N°. 147. 122 1879; Woensdag 25 Juni. Voetstappen in de sneeuw. Dit blad verschijnt dagelijks} met nitzondering van Zon- en Feestdagen." Prijs per S/in, franco 8,50. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar a 5 Cent. Advertentiens 20 Cent per regel. Geboorte-, Trouw-, Doodberichten enz,: van 17 regels l,5v. iedere regel meer f 0,20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Hoofdagenten voor het Buitenland: de Compagnie générale de publicité étrangère G. L. Daube en Cie. te Parijs en Frankfort, directeuren Elsbach en Jones. Zij die zich voor 1 Juli 1879 op deze courant abonneeren, ontvangen de nog in dit kwartaal verschijnende nom mers gratis. Rijweg naar Kleverskerke. Middelburg 24 Juni De begrafenis van Z. K. H. den prins van Oranje. in i..O De burgemeester en wethouders van Middelburg, maken bekend dat het verkeer langs den straatweg tusschen die gemeente en Kleverskerke, Donderdag a. weder voor het verkeer met rij- en voertuigen zal zijn geopend, mits zij, die van dien weg gebruik maken, zich stipt gedragen naar de hun door den beambte aldaar te geven voorschriften. Middelburg, den 24en Juni 1879. De burgemeester en wethouders voornoemd, SCHOBEK. De Secretaris, Gr, N. DE STOPPELAAR. Uit Den Haag vernemen wij, dat de ministers Kappeyne en Tak besloten hebben hunne aanvraag om ontslag terug te nemen. 's Heer Arendskerke, 24 Juni. Door den alhier gestationeerden brigadier der rijks- veldwacht A. Baan werd heden nacht een zeer belangrijke opsporing gedaan in zake denjongst- vermelden brand ten huize van J. Z., in den Ouden Kraaijert, onder deze gemeente. Bedoelde ambtenaar heeft door boringen bijna den geheelen inboedel, benevens gouden en zilve ren voorwerpen, onder den grond verborgen gevonden. Tengevolge dier ontdekking werd genoemde J. Z. wederom in hechtenis genomen, die, nadat hij bij de goederen gebracht was, bekende den brand te hebben gesticht om in het bezit der assurantiegelden te komen. Vlissingen. 24 Juni. De vergadering die, naar wij de vorige week meldden, nader gehouden zou worden, ter bespreking van de wijze waarop de burgerij hare ingenomenheid met de benoeming van den heer A. Smit tot burgemeester zou doen blijken, heeft niet plaats gehad. De stellige wei gering van den heer Smit om zich eenige ovatie te laten welgevallen, heeft de voorgenomen plan nen in duigen doen vallen. Toch is een groot deel der ingezetenen van plan om van hunne sympathie te doen blijken door het eenige een- 65 dook DORA BUSSEL. T WEEDB DEEL. HOOFDSTUK XL DOOD, „Waarde schoonzuster „Het verheugt mij dat de jonge Tyrell zoo ver langend is om, zoo als gij schrijft „het toppunt van geluk te bereiken" en het zal mij zeer aan genaam zijn hem daarbij behulpzaam te wezen. De uitdrukking in uw brief ten opzichte van Eva, „als het lieve kind het eerste dat ik moet verliezen" is, naar ik vertrouw, slechts een be dekte manier om uw blijdschap daarover te kennen te geven. Althans de meeste mama's zijn er erg op gesteld om al bare dochters op die wijze te verliezen" en ik vind dat gij Eva op een zeer be vredigende manier verliest, en daar ik weet dat gij dames veel hecht aan uiterlijk vertoon en het votidige middel, dat niemand hun beletten kan, namelijk door het uitsteken der vlaggen, op den dag der installatie, Men meldt uit Vlissingen aan het Handelsblad De Minister van financien heeft inlichting ge vraagd omtrent klachten, die bjj hem ingekomen waren van acht kooplieden, die onlangs met een pakje diamanten uit Engeland per mailboot te Vlissingen aangekomen, aldaar naar zij bewe ren door de ambtenaren van 's rijks belastingen zeer onheusch zouden zijn