Kerknieuws. Weerkundige waarnemingen. z Algemeen Overzicht Réc Voordeel !5* Haride Prijzen opvoeren en tegen een zeer lagen prijs den toegang openstellen. Loffelijker bestemming van den rustdag voor het volk is niet licht te bedenken. Wij vinden niet vermeld of de Nederlaudsche tekst van De Schepping, welke wij meenen door dr. Heye, uitmuntend bewerkt is, gebruikt zal worden. Wenschelijk ware zulks alleszins. Sedert 10 jaren zijn in ons land 15 schilderijen van Frans Hals publiek verkocht en naar 't bui tenland gegaan. Thans hangt in deze week een 16e, een zijner beroemdste stukken, te Amsterdam hetzellde lot boven 't hoofd. En de beroemde vier familiestukken van het Hofje mn Berendein staan nu, volgens de Kunstbode, werkelijk inge pakt en gereed om het land uit te gaan. De voorstanders der leer„de duiten gaan boven de kunst", kunnen tevreden zijn Op 2 Mei a. herdenkt de heer F. Botgorschek, solo-fluitist van Z. M. den koning, den dag waarop hij voor 40 jaren zitting nam in het Haagsche orkest. De buitengewone zitting der algemeene synode van de N. H. kerk is op 14 dezer geopend. De vergadering heeft met belangstelling kennis genomen van het verslag der synodale commissie, bevattende eene uiteenzetting der verschillende in de kerk ontstane verwikkelingen, en eene mede- deeling van wat door de commissie naar aanleiding van onderscheidene bij haar ingekomen stukken is verricht. De handelingen der synodale com missie zijn door de vergadering goedgekeurd. Door de synode is bepaald dat artt. 22 en 64 van het regl. voor kerkelijk opzicht en tucht in dien zin moeten worden opgevat, dat zoowel in zaken van tucht als in zaken kerkelijke geschillen betreffende, in het vonnis zelf uitdrukkelijk moet worden vermeld te wiens laste de kosten zullen komen. Eveneens is door de synode als haar gevoelen nitgesproken dat een schorsing als kerkeraadslid tengevolge moet hebben de schorsing als lid van hoogere kerkbesturen. Rechtszaken. De rechtbank te Dordrecht heeft den heer S., predikant bij de Chr. Gerefor. gemeente te Gorin- chem, veroordeeld tot eene geldboete van f 25, of 7 dagen gevangenisstraf, wegens uitdrukkingen op den predikstoel gebezigd bij de bekendmaking van het onder censuur stellen van mej. N. geb. B. Genoemde predikant, die op last van zijn kerke- raad handelde, heeft appel aangeteekend. Een zeldzaam voorkomend huwelijk is deze week te Maastricht, burgerlijk en kerkelijk, vol trokken. Do bruid was een gewezen non, die 20 j aren tot de orde der Soeurs de charitè had behoord. Om geen opzien te verwekken had de voltrekking 's morgens vroeg plaats. Door het hoofd-comité voor het te Gouda op te richten Houtmansmonument is bepaald, dat dit op den 1 Juli a. zal worden onthuld. Het gedenkteeken is vervaardigd door den heer X. Strackê, te Amsterdam. De verpleging van de zieken in het burgerlijk en militair grootgasthuis te 's Bosch zal met 1 September worden opgedragen aan de sedert eenigen tijd daar gevestigde Duitsche liefdezusters der orde van den H. Borromeus. Een der leden van het college van regenten heeft tengevolge van dit besluit zijn ontslag genomen. De geneesheeren van het gesticht moeten ook niet bijzonder met de nieuwe regeling zijn inge nomen. Tengevolge der hooge eischen van de Hol- ik aan de academie werd opgenomen, vestigde de aandacht van een goeden leermeester op mij en liet geen maand voorbij gaan zonder mij bij zich te ontbieden, om te zien wat ik geteekend of geschilderd had. Ik stak in mijn armoedige plunje zeker erg af bij de andere leerlingen; want het duurde een heelen tijd eer ik met mijn werk genoeg verdiende om behoorlijke kleeren te koopen en de jaren verliepen onder ijverig streven, tamelijk veel