BïïITBSÏAÏS Weerkundige waarnemingen. Kamer van koophandel en fabrieken te Middelburg. Algemeen Overzicht. Prjjzen van Effecten. Handelsberich ten Graanmarkten enz. bij Eindhoven, viert den 18en is dan, op 88jarigen leeftijd, waarvan hij de eerste 30 jaren ester zijner gemeente is geweest, aat om dezen zomer te 's Gra- oonstelling te houden: 1° van king hebbende op ons regeerend voorwerpen op het gebied van ;ie en zegelkunde. is besloten tot het opnemen loor eene nieuwe spoorwegver- land, gaande van Cloppenburg mhorst, over Lastrup, Löningen rn. Rolt. Handelsvereniging en de ^Stoomvaartmaatschappij is eene pten, tengevolge waarvan, zoo- nrichtingen op Fijenoord—Ko- |1 zijn, alle booten van de nappij aldaar gelost worden draiuist ratio zal worden overge- oorder-eiland. Samarang onlangs eene ziekte heerschte, moet eene dame gheid van den gouvernements jen militairen paardenarts, zich gemaakt hebben door haar voorschriften. Zij zou zelfs zwaar aangetaste paarden genomen hebben en haar de beste uitkomst bekroond in. Die dame was mej. Mina Réville, vroeger predikant bij de e te Rotterdam, is benoemd tot iet College de France te Parijs, jgerichten leerstoel van de ge lsdiensten. ieester van Arnhem heeft aan een zeer scherp rapport inge® leveranciën, die door het raads- hoeve der gemeente of van ge- ibben plaats gehad. Reeds raadslid in dit opzicht de ge- eden. Na eene zeer heftige be- e commissie van drie leden, tot van de tegen den heer Coers benoemd, koopman, die in 1866 te Berlijn wegens het maken van valsche zich na het ondergaan zijner |ne stad, zette daar eene zaak op de achting zijner medeburgers, misdaad en de ondergane straf pige jaren leerde hij in zijne een meisje kennen, waarmede noch aan haar noch aan hare lijke verhaal te doen van zijne ie justitie. Later echter kwam fit, er ontstonden twisten, en eene actie in om het huwelijk te zien wegens bedrog in den ,k doorliep drie instanties. Het ten slotte den eisch der vrouw aan, „dat onder personen van lijken stand der partijen het bij een huwelijk de stilzwijgende geacht worden, dat partijen |ie straffen zijn veroordeeld. Zulk op den persoon van den veroor- waarvan hij nimmer meer be- rengt altijd mede het ontbreken ^ïap, welker aanwezigheid onder men een huwelijk wil aangaan, paan, in zijne Darstellung des •echts, dit slechts toegeeft wanneer liet door een eerlijken lateren .erschap heeft getoond, dan ziet dat het hier niet aankomt op maar op eene eigenschap van den Ie bedoelde eigenschap namelijk Ijen zijn door eene opteerende [wil van de zedelijke verbetering liger verloren blijft en niet meer gen, dewijl het alleen beslissende ongedaan kan gemaakt worden." tn schrijven er in hunne couran- ns wat op los zonder zich veel iid te stoi en. Zoo vond de Agence eene Duitsche courant, dat onder ^rechtgestelde nihilisten zich ook \heerlehrling (leerling-officier van onski. Het Fransche blad maakte een apprenti tnoissonneuriemand te scheren" met eene zeis. moet eene volkstelling plaats ^"ereenigde Staten van Noord- nimmer en nergens is aan dezén ken arbeid zulk èene uitbreiding nu men, behalve de eigenlijke cijfers een beeld wil ontwerpen (jaterieele welvaart des volks. De steld worden aan eigenaars van !iWerken dalen zoozeer af in bij- t ze het geduld van menig t druk heeft en druk hebben