Laatste berichten BUITENLAND. Benoemingen en besluiten. Onderwijs. Kerknieuws. Marine en leger. Landbouw. Weerkundige waarnemingen. Algemeen Overzicht. Z e e t ij Handëls tiraanrm Pryzen v rechter in de arrondissements-rechtbank te 's Hertogenbosch zijn in alphabetische volgorde voorgedragen de heeren mr. P. Van Heusden, rechter-plaatsvervanger te 's Hage, F. Taunay, griffier bij de rechtbank te 's Bosch, cnF. Walter kantonrechter te Hulst. Een Parijsch berichtgever van het ütr. Dbl. schrijft o. a. het volgende: Parijs, 6 April 1880. Heden ochtend kwam ik juist bij den heer Nordenskjöld op het oogenblik, dat hij een tweetal telegrammen had gereed gemaakt, ter kennisge ving dat hij tot zijn innig leedwezen dezen keer geen bezoek aan Holland kon brengen. „Die woorden „innig leedwezen", zeide hij mij, zijn geen banaliteit. Het spijt mij inderdaad, dat ik niet bij machte ben aan de uitnoodiging, mij uit Amsterdam toegezonden, gevolg te geven, maar op een bepaalden dag word ik in Stockholm verwacht. Ik kan dien dag niet verschuiven, en ik heb den tijd, die mij thans nog overblij ft, hard noodig om te zorgen dat ik niet te laat aankom. Buitendien", voegde hij er bij „Holland is niet alleen een land, dat mij door zijn scheepvaart in het algemeen, en door zijne poolexpedities, vooral van den vroegeren tijd, in het bijzonder een groot belang inboezemt, maar tevens een land, waar ik veel te arbeiden heb, waar ik veel bronnen van studie heb op te zoeken, welke mij van on schatbaar nut kunnen zijn. Eindelijk heb ik er nog verschillende oude schulden af te doen. Bij een vorig bezoek aan Holland kon ik niet al de vrienden, die ik er heb hier noemde hij mij namen de hand gaan drukken, en het wordt tijd om ook daar eens aan te gaan den ken. Zeg dus aan uwe landgenooten, dat ik stellig bij hen kom maar om nog iets meer dan om er te eten en te drinken." Ik haast mij, mij van deze opdracht te kwijten, 't Moge voor het oogenblik voor velen een teleur stelling zijn, gij kunt er zeker van zijn, Nor denskjöld, misschien nog wel vóór het einde des jaars, in uw midden te zien. Het plan van zijn komst staat vast, en alvorens weder naar het barre noorden te vertrekken, komt hij bij ons arbeiden. Met waardeering van den heer De Bruijne en zijne tochtgenooten sprekende, noemde hij het doordringen van onze kleine Willem Barents tot aan Frans Jozefsland een welgeslaagde expeditie, waarop wij met fierheid mogen bogen. „Daar zijn wij geweest", kunt gij den Nooidpoolvaardeis toeroepen; zie ook maar eens dat ge er komt", voegde de heer Nordenskjöld mij toe. Wat het handelsbelang van den nieuw gevonden doortocht aangaat, dit achtte de professor dat zich meerendcels zou bepalen tot den Ob en de Jenisseï. Yan den handel op die beide rivieren verwacht hij rijke vruchten. commissaris sen des konings. Op verzoek, eervol ontslag verleend aan den minister van staat L. Cr. A, graaf van Limburg Stirum, ais 'skonings commissaris in de provincie Gelderland, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten gedurende eene reeks van jaren den koning en den lande bewezen. Zie laatste berichten van gisteren.) leger. Eervol ontheven van zijne betrekking als bevelhebber in de Ye mil. afd. en in afwach ting van nadere beschikking, op nonactiviteit gesteld de kol. J. F. van Hanswijk van het korps ingen. mineurs en sappeurs. onderscheidingen. Machtiging verleend tot uitreiking van het eereteeken voor belangrijke krijgsbedrijven met de gesp „Samalangan 1877," aan de Atjehsehe hoofden Toeko Tjoet Hamzag en Panglima Nja Agam en aan den heer W. Menzell, gezagvoerder van het onder Engelsche vlag varende stoomschip Devonhurstf als een blijk van Zr. Ms. zeer bijzondere tevredenheid over de goede diensten door hen bij den tocht naar Samalangan in 1877 bewezen. laten zien en ik