Laatste berichte a» Handelsberichten. T&trkfjtm. Correspondentie Réclames. CAPSULES GAROYmetGftBIAN-OLIE] Rechtszaken. Verkoopingen en aanbestedingen. Weerkundige waarnemingen! 15 November des morgens te 8 uren. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. Zeetijdingen. Vlissingen, 13 Nov. Door den Belgischen loodsschoener no. 3 is in zee gevonden en alhier ter reede gebracht de veriaten Êngelsche schoener Ann. Graanmarkten enz. Fryzen van Effecten. ff niemand nog aan den mogelijken ondergang der firma Kerdijk en Fincoffs dacht, aan de directie Le Gras, Van Zuijlen en Haspels werd aangeboden. In de openbare zitting van het kantongerecht te Middelburg van den Hen November 1879 zijn de navolgende vonnissen in strafzaken gewezen: A. H. te Middelburg en H. J. H. te Middelburg, wegens het beschadigen van boomen en berooven van takken en bladeren van een boom, ieder veroordeeld in een geldboete van drie gulden of 1 dag gevangenisstraf. K. G., dronkenschap, na binnen de laatste 12 maanden voor eene gelijke overtreding tot straf te zijn verwezen, veroordeeld in eene geldboete van 3 of 3 dagen gevangenisstraf. G. L, te Zierikzee, dronkenschap, tweemaal gepleegd, in twee boeten elk van 1 of 1 dag gevan genisstraf voor elke boete. A. B., te Gapinge, en C. S., te Vlissingen, het wateren buiten de daartoe bestemde bakken, ieder in eene boete van 1 of gevangenisstraf van 1 dag. P. A. van d. V. en C. H., beide te Vlissingen, wegens het te zamen en in vereeniging luidruchtig schreeuwen op eene stoep, 3 boeteof 1 dag gevangenisstraf. D. W. B. en J. Sp., G. P. W. en C. A. K., te Vlissingen; J. P. de R., M. van de G., L. de N., C. W., J. M., M. S., allen te Arnemuiden, het maken van nachtgeruchten, de vier eerste ieder in eene geldboete van 5.50 of een dag gevan genisstraf, do zes laatsten ieder in eene boete van ƒ3 of gevangenisstraf van 1 dag. K. van de G>, te Arnemuiden, dronkenschap en burengerucht, iu twee geldboeten een van 3 en eene van 7.50, of twee dagen gevangenisstraf voor iedere boete. S. V., te Aagtekerke, dronkenschap, na binnen de laatste twaalf maanden tot geljjke straf te zijn verwezen, in eene boete van 10 of 3 dagen gevangenisstraf. A. G. C. d. E., en M. A. C. d. E., te Middel burg, besohadigen van den helm in de duinen ieder tot eene boete van ƒ2 of 1 dag gevange nisstraf. J. d. Kte Kleverskerke, het laten loopen van vee over iemands in den oogst staanden grond, twee maal gepleegd, in twee boeten van 5 of 1 dag gevangenisstraf voor iedere boete. H. van der B., te 's Heer-Arendskerke, het zonder daartoe uitgetergd te Zijn iemand toevoegen van scheldwoorden, P. K., te Middelburg voor gelijke overtreding, ieder in eene geldboete van ƒ1 of 1 dag gevangenisstraf. J. de N., te Middelburg voor gelijke overtre ding, ieder in eene geldboete van 1 of 1 dag gevangenisstraf. J. de N. te Sint Laurens, P.V., te Arnemuiden, en C. de S., te Middelburg, dronkenschap, ieder in eene boete van 1 of gevangenisstraf van 1 dag. J. P. A., te Middelburg, het gedeeltelijk ver nieuwen van een gebouw zonder verkregen ver gunning, in eene geldboete van /3 of 1 dag gevangenisstraf en allen in de kosten van den processe. Als bewijs dat brieven niet altijd langs den kortstenweg de plaats hunner bestemming bereiken) wordt uit Oostkapelle medegedeeld, dat aldaar op den 8 Nov. jl., een brief is ontvangen, die reeds den 3 Nov. jl. uit Buren, bij Tiel, was Ver zonden) en, hoewel voorzien van een zeer duidelijk adres, eerst eene reis had gemaakt naar Oost- Vleteren en Dixmude. De vereeniging Ijsvermaak te Goes, ten doel hebbende om aan de kinderen van minver mogenden eene aangename en tevens voordeelige uitspanning te bezorgen, heeft haar reglement vastgesteld. Zij telt 32 leden tegen eene contri butie van ƒ1 'sjaars. De invoer van ruwe beetworteisuiker uit België langs Hansweert, ter raffineering, naar Amsterdam, bedroeg in October jl., 2,138,927 kilo, die van kandijsuiker 98,957 kilouitgevoerd naar België werden o. a. 4,950,000 kilo beetwor telen, meest uit Zeeland, 279,417 kilo gerookte bokking, 132,000 kilo gezouten haring enz. Dinsdag werd te Biervliet de iüeestoof Willem II met erve in publieke veiling gebracht. 