Laatste berichten. BUITENLAND. Staten-Generaal. Weerkundige waarnemingen. I O Algemeen Overzicht. Réclames. TEER-CAPSULES THEVEN0T. Ingezonden Stukken Amsterdam. Hut stoomschip Koningin Emma, gezagv. Hissing, vertrok heden morgen te 9 uren, aan boord hebbende 39 passagiers met familie, benevens een detachement kolonialen. Amsterdam. Het stoomschip Prins Hendrik gezagv. Braat, is heden morgen te 7 uren te IJmuiden aangekomen, to 8 uren naar Amsterdam opgestoomd en om halt een aan de Bietlanden gearriveerd. Aan boord bevonden zich terugge keerde kolonialen, mariniers en twaalf rnachl Listen. De Prins Hendrik ontmoette in het kanaal de Koningin Emma. 's Gravenhage. Door het openbaar mi nisterie bij het gerechtshof alhier werd bevestiging van het vonnis der rechtbank te Middelburg gerequireerd in zake M. v. D., te Yerseke, be klaagd van het visschen van oesters in verboden water. Honstantlnopel. De Porte wil aan Montenegro de streek bij Lim afstaan, waartegen Oostenrijk zich verzet omdat de grens van Montenegro dan te dicht bij die van Servië komt. Petersburg. Te Koslod is eene geueiuie drukkerij ontdekt, zestien personen zijn gear resteerd. Pensioenen bij tie landmacht. Bij de wetten van 20 Aug. 1859 en 8 Juni 1864 werd het Deginsel aangenomen om officieren en mindere militairen der zee- en landmacht, die in 's rijks overzeesche bezittingen en kolon ëuen in 't algemeen tusschen de keerkringen miliiaireu dienst hebben verricht, bij peusioneering een bijzondere toelage boven het gewone pensioen te verleenen. Bij de wet van 1 April 1875 werd dat- zelfee beginsel uitgebreid tot den Indisciieu dienst voor zee-officieren en schepelingen. Bij de wets- voordracht, die tot de wet van 59 Mei 1877 leidde, werd datzelfde voor de landmacht voorgesteld. Maar de kamer besloot destijds door wijziging van art. 3 van genoemd ontwerp om de toe passing van de pensioensverhooging wegens Iudi schen dienst door de landmacht, te beperken tot die diensten, welke na de afkondiging van de wet van 1877 ia Inuië zouden worden bewezen „Dat deze bepaling zegt de regeering hoewel daarbij aan geen enkel rechtsbeginsel te kort wordt gedaan, niefr vrij van hardheid is jegens officieren en minderen, die, geheel vi ij willig en meest allen onder zeer moeilijke en gevaarvole omstandigheden, tegenover den vijand stonden op Bali en Bandjermassin, het Palembangsehe, de Lampongs en de Pasoeuiah, of hun leven en hun gezondheid, waagden in den krijg tegen het rijk van Atjeh, juist toen in dien krijg het meest geleden werd, dit valt wel niet te ontkennen. „Konden gronden vm billijkheid medebrengen om gelijk geschied is bij de wet van 2'' Mei 1877 Staatsblad no. 114) te bepalen, dat de" daarbij verhoogde pensioenen aan nog dienende militairen van het leger zouden worden toegekend, óok voor diensrin in 't algemeen vóór de invoering dier wet bewezendan mochten dezelfde gronaeu, naar men meent, eveneens gegolden hebben voor toekenning der pensioensverhoogingen wegels Indische diensten. „Meer en meer schijnt ook in de publieke opinie de overtuiging daarvau te zyn doorgedrongen. „De regeering, we'ke die overtuiging deelt, wenscht dan ook de ongelijkheid, die art. 3 voor noemd in bedoeld opzicht in het leven riep, gaarne zoodra mogelijk te zien vervallen.'' Het verleden Vrijdag bij de tweede kamer inge komen wetsvoorstel is een uitvloeisel van dien wensch. „Wordt het zooals de minister durft ver trouwen door de volksvertegenwoordiging gunstig ontvangen, dan zal onder audtreu ten opzichte van een 140ial nog dienende ofifici ren van het legtr, waarvan de kleinste helft slechts gedurende 2 jaren bij de Indische landmacht heeft gediend, een daad van billijkheid en Waardeeriog hunner bewezen diensten plaats hebben, die onge twijfeld bij het leger een goeden indruk maken