BUITENLAND. Réclames. Zeetij dingen. Handelsberichten. De heer Ockers, erkennende flat de In behan deling zijnde begrooting, wat de uitgaven betreft, juister is dan de eerste, is er echter zeker van dat het wat de ontvangsten aangaat niet zoo is De som van f 576 is er door drang opgekomen, hoewel men zeker weet die niet te zullen ont vangen, aangezien al de provenierskamers bezet zijn en dus eerst bewoners zouden moeten sterven en er bovendien op 't oogenblik ook nog geen enkele aanvraag voor is. Een tweede post die er op is gebracht, f 150 voor werkloonen der verpleegden, zal waarschijnlijk ook niet inkomen. Op grond van een en ander zou de heer Ockers aan de vroeger ingediende begrooting de voorkeur schenken. begroetingen, verklaart flat dit nader besluit niet Weerkundige waarnemingen; 21 December des morgens te 8 nren. -f-17.9 -15.8 --13.8 - -13.9 12.9 22 December des morgens te 8 uren. Algemeen Overzicht. wagen in hefhart van bet spel fles tegenstanders. Engelsche fbladen dringen dan ook aan op het zenden van versterking naar Indië van Malta en de Kaap, omdat zelfs eene tijdelijke nederlaag der Britsehe wapenen in Afghanistan den noodlot- tigsten invloed zou kunnen hebben op de bevol king der Indische kolonie zelve. Men heeft zich met dien ooriog in groote moeilijkheden gewerkt maar nu moet men de aan dien toestand geëven- redigde opofferingen ook niet ontzien. beginne niet gevaarlijk, ongeneeslijk wordt omdat men van den beginne af geen krachtdadig ge neesmiddel bij de hand had Hoe dikwijls hebben wij niet lieden ontmoet voor hun geheele leven verminkt omdat zij den voortgang van de fijt of eenige andere kwaal niet hebben kunnen stuiten? De Zalf van het Roode kruis met teer tot grondstof, brengt den patiënt verlichting aan en heeft altijd eene spoedige genezing ten gevolge. De kwaad aardigste kwetsuren en wonden, brandwonden, huidziekten, atomisehe zweren, en andere, klier en kankerachtige aandoeningen, pestbuilen, de zoo dikwerf voorkomende en slechte gevolgen na zich slepende vijt, de bloedvinnen en gezwellen aambeien enz. enz. worden door deze krachtdadige zalf spoedig genezen. Personen die last hebben van winterhanden of voeten kunnen die door het gebruik der Zalf van het Roode Kruis spoedig verdry ven, en wy raden een ieder aan, zich daar de winter nadert, van dit kostelijk middel te voorzien. Men gelieve zich voor namaaksels in acht te nemende echte Zalf van het Roode Kruis met teer tot grondstof is verkrijg baar te Amsterdam bij ULOTH en C#. en WAKKER; te Rotterdam, van SANTEN KOLFF; 's Hage, SNABILIÉ; Breda, VAN DE GOORBERG, en in de meeste Apotheken op andere plaatsen. BericM aan ieder, die zich goed wil kleeden. Graanmarkten enz, Prflzen van Effecten. Ook de heer Callenfels deelt de meening van den heer Kleijnhens en gelooft dat de raad door goedkeuring dezer begrooting zou instemmen met den blaam die door ged. staten op de regenten is gelegd. De voorzitter meent niet het denkbeeld te mogen laten voortbestaan, alsof door het ged. college een blaam op de regenten zou geworpen zijn. Hij toch kan in den geincrimineerden brief geen zoodanigen blaam vinden. De begrootingen worden teruggezonden omdat er bedenkingen tegen zijn en waar de regenten zelf erkennen, dat de uitgaven der gewijzigde begrooting juister zijn is die terugzending