vond het heel aardig om dat kleine zachte handje te mogen vasthouden; maar mama gebood haar te blijvon. „Later kunt gij met Helmar en de juffrouw naar de konijntjes gaan, nu moet hij hier eerst wat teekenen Daarop vroeg zij mij of ik reeds iets geteekend had. „Ja altijd," antwoordde ik. „Bij wie dan Ik begreep niet hoe zij dat meendeen zei niets, maar mevrouw nam mijn stilzwijgen niet euvel op en vroeg verder: „Waarmede hebt gij dan geteekend „Met de penmet houtskoolop de lei ook wel met een stok." „Met een stok", herhaalde de gouvernante, „hoe hebt gij dat aangelegd?" „Op den grond, in het zand Daarop nam mevrouw een stuk papier, verzocht de gouvernante mij een potlood en een voorbeeld te geven en gelastte mij te gaan zitten en dit na te teekenen, als ik kon. Ik was doodsbang; maar de blijdschap over dat witte papier en dat mooie fijne potlood, deed mij de angst vergeten en ik was erg benieuwd om te zien wat er op dat voorbeeld zou staan. Ik ontwaarde er een aantal rechte en dwarsche strepen op, die iets voorstelden wat een planken schutting geleek en bijna zonder te weten wat ik deed zei ik( {Wordt vervolgd.) consuls. De heer Bendix Koppel, benoemd tot consul der Nederlanden te Bogota, en de heeren David Lopez Penha jr. en Albert Mathieu, aan gesteld tot vice-consuls, respectievelijk te Barran- quilla en te Carthagena, zijn door do Columbiaan- sche regeering als zoodanig erkend. Akte examens in Zeeland. De beide aspiranten voor de akte voor wis kunde werden toegelaten nl. de heeren J. de Keijzer van Kapeiie en J. Markusse van Middelburg. Van de 4 aspiranten voor de akte als onder wijzeres in de Fransche taal zijn 2 toegelaten, de dames M. L. H. Limburg en A. Metz, beide van Middelburg. Onder de twee candidaten die te Arnhem de akte in de Fransche taal verwierven, behoort de heer N. M. T. van Bakergem, hulponderwijzer te Tiel. De kerkeraad der christelijke afgescheidene gemeente te Nieuw-Amsterdam, heeft een adres ge zonden aan den minister van justitie waarin verzocht wordt dat uitdrukkelijk de politie gelast worde, om de meerderheid der gemeente tegen het geweld der minderheid, die op het kerkgebouw aanspraak maakt, te beschermen, of dat aan de meerderheid worde vrijgelaten om zelve het geweld der minderheid ongestraft met geweld te keeren. Vlissingen, 8 April. De heer W. Briet, predikant bij de Nederduitsche hervormde gemeente te Voorthnijzen, heeft voor het beroep naar Vlissingen bedankt. Van de 85 aanvragen om geplaatst te worden als volontair bij het Instructie-bataljon zijn 60 jongelingen opgeroepen, waarvan zich 52 hebben aangemeld. Aangeuomen 48, afgekeurd 1, terwijl 3 in afwachting blijven tot hunne stukken in orde zijn. Het gedenkteeken aan prins Hendrik, dat door de zeeofficieren te Willemsoord zal worden opgericht, zal bestaan uit een mai meren buste van wijlen Z. K. H. Deze zal worden ge plaatst in het gebouw van het instituut voor de marine en wel boven de deur der amusementszaal in de vestibule, zoodat daarop bij het binnenko men van het gebouw dadelijk de aandacht moet vallen. Eene commissie uit de zeeofficieren te Nieuwediep koos eergisteren die plaats en gat daarvan kennis aan den Amsterdamschen beeldhouwer Colinet, die geheel belangeloos de uitvoering van de buste op zieh heeft genomen. De oefcningstochten buitengaats met de instructiebrik Zeehond zulleu, naar men verneemt, voortaan van Hellevoetsluis met half Mei aanvangen in plaats van op het laatst dier maand. 