegen de regeeriDg der koningin). Een langdurig proces volgde, Bradlaugh wist een handig gebruik te maken van onhandigheden en abuizen der tegenpartij en won zijne zaak. Het gevolg van het proces was dat de borgstelling werd afgeschaft en het laatste spoor van regee- ringsvoogdij over de dagbladpers verviel. Een anderen triomf behaalde hij op de regeering toen hij iu 1871, met een geestverwant, Odger, eene meeting had uitgeschreven tegen het voorge stelde jaargeld aan prins Arthur. De regeering vaardigde een verbod tegen die meeting uit en dreigde haar met de gewapende macht te doen uiteendrijven. Bradlaugh en Odger antwoordden dat het gebruik der gewapende macht onwettig zou zijn, en dat zij weerstand zou vinden. Een half uur vóar het bepaalde uur der meeting trok de regeering haar verbod in. Men ziet het, de heer Bradlaugh is een man met wien men rekening houdt, en eene weigering om hem zitting te doen nemen in het parlement zou het sein eeuer volksbeweging in Engeland zijn. Zulk eene weigering zou eene rechtstreeksche uitsluiting bevatten uit de werkzaamheden van het parlement zonder dat daaidoor nog het votum van de kiezers van Northampton werd van zijne kracht beroofd. De heer Bradlaugh zou lid van het parlement blijven, doch zoodra hij eenige daad van lidmaatschap deed, zou het High Court of Justice hem kunnen veroordeelen tot eene boete van 500, na welke uitspraak, volgens eene wet van 1866, zijne plaats in het parlement „zou opengevallen zijn als ware hij dood." Deze wetsbepaling wordt thans het parle ment aan de hand gedaan om uit de impasse te geraken. Men late, zegt men, Bradlaugh den eed doen volgens de voorgeschreven formu e, waartoe hy bereid is. Doch zoo dra hij eens gestemd heeft, klage men hem aan op grond dat die eed niet de eed was welke de wet bedoelt. Eene beslis sing van het rechtscollege maakt dan uit of het afleggen van een eed waarvan men vooraf heeft betuigd dat men er geene waarde aan hecht, in overeenstemming kan geacht worden met de wet. Wij kunnen niet beoordeelen of deze oplos sing in overeenstemming is met de Engelsche wet, doch zij komt ons redelijk voor en schijnt de eenige wijze om eene wetsinterpretatie te verkrij gen omtrent een betwist punt, welke vrij blijft van politieke en kerkelijke invloeden. Eene andere vraag is ot dit voorval niet aanleiding moet geven tot de afschaffing van den parlementairen eed, ot althans zeker tot het laten eeuer volkomen vrije keuze tusschen een eed of eene eenvoudige verklaring. De wetgeving geeft thans die keuze aan verschillende godsdienstige gezindten, o. a. aan de Kwakers; zij eerbiedigt dus de overtuiging van hem die eenen godsdienst belijdt; maar zij miskent die van den atheïst. Beiden schijnen toch op gelijkheid voor de wet aanspraak te kunnen maken. Daarenboven, een eed welke zich uitstrekt over de handelingen van een mensch gedurende een verloop van ettelijke jaren, ia bij uitstek vaag. Er kunnen omstandigheden zich voordoen welke niet voorzien zijn en ook niet voorzien hadden kunnen worden. Men ga slechts de eeden na welke een Fransch staatsambtenaar gedaan heeft, die zijn land diende van 1788 tot 1831. Verliest onder zulke omstandigheden de eed niet de waarde welke men er nog aan zou willen hechten Uit een utiliteitsoogpunt is wellicht de eed der getuigen voor den rechter te verdedigen. Daar wordt ge zworen om in eene zekere zaak de waarheid te zeggeu, en de uitvoering volgt dadelijk op de belofte. Het is mogelijk dat zulk een vorm een slapend rechtsbewustzijn wakker maakt en de maatschappij een getuigenis bezorgt dat zij anders zou derven. Ook daarbij vergete men echter niet dat <ie strafbepaling een grooteu invloed uitoefent en dat deze ook zonder den eed zou toe te passen zijn. Men stelle zich daarentegen den man voor wien de immer hooge taak is opgedragen om zijn volk te vertegenwoordigen in 's lands raadzaal. Een eerlijk man zal daar zijn plicht naar boste weten doen, ook zonder eed. Zal echter de oneerlijke zich gebonden achten door den