enblik allen in de Ver. staten •oef zullen stellen. Eene gewone heeft 63 vragen te beantwoorden* aag zal beantwoorden als „hoe gij in uwe zaak?" zal moeten kou in sommige landen der oude voord daarop niet altijd tot in De meeste vragen echter be- eelheid der productie, van de gebruikte grondstof, de arbeidsloonen enz. De laatste vraag is„Wil eene omschrijving geven van de werkstakingen, die in het afgeloopen jaar in uwe fabriek zijn voorgekomen, van de oorzaken, den duur en de uitkomst dier werkstakingen met al wat zich daarbij heeft voorgedaan." Van de mijnindustrie zal een beeld ontworpen worden door eene commissie van deskundigen, die van alle ertsen, ijzer, koper, tin, lood, goud en zilvert monsters zullen nemen, welke zij naar de qualiteit zullen rangschikken. Zeker zal de machinerie van dit groote statisti sche onderzoek hier en daar wat overladen blijken doch het is buiten quaestie, dat de Vereenigde Staten hiermede wederom een voorbeeld geven, waarmede Europa zijn nut kan doen. Het is reeds een blijk, dat in de nieuwe wereld de kunst der statistiek zeer hoog staat, dat men zulk een arbeid aandurft. Men rekent, dat te New-York 50.000 mannen en vrouwen werk vinden met het kleerenmaken, en dat jaarlijks aldaar 20 millioen pakken ge maakt worden. In de groote zaken gebruikt men snijmachines, die door 40 stukken laken op elkander heensnijden. Zulk eene machine snijdt in 12 uren 1800 kleedingstukken. Buitendien heeft men de knoopsgaten machine, die in een uur 180 knoopsgaten maakt. Eene fabriek, waar de snijmachine en de knoopsgatenmachine gebruikt worden, levert in 12 uren honderd pakken kleeren. Wij benijden de Engelschen wel eens, omdat zij aan hunne spelen een zoo gezonde lichaams oefening paren. Dit heeft echter ook zijne schaduw zijde. Zaterdag middag werd tusschen twee clubs te Warrington football gespeeld. In de hitte van het spel deed een der spelers zulk eene gewaagde beweging om den bal meester te worden, dat hij op zijn hoofd viel en binnen enkele oogenblikken dood was. Behalve de technische zijde zal ook het wettelijk oogpunt van de instorting der Tay-brug waarschijnlijk zeer belangrijk zijn. Wij lezen in een Engelsche blad daarover oene redeneering, die wij gelooven dat volkomen juist den geest dor Engelsche natie ten aanzien van dergelijke gebeur tenissen weergeeft. „Het schijnt, zoo lezen wij, tenauwernood eene vraag, of de maat schappij aansprakelijk is voor schadevergoeding aan de betrekkingen der verongelukten. Zoo het kan aangetoond worden, dat bij vorige stormen de vensters der coupé's aan beide zijder. geopend werden om den winddruk op den trein te ver minderen, en het bljjkt dat thans ook die voorzorg niet genomen is, dan zou het mij spijten voor de aandeelhouders in de maatschappij, als ik in de jury was die het bedrag der schadeloosstelling zal moeten bepalen. Doch in ieder geval man keerde er iets aan de brug. Indien het plan goed was, werd het slecht uitgevoerd; was de uitvoe ring goed, dan was het plan slecht. Dit dilemma kan de spoorwegmaatschappij niet ontgaan. Er kunnen veilige bruggen gebouwd worden over riviermonden, en als maatschappijen onveilige bruggen bouwen, dan moeten zij betalen voor de gevolgen. Iemand die een kaartje neemt naar het noorden van Schotland betaalt zijn geld om daar aan te komen en niet om onderweg te verdrinken." 