Nö. 166. 1879. Donderdag 17 Juli. 122* Jaargang. Voetstappen in de sneeuw. Arnhemsche Brieven. Dit blad versohijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per 3/in. franco 3,50. Afzonderlijke nommerB zijn verkrijgbaar a 5 Cent. Advertentien: 20 Gent per regeli Geboorte-, Trouw-, Doodberichten enz,: van 1—7 regels 1,5». iedere regel meer 0,20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Hoofdagenten voor het Buitenland: de Compagnie générale de publicité étrangère G. L. Daubb en Cie. te Parijs en Frankfort, directeuren Elsbach en Jones. Middelburg 16 Juli. FEUILLETON. so M1DDËLBIIRGSC Heden -voormiddag heeft de opening plaats ge had der biljetten voor de verkiezing van zes leden voor den Middelburgsehen gemeenteraad, ter vervulling der door periodieke aftreding open vallende plaatsen, en van éen lid ter voorziening in de buitengewone vacature, ontstaan door het vertrek van den heer Mr. P. Roetert Tak Ez. Voor de periodieke aftreding (wit stembriefje) waren ingeleverd 896 biljetten, waarvan er éen van onwaarde verklaard werd, zoodat het getal geldige stemmen 395 en de volstrekte meerder heid 198 stemmen bedroeg. Er zijn uitgebracht op de heeren Jhr. Mr. J. W. M. Schorer, aftre dend lid,355 stemmen. Mr. N. C. Lambrechtsen van Rit- them aftredend lid, 336 Dr. J. P. Berdenis van Berlekom, aftredend lid323 D. A. Dronkers, aftredend lid, 322 B. A. Fokkeraftredend lid, 294 J. A. Tak243 Bovengenoemde heeren zijn dus verkozen. Voorts werden meer dan 10 stemmen uitge bracht op de heeren Jhr. Mr. J. J. Pompe van Meer- dervoort76 stemmen. Mr. P. J. Callenfels48 Mr. E. P. Schorer44 J. van den Thoom40 B. Meijlink36 Jhr. Mr. D. G. van Teijlingen 29 P. A. Janssen29 P. Lamport17 W. J. J. Koole 14 De overige stemmen waren over verschillende personen verdeeld. Voor de buitengewone vacature (blauw stem briefje) waren 393 biljetten ingeleverd, 4 werden om verschillende redenen van onwaarde verklaard, zoodat het getal geldige stemmen 389 en de vol strekte meerderheid 195 bedroeg. Uitgebracht werden op de heeren: Mr. J. A. van Hoek 180 stemmen. Jhr. Mr. D. G. van Teijlingen 91 G. Alberts Lz54 Jhr. Mr. J. J. Pompe van Meer- dervoort14 P. A. Janssen10 De overige stemmen waren over verschillende personen verdeeld. Er moet alzoo eene herstemming plaats hebben DOOK DORA BUSSEL. T W E E D E DEEL. HOOFDSTUK XVIII. LEVEN OF DOOD. „Maar het is toch zoo. Denkt gij dan dat ik hier niets van voel. Denkt gij dat ik niet zie hoe mevrouw Ladou door hare achtervensters gluurt en grijnst, en dat ik niet merk hoe het geheele dorp over ons babbelt." „Wat doet er dat toe. Laat ze babbelen," zei de majoor en verliet driftig de kamer. Het leed van zijn dochter had zijne ingeslapen levensgeesten weer wat opgewekt. Onderwijl dit alles te Hazelhurst plaats vond, hielden Jasper en Elisabeth zich te Annerley ook met Eva bezig. Nauwelijks was sir John vertrokken of Elisa beth kreeg gewetenswroegingen over haar verge ten van Eva en voor het gevoel van ijverzucht tusschen de heeren mr. J. A. van Hoek en Jhr. mr. D. G. van Teijlingen. De uitslag van de verkiezing voor leden van den gemeenteraad van Vüssingen is als volgt: Uitgebracht werden 244 stemmen, 4 werden van onwaarde verklaard, zoodat het getal gel dige stemmen 240 en de