Bijvoegsel van de Middelburgsche Oourant van Donderdag 10 Juli. zeilde Nieuwerhaven-, Oranje- benoorden lJzendijke-, Dierentijd-, Beukels- en Thomaespolders en uit de aangrenzende waterschappen Generale Prins Willem en Wilhelmina. Art. 2. Ter uitvoering van litt. a en b van art. 95 van het reglement voor de calamiteuse polders of waterschappen in Zeeland, wordt: a. als onmiddellijk aan den calamiteusen Hoofd plaatpolder grenzenden dijk beschouwd de dijk die ligt tusschen den Hoofdplaatpolder, ter eene en de Nieuwerhaven-, Prins Willem 2e gedeelte- Oranje-, Zacharias 3e gedeelte-, Wilhelmina-, Beukels- en Thomaespolders, ter andere zijde; en b. de onderhoudsplicht van dezen dijk opgelegd aan de Nieuwerhaven-, Oranje-, Dierentijd-, Beukels- en Thomaespolders, en aan de water schappen Generale Prin3 Willem en Wilhelmina, elk voor dat gedeelte waardoor zij van den Hoofdplaatpolder worden gescheiden. Art. 4. De dijkraad bestaat uit: 10 vertegenwoordigers van den calamiteusen Hoofd plaatpolder 1 vertegenwoordiger van denNieuwerhavenpolder; 2 vertegenwoordigers van het waterschap Generale Prins Willem; 1 vertegenwoordiger van de Oranje, en Dierentijd- polders; 1 vertegenwoordiger van het waterschapWilhelmina; 1 vertegenwoordiger van den Beukelspolder 1 vertegenwoordiger van den Thomaespolder. Art. II. Tusschen art. 4 en art. 5 wordt gevoegd het volgende: Art. 5. De benoeming van den vertegenwoordiger van de Oranje- en Dieren tijdpolders geschiedt door de stembevoegde ingelanden van die polders, daartoe te zamen geroepen door den dijkgraaf van den Oranjepolder. De bijeenkomst wordt gehouden te lJzendijke onder leiding van den genoemden dijkgraaf; voor de benoe ming gelden de bepalingen tot het doen van keuzen van personen, opgenomen in de artt. 38, 39 en 40 van het reglement op de calamiteuse polders of waterschap pen; zij geschiedt door stembevoegde ingelanden die zijn opgekomen daarvan wordt een verbaal opgemaakt, onderteekend door den dijkgraaf en de commissie van stemopneming; en dit verbaal wordt medegedeeld aan den dijkraad. Art. Ill- Het tegenwoordig art. 5 wordt: Art. 6. Art. IV. Dit besluit treedt in werking 1 Mei 1880. De kaart bedoeld in art. 3 van het voorschreven bijzonder reglement wordt zoodra mogelijk, na afkon diging van dit besluit, in overeenstemming gebracht met het hiervoren in art. I bepaalde, onder inachtne ming der voorschriften in gemeld art. 3 vervat. De vertegenwoordiger van de Oranje- en Dierentijd- polders wordt tijdig genoeg benoemd om 1 Mei 1880 in betrekking te treden. Hij vervangt alsdan den vertegenwoordiger van den Oranjepolder en treedt af op het voor dezen bepaalde tijdstip. Ook op dit voorstel is eene bedenking ontvangen, welke aldus aan de staten is medegedeeld: De volgens art. 28 onzer instructie aan de polder besturen gedane mededeeling van ons voorstel tot de hiernevens bedoelde wijziging, heeft alleen aan dat van den Oranjepolder, benoorden lJzendijke, aanleiding gegeven tot eene bedenking, die het in den vorm van een wensch aldus mededeelde: „Wanneer zich daartegen bij uwe vergadering geene gewichtige bedenkingen verzetten, zou het ons aange naam zijn dat in art. 4 van uw voorstel tot wijziging van het bijzonder reglement voor het bestuur en beheer der waterkeering van den calamiteusen Hoofdplaatpolder het tijdstip voor het in betrekking treden van den vertegenwoordiger van de Oranje- en Dierentijdpolders op 1 Juni 1880 wierde gesteld, waardoor de benoe ming van dien vertegenwoordiger op denzelfden dag als de gewone jaarlijksche vergadering van Mei plaats heeft, zou kunnen geschieden, en, met vermijding der kosten aan eene buitengewone vergadering verbonden, tevens eene gewenschte opkomst van stembevoegden zou worden verzekerd." Naar het inzien van gedeputeerde staten kan aan het voorschreven verlangen worden voldaan, waartoe in de 3e zinsnede van art. 4 van het door hen ontworpen besluit, in plaats van1 Mei 1880, zal dienen te worden gelezen1 Juni 1880. Zij hebben de eer dit voor te stellen. Het algemeen verslag der afdeelingen wordt uitge bracht door den heer Pompe van ÜSeerdervoort. Aan het onderzoek in de afdeelingen hebben deel genomen 37 leden, waaronder vijf leden van gedepu teerde staten. Algemeen vereenigde men zich in alle afdeelingen met het ontwerp, zooals het nu gewijzigd is. De artikelen van het aldus gewijzigde ontwerp worden zonder discussie en hoofdelijke stemming aan genomen, waarna het geheele ontwerp met algemeene stemmen wordt aangenomen. e. Voorstel tot vaststelling der grenzen van de werken tot zeewering of oeververde diging aan den calamiteusen Suzanna- polder. Na raadpleging van den hoofdingenieur van den waterstaat is het gedeputeerde staten noodzakelijk voorgekomen dat voor den calamiteusen Suzannapolder worden vastgesteld de in de art. 69 van het reglement voor de calamiteuse polders of waterschappen bedoelde grenzen der werken tot zeewering of oeververdediging. Zij «tellen voor het volgende besluit te nemen, dat door hen is ontworpen in overleg en met mëdewerking van den hoofdingenieur; terwijl bij de belanghebbende besturen geen bedenking daartegen bestaat. De staten der provincie Zeeland, gezien het door gedeputeerde staten dezer provincie overeenkomstig art. 69 van het reglement voor de calamiteuse polders of waterschappen gedaan voorstel Besluiten: Vast te stellen de grenzen van de werken tot zeewering of oeververdediging van den calamiteusen Suzannapolder, zooals die zijn aangewezen op de bij het ontwerpbesluit gevoegde kaarten, en waarvan de beschrijving is als volgt 1» Tusschen de bedoelde werken en die van den aangrenzenden Anna Vosdijkpolder De grenslijn deelt den hoek gevormd door de buitenkruinlijnen der elkander ontmoetende zeedijken midden door, en maakt met elk dier kruinlij nen een hoek van 50° 50'.. 2° Tusschen de bedoelde werken en die van den aangrenzenden Oudelandpolder De grenslijn deelt den hoek, gevormd door de assen der kruinen van de elkander ontmoetende zeedijken, midden door. Als as der kruin van den zeedijk van den Suzanna polder daar ter plaatse wordt aangenomen de snijding der kruin met het vlak der voorgevels van de huizen langs de kaaien als as der kruin van den zeedijk van den Oudelandpolder eene lijn staande rechthoekig op de as der kruin van den dijk van den Suzanna polder, bij den zuidelijken hoek van het raadhuis der gemeente St, Annaland. De beschoeiing langs de haven van St. Annaland wordt geacht niet te behooren tot de werken van zeewering of oeververdediging, en het onderhoud 3

Middelburgsche Courant | 1879 | | pagina 5