zal en waarvan de financieele gevolgen voor 's rijks schatkist betrekkelijk zeer gering zullen zijn." Zeer blijde was weer thuis te zijn, verliet mij weldra, nadat hij eenige vau die vriendelijke woorden tot mij gesproken bad, waarmede hij mij op onze treurige reis zoo vaak bemoedigd en opgebeurd had. Dierbare Octovia, u wil ik thans, meer dan iemand anders trachten, te beloonen voor al uw liefde en trouwe zorg. Zoodra ik alleen was, begon ik als naar gewoon te alles wat mij omringde te ondervragen en overal te zoeken naar het dierbare beeld dat ik verloren had. Maar die kamer zei mij niets. Corinna had die niet zoo gekend zij had wel tusschen die voorwerpen geleefd, maar het bedje was er niet meer waarin ik haar eiken morgen wekte de stoelen waarop zij placht te klauteren om naast mama te zitten waren er niet meerde satijnen stoel met de vetvlek vau haar boterham was er niet meer. 0 hoe betreurde ik nu het gemis van die vlekals ik haar gevonden had zou ik er een kus op gedrukt hebben. Maar alles was veranderdniets sprak van haar l In mijn kleedkamertje waar ik mij ontkleedde was alles nog als vroegermaar daar spr&ken de voorwerpen mij alleen van het zieke kind. Hier warmde ik de dranken, daar hingen de lakens om haar bedje te verschoonen, daar stond bet nachtlichtje, waarbij ik zoovele uren schreiende had doorgebracht en daar in dien hoek bleef de dokter altyd staan, om mij zijn weinig troostrijke bevindingen mede te deelen. Ik opende de deur naar een portaaltje, waarop 27 Maart des worsens te 8 uren. NAJIEN DER PLAATSEN. N. Shields öylt Hartlepool Swinemunde Hamburg üelfzijl Groningen. Helder. Yarmouth. Vlissingen. Maastricht Valenfcia. Portsmouth. Grisnez Parijs St Mathieu. Biarritz Ba- rom. afwijk. Wind richt, kracht 9.1 O 7.2 NNO 5.3, OaO 4.9 stil 5.3 stil 6.7 O 4- 5.5: 6.5, NO NO NO 4.l| NNO 4.0 NW 4.3 stil 3.1 NO 0.0 NO 1.3 O 5.2 Z Toestand d w lucht zee betr. mist. betr. mist. mist. z. bew. mist. mist. betr. helder .helder 1. bew. goed mist. betr. regen 1. bew. kalm kalm kalm kalm Grootste verschil in Nederland: 'sochtends 8 uren; G. 2.2 M. des Damiddags: G. 3.0 M. Barometer tc Middelburg, Graanbeurs: Corr Thermometer 26 Mrt. 'sav. 11 u. 43 g. 27 Mrt. 's inorg. 8 u. 44 gr. 's midd. 1 u. 55 gr, 'sav. 5 u. 47 gr. Het uitblijven van de maatregelen tegen de jezuieten in Frankrijk is waarschijnlijk het gevolg van eene quaestie van vorm. De heer De Frey- cioefc heeft Woensdag eene samenkomst gehad met den pauselijken nuntius, om hem mede te deelen wat de regeering besloten heeft te doen. Yeel verwondering kan het bericht aan mgr. Czacki niet gebaard hebben en naar alle waar schijnlijkheid was hij reeds in het bezit van instructies uit Rome over het antwoord dat hij den minister-president moest geven. Naar men meent te weten was dat een beleefd aannemtn voor kennisgoviug. De Justice, het orgaan van den heer Cléraenceau, gelooft dat er ook te Rome onderhandelingen met het Vaticaau worden ge voerd, die tot concessies van de zijde der Frau- sche regeering zouden leiden. De regeering zou dat doen om een duidelijk blijk te geven dat de strijd tegen het clericalism© geeue vijandschap bedoelt tegen het katholicisme. De paus zou zelf de buitenlandsche jezuïeten die in Frankrijk vertoeven, uitnoodigen om het land te verlaten, zoodat een decreet tot uitzetting van die lieden niet noodig zou zijn. De beweringen der uiterste linkerzijde zijn echter in deze dagen niet volkomen te vertrouwen. De partij wordt door haar zenuwachtig ongeduld gedreven tot een wan trouwen dat in het ministerie geen goede trouw en ernstige bedoelingen kan onderstellen. Zij is het ook die het gerucht in omloop heelt gebracht dat de regeering hare maatiegelen heeft uitgesteld, wijl zij de stemming der katholieken in de stille week vóór Paschen