Laatste berichten. BUITENLAND. Réclames. Zeet ij dingen. Handelsberichten. Benoemingen en besluiten. 0 n derwij s. Marine en leger. L andbouw. Rechtszaken. Verkoopïngen en aanbestedingen. Thermometerstand. Gemeenteraad van Zierikzee. Algemeen Overzicht. Graanmarkten enz. Prjjzen van Effecten. s x a a t s l e e n in g e n spoorweg-leeningen. STederland. Maats. t. Expl. f re mie-leeningen. 61* sel denkt. Straks zal dit wel duidelijker worden, als de eigenlijke strijd begint. Burgerplichtdat beden avond vergaderde, heeft den heer Mees met bijna algemeene stemmen candidaat gesteld, en geen twijfel of Orde zal dit voorbeeld volgen. Ongelukkigerwijs heeft Burgerplicht bij de keuze van den tweeden can didaat weinig blijk van doorzicht gegeven. De vereeniging Rotterdam heeft candidaat ge steld de heeren J. van Stolk (aftredend lid) en nr. A. J. Roest (officier van justitie), en de candidatuur van dezen laatste werd geprocla meerd, niettegenstaande hij in een brief aan het bestuur stellig verklaard had tegenover den heer Mees geen candidatuur te willen aanvaarden. Die brief, ofschoon op dit punt zoo duidelijk mogelijk, had evenwel iets in den vorm, hetwelk deed denken, dat de heer Roest zich wel eene candidatuur zou willen laten welgevallen, mits niet rechtstreeks en zoo plompweg als Rotterdam beoogde, tegenover den heer Mees. Zijn candi datuur werd intusschen door die vereeniging gesteld, en daarop volgde eene nadere en besliste afwijzing door den heer Roest. Tot zóóver zou alles goed zijn geweest; maar nu heeft ook Burgerplicht den heer Roest candi- daatgesteld, ter vervanging van den heerVan Stolk. Het gevolg zal zijn, dat eerstgenoemde nu, als candidaat van beide partijen, met groote meer derheid zal worden gekozen, terwijl de heeren Mees en Van Stolk, beide aftredende leden, tegen over elkander zullen komen te staan. Als er een toeleg had bestaan om den heer Mees voor het minst in herstemming te brengen, om dan te beproeven hem den voet te lichten, zou het spel niet beter overlegd kunnen zijn. Er bestaat gelegenheid tot verzending dei- correspondentie Daar Nederlandsch-Indië door middel van het stoomschip Torrington, waarvan het vertrek uit Rotterdam op den 4en Juni a. is bepaald. Behalve naar Batavia wordt met deze gelegen heid mede een brievenmaal naar Padang verzouden. De gedrukte stukken en monsters van koop waren behooren uiterlijk in den avond van den 3en Juni, en de brieven den daaropvolgenden dag, 's morgens vóór negen uren, te Rotterdam aan gekomen te zijn. auditeur-militair. Benoemd tot auditeur militair in het 4e militaire arrondissement, stand plaats Haarlem, mr. A. W. Thöne, than3 substi tuut-griffier bij de arrondissements-rechtbank te Haarlem. hypotheken. Op verzoek eervol ontslag ver leend, behoudens aanspraak op peusioen, aan mr. J. G. Thierry de Bije uit zijne betrekking van bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Haarlem. leger. Benoemd by het wapen der cavalerie, tot ritmeester 2e kl. bij het le reg. huzaren, de le luitenant H. W. J. E, baron Taets van Ame- rongen, van het 4e reg. huzaren. belastingen. Op verzoek, eervol ontslag ver leend uit 's lands dienst, met behoud van recht op pensioen, aan den Oost-Indischen ambtenaar J. G. Schnerr, laatstelijk verificateur der derde klasse bij de in- en uitvoerrechten en accijnsen. consuls. De heer H. G. Brinckman, door den consul der Nederlanden te Danzig benoemd tot zijnen vice-consul aldaar, is in die hoedanigheid door de Pruisische regeering erkend. Prof. W. G. Pluijgers, sedert 13 Juli 1862 hoogleeraar aan de