"buit; Laatste berichten, Benoemingen en besluiten Kunst nieuws. Rechtszaken. WeerkundigsJ Verkoopingen en aanbestedingen. te Middelburg. De zilveren medaille wordt niet toegekend. Voor 6 bloeiende rozen in even zoovele soorten, (stam of strnik)niet ingezonden. Voor 6 bloeiende Acacia, in even zoovele soortenniet ingezonden. Voor 6 bloeiende Azalea Mollisde zilveren vergulde medaille aan P. D. G. Klinkenberg, tuinbaas bij den heer De Brnijn van Melis- en Mariekerke te Koudekerke. De zilveren medaille aan W. M. de Witte, tuinbaas bij mr. A. P. Snouek Hurgronje te Middelburg. Voor 20 bloeiende Cineraria de zilveren medaille aan J. M. Jan sen, tuinbaas bij jhr. Van Doorn, te Koude kerke. De bronzen medaille wordt toegekend aan C. Schoonenboom, tuinbaas bij mej. Van den Broecke, op Duinvliet. Voor 10 bloeiende Primula Chinensis: de zilveren medaille wordt niet toegekend. De bronzen medaille aan J. M. Jansen, tuinbaas bij jhr. Van Doorn van Koude kerke, te Koudekerke. Voor 10 bloeiende Primula voor den vrijen grondde zilveren medaille wordt niet toegekend. De bronzen medaille wordt toegekend aan J. Harthoorn, te Middelburg. Voor 20 bloeiende Calceoloria (uit zaad)de zilveren medaille wordt toegekend aan P. G. Stomps, bloemist te Middelburg. De bronzen medaille wordt niet toegekend. Voor 12 bloeiende Beseda: de zilveren medaille aan de firma A. Blaas Ez., bloemist te Middel burg. De bronzen medaille wordt toegekend aan P. G. Stomps, bloemist te Middelburg. Voor 6 bloeiende Scarlet Pelargoniumde zilveren medaille wordt niet toegekend, *- De bronzen medaille aan W. M. de Witte, tuinbaas bij mr. A. P. Snouek Hurgronje, te Middelburg. Voor 10 sierplanten (voor de kast of de kamer): de zilveren medaille en 6 aan J. P. Langejan, tuinbaas bij mevr. Van der Feen, te Middelburg. De bronzen medaille en f 3 aan de firma A. Blaas Ez.; bloemist te Middelburg.Voor20Coniferen: de zilveren medaille en 6 aan W. van de Putte, boom- kweeker te Middelburg. De bronzen medaille en f 3 worden toegekend aan W. M. de Witte, tuinbaas bij mr. A. P. Snouek Hurgronje te Middelburg. Voor 12 bloeiende heesters met afvallend blad voor den vollen grond: Geene medailles worden toegekend. Voor 10 heesters met gekleurde bessen. Aucuba, Arditia, Slcimmianiet ingezon den. Voor 20 groenblijvende heesters voor den vrijen grond, (geen Coniferen)niet ingezonden. Voor 6 hang- en 6 klimplanten: de zilveren medaille aan F. D. G. Klinkenberg, tuinbaas bij den heer De Btuijn van Melis- en Mariekerke, te Koudekerke. De bronzen medaille wordt niet toegekend. Voor G mossen (voor de warme kast)de zilveren medaille aan F. D. G. Klinkenbergtuinbaas bij den heer De Bruijn van Melis- en Mariekerke, te Koudekerke. De bronzen medaille aan J. van Sluijs, tuinbaas bij mr. Lantsheer, te Oostkapelle. Voor 12 varen. (Geen boomvaren): de zilyeren medaille aan J. van Sluijs, tuinbaas bij mr. Lantsheer, te Oostkapelle. De bronzen medaille aan F. D. G. Klinkenberg, tuinbaas bij den heer De Bruijn van Melis- en Mariekerke, te Koudekerke. Voor de grootste verzameling (in de meeste verscheiden heid) van planten geschikt voor banden of randen, van elke soort minstens 6 potten: de zilveren medaille aan P. G. Stomps, bloemist te Middel burg. De bronzen medaille wordt niet toegekend. Voor de schoonste verzameling Phormium in de meeste verscheidenheid: de zilyeren vergulde medaille aan W. M. de Witte, tuinbaas bij mr. A. P. Snouek Hurgronje, te Middelburg. De zilveren medaille aan P. G. Stomps, bloemist te Middelburg. Voor de 2 schoonste en grootste Viburnum Tinus: De zilveren vergulde medaille, uitgeloofd