toch geen blaam. Voigens het persoonlijk gevoelen van spreker is de laatste begrooting beter. De heer Van Uije Pieterse blijft bij het zoo even gesprokene, hij gelooft niet dat ged. staten uit de aanneming üer tegenwoordige begrooting het gevolg kunnen trekken dat de raad het met hun college eens is. Mocht n.en daarvoor echter bevreesd zijn, dan wenscht spreker eene motie voor te stellen, waarbij de raad de verklaring geeft dat hij overtuigd is dat regenten hun be heer met de meeste nauwgezetheid voeren en hun betrekking met ijver en plichtsbetrachting ver vullen. De heer Verkuyl Quakkeïaar is het volmaakt eens met den voorzitter, er is altijd overschot, en spreker zal dus voor de laatste begrooting stem men, evenzoo de heer Schraver. De gewijzigde begrooting alsnu in stemming gebracht zijnde wordt met 7 tegen 6 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Mortier, Ruighart, Laernoes, Kleijnhens, Ockers en Cal lenfels. Alsnu is aan de orde de begrooting van het burger-weeshuis. Het subsidie, bevoreus vastge steld op f 6500, wordt thans voorgedragen op f 6482. Ha voorlezing van de begeleidende missive zegt de heer Kleynhens tegen het aannemen dezer begrooting dezelfde bezwaren te hebben als tegen de vorige. Ook hier wil hij eenige cijfers mede- deelen, die echter nog meer klemmen. Men doet een verwijt, spreker blijft er bij, een verwijt in zeer fatsoenlijke termen, aan de regenten van weelde in hunne uitgaven. In de rekening van 't weeshuis over 1878 vindt spreker eene uitgave voor vleesch van 600, dat is f 12 's jaars voor iedere wees, en dan moet nog rekening gehouden worden met hetgeen aan do beambten wordt verstrekt. Aan spek was voor iedere wees 6 'sjaars uitgegeven. In de maand Oct. 11., waar over spreker eene opgaaf heeft ontvangen, hebben de weezen per hoofd 7 onsen vleesch, geen spek en VIl0 ons boter verbruikt en van dit laatste werd ook driemaal 's weeks het middagmaal bereid. De raad is dus verplicht het beheer der regenten in een officieel schrijven te handhaven togenover ged. staten. De heer Verkuijl Qnakkelaar blijft bij zijn vroeger uitgesproken gevoelen, er is nooit te kort geweest. Wat betreft de Vlissingsche weezen merkt hij op dat ze het goed hebben, terwijl de heer Kleynhens het doet voorkomen of dit niet zoo zou zijn. De regenten hebben de begrooting ingediend, de raad moet die dus z. i. aannemen. De heer Kleijnhens zegt zeer zeker niet te zullen antwoorden op het eerste gedeelte van heigeen de heer Quakkeïaar heeft gezegd, maar wat het tweede betrett blijft hij bij zijne meening dat de regenten niet hadden moeten toegeven. De heer Pieterse gelooft dat de regenten goed gehandeld hebben. Hij is ook overtuigd dat de weezen in het gesticht te Vlissingen het uitmun tend hebben, terwijl hij nimmer aanmerkingen er over heeft hooren maken en het gelaat der weezen wel uitwijst dat zij goed verzorgd worden. De heer Kleijnhens zal zich niet verdedigen naar aanleiding van hetgeen de heeren Quakkeïaar en Pieterse zooeven hebben gezegd, alleen merkt hij op dat hij werkelijk zou gaan wanhopen om iets meer duidelijk te zeggen, als hij door de meerderheid steeds zoo verkeerd werd verstaan als hier het geval blijkt. De heer Van Uije Pieterse zegt dat hij niet wenscht tot den heer Kleynhens eenige beschul diging te