rijks-universitoit te Leiden, in de faculteit der letteren en wijsbegeerte, heeft, om redenen van gezondheid, zijn ontslag als zoo danig en als directeur der academische bibliotheek verzocht. Benoemd tot leeraar aan de H. B. S. te Enkhuizen de heer A. Kremer, te Wildervank. Door burg. en weth. van Amsterdam is beslo ten om aan een 50tal jongelieden, leerlingen der openbare burger-, dag- en avondschool, die van de avondschool gebruik maken en zich door een getrouw schoolbezoek onderscheiden, belooningen toe te kennen in gereedschap, voor den aan staanden ambachtsman geschikt. Het schroefstoomschip 1° klasse Tromp, aan gebouwd op 's rijks werf te Amsterdam, is giste ren ochtend van daar naar 't Nieuwediep vertrok ken door het kanaal van IJmuiden. Dit is het tweede van het nieuwe type klip perschepen, dat op tuigen en Uitrusten na, gereed voor den dienst is. Op de werf te Amsterdam wordt met kracht gewerkt aan het derde schip, de Koningin Emma, terwijl het vierde^ de Dè Ruiter, voor een gedeelte in de spanten staat. De Zierikzee&che courant meldt als eene bijzon derheid, dat men op een stuk land aan den Grachtweg te Zierikzee bezig is met het zetten van meekrapkiemen. Een onzer correspondenten merkt hierbij op, dat men dezer dagen op ver schillende plaatsen van Schouwen-Duiveland, waarschijnlijk wel in iedere gemeente, mee- kiewen gezet heeft. Dat is om er „in" te blijven, niet, zoo hij hoopt, om er te veel te planten, evenals vroeger, zoodra de prijs hoog genoeg is. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft het vonnis van den kantonrechter in zake St.-Agatha bevestigd en dus de kloosterheeren niet ontvan kelijk verklaard in hun possessoire vordering omdat zij geen rechtspersoonlijkheid bezitten. sn »wa3G5fle3B— Ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan zal de sociëteit der handboogschutterij Concordia te 's Heerenhoek, op Donderdag den 19 Juni, (zijnde den eersten kermisdag) een luisterrijk concours geven, bestaande in het schieten met den handboog naar den vasten vogel. Daarbij zullen groote prijzen worden uitgeloofd, welke zeker wel een groot getal schutters uit Noord en Zuid-Beveland, zoomede uit Hulst, Zeeuwsch Vlaanderen en den kelijk nog uit België zullen uitlokken om hieraan deel te nemen. Gct.) Donderdag had op het oude kerkhof te Arnhem de onthulling plaats van het monu ment ter nagedachtenis van wijlen J. P. de Keyser. Het bestaat uit een zeer welgelijkende buste van wit marmer, in eene arduinen nis boven het graf geplaatst. De vervaardiging daarvan werd opgedragen aan professor Stracké te Amsterdam. RiHand-Bath30 Mei. Een aantal feest- genooten bij een huwelijks-plechtigheid, Donder dag 11. van 't gemeentehuis alhier huiswaarts rijdende, ontkwamen gelukkig aan een groot gevaar. Een der talrijke rijtuigen nl. sloeg bij den draai van een weg cmver, terwijl eenige on middellijk volgende, niet zoo dadelijk de paarden tot staan kunnende brengen, in en op elkander geraakten en een algemeenen schrik veroorzaak ten. Niemand der feestvierenden behoefde echter achter te blijven. Uit Rotterdam wordt gewaarschuwd tegen Duitsche Pfennigedie ongeveer de grootte en het uiterlijk hebben van onze nieuwe centen en slechts iets meer dan een halve cent waard zijn. Ze worden in grooten getale te Rot terdam in omloop gebracht. Ter Keuzen, 29 Mei. Bij de aanbesteding op heden van het verbouwen van de cipiers woning en gevangenkamers aan het kantonnale huis van bewaring alhier, is dit werk aangenomen voor 1845, door den heer Ju. Scheele, alhier. De Meekrapfabriek in de Verrenieuwstraat