Bijvoegsel van de Middelburgsche Courant van Woensdag 9 Juli. b tot afwijzende beschikking op het verzoek van het bestuur der Kweekschool voor machinisten te Am sterdam om een jaarhjksche tegemoetkoming van f 500; c tot wijziging van de bijzondere reglementen voor het bestuur en beheer der waterkeeringen, lo van het calamiteuse waterschap Waarde, en 2o van den cala- miteusen Hoofdplaatpolder d tot vaststelling der grenzen van de werken tot zeewering of oeververdediging van de calamiteuse Anno-, Friso- en Suzannapolders e tot het subsidieeren van een stoombootdienst tusschen Walzoorden en Vlake; f om zich te verweeren in het door de wed. A. Dieleman en C. Dieleman Az. bij de arrondissements rechtbank te Middelburg ingesteld geding g omtrent de adressen van gemeentebesturen om toepassing van art. 36 der wet van 13 Augustus 1857 (Stbl. no. 103) van .Baarland voor den bouw van een nieuw schoollokaal; van Yerseke voor den bouw van een tweede schoollokaal met onderwijzers woning. Eveneens worden naar de afdeelingen verzonden De verantwoording van gedeputeerde staten wegens de enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven over het dienstjaar 1877 de begrooting der kosten voor het provinciaal bestuur voor zooveel het rijksbestuur is voor 1880; de begrooting der enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1880 met een voorstel betreffende de heffing van opcenten op de grond- en personeele belasting ten behoeve der provincie. Een voorstel tot wijziging van het reglement op het beheer der uitwatering door de sluis in de Piet, wordt, op voorstel van den voorzitter gesteld in handen van gedeputeerde staten ten fine van advies. De mededeeling dat de presentielijst van de ver gaderingen van gedeputeerde staten, alsmede een staat van de provinciale ambtenaren en bedienden ter griffie is nedergelegd, wordt voor kennisgeving aan genomen. Thans is aan orde de splitsing der vergadering in afdeelingen, waarbij door loting worden aange wezen te behooren tot de: eerste afdeeling: de heeren Sipkes, Stevens, van Waesberghe Janssens, Schorer, Ileijse, Verselewel van der Bilt, Kakebeeke, Wagtho, De Oasembroot, Van der Have; en als leden van gedeputeerde staten de heeren Snouck Hurgronje en Bybau; tweede afdeeling: de heeren Van Tellingen, Van Deinse, Van Uije Pieterse, Walter, Vader, Piers- sens, Onghena, Van der Vliet, Dronkers, Moolenburgh alsmede de heeren Fransen van de Putte en Van der Bilt als leden van gedeputeerde staten; derde afdeeling: de heeren Hombach, Brevet, Sprenger, Pompe van Meerdervoort, De Smidt, Mazure, C. van Citters, Berdenis van Berlekom, Snijder, Ham- maeher, Hoogenboom; benevens de heer Buteux als lid van gedeputeerde staten. Daarna wordt op voorstel van den voorzitter besloten in de eerstvolgende zitting over te gaan tot de benoeming van een lid van gedeputeerde staten en van een Tid der staten, bedoeld bij art. 89 der provinciale wet. De voorzitter noodigt de leden uit zich nu naar de afdeelingen te begeven tot het benoemen van de voorzitters en ondervoorzitters. De voorzitter stelt voor de volgende openbare vergadering te bepalen op Vrijdag 4 Juli, des voor middags te 10 uren. Nadat de vergadering zich biermede vereenigd had, sluit de voorzitter de vergadering.

Middelburgsche Courant | 1879 | | pagina 5