ont beren en blijmoedig hopen en vertrouwen. Ik kwam vooruit in de kunst en ook, ofschoon langzaam en onvolledig, in algemeene ontwikkeling. Het talent van mijn leermeester was veelzijdig want hij was groot in de christelijk-historische kunst, luimig als genreschilder en edel als portret schilder en ik begon mij nu met allen ernst op dit laatste vak toe te leggen, in plaats van alles te willen wêergeven wat ik in het dagelij ksche leven aantrof. Nadat ik drie jaar in de school van dez enmeester was geweest had ik het zoover gebracht dat de graaf voor mij poseerde en daar ik zooveel van hem hield, viel het mij niet moeielijk om van dien knappen man, met zijn ridderlijk voorkomen, een goed portret te maken en ik was buiten mij zei ven van blijdschap toen mijn meester mij aanried om niet alleen dit portret, maar ook een tafereel in het bivouac, dat ik gedurende de manoeuvres geschetst en later uit gewerkt had, naar de tentoonstelling te zenden, die in den herfst geopend werdterwijl ik mij bezig hield met te dingen naar den prijs der academie voor een toelage om te reizen, waarvoor bijna altijd een geschiedkundig onderwerp werd opgegeven. {Wordt vervolgd.) landsche zeevarenden hebben de reeders van houtschepen te Nieuwediep weder 40 matrozen uit Noorwegen aangeworven, die met lager loon tevreden, in hun eischen wat de voeding betreft minder eischend en bovendien in den regel niet aan den drank verslaafd zijn. De vereeniging Arbeid adelt heeft van H. M. de koningin een bestelling gekregen van goederen voor de luiermand. De tramweg te Rotterdam heeft in 't geheel gekost 182.038. Er zijn in 1879 gekocht 150 paarden, waarvan verkocht en gestorven 15, zoodat er op 31 December waren 135, te zamen ter waarde van f 72132 of f 534.31 per paard. Op de vier lijnen, die op verschillende tijden van dat jaar in exploitatie werden gebracht, zijn ver voerd 912,189 personen, in 136,989 ritten, gemid deld 6.6 personen per rit. De opbrengst van dat vervoer was 96,593. Met den aanleg van den stoomtramweg van Haarlem naar Leiden zal spoedig een aanvang gemaakt worden. Te Utrecht houdt eene commiss'e van afge vaardigden van verschillende vereenigingen zich bezig met het ontwerpen van plannen voor de oprichting van een volks-koffiehuis, waar de werkman goede tijdschriften, eenige spelen en gezonde spijzen en dranken, doch geen sterken drank, zal kunnen bekomen tegen matigen prijs. De Engelsche admiraliteit heeft eene keuze gedaan voor mitrailleuses op oorlogschepen, met het speciale doel om deze te beschermen tegen torpedo-booten. Zij koos het systeem Nordenfelt, eene mitrailleuse met vier loopen welke twaalf stalen projectielen in de seconde kan afschieten. Te Chièvrevers in Henegouwen is een zon derlinge wedstrijd gehouden tusschen hengelaars. Meer dan 200 concurrenten stonden op afstanden van 5 meters van elkander aan den oever van het kanaal van Ahl naar Blaton. De wedstrijd duurde een ganschen dag en de winner had een zootje" bij elkaar gehengeld van 98 stuks, een resultaat om een Leienaar jaloerseh te maken. Het schijnt in sommige streken van Lapland treurig gesteld te zijn. In eene correspondentie van de Murmanskische kust (Noordelijke IJszee) komt de volgende sombere schildering voor. „De grootste geesel van ons land zijn de vreemde opkoopers, die hier in den regel in het voorjaar komen en, gebruik makende van de verzotheid der Lappen op eterken drank, hun de gansche opbrengst hunner vischvangst afnemen voor een vaatje rum. Voor een glas van dezen drank zou een Lap zijn vrouw en kinderen ver- koopen, en deze hebbelijkheid wordt door de kooplieden zorgvuldig onderhouden. Door deze verslaafdheid aan den sterken drank vervallen de Lappen