bejegend. Hier doet zich nu de bijzonderheid voor, dat door de amb tenaren reeds eene vervolging tegen die acht kooplieden, wegens beleedigende en honende uit drukkingen in de uitoefening hunner functie zon zijn ingesteld, zoo men maar namen geweten had. De klagers hebben hu zelf de beleefdheid gehad, den ambtenaren hierin de behulpzame hand te bieden. Benoemd tot Dijkgraaf van het waterschap Scherpenisse, de heer D. Bolier, aannemer van publieke werken; herbenoemd tot lid van den Dijkraad van dat waterschap de heer J. Rijstenbil, Az.terwijl in plaats van het aftredend lid den heer M. Vos, tot lid van den Dijkraad is gekozen de heer C. van de Velde, Dz. De commissarissen der Rotterdamsche Bank hebben het door die inrichting geleden verlies, tengevolge der jongste financieele rampen te Rotterdam, geschat op ongeveer 875,000. Eene netto-balans zal op 30 Juni a. opgemaakt en aan de aandeelhouders overgelegd worden. De Sl.-Ct bevat een kon. besluit bepalende dat de wet van 23 April 1879 Stbl n° 72), tot regeling der heffing van rechten wegens de ver richtingen van den ambtenaar van den burger lijken stand, in werking zal treden op 1 Januari 1880. In het tijdperk van 18 Mei tot 14 Juni 1879 zijn, blijkens ingekomen ambtsberichten, door longziekte aangetast: in Zuid-Holland 36 runde ren; in Noord-Holland 1 rund; totaal37runderen. In het vorige tijdperk van vier weken waren 15 runderen door die ziekte aangetast. Men schrijft ons uit Rotterdam: Het meubilair van Pincoffs, zoowel in zijn huis op het Willemsplein, alhier, als op zijn buiten goed onder Katendrecht, is thans ten open baren verkoop aangeslagen. Die inboedels worden verkocht op last van de curatoren in het faillis- Opmerkelijk ia, in verband met de Tincoffs-historie, de naam van het buiten. Het heet: «Het is niet anders". buitendien wenschelijk is dat Eva alles heeft, wat er toe noodig is om hare positie in die nieuwe familie op te houden, zend ik u hierbij een wissel van 2000, met verzoek zorg te willen dragen dat zij behoorlijk gekleed worde. Groet haar van mij en zeg dat ik haar een bruidsgeschenk zal mede brengen omdat zij zoo'n braaf kind is geweest en haar plicht heeft gedaan. Geloof mij, waarde schoonzuster, uw toegenegen „Ralf Dalziel." „Hij is toch een rare man, niet waar?" zei mevrouw, den "brief aan haar stiefdochter gevende. „Maar ach wij moeten de zonderlingheden van menschen die een hoogen rang bekleeden maar verdragen." Zoo was alles aangaande Jasper's huwelijk be paald een paar dagen nadat Elisabeth Hazel- hurst verlaten had, en na verloop van dien tijd ontving Jasper een brief van zijn vader, die be gon met hem geluk te wenschen met zijn aan staand huwelijk; doch onmiddelijk tot een ander onderwerp overging dat Jasper met weemoed en berouw vervulde. „Gij herinnert u natuurlijk wel ons mooie buurmeisje, „miss Gordon," schreef hij, „waar onze arme Harry zooveel van hield? Ik heb u verteld van haar onverklaarbaar huwelijk met haar neef Richard Horton en van de geheimzinnige wijze waarop zij Wendell verlaten heeft, maar ik heb sement. Daartoe behoort eene zeer groote partij kostbaar zilverwerk. Het verhaal van de 8 of 9 groote zware kisten met kostbaarheden, die Pin- coffs op zijne vlucht zou hebben medegenomen, verliest daardoor zeer veel van zijne waarschijn lijkheid. Men wist te verhalen, dat-Pincoffs met al die bagage aan het. station alhier verschenen was, maar bij zijne aankomst te New-York slechts éen koffer bij zich had. De overige kisten en koffers moesten dus bij goede vrienden en hand langers in veiligheid gebracht zijn. Ons ultra- montaanseh blad- betrok er zelfs de vrijmetselaars