te Zierikzee, in 1872 gebouwd, behooiende aan de firma Olivier co., is gisteren in hot openbaar verkocht voor 2575, aan den heer R. Koole, te Zierikzee. Gisteren werd te Aagtekerke, in het open baar, te koop aangeboden3 hectaren 27 aren 80 centiaren bouw- en weiland, gelegen in de gemeente Oostkapelle. Verkocht voor ƒ4731. Ter Keuzen, 29 Mei. Bij de aanbeste ding op heden van het verbouwen van de cipiers- woning en gevangenkamers aan het kantonnale huis van bewaring alhier, is dit werk aangenomen voor 1845, door den heer Ju. Scheele, alhier. De meekrapfabriek in de Verrenieuwstraat te Zierikzee, in 1872 gebouwd, behoorende aan de firma Olivier c0., is hier in openbaar ver kocht, voor ƒ2575, aan den heer R. Koole te Zierikzee. 's Graveiiliage. Het gerechtshof bevestigde heden het vonnis der rechtbank te Rotterdam tegen De Jongh, houdende veroordeeling tot een jaar cell, gevangenisstraf. Amsterdam. Het stoomschip Prins Hen drik, komende van Java, passeerde heden morgen te 8 uren Dungeness, zal van nacht te Ymuiden schutten en wordt morgen vroeg te Amsterdam verwacht. Herlijn. Door de Duitsche en Oostenrijk- sche vertegenwoordigers in Egypte is bij den khedive protest ingediend tegen de financieele decreeten van 22 April 11. 30 Mei. 's av. 11 u. 52 gr. 31 's morg. 8 u. 60 gr. 's midd. 1 u. 60 gr. 's av. 5 u. 58 gr. Zitting van Vrijdag 30 Mei. In deze zitting zijn afwezig de heeren Moolen- burg, Ochtman, Van Nea van Meerkerk, De Jonge, Schneiders van Greijffenswerth en Giljam. De notulen der vorige zitting Worden gelezen en goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat deze vergadering is belegd naar aanleiding van een brief van ged. staten, begeleidende een uitspraak op de reclame Van den heer D. H. Mulock Houwer tegen zijn aanslag op het kohier van den hoofd, omslag en daar de leden wel zullen wenschen te weten de motieven dier uitspraak, stelt hij voor de openbare ver gadering te schorsen en de zitting met gesloten deuren voort te zetten. Hiertoe besloten zijnde wordt, na heropening, besloten den aanslag van den heer D. H. Mulock Houwer te brengen van de 15e naar de 17e klasse en het kohier dien overeenkomstig gewijzigd en vastgesteld op f 21938, zullende het kohier aan ged. staten ter goedkeuring worden teruggezonden. Op voorstel van burg. en wetb. wordt besloten tot het doen van eenige af- en overschrijvingen en tot het beschikken over den post van onvoorziene uitgaven dienst 1879. Aan mej« Van Tilburg den Boer, geb. Ochtman wordt op haar ver zoek remissie van H. omslag over 1878 verleend ten bedrage van f 4.27*, wegens vertrek naar elders. De voorzitter sluit na omvraag de vergadering. Terwijl een telegram uit Alexandrië bevestigt, dat de khedive nog geenerlei mededeeling heeft ontvangen omtrent hetgeen de Engelsche regeering van plan is te doen tengevolge van den coup Wétat van 7 April, brengt de Parijsche correspon dent van de Daily Telegraph eenig licht in den stand der onderhandelingen tusschen Frankrijk en Engeland in deze zaak. Hij meent te weten, dat de Fransche regeering aan de Engelsche een voor stel heeft gedaan, dat naar men hoopt leiden zal tot een vergelijk in deze netelige zaak. Men zou niet meer aandringen op het weder benoemen van Europeesche ministers, doch alleen streven naar versterking der eontrdle over het geldelijk beheer des lands door de benoeming van twee Europee sche controleurs, een Fransehman en een Engelseh- man, die hunne functiën zouden uitoefenen in verschillende deelen des lands. Binnen den kring hunner taak het toezicht op de ontvangsten en