langzamerhand in eene groote verslap ping naar het physieke en een moreel verval dat haast met vernietiging geiijk staat. Er is hier geen enkele school, en het zou niet overbodig zijn er eene te stichten opdat het jonge geslacht niet geheel en al verloren ga." De bakkersknechts te Parijs voeren reeds sedert maanden een strijd om verhooging van loon, waarbij door ben steeds op den voorgrond is gesteld om het werk niet te staken wegens de groote nadeelen voor de gansche stad aan zulk eene grlve verbonden. Men denke zich Parijs op een morgen zonder broodDoor voortdurende samensprekingen met de patroons hebben z^ ten deele hun doel bereikt, zoodat, zonder de "uren overwerken, het minimumloon thans f 21.60 in de week bedraagt. Een tweede bezwaar dat uit den weg is geruimd is hunne afhankelijkheid van de placeursde tusschen personen tusschen patroons en werkliedenwier van beide zijden betaalde bezoldiging meer van het loon wegnam dan strikt noodig was. De werklieden hebben thans eene vereeniging opgericht die acht kantoren van plaatsing in Parijs zal instellen, door de vereeni ging zelve bestuurd, waar patroons die werk krachten en arbeiders die werk zoeken, elkander kunnen ontmoeten. Aan die vereeniging zal tevens een zieken- en pensioenkas verbonden worden. Voor de 11e correetioneele kamer der Parijsche rechtbank werd deze week de klacht behandeld van zekeren Trives, een doofstomme, tegen den doofstommen Griolet, wien hij eerst had beschul digd zijDe vrouw, .de doofstomme Irma Maria Trives, geb. Peyre, geschaakt te hebben, doch aan wien hij thans te laste legde schuld te hebben aan' eene ontvreemding van voorwerpen van waarde, gedeponeerd bij een schoonzoon van Trives, zekeren Clauzêl, ook een doofstomme, terwijl Trives uit Jogeeren was bij zijn doofstommen vriend Poulain. Door beide partijen waren een aantal doofstomme getuigen gedagvaard. In Armenië heerscht het nijpendste gebrek. Enkele telegrammen geven een beeld van den toestand: Wan, 18 Maart. Wij hebben om 200 mud graan uit de staatsmagazijnen geseind. Geen antwoord. Meer dan 100 sterfgevallen in het district Agbpague; de andere districten zijn er niet beter aan toe. De slechte toestand der wegen veroorzaakt haast onoverkomelijke bezwaren. Wij verlangen naar snelle en ruime hulp. Wan, 23 Maart. Geen koren meer; levensmiddelen voor ternauwernood tien dagen voorhanden. Weigert men ons de gevraagde 50.000 mud graan, dan zal het moeilijk, zooniet onmogelijk zijn om in het leven te blijven. Tiflis, 26 Maart. De Russi sche consul te Wan seint dat de hongersnood in Agbpague onbeschrijfelijk is toegenomen; 150 sterfgevallen. Honderd meisjes uit de omliggende dorpen overnachten op de straat te Wan; 300 kinderen zijn ziek, door ongenoegzame voeding. Slechts veel geld kan helpen. Wan, 26 Maart. De stad heeft zwaar geleden in Bachekale, Chitak, Mages en Hayotzoz is de toestand verschrikkelijk De nood is zoo hoog gestegen, wijl door eene onverantwoordelijke onvoorzichtigheid zes maan den geleden al het graan uit de provincie ver kocht is. Wij hebben hulp gevraagd uit de magazijnen in Bitlis, maar de provinciale ambte naren bemoeilijken het vervoer. Komt er niet dadelijk krachtige hulp, dan is eene algemeene sterfte niet te ontgaan. Erzerum, 13 Maart. De gansche bevolking der vlakte van Passou is geheel zonder levensmiddelen. Erzerum, 16 Maart. Alleen in de stad Alaschgerd vragen 2600 menscben om brood. De uitgedeelde onder steuning is ver van voldoende. Ook in de Engelsche kolonie Victoria hebben de algemeene verkiezingen voor het koloniaal parlement een ministerie doen vallen. Het ministerie Berry moet plaats maken voor de oppositie. Men weet dat de Australische koloniën geregeerd worden door een voor vijf jaren door de koningin aangestelden gouverneur met een stel verantwoor delijke ministers en twee kamers. Laatste berichtea, Tweede Kamer. Nadat het wetsontwerp tot heffing van nitvoerreohten in N.