N°. 167, 122e Jaargang. 1879. Vrijdag 18 Juli. Voetstappen in de sneeuw. Dit blad verschijnt dagelijks," met uitzondering van Zon- en Feestdagen.1 Prijs per 3/m, franco 3,50. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar a 5 Cent, Advertentiens 20 Cent per regeL Geboorte-, Trouw-, Doodberichten enz,: van 1—7 regels 1,5* iedere regel meer 0,20, Qroote letters worden berekend naar plaatsruimte; Hoofdagenten voor het Buitenland: de Compagnie générale de puhlicité étrangère G. L. Daubb en Cie. te Parijs en Frankfort, directeuren Elsbach en Jonks. KIJKS-BELASTINGEN. Middelburg 17 Juli. FEXnLLETON. Spoorweg-dieverijen. MIDDELBIIRGSCHE COURAIMT. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat bij hem ontvangen en aan den ontvanger der directe belastingen ter invordering is verzon den het door den provincialen inspecteur der directe belastingen enz. te Middelburg, den 14en Juli 1879, invorderbaar verklaarde kohier no. 4, der personeele belasting voor het dienstjaar 1879/80, met uitnoodiging aan ieder wien zulks aangaat, om na bekomen kennisgeving van zijnen aanslag, ten spoedigste het door hem verschul digde te kwijten, met herinnering tevens, dat de bezwaren, welke dienaangaande mochten bestaan, binnen drie maanden na heden behooren te worden ingediend; terwijl hij voorts de belasting plichtigen, die in den loop des dienstjaars een perceel verlaten, zonder daarin eenige roerende goederen of iemand in hunnen dienst achter te laten, indachtig maakt op de gunstige bepaling van art. 7 der wet op de personeele belasting van den 9 April 1869 (Stbl. n° 59.) Hiervan is heden afkondiging geschied waar het behoort. Middelburg, den 16 Juli 1879. De burgemeester voornoemd, SCHOREE. De stiefmoederlijke behandeling, welke met de regeling van den zomerdienst op de staatsspoor wegen en op den Grand Gentral Beige onze com municatie met België heeft ondervonden, is bekend. Van de zes treinen, drie in iedere richting, vindt slechts éen behoorlijke aansluiting te Roosendaal. Van Middelburg sporende te 8.40 wacht men te Roosendaal 34 minuten, te 1.2 gaande wacht men 1 u. 40 m. en om 5.42 vertrekkende wacht men 54 minuten. Dezelfde gelegenheid om met Roosendaal en zijne omstreken kennis te maken vindt men, wanneer men te 7.23 uit Antwerpen vertrekkende, 2 uren en 14 min. aan het verbin dingsstation moet doorbrengen. Blijft men in Ant werpen tot 10.20 vertoeven, dan reist men aanmer kelijk sneller, want men wacht dan te Roosendaal slechts 1 uur en 31 minuten. De laatste trein echter, te 6.38 uit Antwerpen vertrekkende, vindt te Roo sendaal aansluiting, en met dezen trein bereikt men uit Antwerpen Middelburg in 2 uren en 18 mi nuten. De andere treinen besteden aan het traject minstens 3 uren 12 en hoogstens 5 uren 18 mi nuten. Deze laatste haast ongeloofelijke tijd voor zulk een kort traject wordt besteed door den trein, die te 12.41 hier aankomt en de Parijsche nachtpost medebrengt, zoodat de Fransche en Belgische brieven en couranten hier twee en een half uur later aankomen, dan zij bij eene behoor lijke aansluiting zouden kunnen ontvangen wordeD. Een ander bezwaar tegen deze dienstregeling DOOE ÏORA HUSSEL, ÏWEEIHB DEEL. HOOFDSTUK XVIII. LEVEN OE DOOD. Zij bad hierom met al de kracht die in haar was, op hartstochtelijken toon en zoo luid dat Jasper het in de andere kamer hoorde en toen zij weer bij hem kwam vroeg: „Hebt gij voor mij gebeden, Lissa?" „Ja Jasper, ja lieveling, o! tracht te blijven leven, tracht het om mijnentwil!" „Misschien zal God mij sparen," antwoordde hij ernstig. „Laat ons samen bidden" en