's Rijns instructievaartuig Castorkommandant de luit. ter zee le kl. P. G. Bruch, heeft Rotterdam veriaten, ter opvolgiug zijner bestemming naar Amsterdam. De lust voor beetwortelcultuur, 6 a 8 jaren geleden in den Bommelerwaard zoo groot, maar sedert om verschillende redenen aanmerke lijk bekoeld; zal den landman in die stieken waarschijnlijk nog meer vergaan, indien de maat regel algemeen navolging vindt, thans door een landeigenaar genomen. Deze heeft zijnen pachters namelijk de voorwaarde gesteld, dat zij, indien zij zijne landerijen met suikerpeen willen betelen, hem de helft van het voorschot, hun door de suikerfabrikantcn verstrekt, terstond moeten ter hand stellen in mindering der pachtsom. Dit voorschot is echter, zooals men weet, de grootste drijfveer voor het verbouwen van dit product bij vele landlieden. Als zij het geheel of gedeelte lijk dadelijk missen moeten, vervait die prikkel van zelf. Ct.) VlissIngen, 9 April. De van wege de Vereeniging tot volksvermaken en volksvoordrachten alhier, tot sluiting harer uitvoeringen in dit seizoen, gisteren avond door den heer Okhuysen van Rotterdam gegeven voorstellingis uitstekend Behalve een aantal personen, die door het bezit van drie of vier kaarten konden bewijzen de winterlezingen te hebben bijgewoond, en nu gratis toegang hadden, waren vele leden en donateurs der vereeidging met hunne kinderen aanwezig. Allen, het jonge volkje niet het minst, amuseerden zich uitstekend. Diakenen der Ned. herv. gemeente te Am sterdam hebben zich bij adres gewend tot de tweede kamer met het eerbiedig verzoek, „het voorgestelde wetsontwerp lot heffing eener rente belasting zoodanig te wijzigen, dat de diaconieën en arminrichtiDgen van het betalen dezer belas ting zullen worden vrijgesteld, of anders goed keuring aan bedoeld wetsontwerp te onthouden". Le gevaarlijke liefhebberij van jongens, om achter op de rijtuigen te klimmen, heeft weer een ongeluk veroorzaakt. Te Noordscharwoude ging nl. een öjarig knaapje aan een wrgen han gen, raakte tusschen de wielen bekneld en was half stervende toen men hem uit zijn positie verioste. $en aquarel van Alma Tadema, ter kunst veiling-Koster, te Amsterdam, heeft ƒ1420 op gebracht. Door commissarissen der stedelijke gasfabriek te Leiden is aan den raad voorgesteld om mat 1 April den prijs van het gas van 8 op 7 cent per kub. meter te brengen. Op eene bij den heer M. Nijhoff te 'sGravenhage gehouden verkooping van boeken, prenten en autographen werd de verzameling van eigenhandige brieven van J. J. Rousseau, voor 1675voor rekening van den prins van Oranje aangekocht. Bergen op Zoom, 8 April. De huzaar W., van het te Bergen óp Zoom in garnizoe i liggend escadron, reeds herhaaldelijk zware straf fen endergaan hebbende, werd heden, aL onve^be- terlijk, voor het front der troepen uit de gelederen Zlertkzee, 8 April. Donderdag morgen is in de Nieuwe Haven alhier, bij het Luitje, het lijk gevonden van zekeren D. v. d. B. arbeider alhier, oud 56 jaar. Hij was werkzaam bij het lossen der stoomboot Cadzandrialiggende aan het Karsteil en had den vorigen avond omstreeks 11 uren zich met 2 lantaarns naar gemelde stoom boot begeven. Daar men bij die stoomboot een der lantaarns gevonden heeft en ook een in de nabijheid der plaats waar zijn lijk gevonden is, wordt het waarschijnlijk geacht dat bij, toen hij zich aan boord wilde begeven, in het water gevallen en verdronken is en met de eb zijn lijk is gedre ven naar de plaats waar men het voDd. De ongelukkige laat een vrouw met een talrijk gezin en eene hoogbejaarde moeder na. Te Sluis bestaat het voornemen bij eenige ingezetenen om Zaterdag avond eene vergadering te houden, ten einde middelen te beramen om den 25 jarigen gedenkdag van het burgemeesterschap van den heer J. H ÉennequiD, op 15 Mei a., niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. De heer James Gordon Bennett, directeur en hoofdredacteur van de Neio-York Heraldis niet alleen wereldberoemd wegens zijne positie, maar ook om .zijn rijkdom en zijne vorstelijke mildheid. Als een staaltje daarvan wordt verhaald dat hij dezer dagen bij de bevalling zijner zuster in de wieg van den