door de Botanische en luinbouwvereeni- ging te Middelburg aan den heer A. M. Tak, te Middelburg. De zilveren medaille, uitgeloofd door dezelfde vereeniging, wordt niet toegekend, als zijnde op dit artikel slechts eene inzending ingeko men. Voor het sierlijkst geschikt handbonquet de zilveren medaille wordt niet toegekend. De bronzen medaille aan P. G. Stomps, bloemist te Middelburg. Voor het sierlijkst geschikt braids- bouquet: niet ingezonden. Voor de sierlijkst geschikte bloemen (in beker of schaal) tot ver- Biering eener tafel: de zilveren medaille wordt niet toegekend. De bronzen medaille aan N. J. van Heijll, tuinbaas bij mr. A. M. Becius, te Souburg. Voor eene verzameling tuinmeubelen en tuinsieradende zilveren medaille wordt niet toegekend. De bronzen medaille wordt toege kend aan H. J. Martijn, te Middelburg. Voor eene verzameling tuingereedschappen: de zilveren medaille aan de hceren J. Feignat comp., te Amsterdam, De bronzen medaille wordt niet toegekend. Voorts zijn nog toegewezen de volgende be schikbare medailles Een zilveren vergulde medaille aan J.P .Langejan, tuinbaas bij mevr. van der Feen, te Middelburg. Een zilveren vergulde medaille aan A. Antheu- nisse, tuinbaas bij mr. Lambrechtcen van Kitthem, te Middelburg. Een zilveren medaille aan W. M. de Witte, tuinbaas bij mr. A. P. Snouek Hurgronje te Middelburg. Een zilveren medaille aan F. D. G. Klinkenberg, tuinbaas bij den heer De Bruijn van Melis- en Mariekerke, te Koude kerke. Een zilveren medaille aan J. Hendrikse, tuinbaas bij mr. W. J. Snouek Hurgronje, te Middelburg. Een bronzen medaille aan P. G. Stomps, bloemist te Middelburg. Een zilveren vergulde medaille aan N. J. van Heijll, tninbaa bij mr. A. M. Becius, te Middelburg. Een bronzen medaille aan P. Bassie, bloemkweeker te Middelburg. Een zilveren medaille aan P. Tange, bloemkweeker te Middelburg. Een zilveren medaille aan L, Blaas, tuinbaas bij mevr. Vis, te Grijpskerke. Een bronzen medaille aan W. van de Putte, boomkweeker te Middelburg. Een bronzen medaille aan J. M. Jansen, tuin baas bij jhr. Van Doorn van Koudekerke, te Koudekerke. pensioenen. Pensioen verleend aan C. Twisk, gewezen rijksveldwachter 3o kl., opziener der jacht en visscberi) te Zijpe, ad. /234 'sjaars. kunsten en wetenschappen. Benoemd tot directeur van het kon. kabinet van schilderijen te 'sGravenhage S. van den Berg, tot dusver onderdirecteur van dat kabinet. Op verzoek, eervol ontslag verleend als directeur der rijksverzameling van kunstwerken en be waarder van het paviljoen bij Haarlem, aan E. Koster en in zijne plaats bnoemd 0. J. Gonnet. burgemeesters. Benoemd tot burgemeester der gemeente Hemelumer Oldephaert en Noord- wolde, C. W. C. Th. Visser. registratie en domeinen. Benoemd tot ont vanger der registratie en domeinen te Kampen J. S. Kaempff, thans in dezelfde betrekking te Vianen. Onderwijs, Volgens een opgave in het DagFad zonden hier te lande 525,000 kinderen lager onderwijs ontvangen, van welke 300,000 de openbare school, 125,000 de geloovig- protestantsche sohool en 100,000 de katholieke bijzondere scholen bezoeken. Voor die 300,000 „openbare" schoolkinderen zouden dan noodig zijn 750 scholen met 750 hoofdon derwijzers. Die cijfers lijken nergens naar. Het getal leer lingen, die op 31 December 1878 de dagschool bezochten, bedroeg 531,110; van deze bezochten 402,604 kinderen de openbare scholen, 5448 kin deren de gesubsidiöerde en 123,058 kinderen de niet gesubsidieerde bijzondere scholen. Het getal openbare scholen bedroeg 2731 met 2663 hoofd onderwijzers. In plaats van 300,000 kinderen voor de open bare en 225,000 voor