13 Januari des morgens te 8 uren. Ba- i rom- (afwijk. N. Shields Sylt Hartlepool Swinemundel Hamburg Delfzijl Groningen. Helder. Yarmouth' VJissingen. Maastricht Valentia. Portsmouth Grisnez Parijs St Mathieu. Biarritz 20.1 15.0 16.5 10.4 14.0 16 6 16.3 16.5 15.4 14.2 16.3 13.9 13.4 9.6[ 1+ 9.5 Wind richt, kracht NNW NW Z jwzw (VVZW zzw N O zzo O z O O N z NW ZO 1 2 2 4 1 0 1 2 1 2 4 2 1 1 2 T c stand der luc t betr. z. bew. mist. sneeuw betr. betr. betr. bew. bew. |l. bew. mist. betr. mist. sw. betr. betr. helder zee kalm kalm kalm deining kalm Grootste verschil in Nederland: 's ochtends 8 urenH. 2.3 M. des namiddags Barometer te Middelburg, Graanbenrs(Corr.) 111 Thermometer 12 Jan. 'sav. 11 u. 28 gr. 13 Jan. 's morg. 8 n. 25 gr. 's midd. 1 u. 30 gr. 's av. 5 u. 29 gr. Zitting van Maandag 12 Januari. Waarnemend voorzitter de heer Borsius. Afwezig de heeren De Stoppelaar en B. A. Fokker, de heer J. Luteijn komt later ter verga dering. De voorzitter stelt aaü de orde de benoeming Van een voorzitter en vice-voorzitter. De uitslag der stemming is dat de heer mr. W. v. Borsius met algemeene stemmen (1 briefje was niet ingevuld) als voorzitter en de heer mr. N. de Stoppelaar eveneens met algemeene stemmen als onder-voorzitter herbenoemd worden. Nadat op voorstel van den voorzitter besloten ia den bode, A. Tapper, weder voor een jaar in rijoe^ betrekking te continueeren, houdt de heer Borsius de volgende toespraak „Het is mjj hoogst aangenaam by den aanvang onzer werkzaamheden in dit jaar erop te mogen wijzen dat deze kamer in het afgeloopen jaar geene verliezen heeft ondergaan, en geene wijzi ging in hare samenstelling onderling heeft ondervonden. „Mocht al de bij den aanvang des vorigenjaars uitgesproken hoop, dat de weldadige gevolgen van een algemeenen vrede zich ook hier op het gebied van handel en scheepvaart zouden doen gevoelen, niet zijn verwezenlijkt, directe be wijzen van achteruitgang zijn gelukkig evenmin voorhanden. „De werkzaamheden onzer kamer in het afge loopen jaar waren minder belangrijk dan vroeger; de voornaamste zaak, de door den vorigen minister van waterstaat, handel en nijverheid beoogde wijziging en aanvulling van het reglement voor de kamers van koophandel, waaromtrent ook deze kamer was geraadpleegd, bleef onafgedaan door de betreurde aftreding van dien minister. „Welke werkzaamheden ons dit jaar wachten, is niet te voorzien, maar ik meen de overtuiging te mogen uitspreken, dat wij allen steeds bereid zullen gevonden worden ons met ijver en belang stelling te wijden aan de belangen welker behartiging ons is opgedragen." Na zich in de voortdurende welwillendheid der leden te hebben aanbevolen, betuigde de voorzitter, mede namens den onder-voorzitter, dank voorde vereerende wijze hunner herbenoeming. De notulen der vorige vergadering worden vervolgens gelezen en goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken, die voor kennis geving aangenomen, aan de leden rondgezonden of ter visie gelegd zullen worden, komt o. a. voor een schrijven van den minister van waterstaat enz., naar aanleiding van het door de kamer ingediend adres, houdende verzoek maatregelen te willen nemen om aan het bepa tlde bij het kon. besluit van 3 Aug. 1877 no 35 zoodanige uit breiding te geven, dat voortaan