-I. bestreden was door de heeren De Bruyn Kops, Blussé, Lenting en Teding van Berkhout, werd het ver dedigd door de heeren Heijdenrijck en De Casenibroot, als een mogelijk tegenwicht voor de toenemende Indische uitgaven en als het begin van meer doortastende maatregelen, zooals 't her stel der differentieele rechten. Ook de heer Fransen van de Putte verdedigde het, op grond dat de uitvoerrechten op de buitenbezittingen den handel niet benadeelen. Het wetsontwerp werd met 49 tegen 22 stem men verworpen. De afdeelingen der kamer werden vernieuwd en tot voorzitters gekozen de heeren Wijbinga, Van Delden, Schimmelpenninck, Blussè en Van der Linden. Eerste kamer. De heer mr. 0. W. Star Numan, commies griffier der/kainer, is benoemd tot griffier; hij werd dadelijk beëedigd en geïnstalleerd. Aangenomen werden de wetsontwerpen tot sluiting der overeenkomst met prins Frederik; tot verhoo ging van hoofdstuk, voor het bouwen van licht schepen en tot verhooging der pensioenen van de officieren van gezondheid bij de zeemacht. Het wetsontwerp tot verbooging van het traktement der leden van het militair gerechtshof te Utrecht werd verworpen met 19 tegen 14 stemmen. Konden. De koningin heeft gisteren lord Beaconsfield ontvangen en, volgens de Standard het door hem gevraagde ontslag aangenomen. Volgens de limes wenBCht John Bright zittiDg te nemen in het nieuwe kabinet met hot oog op de agrarische quae* tie in Ierland. 's Gravcnliage. Het Nederlandsch consu laat-generaal te Parijs is opgeheven. Tot Neder landsch consul aldaar is benoemd de heer Van Lier, kanselier bij het gezantschap te Parijs. 18 April des morgens te 8 uren. hamen der plaatsen. Ba- rom. afwijk. Wind Toestand der richt. kracht lucht zee N. Shields Sylt -f- 0.8 ONO 4 bew. Hartlepool 0.8 Swinemnnde 0N0 1 bew. Hamburg 1.7 NNO 1 bew. !v - Delfzijl -j- 05 N 1 1. bew. Groningen. -l. 0.7 N z. bew. Helder. 2.7 WNW 0 helder kalm Yarmouth. Vli&singen. 2.5 ZW 1 mist. Maastricht 3.2 ZW 1 betr. Valentia. Portsmouth. Grisnez 4- 3.7 W 2 helder Parijs -1-42 W 1 helder St Mathieu 0.7 zzw 4 betr. Biarritz -1- 3.1 O 3 1. bew. 19 April des morgens te 8 uren. Delfzijl Groningen. Helder. Maas', i-icht Yalentia. Portsmouth Grisnez Biarritz 4.3 ZZW 6 betr. -p 5.3 w 1 helder 5.6 ZW goed 4.3 w 2 betr. 5.3 wzw 3 helder 42 0 1 helder 4.7 z 1 1. bew. 4.5 z 1 1. bew. z 3 bew. 4" 3.4 zzo 1 1. bew. 51 zo 1 helder 11.4 z 7 z. bew. ZW 5 betr. 3.4 3.8 z 3 helder H- zzo 1 helder 2.6 zzw 5 rogen 1.5 2 bew. deining deining kalm deining hoog deining Zondag Grootste verschil in Nederland 's ochtends 8 urenM. 2.6 G. des namiddagsM. 0.9 G. Barometer te Middelburg, Graanbeurs: (Corr.) Maandag. Grootste verschil in Nederland: 's ochtends 8 urenM. 1.7 V. dès namiddags: Barometer tc Aiiddelourg, Graanbeurs: Cor r,)770 Thermometer 17 Apr. 'sa v. 11 u. 50 gi 18 Apr. 's morg. 8 u. 52 gr. 's midd. 1 u. 60 gr. 's av. 5 u. 53 gr. 's av. 11 u. 48 gr. 19 Apr. 's morg. 8 u. 55 gr. 's midd. 1 u. 68 gr. 's av. 5 63 gr. Burgerlijke stand. (Vaa 11 tot 18 April 1880.) Middelburg. Ondertrouwd A. J. Legerstee, jm. 31 j. met M. P. van der Paardt, jd. 33 j. J. L. van Ulle, wed'. 47 j. met J Ditsmeer, wed1. 