richten, maar dat hij meende uit de rede van dat lid te moeten opmaken dat den weezen iets ontbrak. De gewijzigde begrooting, alsnu in stemming gebracht, wordt met algemeene stemmen, uitge nomen die van den heer Kleijnhens, aangenomen. Eindelijk komt in behandeling de terugontvangen begrooting van het burgerlijk armbestuur. Van dit college is een schrijven ontvangen, waarbij zij mededeelen dat geen vermindering der begrooting mogelijk geacht wordt en dat de ver gadering dan ook geen vrij beid heeft gevonden om aan het uitgedrukt verlangen te voldoen. De heer Kleynhens zegt dat toen de begrooting van het burgerlijk armbestuur werd opgemaakt, de vooruitzichten voor Vlissingen slecht waren. Door de strenge vorst is het vooruitzicht op werk voor den minderen stand voor dezen winter echter i veel verbeterd en het komt spreker voor dat het algemeen armbestuur wel gevolg kan geven aan het gedaan verzoek. Hij stelt daarom voor den post op de begrooting voor bedeeling uitgetrok ken met f 500 te verminderen. Het voorstel, door den heer Schraver onder steund, wotdt door den heer Ockers bestreden, terwijl deze het in de memorie van toelichting aangevoerde verdedigt. Het voorstel, in stemming gebracht, wordt met 9 tegen 4 stemmen aange nomen. Tegen stemden de heeren Ockers, nee tor, Mortier en Laernoes. De begrooting van het armbestuur, verminderd met ƒ500 en sluitende met een subsidie van ƒ5850 alsnu in stemming gebracht, wordt met 9 tegen 4 stemmen goedgekeurd. De leden die tegen het voorstel-Kleijnhens gestemd hebben, stemden ook nu tegen de begrooting. De verschillende alsnu gewijzigde begrootingen aaugenomeD zjjnde, stelt de heer van Uye Pieter se eene motie voor, houdende, dat de gemeente raad van Vlissingen, gelet op de nader vastgestelde in zich bevat de meening alsof door de bestuur ders het beheer niet met de uiterste zorg geschiedt. De heer Kleijnhens motiveert zijne stem, die hy tegen dit voorstel zal uitbrengen. Hem duckt dat de regenten die verklaring niet noodig hebben, werd die verklaring gegeven aan het college dat beschuldigt, dan ware het iets anders, doch de raad is zeker wel overtuigd dat regenten niet te weelderig zijn. De heer Pieterse zegt dat aangezien er gespro ken is alsof in het schrijven van ged, staten de meening kg opgesloten dat regenten niet de uiterste zuinigheid hadden in acht genomen, het doel van zijn voorstel is die misschien bestaande verkeerde meening weg te nemen. De heer Verknyl Quakkeïaar is het eens met den heer Kleijnhens en acht ook die motie on- noodig. Het hier in het publiek gesprokene bewijst genoeg dat het beheer van regenten wordt goedgekeurd en hy is overtuigd, dat dit het publiek niet onbekend blijven zal. De heer Van Uye Pieterse zegt na het gespro kene zijn voorstel in te trekken. Op voorstel van den voorzitter wordt de zitting gesehorst en de behandeling van de overig- punten der agenda bepaald op Maandag den 22 December, des namiddags te half 2 uur. samen Ba- Wind Toestand der der plaatsen. rom. afwijk. richt. kracht lucht zee N. Shields Sylt Hartlepool Swinemunde Hamburg Delfzijl Groningen. Helder. Yarmouth. Vlissingen. Maastricht Valentia Portsmouth. Grisnez Parijs. St. Mathieu. Biarritz -j- 16.5 11.7 11.3 10 5 10.7 4.4 7.1 stil ZW ozo zo ozo zo O z zzo zzw zo z 1 4 1 1 1 1 1 helder mist. helder helder helder 1. bew bew. mist. mist. helder mist. helder kalm N. Shields -1-10.4 W 2 helder kalm Sylt -F 11.8 wzw 3 mist. Hartlepool -F 8.1 wzw goed kalm Swinemunde 4-13.6 z 1 mist. Hamburg F 12.1 wzw 3 helder Delfzijl -F 12.8 z 1 helder Groningen. 