't Mocht echter niet baten, dat tal van koop lustigen aanwezig waren. Ze werd ingehouden op 6000. Tal van arbeiders zijn daardoor teleurgesteld, wijl die in 't afbreken dezen winter een bron van Werkverschaffing tegemoet zagen. GCt.) in het Feestgebouw le Rotterdam Zal eerst daags eén beweegbaar panorama worden vertoond. Het stelt voort de Parijscbe wereldtentoonstelling tau 1878, op een doek ter lengte van 3600 en ter hoogte van 8 meter. Eerst ziet men in vogel perspectief de tentoonstelling in haar geheel; daarna beweegt zich het doek van de rechter baar de linkerzijde en vertoonen zich achtereen - Völgena de verschillende onderdeeien. De voorstelling is verdeeld in 4 groepen; de derde groep zal velen de meest belangwekkende Voorkomen, daar uren hierin de Hue des Nations en achtereenvolgens de gevels van de tentoon «tellingen der verschillende landen aanschouwt- Zelfs te Parijs, waar ieder de tentoonstelling zelve heeft gezien, heeft deze afbeelding het grootste succes gehad. Thans reist het panorama de wereld rond. Men kan voor ƒ1, als men wil voor 50 of 25 cent, de geheele wereldtentoonstelling zien, zonder zich in 't minst te vermoeien. Bath, 12 Nov. Het Belgische ottersehip Jeannette, schipper C. H. van den Bogerd, van Boom, geladen met gebakken steen, bevond zich dezen middag hier op de reede door den ge weldigen storm en de hooge zeeën in zulk een gevaar, dat de schipper met zijn knecht het vaartuig verlieten. In de richting van Ossen- drecht raakte de sloep uit het gezicht. De expediteur v. d. Brink begaf zich later met de roeiers en twee hier aanwezige schippers naar 't verlaten vaartuigze lieten het anker Blippen en brachten het schip, niet zonder veel gevaar, hier in veiligheid. De Amsterdamsche politie heeft gisteren nacht een mooie vangst gedaan. Zij was ver wittigd, dat inbrekers een nachtelijk bezoek zouden brengen bij den heer Geerling, effectenhandelaar op de Keizersgracht bij de Westermarkt, De commissaris van politie, de heer Van Steenbergen werd daarom met vier agenten bij den heer G. in huis verborgen en wachtte niet te vergeefs. De drie gebroeders Lavertu wisten door het uit snijden van een deurpaneel, zich den toegang in huis te verschaffen, maakten daar licht en werden onmiddellijk herkend. Op een zoo plechtige ontvangst niet voorbereid, zochten zij te ontsnappeneen der broeders werd echter nog in huis en de beide anderen op straat gegrepen. De tevredenheid der burgerij over deze vangst en over de houding der politie is algemeen. Een Fransch aardrijkskundige, de heer Rabant, heeft eene approximatieve schatting ge maakt van de bevolking van Afrika en is gekomen tot de volgende cijfers Negers 130.000.000; Ha. miten 20.000.000 Bantoe 's 13.000.000Fonlah's 8.000.000Nubiërs 1.500.000Hottentotten 50.000. Samen dus 172.550.000. De methode, bij deze volkstelling gevolgd, deelt men niet mede. Te St Petersburg wordt sedert den 4en dezer maand druk schaatsen gereden. Het verkeer op het Ladoga meer en op een aantal Russische ka nalen is door het ijs gestremd. Humbert is begonnen in de Marseillaise de processtukken publiek te maken van de