N°. 174 122* Jaargang. 1879. Zaterdag 26 Juli. Verkiezing. Voetstappen in de sneeuw. Dit blad verschijnt dagelijks," met uitzondering van Zon- en Feestdagen." Prijs per 3/m. franco 3,50. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar a 5 Gent. Advertentien: 20 Cent per regel." Geboorte-, Trouw-, Doodberichten enz,: van 1—7 regels 1,50 iedere regel meer 0,20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Hoofdagenten voor het Buitenland: de Compagnie générale de publicité étrangère 6. L. Daübk en Cie. te Parijs en Frankfort, directeuren Elsbach en Jones. RIJKS-BELASTINGEN. Middelburg 25 Juli. Benoemingen en besluiten. Onderwijs. MIDDELBllRGSCHE COFJiANT. a De burgemeester en wethouders ran Middelburg maken bekend dat de inlevering van stembriefjes voor de be noeming, bit herstemming, van een lid van den gemeenteraad, in de plaats van den heer mr. P. Roetert Tak Ez., zal plaats hebben op Dinsdag den 29sten Juli a., van des namiddags negen tot des namiddags vijf uren in de beneden achterzaal van het raadhuis, terwijl-de opening dier stem briefjes in datzelfde lokaal zal geschieden op Woensdag den 30sten Juli 1879, des voormiddags te negen uren. Middelburg den 25 Juli 1879. De burgemeester en wethouders voornoemd. SCHORER. De Secretaris, G. N. DE STOPPELAAR. De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat bij hem ontvangen en aan den ontvanger der directe belastingen ter invordering is verzon den het door den provincialen inspecteur der directe belastingen enz. te Middelburg, den 23en Juli 1879, invorderbaar verklaarde kohier no. 2van het patentrecht voor het dienstjaar 1879/80, met uitnoodiging aan ieder wien zulks aangaat, om na bekomen kennisgeving van zijnen aanslag, ten spoedigste het door hem verschul digde te kwijten, met herinnering tevens, dat de bezwaren, welke dienaangaande mochten bestaan, binnen drie maanden na heden behooren te worden ingediend. Hiervan is heden afkondiging geschied waar het behoort. Middelburg, den 24 Juli 1879. De burgemeester voornoemd, SCHORER. Z, M. de koning heeft, door tusschenkomst van onzen gezant te Brussel, aan den koning der Belgen een eigenhandig schrijven doen toekomen, waarin hij dien vorst dank betuigt voor de deel neming en belangstelling, betoond bij de begra fenis van Z. K. H. den prins van Oranje. Naar wij vernemen, zal het klokkenspel van den Abdij toren alhier, Ba de versteking van den trommel, de volgende stukken doen hooren: Heel uurMarche triomphale, van Reijnhold Wegrich. Kwartier na heel uur, O Uit euch Hele Vögelein melodie van F. Gumbert. Half uur, Rosen-Walzer, van J. Teyhl, s« dooe DORA BUSSEL. TWEEDE DEEL. HOOFDSTUK XXI HET BEZOEK VAN EVA. Alleen een ij del man is bang om afgewezen te worden," dacht hij, „en Eva zal mij niet nemen als zij voelt dat zij niet genoeg van mij houdt." Jasper had haar, vond hij, nooit naar waarde ge schat. Die had haar een lief meisje gevonden, maar meer niet. Voor hem beteekende zij veel meer en dagelijks leerde hij haar karakter meer op prijs stellen. Het was achter lang geen ge makkelijke taak om zijn voornemen ten uitvoer te brengen. Voor het eerst in zijn leven kon hij geen woorden vinden voor hetgeen hij wilde zeggen, toen hij er de gelegenheid toe vond, en zijn verlegenheid scheen zich ook aan Eva mede te deelen iets waarvoor een ij deler man zeker spoedig de ware oorzaak zou gevonden hebben. Zoo bleven de zaken eenige dagen na het ge sprek van Elisabeth met sir John, tot dat Kwartier vóór heel uur, Beiaard Liedvan Peter