pasgeboren knaap, zijn peetekind, een cadeautje gelegd heeft, bestaande uit 250 bankbiljetten van 1000 dollars. Ziedaar een „Oom in Amerika" om jaloersch op te wezen! De heer J. A. baron van Heeckeren van Molecaten is op zijn verzoek eervol omslagen als jagermeester des konings in Gelderland. In zijne plaats is benoemd de heer V. W. R. baron Bentincii tot Schoonheien, gepensioneerd majoor de r ca valei ie, oud-adjudant van wijlen den prins van Oranje. Uit het verslag der Leidsche broodfabriek blijkt dat het debiet over 1879 bedragen heelt 2,305,391 KG. en dat de gemiddelde prijzeu in dat jaar geweest zijn: gebuild brood 18.32 ct., onge- build 13.32 ct. en roggebrood 8.78 2/a ct. per De boeren in Noord-Holland hebben de ge woonte de manden, waarin zij des zomers hun vrachten op de markt te Amsterdam breugen, den geheelen winter en voorzomer in 't water te laten liggen. Hierdoor gaan zo zoo zwaar wegen, dat ze ruim 20 pet. tarra geven, terwijl aan de fruit- koopsters op de markt te Amsterdam slechts 10 pet, tarra in rekening wordt gebracht. O schulde loos Arcadië De tramweg te Arnhem zal vermoedelijk met 1 Mei geopend kunnen worden. In de stallen op het Roermondplein zijn reeds ö5 paarden van zwaar Ardenner ras gekomen,, die zeer veel bekijks hebben en met welke eerstdaags een proeftocht gedaan zal worden. Generaal Loris Melikoff, de Russische dictator, rechtvaardigt tot dusverre in verschillende op zichten het in hem gestelde vertrouwen Zoo zijn, ingevolge zijne bevelen, in alle provinciën een aantal personen op vrije voeten gesield, die op bloote vermoedens gevangen genomen en tegen we ke later geen nieuwe bezwaren gerezen waren. V. n den anderen kant is echter de politie waak zamer dan ooit. Voortdurend hebben nachtelijke patrouilles plaats en worden nog personen ge vangen genomen, doch over 't algemeen wordt daarbij gematigder te werk gegaan dan in Gourko's tijd. Het is nu eene zeldzaamheid dat iemand, die op vermoeden aangehouden is, zonder nader bewijs langer dan 24 uren in arrest blijft. Eene schaduwzijde ook van Melikoff's bestuur blijft het, dat nog altijd op grond van anouyme beschuldigingen arrestatiën geschieden, zoodat iedere schurk of booze grappenmaker het in zijn macht heeft een eerlijk man minstens eenige onaangename uren te bezorgen. In de Rijnprovincie is de gezondheidspolitie bezig met hot onderzoek naar de vervaiuching vanradijs. Men beweert namelijk dat die met aniline rood gekieurd wordt, wat alles behalve voor de gezondheid bevorderlijk zou wezen. Proeven hebben doen zien dat de roode radijsjes in spiritus binnen weinige oogenblikken hun kleur ver oren en die aan de vloeistof mede deelden. Daarentegen beweren andere „radijskea- ners" dat deze knol, even als veie andere gewassen, de eigenschap heelt van zijn natuurlijke kleur, tengevolge van vochtigheid ot afwrijven, te verliezen. In dat geval zou er dus van verval- sching geen sprake zijn. Naar men verneemt zal de heer Tiby, Fransch gezant te 's Gravenhage, naar Brussel verplaatst en vervangen worden door graaf De Montebelb, thans eerste gezantschapssecretaris te Londen. De gezant te Brussel, graaf Duchatel, zal naar Weeneu gaan en graaf De Moutebelio te Londen opgevolgd worden door den burggraaf De Grouchy. Maandag morgen te 8 uren is een stoomrij- tuig, bestaande uit een locomotief en een wagen voor 40 personen, over verscheidene boulevards te Parijs gereden naar Oharenton, met verdere bestemming naar Toulouse. Enkele paarden zijn op de boulevards van het geraas der machine geschrikt en aan 't steigeren geraakt, doch voor 't overige is op de volle straten geen enkel onge val voorgekomen. Berlijn, 8 April. Do keizer heeft op het verzoek om ontslag van den rpkskanselier met de volgende kabinetsorder geantwoord„Op uw verzoek van 6 April antwoord ik u, dat