commu nards, die nog in Nieuw Caledonië hunmi&drijf boeten. Het doel van dien arbeid is, dat die menschen engelen zijn van zachtmoedigheid, die uit zuivere vaderlandsliefde hebben gebrand en gemoord, toen de Pruisen nog in de nabijheid van Parijs stonden. Heden middag werden ten raadhuize alhier, in het openbaar, verpacht de tollen op den straat weg tusschen Middelburg en Vlissingen voor 1880. Beide tollen te zamen werden gepacht door J. Hubregtse, te Souburg, voor 650. Het vorige jaar had de verpachting 1180 opgebracht. Malta. De admiraal Hornby heeft aan zijn eskader bevel gegeven alles in gereedheid te brengen om binnen vier dagen naar het Oosten te vertrfekkeh. namen Ba- Wind Toestand der der rom. plaatsen. afwijk, richt. kracht lncht zee N. Shields 7.6 NNW 3 I. bew. deining Sylt 4.2 NO 3 helder Hartlepool 4.3 NNW goed hol Swinemunde 11.7 NO 4 betr. Hamburg 6.8 NW 3 mist. Delfzjjl 4.2 NO 1 1. bew. Groningen. 3.8 NO 0 bew. Helder. 2.8 NNW 2 z. bew. kalm Yarmouth. WNW 5 bew. golvend Vlissingen. 0.8 WNW 4 z. bew. Maastricht 2.2 W 3 z. bew. Valentia -f 10.2 NW 3 z. bew. deining Portsmouth. NNW 5 goed kalm Grisnez -f- 29 NNW 5 betr. Parijs. -|- 2.6 Z 8 helder St. Mathieu. -f 5.6 .NNW 3 betr. Biarritz 3.9 O 3 betr. Grootste verschil in Nederland: 'sochtends 8 uren: V. 3.2 G. des namiddags: Barometer te Middelburg, Graanbeurs: (Cerr.) Thermometer 12 Nov. 'sav.llu.38 ;r. 13 Nov. 'smorg. 8 u. 39 gr. 's midd. 1 n. 44 gr, 's av. 5 u. 41 gr. Ook de Belgische kamer heeft thans haren president gekozen, den heer Guillery, die ook in het vorige jaar die betrekking bekleedde. De president heeft zijn zetel ingenomen toet eene toespraak, waarin hjj een zeer bruikbaar recept geeft voor parlementaire welsprekendheid, die volgens hem moet worden geïnspireerd door fijne beschaving, welwillendheid en verdraag zaamheid. Het gevoel van wat een afgevaardigde verplicht is aan het land en aan zich zeiven moet hem behoeden voor hartstochtelijkheid en voor onbedachte woordenin eene vertegenwoor diging van een volk moet ieder woord ernstig zijn. Menigeen aan beide zijden van de kamer, ja zelfs op de plaatsen der ministers, kon dat woord als aan hem gericht beschouwen. De discussiën over de schoolwet hebben nu en dan blijk gegeyen van eene hartstochtelijkheid en somtijds van een gebrek aan manieren, die zeker geene ernstige overweging van eene belangrijke zaak kunnen bevorderen. Reeds in de aanstaande week zullen wij kunnen waarnemen of de verma ning van den heer Guillery doel heeft getroffen. De heer D'Elhoungne heeft aan den minister-pre sident gevraagd of de regeering erin zou kunnen treden mededeeling te doen van den staat der onderhandelingen met het Vaticaan, en de heer Frère heeft geantwoorddat de regeering volkomen bereid was en aan de kamer voorstelde daartoe den aanstaanden Dinsdag te bepalen. Dat gebeurde, en zoo zal nu de teerdere vraag van den openlijken tegenstand der bisschoppen tegen de uitvoering eener landswet in de verte genwoordiging worden besproken. Dan zal ook bekend worden of het bericht der Italië, vóór een paar dagen door ons besproken, waarheid bevat en ot werkelijk de Belgische regeering concessies heeft beloofd aan de ultramontanen. Aan hartstocht zal dan geen gebrek zijn. Alle bladen, die men ter hand neemt, léggen hetzelfde getuigenis af aangaande de rede van lord Beaconsfield. Teleurstelling is schering en inslag der artikelen. Nu is het nog daarge laten de rechtmatige nieuwsgierigheid naar wat er zoo al omgaat tusschen de Europeesche diplo maten ook niet aangenaam, als men op eene uitgebreide matière d discussion gerekend heeft, gesteld te worden voor eene werkelijk