ontzag. Indien dat al waar is, zou men er de regeeriug moeilijk een verwijt van kunnen maken dat zij bij de toepassing harer beginselen eene week uitstel toelaat om een aan zienlijk deel der bevolking niet te kwetsen. Zulke teergevoelige handelingen wekken dehooge afkeuring en den spot van de Rappel. Onder stelzegt de heer Lockroy, dat er te Parijs een geheim speelhuis door de politie wordt ont dekt. De agenten maken zich gereed er de hand de kamer mijner jongens uitkomt. Hier was het donker en stildoor mijn onrust gedreven nam ik een licht en liep voort. Ik moest over een groot houten paard en allerlei jongens-speelgoed heenstappen en ontstelde hevig van mijn eigen beeltenis in een spiegel; want met mijn bleek gelaat en wit nachtgewaad had ik veel van een geestverschijning, doch weldra vervolgde ik mijn weg, met een kloppend hart, daar ik vreesde dat de kamer waarheen ik mij begaf gesloten zou zijn. Ik legde mijn hand op de kruk, de deur ging open en daar stond ik in de kamer van Corinna, die van alle meubelen ontdaan was. Mijne oogen dwaalden in het rond, totdat zij bicven rusten op een kast in den muur, waar gewoonlijk hare kleertjes hingen. Mijn vurigste wensch was die kast te openen, die jurkjes weer te zien en aan te raken en daardoor het verloren beeld terug te vinden. Maar hoe zou ik dien wensch vervullen? De kast was gesloten en de sleutel stak er niet op. Ik zocht te vergeefs om mij heen; doch eensklaps schoot mij iets te bin nen; ik zette het licht neder, ging den sleutel van de deur, waarmede ik binnen gekomen was, halen en beproefde dien in de kast te steken, 'tgeen mij in het eerst niet gelukte, daar de sleutel roestig was en mijn hand beefde. Maar o geluk! na een laatste wanhopige poging gingen de beide deuren open en daar vertoonden zich allerlei voorwerpen aan mijn gretige blikken* Ik hield het licht omhoog, bekeek alles stuk voor stuk en betastte alles. Achteraan, in een hoekje) j op te leggen. Daar komt de prefect van politie eensklaps en zegt: Neen, heden niet, ik herinner mij dat de vrouw des huizes verjaart. Hare vrienden brengen haar bloemruikers; het zou ongepast wezen hen te storenDeze zeker zeer expressieve wijze van redeneeren is niet van geest ontbloot, maar het is toch geen betoogtrant die op politiek gebied hout snijdt. Het radicalisme gaat gepaard met een toegeven aan den eersten -indruk, die schijnt te bewijzen dat het nog niet heeft geregeerd. Het is goed dat de Engelsche verkiezingen spoedig zullen plaats hebben, want het geheele vasteland geraakt erover in rep en roer. De heer Gladstone heeft in het begin der week wan trouwend en alles behalve beleefd over Oostenrijk gesproken, waarop de keizer van dat rijk zijn ongenoegen aan den Engelschen gezant te Weenen daarover heeft te kennen gegeven. Graaf Hay- merle had aan sir Henry Elliot gezegd, dat hij gaarne zou zien dat in de pers of in het parle ment een tegenwicht aan de woorden van den heer Gladstone werd gegeven. Deze liet zich daarop weder niet onbetuigd en hield zijne ver oordeeling van Oostenrijks politiek in eene vol gende rede vol. Ik oordeel niet, zeide hij ongeveer, over de binnenlandsche administratie van het land, maar naar buiten is Oostenrgkmy altijd voorgekomen als een beeld van wanbestuur en verdrukking. En thans meende hij reden te hebben om bij Oostenrijk plannen te onderstellen tot onderdrukking van de pas vrijgemaakte Balkanstaten, tot het opdringen zijner suprematie aan die staten tegen wil en dank. Als de Oos- tenrijksche legeering die plannen niet koestert, laat ze dat dan ronduit zeggen, maar niet in algemeene termen van kwalijknemen spreken. Men ziet, de heer Gladstone durft het wel zeggen, dat hij iets op het hart heeft. De Fransche liberale pers hoopt op de victorie der Engelsche oppositie. Zij hecht