12.7 zzw 1 helder Helder. 12.0 z 1 z. bew. kalm Yarmouth. ZW 1 mist. kalm Vlissingen. 12.3 zzw 1 bew. Maastricht 12.6 z 1 helder V alentia 14.7 ZW 5 ew. golvend Portsmouth. ZW 2 regen kalm Grisnez 4-11.1 ZZW 3 t. bew. Parijs 13.6 w 0 helder St. Mathieu. F 12.8 NNW 1 bew. Biarritz F 11.2 zzw 3 z. bew. Zondag. Grootste verschil in Nederland: 'sochtends 8 uren: G. 2.6 M. des namiddags: G. 1.8 V. Barometer te Middelburg, Graanbeurs: (Corr.) Maandag. Grootste verschil in Nederland 's ochtends 8 urenG. 0.7 H. des namiddags Barometer te Middelburg, Graanbeurs :{Corr., Thermometer 20 Dec. 's av. 11 u. 20 gr 21 Dec. 'smorg. 8 u, 19 gr. 's midd. 1 u. 24 gr. 's av. 5 u. 21 gr. 'sav. 11 u. 18 gr. 22 Dec. 's morg. 8 u. 23 gr. 's midd. 1 u. 32 gr. 's av. 5 u. 32 gr. De troepen, welke in Afghanistan generaal Roberts te hulp trekken, vinden nogal verzet onderweg. Generaal Gough vond bij Jugdaluk een sterke vijandelijke macht. Andere troepen trekken hem van Peshawur te hulp, generaal Bright o. a. met 8.000 man. De berichten blijven vol vertrouwen op een goeden uitslag, hoezeer de openbare meening in Engeland zich den ernst van den toestand niet ontveinst. Men erkent, dat men niet te doen heeft met een toevalligen opstand der bevolking, die een louter plaatselijk karakter draagt. Het verzet der Afghanen draagt het karakter van eene weldoordachte organisatie die haar juisten tijd, heeft gekozen om eens af te rekenen met het hooghartig verzuim van voor zorgsmaatregelen, dat zoo menigwerf in de kolo niale oorlogen der Engelschen gebleken is. De Engelschen laten veel op geluk aankomen en houdtfi er niet van veel geld uit te geven, als men denkt dat men het minder afkan, en het is wellicht daaraan te wijten, dat de door gebrek aan voor zorg veroorzaakte gevaarlijke stelling van het Engelsche leger bij Kaboel zoo weinig verbazing heeft gewekt. Toch had Isandlana moeten leeren, dat men ook in den strijd tegen onbeschaafde volkeren verbinding moet houden tusschen de verschillende legerkorpsen, en dat men op het krijgskundig schaakbord nimtaer een der kost baarste stukken ongedekt te ver vooruit mag De séances de politique door den heer Gladstone in Schotland gegeven, waarvan een getrouw ver haal niet minder dan 96 comprea gedrukte kolommen kwarto beslaat, konden niet zonder tegenhanger blijven. De beide minsiters Stafford Nortbcote en Bourke hebben te Leeds redevoe ringen gehouden, waarin zij zich niet bepaalden tot de verdediging der politiek van het kabinet, maar ree htstreeks strijd voerden tegen de Engel sche liberalen, door hen te herinneren aan hetgeen ze zooal voor verkeerds hebben gedaan. Sir Stafford herinnerde zeer ter snede aan Denemarken on Polen, hoe voor die beide landen door het En gelsche liberalisme gepleit was, en geschreven,en gesproken, zonder dat de toenmalige regeering iets had gedaan om te verhinderen wat haar zoo afkeurens- en betreurenswaardig voorkwam. Daar js veel van waar, want wat men ook zeggen moge van onbesuisdheid n lorl Ba aconsfield het is niet te loochenen, dat de geïsoleerde toe