zij sloten de handen vast ineen en baden voor zijn behoud, al waa het ook slechts voor korten tijd. Eenige uren later kwamen de doktoren en toen had er een zeer nauwkeurig onderzoek plaats paar de letselen die hjj bekomen had. Elisabeth was, dat men van hier niet vóór 11.52 in Antwerpen kon komen. De mailtrein vond te Roosendaal geeae aansluiting. Volgens eene mededeeling, welke wij nit Antwerpen ontvangen, is daariu echter voorzien en loopt sedert eene week een trein te 9.05, in aansluiting dus met den mailtrein, van Roosendaal naar Antwerpen, waar men dan te 10.15 kan aankomen. Deze trein is tot heden voor het publiek zorgvuldig geheim gehouden. In omgekeerde richting zou een dergelijke maatregel ook hoogst gewenscht zijn. Er loopen op onze Zeeuwsche lijn een aantal treinen, en de communicatie met Holland en Duitschland kan in menig opzjcht voldoende worden genoemd; doch toen zij hunne oogen zuidwaarts wendden, schijnt het organiseerend talent onzer spoorwegautoriteiten uitgeput te zijn geweest. Wij hoorden bij geruchte, dat de nieuwe trein Roosendaal—Antwerpen te danken zou zijn aan de omstandigheid, dat een groot aandeelhouder van den Grand Central onlangs via Vlissingen uit Londen naar Antwerpen rei zende, zich uitermate boos heeft gemaakt, toen hij aan het toch niet zeer comfortable station Roosendaal een paar uren had moeten wachten. Als dat zoo is, zouden wij er naar kunnen ver langen, dat eens een onzer menschen van invloed bij de Exploitatie-Maatschappij, een minister b. v., genoodzaakt werd om des ochtends kwart over zessen van Brussel naar Middelburg te moeten sporen, en dat hjj dan, met zijne medereizigers en de post 2 uren en 14 minuten te Roosendaal vertoevende, zich zoo boos maakte, dat zijn toorn ten opzichte van de Exp. Maats, dezelfde gevolgen had als die van den Belgischen aandeelhouder ten opzichte van den Grand Central. Na het schrijven van het bovenstaande kwam ons het volgende bericht onder bet oog, uit Bergen op Zoom aan het Handelsblad gericht „De kamer van koophandel alhier heeft aan de regeering doen opmerken, dat tengevolge van de zomerdienstregeling op de staatsspoorwegen,geen der van Antwerpen te Roozendaal aankomende treinen onmiddellijke aansluiting heeft in de rich ting van Zeeland en dat voor vertrek van Bergen op Zoom in de richting van Rotterdam geen gelegenheid bestaat tussehen 9.56 vm. en 4.35 nm. De kamer heeft dringend verzocht hierin veran dering te brengen, zoo niet dadelijk, dan ten minste bij de eerstvolgende winterdienstregeling." In bijvoegsels tot de Staats-courant wordt me degedeeld het verslag betreffende den aanleg van staatsspoorwegen over het jaar 1878. Naar wij vernemen heeft de kamer van koophandel en fabrieken te Vlissingen zich tot de regeering gewend met het verzoek dat het wrak stond in haar kamertje bleek en ademloos den uitslag af te wachten. Toen hoorde zij dokter H f vragen„Is die dame, die de kamer verliet, uw vrouw „Als ik in het leven blijf zal zij bet worden" antwoordde Jasper met een zwakke stem, want hij was zeer afgemat, daarop ging Elisabeth naar de deur en wenkte den geneesheer om bij haar te komen. „Is er begon zij met schorre stem, maar verder kon zij het niet brengen. „Eenige hoop?" vulde hij vriendelijk aan. „Ik geloof het wel. Hij moet een uitmuntend gestel gehad hebben en zijn levenskracht moet zeer groot zijn, dat hij dien schok heeft kunnen weerstaan, want hij is wanhopig verminkt maar indien er niets bij komt „Dus is er hoop stamelde Elisabeth nauw hoorbaar. „Ik herhaal dat ik het wel geloof. Doch be denk, het is slechts