N°. 127. 122e Jaargang. 1879. Zaterdag 31 Mei. Voetstappen in de sneeuw. Uithoofde van het Pink sterfeest zal deze courant aanstaanden Maandag niet worden uitgegeven. Dit blad verschijnt dagelijks,' met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per 3/m, franco 3,50. Afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar a 5 Cent. Advertentien: 20 Cent per regel. Geboorte-, Tronw-, Doodberichten enz.: van 17 regels f l,5v iedere regel meer f 0,20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Hoofdagenten voor het Buitenland; de Compagnie générale de publicité étrangère 6. L. Daubk en Cie. te Parijs en Frankfort, directeuren Elsbach en Jones. RIJKS-BELASTINGEN. RIJKS-BELASTINGEN. Verlsleasing. FETJIX-X-ETOlSr. 48 Middelburg 30 Mei de heer H. J. B00L; de heer Mr. W. A, YAN HOEK. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat bij hem ontvangen en aan den ontvanger der directe belastingen ter invordering is verzon den het door den provincialen inspecteur der directe belastingen enz. te Middelburg, den 28™ Mei 1879, invorderbaar verklaarde kohier no. 1, van het patentrecht voor het dienstjaar 1879/80, met uitnoodiging aan ieder wien zulks aangaat, om na bekomen kennisgeving van zijnen aanslag, ten spoedigste het door hem verschuldigde te kwijten, met herinnering tevens, dat de bezwaren, welke dienaangaande mochten bestaan, binnen drie maanden na heden behooren te worden ingediend. Hiervan is heden afkondiging geschied waar het behoort. Middelburg, den 29™ Mei 1879. De burgemeester voornoemd, N. C. LAMBRECHTSEN VAN RITTHEM, L B. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat bij hem ontvangen en aan den ontvanger der directe belastingen ter invordering is ver zonden het door den provincialen inspecteur dei- directe belastingen enz. te Middelburg, den 28en Mei 1879, invorderbaar verklaarde kohier no. 1, voor de belasting op het personeel voor het dienst jaar 1879/80, met uitnoodiging aan ieder wien zulks aangaat, om na bekomen kennisgeving van zijnen aanslag, ten spoedigste het door hem ver schuldigde te kwijten met herinnering tevens, dat de bezwaren, welke dienaangaande mochten bestaan, binnen drie maanden na heden behoo ren te worden ingediend; terwijl hij voorts de belastingplichtigen, die in den loop des dienstjaars een perceel verlaten, zonder daarin eenige roerende goederen of iemand in hunnen dienst achter te laten, indachtig maakt op de gunstige bepaling van art. 7 der wet op de personeele belasting van den 9 April 1869 (Stbl. n« 59). Hiervan is heden afkondiging geschied waar liet behoort. Middelburg, den 29en Mei 1879. De burgemeester voornoemd, N. C. LAMBRECHTSEN VAN RITTHEM, L. B. De burgemeester en wethouders van Middelburg, maken bekend: dat de inlevering van stembriefjes voor de be noeming van éen lid van de provinciale staten van Zeeland, in de plaats van den heer Mr. W. Ph. Vis, overleden, zal plaats hebben op Woens dag den 4ea Juni a. van des voormiddags negen dook DORA BUSSEL. TWEEDE DEEL. HOOFDSTUK III. Hazelhurst. „Mijn leven is zeer treurig geweest," antwoordde Elisabeth met eenige trilling in haar stem. „Dat weet ik, dat voel ik gij hebt veel verdriet gehad, Elisabeth wilt gij mij niet vertellen wat?" „Neen, mijn lieve kind, neen," zei Elisabeth, haar hand in die van het jonge meisje leggendh, dat zich boog om haar te kussen. „Gij zijt zoo lief en ik houd zooveel van u. Wilt gij mij iets beloven Elisabeth „En dat is „Dat wij altijd vriendinnen zullen blijven dat niets daar ooit verandering in zal brengen? Wilt