stand van Engeland ontstaan is onder een liberaal bewind. Hetgordijn is opgetrokken voor'de opvoering der ministerieele crisis in Frankrijk, waarvan het nog niet zeker is of zij wel eene crisis zal zijn- De ministers hebben gisteren hun ontslag aan den heer Grévy aangeboden, en de president heeft daarop aan den heer De Freycinet de vorming van 'een nieuw kabinet opgedragen. De heer Le Royer heeft, zooals men weet, zijn voornemen te kennen gegeven om by zijn ontslag te vol harden, en waarschijnlijk zal de heer Lepère, thans minister van binnelandsche zaken, de portefeuille van justitie overnemen. Binnenlandscke zaken wordt dan vacant, en om deze portefeuille groe- peeren zich de wenschen en de eischen der partijen. Men spreekt o. a. van den heer Brisson, die de interpellatie van 4 December heeft geleid, en noemt zelfs de volgende vier voorwaarden welke hij voor zijne intrede in het ministerie zou gesteld hebben: definitieve regeling der amnestie hervorming van het personeel der rechterlijke macht, vrijheid van drukpers en vrijheid van vereeniging en vergadering. Dat programma zou de heeren Waddington en Say niet in al zijne deelen bevallen, en mocht de heer De Freycinet onder deze voorwaarden den heer Brisson in zijne combinatie opnemeD, dan zou er naar allen schijn, eene werkelijke crisis ontstaan, welke het kabinet" meer beslist naar links zou verschuiven dan wel schijnt te strooken met de bedoelingen van den heer Grévy. Ook in de portefeuille van oorlog zal moeten worden voorzien. De minister Gresley heeft Zaterdag in de kamer een zoo mal figuur ge maakt, dat hij er moeilijk kan terugkomen. Zekere heer Carayon-Latour had op den jaardag van den graaf van Chambord voorgezeten aan een feestmaaltijd ter eere van den gewichtigen dag en aan zijn legitiemen vorst een adres van gelukwensehing verzonden, dat eindigde met de woorden vive le roil Nu is die heer Carayon lid van den senaat, en ook kolonel van de armée territorialede landweer. Twee majoors van dat krygscorps, welke ook hadden aangezeten, zijn voor een jaar geschorst in hun commando, maar omtrent den kolonel had de commissie welke over dergelijke zaken advies moet uitbrengen, in tegenovergestelden zin besloten, en de minister kon volgens de wet op de genoemde armée den kolonel niet ontslaan, zooals hij gewild had. Ziedaar matière dl interpeller. Men vroeg den minister, waarom hij ook den kolonel niet had geschorst, wat ook tegen het advies der commissie in, binnen zijne macht was gelegen. De minister beging de fout om op deze gemakkelijk uit te leggen quaestiö een boos antwoord te geven. ,,Ik heb het ontslag van den heer Carayon gewild, maar heb dat niet kuDnen geven. Ik verlang niet meer op deze zaak terug te komen," zeide bij met slechts weinig woorden meer op toornige n toon. Daarop ging hij van de tribune, spoedde zich naar zijne plaals, pakte zijne papieren bijeen en ging met zijne portefeuille onder den arm de zaal uit. Er ontstond eenig tumult, waarbij de heer Gambetta veel te vorderen had van zijne Stentortem, en de overblufte collega's van den heer Gresley keken elkaar verschrikt aan met het besef, dat er een nieuwe minister voor het departement van oorlog moet gezocht worden. (Prijs der plaatsing 30 cent per regel.) JVe Zalf van het Roode Kruis met teer tot grondstof, woidt