S9Ö: 152* Jaargang; Dit blad verschijnt dagelijks; met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per 8/m. franco 3,50, Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar a 5 Cent Middelburg 8 December, Wegens het zware ijs in het kanaal vaart de spoorboot niet door tot Vlake; de dienst van Walsoorde tot Hansweert wordt op de gewone uren voortgezet. De minister van binnenlandsche zaken brengt in de t>t. Ctter algemeene kennis, dat in den loop der maanden Januari, Februari, Maart, April, Mei en Juni e. k. gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen van de practische exa mens van arts en tandmeester, vermeld in de artt. 2 en 8 der wet van 25 December 1878 Staatsblad no. 222). Dag en plaats dier examens zullen nader worden bekend gemaakt. In het tijdperk van 2 tot 29 November 1879 is, blijkens ingekomen ambtsberichten, door long ziekte éen rund in Zuid-Holland aangetast. In het vorige tijdperk van vier weken waren twee runderen door die ziekte aangetast. In de maand Mei of Juni 1880 zal een verge lijkend onderzoek plaats hebben van aspiranten voor de betrekking van surnumerair bij het vak der posterijen, waartoe twaalf plaatsen ter ver vulling worden opengesteld. Een volgend examen zal eerst in 1881 worden gehouden, zoodat gedurende 1880 slechts éen examen zal plaats vinden. De over te leggen stukken en de vereischten tot toelating zijn vermeld in de St. it. van heden. De minister van waterstaat enz., brengt in de St. Ct. ter kennis van belanghebbenden dat, voor het vervolg geen vergunning meer zal wor den verleend tot het beproeven van stoomketels in het buitenland.

Middelburgsche Courant | 1879 | | pagina 1