een kleine kans. Maar hij is jong en hij heeft veel in zijn voordeel en meteen verstandige behandeling en goede verzorging „Kom eiken dag," zei Elisabeth, zijn hand vat tende. „Bekommer u niet over de kosten, dat i» niets. Ik ben rijk en hij is rijk. Als gij hem slechts redt is al het mijne, het uwe." Dr. H f lachte eenigszins afgemeten. „Mijn waarde dame, ik zal doen wat ik kan," zei hij. „Natuurlijk zal hjj nooit worden wat hij van de bij de Zuidwatering gezonken stoom- l boot Funch worde opgeruimd. Zoo als gemeld is, heeft de Middelburgsche brik Houthandel op de Funch gestooten. Het bericht in ons nommer van 15 Juli over het expeditiekantoor Brasch en Rothenstein is blijkbaar verkeerd begrepen. Onze Vlissingsche berichtgever schreef in duidelijke termen, dat het hoofdkantoor van de firma van Berlijn naar Dusseldorf werd verplaatst, en dat de chef van het Vlissingsche agentschap naar laatstgemelde plaats zou vertrekken. Niets meer en niets minder. Het Zuiden maakt daarvan iets geheel anders, terwijl ook de Vlissingsche courant het noodig schijnt geoordeeld te hebben te informeeren naar de waarheid van het niet in ons blad te lezen bericht, dat het agentschap te Vlissingen van bedoelde firma zou worden opgeheven. Amsterdam. Al de aftredende leden van den gemeenteraad werden herkozen met uitzonde ring van den heer Heynsins, Er moet herstemming plaats hebben tussehen de heeren Bergsma (1448), Heynsius (1279), Glinderman (antir. 1221), Wurfbain (1185), van Nierop en Bredius. Men schrijft ons uit Utrecht: Bij de stemming voor leden van den gemeente raad alhier werden uitgebracht 1439 stemmen. Het aantal kiesgerechtigden bedraagt 2549. In 1875 waren 1153, in 1877 810 kiezers opgekomen. Alle door de Utrechtsche kiesvereeniging gestelde candidaten werden herkozen. In plaats van den heer Havelaar werd gekozen de heer Trip (candidaat van de Utrechtsche kiesvereeniginghij bekwam 883, de candidaat van Vaderland en Koningen van Oranje en Nederlandde( heer Wolbers, verkreeg slechts 226 stemmen. Wanneer men ziet met welke overgroote stemmen- meerderheid de candidaat van de Utrechtsche kiesvereeniging gekozen is, dan dringt zich on* willekeurig de vraag op: hoe is het mogelijk geweest dat bij de stemming voor een lid van de tweede kamer de candidaat der anti-revolutionaire partp de overwinning behaalde Als men echter de praktijken kent die laatstgenoemde party bij de verkiezing van een lid voor de tweede kamer in toepassing bracht, dan is het niet te verwon deren. Zij ging met Rome samen, beloofde haar hulp aan deze partij bij de verkiezing voor leden van den gemeenteraad, maar hield haar woord niet. Van daar, dat de katholieke partij, verbol gen, thans de anti-revolutionaire party in den steek laat en waarschijnlijk niet licht meer hare hulp zal verleenen. geweest is. Zijn gelaat zal misvormd blijven en zijne kneuzingen zijn veel te erg, om ze ooit ge heel te boven te komen, maar hy kan in het leven blyven." „Als hy slechts blyft leven, is al het overige niets," zei Elisabeth en nadat zij nog eenige af spraken had gemaakt omtrent het terugkomen der doktoren, haastte zij zich om naar Jasper te gaan, die de oogen met een pijnlijk gekerm opende toen hij haar hoorde aankomen. „Heeft hij het u gezegd?" vroeg zij fluisterend en gejaagd. „Wat?" vroeg hij, terwijl er een schaduw over zijn gelaat trok; want hij dacht dat hij nu zijn doodvonnis zou hooren. „Gij kunt in het leven blijven," riep zij uit, viel naast het bed neder en drukte hare lippen op de zijnen. „Is dat waar, lieveling?" vroeg bij na eenige oogenblikken