evenals voor boek- en plaatwerken enz. ook voor alle andere aan gepatenteerde handelaars toegezonden bestel lingen, bestelkuarten als gedrukte stukken mogen aangenomen worden, waarin schriftelijke bijvoe gingen enz. zullen worden toegelaten. De minister wijst erop dat de bepalingen nopens geoorloofde schriftelijke bijvoeging in bestelkaar- ten van boekwerken, verband houden met de bepalingen der wet omtrent de verzending der gedrukte stukken met de post en uitsluitend genomen werden, teneinde in het belang der ver spreiding van kennis en wetenschap, stukken van dikwerf zeer geringe handelswaarde, op niet té bezwarende wijze door middel van do post te kunnen ontbieden. Dien maatregel mede toe te passen op de bestelling van koopwaren acht de minister, met het oog cp het lage briefport en de gelegenheid om deze bestellingen op weinig kostbare wijze door middel van briefkaarten te doen, niet gewettigd. Dit schrijven voor kennisgeving aangenomen zijnde, deelt de voorzitter mede dat omtrent het als drukwerk per post verzenden van hectografi- sche afdrukken, welke zaak ook in deze kamer is besproken, door den minister een besluit is genomen, waai bij bepaald is dat dergelijke af drukken, met 25 stuks te gelijk bezorgd en mits de mededeeling het karakter van openbaarheid draagt, als drukwerk worden toegelaten. Yan het door verschillende scheepsbouwmeesters en reeders aan den koning gericht adres is een afdruk ingekomen, terwijl bij begeleidend schrijven de ondersteuning der kamer daarvoor wordt gevraagd. Op voorstel van den voorzitter wordt goedgevonden het adres te stellen in handen van de commissie voor de maand tot het uitbrengen van rapport. De voorzitter zegt dat hij, met het oog op het in andere kamers behandelde, het wenschelijk acht ook in deze kamer ter sprake te brengen een bericht dat bij verschillende handelshuizen in Neder land uit Java ontvangen is, nl. dat door de fac tory van de JSed. Handelsmaatschappij aan de regeering zou zijn voorgesteld terug te komen op den altijd toegepasten maatregel en te bepalen dat ook anUere schepen dan onder Nederlandsche vlag door haar met gouvernements-producten bevracht kunnen worden. Bij de kamer te Rotterdam, waar deze zaak ook ter tafel is gebracht, was reeds door het bestuur een breedvoerig concept-adres opgesteld doch de beslissing nog aangehouden. Het groote motief, zegt de voorzitter, om be doelde bepaling wenschelijk te maken, zou gezocht moeten worden in de sterke stijging der vrachten, dit motief is echter nu vervallen, want stonden de vrachten eenigen tijd geleden 65 en 62.50, in de laatste dagen is door de factory voor f 50 gecharterd, zoodat ook het motiet dat er weinig Nederlandsche schepen aanwezig zijn niet meer gelden kan. Bovendien heeft de voorzitter zich vergewist dat op dit oogenblik bij de regeering geen dergelijk voorstel is ingekomen. Nadat de rekening over het afgeloopen jaar is nagezien en goedgekeurd, wordt op voorstel van den heer Tak besloten het abonnement voor de kamer op de Economist en het Zeeuwsch jaar hoekje af te schaffen. Daarna wordt overgegaan tot de loting voor de maaudcommissiën. De uitslag is dat de heeren Borsius, De Stop pelaar en Sprenger voor de maanden Januari, Mei en September; de heeren De Bruijne, Tak en J. P. Fokker voor de maanden Februari, Juni