de „geloovige" scholen, heeft men 402,604 voor de eerste en 128,506 voor de bijzondere scholen. Te beweren, dat alle bijzondere scholen „geloovig" protestantsche ol katholieke zijn, is al even onjuist als al die cijfers. Tal van bijzondere scholen zijn op dezelfde leest geschoeid als de openbare, en iedereen weet, dat onder de meergegoeden van de bijzondere neutrale scholen zeer veel gebruik wordt ge maakt. Fad,) Molière's Tartufe, opnieuw vertaald door den heer Alberdingk Thym, is door Bet Nederlandsch Tooneel te 's Gravenhage opgevoerd. Louis Bouwmeester speelde de titelrol; mej. C. Poolman die van JDorine-, de beer Spoor Orgon mevr. Kleine Mad. Pernelle, de schoonmama; mevr. Sluiters Blmire mej. A. Sabiairolles Mariannede heer De Vos Valère en zijn kunstbroeder Schoonhoven Cléanie. De vier eerstgenoemdeu worden zeer geprezen. Do vertaling moet voortreffelijk zijn, zooals van den begaafden kenner van het Fransch en Neder landsch der 17e eeuw te verwachten was. Aanstaanden Zondag zal door de rederijkers kamer Auroravan Goes, in den schouwburg alhier eene voorstelling gegeven worden, waarvan het programma als eerste nommer bevat De Werk staking, het schoone dramatische gedicht van Fr. Coppee, in onze taal bewerkt door den heer Wertheim. Dit werk heeft onlangs, bij het bezoek dat door den Franschen dichter te Amsterdam gebracht werd, op het talr^ke publiek in den stads-schouwburg aldaar een diepen indruk te weeg gebracht. Voorts komen op het programma voor het aandoenlijke stukje De Werkstaking van R. Faassen en het blijspel Dat heeft mijn Commensaal gedaan, van J. H. Janssen. Aurora heeft zich bij ons publiek een zoo goeden naam verworven, dat eene verdere aanbe veling onzerzijds overbodig mag geacht worden. De heer De Pourtalès van Parijs heeft in De Brakke Grond te Amsterdam voor f 18,500 de schilderij gekocht van Frans Hals, bekend onder den naam van Leve de Trout In het laatst der vorige eeuw veranderde dit stuk voor f 17 van eigenaar. De heer Goldschmidt van Frankfort kocht voor f 4000 een Kaarslicht van Gerard Don, waarvoor in 1872 op de veiling- Hodshon f 7000 werd besteed. Dezelfde kocht een Dorpsfeest, geteekend David Teniers, voor 810. Een schilderij van Emanuel de Witte bracht f 7500 op. Bhl De brievenbesteller J. V., die inde vorige week terecht stond, beschuldigd van inbraak aan hot postkantoor te Amsterdam, is door hot ge rechtshof aldaar schuldig verklaard aan dat feit en veroordeeld tot eene tuchthuisstraf van 5 jaren. Werd dezer dag en medegedeeld dat een vech tersbaas zijn tegenpartij een gedeelte van de lip afbeet, nu wordt uit Oud-Ze venaar gemeld dat bij een kloppartij tusschen een paar jongens aldaar, de een den ander letterlijk een oor afsloeg. Te Langweer bootste een jongen bet geluid van een slapenden hond na. De hond werd wakker, sprong verschrikt op en beet hem in 't gezicht, met dat gevolg dat de neus er letterlijk bij hing. Een bevestigiog dus van 't spreekwoord „men moet geen slapende honden wakker maken"! Het tekort der Arnhemsche tentoonstelling van het vorige jaar is thans vastgesteld op 54.566, tcügevolge waarvan de deelnemers aan het waarborgfonds 36 pet. van hun inschrijving moeten storten. De hoofdlijn WinterswijkGelsenkirchen, van den NederlandschWestfaaLchen spoorweg, zal half Mei voor 't verkeer opengesteld worden. Onlangs is gemeld dat een heer uit Rotterdam zichzelf en eene dame van den dood gered had, door zich voorover tusschen de rails van den naderenden spoortrein te laten vallen, waardoor de trein, zonder hen aau te raken, over hen heen vloog. Het Bolt. Ml. licht dit bijna