gij mij dat heioven?" jlk hoop het," zei Elisabeth treurig. Maar tot des namiddags vijf uren, in de beneden ach terzaal van het raadhuis, terwijl de opening dier stembriefjes zal geschieden in datzelfde lokaal op Donderdag den 5en Juni 1871, des voormiddags ten negen uren. Middelburg, den 30en Mei 1879. De burg. en weth. van Middelburg, N. C. LAMBRECHTSEN VAN RITTHEM, L. B. De secretaris, G. N. DE STOPPELAAR. Bij de verkiezing van leden der tweede kamer op Dinsdag den 10™ Juni a. worden door ons aanbevolen: Voor het hoofdkiesdistrict Middelburg, - Voor het hoofdkiesdistrict Goes In de heden namiddag gehouden zitting van den gemeenteraad van Vlissingen, kwamen ter tafel de in de vorige vergadering (zie ons nommer van 27 Mei) aangehouden voorstellen van burg. en weth., betrekkelijk den brief van gedep. staten van Zeelandbevelende de oprichting eener tusschenschool. De voorstellen van burg. en weth. strekken: 1* tot inrichting van de trouwzaal tot schoollokaal, 2° tot vaststelling der jaarwedden van het onder wijzend personeel en 3° tot wijziging der gemeente- begrooting. Alvorens tot de behandeling dier voorstellen over te gaan achtten burgemeester en wethouders het wenschelijk eene beslissing te nemen of de op te richten school zal zijn eene tusschenschool, dan wel een school voor on- en minvermogenden. Na discussie besloot de raad in beginsel uit te maken dat de op te richten school zal zijn een school voor on- en minvermogenden. Na langdurige discussie werd het eerste gedeelte van het voorstel van burgemeester en wethouders verworpen, terwijl een voorstel van den heer Quakkelaar, om de meisjesschool in de Nieuw- straat voor hulpschool te bestemmen en voor eerstgemelde school een ander gebouw te huren, aangenomen werd. De jaarwedde van den te benoemen hoofdon derwijzer, werd op f 1100 bepaald. Tot hulponderwijzer aan de burgerschool, hoofdonderwijzer de heer Sitsen, werd benoemd de heer C. Ch. A. Croin, te Berkhout. In een volgend nommer geven wij het gewone, meer uitgebreid verslag. lieve Eva, de beste vrienden kunnen niet altijd vrienden blijven men moet soms van zijne liefste vrienden scheiden." „Wij niet," antwoordde Eva opgewonden. „Ik vind alles aan u zoo lief, Elisabeth, behalve uw naam daar houd ik niets van," voegde zij er met een lachje bij. „Noem mij dan Lissa, zoo noemden mijn dier bare oom en tante mij ook altijd en allen die mij liefhadden." „Lissa", herhaalde het jonge meisje. „O ik houd van Lissa, dat is een mooie naam; voortaan zijt gij voor mij altijd Lissa." Die beiden waren reeds groote vriendinnen ge worden, zij lazen en wandelden veel te zamen, en legden samen liefdebezoeken af, waarover zij met niemand in huis spraken. Zij hadden reeds meer malen de oude vrouw, die zij dien avond aan de weg gevonden hadden, opgezocht en daar had die goede ziel stellig bij geprofiteerd. „Ik kan niet preeken," zei Eva in vertrouwen tot Elisabeth, „maar ik geef gaarne als ik wat heb." „Gij zijt heel, heel goed, Eva", antwoordde Elisabeth. O neen, maar het is natuurlijk prettig om de menscjien te helpen als men kan. Ik zou alleen maar willen dat ik rijk was, dan zou ik goed kunnen doen." Het arme kind had inderdaad weinig te Vlissingen, 30 Mei. In de gisteren avond gehouden vergadering van de kiesvereeniging Plicht en Recht alhier, is tot candidaat voor het lidmaatschap der provinciale staten met bijna algemeene stemmen gekozen, de heer mr. G.