en October; de heeren De Kanter, Snijders en B. A. Fokker voor de maanden Maart, Juli en November en de heeren Verhulst, Van Burg en Luteijn voor de maanden April, Augustus en December aangewezen worden. De vergadering is daarna gesloten. Als vrij een telegram in de Pall Mall Gazelti mogen gelooven, heeft de Russische regeering op eene vraag van Duitschland geantwoord, dat de buitengewone opeenhooping van troepen in Polen geene bedoeling heeft, die aan de naburige rijken onrust kan baren. Als reden daarvoor geeft men op, dat nn het gevaar eener botsing met Turkije door eene neutrale strook (Rumenië) is afgewend, er geen verdere beboette bestaat aan groote garnizoenen in de Krim en Bessarabië, en dat voor de aldus vrijgekomen regimenten betere garnizoenen gevonden zijn in Polen. De uitleg is zoo goed en zoo kwaad als iedere andere, welke pour le ietoin de la cause wordt gevonden. Zij neemt echter het feit niet weg, dat eene groote troepenmacht zeer nabij de Oostenrijksche en Pruisische grenzen is gelegerd, en dat deze beide rijken niet zullen nalaten voor alle mogelijke gevallen insgelijks gereed te zijn, al is dan voor het oogenblik eene botsing niet te verwachten. De Duitsche conranten zijn ook volkomen gernst. De Kölnische laat zich uit Berlijn seinen, dat er geen twijfel bestaat aan de vreedzame verhouding tusschen Duitschland en Rusland, en laat daarop volgen, niet zonder eenige Schaden/reuds, dat Rusland toch te zeer is uitgeput om nog elders dan in Midden-Azië aan een oorlog te denken. Hetzelfde telegram verzekert ook, dat er thans tusschen keizer Wilhelm en Prins Bismarck eene volledige eensgezindheid bestaat aangaande de baitenlandsche politiek. Het bad den keizer wel wat moeite gekost om zijne sympathie van Rusland op Oostenrijk over te brengen, maar nn schijnt hij verzoend te zijn met den nieuwen toestand, hem door de politiek van zijn grooten minister opgelegd. Iedereen is dus tevreden, behalve Rusland misschien. In de zitting van eene der commissies van de Hongaarsche delegatie is tot den heer Haymerle de vraag gericht hoe het staat met de onderhan delingen tusschen Oostenrijk en Duitschland over een handelstractaat. De minister zeide, dat de betrekkingen van de monarchie met Duitschland niet enkel konden beschouwd worden uit het oogpunt van stoffelijke belangen. Bij de samen komst van de kanseliers, Bismarck en Andrassy, was enkel in het algemeen gesproken van de wenschelijkheid, dat op handelsgebied tusschen beide rijken dezelfde vriendschappelijke verhouding heersrhen zon als op het gebied der znivere politiek, en dat wat ook het gevolg mocht zijn van de speciale onderhandelingen over de tarie ven, beide regeeringen zeker een tarieven-oorlog der beide rijken zonden vermijden. Geene speciale bezwaren staan echter het tot stand komen van een tractaat in den weg; prins Bismarck heeft te Weenen verklaard, dat hij ernstig daarnaar streven zon. Baron Haymerle was overtuigd, dat de Hongaarsche nitvoerhandel aanmerkelijk bij het tractaat zon winnen, en dat de Duitsche regeering bereid zou gevonden worden alle billijke wenschen van Oostenrijk in te willigen, voor zoover die vereenigbaar zouden zijn metDuitseh- lands belangen. De voorloopige besprekingen, die hebben, plaats gehad, waren echter nog niet voor openbaarmaking