ongeloofe- lijke geval thans aldus toeDe heer Cohen bevond zich op het spoorwegstation te Luik in gezelschap van een heer, toen een jonge dame aan kwam loopen, met een tasch aan den arm, haar weg nemende over de rails. Op eens ziet de heer Cohen dat die tasch losgaat en verschillende voorwerpen over de rails vallen. Hij komt haar te hulp en zoekt met zijn reisgezel het gevallene op. Plotseling slaakt deze laatste een kreet „God! daar is de trein", en loopt weg. Het was een koeriertrein uit Aken. Toen de in nood verkeerenden het gevaar zagen, was het te laat om te wijken. Men weet hei redmiddel door den heer Cohen aangewend. De naam der dame is mej. Tettenrode, wonende te Brussel. Ooder het opschriftEen speelplaats voor kinderenleest men 't volgende in 't Handelsblad'. „Kijk, gisteren zat hij nog dicht, maar nou is hij uitgekommen" zei een vier- of vijfjarig heu veltje, terwijl hij op een pasontloken rooden bloemknop wees. Het was natuurlijk geen zaak om den kleine te vertel'en dat zij Pyrus japonica heete: 't kind zou misschien gedacht hebben dat het een vloek was en gaan schreien. Daarenboven, wat beteekent ook zoo'n barbaarsehe naam bij den aanblik van zoo'n lief bloempje en zoo'n aardig natuuronderzoekertje Die aanblik verkwikte ons gisteren, toen we de nieuwaangelegde speelplaats op het Fuuen be zochten. Haasten we ons erbij te voegen dat een oningewijde daar misschien vruchteloos naar dien kindertuin zou omzien, want hij is door een blok woningen en een muur van den openbaren weg gescheiden. Niettemin verdient hij de aandacht, daar het feit, dat een patroon, die woningen voor zijn werklieden laat bouwen, hun kinderen een lommerrijk plekje van ongeveer twaalfhonderd meter oppervlakte schenkt, niet zonder beteekenisis. Een 64tal gezinnen van arbeiders aan de bier brouwerij de Gekroonde Valk geniet dit voorrecht en, mogen we er bijvoegen, waardeert het. De woningen, voor zoover wij er een kijkje in namen, zagen er uit gelijk men dat van de goede Hol- landsche huismoeder gewoon is, en in den tuin wordt geen bloempje gedeerd. Het jonge volkje, dat ravotten wil, begrijpt dat niet de perkjes, maar de breede paden en die groote hoop zand daar de aangewezen plaats voor zijn. En als weldra de gymnastiektoestelien gereed zijn, zal het zich ook te dien opzichte niet onbetuigd laten. Doch de bloemen aanraken, dat ware heilig schennis Mocht soms een dartele hand er zich in een onbewaakt oogenblik naar uitstrekken, al die kleine eigenaars want dat zijn nu onze bloemen zeggen zo zouden er wei gauw een stokje voor steken. Ook de ouders kunnen des noods een oog in 't zeil houden uit hunne achterramen, maar 't is tot dusver nog niet noodig geweest. Nu de kleinen die sierheesters en planten als 't ware zien groeien, bekijken zij ze met een heel ander oog. Zij behoeven niet langer op gezag van meester te gelooven dat die ontwikkeling zoo schoon iszij zien 't zelf, en schoonheid boezemt, vooral in 't kindergemoed, bewondering in. Ook voor de ouders is die speelplaats een zegen. Moeder behoeft niet naar het venster te vliegen als zij rumoer op straat hoort; zij kijkt alleen eens van haar werk op om, zij 't ook op eenigen afstand, van harte deel te nemen aan de pret harer jongens. In het drijvend drogedok (Koninginne-dok) te Amsterdam komt steeds meer bedrijvigheid. Zoo ging de Celebes er gisteren uit om plaats te maken voor de Corneliaen heden zal erin opgenomen worden het stoomschip Schiedam van de Ned. Amerik. Stoornv.