zoo magere stof. De groote woorden van den premier gigden in duizelingwekkende vaart over de quaesties van den dag heen, zonder erin door te dringen. De handelsnood en zijne aanvankelijke leniging, het rumoerig socialisme in Ierland, Afghanistan, Zuid-Afrika, alle Êngelsche belangen van den eersten rang, worden behandeld op een zekeren lucbtbartigen toon, welke doet denken aan de wijze waarop lord Beaconsfield vóór korten tijd een paar uten over den landbouw heeft staan praten, den dag nadat de vermoording van Cavagnari was bekend geworden, zonder zelfs met een enkel woord zijn leedwezen over die ramp nit te spreken. Op denzelfden globalen toon werd Engelands verhouding tegenover het vasteland van Europa behandeld. Men moet blijven intervenieeren en den vrede redden. Alles goed en wel, maar het Êngelsche volk heeft toch recht om meer te weten dan dat. Hoe werkt de Engelsch- ïurksehe conventie van het vorige jaar, en heeft de laatste bangmakerij met de vloot nu wezenlijk tengevolge gehad, dat er eenig uitzicht bestaat op afdoende verbeteringen in de Turksche adminis tratie? Dit is eene vraag van groot belang, wijl juist die conventie eene der zaken is, waar aan zich eene volgende uitbarsting der Oosterscbe quaestie kan vastknoopen. De onbeduidendheid van het gesprokene komt nog sterker uit door de omstandigheden van het oogenblik. De lord mayor's dag is lange jaren bestemd geweest voor eene groote politieke rede voering van den eersten ministerhet was bij uitstek de gelegenheid om iets te zeggen, waarop toen bijzonderen nadruk wildé gelegd hebben. Daarbij ontbreekt het voor het oogenblik in En' geland werkelijk niet aan Onderwerpen om een ernstig woord oVer te Zeggen en maakt de in elk geval niet zeer ver meer verwijderde vernieu wing van het parlement een duidelijk en verstaan baar politiek programma zeer wenschelijk. En onder deze omstandigheden discht lord Beacons field aan zijn volk eene mystificatie op én Verbergt hij zijne ware gedachte achter eene nevelachtige phraseologie, welke in een dergelijk geval door Proudhon eens vergeleken is met de kleurstof welk een inktvisch rond zich verspreidt by het naderen van een vijand. De thans onafhankelijke Balkanstaten beginnen zich naar het schijnt te laten gelden. Het Wiener Tagblatt meldde gisteren, dat er een verdrag is gesloten tusschen Servië, Montenegro en Bul garije om ailen vreemden invloed uit het BalkanLnd te weren. Het zou voornamelijk tegen Oostenrijk gericht Zijn, indien dat rijk zich nog verder zuid waarts wil bewegen dan Novi-Bazar. Ieder bek oft in dat geval een zeker aantal troepen te leveren zoodat de alliantie 230 000 man iu het veld zou kunnen brengen, die dan wel zouden vechten onder een Russische» generaal. Het bericht ver- eiseht natuurlijk nadere bevestiging. voorbeelden komen ons voof gemeenten als Goes of Middelburg niet afdoende voor. En daar wij gelooven dat voor de philanthropic een zeer ruim veld van nuttige en noodige werkzaamheid open ligt, en alle philanthropische bemoeiingen, welke niet tot die soort gebracht kunnen worden, slechts strekken kunnen ten nadeele van het werkelijk nuttige en noodige, maken wij voor alsnog, tenzij wij beter ingelicht worden, bezwaar het crèche-plan te ondersteunen. Red. (Prijs der plaatsing 30 cent per ïegel.) Chronische riekten der ADEMHALINGSWERKTÜIGEN NIEUW GENEESMIDDEL Volgens Rapport aan JtSociété Medical» dtThérapeïltiqneta Parijs I Chronische Bronchitis, Asthma. Hoest en Catarrh op de longen radikaal genezende, en krachtig werkend bij longtering. Parijs, Pharmacie GARDY, 45. rue Caumartin. Te Middelburgbij v. D. KAMER, Apoth. Volgens bij de reederij ontvangen