geschikt, hoezeer zij reeds positieve resultaten hadden opgeleverd. Het tot stand komen van dit handelsverdrag schijnt dus zeer waarschijnlijk, en behalve dit is nog zeer opmerkelijk in de rede van den Oosten- rijkschen premier, dat voor het eerst officieel gesproken is van de goede verstandhouding tus schen beide rijken op het zuiver politiek gebied. De juiste woorden van baron Haymerle zijn ons nog niet bekend: relations politique» intimes zegt de Fransche lezing van het telegram, cordial poli tical relations de Engelsche. Hartelijke verstand houding dus, hoewel het woord verbond niet genoemd is. Heden komen de Fransche kamers bijeen, en wijl wij dus weder hare belangrijke besluiten zullen op te t ekenen te hebben, schijnt het niet onnut de topographie der kamers nog eens in herinnering te brengen. De kamer van afgevaar digden telt 535 leden, waarvan 388 republikeinen zijn en 145 tot de rechterzijde bebooren. De republikeinen verdoelen zich als men van de hoogste banken links begint in 34 leden der uiterste linkerzijde, 132 der union républicains160 der gauche, 42 van het linkercentrum en 20 leden, die tot geen van deze groepen behooren, en welke men in navolging van het parlementaire spraak gebruik in Duitschland „wilden" zou kunnen noemen. De beide partijen waaruit het ministerie is samengesteld, tellen dus samen 292 leden, de meerderheid der kamer, zoo zij aaneengesloten blijven, wat wel te hopen, maar tenauwernood te verwachten is. Deze meerderheid wordt nog grooter, als men bedenkt, dat er moeilijk eenige formnle zon te vinden ziju, waaronder de rechter zijde, het linkercentrum en de intransigenten van de uiterste linkerzijde zich hij eene stemming zonden kunnen vcreenigen. Ook de senaat heeft eene repnblikeinsche meerderheid, die echter haar zwaartepunt veel meer vindt in het centrum, de republikeinen van de nuance Thiers, die zich zelve voorzichtig noemen en door de ge. vanceerden als vreesachtigen bestempeld worden. Een der eerste vragen voor de duurzaamheid dezer regeering in Frankrijk zal beantwoord worden, als de senaat eenig uit de meer geavanceerde beginselen der kamer gesproten wetsontwerp te behandelen krijgt. De conserva tieve republikeinen tellen in dat lichaam mannen van den eersten rang op politiek gebied, die voor zeker niet zullen toelaten, dat de senaat een lichaam wordt, dat slechts ja en amen zegt op iedere wilsuiting van de kamer. Enkele conflic ten moeten van dezen toestand het gevolg zijn. i waren aangevoerd663 runderen; 97 vette, 6 nuchtere kalveren; 128 schapen; 293 varkens; 8 biggen; runderen 1* qual. So, 2» qual. 70 3' qual. 50; kalveren 1° qual. 105, 2» qual. 85 schapen 75 cent. Vlissingen, 13 Januari. Boter per kilogram f 1.45 a 1.40 Eieren f per 104 Btuka. Bergen op Zoom, 13 Januari. Boter per stuk f 1.05; halve f 0.81; eieren per 26 stuks 2. t. 65A 64} 78} 79} 101} 10)} 64} 67} 66A - 76} 59} 59} 59 60} 60} 60} 60} 70} 76} 11 51} 51} 99} 96} 96} 67} 57} 79} 79} 83} 83} 92} 93} 89} 89} 89} 89} 55} 85 ft 84} 84} 85ft 85} 83} 82} 76} 76} 75} 75f 64} 15ft 15} 37} 37} 14} "ft 34} 7} 10} 10} 54} 54} 83} 83 106} 106} 102 102 102} 95 92} Amsterdam, 12 Jan 13 Jan; STAATSLEENINOEN, dito dito dito. 3 dito dito dito. 4 België. Certificaten2} Frankrjjk. Origin. Insehr. 3 llongarjje. Obl. Goudleen. 