zich aan een woord van de Londensche Spectator„De over winning der liberale partij zou aan Engeland Frank rijk als bondgenoot bezorgen." Dit doelt op de pogingen welke men aan lord Be iconsfield toe dicht om de bede tot Oostenrijk en Duitschland te richten: Lasafc mich sein gewabrt mir die Bitte In eurem Bunde der Dritte. Daaraan was ook de hevigheid van den heer Gladstone tegen Oostenrijk te wijten, zoodat de in verkiezingstijden zoo wakkere combinatiegeest redeneerde: als Gladstone overwint zal er zeker geen nauwere aansluiting van Engeland bij Oostenrijk en Duitschland tot stand komen; het Oostenrijksch-Duit6che verbond is gericht ook tegen Frankrijk; dus zal Engeland zich moeten aansluiten bij Frankrijk. De conclusie is zwak, want zij laat de mógelijkheid buiten rekening dat met een ministerie Gladstone ot Harrington weder eene periode kan beginnen, waarin Enge land zich geheel van actie in de Europeesche politiek onthoudt. De Norddeutsche Allgemeine Zeitingdie nogal dikwijls een vonk in het kruit der dagbladen- polemiek werpt, heeft Italië ook in de zaïk willen mengen. Zij zeide dat ook dit rijk sterk zou verlangen naar den triomf der liberalen, natuurlijk als eene nederlaag voor de bij lord Beaconsfield onderstelde vriendschap voor Oostenrijk. Een Italiaansch blad, Rif or ma, spreekt dat dadelijk vrij scherp tegen. Zoo haspelt men heen en weder. Waarschijn lijk is al dat geschrijf slechts van betrekkelijk geringe beteekenis. Het kan alleen aangenaam zijn voor een Engelsch kiezer, die terwiji dage lijks twintig of dertig redevoeringen voor hem worden gehouden, nu nog den roem daarbij zal hebben, dat hij in zijn stembriefje den vrede van Eoropa besloten houdt. hing het oude jurkje dat Corinna het laatst in huis had aangehad; ik strekte er de hand naar uit en voelde dat de zak geheel vol was wie had daar zooveel iugestopt? Zij, mijn lieve Baby. Geheel ontdaan door dat denkbeeld greep ik het jurkje en sloop als een dief, die een schat gestolen heeft, naar mijn kamertje. Ik legde het kleedje op de canapé, knielde er voor neder en begon den inventaris van mijn vondst op te maken. Mijne handen beefden, als ging ik een graf ontheiligen en tvfeemaal hield ik op zeggende „Ik wil liever alles laten zooals mijn arme Corinna het erin heeft gestoken en dit aandenken be waren, zooals ik het gevonden heb." Maar dan meende ik weer haar stemmetje te vernemen dat mij smeekte om voort te gaan. Ik stak er de hand in en haalde er het eerst een fijn zakdoekje uit dat geheel verscheurd was. Het lieve handje van Baby had er eeu vlieger van gemaakt en ik zie haar weer voor mij, alsof zij met dit doekje de tranen kwam afdrogen, die mij langs de wangen vloeiden. Op dit doekje volgde een blauw lintje waar mede haar haren vastgebonden weiden, de strik zat er nog stijf in en daartusschen waren een paar lange blonde haren geknoopt. Toen ik die zag en aanraakte verrees eensklaps dat volle zware haar met die goudachtige tint voor mijn oog en verdween die andere, verwarde haarbos, waar mede ik haar in de laatste dagen van haar leven gezien had. Dank dierbaar lint, dat gij die (Prijs der plaatsing 30 cent per regel.) Nog een nieuw voorbeeld van de krachtdadigheid van de Zalf van het Roode KruisMevr G. B. was sedert verscheidene maanden aangetast door eene wond aan het been welke dreigde kanker achtig te zullen worden. Zij had alle hulpbronnen der wetenschap uitgeput. Hare dienstbode, zich sterk aan de hand hebbende gebrand, werd aangeraden gebruik te maken van de Zalvan het Roode Kruiseen middel waarvan de geringe prijs, geheel in overeenstemming was met hare middelen; gaande weg genas de brand wond, en kon Mevr. G. B. niet anders dan overtuigd zijn waarom zij dan ook, zonder zelf eens haar geneesheer te raadplegen, van de Zalf van het Roode