-N. de Stoppelaar, secretaris der gemeente Middelburg. Vlissingen, 30 Mei. In de veronderstelling dat het Engelsche stoomschip SA. Sadlerdat den 15™ dezer het rustig ten anker liggende schip Aparti met volle vaart in den grond liep, zich vooreerst niet in deze wateren zal vertoonen, heeft men te Gent gerechtelijk beslag gelegd op het stoomschip Ironopolis, toebehoorende aan dezelfde reederij, om op die wijze vergoeding der schade te bekomen. Het casco van de Aporti werd heden morgen in publieke veiling alhier voor f 305 toegewezen aan den heer Govers te Middelburg. Gedurende de week van 22 tot en met 28 Mei zijn te Vlissingen aangekomen met de stoom schepen van de maatschappij Zeeland 484 en vertrokken van daar naar Engeland 437 pas sagiers. Goes, 29 Mei. De directie der sociëteit Van ongenuchten vrij heeft zich weer verdienste lijk gemaakt door de gelegenheid te geven om, tegen het matige entrée van,ƒ0.75, een prijzens waardig muzikaal genot zoo zeldzaam in ons „eigenaardig" stadje te doen smaken. Het ongunstige weer verbeterde gelukkig spoedig zooveel dat, nadat de drie eerste nommers van het programma in de concertzaal, die daarvoor veel te klein is, waren uitgevoerd, het verdere gedeelte in den tuin der sociëteit kon gegeven worden. Eerst nu waren we in de gelegenheid de zuivere muziek van de Marburger-kapel te waardeerenverscheidene nommers werden uit muntend ten gehoore gebracht. Met genoegen vernamen we het besluit der- directie om, bij genoegzame deelneming, ook den 2™ Pinksterdag door hetzelfde gezelschap weer een concert te doen geven. Volgens het Vaderland zou Z. K. H. de prins van Oranje te Parijs ongesteld wezen. In de voorgaande week is door de heeren I. Balfoort jr. en C. Leeflang van Utrecht, Schone van Amsterdam en C. E. J. E. van der Pluijm alhier, met goed gevolg het examen als essayeur aan 's rijks munt afgelegd. De kiesvereeniging Rotterdam te Rotterdam, welke, zooals men weet in tegenstelling met Orde en Bur gerplicht, om hare onafhankelijkheid ver geven, maar zij gaf gaarne. Elisabeth wist dat zij een gedeelte van het geld, dat zij voor het koopen van handschoenen bestemd had, en zij had die werkelijk noodig, aan het oude vrouwtje ge geven had. De majoor kon haar niet veel spelde- geld geven en dus moest zij voor hare liefdegaven wel eens een toilet-artikel opofieren. Mevrouw Dalziel zou dit niet goedgekeurd hebben als zij het geweten had. Zij gaf ook wel geld weg, maar alleen aan liefdadige instellingen en zag gaarne haar naam op een lijst staan. Zij bezocht de armen ook wel eens, maar alleen die genen die geregeld naar de kerk gingen. Zij deed alles wat behoorlijk en goed was en smaakte de voldoening van dagelijks te beseffen, dat zij toch zulk een deugdzame vrouw was en een voorbeeld voor hare kinderen en vrienden. Zij was echter een weinig bevreesd voor den deken van Greyminster en nooit erg op haar gemak, wanneer hij zijne doordringende zwarte oogen op haar gevestigd hield. Zij voelde dat hij niet zoozeer aan haar geloofde als zij aan zich zelve. Maar hij was de deken de rijke, voorname man in de familie en niets kon de lieve attenties overtreffen die zij hem altijd bewees. Hij kwam, gelijk hij geschreven had, den eersten Maart, tegen het etensuurdat was ten huize van den majoor altijd zes uur, doch ter eere van den gast werd het een uur later gesteld. De majoor reed met den hittewagen naar het station om zijn maard is, hield gisteren eene vergadering welke door 23 leden bezocht werd. De heer Yan Stolk werd opnieuw candidaat gesteld, onder betuiging van erkentelijkheid voor de wijze waarop hij zijn mandaat vervuld had, ofschoon men