volstrekte meerderheid 121 bedroeg. Daarvan verkregen de heeren F. Wibaut, aftredend lid193 stemmen. J. Verkuijl Quakkelaar, aftredend lid,186 M.Pot, aftredend lid,189 J. van der Beke Callenfels, aftredend lid,142 J. C. Ockers, aftredend lid, 131 zoodat deze heeren allen zijn herkozen. De heer Jos. van Raalte verkreeg 110 en de heer F. Delvoije 11 stemmen, terwijl de overige stemmen over een aantal personen verdeeld waren. Te Goes werden ter voorziening in de door de periodieke aftreding van 4 leden van den gemeen teraad ontstane vacatures (wit stembriefje) 309 stemmen uitgebracht; 1 briefje werd van on waarde verklaard, zoodat de volstrekte meerder heid 155 stemmen bedroeg. Herkozen werden de aftredende leden mr. J. G. de Witt Hamer, met 241, en dr. G. T. Callen fels met 269 stemmen. Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren J. J. Ochtman, aftredend lid, die 154, mr. P. van der Meer Mohr, die 134, B. van Asperen Vervenne, aftredend lid, die 131 en J. Steketee, die 133 stemmen verkreeg. Voor de verkiezing van twee leden, ter ver vanging van de heeren W. F. Busing en J. A. Bevier de Fouw (rood stembriefje) werden 300 geldige stemmen uitgebracht. De heer mr. J. W. C. de Jonge van Ellemeet werd met 152 stemmen gekozen, terwijl tusschen de heeren C. E. Massee en J. Donner, die respectievelijk 121 en 108 stem men verkregen, eene herstemming moet plaats hebben. Voor de vacature ter vervanging van wijlen mr. M. P. Blauwbeen, (blauw stembriefje) werden uitgebracht 304 stemmen. Gekozen werd de heer J. M. Pilaar met 155 stemmen. Te Zierikzee werden, bij de verkiezing van vier leden voor den gemeenteraad uitgebracht 295 geldige stemmen. Verkozen werden de heeren mr. J. M. Isebree Moens (aftr. lid) met 264, mr. H. van Manen met 258, G. A. de Looze M. Jz. met 204 en dr. H. Goemans met 166 stemmen. Naar de Nieuwe Roti. Courant verneemt heeft de koning aan de heeren Fransen van de Putte dat haar belet had te denken aan hetgeen dat arme meisje zeker zou lijden. Zij zat voor het ziekbed toen dit bij haar opkwam, en terwijl zij nog onder den indruk van die gedachten ver keerde prevelden zijne lippen zacht in den slaap: „Arme Eva'. Arm kind!" De tranen sprongen haar in de oogen, toen zij dit hoorde, en zij legde haar hoofd zacht op Jaspers band. „Lissa, lieveling" sprak hij door die aanraking ontwakende, op zwakken toon. „Ik heb, geloof ik, gedroomd ik droomde van Eva." „En ik dacht aan haar" antwoordde Elisabeth zacht „Jasper gij hebt van morgen van uw testa ment gesproken." „Ja," sprak Jasper tot zichzeiven komende. „Ik wil mijn testament maken. Ik wil u alles nalaten wat ik bezit. Gij weet al het geld van Harry behoort mij nu toe en dat wensch ik u te vermaken." „Doe dat niet Jasper lief" zei zij voor het bed neerknielende; want wat doe ik met geld als ik alleen ben Jasper keerde zijn hoofd op het kussen om, zoodat zijn gelaat vlak bij het hare lag. „Weent gij lieveling," sprak hij feeder„dat moet gij niet doen, Lissa „Ik meen, Jasper, dat ik het geld niet noodig heb," sprak zij zoo bedaard mogelijk; „ik heb er niets aan, maar het kan van veel nut zijn voor Eva Dalziel." en E. Cremers de samenstelling van een ministerie opgedragen. De Staats-courant bevat de wet houdende goed keuring der overeenkomst