uitgaven des lands zou ieder controleur op zijn gebied onbeperkte macht hebben, terwijl de khedive ze niet mag afzetten. Nu, dit mocht bij de heeren Wilson en de Blignières ook niet doen zonder de toestemming der betrokken regeeringen. Het nieuwe stelsel draagt al even weinig kenmer ken van duurzaamheid als het oude, en Frankrijk en Engeland kunnen nog heel wat tijd zoek maken met dergelijke experimenten, die ten slotte toch slechts in werking blijven zoolang het bonplaisir van den khedive het toelaat. Buitendien is het nieuwe voorstel enkel berekend op Frankrijks belangen, daar, zooals wij onlangs zagen, Enge- Iands belang niet verder gaat, dan Egypte te waarborgen voor regeeringloosbeid en burgeroor logen, welke de vaart door het Suez-kanaal zouden kunnen in gevaar brengen. De goede administratie des lands daarentegen is van groot gewicht voor de Fransche houders van Egyptische schuld. Waar beider motieven zoo uiteenloopen, is wel nimmer eene voortdurende samenwerking te wachten. Inderdaad moet, zooals de Daily News doet op merken, een verdrag tusschen twee staten een anderen grondslag hebben dan de sentimenteele zin om elkander aangenaam te zijn. De waarde van een bondgenootschap hangt er van af, of werkelijk de beide contractanten dezelfde belangen hebben, wijl anders toch spoedig een van beiden de overeenkomst opzegt of zonder opzeggen ver breekt. Na zesweeksche discussie heeft de Belgische kamer gisteren eindelijk de algemeene beraadsla ging over de wet op het lager onderwijs ten einde gebracht. Het werd hoog 'tijd. De rede voeringen droegen nu en dan een hartstochtelijk karakter, en de behandeling van deze wet heeft meer dan ooit het land in twee vijandige kampen verdeeld. Hoezeer dit niet te vermijden was, is het toch jammer te achten, dat de vele persoon lijke argumenten, de harde woorden, die men elkaar toevoegde, op het debat een stempel ge drukt hebben, dien men in een parlementairen strijd zoo ongaarne ziet. De partijen staken elkander daarin de loef af en spraken elkander toe op een toon, zooals men onder fatsoenlijke lie den alleen ziet gebruiken, wanneer eenig kerkelijk ge schil de gemoederen warm maakt. Er bestaat inder daad op dit gebied al bijzonder weinig eerbied voor de meening van anderen. Ieder sluit zich zorgvuldig op in den ruimer of enger kring eener zelfgemaakte of door overlevering verkregen over tuiging en richt zijn scherpste geschut op den andersdenkende, in welken hij aanstonds een vijand ziet. Het komt er daar ook minder op aan, welke party de meest begaafde strijders tot hare beschikking heeft, wijl in dien strijd toch geen plaats is voor overreding. Daarom had men in de Belgische kamer dan ook heel wat tijd kunnen sparen. De verdeeling der stemmen over het ontwerp was vóór zes weken even goed te maken als thans; reeds toen wist men, dat de zeer gematigde wet zou worden aangenomen. Al het in de kamer gemaakte misbaar kon daaraan niets veranderen. De motieven van beide zijden waren ook bekend, men hoorde weinig of geen nieuwe gezichtspunten aanvoeren. De slotsom moet dus zijn, dat de kamer deze zes weken heel wat beter had kunnen besteden dan zij mét dit ellenlang debat heeft gedaan. Terwijl prins Bismarck te Varzin een dag of wat van zijne vermoeienissen is gaan uitrusten, heeft de bondsraad zijn Sperrgezete bekrachtigd, waardoor reeds nu enkele der voorgestelde belas tingen, o. a. die op ruw ijzer, zullen kunnen worden ingevoerd. Alleen die rechten mogen worden geheven, die reeds in tweede lezing zijn aange- 5 5 4 4 nomen volgens een amendement van den heer