47 j. P. Jacobse, jm. 24 j. met W. de Kam, jd 22 j. A. Huijsman, jm. 28 j. met J. M. Akker- mans, jd. 27 'j. K. Villée, jm. 26 j. met E. M. E. Broeksma, jd. 24 j. J. A. Frederiks, jm. 30 j. met J. A. M. Bekaar, jd. 22. BevallenM. S. Stevens, geb. van den Bosch d. N. Osté, geb. Arendse, z. J. C. sjfeijlor, geb. van Oosten, d. J. J. van der Kuip, geb. Vreke, z. J. Kuiler, geb. Bolier z. M. de Sonneville, geb. Macbgeels, z. P. Alewijnse, geb. Louwerse, d. A. van Rijswijk, geb. van Ginderen, z. M. van Peenen, geb. Leenhouts, z. A. S. Huijsman, geb. Evertsen, d. Overleden P. Westdorp, man van L. Jumelet, 54 j. C. Lakké, man van G. van de Velde, 48 j. P. J. Le Nobel, vrouw van A. J. Dockbeer, 73 j. C. van den Broeke, wed8, van W. van Velthuijsen, 74 j. C. M. Schambach, vrouw van A. Nelisse, 46 j. J. B. F. van Linschooten, z. 11 m. M. C. Matthijssen, d. 5 m. W. A. Poerstamper, z. 5 m. (Van 10 tot 17 April 1880.) Vlissingen. BevallenM. L. Breder, geb. Van Doezelaar, d. P. L. Versluijs, geb. de liegt, z. M. de Bruijne, geb. Sebunselaar, z. L. Hoeksema, geb. Schenk, z. G. van Arenthals, geb. de Wit, d. A. M. Koppejan, geb. Visser, d. M. H. H. Paijens, geb. Teeuwissen, d. A. J. P. Naerebout, geb. Nobels, (z. levenl.) W. M. Stofkoper, geb. Meynderts, d. P. Jacobse, geb. Dekker, z. Overleden: P. C. Pieters, wed*, van H. van der Pol, 86 j. J. P. Pennings, vrouw van D. J. de Vrieze, 43 j. L. S. Tonrnoij, d. 2 j. J. Heere, wedr. van A. Hoelandt, 70 j. J. F. Wouters, d. 8 m. Goes. GeborenM. C. Breetvelt, geb. Ittmann, d. L. S. Knitel, geb. de Meulenmeester, z. w OverledenC. W. van den Bos, vrouw van A. de Jonge, 55 j. C. Maas, vrouw van J. San- derse, 69 j. Ziebinzee. GehuwdJhr. mr. W. A. de Jonge, jm. 32 j. met jonkvr. W. N. van Rappart, jd. 25 j. BevallenA. Versteeg, geb. Labeur, d. S. Ver- poorte, geb. van Dijke, z. E. van den Houten, geb. Blom, (z. levenl.) Overleden M. Verschuur, d. 5 m. L. Verseput, wed». W. Verboven, 85 j. J. C. Koppens, z. 21m. ~8üïTggLAlra De bekende socialistenwet in Duitschland werd in het najaar van 1878 gemaakt voor twee en een half jaar. In de lente van 1881 zou dus hare werking eindigen. De Duitsche regeering meent haar echter dan nog niet te zulLn kunnen missen en heeft voorgesteld de wet nog gedurende drie jaren na den vroeger aangenomen termijn in werking te laten. Van dat ontwerp begon Zaterdag in den rijksdag de tweede lezing. De sociaaldemocraten stelden voor eenige der scherpste bepalingen te doen vallen, doch bleveD met de .Forteff/b-i^-partij in de minderheid. De heer Windthorst trachtte bij amendement een recht van appel in de wet te brengen tegen de administra tieve maatregelen waarbij vereenigingen kunnen worden opgeheven welke volgens de omschrijving van artikel 1 der wet gemeingefahrlich zijn. Het oordeel in hoogste ressort zou dan bij het ReicJisgericJit komen, welks oordeel echter zou beperkt zijn tot den feitelijken grond van het vonnis. De eisch schijnt billijk, maar do natio- naal-liberale-conservatieve meerderheid willigde dien niet in. Een ander amendement van den leider der clericalen wilde van de door de politie volgens art. 9 te ontbinden vergaderingen die uitzonderen welke met het oog op verkiezingen belegd zijn, om zooveel mogelijk de vrijheid bij de verkiezingen onbelemmerd te laten. Ook dit voorstel viel tegen dezelfde meerderheid die waarschijnlijk heden het ontwerp tot verlenging van den duur der wet zal aannemen. Onze lezers herinneren zich den brief van den paus aan den aartsbisschop van Mechelen, waarvan onze Brusselsche correspondent verleden week melding maakte. Niettegenstaande alle schoone beloften, in de langdurige correspondentie tus schen de Belgische regeeriDg en kardinaal Nina door het Vaticaan gedaan, sprak de paus in dien brief van „de rampzalige gevolgen der nieuwe schoolwet "welke in lijnrechten strijd is met de leer en de beginselen der katholieke kerk." Dat was, zooals onze correspondent deed opmerken, het sein voor eene uitbarsting van groote veront waardiging