betrekkelijk den afstand aan de gemeente Deventer van de beschikbare vestinggronden aldaar, enz. De Staats-courant bevat de voorwaarden voor het in September a. s. te houden vergelijkend examen voor vier plaatsen als surnumerair der directe belastingen en van het kadaster. Daar de Duitsche pakketbooten van Hamburg naar West-Indië Havre aandoen, zullen de brieven en verdere stukken voor Curasao, welke blijkens eene aanwijzing op het adres bestemd zijn om met die pakketbooten te worden verzonden, in 't vervolg niet meer te Hamburg maar te H&vre worden ingescheept. De laatste verzending uit Nederland geschiedt op den 9en en 23en van elke maand per trein van 9.10 's morgens van Rotterdam naar Antwerpen- (St.-Ct.) Het Weekblad van het Regt betuigt zijn leed wezen wegens het nadrukken van het artikel uit het Paleis van Justitie. Het stuk is overgenomen „op verzoek van een voornaam Amsterdamsch rechtsgeleerde," en men verzuimde de bron te noemen. Wij zijn nieuwsgierig oi het Paleis na dit excuus de ingestelde rechtsvordering zal laten varen. Zooals bekend is, moet het fort op de Harsens bij den havenmond van Nieuwediep, waarvoorde werkzaamheden nog dezen zomer zullen aanvan gen, voorzien worden van twee gepantserde koe pels. Waarschijnlijk zullen bij volgende begroo tingen ook gelden worden aangevraagd voor dergelijke koepels, te bouwen aan de monden van het Noordzeekanaal en van den Nieuwen Water weg van Rotterdam naar zee. De fabriekant Grüson te Maagdenburg werd tot nu toe als specialiteit aangemerkt voor het leveren van zulke koepels, zoodat bij het bestuur van oorlog ook het voornemen bestond de gegoten panseringen voor het fort op de Harsens in de werkplaatsen van Grüson te doen aanmaken. Thans is evenwel door Fried. Krupp aan ons gouvernement voor gesteld de proeven te doen bijwonen, die te Essen zullen genomen worden met pantseringen in de fabrieken van genoemde firma gegoten. De koepels van Grüson, waartegen de Duitsche ijzervorst wil wedijveren, hebben elk een gewicht van 787,000 KG.; elke koepel kost 280,000, welk bedrag voor vervoer enz. vermeerderd wordt met 80,000. Allen voor de Harsens komt het bedrag dier „Meent gij dan begon Jasper. „Ik meen dat gij haar iets moet bemaken. Zij zijn niet rijk en als gij Eva eenig vermogen na liet zon dat eenigszins goedmaken „Verlangt gij dat, Lissa?" „Ik verlang het in allen ernst. Mettertijd zal zij ongetwijfeld huwen en gij weet wel, Jasper, dat geld vele dingen gemakkelijk maakt een meisje met fortuin heeft meer kans en ik ben overtuigd dat gij Eva gaarne gelukkig zult zien.". Zonderling weefsel van het menschelijk hart. Op ditzelfde oogenblik dacht Elisabeth „Ik hoop dat zij gelnkkig zal worden met een ander dat zij Jasper zal vergeten en zijn aandenken aan mij alleen overlaten." Jasper sprak een poos niet en zei toen op rusteloozen toon. „Ik zou wel eens willen weten hoe iemand zich gevoelt die op sterven ligt, Lissa? Wat zon men voelen als men sterft?" „O! Jasper!" „Want ik heb een gevoel alsof er nog wel leven in mij is. Ik voel dat ik u nog niet kan ver laten, Elisabeth." Zij zag hem bij die woorden schielijk aan en voor het eerst kwam er een zweem van hoop in haar gemoed. „Wat voelt gij dan, Jasper?" vroeg zij, haar best doende om bedaard te blijven. „Heel veel pijn vreeselijke pijn maar toch niet alsof ik eraan zal sterven. Ik ton wel pantseringen dus op f 720,000 zoodat het wel de moeite waard schijnt een bod naar deze leverin gen te doen. e (Bil.) De uitslag der verkiezingen voor gemeenteraads leden in deze provincie is, voor zoover ons thans bekend is, als volgt: Arnemuiden. Getal kiezers59. Ingeleverde geldige biljetten 32. Gekozen J. van der Weele, met 31 en A. Kodde met 29 stemmen. Beide aftredende leden. 