telegram arriveerde heden te Padang het barkschip Jacobus Johannes, kapt. A. Jörgensen. Middelburg, 13 November. Er was heden uit Walcheren van alle artikelen grooter aanvoer dan verleden week. Uit do buiteneilanden was niets ter markt. Jarige Walchersche tarwe nominaal onveranderd. Puike nieuwe Walchersche tarwe weinig gevraagd en eender in prijs gebleven. Nieuwe rogge was 25 cent lager te koop. Win- tergtrst en Walchersche zomer dito zonder prys- veranderind. Voor nieuwe Walchersche witte boonen bestond weder goede vraag, hoeveelheid blijft scha&rsch en qualiteit laat steeds veel te wenschen over, voor de beste soort is 25 cent hooger betaald. Dito bruine boonen zeer gewild en mede 25 cent hooger gekocht. Dito paarden- boonen algemeen begeerd en ook 25 cent boven verleden week betaald. Walchersche groene erwten weder zeer gezocht en gaarne tot de ge noteerde prijzen genomen. Afwijkende soorten onbegeerd. Zomerkolzaad en kanariezaad onver anderd. Koolzaad zonder handel. Jarige Wal chersche tarwe 13.15 a 13.25. Puike nieuwe dito 10.60 a 10.75. Mindere soorten 10 a 10.25. Nieuwe rogge 7.76. Dito wintergerst 7. Dito Walchersche zomergerst 6 a 6.10. Goede Walchersche witte boonen 17, 17.50 a f 17.75 naar deugd betaald. Dito bruine boonen 17.50 a 17.75. Dito paaidenboonen 8.25. Dito groene kook-erwten 13.50 tot 14 gekocht. Geringere qualiteit 12.25 a 12.75. Winter- koolzaad 10 50 nominaal. Zomerkoolzaad 11. Kanariezaad 12. gemiddelde marktprijzen. Versche boter 1.10 a 1.20; eieren per 100 stuks /6. Bergen op Zoom 13 Nov. Puike jarige witte tarwe 11.a 12.nieuwe dito 10.— a ƒ10.50, mindere 7.— a /9.—roode f 8.- a ƒ11.-; rogge 7.— a 7.25; boekweit 5.60 a 6. nieuwe dito 6.— a f 6.50zomergerst 5.70 a ƒ6.haver 8.— a 8.50 kookerwten 11.a 12.— paardenboonen ƒ8.— a 8.50; kanariezaad 10.— a ƒ11.25; bruineboonen 10.—a ƒ18.— witteboonen 12.a 15.duiVenboonen 9. a 9.50. Suiker flamVer 31$ op 88 gradenmeiassen onveranderd; boter per stuk 0.90, kilo ƒ0.70; eieren per 26 stuks ƒ2. Amsterdam, 12 Nov. 13 Nov. STAATSLEENIKGEN, ffederl. Cert. N. W. Sch. 2$ pot. dito dito dito. 3 dito dito dito. 4 België. Certificaten. 2$ Frankrijk. Origin. Inschr. 3 Hongarije. Obl. Goudleen. 5 Italië. Cert. Adm. Amsterd 5 Oostenrijk. Obl. Mei-Nov. 5 dito Febr.-Aug.5 dito Jan.-Juli.5 dito April-Oct.. dito dito Goud 4 Polen. Obl. Schatkist 1844. 4 Portug. Obl. Btl. 1853/1869. 3 dito dito 1876. 6 Busland. Obl. Hope C. 1798/18155 Cert. Inschr. b" Serie 1854. 5 dito dito 6® 1855. 5 Obligatiën 18625 Goes. Opstellen over crèches, of kinder-bewaar plaatsen willen wij gaarne opnemen indien het nut eh de noodzakelijkheid dier inrichtingen betoogd kan Woi den uit plaatselijke be hoefte, en niet op grond van voorbeelden ontleend aan Engeland, of aan groote fabriek- of handels plaatsen, met eene talrijke bevolking van buitenshui» werkende huisvrouwen, Dergelijke dito 1864 /1000 ...I.. 5 dito 1864 100 5 dito 1877 dito5 dito Oostersche le serie5 dito 1872 gecons. dito. 6 dito 1873 gecons. dito. 5 dito 1850 1® Leening dito. 4$ dito 1860 2® Ltening dito. 4$ dito 1875 gecons. dito Cert. Hope C® 1840 dito 2% 3® 4® Leen. 1842/44. Obligatie-Leening 1867/69. dito dito 1859 Cert. van Bank-Assign. Spanje. Obl. Buit. 1867/75. dito dito 1876 dito Binnenl. Es. 5000-10000 dito dito 1876 Turkije. Obl. Alg. Sch. 1865 dito dito 1869 4J 4 4 4 3 6 1 2 1 2 5 6 77} a a 101i 101} a 65f 65$ 584 58$ a 60f 60^ 60{ 60$ a a n 51} a 96$ 96$ a 59$ 80$ 80$ n 85$ 85 a 93$ 93$ a 90} 90$ 90} 90$ n 56$ 56$ n 86} 86 a 87$ 86 n 83} 83 n 77$ 77$ it 60} 9 9 n 77$ 77 it tt 15} 15} tt 37$ 37 a n 14$ 14$ n 9 ~9f 9} 12} I

Middelburgsche Courant | 1879 | | pagina 3