het met zijne houding ten opzichte der schoolwet niet eens was. Hij had echter de belangen van Rotterdam behartigd door tegen het kanaal van Amsterdam te stemmen, daardoor zijn onafhankelijkheid getoond en bewezen dat Rotterdam hem meer waard is dan de minister Tak van Poortvliet. Ditzelfde kon niet gezegd worden van den heer Mees. Wel erkende men dat hij een van de beste leden der kamer was. Wel kon men hem ten opzichte van de beginselen der kiesver eeniging niets ten laste leggen. Maar dat hij vóór het Amsterdamsche kanaal gestemd had, mocht hem niet vergeven worden. Daardoor heeft hij aan de belangen van Rotterdam tekort gedaan en is hij te ministerieel geweest. De heer Mees had zijne uitgebrachte stem in een brief aan de kiesvereeniging verdedigd. Hij voerde aan dat hij eene betere verbinding van Amsterdam met den Rijn in 's lands belang nood zakelijk achtte; dat hij echter tegen de financieele gevolgen der wet bedenkingen had, doch niet in de gelegenheid was geweest daarvan te doen blijken, dewijl reeds het eerste wets-artikel was afgestemd. Als candidaat werd nu genoemd de heer mr. A. J. Roest, officier van justitie te Rotterdam, die echter schriftelijk verklaard had van gevoelen te zijn dat de ernstige wijze, waarop de heer Mees zijn mandaat vervult, hem aanspraak geeft op waardeering, waarom hij dan ook geen can- didatuur wensehte aan te nemen. Dit nam echter niet weg dat de heer Roest met 21 stemmen tegen 1 en 1 in blanco, candidaat werd gesteld. Het bovenstaande is een uittreksel uit een meer uitvoerig verslag in de N. Rott. Ct. Vermelding verdient nog dat de voorzitter te kennen gaf, dat men aan de verdiensten van den heer Mees alle recht wilde laten wedervarenbet resultaat dezer vergadering moest ook niet worden beschouwd als een bewijs dat zij een imperatief mandaat wilde geven, maar de plicht van een afgevaar digde eischt dat hij rekening hield met de factoren die hem in de kamer hebben gebracht. De heer Mee3 is alleen gevallen wegens zijn houding bij de kanalenwet. De Bloemfonteinsche Express van 17 April behelst o. a. het volgende: Wij vernemen uit particuliere berichten, dat het Nederlandsche oefenings-eskader, dat de Kaap zou hebben moeten aandoen, om politieke reden tegenbevel heeft gekregen, en daarom in plaats van naar de Kaap, naar Brazilië is gestevend. broeder af te halen en de dames deden voor deze gelegenheid hare beste japonnen aan. Elisabeth werd verzocht aan tafel te komen, waar zij voor bedankte, omdat zij terstond merkte dat mevrouw dit verlangde, ofschoon deze haar zelve uitnoodig- de. Zij had tot nog toe altijd met de familie aan tafel gegeten, daar het niet met de spaarzaam heid in de huishouding strookte om twee tafels te hebben; doch dezen dag had mevrouw haar gezegd dat Lucie en Anna om éen uur zouden eten. De deken houdt niet van een drukke tafel", glimlachend, „maar het zal ons zeer aan genaam zijn, miss Gordon, zoo gij wilt deelnemen aan ons diner." Elisabeth begreep wat er verwacht werd dat zij zou antwoorden en zei dus dat zij liever gedurende het bezoek van den deken met hare eléves vroeg zou eten. Eva was zeer verstoord toen zij dit hoorde. „Het is al heel lomp mama", sprak zij veront waardigd. „Zij is een echte dame en mijn vriendin." „Lieve kind, zulke dingen kunnen jonge meisjes niet begrijpen," zei mevrouw vergoelijkend. „Ik hoop dat ik die nooit zal begrijpen", gaf Eva ten antwoord en zij bleef dien dag ver van vriendelijk tegen haar mama. {Wordt vervolgd.) zei zij

Middelburgsche Courant | 1879 | | pagina 1