Benoit. Gedurende de week van 17 tot en met 23 Juli zijn te Vlissingen aangekomen met de stoom schepen van de maatschappij Zeeland 777 en ver trokken vandaar naar Engeland 676 passagiers. Naar wij vernemen, is bij koninklijk besluit yan 19 dezer het hooger beroep van B. L. Frank, tegen de beschikking van burg. en weth, van Middelburgwaarbij hem de vergunning tot op richting eener slachterij in de Kuiperapoort alhier geweigerd was, ongegrond verklaard en de afwij zende beschikking van burg. en weth, alzoo gehandhaafd. Honfenlsse, 24 Juli. Het verzoekschrift aan Z. M. den koning, uitgaande van de kroon domeinpachters in het rentambt Hulst, omtrent welks strekking reeds vroeger een bericht door ons werd opgenomen, is reeds van bijna negentig handteekeningen voorzien, zijnde de overgroote meerderheid van de pachters. Binnen een paar dagen zal het aan Z. M. worden opgezonden. In de leening voor het waterschap De hreede watering bewesten YerseJce, groot f 25000, tegen 4f pet. rente, waarvoor de inschrijving gisteren te Goes gesloten werd, is deel genomen voor f 154.000. Toegewezen werdenaan de firma De Kanter en Hovdijk f 13000, tegen f 501, de firma Van Heel en Co. f 10000 en de firma Fran sen van de Putte en Zoon f 2000 tegen f 501.25 per obligatie. Bergen op Zoom, 24 Juli. De circa 30jarige houten duiker onder de voormalige brug aan de Wouwsche poort alhier, ter zijde van het bassin, achter de suikerfabriek, is door de eene of andere drukking bezweken. Tengevolge hier van zijn vele landerijen onder water geloopen en is de groote weg naar Roosendaal voor het ver keer met voertuigen gestremd. Men is ijverig bezig met het weggraven van den grond, terwijl voor voetgangers een noodbruggetje is gelegd, daar met bet inbrengen van een nieuwen duiker enz. wel eenige weken zullen verloopen. Omtrent het aanvragen om vergunning tot het invoeren van een stoomtramdienst in Zeeuwsch- Vlaanderen, kan nog nader worden bericht dat aanvankelijk de lijn BreskensOostburg in dienst zal worden gesteld, maar dat zeer spoedig ook Aarden burg en Sluis in de lijn zullen worden op genomen. (HU.) er iets voorviel dat den doorslag gaf. Eva had den dag te West-house doorgebracht en sir John zou haar komen afhalen, en meer dan eens had hij tot zich zeiven gezegd dat hij dien avond den moed en de woorden moest vinden om de ge wichtige vraag te doen. Toen hij de hoeve bereikte vond hij het heele gezelsehap uit en dus ging hij den tuin in om hen te zoeken. Eerst zag hij niemand, want Jasper en Elisabeth waren verderop de velden in gewan deld maar toen hij in de nabijheid van een met klimop begroeid koepeltje kwam, hoorde hij dui delijk een vrouwenstem, die op gejaagden toon sprak. Hij stond een oogenblik stil en zijne wangen verbleekten; even daarna vervolgde hij zijn weg en hoorde Eva zeggen: „Het is onrechtvaardig en niet edelmoedig van u om zoo iets te zeggen. Zoo iets leelijks kan miss Tyrell niet gezegd hebben 1" „Nu, ik wilde u alleen maar zeggen wat ik gehoord heb, ofschoon ik het ook niet kan ge- looven" zei Robert Horton op gemelijken toon. Doch eensklaps hield hij op daar zij beiden sir John zagen voorbijgaan. Maar deze deed (ter wille van Eva) alsof hij hen niet zag, en ging langs den koepel naar het huis terug om Jasper en Elisabeth af te wachten. Kort na hun terugkomst ging Eva het venster voorbij, maar zij kwam niet binnen en ging regelrecht naar boven, waar zij in een zeer sombere stemming bleef zitten. In den loop van den avond, terwijl zij in het Dinsdag jl. is