ik de moeilijkheden wel niet loochen, waarin een botsing tusschen de plichten, die de rijksgrondwet u oplegt, met uw verantwoordelijkheid u brengen kanmaar dat ik mij daardoor niet bewogeu vind u derhalve van uw ambt te ontheffen, omdat gij meent, in een bepaald geval de taak, u door art. 16 en 17 der grondwet opgedragen, niet te kunnen vervullen. Ik moet het veeleer aan u overlaten bij mij en daarna bij den bondsraad die voor stellen te doen, die geschikt zijn om tot een grondwettelijke oplossing van zulk eene botsing van plichten te geraken, Willem". Parijs, 8 April. Volgens bericht uit Peters- burg zal prins Orloff weldra als gezant te Parijs terug komen. Tweede kamer. Ingekomen is een wets ontwerp tot het verleenen van uitstel aan de maatschappij Zeeland voor het vervullen der verplichting tot het bouwen van een hotel to Vlissingen. De heer Luyben bracht het rapport uit over de ingekomen geloofsbrieven van den heer Bastert. De geloofsbrieven zijn in orde, maar vermoedelijk hebben te Harmeien dezelfde onregelmatigheden van vroeger zich herhaald. Dientengevolge is de geldigheid der keuze aan ernstige bedenkingen onderhevig. Tot vestiging van een volledig oordeel is echter kennisneming van de stukken noodig. Het rapport stelt voor de overlegging daarvan aan de regeering te vragen. De discussie hierover wordt uitgesteld tot na afdoening van het tractaat met België. Dit tractaat werd door den heer De Jonge bestreden, onafhankelijk van eenig kiezersbelang hoofdzakelijk wegens de benadeeling van Ter Neuzen voor een problematiek Nederlandsch belang. Daarentegen werd het werkelijk bestaan van dit belang betoogd door do heeren Lenting en Gratama, die aantoonden dat groote algemeene belangen de kleine moeten primeeren. De geheele quaestie wordt gedomineerd door de vrije en goed- koope beschikking over voor ons internationaal verkeer zoo belangrijke spoorwegvakken. De heer Van Eek verdedigde het tractaat, als een goedkoops vriendschapsdienst tegen over Belgiedie voor Nederland niet dan voordeelige gevolgen hebben kan bijzonder ook voor Ter Neuzen, mits de regeering krachtig voor de naleving van het tractaat van 1867 wake. Daaromtrent betoogden echter de heeren Rutgers, Keucbenius en Heijdenrijck, dat door de wijziging van artikel 11 in de conventie van 1874 het recht op gelijke tarieven feitelijk was prijsgegeven, zoodat de uitdrukkelijke handhaving van het tractaat van 1867 had moeten plaats heb'oen. De beide laatstgenoemde sprekers achtten bovendien het financieele offer voor de overneming der spoorweglij oen niet gerecht vaardigd. Maandag zal de regeering door den heer De Caseinbroot geïnterpelleerd worden over de politieke verhouding der regeeringscom- mis3arissen in Atjeh- en den toestand aldaar. 9 April des morgens te 8 uren. Ba- Wind Toestand dar namen der rom. plaatsen. afwijk. richt. kracht lucht zee N. Shields 4-11-9 NO 4 betr. deining Sylt 4- 6.4 NNO 4 betr. Hartlepool NO regen deining Swinemunde 1.2 NO 7 betr. Hamburg 3.5 N 2 betr. Delfzijl 4.0 NO 4- 5.0 NNO 3 betr. Groningen. betr. Helder. j- 5.3 NNO 3 z. bew. kalm Yarmouth. NNO 3 bew. deining Vlissingen. 4.4 NNO 3 betr. Maastricht 4- 2.6 N 3 betr. Valentia. 4-11. NNO 3 1. btw. deining Portsmouth 0 5 goed deining Grisnez 4- 4.6 NNO 6 betr. Parijs 0.6 N 3 betr. St Mathieu. 4- 3.7 ONO 4 mist. Biarritz 3.7 YtZW 6 betr. Grootste verschil in Nederland: 'sochtends 8 uren; H. 2.7 M. des namiddags: Barometer tc Middel our g, Graanbeurs: Corr j767 Thermometer 8 Apr. ?sav. 11 u. 46 gi 9 Apr. 's morg. 8 u. 46 gr. 's midd. 1 u. 50 gr. 