Kruis ging gebruik maken. Thans is deze diepe, en van eene zeer kwaardaardige natnur zijnde wond volmaakt geheeld, en geheel genezen. Dit middel telt honderde gevallen van genezing men weet trouwens dat de teer er van het hoofdbestanddeel is, en dat de teer een magfcig zuiverend middel is. Wonden van allen aard brandwonden enz., winterhanden en voeten de fijt, bloedvinnen, huidziekten, kwaadaardige zweren, genezeü gaandeweg door het gebruik vau de Zalf van het Roode Kruis. Ver krijgbaar te Amsterdam bij Uloth en O. en Wakker, te Rotterdam, van Santen Kolff; 's Hage, SnabilieBreda, van de Goorbergen in de meeste Apotheken op andere plaatsen. Verkoudheid en Borstaandoening. De flacon fl. 0.60. APIOL-CAPSULES THEVEN0T. Zenuwkoortsen. De flacon fl. 2.00. In 't kleinin alle Apotheken. In 't groot: VAN DE GOORBERGH, Breda. Ter Neuzen, 25 Maart. M. de redacteur, Wil mij verplichten voor onderstaande regelen een plaatsje in uw geëerd blad te ruimen. „Zou eeno betere controle op de Bpoedige he- zorging van telegrammen buiten de telegraaflijn per postbode niet wenschelijk zijn?" Den 23 dezer te 3 42 n/tn werd door mij te Botterdam (hoofdkantoor) een telegram aangebo den bestemd voor Kluveiskerke, met de aanwij zing „Post Middelburg". Naar ik vaD goede zijde vernam, vertrekt de post van Middelburg over Arnemuiden naar Klevers- lcerke te 5.15 n., en had dit telegram, m. i., den geadresseerde 's avonds nog moeten zijn ter hand gesteld. (De overkomst per telegraaf liet niets te wenschen over). De meeste spoed in het bestellen van telegrammen toch, die per post buiten de telegraaflijn moeten bezorgd worden, is èndoor et hoofdbestuur der posterijen èn door dat van den rijkstelegraaf uitdrukkelijk aanbevolen. Dit telegram nu was den 24 dezer te half 12 's mor gens den geadresseerde nog niet ter hand gesteld. Alléén werd den belanghebbende te Kleverskerke den 24en 'a avonds te 8 j uur mondeling kennis gegeven „dat er een aangeteekend telegram voor hem te Arnemniden lag, waarvoor hij moest komen teekenen". Geadresseerde gaf daarop den postbode de volmacht meergenoemd telegram voor hem in ontvangst te nemen, met verzoek om spoedige bezorging. De geadresseerde moest dus een uitstapje maken van Kleverskerke naar Arnemniden om in het bezit te komen van het aan hem gericht telegram t Zou een onderzoek naar en eene herziening in deze wijze van bezorging ook onnoodig zijn?... U, M. de K. enz. X. schoone gouden haartjes voor mij bewaardt hebt. Daaronder vond ik een kluwentje roode wol en een zilver vingerhoedje, het laatste geschenk harer grootmoeder; ik herinnerde mij de vreugdekreten waarmede Corinna het aan al haar vingertjes gepast had en de aandacht waarmede zij degroote naald instak en probeerde om een A op het gaas te zetten. „De eerste letter van het alfa bet" zei Octavio. „Wat alfabetzei het kind, met het air van een schoolknaap, die den meester wil onder wijzen dat is de eerste letter van den naam van mama!" Ik dacht dat de zak ledig was maar er zat nog iots in 1 Een bouquetje, het laatste dat zij geplukt en mede in huis geno men had om aan mama te geven; maar toen zij mij niet gauw vond had zij het maar in den zak gestopt. O mijn God! Ik dank ul Ik zegen ul Toen zag ik haar weer, net als eiken ochtend, als zij mij een bouquetje kwam brengen. Ja, dat was zij, met hare levendige sprekende oogjes, met haar lieven glimlach en dat gezichtje, vol leven en gezondheid. vV onderbloemen 1 ik zal u in een lijstje laten zetten, om n altijd te kunnen bewaren en ook al die andere voorwerpen die mij de beel tenis van mijn kind hebben weergegeven, zullen heilig voor mij blijven; ik zal ze altijd bij mij honden om ze dagelijks te kunnen zien en kussen, tot dat God mij weer met haar vereenigt. EINDE.

Middelburgsche Courant | 1880 | | pagina 2