het verslag, dat de voorzitters der beide kamers van de staten-generaal en de vice-president van den raad van state op verzoek des konings over de crisis hebben uitgebracht, aan Z. M. gezonden. (Hbl.) De heer Cremers, lid der tweede kamer, die in de nog altijd hangende ministerieele crisis eene zoo voorname rol gespeeld heeft, is gisteren naar het buitenland vertrokken. Zijne medewerking tot de oplossing der crisis schijnt dus voorgoed opgegeven. De geschiedenis van de extra-parlementaire bijeenkomst der liberale kamerleden om over de crisis te beraadslagen, wordt met eiken dag zon derlinger. Volgens het Vaderland heeft de heer Kappeijne van die vergadering niets geweten en is de op roeping door de heeren Van de Putte en Cremers geheel zelfstandig en op eigen verantwoordelijk heid geschied. Alzoo er is een liberaal party verband; van dat ver band is de heer Kappeyne hoofd en leidermaar de leden komen bij eikander zonder voorkennis van den leider om over eene ministerieele crisis te beraadslagen Zou het niet wenschelijk zijn het „verband" en de „organisatie" der liberale party, waarvan men vóór een paar jaren zulke groote dingen vertelde en voorspelde, als eene afgedane en uitgediend hebbende zaak te beschouwen Ten onrechte is gemeld, dat de katholieke kiesvereeniging te Leiden den heer Verwer tot candidaat voor de tweede kamer heeft gesteld. Naar de Maasbode verneemt zijn de katholieken aldaar voornemens geen eigen candidaat 4e stellen, maar hunne stemmen uit te brengen op den heer Elout van Soeterwoude. Toch is het „monster-verbond" slechts eene uitvinding van de booze liberalen! Blijkens advertentie heeft de heer C. E. van Stolk voor het lidmaatschap van den gemeente raad van Rotterdam bedankt. burgemeesters. Benoemd tot burgemeester der gemeente Oosïburg F. Siemerink. belastingen. Benoemd tot ontvanger der in voerrechten en accijnsen en van den waarborg op de gouden en zilveren werken te Maastricht c. a. J. W. van Idsinga, thans ontv. der dir. bel., invoerr. en acc. en van den waarborg op de gouden koepeltje zaten, had Robert baar ten huwelijk gevraagd en zij had hem vriendelijk, doch beslist afgewezen. Daarop had Robert haar geraakt en misschien verbaasd gevraagd welke reden zij daar voor had. „Ik ik geloof niet dat gij het recht hebt dit te vragen, mynheer Horton" had zij aarzelend geantwoord. „De menschen zeggen" zei Robert, die zich door zijn teleurstelling en drift liet meeslepen, „dat gij denkt met sir John te trouwen, miss Tyrell moet gezegd hebben dat gij dit denkt." Toen had Eva de woorden gesproken die sir John gehoord had en daarop had Robert het antwoord gegeven dat hij ook vernomen had. Op datzelfde oogenblik hadden zy den baron opgemerkt en diep verontwaardigd had Eva tot Robert ge zegd „Sir John moet het gehoord hebben Wat zal ik doen Ik kan hem nooit weer onder de oogen komen." „Malligheid 1 zoo'n oude man Wat doet er dat toe zei Robert, die ook niet op zijn gemak was bij de gedachte dat sir John zijn ruwe taal zou verstaan hebben. „Bovendien scheen hij niet eens te merken dat wij hier zaten." „Daar is hij te veel fatsoenlijk man voor" zei Eva nog steeds gebelgd, en hoeveel verontschul digingen liy ook in 't midden bracht, niets kon haar bewegen om zijn harde woorden te vergeten. Na een poos, toen Eva maar altijd niet beneden kwam, verzocht sir John Eüsabetk haar te gaan en zilveren werken, alsmede van het haven- en schutgeld op het kanaal van Walcheren te Mid delburg; en P. R. van Visvliet, thans controleur der