heden ten dage terecht beschouwd als het beste aller heelmiddelen voor uitwendig gebruik. De krachtdadigheid dezer rotheid werende, zachte en heelende zalf is door onbetwistbare feiten bewezen. In,een woord; het is een kostbaar en onontbeerlijk geneesmiddel in elk huishouden in de helaaszoo dikwijls voorkomende gevallen van verwonding. Hoe dikwijls toch gebeurt het, dat een wondje in deft Allen die hun aankoopen voor den winter gedaan hebben in de groote klêeren-magazijnen van de „BELLË JARBIMIERE", te Parijs, hebben dat huis hunne ingenomenheid betuigd over de soliditeit, de élégance en de goede snid huner kleederen. Wij bevelen onzen lezers, die hunne winterkleederen nog niet besteld mochten hebben, daarom bij zonder aan, zich tot de BEIJLE «lARBIlVlÊitE te wenden, over tuigd als wy zijn, dat zij ons erkentelijk zullen wezen voor dien raad. De prachtige geïllustreerde Catalogus wordt gratis en franco toegezonden aan ieder, die daarvoor franco aanvrage doet. Vlissingen, 22 Dec. In het dok gekomen het Duitsehe stoomschip Strassburg, gez. Heimbruch, van Buenos Ayres. Vertrokken naar Rotterdam het Engelsche stoomschip Kestrel na hier zijne lading te hebben gelost. Het stoomschip Dunstanborough, dat op de reis van Riga herwaarts 36 uren lang op den Banjaard heeft gezeten, is onderzocht door experts en heeft aan de machine belangrijke schade bekomen. Het is bezig met lossen om te dokken. De Vlissingsehe vischsloep de Zeeuw, schipper D. Meijboom, die jl. Dinsdag uit Nieuwediep is vertrokken, kwam gisteren avond weder te Nieu wediep binnen met 5000 schelvisschen. Vlissingen, 22 Dec. In het dok gekomen de stoomschepen Flaminge, van Liverpool, Helvetia, van New-York en Amanda, van Taganrog; de zeilschepen Venezuela, gezagv. Bennet, van Phi ladelphia, en May Flower, gezagv. Potter, van Charlestown. Vertrokken het stoomsc hip Lucent naar Glasgow. De vaart uit zee naar Ter Neuzen is voor zee-stoomschepen vrij. A msterdam, 22 Decemb, Raapolie op zes weken f 35. Lijnolie 32J. Amsterdam, 20 Dec. 22 Deel SIAATSLEENINGEN, JVederl. Cert. N. W. Seh. 2$ pet. 64 ff dito dito dito. 3 dito dito dito. 4 België. Certificaten2$ Frankrijk. Origin. Inschr. 3 Hongarije. Obl. Goudleen. 5 Italië. Cert. Adm. Amsterd 5 Oostenrijk. Obl. Mei-Nov. 5 dito Febr.-Aug.5 dito Jan.-Juli.5 dito April-Oct. dito dito Goud 4 Polen. Obl. Schatkist 1844. 4 Portug. Obl. Btl. 1853/1869. 3 dito dito 1876. 6 Rusland. Obl. Hope C. 1798/1815. .-5- Cert. Inschr. 5" Serie 1854. 5 dito dito 6° 1855. 5 Obligatiën 18625 dito 1864 /1000 5 dito 1864 1005 dito 1877 dito. 5 dito Oostersche 1® serie5 dito 1872 gecons. dito. 6 dito 1873 gecons. dito. 5 dito 1850 le Leening dito. 44 dito 1860 2® Leening dito. 44 dito 1875 gecons. dito 4j Cert. Hope C® 1840 4 dito 2e, 3e 4' Leen. 1842/44, 4 Obligatie-Leening 1867/69. 4 dito dito 1859 3 Cert. van Bank-Assign. 6 Spanje. Obl. Buit. 1867/75. 1 dito dito 1876 2 dito Binnenl. Es. 5000-10000 1 dito dito 1876 2 Tnrk\je. Obl, Alg. Sch. 1865 5 641 m 77* 101* 1014 9 V 65$ 65* V 9 58* 58A 9 V 59& 59£ 9 59$ 59$ 9 69$ 69* 774 77* 9 52 52* 9 99 ■f- 9 95* 95* '57$ 56* 9 79$ 794 9 84$ 84 9 92 91* 9 9 90$ 89* 9 56 f 55$ 9 85f 84* 9 86$ 86$ 3 84$ 9 82$ 81$ 9 9 76$ 76* - 76$ 75* 9 65 P 37* 36* 9 154 154 9 38$ 38$ 9 14* 14* 9 34& n

Middelburgsche Courant | 1879 | | pagina 3