eed, en meer nog, mag de wetgeving uitgaan van het beginsel dat men daar, of waar ook, zijn plicht doet omdat men het in zekeren plechtigen vorm beloofd heeft? (Prijs der plaatsing 30 cent per regel.) Chronische ziekten der ADEMHALINGS WERKTUIGEN NIEUW GENEESMIDDEL Volgens Rapport aandeSociété Medical# Thérapeotiqne te Parijs I Chronische Bronchitis, Asthma, Hoest en Catarrh op de longen radikaal genezende, en krachtig werkend bij longtering. Parijs, Pharmacle GARDY, 45, rue Caumartin. Te Middelburgbij V. D. KAMER, Apoth. Graanmarkten enz, Middelburg, 27 Mei. De middelmatige aanvoer van heden was alleen uit Walcheren en meestal tarwe. De veranderde noteering in de prijzen bepaalt zich tot tarwe die voor handel en con- sumtie 25 cent hooger is gekocht. De prijsno tering is als volgt Goede Walchersche tarwe 10.25 a 10,50 mindere soort 9.50 a 9.75 rogge 7 50 wintergerst 6Walchersche zomergerst f 5.25 a 5.50goede Walchersche witte boonen 14 a f 14.50geringe Boort 13 a f 13.50Wal chersche bruine boonen 15.60 a 16; dito paarden boonen 8.50 dito groene kookerwten 12 a 13. gemiddelde marktprijzen. Versche boter 0.90 a f 1.eieren per 100 stuks 3.00. Bergen op Zoom, 27 Mei. Puike jarige witte tarwe /10.— a 10 75nieuwe dito 8.a 10. mindere 6.50 a 7.75roode 7.—a 11.— rogge f 7.75 a 8.50boekweit 5.50 a 5.60; nieuwe dito 5.— a f 5.80zomergerst 4.75 a 5.25; haver 8.a 9.kookerwten/' 10a /ll.paardeboonen 7.80 a 8.75 kanarie zaad f 9.76 a 10.25brnineboonen 8.a 14 witte boonen 9.a 14.50duivenboonen ƒ9.a ƒ10.—. Suiker onveranderd 26) op 88graden; meias sen ongevraagd; boter per stuk kilo eieren per 26 stukB f Pry zeil vau Effecten. Amsterdam, 26 Mei 27 Mei. STAATSLEENINGEN. Nederl. Cert. N. W. Sch. 2) pot. 65 65) dito dito dito. 3 78) 78) dito dito dito. 4 101 101 dito Obl. 1878 1000 4 101) 101) België. Certificaten2) Frankrijk. Origin. Inschr. 3 Hongarije. Obl. Leening 1867 fl. 1205 87) dito Goudleenning5 72) 73 dito dito fl 500 6 89) 89) Italië. Cert. Adm. Amsterd. 5 Oostenrijk. Obl. Mei-Nov. 5 61 61) dito Febr.-Aug. I 61 dito Jan.-Juli. 5 61) 61) dito April Oct,6 61) dito dito Goud 4 74) Polen. Obl. Schatkist 1844. 4 77) Portug. Obl. Btl. 1853/1869. 3 51) 51J-J dito dito 1876. 6 dito dito 6' Ser. 1878 100 6 100) Rusland. Obl. Hope C. 1798/1815 5 96) 96} Cert. Inschr. 5' Serie 1854. 5 58/) 53} dito dito 6e 1855. 5 80) Obligatiën 1862 5 86} 86} dito 1864 f 10005 93} 93} dito 1864 1005 91) dito 1877 dito5 92 92) dito Oostersche le serie. .„5 56) 56} dito dito 2« 5 57 57} dito dito 8' ...6 57} 57} dito 1872 gecons. dito. 5 87^r 87jf dito 1873 gecons. dito. 5 88 883^ dito 1850 1" Leening dito. 4) 87} 87} dito 1860 2' Leeniug dito. 4} 84} 84^ dito 1875 gecons. dito 4} 79} 80 Cert. Hope C° 1840 4 62) 62} dito 2', 3" i' Leen. 1842 44. 4 63^ Obligatie-Leening 1867/69. 4 77} 77} dito dito 1859 3 M Cert. van Bank-Assign. 6 JS} Spanje. Obl. Buit. 1867/75. 1 17) 17) dito dito 1876 2 39} 40 dito Binnenl. Es. 5000-10000 1 16} 16} dito dito 1876 2 36) 36} Turkije. Obl. Alg. Sch. 1865 5 915 9-& dito dito 1869 6 10} 10 Egypte. Obl. Leening 1876 6 58} 58} Spoorw. dito 1876 5 Vereen. Staten. Obl. 1877 4 dito dito Obl. 1876 4} dito dito 1871 5 101} 101} dito dito 1861 6 Brazilië. Obl. Londen 1865 5 96} dito Leening 1875 5 93) 94 dito 1863 1004è 96 96 1NDUSTBIEELE EN FINANCIEELE ONDERNEMINGEN. ISederl. Afr. Hand.-V. Obl. 5 pet. 21 21 Ned. Hand.-Maatsch. Aand. rescontre. 5 Ned. Ind. Handelsb. Aand. 130} Stoomvaartm. Java Obl. 5 dito Zeeland Aand dito 1 Obl5 dito gegaraud. dito 4^ 101? Duitschland. Cert. Rijks bank Adm. Amsterdam. Oostenrijk. Aand. Nat. B. 119} 120 SPOORWEG-LEENIN GEN. Nederland. Holl. IJz. Spw. Obl. 18715 pot. 107} dito Maats, tot Expl. van St.- Spw. Aand119 Ned. Centr sp. Aand. 250. 23} 23} dito gestemp. Obl. 235. 58 58 Ned. Ind. Spoorw. Aand. 142 Ned. Rij n-spw. volgef. Aand. N.iBrab. Boxt-, Obl. 1875. 5 71} 71) dito dito 2" Hypoth20 20 llongariie. Theiss. Spoorw. Aand. tl. 200 5 102 dito dito Obl6 83 83}

Middelburgsche Courant | 1880 | | pagina 3