2e Bijvoegsel van de Middelburgsche Courant van Vrijdag 11 Juli. Wat betreft het verschil tusschen het geraamd en -werkelijk bedrag der uitgaven en behoeften van het dienstjaar 1877, wordt opgemerkt, dat op grond van meer behoefte machtiging tot af- en overschrijving aangevraagd en verkregen is op verschillende posten. Er is te zamen minder uitgegeven dan geraamd f 17,643.40; hierbij gevoegd hetgeen de inkomsten meer dan de raming hebben opgebracht ad 8785.16, heeft het dienstjaar 1877 opgeleverd het reeds genoemd goed slot van f 26,428.56. Door den heer De ümidt wordt het algemeen ver slag der afdeelingen uitgebracht. Daaruit blijkt dat aan het onderzoek in de afdeelingen hebben deelge nomen 37 leden, waaronder 5 leden van gedeputeerde staten. Het voorstel heeft tot geene bedenkingen aanleiding gegeven. Blijkens de mededeeling van den voorzitter heeft dit verslag aan gedeputeerde staten geen aanleiding gegeven tpt wijziging van hun voorstel. Het voorstel alsnu in stemming gebracht zijnde, wordt aangenomen met algemeene stemmen; waar bij de leden van gedeputeerde staten zich van de stemming onthielden. De heeren Hombach en Walter waren bij deze stemming afwezig. m. Voorstel van gedeputeerde staten tot vaststel ling van de begrooting der kosten van het provinciaal bestuur voor zooveel het rijks bestuur is, voor den dienst van 1880. In het geheel is geraamd 61.409. Dit totaal is verdeeld als volgt: jaarwedden van den commissaris des konings, van de leden van gedeputeerde staten, van den griffier en van de ambtenaren en bedienden bij de provinciale griffie, alsmede schrijfioonen f 47.900 bureau- en lokaalbehoeften, drukwerken, onderhoud, lasten en huur van gebouwen f 9709reis- en verblijf kosten van de commissaris des konings, van de leden van gedeputeerde staten, van den griffier en van de ambtenaren en bedienden bij de provinciale griffie f 800 reis- en verblijfkosten van de leden der staten f 3000. Blijkens het door den heer Yerselewel van dier Bilt uitgebracht verslag der afdeelingen hebben aan het onderzoek in de afdeelingen deelgenomen 37 ledeD, waaronder 5 leden van gedeputeerde staten. Door geen der afdeelingen is eenige bedenking tegen het voorstel gemaakt. De voorzitter deelt mede dat dit verslag aan gedeputeerde staten geen aanleiding heeft gegeven om hun voorstel te wijzigen. Daar over de ontworpen begrooting in haar geheel noch bij de behandeling der artikelen iemand het woord verlangt, wordt zij in stemming gebracht en aangenomen met algemeene stemmen. Alsnu is aan de orde de begrooting der enkel provinciale en hulshoudeiyke Inkomsten en uitgaven voor 1SSO, met een voorstel van gedeputeerde staten betreffende de heffing van opcenten op de grond- en personeele be lasting ten behoeve der provincie. Inkomsten. Hoofdstuk 1. Ontvangsten wegens vroegere diensten, 21,581.56. Hootdsluk II. Opbrengst van belastingen en heffin gen (met inbegrip van 32 opcenten op de gebouwde en ongebouwde eigendommen, alsmede 24 opcenten op -de personeele belasting, samen f 285,646,12)opbrengst van verpachte tollen, 8,342.50) en opbrengst van steigers, (f 5,500) f 300,258. Hoofdstuk III. Baten en opkomsten spruitende uit voorwerpen in eigendom aan de provincie toebehoo- rende, of die door de provinciale staten beheerd worden, f 3400. Hoofdstuk IV. Ontvangsten van verschillenden aard en toevallige baten, f 4000 subsidie uit 's rijks kas voor den stoomvaartdienst op de Wester-Sehelde) f 54.626,90. Hoofdstuk V. Buitengewone ontvangsten, memorie. Totaal der inkomsten geraamd op f 379,867.08. Uitgaven. Hoofdstuk I. Jaarwedden en reis- en verblijfkosten, f 18,950. Hoofdstuk II. Kosten van het aanleggen en onder honden van provinciale wegen en werken f 40.593. Hoofdstuk III. Kosten van het onderhoud van pro vinciale eigendommen en wegens die eigendommen verschuldigde lasten f 178,70. Hoofdstuk IV. Renten en aflossingen van aangegane geldleeningen f 98,235. Hoofdstuk V. Kosten van het provinciaal blad en van andere ten behoeve der provincie gedrukte stukken 4400. Hoofdstuk VI. Kosten van verpleging der arme krankzinnigen 4100. Hoofdstuk VII. Uitgaven door bijzondere wetten aan de provincie opgelegd (waaronder f 135,000 als aandeel der provincie, in de tegemoetkoming aan de calamitense polders Zeeland) 144,700. Hoofdstuk VIII. Andere uitgaven, niet onder de vorige hoofdstukken behoorende, waaronder voorkomen subsidie voor een stoombootdienst tusschen Walzoorden en Vlake f 11,000: kosten van instandhouding van den stoombootdienst op de Wester-Schelde f 13,000; sub sidie voor de Spoorboot-maatschappij te Middelburg 12,f)00, subsidie voor de ambachtsschool te Goes (het vijfde van het vijfjarig tijdvak) 300. f 41,160. HoofdBtuk IX. Onvoorziene uitgaven f 27,550.38. Totaal der uitgaven geraamd op f 379,867.08. Het bedoelde voorstel van gedeputeerde sta ten betreffende de heffing van opeenten, luidt als volgt: De staten der provincie Zeeland, In aanmerking nemende, dat tot dekking der voor het dienstjaar 1880 geraamde uitgaven van enkel pro vincialen en huishoudelijken aard, de heffing vereisckt wordt van opcenten op de grond- en personeele belas ting, tot een bedrag van ruim 285,000; besluiten: aan den koning voor te dragen, de heffing van twee en dertig opcenten op de hoofdsommen der belasting op de gebouwde en ongebouwde eigendommen over het jaar 1880en van vier en twintig opcenten op de personeele belasting, dienst 1880/81, tot dekking der geraamde uitgaven en behoeften van enkel provincialen en huishoudelijken aard voor het dienstjaar 1880; en zijne majesteit den koDing te verzoeken, de beffing der bedoelde opcenten de bekrachtiging der wet te doen erlangen. De heer Dronker» brengt het algemeen verslag der afdeelingen uit. Aan het onderzoek in de afdeelingen hebben deel genomen 37 leden, waaronder 5 leden van gedeputeerde- staten. Ten aanzien dezer begrooting werd door eene kleine minderheid eener afdeeling bij hoofdstuk I, afd. 1, art. 3 der uitgaven te kennen gegeven dat men zich niet kon vereenigen met de bestaande regeling onzer waterstaatsbelangen. 5

Middelburgsche Courant | 1879 | | pagina 9