Windthorst, dat het ontwerp nogal verzwakt heeft. Bismarck wilde toch het recht hebben alle belastingen in te voeren, die voorgesteld waren zoodat hij het geheele systeem, opeens in werking zou kunnen stellen. Thans moet hij den loop der behandeling in den rijksdag afwachtenJ (Prijs der plaatsing 30 cent per regel.) GENT. Oogziekten Dr. VAN DUIJSE Prudenszoon, Oogmeester, Nederkouter 67 te Gent. Kostelooze raadpleging voor ooglijders, Maan- Woens- en Vrijdagen, van 8 tot 10 uren. Het 3/m schip India is heden in het droge dok alhier gehaald. Bergen op Zoom, 31 Mei. Boter per stuks f 0.84, per kilo f 0.57. Eieren per 26 stuks f 0.95. Amsterdam, 30 Mei. 31 Mei. STederl. Cert. N. W. Sch. 2* pet, dito dito dito. 3 dito dito dito. 4 Helgië. Certificaten2} Frankrijk. Origin. Inschr. 3 Hongarije. Obl. Goudleen. 5 Italië. Cert. Adm. Amsterd 5 Oostenrijk. Obl. Mei-Nov. 5 dito Febr.-Aug. dito Jan.-Juli. dito April-Oct. dito dito Goud Polen. Obl. Schatkist 1844, Portug. Obl. Btl. 1853/1869. 3 dito dito 1876. 6 Rusland. Obl. Hope C. 1798/18155 Cert. Inschr. 5= Serie 1854. 5 dito dito 6e 1855. 5 Obligatiën 18625 dito 1864 ƒ1000 5 dito 1864 1005 dito 1877 dito5 dito Oostersche le serie 5 dito 1872 gecons. dito. 5 dito 1873 gecons. dito. 5 dito 1850 le Leening dito. 4* dito 1860 2' Leening dito. 4* dito 1875 gecons. dito 4* Cert. Hope C° 1840 4 dito 2e, 3' 4e Leen. 1842/44. 4 Obligatie-Leetiing 1867/69. 4 dito dito 1859 3 Cert. van Bank-Assign. 6 Spanje. Obl. Buit. 1867/75. 1 dito dito 1876 2 dito Binnenl. Es. 5000-10000 1 dito dito 1876 2 Turkije. Obl. Alg. Sch. 1865 5 dito dito 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 6 Spoorw. dito 1876 5 Tereen. Staten. Obl.1876 4* dito dito 1871 5 dito dito 1861 6 iSSrazilië. Obl. Londen 1865 5 dito Leening 1875 5 jndustrieele en fin an ondernemingen. STederl. Afr. Hand.-V. Obl. 5 pet. 20 19f Ned. Hand.-Maatsch. aand. rescontre5 101* 1021 Ned. Ind. Handelsb. Aand. 124* 124 Stoomvaartm. Java Obl. .5 dita Zeeland Obl5 dito gegarand. dito4* 97* ©uitschlan«L Cert. Rijks bank Adm. Amsterdam. 154* Oostenrijk. Aand. Nat. B. 122 121* St.-SpwA and. Ned. Ind. Spoorw. Aand. Ned. Rijn-spw. volgefAand. N.-Brab. Boxt. Obl. 1875. dito dito 28 Hypoth. Hongarije. Theiss.Sp. Obl. Italië. Zuid-Ital. Spw. Obl. Polen. Wars.-Bromb. Aand. Warschau-Weenen dito. Rusland. Gr. Sp.-Maats. Aand. dito Hypoth. Obligatiën. dito dito dito Baltische Spoorweg Aand. Chark.-Azow Oblig. 100. Jelez-Griasi dito Jelez-Orel dito f 1000. Kiew-Brest Aand Losowo-Sewastopol f 1000. Morschansk-Sysran. Aand. Mosk.-Jaroslaw Obl. 100. Mosk.-Kursk dito dito Mosk.-Smol. dito dito Orel-Vitebsk Obl. dito Poti-Tiflis dito f 1000. Riaschk-Wiasma Aand. Amerika. Cent. Pac. Obl. dito California Oregon dito. Chic. N.-W. Cert. Aand. dito Mad. Ext. Obl dito N.-W. Union, dito dito Winona St. Peter dito, Illinois Cert. v. Aand. dito Redempt. Obl. Union Pac. Hoofdl. dito. Kederl. Stad Amst. ƒ100. 3 pet. 106* Stad Rotterdam 3 102 64# 64* 77# 99* 99* 76* 77* 63* 64* 58# 59* 58* 60# 60* 62 60* 69* 69 77* 51# 52 97* 97* 95 95 56 56* 77* 77* 83* 90* 83* 90* 89* 89 89* 89* 54# 55* 85* 84* 86* 86 85 82# 83 76# 75* 57* 57* 74# 74* 58* 59 36 36* 15# 15* 37* 37* 14* 14# 33* 9# 9f 12# 12* 41* 41* 104* 104* 101* 101* 91* 88* 89 fCIEELB pet. 113 117 113 5 3 5 4* 4 3 5 5 5 5 5 5 5 6 5 5 5 5 6 6 7 7 7 6 6 55* 79# 48 50* 59* 121* 88 81* 49* 84* 81* 84# 79* 61* 93* 87 84 84* 60* 107* 98* 92* 105# 102 104 86* 48 59 122* 88* 81* 49* 84* 81* 84# 69* 93* 84 60 107* 98* 106 102* 104* 86* 107* 106* 102*

Middelburgsche Courant | 1879 | | pagina 2