5 Italië. Cert. Adm. Amsterd 6 Oostenrijk. Obl. Mei-Nov. 5 dito Febr.-Aug. 5 dito Jan.-Juli.5 dito April-Oct. dito dito Goud 4 Polen. Obl. Schatkist 1844. 4 Portug. Obl. Btl. 1853/1869. 3 dito dito 1876. 6 Rusland. Obl. Hope Sc C. 1798/18155 Cert. Insehr. 5" Serie 1854. 5 dito dito 6" 1855. 5 Obligatiën 1862 5 dito 1864 /1000 5 dito 1864 1005 dito 1877 dito5 dito Oostersche 1' serie 5 dito 1872 gecons. dito. 5 dito 1873 gecons. dito. 5 dito 1850 1" Leening dito. 4} dito 1860 2' Leening dito. 4} dito 1875 gecons. dito 4} Cert. Hope C° 1840 4 dito 2«, 3" 4" Leen. 1842/44. 4 Obligatie Leening 1867/69. 4 dito dito 1859 3 Cert. van Bank-Assign. 6 Spanje. Obl. Buit. 1867/75. 1 dito dito 1876 2 dito Binnenl. Es. 5000-10000 1 dito dito 1876 2 Turkije. Obl. Alg.Sch. 1865 5 dito dito 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 6 Spoorw. dito 1876 5 Tereen. Staten. Obl. 1876 4} dito dito 1871 5 dito dito 1861 6 Brazilië. Obl. Londen 1865 5 dito Leening 1875 5 ONDEBNEMINOEN. Nederl. Afr. Iiand.-V. Obl. 5 pet e Ned. Hand.-Maatsch. aand. rescontreS 116J 116} Ned. Ind. Handelsb. Aand. 121} 121} Stoomvaartm. Java Obl. 5 dito Zeeland Obl5 dito gegarand. dito4} 101} Duitschland. Cert. Rijks- bank Adm. Amsterdam. 153 Oostenrijk. Aand. Nat. B. 122 SPOORT EB-L I.E KIN BEN. Nederland. Maats. t.Expl. St.-Spw. Aandpet. Ned. Ind. Spoorw. Aand. 129 Ned.Rijn-spw.volget.Aand. 145 144} N.-Brab. Boxt. Obl. 1875. 5 71} 70} dito dito 2* Hypoth. llongarjje. Theiss.Sp. C!:1. 6 - 81} 82 ft Italië. Zuid-Ital. Spw. Obl. 3 48} 48} Polen. Wars.-Bromb. Aand. Warschau-Weenen dito. 77} 77} Rusland. Gr. Sp.-M&ats. Aand5 128} 128} dito Hypoth. Obligatiën. 4} 91} dito dito dito 4 Baltische Spoorweg Aand. 3 51} 51} Chark.-Azow Oblig. 100. 5 86 86 Jelez-Griasi dito5 85} Jelez-Orel dito f 1000. 5 86} 86} Kiew-Brest Aand5 Losowo-Sewastopol f 1000. 5 81 81 Morschansk-Sysran. Aand. 5 - 59} Mosk.-Jaroslaw Obl. 100. 5 96} 96} Mosk.-Kursk dito dito 6 102 Mosk.-Smol. dito dito 5 89} 90 Orel-Vitebsk Obl. dito 6 86} 86} Poti-Tiflis dito f 1000. 5 86} 86} Riaschk-Wiasma Aand. 5 156} Amerika. Cent. Pac. Obl. 6 109 dito California Oregon dito. 6 100} Chic. N.-W. Cert. Aand. 105} dito Mad. Ext. Obl7 110 dito N.-W. Union, dito 7 105} dito Winona St. Peter dito. 7 108 Illinois Cert. v. Aand. 100} dito Redempt. Obl. 6 Union Pac. Hoofdl. dito. .6 108 PBEMIE-LEENINSEN. Riederl. Stad Amst. f 100. 3 pet. 108 108 Stad Rotterdam3 103} 103} Gemeen te-Crediet3 95} 95} België. Stad Antwerp. 1874 3 96 96 Hongarije. Staats. 1870 93 92} Oostenrijk. Staats. 1860 5 112} 112 dito 1864 143} 143} Rusland. Staatsl. 1864 5 „142 dito 1866 5 140} 140} Prjjzen wan coupons/ Amsterdam, 13 Januari. Metall 21.40; dito zilver f 21.40; Div Engelsche per f 11.70 Engelsche Portugal per 11.95 Spaansche buitenlandsch 47.40; idem Binnenland 2.30} Amerikaanscbe dollars in goud f 2.46. Botterdam, 13 Januari. Ter markt van heden Prijzen van coupons. Amsterdam, 12 Januari. Metall. 121.40 dito zilver f 21.40; Div. Eng. per f 11.70; Eng. met affidavit per f 11.95; Eng. Portugal per f 11.97}Frans, f 47.45Belg. 47.40Prnis. f 58.80; Hamb. Russ. Rubsen in Z. R. f 1.24; Poolsche perfl.Poolsche per Z. B,' Spaansche buitenlandsche 47.40Spaan sche biuuenluudsche f 2.30}Amerikaanscbe dol lars in goud 2.46}; papier 2.46}.

Middelburgsche Courant | 1880 | | pagina 3