bij; de zware kisten en koffers belemmerden den vluchteling in het snel reizen, en daarom had de eene of andere loge in het buitenland zich met de verdere expeditie belast! Nu ligt het wel voor de hand, dat wanneer Pincoffs zijne kost baarheden had medegenomen, men in zijne woning geen zeer groote partij van allerlei groot en klein zilver en zelf eenige gouden sieraden zou gevon den hebben. Het blijkt ook uit andere omstandigheden meer en meer, dat er onder de Pineoffs-verhalen veel verdichting loopt. Hoe geneigd men onwillekeu rig ook is om te denken, dat hij met een goeden buit weg is, onwaarschijnlijk is het geenszins, dat hij tot het laatste oogenblik alles gebruikt heeft om gaten te stoppen en zich zoolang mogelijk staande te houden, altijd in de hoop, dat het hem gelukken zou zich eene nieuwe millioenenbron te openen, waartoe het dan ook niet aau pogingen ontbroken heeft. In de eerste oogen blikken meende men, dat de 4 a 5 ton, die men zegt dat de Ned. Indische Gasmaatschappij bij de ramp verloren heeft (het juiste bedrag zal wel in de aanstaande vergadering dier maatschappij blijken), gestolen waren kort vóór de vlucht van de familie en tot reisgeld gediend hadden; later echter is gebleken, dat ook dat geld, even als dat van de Rott. Handelsver eeniging en van de Rolt. Bank, en even als de groote sommen, door familieleden voorgeschoten, verdwenen is in de ondernemingen en speculatiën van Pincoffs. Op gelijke wijze kan het gegaan zijn met zijn eigen particulier vermogen en dat zijner vrouw. Mocht het echter waar zijn, dat hij (zooals sommigen beweren en zij, die van meer nabij den stand van zaken hebben leeren kennen, tegen spreken) schatten meêgenomen heeft, dan kan dit niet verborgen blijven. Het spreekt toch van zelf, dat op het doen en laten van Pincoffs te New- York scherp het oog gehouden wordt. Aan het verslag der N. RottCt. is het vol gende ontleend. u nooit iets gezegd van een brief dien zij mijnit Londen schreef, noch van hare wanhopige pogingen om daar in haar eigen onderhoud te voorzien." Daarop verhaalde hij hoe hij haar had bijgestaan en hoe zij hem verzocht had haar geheim te be waren iets wat een fatsoenlijk man niet kon weigeren. Vervolgens deelde hij hem mede wat hij eenige dagen geleden verplicht was geweest haar naar Hazelhurst te schrijven, ten einde haar aan het sterfbed van haar man te roepen. „S t e r f bed" toen Jasper dat woord las ontstelde hij hèvig en een donkere blos overtoog zijn gebruind gelaat. „Er is geen hoop," vervolgde sir John zijn brief, „dat die ongelukkige herstelt. Hij is verlamd en wezenloos en bevindt zich aan den rand van het graf en naar ik hoor is die edele vrouw nn zijn trouwe verpleegster, ofschoon hij buiten staat is haar zelfopoffering te waardeeren." Jasper zonk na het lezen van dien brief op een stoel neder. Daar voor was zij dus naar Wendell gegaanZij was dus bijna vrij, zijn Lissa, het edele meisje dat hij zoo teeder had bemind en nog beminde. m Hij herinnerde zich ook haar belofte dat als Richard dood was, hij het geheim zou vernemen, het geheim dat zijn leven en het hare verwoest had „En toch, binnen drie weken binnen drie weken?" prevelde hij en er kwam iets dat een vloek geleek over zijne lippen. Ja binnen drie weken zou hij getrouwd zijn en al was Elisabeth vrij, dan zou hij met handen en De trein, bevattende het stoffelijk overschot van Z. K. H. den prins van Oranje, is gisteren nacht te 3 uren van het Statjon du Nord te Parijs vertrokken. Z. K. H. prins Alexander begeleidde den stoet, gekleed in groot uniform van schout bij-nacht, met de grootkruisen van den Ned. Leeuw en de Leopoldsorde. Ook