'sHeer Arendskerke. Getal kiezers 129. Ingeleverde geldige biljetten 84. Gekozen Jan Vermet Sen. met 79 en Hendrik Minnaard met 46 stemmen. Beide aftredende leden. Heinkenszand. Getal kiezers 101. Ingele verde geldige biljetten 48. Gekozen mr. W. L. van Voorst Vader en J. Boonman Mz. ieder met 34 stemmen. Beidé aftredende leden. Kloetinge- Getal kiezers 65. Ingeleverde geldige biljetten 43. Gekozen Willem van Liere Cz. met 38 en Leendert de Groene met 32 stem men. Beide aftredende leden. Kruiningen. Getal kiezers 126. Ingeleverde geldige biljetten 119. Gekozen O. der Weduwen met 72 en Jan Kraaijeveld met 63 stemmen. Beide aftredende leden. St. Laurens. Getal kiezers 50. Ingeleverde geldige biljetten 25. Gekozen Pieter Johannis Davidse met 22 en Jan den Boeft met 21 stemmen. Beide aftredende leden. Nieuw- en St. Joosland. Getal kiezers 44. Ingeleverde geldige biljetten 35. Gekozen O9. Polderdijk met 31 en J. Verschiere met 22 stem men. Beide aftredende leden. Ritthem. Getal kiezers 44. Ingeleverde geldige biljetten 31. Gekozen A. de Buck met 21 en J. v. d. Broeke met 22 stemmen. Beide aftredende leden. Oost- en West-Souburg. Getal kiezers 89. Ingeleverde geldige biljetten 35. Gekozen J. de Witte Jz. met 33 en J. Houterman met 28 stem men. Beide aftredende leden. Wemeldinge. Getal kiezers 73. Ingeleverde geldige biljetten 44. Gekozen C. Lindenbergh met 42 en A. Dominicus Jz. met 36 stemmen. Beide aftredende leden. Henri Havard maakt in zijn Amsterdam et Vénise de opmerking dat door het algemeen ge bruik, dat wij van de spoorwegen maken, de eigenaardige indruk, aan het karakter van steden en oorden verbonden, bij de aankomst meest eens willen weten of die dokter het geval goed inziet." „Lieveling," sprak Elisabeth opstaande, op vasten toon, „als als gij denkt dat er eenige hoop is dat God n genadiglijk wil sparen, dan zal ik terstond naar Londen telegrafeeren om de eerste doktoren te ontbieden." „Ik zou gaarne iemand anders raadplegen. Het helpt misschien wel niet, maar toch „Ik zal dadelijk een telegram zenden", zei Eli sabeth kalm en begaf zich naar den stationschef, die voor haar seinde aan dokter H f en dokter J h de twee voornaamste chirurgen te Londen. Nadat die depêche verzonden was sloop zij naar het kleine kamertje naast de ziekenkamer, dat men voor haar had ingeruimd, viel op haar kniëen en bad dringend om zijn behoud. „O spaar hem, vader, spaar hem „O God spaar hem Meer kon zij niet zeggen. Tot nog toe had zij volstrekt geen hoop gehad men had haar ge- ,ze°-d dat er geen hoop was en Jasper had gesproken als een stervende en zoo had zij» vader hem ook beschouwd. Maar nu „O kon hij slechts in het leven blijven al^ was het maar voor éen jaar, of voor een maand." ('Wordt vervol/A,

Middelburgsche Courant | 1879 | | pagina 1