's av. 5 il 46 gr. Het gaat prins Bismarck als den jongen uit de fabel, die een gansch dorp gewapend deed uit toepen om een wolf te zoeken, die enkel iu het ongepaste grappen makend brein van den jongen bestond. Men gelooft hem niet meer als hij zijn ontslag vraagt. Het is zeer opmerkenswaardig dat geen enkel blad, noch in Duitschlaud noch daarbuiten, een oogenblik aan den ernst van het feit heeft gedacht. Algemeen is men van oordeel, dat prins Bismarck slechts eene gelegenheid heeft aangegrepen om op nadrukkelijke wijze den vinger te leggen op eene wonde plek in de Duit- sche grondwet, welker voortbestaan bij ernstiger aangelegenheden dan deze zegelwet hinderlijk kon zijn voor de staatsmachine. In langer of korter vorm wordt deze meening door de geheele pers verdedigd; men is het algemeen erover eens dat er iets belachelijks in gelegen is dat de Duitsche miniatuurstaatjes grondwettig eene meerderheid in eene wetgevende vergadering kunnen vormen. Ook de keizer denkt er blijkbaar evenpens over. Bij kabinetsorder heelt hij het ontslag van den rijkskanselier geweigerd en hem uitgeooodigd om eerst aan de kroon en dan aan den bondsraad voorstellen te doen om het conflict tot eene op lossing te brengen. Op de richting dier voorstellen loopt de Kölni- sche Zeitung reeds vooruit. Zij schijnt eene veranderiug van het reglement van orde, zooals wij gisteren bespraken, niet voldoende te achten en wil rechtstreeks op het doel afgaan door eene herziening van de grondwet, in de overtuiging dat de kleine staten het gezond verstand zullen - toonen van eene derge te werken, wat in dit toch, dan zal in he Duitschen rijkskanseliei hunne weerbarstigheid De Kölnische geeft acht staten die minder slechts eene adviseereni het aantal stemmen to 27 stemmen van Pruisei eene meerderheid zoud< in strijd met de begi bond is tot stand geko acht staten ieder eene woordoor slechts 54 si worden en wederom versterkt door de bij van het presidecrende zonden brengen bij de door de genoemde drie Daarenboven zal het binnenlandsch bestuur vroeger ot later tij( rijk8lauden vertegenwi raad toe te kennen, ongeveer evenveel als temberg, zoodat han te beurt vallen. De b( digden zou een recht naar de Kölnische nie merkt er niet veel dat hunne stemmen ve vertegenwoordigers zou tot stand brengen van de grondwet zou men conflicten, zooals er tbr Bismarck's ontslag nem De uitslag der Enj met eergisteren is da waarvan 304 liberalen home-rulers zijn. De steden, zoodat het mee de liberalen eene zelfs vormen en de home-r rol zullen spelen als deden. De liberale re meer los. Hun toon lord Ramsay zich vó opengevallen plaats te en aan de Iersche par woordigd is, een brie: versterking van zijne daarop èn de heer G1 aan den candidaat waardoor zij implicite home-rulers had gesch langzaam los, en ook voor de Iersche agita denkbeeld opdringen grof worden beetgenon De democratische woordigd door 279 vaardigden in de Co schrijvers, hebben hui een manifest dat niet gende verbeteringen in vrijheid, persvrijheid, vergadering, vrijheid stemrecht, decentralisa in den openbaren die de staatsfinanciën, g< het moederland en ona macht. Haast alles wat landsche vrienden va kunnen voegenbetï staatsschuld. Vlissingen. Bini Adriana Wilhelminaf g lesctn naar Middelburt Gent, 8 April. Ro kilo ir. 29.50; rogg< haver ft. 21.boel boonen fr. 20.25; k fr. 34.lijnkoeken fr. 18.50boter fr. fr. 2.per 26 stuks. Amsteedam, 8 A; f 341. Lijnolie 32f. staats Kederl. Cert. N. V dito dito d dito dito d djto Obl. 1878 f 10 België. Certificaten, Frankrijk. Origin. Hongarije. Obl. 1867 fl. 120 dito Goudleenning dito dito fl 5 Italië. Cert. Adrn. A Oostenrijk. Obl. 1 dito Pebr.-A dito Jan.-Jt dito April C dito. dito G Polen. Obl. Schatki Portug. Obl. Btl. 181 dito dito 187 dito dito 6e Ser. 187É Rusland. Obl, Hop 1798/1815 Cert. Inscfcr. 5e Ser dito dito 6' Obligation 1862 dito 1864 t 1000. dito 1864 100. 1877 dito. dito Oosteische le dito dito 2e dito dito 3° dito 1872 gecons. d dito 1873 gecons. dito 1860 2° Leenh

Middelburgsche Courant | 1880 | | pagina 2