-Maatschappij. Met de verhuring der aan de overzijde van de Maas te Rotterdam gebouwde huizen wil bet niet bijzonder vlotten. De meeste woningen aan de Rozenstraat zijn belat grjjk in huurprijs ver minderd, zonder nog huurders te kunnen vinden. Nog altijd ontbreekt er dan ook nogal eenig gerief. Zoo is de waterleiding nog niet gelegd omtrent een rioolstelsel verkeert men in het onzekere en de handelsbeweging heeft zich nog niet voldoende verplaatst om veel vertier te ver oorzaken. Het Nieuios van den Dag plaatste in 1879 voor f 155,600 advertentien. Dit was f 20,000 meer dan in 1878, toen de prijzen lager waren terwijl het hooger aantal geabonneerden ruim 2000 bedroeg. Het vastgestelde dividend bedraagt f 26.75 van de eerste en f 175 van de tweede reeks aandeelen 22 April des Sarah Bernhardt heeft den volgenden brief geschreven aan den heer Perrin, den administra teur-generaal der Comédte Frangaise Mijnheer de administrateur, Gij hebt mij gedwongen te spelen toen ik niet voorbe reid was. Gij hebt mij slechts acht repetities op het tooneel toegestaan en het stuk i» in zijn geheel slechts drie keeren gerepeteerd. Ik kon niet besluiten voor het publiek te verschijnen; gij hebt het bepaald geëischt. Wat ik voorzag is gebeurd. Het resultaat der voorstelling heeft mijne verwachting nog overtroffen. Een beoordeelaar heeft beweerd dat ik de Virginie uit de Assommoir bad gespeeld in plaats van de Dona Clorinde uit de Aventuriere. Dat Zola en Emile Augier het mij vergeven. Dit is mijn eerste échec in de Comédie Frangaisehet zal het laatste zijn. Ik had u gewaarschuwd den dag der algemeene repetitie gij zijt toch met uw denkbeeld doorgegaan. Ik houd mijn woord. Als gij dezen brief zult ontvangen zal ik Parijs verlaten hebben. Wil, mijnheer de administrateur, mijn onmiddellijk ontslag aannemen en verzekerd zijn van mijne gevoelens van hoogachting. Sarah Bernhardt. Do Parijsche dagbladen maken zich over deze lichtgeraaktheid der beroemde kunstenares eenigs- zins boos. Het publiek is haar toch getrouw gebleven en riep haar Zaterdag in de naar haar inzien zoo ongelukkige rol herhaaldelijk terug. Alleen omdat de Maaudagsche tooneelcritiek in de dagbladen haar vrij streng gecritiaeerd heeft, loopt zij van haren poat weg en gaat zich ergens wegstoppen, zoodat men haar niet vinden kan. Zij verbreekt haar engagement en laat het publiek en Augier in den steek, welke laatste op een aardig sommetje als droit O?auteur gerekend had bij de wederopvoering van de Aventuriereeen zijner eerste stukken, dat in 1848 voor het eerst werd opgevoerd. Perrin schreef daarom aan Augier met het verzoek om eene schadeloosstelling van de Comédie aan te nemen, wat Augier echter weigerde, wijl de administratie der vereenigiug niet de minste schuld had. Augier spaart Sarah in zijn brief en wijt de schuld van het geheele voorval aan de beoordeelaars in de dagbladen, welke de groote actrice eerst hemelhoog verheven hebben om haar bij de eerste fout weder even sterk te laken. In de vergadering van sociétaires welke aan stonds gehouden werd, zijn twee meeningen ver dedigd. Enkelen wilden Sarah Bernhardt de boete opleggen welke zij volgens het reglement heeft verbeurdterwijl anderen eenvoudig geen notitie van haar meer wilden nemen en haar vervallen beschouwen van haar deelgenootschap in de Comédie Frangaise. Ten slotte werd gisteren mid dag besloten haar een proces aan te doen. Gisteren werd alhier in het openbaar te koop Een huis en erve met tuin, in de Lange St. Pie terstraat, alhier, wijk F no. 51, verkocht voor f3273 Een huis en erve met tuin op de Heerengracht, alhier, wijk M no. 39, verkocht voor f 3500. Een huis en erve met tuin, zijnde winkelhuis, iu de Lange Delft, alhier, wijk B nos. 131 en 132 en een