dir. bel., invoerr. en acc. te Middelburg, be noemd tot ontvanger derzelfde middelen en van den waarborg op de gouden en zilveren werken, alsmede van het haven- en schutgeld op het ka naal van Walcheren, te Middelburg. pensioenen. Op zijne aanvrage, op pensioen gesteld de kapitein F. Siemerink, plaatselijk adju dant van de le kl. te Vlissingen, en het bedrag van dat pensioen, bepaald op 1430 's jaars. Bovenstaande benoemingen zijn reeds onder Laat ste berichten in een gedeelte der oplaag van ons vorig nommer medegedeeld. nijverheid. Aangewezen als commissaris der Nederlandsche regeering bij de internationale tentoonstelling te Melbourne in 1880 de consul- generaal der Nederlanden te Melbourne, jhr. D. Ploos van Amstel. Ingesteld eene commissie belast met de bevor dering der belangen van den Nederlandschen handel en de Nederlandsche nijverheid bij gelegen heid van die tentoonstelling, in welke commissie zijn benoemd: als voorzitter de heer F. A. T. Delprat te Amsterdam, en als leden de heeren J. J. M. Blankenheym te Rotterdam, A. C. Kru- seman te Haarlem, J. M. van der Made te Am sterdam en H. J. F. de Waal, mede aldaar. leg...r. Op verzoek, eervol ontslag verleend uit Z. M. militairen dienst, met toekenning van pen sioen, aan den met verlof hier te lande aanwezigen onder-intendant 2e kl. van het leger in Neder- landfch Indie, E. J. L. Herens. middelbaar onderwijs. Op zijn verzoek, aan dr. B. van der Meulen eervol ontslag verleend als leeraar aan de R. H. B. te Sappemeer, en in zijne plaats benoemd dr. J. Ariëns Kappers. Blijkens de Staatscourant zal des 15en dezer alhier de aanbesteding plaats hebben voor het bouwen eener leerschool, alsmede van lokalen voor het gymnastiek-, muziek- en teeken-onder- wys ten behoeve van de kweekschool voer onderwijzers te Middelburg. Bij beschikking van den minister van koloniën, zijn de hoofdonderwijzeressen A. H. Jansen en M. S. C. Brüno gesteld ter beschikking van den gouverneur-generaal van N.-I., om te worden benoemd tot hulpoaderwyzeres voor den dienst daar te lande. Benoemd tot leeraren aan het gymnasium te Rotterdam: in het Grieksch en Latijn dr. B. J. Goedhart en dr. R. T. F. Reudler; in de schei kunde dr. S. Hoogewerff. vragen of zij gereed was om met hem naar het kasteel terug te keeren. Hy vroeg dit op zulk een zennwachtigen toon, dat Elisabeth terstond begreep dat er in haar afwezigheid iets gebeurd was en boven komende vond zy Eva, die in de duisternis zat te schreien. „Lieveling, wat is er gebeurd vroeg zij, haar arm om haar heen slaande. „Mijnheer Robert heeft mij iets zoo lomps, zoo onaangenaams gezegd" snikte Eva „dat ik Wendell onmiddellijk moet verlaten." „Robert herhaalde Elisabeth verbaasd „maar kind die vindt dat geen mensch op de wereld zoo lief is, als gy." „Het was over sir John" zei Eva hare tranen afdrogende. „O!" zei Elisabeth, die begon te zien waar de schoen wrong. „Trek u dat niet aan, lieve; jongelui van den leeftijd van Robert vergeten zich wel eens, als zij jaloersch zijn. Kom Eva, wasch uwe oogen, doe uw baar glad en kom beneden. Sir John heeft gevraagd of gij gereed waart." „Ik ben zoo bang dat hij gehoord heeft wat Robert zei." „Als hij het al gehoord heeft is hij er de man niet naar om zich te storen aan de praatjes van zoo'n dommen jongen," zei Elisabeth, haar een kus gevende. Eva ging op verzoek van Elisabeth naar be neden en zoodra zy de kamer in kwam, stond sir John op, zeggende: „Ik gelpol dat wij maar lieyer dadelijk moesten

Middelburgsche Courant | 1879 | | pagina 1