te Brussel, een gevoel dat zeer ge rechtvaardigd was. Er doet zich in deze vraag wederom een nieuw incident voor. Aan de Pali Mall Gazette wordt nit Rome geseind dat de paus thans wederom per telegraaf aan denzelfden aartsbisschop zijn ongenoegen heeft te kennen gegeven over zijne onvolledige openbaarmaking van een vertrouwehjken brief van zijne heiligheid. De brief zou eenigen tijd geleden geschreven zijn om de agitatie onder de geestelijken te bezweren en niet om moeilijkheden met het Belgische gouvernement uit te lokken. Als dat bericht waar is, werpt het een zeer ongunstig licht op de eerlijkheid der penvoerders van het Vaticaan, Men geeft langs diplomatieken weg, om de wille van de smeer, in casu het Belgische gezantschap bij den paus, allerlei geruststellende verzekeringen, om onder de hand aan een ambtenaar der kerke lijke hiërarchie een geschrift in de hand te spelen dat den indruk der goede gezindheid van den heiligen stoel jegens den staat bij de geestelijkheid moet verzachten. Al naar behoefte wordt wit zwart en omgekeerd. De bisschop die het stuk publiek maakt krijgt een standje voor den vorm, maar het doel is bereikt, er is agitatie gekweekt tegen de verkiezingen. Maakt de regeering zich hoos, dan regeert men desnoods den gauschen bisschop, die zich dht pour le besotn de la cause laat aanleunen en wellicht tegelijkertijd weer een particulieren brief krijgt, waarin het omgekeerde staat te lezen van wat men aan de regeering schrijft. Is het te verwonderen dat VonUismarck voorzichtig is met die lieden Het Engelsche publiek eischt van de dagblad pers eene groote vlugheid in het beoordeelen van politieke feiten of toestanden, waarvan eenige oppervlakkigheid in de politieke artikelen een noodzakelijk gevolg is. Deze reden en de feitelijke onmogelijkheid voor menschen die ander werk hebben om dagelijks al de lange kolommen van een of ander dagblad te doorworstelen, hebben het aanzijn geschonken aan een Beker aantal politieke weekbladen; die be eene quaestie in belangstellende in Zondags in kort de zaken te nem lectuur houdt men op de hoogte van Een dezer blade de liberalen zoo hoofdzakelijk aan die buiten de verw uitgevallen. Eene zoeken in de ste secten welke buit thans overtuigd ring niets te wach hun bestaan, en zeker niet achter ui grieven tegen de ministerie Beaconsf begrafeniswet kun zooveel gestemd stemmen zijn dc bijna geheel ten Ook de Iersche kelijk bevredigenden wanten van den home-rulersde heer Parnell slecht: listisch streven, die door hun klein massa der vertegenw (Prijs der plaat In den laatsten voordeel behandeld raadsel opgesloten gezinnen afhangt woordig te kleedec mogelijk uit te gev wereld te verkeere voor andere redene aan hebben. Ma duur en vooral in een monopolie bez sel is nu door dt dlnlère, te PAR diende vindt er eveng De iSelle Jardi men kan er w> gaan, veel en treedt de Belle voudig handwerks komt men er wee is daarvoor niet Schrijf aan den nfière vraag, zijn t a 1 o g u smet gij u dan de maat 5 a 6 dagen later zijt herschapen in van Parijs. zoet Het 3/m. schip den 3en April jl. n ding de groot-mar genoodzaakt was z om de voor-raas middags kwam he gate en den volgen waar de schade .th~ Graan Rotterdam, 19 ruim. Tarwe 50 lager zomergerst 25 cent lager; h overige artikelen Amsterdam, 19 f 34 j. Lijnolie 32 STAA Wcderl. Cert. N dito dito dito dito dito Obl. 1878 f België. Certiflca Frankrijk. Orig Hongarije. Obl 1867 fl. 120 dito Goudleenni dito dito fl Italië. Cert. Adrn Oostenrijk. Obl dito Feb dito Jan. dito Apr dito dito Polen. Obl. Scha Portug. Obl. Btl. dito dito dito dito 6e Ser. Rusland. Obl. n 1798/1815 Cert. Insclrr. ,'V dito dito 6«

Middelburgsche Courant | 1880 | | pagina 2