pakhuis in de Strooport, wijk B nos. 64 en 65, samen verkocht voor 8000. Amsterdam. Het stoomschip Koning der Nederlanden, gezagvoerder Bruijnsis gisteren avond te 8 u. 30. m. te IJmuiden en heden mor gen te 10 u. 30 m. van Batavia alhier aangeko men. tweede kamer. Tengevolge der ontvangst van een adres van de heeren Hardenbroek c. s. is de behandeling der geloofsbrieven van den heer Bastert tot Maandag uitgesteld. De behandeling van het wetsontwerp betreffende de fabriek- en handelsmerken werd voorgezet. Art. 8 werd met 28 tegen 25 stemmen verworpen, zoodat het recht tot uitsluitend gebruik van een merk aan den oorspronkelijken eigenaar blijft, ook bij overdracht zijner fabriek of handelsonderne ming, zoolang de oorspronkelijke eigenaar zijn in schrijving niet laat doorhalen, eu als bij haar binnen 15 jaren hernieuwt. Daarna werd het wetsontwerp eenparig aangenomen, met bepaling van den termijn van invoering op 1 Januari 1881* Vervolgens werd de discussie aangevangen over het wetsontwerp, bevattende nadere bepalingen omtrent den suikeraccijns. De heeren Holtzmann en Heijdeniijck ontkenden de beweerde misbruikeu der raffinadeurs niet, waardoor de inkomsten der schatkist uit den accijns achteruitgaan. De heer Hol'zmann stelde voor bij het onderzoek naar het suikergehalte de methode van titrage aan te nemen. Londen. Lord Hartington is bij de koningin ontboden; het gerucht loopt dat hij ten behoeve van den heer Gladstone vande vorming van een kabinet zal alzien. Vlistinjjen» Het barkschip Triplexis in het Oostgat aan den grond geraakt, verscheidene sleepbooten en een Nederlandache loodskotter zijn tot hulp derwaarts vertrokken. NAMEN Ba- DER rom. PLAATSEN. afwijk. N. Shields 9.9 Sylt 0.3 Hartlepool 10.2 Swinemuüde 2.5 Hamburg - - 0.6 Delfzijl 1.8 Groningen. 1.9 Helder. 2.0 Yarmouth. VJissingen. 1.8 Maast l icht '1 Valentia. 3.6! Portsmouth 1 Grisnez - 1.1 I Parijs St Mathieu. 10 fl O.Olil Biarritz 1-2 Grootste verschil in I 'a ochtends 8 ureuj des namiddags: Barometer tc Middel Thermometer 22 Apr. 's morg. 8 'sav. 5 n. 5| Hoezeer het ontslfl field gisteren nog nfl opgenomen, is het( het heeft aangenon hoofdambtenaren hi] hebben geschreven De Engelsche etiquel stratie vóór het oiüa das waarschijnlijk dd berichtten bijna al d| de aanstaande prenI was daarmede volsfj Granville, als de oul en litreen zoo hem voorbij te gaanl te kiezen welke dan zou dat vooi Gladstone en niet moeten pleiteD, vol welks richting lor| te veel opportunist i de Engelsche zijde ken. De Pall Mall Hartington verre Gladstone, maar vera nieuws nog niet. Za heid streng af in lib Uitdrukking zouden I Hartington en Granl Gladstone, Chambel drukt op de moei beide elementen, onderscheiden voor j moet beschouwen deeldheid te zaaien I voor hoeveel men I zuivere voorstelling blik. Het is zekd boezem der liberal uiteenloopen. Zij behoeft haar daaron te maken. Trouwl ondankbaar, wanneJ tijd ons het uitsluit| De bestemming Léon Say voor Fransche republiek wordt druk besproa van het Journal de\ digste bladen dei- staatsman zijne oil liberale pers begro voorliefde, hoezeer I Lemoinne voor de pl eene open vraag gelegenheid om n wel vooruitgaat, Débats verlaat vod Brussel. Metdenhed Was reeds in de pol hem wacht eene ten volle berekend van een nieuw hano en Frankrijk, waarJ De drang tot inbezitneming, welk zich machtig genoel element in de verba worden nieuwe pos| plant in on her berg? streven, dat de eejl op verschillende p! wust, een goedenj J zedelijk gebied na.l de eilanden der Sti te kiezen en BelJ delsbetrekkingen in 1 op al wal

Middelburgsche Courant | 1880 | | pagina 2