de heeren van zijn gevolg, de gezant, de consul-generaal enz. waren allen in groot costuum. De trein was in gericht als volgt. Een bagagewagen met schuifdeuren was geheel in- en uitwendig behangen met zwart laken, be zaaid met zilveren sterren en afgezet met zilveren banden. De wagen is verlicht met twee lampen. Aan beide uiteinden van den wagen werden eenige bloemkransen geschikt, waarna de kist in het midden van den wagen geplaatst werd. Zij werd bedekt met een zwart kleed en met de overige bloemenkransen, die van alle zij den waren toegezonden. Aan wederszijden in den wagen staan vier stoelen, mede met zwart bekleed. De kist is langwerpig zeshoekig, van mahoniehout, met zilveren hengsels, en rust op zes zilveren leeuwenklauwen. Op het deksel is een zilveren lauwerkrans, geschenk van prins Alexander, en een zilveren naamplaat met datum van geboorte en overlijden. Het deksel kan voor een deel ge opend worden, ter plaatse waar zich in de binnen ste kist het glas bevindt boven het gelaat van den overledene. De trein is samengesteld uit een locomotief, een bagagewagen, een eerste klasse wagen, een salon wagen, den rouwwagen, nog twee eerste klasse rijtuigen en een tweede klasse-rijtuig. Op alle stations van garnizoensplaatsen in Frankrijk waren de garnizoenen in groot tenue geschaard, de muziek-instrumenten met floers om wikkeld en werden bij 't voor bij trekken van den .trein aan het lijk de militaire honneurs bewezen. Op verschillende stations onderhield prins Alexan der zich met de militaire bevelhebbers. Te Quevy, het Belgische grensstation, kwamen de Nederlandsche gezant te Brussel, baron Gericke, en verschillende Belgische autoriteiten aan het station en namen plaats in den salonwagen van prins Alexander. Te 12 uur 20 kwam de trein te Brussel in het Station du Midi. Al de troepen van het garnizoen waren daar op twee der perrons opgesteld, onder bevel van generaal De Moor. Een groot aantal autoriteiten waren bijeen met een menigte Nederlandsche dames en heeren, daartoe opgeroepen door de Nederlandsche Vereeniging van weldadigheid te Brussel onder bescherming van Z. M. den koning der Nederlanden. Als pensionaires des konings waren er de dames gezusters De Groot, G. Straat man en J. Schaeffer, alle in rouwgewaad. Men merkte er ook op de elèves van het Hollandsch pensionnaat Bosschaart. voeten gebonden zijn, nu reeds was hij ge bonden dopr zijn eer en er viel aan geen ontkomen te denken. „Goede hemel!" dacht hij, terwijl hij met drif tige stappen zijn kleine kamer op en neder liep, „wat zijn we toch onnoozele schepsels door de omstandigheden en door onze gevoelens her- en derwaarts geslingerd! Wie kan zeggen dat de mensch een vrijen wil heeft Hij handelt zooals hij gedwongen wordt te handelen door de altijd durende wisselingen van het noodlot!" Hij werd na de ontvangst van dien brief zoo gejaagd en ongedurig, dat bij zelfs zijne gemoeds stemming niet voor Eva kon verbergen en het lieve meisje hem smeekte haar te zeggen wat hem deerde. „Ik wil zoo gaarne uw vriendin zijn, Jasper," sprak zij liefkozend. „Zeg mij dus waar gij u zo# ongelukkig over gevoelt." „Neen, neen," antwoordde hij schielijk, „waarom denkt gij dat ik ongelukkig ben Welk een dwaasheid, mijn kind." Hij keerde zich af, maar Eva was niet gerust gesteld en bleef er over peinzen wat hem toch zoo kon hinderen. Jasper voelde dit en haastte zich om een einde aan zijn verblijf te Hazelhurst te maken en gelijk de mot om de kaars vliegt, besloot hij voor zijn huwelijk naar Wendell te gaan, ten einde Elisabeth nog eenmaal te zien. {Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1879 | | pagina 1