van dankbaar genot, „Dan moet gij mij nooit meer verlaten, Lissa, belooft gij mij dat?" „Ik zal u nooit verlaten zoolang ik leef." HOOFDSTUK XIX. EEN BBIEF VAN EVA. Toen sir John dus den volgenden dag te Anner- Bergen op Zoom, 16 Juli 1879. Bij de gisteren alhier plaats gehad hebbende verkiezing van vier leden voor den gemeenteraad, zijn uit gebracht 448 geldige stemmen. Het aantal kiezers bedraagt 678. Gekozen zyn de heeren C. P. Rogier met 349 en L. M. Magnée met 308 st. Herstemming tussehen de heeren P. M. Maas met 221, J. M. Swaan met 216, B. A. Poulie met 216 en P. J. A. de Koker met 211 stemmen. Het beroep van den raad der gemeente Vlis singen van een besluit van gedep. staten van Zeeland, waarbij vermeerdering van het getal scholen in die gemeente is bevolen, zal den 29'n dezer door den raad van state worden behandeld. De geneeskundige raad voor de provincie Gro ningen heeft in zijne laatste vergadering de wen- schelykheid uitgesproken, dat in het noorden des lands een krankzinnigengesticht worde opgericht. Noordlaren zou men daarvoor het geschiktste punt achten. Voor de verkiezing van een lid der tweede kamer te Leiden wordt, behalve de vroeger ge noemden, van antirevolutionaire zyde nog genoemd mr. O. W. Star Numan, vroeger commies-griffier bij de tweede kamer. De verordening tot heffing van straatgeld in de gemeente Amsterdam is door gedeputeerde staten van Noord-Holland goedgekeurd. Dat de spoorwegdieven nog steeds hunne industrie uitoefenen bleek gisteren weder. Van eene party sigaren uit Eindhoven naar Middelburg verzonden, bleek een der kistjes geopend, en een gedeelte van den inhoud verdwenen te zyn. De uitslag der verkiezingen voor gemeenteraads leden in deze provincie is, voor zoovër ons thans bekend is, als volgt: Aagtekerke. Getal kiezers 44. Ingeleverde geldige biljetten 32. Gekozen P. Wisse Sz. met 23 en J. Hugense met 22 stemmen. Beide aftre dende leden. Aardenburg. Getal kiezers 102. Ingele verde geldige biljetten 94. Gekozen C. V. van Oostenwyk Stern met 80 en J. Rosseel met 49 stemmen. Beide aftredende leden. Axel. Getal kiezers 195. Ingeleverde geldige biljetten 159. Gekozen Levinus deFeijter Iz. met 90 stemmen. Aftredend lid. Herstemming tussehen Petrus Dieleman Wz.' die 62 en Jannis Cappon die 50 stemmen bekwam. Breskens. Getal kiezers 63. Ingeleverde ley terugkwam, wachtte hem een blijde tijding waarop hy niet had durven hopen. Jasper wordt beter. Dr. H f zegt dat er hoop is," zei Elisabeth, zoo schielyk als zij de woorden slechts kon uitbrengen en greep met schitterende oogen en gloeiende wangen zijn hand. Jasper sliep, toen zijn vader bij zijn bed kwam; doch hij ontwaakte langzamerhand en ontmoette deD vriendelijken, dankbaren blik van zijn vader met een blyden glimlach. „Vader!" „Mijn beste jongen", sprak sir John aangedaan. „Dus is God ons genadig. Elisabeth zegt dat gij iets beter zyt." „Ja," zei Jasper, opnieuw glimlachende „zij zeggen dat er eenige kans op herstel is." „Gij hebt een goede verpleegster" zei sir John, Elisabeth vriendelijk aanziende. „Ja en zij heeft beloofd mij nooit meer te ver laten nooit meer boort gij wel vader „Ik verlang ook niet dat zy dat doen zal." „En Eva, vader?" vroeg Jasper, want zijn hoofd was nu veel helderder. „Weet zy nu alles? „Ja Jasper, zij weet nu alles en heeft het beter gedragen, dan ik had durven hopen. Zij laat u beiden hartelijk groeten" voegde hij er met een droeven glimlach by. „Het is een lief meisje" zei Elisabeth zacht en niet zonder zelfverwijt. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1879 | | pagina 1